Silbud

Racibórz

Opinie o Silbud

Bartłomiej Nowy

Pracuję w tej firmie jakieś 5 lat: pieniądze zawsze na zjazd do domu dają, zjazd co dwa tygodnie, w przeliczeniu na złotówki zarabiam od 5 do 7 tysięcy zł miesięcznie, po nowym roku soka-bau przelewa mi na konto 2500-3500 euro, zwrotu podatku około 2500 euro, zakwaterowanie za darmo, firma funduje samochody z wypożyczalni, samochód nawali to dzwonisz i czekasz aż przywiozą ci następny, paliwo na terenie Niemiec za darmo, jak ci nie pasuje praca u któregokolwiek z majstrów to dzwonisz do biura i prosisz o przeniesienie do innej brygady. Jak masz coś pilnego w Polsce np; ślub, pogrzeb, rozwód, sprawę w sądzie, komunie itp to nie ma problemu byś na ten pilnie potrzebny czas do polski zjechał. Tym co narzekają tutaj musiało się mocno w du....ach poprzewracać bo mózgów dawno nie mają. Każdy majster ma swój świat do którego trzeba się jakoś dostosować, najważniejsze żebyś robił i żebyś chciał robić. Niektórym nie pasuje to że trzeba pracować, że nie można chlać w pracy itd. Jak wam tak źle, że nie możecie się upijać, robić awantur to się zwolnijcie a reszta na pewno odetchnie z ulgą.

Bartłomiej Nowy

Po pierwsze musisz znać niemiecki by móc się dogadać z architektami, inspektorami itd. (tylko pracownik fizyczny nie musi) Wiem że w Monachium Silbud prowadził w tym roku jakieś budowy więc o możliwość zrobienia uprawnień warto w biurze zapytać, ja dokładnie nie wiem bo jestem tylko murarzem.Osobiście polecam ci prace w tej firmie, jeszcze nie mamy kobiety na stanowisku majstra:) I nie słuchaj krytycznych opinii takich użytkowników jak "Nowy" bo takich nierzetelnych krytyków w każdej firmie jest pełno.

budowlaniec

Pretęsiesie macie do Brygadzistów, najeżdżacie na nich jak nienormalni.a kot za waszą spapraną robotę będzie się tłumaczył.To niema sztuka przyjechać do niemiec na budowe zrobić coś na odpiernicz,zgarnąć kasę i mieć wszystko w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to nie Polska.Jak ktoś komuś zwróci uwage to wielce obrażeni.A co do tego Pana który najeżdża na Góre,Młynarka,Struscha to niech pomyśli czemu przeszedł przez tylu Brygadzisów,może on się nie nadaje do pracy na Budowie.

KK

jedyny mankament to ty baranku podlizywanie się paniom w biurze to masz we krwi a robote na budowie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] majstry o kturych piszesz to wiedzą co z ciebie za pracownik dlatego u nich ciebie niema GOROLU ZMIEŃ FIRMĘ PA PA

MIKI

Firma ogólnie nie jest zła, Panie w biurze bardzo miłe i pomoce. Kasa prawie zawsze na czas. Jedynym mankamentem są panowie pokroju góra, młynarek, czy strusch którzy czuja sie bogami na budowie

kk

silbud to jedna z lepszych firm na rynku niemieckim

adi

ej sukinkocie o nazwisku góra,uważaj sobie,bo krefeld sie dowie co robisz z karnistrami i paliwem na baukase,mamy zdjecie ktore napewno mam pomoże cię załatwic,pamiętaj budowa na hamburgu.

VA
@GÓRA K 24.05.2014 19:59
LUBLINIAKU JESTEŚ NIEDOJDĄ BO DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJESZ TYLKO DZIĘKI PREZENTOM PRACUJESZ TY I TWOI KOLESZKI JAKOŚ SZYBKO USU...

TO SĄ FACHOWCY Z LUBARTOWA HA HA KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ

treks
@adi 14.05.2014 19:37

nikt cie nie chce do brygady gliniażu.mozesz straszyć, nikt sie nie boji.

GÓRA K

bohaterze podpisz się pod tym postem skoro kogoś oczerniasz jak piszesz prawdę to czego się bać tylko( usunięte przez administratora )akie jak ty się boją ( usunięte przez administratora )

yago

co Silbud rozumie przez wykształconego murarza czy betoniarza? chodzi im konkretnie o skończone technikum czy może bardziej praktykę?

old boy

zeby zostac przeniesionym do pracy do polski to najpierw musi byc ta praca w polsce a w polsce ostatnio nawet tu pracujacym nie moga zapewnic pracy coraz bardziej wydaje sie ze maja pracownikow gdzies i "szefostwo" mysli tylko o sobie i swoich prywatnych sprawach...

jas

W kazdej firmie jest podobnie ,przewaznie swiniami sa majstrowie ,czesto szef nie wie co bylo przyczyna zwolnieniax pracownika ,a w moim przypadku bylo to ze pan brygadzista(usunięte przez administratora)

gość

FIRMA,WYDAWAŁOBY SIĘ W PORZĄDKU.POZORNIE.OWSZEM,ZATRUDNIAJĄ NA UMOWĘ O PRACĘ NA CZAS OKREŚLONY,PRACUJESZ NA TERENIE NIEMIEC KASĘ DOSTAJESZ ALE KIEDY ZJEŻDŻASZ DO POLSKI I PRACY NIE MA,ZAPOMINAJĄ,ŻE MAJĄ PRACOWNIKÓW.ZOSTAWIĄ CIĘ NAWET NA MIESIĄC ALBO I DŁUŻEJ BEZ ŻADNYCH ŚRODKÓW POMIMO TEGO,ŻE W UMOWIE ZAWARTY JEST PUNKT,KTÓRY MÓWI,ŻE W PRZYPADKU BRAKU PRACY NA TERENIE NIEMIEC POWYŻEJ 1 TYGODNIA PRACOWNIK ZOSTANIE PRZENIESIONY DO PRACY NA TERENIE POLSKI.(usunięte przez administratora)

firma jest ok. Pracuje 6 lat i nigdy nie bylo, że czekam na pieniądze a to najważniejsze. Najgorsi, są majstrowie, żeby sie u jakiegoś zaczepić na dłużej to nie wystarczy, że jest sie dobrym fachowcem, trzeba dobrze w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wchodzić, raz zapyskujesz i jesteś do odstrzału. Jeżeli potrafisz po niemiecku i znasz plan to Ci majstry, u których średnio z tym czują zagrożenie i tez wypieprzają. Ogólnie robić swoje nie wychylać sie przed orkiestre i jest ok.

alibaba

firma jest w pożądku i zatrudniaja Cie bezposrednio w firmie. Teraz bylo troche problemow ale jest dobrze juz.

jo

co tu za c.....e piszą jak nie macie co robić to się za robotę weźcie lenie patentowe,a nie [usunięte przez administratora]. o majstrach i firmie,tu nikt nikogo na siłę nie trzyma i nikt tu nikogo z was do pracy nie wołał,jak się nie podoba to won do Austrii nieroby,ci co chcą pracować i mają o czymś pojęcie to tu już kupę lat pracują i krzywda się im nie dzieje.

Tu chyba jakies nieporozumienie, z tym powyzszym postem, nie wiem jak dla was, ale dla mnie nic nie wnosi do dyskusji. Podbijam za to pytanie hola

hola

czy u Silbudzie można zatrudnić się bezpośrednio czy przez agencję pośrednictwa pracy? czy trzeba mieś założoną swoją działalność?

jak się już poobrażaliście, to może by ktoś odpowiedział Terkowi na jego posta? jest całkiem konkretny:)

Edek

Ludzie nauczcie się najpierw dobrze wysławiać i chociaż troche gramatyki ogarnijcie. Niektórym od tego euro to sie w głowach poprzewracało. Wracają tacy na polską stronę do pracy i zachowują sie jak prostacy i chamy. "Ja bo mi się należy! Jał pierdolał taka robotał! ja bo w rajchu je lepszy a polska to chadziaje! " To się ludzie wyprowadźcie do tego rajchu całego !!! Nikt was ani w Polsce ani w Silbudzie nie trzyma na siłę a płakać za Wami nikt nie będzię :)

ali

napisz co tam sie dzieje

ali

w tej firmie sa tacy majstrowie ze szok,banda pajaców.jeśli umisz po niemiecku i potrafisz z siebie zrobic debila to przyjmij sie do silbudu.

opinia

To pisał pan ... na pomoc..... bo po co odchodzić z tak zajefajnej firmy?

Rocky

Witam Was wszystkich.... Przeczyłem wasze wszystkie opinie na temat Firmy Silbud, na temat Pani Moniki i ludzi tam pracujących. Tak się składa że ja również pracowałem w tej Firmie kilka lat, przyjęto mnie tam na stanowisko cieśla zbrojarz. Praca była bardzo ciężka, ale zdawałem sobie sprawę na co się decyduję i co będę robił (mimo swego wyższego wykształcenia), bo nie mogłem w swoim zawodzie znaleźć pracy, a mam żonę i troje dzieci które się na Świat nie prosiły. Chciałem im zapewnić byt a tu była szansa zarobienia nie złych pieniędzy. Pracowałem u różnych brygadzistów, co człowiek to charakter, co brygadzista to inna wizja rządzenia (często brała i bierze się z niskiego poczucia wartości). Często wyć mi się chciało, czasem chciałem dać co nie którym w mordę, ale się powstrzymywałem. Nikt mi nie obiecywał że będzie lekko, nikt mnie nie zapewniał że praca będzie łatwa. Spałem na różnych kwaterach, w kontenerach, ale nigdy nie odczuwałem że mnie traktuje się jak białego murzyna. Gdzie mi dano kwaterę spałem, u kogo mi kazano pracować pracowałem. Bo bardzo chciałem pracować i utrzymać rodzinę. Pani Prezes zawsze znajdowała czas żeby pomóc w sprawach rodzinnego ubezpieczenia czy nawet w rozliczeniu PIT-u. Ja podziwiam tą kobietę w jaki sposób traktuję tę Firmę i ludzi, miedzy czasie odbierając po kilka telefonów, związanych z rzeczami ważnymi i z pierdołami. Jeżeli ona była zajęta to był jej mąż Pan [usunięte przez administratora] który mi pomagał, albo na dole Panie. Wystarczyło powiedzieć o co chodzi i można było załatwić wszystko. Wiecie co Wam powiem, narzekają ci co im się robić nie chce, ci którzy myślą że za sam fakt pojechania do Niemiec będą zarabiać pieniądze, że będą spać w hotelach 5-cio gwiazdkowych i jeździć autami klasy S które palą 3 litry na sto przy jeździe 160 km/h. że będą pić na budowach, awantury robić na kwaterach, wracać w busach pijani jak świnie i używać aut służbowych do prywatnych celów, a biuro będzie przy nich skakać jak przed wielkimi fachowcami których jest garstka. Odchodząc z tej Firmy po kilku latach pracy, zostawiłem sobie możliwość powrotu, bo nie wiem co mnie spotka w życiu. Mam pracę w swoim zawodzie, jestem codziennie w domu z moimi dziećmi i rodziną. Dziękuję tym ludziom że mogłem tam pracować ( Ci którzy szukają kontaktu z tą Firma wystarczy że w google wpiszą Silbud Racibórz i znajdą kontakt)

robol

Witam dałby ktoś na tą firmę żeby do Niemiec wyjechać, i czy weekendy są wolne jak to wygląda pozdrawiam

emeryt

Co wy wiecie na temat tej firmy, ile pracujące żeby sobie mordy wycierac firma i panią [usunięte przez administratora]. Pamiętam jak przyszła na początku nie było nic. To jest dziecko tej pani. Pracowała sama 7 dni w tygodniu w biurze i w domu. Dziś jest prezesem pracowała sobie na to. Było nas 40 chłopa i każdy coś chciał. Wiem ze dziś chyba 250 i wiem ze ta pani zadba o nich. Wielki szacunek dla tej pani. Trzeba było popracować w paru innych firmach co naciagaja obiecują i nie płacą

kazik

Ludzie co wy opowiadacie, co wam w tej firmie nie odpowiada, dają prace, samochody na dojazd, kwatery i kasę przy kazdym zjezdzie. Nie trzeba znać niemieckiego bo jest brygadzista co ma kontakt z majstrami niemieckimi. Jak wam tak zle to jedźcie do Europy, Austria (tam masz test języka) Anglia, Dania Holandia. Mozecie sami sobie pojechać załatwić prace i brać po 12 czy 15 euro jak sobie wyobrażacie . Ale wy jesteście kołki i barany bo języków obcych ani w ząb, a kasy miliony

aha 8 euro jest praktycznie na czysto z tego tylko trzeba koło 100 euro na miesiac na paliwo odjąć a w takiej austri maja chlopaki 10-12 ale za wszystko musza płacic takrze nie wiem czy sie tak podniecaja.

Silbud ok. 8 euro na godzine ale jak podatek i socabau dostaje i dolicze do stawki to ok 10-11 wychodzi. A czy to Mynarek knut czy inny majster, każdy z nich taki sam bo firma daje im troche za dużą władze ale to juz tego nie zmienimy niestety.

edek 84

Ruby a gdzie zalatwiles se robote od 9,20? Tez mialem isc do Silbudu,ale teraz sie zastanawiam...

Ruby

Jeżeli chodzi o tego ( usunięte przez administratora )to pracowałem u niego jakieś dwa lata temu( obecnie już nie pracuję w tej firmie na scczęście) także jak się przyjżeć to kręci z tym paliwem. Tankuje auta , z paragonów sie rozlicza także z tych na które paliwo zrzucają sie pracownicy wracający do kraju. Łatwo policzyć mając 3 auta na budowie kazde na powrót tankuje po około 80 euro( usunięte przez administratora )Ogólnie firma nie zła. Ale za 8 euro po przepracowanych tam, 3 latach to troche mało. tu gdzie teraz jestem na start 9,20.

lolo

pastuchy a co wolocie pracowac gdzie nie widzicie kasy to sie zwolnijcie jak wam tak zle nik nikogo na sile nie trzyma ja pracuje tam 3 lata i jest ok czasany sa jakies ........ ale to jak w kazdej pracy. a czy ala jest super to bym sie grubo zastanowil !!!!!!!!!

sam

Są różne opinie na temat tej firmy.Teoretycznie otrzymujesz 8 euro,ale po przemyśleniu okazuje się że jest inaczej.Masz odprowadzony podatek,składkę urlopową.Pieniądze te w późniejszym czasie odzyskujesz,więc są zaoszczędzone.W rozliczeniu rocznym twoja stawka wzrasta.Jedyny mankamentem tej firmy,są majstrowie( usunięte przez administratora ).W firmie otrzymujemy pieniądze na dojazdy do pracy,tyle że( usunięte przez administratora )daje kasę raz na dwa tygodnie,więc to co nam braknie musimy dokładać sami. Inni majstrowie dają na paliwa co tydzień,więc pracownicy nie ponoszą kosztów paliwa.Pan ( usunięte przez administratora ).Przestrzegam wszystkich przed ty oszustem.

Zostaw opinię o Silbud - Racibórz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Silbud