Opinie o Firma Usługowa Marika Błaczkowska Auto Alex w Żydowo

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Firma Usługowa Marika Błaczkowska Auto Alex. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Firma Usługowa Marika Błaczkowska Auto Alex na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Firma Usługowa Marika Błaczkowska Auto Alex w Żydowo

66666 Nowy wpis

Dzień dobry, Telewizor przyszedł do mnie uszkodzony o czym poinformowałam Państwa na etapie odstąpienia od umowy. To Państwo możecie złożyć reklamację do swojego kuriera. Zaznaczam jednak, że przesyłka była słabo zabezpieczona a opakowanie z zewnątrz było nieuszkodzone. Jednocześnie wskazuję, ze nie macie Pąństwo prawa żądać sprawdzenia przesyłki w obecności kuriera gdyż wymaganie takiego działania zostało uznane za klauzulę abuzywną (zakazaną) przez Sąd Okręgowy w Warszawie, XVII Wydział Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w wyroku z dnia 2017-09-26 Sygnatura akt: XVII AmC 713/16. Według polskiego prawa, nie ma żadnego przepisu który sprawiłby, że żądanie sprawdzenia zawartości paczki przed jej odbiorem (tj. pokwitowaniem) można by uznać za zasadne. Według Kodeksu Cywilnego i ustawy Prawa przewozowego, do momentu odbioru paczki za jej ewentualne uszkodzenia odpowiada firma przewozowa. Oznacza to, że otwieranie niepokwitowanej przesyłki z możliwością sprawdzenia zawartości jest niezgodne nie tylko z polityką korporacji kurierskich, ale i polskim prawem. Otworzenie przesyłki byłoby równoznaczne z jej uszkodzeniem, a zatem stanowiłoby podstawę do roszczeń i reklamacji. Nie ma podstaw prawnych do wymagania od kuriera by godził się na otwieranie dostarczanych przesyłek, o ile nie ma ku temu ewidentnych przesłanek. Na stronie GLS, a więc wybranego przez Państwa kuriera, jest napisane " Jeśli odebrałeś pozornie nienaruszoną paczkę, a następnie okaże się, że zawartość jest uszkodzona, reklamacja musi zostać przekazana do Nadawcy. Wynika to z faktu, że GLS nie jest w stanie i nie może sprawdzać zawartości wysyłanych paczek. Zachowanie tajemnicy korespondencji dotyczy także GLS.". W związku z tym proszę o pilny zwrot wartości zakupionego przez mnie towaru wraz z kosztami przesyłki (tj. kwoty 849zł). W przypadku braku wpływu środków na konto w terminie 7 dni zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne. Agnieszka Kowalczyk

Agata

(usunięte przez administratora) Zatrzymali sprzęt, który wysłałam do naprawy gwarancyjnej. Od 3 miesięcy nie odpisują na wiadomości, ani nie odbierają telefonu. Sprzętu nie otrzymałam z powrotem. Kontakt z firmą nagle się urwał.

Zostaw merytoryczną opinię o Firma Usługowa Marika Błaczkowska Auto Alex - Żydowo

Firma Usługowa Marika Błaczkowska Auto Alex
  • Ks. Mjr. Mateusza Zabłockiego 3