Opinie o ifirma.pl - IFIRMA S.A. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Ifirma S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Ifirma S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ifirma S.A. w Wrocław

TK

Fajna firma, miłe zaskoczenie w porównaniu z poprzednim pracodawcą. Brak rotacji, wiele osób ze sporym stażem, momentami bardzo rodzinnie, po firmie biegają dzieci, czasem psy. Plus za bardzo dobrą komunikację MPK, duży darmowy parking i rowerownie.

Programator

Dobry, chciałbym się dowiedzieć jak wyglada praca na stanowisku programisty w iFirmie? Jakie macie doświadczenia, jak wyglada organizacja, technologie, nakład pracy :)

Dev IFI
@Programator

Bardzo doświadczony zespół, pełna otwartość na nowe technologie. Fajnie, ze na wejście dostaje się mentora. Głównie Java i SQL, jest też dział frontend. Ostatnio sporo rekrutacji i nowe projekty. Polecam jeśli ktoś szuka ambitnych zadań, rozwoju i stabilnej firmy bez zabawy, że kontraktor z US zwija projekt jednego dnia i lecą ławki i zwolnienia. 80/20 nowe funkcje / bugi.

@Dev IFI

O no to brzmi spoko. A jak oceniasz zarobki, jeśli to nie tajemnica? Mi zależy też na szkoleniach, aby firma właśnie stawiała na rozwój. Jak często takie są organizowane? Rekrutacja jest trudna?

Dev IFI

Stawki OK, górne rynkowe rejony. Szkolenia są intensywne na początku, potem praca z mentorami. Więc w sumie jak ktoś chce sie uczyć o ma pełną opcje na szkolenie. Rekrutacja dość specyficzna - mało korporacyjna, bez kilku etapów, od razu z szefem DEV, zadania dopasowane do poziomu stanowiska. SQL + Java ale nie jakieś mega ciężkie, oceniają głównie elegancję i rozwiązanie i pomysł na dany problem.

Emilia

Brałam udział w procesie rekrutacji na stanowisko młodszy specjalista SEO ds. Link Buildingu. Doświadczenie to oceniam jako 10/10. Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie pro ludzkie podejście na rozmowie rekrutacyjnej. Na ogromne wyróżnienie zasługuje Pani Agata, czyli przesympatyczna rekruterka, dzięki której w ogóle nie stresowałam się podczas rozmowy. Druga osoba, która brała udział w rozmowie, czyli specjalistka ds. SEO, również bardzo sympatyczna, a przy tym rzeczowa. :) Widać, że pracują tu pełni pasji, fajni ludzie. Niestety na ten moment nie mogliśmy nawiązać współpracy. Mam jednak nadzieję, że w przyszłości jeszcze się to uda. :D

@Emilia

Dziękujemy za pozytywną opinie. Szczególnie miło jest nam to czytać w sytuacji kiedy niestety nie udało nam się nawiązać współpracy. Trzymamy kciuki za twoje inne procesy rekrutacyjne.

Rekrutacja do tej firmy to ogromna porażka. Cwaniakowaci pseudoekruterzy, udający, że pozjadali wszystkie rozumy, brak Hru na rozmowie - żenada...

@Kandydat

Robimy wszystko aby nasze spotkania rekrutacyjne przebiegały w miłej atmosferze z pominięciem korporacyjnych standardów. W większości rozmów staramy się skrócić proces decyzyjny do maksimum. Dlatego już na pierwszej rozmowie kandydat spotyka się z osobami, z którymi pracuje. Ponieważ nie jesteśmy firmą rekrutacyjną nie są to "pseudoekruterzy" - zazwyczaj jest to CTO i COO - dziki temu odpowiedź w/s dalszych kroków w procesie rekrutacji nasi kandydaci otrzymują czasem tego samego dnia. Taka rozmowa to jednak także test wiedzy, niestety nie każdy jest gotowy ma mocno merytoryczną rozmową techniczną, zawsze staramy się jednak dopasować pytania i zadania do poziomu kandydata. Szukamy każdej opcji na znalezienie pola do współpracy i odkrycie potencjału drzemiącego w kandydacie. Poza rozmową kwalifikacyjną cały proces prowadzi nasz dział HR i kadry. Przykro nam, że tym razem się nie udało i trzymamy kciuki za inne twoje procesy rekrutacyjne.

Księgowa

Przyjazna atmosfera, pytania głównie merytoryczne. Test wiedzy.

Kilka pytań o WNT, podstawy PIT i sposoby księgowania samochodów.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Jack

Jako klient nie polecam mówią jedno naliczają drugie ,firma patrzy żeby wyciągnąć kasę od klienta za wszystko co się da ,przez telefon rozliczenie miało kosztować 35 zł a fakturę wystawili na 300 żadne argumenty nie przemawiają do nich mają w (usunięte przez administratora) swojego klienta plac a jak się nie podoba to proszę rezygnować , kontakt bardzo słaby ciężko cokolwiek się podowiadywac , rozliczenia na ostatnią chwilę ale jak ty wyślesz w ostatni dzień doliczają dodatkowe opłaty, ja nie polecam takiego dziadostwa jak żyje nie widziałem i bezczelności

jan

Jako klient mogę jedynie powiedzieć że beznadziejne usługi księgowe mają, ale to korpo więc nie ma co się dziwić, korposzczury tam siedzą tylko którym nic się nie chce.

@jan

Potwierdzam od dłuższego czasu jakość usług leci na twarz. Księgowy nie raczy już nawet odpowiadać na telefony

klient
@jan

Nie polecam !!!!ekipa która nie liczy się z sugestiami klientów,kontakt tylko @ beznadziejny

BOK IFIRMA
@klient

Z serwisem można się kontaktować mailowo, telefonicznie i na czacie. W przypadku korzystania z usługi BR kontakt z księgową odbywa się za pośrednictwem maila i telefonu.

Katarzyna

Czy w najbliższym czasie są planowane rekrutacje na Młodszych Księgowych?

@Katarzyna

https://kariera.ifirma.pl/ksiegowa-ksiegowy zapraszamy do aplikowania.

Były klient

Jako klient NIE POLECAM!!! Korzystałam z biura rachunkowego ifirma wraz z dedykowaną księgową od ponad 2 lat. Przez 8 ostatnich miesięcy nie były wyliczane składki społeczne za pracowników (i tym samym nie zostały opłacone). Zadłużenie wraz z odsetkami w ZUSie, jakie miałam w wyniku tego niedopatrzenia to ponad 13 tys. zł! Ifirma zaoferowała zwrot samych odsetek (w wysokości ok. 500 zł), tłumacząc to błędną obsługą systemu (co kompletnie nie zwalnia księgowej z poprawnego rozliczania pracowników). Konsekwencje tej sprawy są dla mnie o wiele poważniejsze niż tylko zapłata wysokiego długu. Cały mój plan biznesowy na firmę się posypał, ponieważ oparłam go na comiesięcznych (źle wyliczonych) kosztach. Być może wiedząc, że stawki są o wiele wyższe nie zatrudniałabym kolejnego pracownika i zupełnie inaczej zaplanowała działanie firmy przez ostatni rok. Dodatkowo Ifirma nie wykazała chęci pomocy, ani dostatecznego zainteresowania moją sprawą. Wszystkie moje argumenty zostały zanegowane, a na każdą odpowiedź musiałam czekać bardzo długo i się o nią prosić. Ostatni mail, który otrzymałam od Pani Katarzyny K. (osoby decyzyjnej w sprawie mojej reklamacji) zawierał nieprawdziwe informacje. Po telefonie wykonanym do Pani Katarzyny otrzymałam informację, że ona uważa sprawę za wyjaśnioną. Jestem w stanie zrozumieć błędy księgowej, ponieważ błędy się zdarzają. Jednak obsługę w ramach reklamacji mogę podsumować jedynie słowami: olewcze podejście do klienta, gra na zwłokę (aż mi się odechce) i brak sprawiedliwego rozwiązania sprawy! NIE POLECAM

Czy bez wcześniejszego doświadczenia w księgowości można dostać pracę w Ifirma?

@Kandydat

Jeśli posiadasz wykształcenie kierunkowe - zapraszamy do aplikowania. Każdy nowy pracownik jest objęty systemem szkoleń dopasowanym do posiadanego doświadczenia.

Księgowa

Ja jestem bardzo zadowolona. Bardzo dobre zarobki i zasady pracy. Młody zgrany zespół, w zasadzie zerowa rotacja.

@Księgowa

Zerowa? To ile osób obecnie liczy tu zespół? Stale rośnie? Jak przyjmujecie obecnie osoby nowe do siebie, na jakie wsparcie we wdrożeniu mogą liczyć?

@Marta

IFIRMA to ponad 200 osobowy zespół, który stale rośnie. Co miesiąc dołączają nowe osoby , rekrutacje mają charakter ciągły (z wyjątkiem grudnia i stycznia). Odejścia z BR są sporadyczne i wiążą się np. z chęcią rozwoju w kierunku pełnej księgowości. Osoby nowe na stanowiskach księgowe objęte są standardowym cyklem pełnego 3 miesięcznego szkolenia, pod opieką zespołu szkoleniowo - wdrożeniowego. Po tem okresie pracują pod opieką lidera swojego zespołu. Oczywiście zakres szkolenia i wdrożenia jest indywidualnie dobierany do wiedzy i doświadczenia pracownika.

Pracownica

Fajna firma, spoko zarobki, uczciwe zasady. Polecam z pełnym przekonaniem. Moja trzecia praca po studiach więc mam możliwość porównania jak jest gdzie indziej.

Jacek

IFirma to kompletna porażka. Zupełny brak kompetencji do prowadzenia usług księgowych . Zero kontaktu, brak jakichkolwiek podpowiedzi i kontroli przesłanych dokumentów . Księgują byle co i byle jak tylko po to by wziąć za to pieniądze ... Przestrzegam wszystkich , którzy rozważają wybór tej firmy do prowadzenia ich firmy . Obecnie zmieniłem księgowość na normalne biuro i wspólnie siedzimy kilka nocy by wszystko wyprostowac w ZUS i US ...a kar za to będzie za to więcej niż podatków!

@Jacek

Panie Jacku niestety nikt o tym imieniu nie składał w ostatnich miesiącach reklamacji na nasze usługi. Ikt nie składał tez reklamacji związanych z opisanymi powyżej nieprawidłowościami. Trudno nam zatem odnieść się do opisanej sytuacji, szczególnie, że nie jest to standardem naszych usług o czym świadczą choćby liczne pozytywne opinie w serwisach, w których opinie nie są anonimowe. Oczywiście jeśli taka sytuacja miała miejsce, zapraszamy do zgłoszenia swoich uwag na adres reklamacje@ifirma.pl

BR-IFIRMA

Joanno zamieszczone przez Ciebie informacje nie są zgodne z prawdą. W kontekście tej wypowiedzi, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że informacje publikowane przez Ciebie w internecie, szczególnie fałszywe lub nierzetelne (a o takim tu mówimy), które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation) stoją w sprzeczności z w/w rozporządzeniem. Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną. Jako nasz pracownik masz pełną świadomość tychże przepisów w związku z podpisaniem stosownych oświadczeń i odbyciu szkolenia w tym zakresie. Ze względu na coraz powszechniejsze korzystanie ze stron internetowych, blogów i mediów społecznościowych ważnym jest wskazanie, że rozpowszechnianie fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji za pomocą internetu, w tym na stronach mediów społecznościowych lub anonimowych blogach, powinno być traktowane do celów niniejszego rozporządzenia jako równoważne takim działaniom prowadzonym za pośrednictwem bardziej tradycyjnych kanałów komunikacji. (ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE)

Helena

Firma daje podstawę wynagrodzenia najniższa krajowa (ta najniższa jest z 4 lat do tylu od tęgo czasu nie było podwyżki - WSTYD)+ prowizja. Traktuję się księgowe jak najgorszego pracownika jak się nie podoba to droga wolna, zaczynają się strajki w firmie i grupowe L4. Chcesz pracować w księgowości to lepiej idź do konkurencji...

@Helena

Nie chcą dać podwyżki, choćby z powodu inflacji? Czy ta prowizja to w ogóle duża kwota? I czy zawsze wpada?

@Helena

wynagrodzenie ulega regularnej zmianie

Kubacki

Chyba jak sobie klientów dobierzesz i roboty dołożysz. ???? Podstawa wynagrodzenia niecałe 2500 brutto plus marna prowizja.

Mieczysław

Jest klika ofert pracy. Mnie zainteresowało na specjalistę ds. ochrony danych. Z tego co widziałem to praca hybrydowa. Pół na pół jest się burze i w domu czy częściej można pracować zdalnie? Ktoś dostał info na rekrutacji?

malgorzata007

Zdecydowanie nie polecam korzystania z usługi dedykowanej ksiegowej w tej firmie! Prowadziłam jednoosobową działalność. Praktycznie za każdym razem musiałam się prosić o odpisanie na maila, a standardowe odpisywanie przez moją księgową to było kilka dni. Wychodziły błędnie składane dokumenty w ZUS przez księgową przez co musiałam załatwiać sprawę osobiście. Po kilku miesiącach współpracy z ''moją'' księgową zgłosiłam do przełożonego informację o zmianie księgowej, niestety nic z tym nie zrobili. Przy zamykaniu działalności kilka razy dopytywałam czy mam składać do ZUS jakieś dodatkowe dokumenty. Odpowiedź była taka, że wszystko zadzieje się "automatycznie''. Otóż nie, tak się nie zadziało. Kilka miesiecy po zamknięciu działalności zostałam wezwana do ZUS w celu wyjaśnienia sprawy- oczywiście nie złożono potrzebnego dokumentu przy zamykaniu firmy. Podsumowując - nie polecam, więcej nerwów niż pomocy przy prowadzeniu działalności z Ifirma.

@malgorzata007

prosimy o kontakt pod adresem reklamacje@ifirma.pl

Czy często prowadzona jest rekrutacja na Młodszą Księgową? Ciężko jest dostać tę pracę?

@Monika

W związku z intensywny rozwojem serwisu rekrutacje maja charakter ciągły. Rekrutacja ma jeden etap jest to spotkanie z kierownikiem biura i rozmowa rekrutacyjna z elementami weryfikacji poziomu wiedzy księgowej.

Jako długoletni klient mogę powiedzieć tylko jedno: rozczarowanie obsługą klienta. Trzeba uważać, bo firma nalicza koszty bez zgody klienta, następnie usiłuje go przemocą windykować. Ciężko powiedzieć na ile to bezprawne, ale jeśli taka praktyka jest w rozliczeniach, to jaka musi być w księgowości, a i w ogóle w samej pracy w takim miejscu? 0/10

Iza

Firma twierdzi, że cennik jest jasno określony czy tak nie jest? Poza tym co masz na myśli pisząc windykować przemocą, brzmi dość poważnie;(

@Iza

Żadne z opisany praktyk nie mają miejsca. Ponieważ są to bardzo poważne i jednocześnie nieprawdziwe oskarżenia, zwróciliśmy się do operatora serwisu o weryfikację prawdziwości powyższej opinii.

Konrad

(usunięte przez administratora)!!! i Ściemniacze Piszą darmowy program do fv. A po paru dniach przychodzi mail przedłuż ważność i zapłać. Zmarnowałem tylko czas na zakładanie konta.

@Konrad

A w regulaminie to co na ten temat tak właściwie jest? to nie brzmi tak jak wersja próbna po prostu? był podejmowany kontakt w tej sprawie?

@Marta

Program do faktur zgodnie z cennikiem do 3 dokumentów miesięcznie jest za darmo. NIkt nie wymaga od klientów żadnych opłat po miesiącu jeśli klient mieści się w limicie. Nie jest to pełna wersja programu do fakturowania.

Thomas

Powiem szczerze, mnie iFirma rozczarowała. Okazało się, że mocno "skubią". Metoda kasowa? - dotakowo 37zł, przekroczysz 10 faktur kosztowych? - kolejne 37zł i tak dalej. To jednak nie wszystko. Zgłosiłem do zaksięgowania opłatę urzędową UE, która nie zawiera VAT, co wyraźnie zaznaczyłem w opisie. Pani jednak dalej nie wiedziała co z tym zrobić, aby pokryć brak kompetancji prawdopodobnie podzieliła się swoją frustracją z szefem albo system wykazał, że pośęciła sprawie za dużo czasu i iFirma jednostronnie rozwiązała ze mną umowę sugerując abym znalazł sobie biuro z doradcą podatkowym, co brzmi jak ponury żart bo doradcy podatkowi nie zajmują się poprawnym księgowaniem kosztów. Krótko mówiąc - nie polecam.

@Thomas

Wszystkie ceny są dostępne w cenniku, nie stosujemy polityki ukrytych kosztów. Oczywistym jest jednak, że zaksięgowanie 10 faktur kosztuje mniej niż zaksięgowanie 30 dokumentów. Jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy. W trakcie analizy dokumentacji księgowej okazało się, że Pańska sytuacja księgowa wymaga konsultacji z doradcą podatkowym. Na podstawie uzyskanej opinii dokonalibyśmy rozliczenia, taka opinia zabezpiecza głównie Pana. Niestety nie zdecydował się Pan na takie rozwiązanie.

Józef
@BR-IFIRMA

Czyli jeśli koszty są w cenniku to nie są ukryte, tak? You made my day! Jedyne za co naprawdę doceniam iFirmę to kunszt zarządzania opiniami niezadowolonych klientów - a czytałem ich wiele. Np. tu mamy 'straw-man attack'. "To my się tak troszczyliśmy a Pan nie skorzystał - klient niewdzięczny, klient niedobry." (pomijając, że to kłamstwa) Gdzie drogi Anonymusie robiłeś(aś) szkolenie z kłamstwa i manipulacji? Pytam serio.

Kris
@Józef

Józef rozumiem, że jak idziesz do sklepu i masz podaną cenę za 1 kg śliwek - 10 zł, to kupując 3 kg śliwek plus cukier i słoik oczekujesz że zapłacisz 10 zł tak? Jako klient nigdy (przez 8 lat) nie miałem problemu z rozliczniem, cennik jest jasny i dostępny na stronie - co nie jest zbyt popularne w innych tego typu serwisach. Pominę już fakt, że cena ich usług jest znacznie niższa niż u konkurencji.

@Kris

@Kris, trafiłem właśnie na ten wątek szukając opinii o iFirma. @Thomas w swojej opinii nie narzekał na koszty czy cennik a tylko na mocne "skubanie" - wyjaśniam Ci, że to taka popularna a irytująca technika sprzedaży polegająca na odpowiedniej konstrukcji cennika a nie na braku w nim pewnych pozycji. Wręcz przeciwnie. Sądzę, że głównie chodzi to jak iFirma bezceremonialnie rozwiązała z nim umowę, kiedy nie miała doświadczenia w tym jak zaksięgować niecodzienne dla nich zdarzenie - unijna opłata urzędowa. Dla mnie to jest bulwersujące a trafiłem na kilka innych zbieżnych opinii. To czerwona flaga. Równie ciekawe jest to, jak w odpowiedzi iFirma zgrabnie przekierowuje uwagę czytelników tego wątku na kwestię kosztów. Potem Ty dodajesz swój komentarz w rodzaju "a ja nie miałem nigdy problemów" i wyjaśniasz na czym polega sprzedaż usług na przykładzie śliwek. Kris, sądzę, że pracujesz dla iFirmy.

@Kris

Tak sobie dalej myślę, że to na 100% ustawka. Zastosowane techniki określę jako podstawowe, no ale zwykle działają. Zdradzisz kto robił Wam z tego szkolenia? :)

@Mateusz

Nie świadczymy usług doradztwa podatkowego, w przypadkach gdy wymagana jest opinia doradcy kierujemy klienta do doradcy podatkowego. Na podstawie wydanej opinii dokonujemy księgowania. Zakres tego typu usług definiuje Ustawa z dnia 5 lipca 1996 r. o doradztwie podatkowym i jest ona dla nas podstawą działania w zakresie świadczonych przez nas usług.

@BR-IFIRMA

Nie rozumiem. A gdzie pisałem, że świadczycie "usługi doradztwa podatkowego"? Natomiast z odpowiedzi rozumiem, że zaksięgowanie unijnej opłaty urzędowej przekracza Wasze zwykłe możliwości i wymaga Waszym zdaniem "doradztwa podatkowego" a "skierowanie" klienta do takiego doradcy polega na wypowiedzeniu mu umowy. Podpieranie się ustawą ma na celu wykreowanie u czytelnika (false) "sense of validity" bo ustawa wcale nie mówi, kiedy trzeba skorzystać z doradztwa. Jak to ustawa o doradztwie podatkowym jest Waszą podstawą działania, skoro nie świadczycie usługi doradztwa?? No ale rozumiem, w poniedziałek po 18-ej można być już zmęczonym. Jasne, że Kris pracuje dla Was. Jego opinia zawiera nawet marketing: "Pominę już fakt, że cena ich usług jest znacznie niższa niż u konkurencji." Pitupitu, tak pomija, że nie pomija a cena usług iFirma bynajmnij nie jest niższa niż u konkurencji (np. InFakt, wFirma) lecz tylko cennik (przeglądałem) skonstruowany jest tak, aby trudno było od razu się pokapować. Na tym właśnie polega "skubanie". Powodzenia we dalszym wciskaniu ludziom słodko-p.. ściemy. Dla mnie EOT, na pewno nie skorzystam z Waszych usług.

Ktoś

Nie polecam. Każą na prywatnych portalach społecznościowych pracownikow dodawać informacje o zatrudnieniu niezgodnie z prawdą - darmowa promocja?

@Ktoś

Nie jest to praktyka stosowana w naszej firmie. Każdy może, ale nie musi oznaczyć miejsce pracy np. na portalu LinkedIn.

Zostaw merytoryczną opinię o Ifirma S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Ifirma S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Ifirma S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ifirma S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 22 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ifirma S.A.?

Kandydaci do pracy w Ifirma S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ifirma S.A.
4.5/5 Na podstawie 74 ocen.
  • Grabiszyńska 241B
    53-234 Wrocław