Opinie o Wodmetaldom Tomasz Niewelt w Rybnik

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Wodmetaldom Tomasz Niewelt. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Wodmetaldom Tomasz Niewelt na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wodmetaldom Tomasz Niewelt w Rybnik

Cześć, był ktoś może na robocie już w tym roku? szukam czegoś w wykończeniach i tak trafiłem na Pana firmę. Zastanowił mnie ten komentarz odnoszący się do braku wypłaty. Ciekaw jestem okoliczności i tego czy sytuacja jest już wyklarowana? Lepiej wiedzieć nim w ogóle się skontaktuję

Były inwestor Nowy wpis

Jaki ma sens poszukiwać pracy u kogoś, wobec kogo Prokuratura toczy postępowanie i kto ma kilkadziesiąt egzekucji komorniczych…

@Były inwestor

Nie mam pojęcia czy w takiej sytuacji faktycznie byłby sens ale skąd poprzednik miał o tym wiedzieć? Ja sam nie wiedziałem dopiero co tu wszedłem, bo mi mignęła oferta dla pracownika na wykończenia. To wiadomo co się z tymi ludźmi co pracowali podziało?

Inwestor

Pracownicy tej firmy pewnie też zostali potraktowani tak jak traktuje się Inwestorów.

@Inwestor

Może jednak nie, skoro żaden nie potwierdza a pracować to jednak ktoś musi?

@Weronika

Polecam spojrzeć na najnowsze opinie w Google, dzisiejsza, byłego pracownika. Delikatnie mówiąc "niepochlebna".

@Inwestor

Byłem pracownikiem w tej firmie i niestety ma pan/pani racje. Od niebezpiecznych prac (prace na dachu podczas śnieżycy) po spóźnienia z wypłatą co prawda 1-2 dni ale zawsze.

Były pracownik Nowy wpis
@Inwestor

Dokładnie tak, a nawet gorzej

Bardzo zawiodłem się na byłym szefie panem Tomaszem N pracowałem i realizowałem powierzone zadania teraz brak kasy za pracę i kontaktu z byłym szefem, przykro ale Pana Tomasza unikajcie jak ognia.

Oszukany

zlikwidowali stronę internetową ze względu na masę negatywnych opinii. Oszukali mnie na duże pieniądze, właściciel i firma unika kontaktu, nie oddają zaliczki !!! Uważać na Tomasza Niewelt, WodMetalDom oraz WMDOM

Czy po rozmowie w Wodmetaldom Tomasz Niewelt rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Patry

Jako wykonawcę zleconej budowy nie polecam. Marketing działa na wysokich obrotach, praca w terenie jest na najniższym poziomie. Brak wykfalifikowanej ekipy Inwestorzy nie mogą odzyskać zaliczki i firma nie wywiązuje się z napraw. Nie odbierają telefonów, nie dotrzymują warunków umowy. Źle się współpracuje. Nie polecam marki WMDOM i Pana Tomasza

Dominika
@Patry

to ten marketing zachęcił cie do współpracy z nimi? pytałeś o ich doświadczenie jeszcze przed zatrudnieniem ich? wgl opisz jakie to są te działania marketingowe o których wspominasz

B
@Patry

Potwierdzam Marketing ok i to by było na tyle! Tam na chwilę obecną nie na żadnej wykwalifikowanej ekipy. Oprócz Właściciela nikt nie posiada uprawnień budiwlanych, nawet projektanci. Zero terminowości, a główna dewiza to nie odbierać telefonów od Inwestorów którzy już podpisali umowę - masakra. Inwestor nie jest i formowany o planach wykonawcy. Nie ma żadnej jakości w wykonywanych etapach robót. Zaliczka przepada na dzień dobry!! Nie polecam.

@B

Jeśli faktycznie nie mają uprawnień to słaba sprawa, ale skąd niby możesz o tym wiedzieć czy Ci projektanci je mają czy nie? Pytałeś? No chyba, że gdzieś indziej można takie info odszukać?

@Weronika

Ponieważ od paru miesięcy wszyscy doświadczeni i mający jakiekolwiek pojęcie o budowlance, pracownicy uciekają z tej firmy. Również jesteśmy jednymi z oszukanych inwestorów, tak jak piszą poprzednicy, zaliczka "znika", nawet pomimo zapewnień i umów, że ją Pan Tomasz odda. Terminowość to żart, gwarancja ceny to żart (wzrost kosztów o 80% przed wejściem na plac budowy), kontakt z nimi to parodiam brak jakichkolwiek przejawów profesjonalizmu czy wiedzy o tym co robią. A marketing, mówi dokładnie to co klient chce usłyszeć, szkoda, że WSZYSTKO to wierutne kłamstwa, za to Pan dyrektor handlowy pięknie chwali się na Instagramie swoim "życiem milionera". Proszę o nieusuwanie opinie od inwestorów, opinie z Facebooka znikają, tak samo jak na google, niech chociaż tu ludzie zobaczą sobie jaką rzetelną osobą jest Pan Tomasz i cała jego firma,

@Oszukany

Jeśli nagle doszło do tego typu wzrostu kosztów to jak to zostało uzasadnione a przede wszystkim rozmówione? Bo to raczej powinno podlegać wstępnie jakiejś negocjacji?

Potwierdzam.

@Weronika

Cyt: "nikt nie mógł przewidzieć ze ceny materiałów znowu wzrosną", "Zawsze kupowaliśmy materiały przed danym etapem i zawsze to działało", "No przecież nie wiedziałem, że wybuchnie wojna" "Sytuacja się zmieniła, ta umowa już jest nieważna"

Weronika

Kurczę nie no dobra jeśli chodzi o tę wojnę to faktycznie... No nie wiem tu to pewnie powinno się na jakiś kompromis w takim razie pójść. raczej. Tylko pytanie czy w ogóle taki byłby możliwy?

@Weronika

Niestety ale wojna nie miała tu nic do rzeczy, była tylko piękna wymówką, Pan Tomasz już przed wojną podnosił ceny próbując wyłudzać jeszcze więcej pieniędzy. Powstał na ten temat piękny artykuł: (usunięte przez administratora)

Markus
@Patry

Witam. Byłem tym szczęśliwcem albo raczej pechowcem który zaufał miłym słowom Pana Tomasza i podpisał w 2020 r z nim umowę na budowę domu. Na początku było wszystko super, kontakt idealny – do podpisania umowy, później Pan Tomasz już nie miał czasu. Rozpoczęła się budowa, tutaj jak w kole fortuny ciągle inna niespodzianka której kierownik robót Pan Marek (usunięte przez administratora) nie zauważał, bo niestety to co działo się na budowie mało go interesowało, poprawki robią tylko po kilkukrotnym ponagleniu z mojej strony. Dwa razy postawiona ściana nie w tym miejscu co trzeba, raz zburzona ściana zewnętrzna na wskutek niedbałego wyciągania elementu betonowego to tylko niektóre z przygód ekipy z ul. Magnolii. Radzę każdą pracę dobrze wyceniać przed wykonaniem bo zapewnienia Pana Tomka że będzie ok trzeba brać z przymrużeniem oka, ja zrobiłem ten błąd i koparka do wykopania i zasypania oczyszczalni kosztowała mnie prawie 3 tys. zł. Myślę że jakby przyjechała na robotę z Gdańska to byłoby taniej bo ile to musiało być godzin pracy. Elektryk!!! Tak się bynajmniej on mianuje, Pan Artur o nim to można książkę napisać, w instalacji masa błędów, niektóre obwody pozostawione bez zasilania, musiałem sam potem sobie położyć przewody, tablica z odzysku bo w jednym miejscu była nadpalona od wcześniejszego zwarcia no i jego wiedza przy pomiarach uziemienia… bezcenny był widok jego miny jak nie potrafił określić jaka jest rezystywność gruntu aby policzyć współczynnik do rezystancji mojego uziomu – wiedza ZERO. Od odbioru budynku kilka awarii instalacji elektrycznej!!! Usunąłem już sam. Rolety które mi zamontowano regularnie się psuły – pierwsza opadła przy drugim opuszczeniu i nastała ciemność, tak zostało na kilka dni – z roletami było więcej przygód w późniejszym terminie. Żeby nie było że wszystko jest nie tak to przyznam że były też dwie bardzo pozytywne postacie: pierwsza to Pani Laura, która zawsze odbierała telefon i była chętna do pomocy (już nie pracuje) i Pan Rysio, człowiek który jak grupa szybkiego reagowania przyjeżdżał na budowę i poprawiał po innych wszystkie błędy – bardzo solidny fachowiec i chwała mu za to. Można by kilka słów napisać o Panu Krystianie który prowadził później roboty ale szkoda słów, zresztą na koniec też już nie odbierał telefonów bo stwierdził że nie ma takiej potrzeby, i tak nie mają zamiaru usuwać usterek. Reasumując jakoś udało się dotrwać do końca budowy, części protokołów nie otrzymałem do dzisiaj bo w firmie nikt nic nie wie kto je ma albo kto inteligentny powinien je wypisać. Dom stoi, usterki usuwam sam i jakoś leci. Jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą z tą firmą to może zaryzykować, jeśli będzie od początku do końca patrzył im na ręce czy wszystko wykonują jak należy…..ja osobiście teraz bym się bardzo zastanowił nad tym wyzwaniem.

Weronika

No niestety nawet jakbym chciała to go nie przeczytam... Jakiś tytuł ewentualnie?

Magical

Nigdy więcej nie podpisze takiej umowy! Tragedia. Prace wykonywane niedbale i za bardzo wysoką cenę. Gwarancja ceny i terminu okazały się być mitem. Kontaktu prawie nie ma między kolejnymi etapami liczne przestoje i błędy w wielu etapach Obecnie co chwile dostaje informacje od pracowników że się zwalniają bądź zwolnili. Nie wiadomo kto i czy ktoś tam jeszcze pracuje bo po nikt się nie odzywa. O każdą pierdołe trzeba się prosić. Opinie w których ktoś polecił żeby wziąć prawnika przed podpisaniem takiej umowy wcale nie są przesadzone - dla własnego dobra i zdrowia warto to zrobić. A najlepiej poszukać innego wykonawcy.

Inwestor -poszkodowany

Nie zawierajcie umów z firma Wmdommetal, Wmdom - Pan Tomasz Niewelt. Gwarancja ceny - to ŻART Gwarancje terminu - ŻART Na każdym etapie - problemy, brak kontaktu - sms, mail, czy telefonicznego Brak harmonogramu robot Braki i błędy w projekcie Prace rozciągane w czasie, na każdym etapie usterki. Bardzo żałuję, że zaufaliśmy tej firmie

@Inwestor -poszkodowany

Potwierdzam powyższe. Zarząd tej firmy nie ma zielonego pojęcia o prowadzeniu firmy budowlanej. Liczy się tylko podpisana umowa zresztą niedoszacowana oraz wpłata zaliczki przez Inwestora. Proszę uważać na tą tonącą już firmę.

@Inwestor -poszkodowany

Potwierdzam, również doświadczyliśmy tragicznych konsekwencji ulokowania swojego zaufania i ogromnych środków w rękach tej firmy i tego człowieka.

Była Inwestorka

Rozpoczęcie budowa domu z firmą Wodmetaldom Tomasz Niewelt było moim największym życiowym błędem. Jakość mierna za wysoką cenę, brak jakiegokolwiek trzymania się zapisów umowy od terminu i ceny poczynając, na budowanie zgodnie z sztuką budowlaną i przepisami kończąc. Błędy na KAŻDYM etapie budowy, nie tylko brak ich naprawy ale również nie uznawanie ich, mimo raportu niezależnego inspektora. Pan Niewelt najpierw kreuje się wobec klienta na "do rany przyłóż", wspaniałego, pomocnego inżyniera a potem unika kontaktu nie przyjmuje do wiadomości, że coś jest nie tak, wszystko tłumacząc tym, ze to on jest inżynierem, klienta oskarża o rzekome celowe działania mające jego zniszczyć. Pan Niewelt odmawia rozliczenia zaliczki oraz zwrotu zaliczki po odstąpieniu od umowy. Przy czym od umowy odstąpiłam na etapie SSO z powodu braku realizacji przedmiotu umowy w terminie zgodnym z umową, za cenę zgodną z umową i zgodnie z sztuką budowalną i projektem.

Jacek G.

Z firmą WMDOM mam rozpoczętą budowę domu jednorodzinnego, na tą chwilę jestem w czwartym etapie budowy i jestem bardzo zadowolony z postępujących prac oraz z bardzo dobrego kontaktu z właścicielem firmy Panem Tomaszem. Zawsze odpowiada na telefony oraz stawia się na umówione spotkania na budowie, szczerze polecam współpracę z tą firmą przyszłym inwestorom.

Tom
@Jacek G.

Super

@Jacek G.

w 2020roku mogło to troszkę lepiej wyglądać. Na chwilę obecną jest dramat z firmą i właścicielem :-(

@Tom

Co super? Zrujnowane zdrowie i stracone pieniądze to super? Panie Niewelt proszę nie robić sobie jaj z Inwestorów!!!

Kolejny oszukany

Nie polecam, unikać jak ognia i przekazywać dalej by właściciel tej firmy już nigdy nikogo nie (usunięte przez administratora). Gwarancja ceny - to tylko zapis w umowie, która nie jest, jak się okazuje w ogóle respektowana przez pana właściciela. Brak kontaktu telefonicznego, mailowego, smsowego... Drzwi w siedzibie zamknięte, by nie wpuścić oszukanych inwestorów. Niezwracane zaliczki, brak poprawek spapranej roboty.... Ta firma to (usunięte przez administratora) i mam nadzieję, że nikt nie da się już nabrać na ich wspaniałe zapewnienia, bo zostaje człowiek z długami i zszarganymi nerwami.

@Kolejny oszukany

Potwierdzam w 200%. Pracowników też nie nie szanują i o.....

@Oszukany

Jak to jest, że tyle negatywnych opinii i ostrzeżeń pojawia się tu od dłuższego czasu a podobno dalej dzieją się takie rzeczy jak opisujecie? Skąd nowi klienci się niby biorą?

@Weronika

Albo to jeszcze umowy z przed kilku miesięcy i dopiero są teraz realizowane albo nieświadomi klienci. Zresztą główna siedziba firmy (budynek biurowy) wystawiony jest na sprzedaż, więc nie wiem co oni jeszcze realizują.

Weronika

Tak? Aż ciekawa jestem za ile. No ale skoro tak to potwierdza jednak te opinie wszystkie?

inwestor

Dlaczego w firmie brakuje osób wykwalifikowanych? Dlaczego nie zwracacie po podpisaniu porozumienia wpłaconych zaliczek i unikacie kontaktu ? Mogłabym tak pytać i pytać.

H
@inwestor

Unikanie kontaktu to normalna strategia Pana Niewelta. Nie odbiera telefonów i też nie oddzwania. Po co miałby to robić skoro nie ma żadnej strategii na Waszą budowę. Brak planowania jakiejkolwiek budowy, brak harmonogramów, brak protokołów odbiorowych, najważniejsze aby podpisać umowę i rozpocząć budowę (wykopy i płyta fund.) potem wielotygodniowa lub wielomiesięczna przerwa w budowie a Inwestor niech sobie czeka.

Patry

Opóźnienia, zła jakość, błędy i brak ich poprawiania, brak wykfalifikowanej ekipy, Po podpisaniu umowy podwyższana jest kwota do zapłaty. Nie dotrzymują ustaleń słownych i zapisanych. Nie polecam Pana Tomasza oraz marki wmdom.

@Patry

Właściciel "ma swój świat" w którym spełnia ludziom (rodzinom) ich marzenia o własnym domu. W rzeczywistości to je rujnuje.

Afgan

Właściciel to mitoman i bajkopisarz jakich mało, nie poczuwa się do oddania wpłaconej zaliczki mimo podpisanego porozumienia o rozwiązaniu umowy i zwrotu wpłaconych pieniędzy. Prócz marketingu firma to dno totalne!!! Nie polecam!!!

@Afgan

Potwierdzam Właściciel mówi klientowi to co chce usłyszeć i nie ma to żadnego przełożenia na rzeczywistą realizację. Jakość budowy to totalne dno, wszędzie szukają oszczędności nawet kosztem zmian konstrukcyjnych budynku.

Jak wygląda sprawa grafiku w Wodmetaldom Tomasz Niewelt. Czy pracodawca idzie na rękę?

Xvx

Tak, pracodawca idzie na rękę tj. pracujesz po 10 godz dziennie, oczywiście jak trzeba to wolny dzień dostajesz bez problemu. W wielu tematach Ty idziesz pracodawcy na rękę (umowa, płaca i itp), a i tak na koniec dostajesz ko..... w (usunięte przez administratora)

Teresa
@Xvx

w weekendy też się pracuje?

Czy urlop w Wodmetaldom Tomasz Niewelt jest płatny 100%?

H

Pod warunkiem że masz pełną umowę. Nie należy się zgadzać na nie pełną umowę.

@H

A niepełna to jaka? Czyli większość jest tu na normalnej i KP respektowany jak należy?

Jakub Kukier

Dzień dobry. Chciałbym przestrzec przed firmą WODMETALDOM TOMASZ NIEWELT z RYBNIKA. Mój dom budowany w Żorach miał być wybudowany do stanu deweloperskiego w maju 2021r., jak dotychczas (styczeń 2022r. !!!) jest w stanie surowym otwartym, okna są źle zamontowane i do ponownego montażu, w trakcie budowy firma popełniła wiele błędów, niektórych do tej pory nie naprawiła. Jestem wykończony psychicznie, z winy Pana Tomasza Niewelta popadam w nerwicę i depresję. Proszę się mocno zastanowić nad współpracą z tą firmą. Zamierzam stworzyć stronę internetową opisującą dokładnie sytuację, wszystkie błędy i zaniechania firmy WODMETALDOM TOMASZ NIEWELT. Pozdrawiam Jakub Kukier

Urszula
@Jakub Kukier

Dobrze, że o tym piszesz. A co na to właściciel? Jaka jest jego wersja, co mówi na temat długiego czasu realizacji?

Teresa
@Jakub Kukier

I co, nie udało Ci się doprosić o poprawki?

Sławomyjryj

Typowa deweloperka, budują szybko ale jakość mierna. Prym wiodą (usunięte przez administratora)Ukraińcy pod dowództwem dziecka, do tego kilku fachowców, zawistni górnicy z kompleksem chołubionych ukraińców. Taki miszmasz, atmosfera kiepska. Pieniądze nienajgorsze ale nie warto tracić tam czasu.

Zostaw merytoryczną opinię o Wodmetaldom Tomasz Niewelt - Rybnik

• Jak się pracuje w Wodmetaldom Tomasz Niewelt?

Zobacz opinie na temat firmy Wodmetaldom Tomasz Niewelt tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wodmetaldom Tomasz Niewelt?

Wodmetaldom Tomasz Niewelt
  • Magnolii 25