Opinie o Odyssey Logistics Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Odyssey Logistics Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Odyssey Logistics Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Odyssey Logistics Sp. z o.o. w Gdańsk

Witam, są teraz powystawiane oferty i jedna z nich jest właśnie dla devopsa. Proszę po pierwsze o opis rozmowy, jak wiadomo część techniczna jest dość ważna, można prosić o jej szerszy opis?

ON Nowy wpis

Praca w IT Oddyseyktokolwiek widzial ktokolwiek wie jak to tam wyglada?

Renata

Było napisane kiedyś wprost, że można pracować zdalnie, a czy ktoś rozwinie ten temat? Jak wtedy obowiązki są zorganizowane, jakie narzędzia do pracy się otrzymuje i co ze współpracą z zespołem? nie dochodzi do problemów z wymianą informacji? na jakich stanowiskach obecnie zazwyczaj pracuje się zdalnie?

Aktualny Nowy wpis
@Renata

Można, ale są pewne haczyki co do tej pracy zdalnej. 1. Maksymalnie dwa dni w tygodni i musisz planować te dni na miesiąc przed!! Przykład: Jeżeli chcesz pracować każdy czwartek i piątek w sierpniu z domu, to już w lipcu musisz napisać o to wniosek. Jest pewna elastyczność, ale... 2.... są to dni pracy okazjonalnej. Wtedy możesz to zgłosić nawet tego samego dnia, ale jest na to limit bodajże 26 dni w roku + będzie to napisane na świadectwie pracy ;) Z narzędzi pracy...dostajesz laptopa, stacje dokujaca i dwa monitory (swoje lata mają). Współpraca z zespołem..dużo zależy od samego zespolu i TL ;) Każdy zespół może pracować z domu.

Jola Nowy wpis
@Aktualny

Czy ten wniosek może zostać odrzucony? I z czego wynika ten wspomniany nadzór? Czy praca zdalna faktycznie tak zakłóca normalny tryb w firmie? I co TL to możliwe są awanse czy raczej z ogłoszenia można się dostać?

A-j

W czwartek na stronie Urzędu Pracy pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Specjalisty ds. śledzenia przesyłek. Nietypowe jak na polskie warunki - brak maila, na który można wysłać CV, podany tylko nr telefonu i informacja, że jest to kontakt preferowany. Ogłoszenie pojawiło się w czwartek, w piątek nikt nie odbierał telefonów, a w poniedziałek jak już ktoś odebrał, dowiedziałem się, że sprawa jest nieaktualna. Ale ogłoszenie "wisi" sobie do chwili obecnej aktywne na stronie praca gov. Nie dziwi mnie rotacja, o której ktoś tu wspomniał, nawet rekrutacja do tej firmy jest jakaś dziwna - nie dało się tam nawet sensownie aplikować...

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

Czy w firmie Odyssey Logistics Sp. z o.o. można pracować zdalnie?

Można.

Mnie zastanawia jedno a mianowicie czy jest jakiś powód, że nikt z pracujących osób nie zostawił tu swojej opinii o pracy?

Kolo
@Andrzej

Nikt się jeszcze nie zwolnił ;)

@Kolo

taa taki tam przemiał osób że masakra :D ogłoszenia o pracę co kilka tygodni się pojawiają... brak szkoleń i zatrudniają osoby które nie myślą logicznie...

Sabcia

Dostałam pracę i pod koniec czerwca składam wypowiedzenie u swojego obecnego pracodawcy. Wynegocjowałam fajne warunki finansowe do tego wcale niezłe benefity - kafeteria, karta lunchowa, opieka medyczna i owoce (ale to podstawy podstaw) i możliwość parkowania w tym zagłębiu firm (loteria). Zobaczymy jak będzie dalej, ale póki co wygląda fajnie. Ludzie w biurze mili, młodzi. Potwierdzam, ze nie zauwazyłam żadnego dresscode'u. Dla mnie ważna była lokalizacja i luz właśnie.

Robert
@Sabcia

Cześć Mogłabyś podzielić się informacja dot. warunków finansowych. Wstępnie chce powiedzieć 7 brutto ale mam wrażenie ze to mało (mam doświadczenie)

Wojciech
@Robert

I co? Byłeś już na rozmowie rekrutacyjnej i te 7 tysi było ok? Powiedz jak to realnie wygląda na początek jeśli już coś wiesz oczywiście.

wujo
@Wojciech

Tyle raczej nie dadzą

@wujo

Raczej? Czyli szansa jest?

Kama

Bardzo fajna rozmowa kwalifikacyjna - Pani (Monika albo Magda), która ją prowadziła była spokojna i przyjazna i nie udawała, że od tej rozmowy zależą losy planety. Pytania trochę dziwne, ale nie pierwszy raz z takimi się spotkałam więc nie byłam zaskoczona, że ktoś pyta o to czy kiedyś czegoś zapomniałam albo jak się czuję wykonując nieważne zadania.

Kamila
@Kama

Czy kiedyś czegoś zapomniałaś? Ale tak generalnie w całym życiu czy tu chodzi o jakieś konkretne zadania zawodowe?

Kama
@Kamila

Chodziło o to CZY zapomniałam i jak się wtedy czułam (pewnie chodzi o reakcję - czy łatwo się stresuję). Jeśli chodzi o zadania to tak - zawodowe. Czy jestem ok z robieniem rzeczy, które są powtarzalne i niekoniecznie wielkie. W sumie trochę można się o sobie dowiedzieć podczas zastanawiania :)

@Kama

No to w sumie fajnie, ważne że Ci się podobało. ;) A co dalej? Bo o feedbacku info chyba nie widzę?

K.P.

Widzę, ze teraz ostro rekrutują więc pewnie im zalezy. Dobrze by było to wykorzystać. Czekam na telefon odnośnie drugiego etapu - jak będę na kolejnym to dam znać. Póki co proces więcej niż ok. Te sławne juz tutaj pytania to po prostu zestaw behawioralny, który stosowany jest w wielu rekrutacjach - tyle, że na wyższych szczeblach. Fajnie się z tym zapoznać, bo jak ktoś kiedyś będzie chciał aplikować na wyższe stanowiska to będzie juz z tym ostukany. A tam to normalka, że pytają o rzeczy "z czapy".

Ali
@K.P.

Hey im about have a interview with the company is it possible to have a little chat?

K.W.
@K.P.

Cześć, ja mam rozmowe z elgią i PL HR już niedługo. czy moglibyśmy pogadać ?

Czy zarobki w firmie Odyssey Logistics Sp. z o.o. są Waszym zdaniem satysfakcjonujące? Co powiecie o warunkach zatrudnienia?

Loola

Zarobki spoko. Jak w większości tego typu korpo. Zależy jak negocjujesz. Ja powiedziałam sporo i było z czego schodzić ;)

@Loola

A nie zdradzisz ile? Bo warto byłoby wiedzieć od jakiej kwoty rezolutnie zacząć. ;p

Loola
@Renata

Pewnie każdy ma swoje wyobrażenie. Myślę, że nie pisac tu kwot, bo jak to kiedys zrobiłam przy innych pracodawcy to mi to gowork wykropkował :) Powiedzialam absurdalnie dużo - oni powiedzieli swoją kwotę, która była dla mnie ok od samego początku. Taka mała gra psychologiczna :)

@Loola

O proszę! Serio aż tak absurdalnie? Bo aż ciekawa jestem ich reakcji, niektórzy mają tendencję do podcinania innym skrzydeł w dość rygorystyczny sposób. A to całe korpo to jak tak szczerze oceniasz? Bo ludzie z reguły narzekają na ten typ organizacji

Hej, czy wie ktoś jak się tam pracuje? Bo sporo opinii od osob, które się nie dostały albo są rekrutowane właśnie teraz, ale żadnej od kogoś kto pracuje obecnie. Ja wiem, że rzadko się wchodzi na takie portale jak się nie szuka pracy - a już na pewno nie po to żeby wystawić opinię o obecnym pracodawcy :) Ale fajnie by było przeczytać coś od kogos kto jest "w środku". Chciałbym pracować w logistyce a 3 mieście to albo spedycja albo praca "w kontenerach". Z góry dzięki!

Spoko Loko

Rekrutacja bardzo fajna. Trochę mnie wystraszyliście tym co pisaliście wczesniej więc weszłam cała na spinie. Nie ma dress codu - szef firmy w t-shircie, team leaderka w jeansach z dziurami także spoko. Dla mnie to ważne, bo nie chcę inwestować w nowe ciuchy od pierwszego dnia. Byłam na rozmowach gdzie były spinki w mankietach, szpile, marynarki. Także spoko.

Odyssey

Pierwszy etap w porządku - rozmowa z Panią Natalią po angielsku, normalne ludzkie pytania, rozmowa trwała 30 minut. Zostałam zaproszona na 2 etap ale to była jakaś kpina. Rozmowa z managerami po angielsku przez godzinę i pytania tak zawiłe i bezsensowne, że człowiek już nie myśli. Wprowadzają nerwową atmosferę i dodatkowo stresują. Brak zdrowego luzu (jak ktoś już tutaj napisał), niezbyt uprzejmy kierownik. Trzeci etap rekrutacji miał być w siedzibie, do rozwiązania jakieś testy i kazano mi się przygotować na 3h spędzone na rozmowie, podziękowałam. Uważam, że zbyt dużo czasu marnują przed przyjęciem do pracy a to wszystko za śmieszne pieniądze.

Justyna
@Odyssey

Rzeczywiście sporo czasu przeznaczone jest na te rozmowy i rekrutację. Może to jakaś zagrywka i szukają cierpliwych ludzi po prostu, kto to wie?

Aleksandra
@Odyssey

możesz dać znać co było na tym ostatnim etapie, na tych testach? co to za pytania mniej więcej były?

Nieuk
@Aleksandra

A umiesz czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie napisała, że podziękowała przed 3 etapem.

@Nieuk

hmm ok, co nie zmienia faktu, że i tak ciekawe jaki test dali. Ale rozumiem, że nie ma tu nikogo więcej, kto dotrwał do końca i był na nim? Ktoś tu jeszcze może niedawno kandydował?

Wtf
@Odyssey

Marnuja czas na rekrutacjach, 6 etapow. Ciagnace sie miesiacami. Niepowazni i nieprofesjonalni ludzie.fuszerka korporacyjna

Ilona
@Wtf

6 etapów ? :O A jak one wyglądają? To jakies rozmowy, testy czy co?

Ex-pracownik
@Wtf

Ejże! :) Jakie 6 etapów? Jakie miesiącami? Rekrutacja jak każda inna. Rozmowa, test i czekanie na decyzję. W moim przypadku wszystko zamknęlo się w tydzień z małym okładem. Pracowałem tam rok dopóki nie stwierdziłem, że praca w biurze nie jest dla mnie. Ludzie super! fajna, Zgrana ekipa młodych ludzi. Gdyby umiał usiedzieć w jednym miejscu to pewnie bym tam z przyjemnością został. Pozdrawiam.

Kolo

Dziękuje nie zaaplikuje. To co mi napisaliście to opinia o jakiejś marnej korpo z trzema etapami rekrutacji. Z zarobkami raczej słabymi i wymaganiami wysokimi. ???? Czyli zachód w polskim wydaniu - Janusz Forte

Bardzo słaby poziom rekrutacji

Przeszłam przez całą rekrutację w tej firmie i stwierdzam, że wyglądała ona dramatycznie źle. Zwłaszcza na tle wszystkich innych rozmów, jakie udało mi się do tej pory odbyć. Pytania bardzo abstrakcyjne, gołym okiem widać, że ułożone przez osobę zajmującą się psychologią biznesu, jednak zadane w absurdalny sposób. Odpowiedzi kandydata-negowane. 1 etap z HR'ami w Belgii świetny i za to duże brawa dla Pani rekruterki - rozmowa wzorowa. Później już tylko gorzej, niestety Polacy wypadają bardzo słabo na tle innych narodowości. Dużo niższa kultura osobista i totalny brak poczucia humoru, czy pogodności. Testy przeprowadzane podczas rekrutacji w porządku, jednak takie drobiazgi jak klawiatura komputerowa z przestawionymi znakami - słabe zagranie. Przygotujcie się na to, że będziecie musieli walczyć z przestawieniem klawiatury na właściwy tryb, żeby móc wykonać testy (klawiatury ekranowej brak). Pani towarzysząca szefowi (team lead'erka czy sekretarka??) - blondynka bardzo niekulturalna. Całą rozmowę spędziła z telefonem przyklejonym do oczu pisząc smsy. Podczas prezentowania odpowiedzi z testu skręcała się ze śmiechu. Cały czas niemądre docinki. Przed przyjściem na rozmowę otrzymałam e-mail z informacją, że mam się zjawić w maseczce w związku z pandemią. Na miejscu zostałam 3 razy wyśmiana, że przyszłam w maseczce. Wspomniana Pani zaśmiewała się z poprzedniej kandydatki, która rozwiązywała 1,5 h test z maseczką na buzi, choć była sama w pokoju. Dla mnie to objaw ostrożności i szacunku, dla tej Pani okazja do wyszydzenia. Widać ta Pani ma olbrzymie problemy emocjonalne lecz ja jako potencjalna przyszła pracownica nie mam ochoty ich rozwiązywać. Szef wydaje się być w porządku - bardzo powściągliwy. Podsumowując zajmują kandydatom bardzo dużo czasu przed zatrudnieniem (uważam, że zdecydowanie za dużo jak na proces rekrutacyjny). Ponadto belgijskie HR'y - super, Polski management - bardzo słabiutko (brak kultury, wyśmiewanie kandydatów, brak zdrowego luzu, nieskładne pytania, podważanie opinii kandydatów, pośpieszanie, nieuprzejmość).

typek

Pomimo, że się nie dostałem na stanowisko, zgodnie z obietnicą Pani z HR odpisała z informacją o decyzji. Nawet napisała w czym wymagania pracownika/pracodawcy były różme. Pozdrawiam Panią Natalię :).

Olga
@typek

A możesz napisać, o jakie dokładniej stanowisko chodziło i jakich wymagań nie udało Ci się spełnić? Dopytuję o to, ponieważ teraz jest rekrutacja dla stanowiska przy zarządzaniu infrastrukturą ICT, więc może ktoś podpowie, jakie w rzeczywistości są wymagania pracodawcy względem nowego kandydata? Są one co prawda w ogłoszeniu, ale wiadomo, że w praktyce różnie z tym bywa po rozmowie.

frenchspeaker

Praca z francuskim Coordinator Logistics with french. Co myslicie?

Si

Aplikowałam jakiś czas temu do tej firmy. Pierwszy etap - bardzo dobre wrażenie - pozytywnie - zdalna rozmowa z HR po angielsku. Drugi etap w biurze w Gdansku. Rowniez rozmowa po angielsku, ale z managerami. Wrazenie neutralne - ani na plus, ani na minus. Nie dostalam tej pracy. Mysle, ze moj angielski nie byl wystarczajaco dobry lub profil ostatecznie nieodpowiedni do potencjalnego stanowiska. Jedno jest jednak dziwne, nieprofesjonalne i dla mnie osobiscie niekaceptowalne: Manager oddzialu w Gdansku powiedzial, ze dostane od HR odpowiedz nastepnego dnia, gdyz pozniej wybiera sie na urlop. Rozumiem poslizg jakies 1-2 dni robocze na ewentualne dodatkowe przemyslenia. Jednak minął ponad tydzien od mojej rozmowy w oddziale i nikt się nie odezwal: ani telefonicznie, ani mailowo (w spamie rowniez nic nie bylo). W koncu sama zadzwonilam, by sie dowiedziec, jakie jest stanowisko w sprawie mojej kandydatury. Uslyszalam, ze zostalam zdyskwalifikowana oraz ze inni kandydaci są juz po dalszych testach. Mam nadzieje, ze to naprawde oznacza, ze poprostu nie dostalam sie do kolejnego trzeciego etapu, a nie fakt, ze ktos zapomnial do mnie wyslac maila z linkami do testow na czas, a teraz jest juz za pozno... Mimo wszystko byla to dziwna odpowiedz. Wystarczyloby powiedziec, ze kandydatura ostatecznie nie spelnila naszych wymogow lub ze za slabe bylo to, czy tamto. Na koniec Pani z HR grzecznie podziekowala za moj czas poswiecony na udzial w tej rekrutacji. Podsumowując udzial w rekrutacji: generalnie ok, warto sprobowac, ale nieslownosc potencjalnego pracodawcy, jest dla mnie sygnalem, ze jednak jakies procesy w srodku organizacji sa zaburzone, co rodzi pytanie, czy na pewno panuje tam porządek? Czy do ludzi i ich czasu podchodzi sie serio? Moze to byl zwykly ludzki blad i przeoczenie terminu, jednak nie powinno do takich zdarzen dochodzic, szczegolnie w obszarach zwiazanych scisle z potencjalnym kapitalem ludzkim.

Zostaw merytoryczną opinię o Odyssey Logistics Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Odyssey Logistics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Odyssey Logistics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Odyssey Logistics Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Odyssey Logistics Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Odyssey Logistics Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Odyssey Logistics Sp. z o.o.
4.1/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Al. Grunwaldzka 411
    80-309 Gdańsk

Odyssey Logistics Sp. z o.o.