Opinie o MS Development w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy MS Development. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MS Development na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MS Development w Warszawa

Były Kandydat

MS Development identyfikuje się takim samym numerem NIP jak HardwareDirect dlatego pozwole sobie dodać tu komentarz (siedziba również to to samo). Zdecydowanie mogę dać wiarę we wcześniejsze komentarze od innych osób dot tej firmy. Osoby które przeprowadzały ze mną rozmowę spóźniły się ponad poł godziny oraz wszystko na rozmowie wskazywało, że nie zajrzeli nawet w moje cv wcześniej. Ja byłem 10 min przed spotkaniem i w rezultacie czekałem na panów ponad 40 minut gdzie nikt nie zaproponował mi nawet szklanki wody! Panowie jak już przyszli przestawili się tylko z imienia i nazwiska więc kompletnie nie wiedziałem jaką rolę sprawują w firmie... i czy rozmawiam z dyrektorami, czy może ze sprzątaczami. Sama rozmowa nawet była treściwa, ale po tak długim oczekiwaniu i lekkim olaniu mojej osoby to raczej chciałem ją szybko zakończyć i więcej nie brać HardwareDirect jako potencjalnego pracodawcy.

byly_kandydat

Zapraszała kobieta, pani pewnie była z działu HR albo rekrutacji. Tak, rozmowa treściwa dotycząca zarówno stanowiska jak i warunków.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Czy w firmie MS Development występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Web Designer?

Kandydat Nowy wpis

Nie polecam. Szkoda czasu na rekrutację w tej firmie. Odbyłem dwie wizyty w siedzibie firmy, pierwsza to standardowa rozmowa kwalifikacyjna (tu w miarę sprawna, określenie wspólnych wymagań), natomiast tak jak pisali poprzednicy drugi etap to tzw. „dzień próbny”, i nie jest to jakieś sprawdzenie kwalifikacji. Spędziłem tam równe 3 godz wykonując czynności na danym stanowisku. Jeśli ktoś ma za dużo wolnego czasu to polecam… Ale nie to jest najgorsze, miałem otrzymać telefon niezależnie od wyniku rekrutacji. Cytując właściciela firmy: „zasłużyłem na to skoro poświęciłem tyle czasu firmie”, jak widać słowa tego pana niewiele znaczą….

Jest takie ogłoszenie: Pracownik serwisu komputerowego - Technik serwisant - Inżynier serwisu, kasa 5,000-8,000 zł brutto. Szukam dotychczasowych serwisantów, żeby zapytać jak się pracuje, czy dużo jeżdżenia jest, jak to jest zorganizowane, czy i za co można "oberwać" premie?

Były Kandydat

@Były Kandydat

To kto zapraszał na rozmowę, skoro osoby ją przeprowadzające nie zaglądały w CV? Piszesz w ogóle, że rozmowa była treściwa, czyli że co? Powiedzieli coś o warunkach zatrudnienia?

@Były Kandydat

Jako przedstawicielka firmy mogę tylko Pana przeprosić za powstałą sytuację z koniecznością oczekiwania tak długo na rozmowę i rozumiem Pana rozgoryczenie. Dodam też, że jako firma przeprowadzamy w ciągu roku ponad 700 rozmów o pracę. Jakbyśmy się nie starali, przy tej ilości rozmów, siłą rzeczy zawsze może dojść do takich sytuacji, bo jesteśmy tylko ludźmi, a firma to żywa materia, w której także zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Natomiast do przyszłych potencjalnych kandydatów czytających te opinie mogę powiedzieć tylko abyście spojrzeli na to z tej perspektywy, że na kilkaset rozmów rocznie mamy raptem kilka złych opinii od osób, które oczywiście mają prawo być niezadowolone z samego procesu i które przepraszamy, ale mamy także kilkudziesięciu zadowolonych pracowników, a w naszej firmie panuje przyjazna atmosfera i bardzo mała rotacja pracownicza.

byly_kandydat Nowy wpis

Czy rozmowa kwalifikacyjna w MS Development spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Czy istnieje możliwość rozwoju w MS Development?

Xyz

Nie przeczytałem opinii o rekrutacjach, żałuje, poświęciłem cały dzień bo jestem z innego miasta żeby ktoś nie przeczytać cv i zadał pytanie którego nie ma w cv, znajomosci Linuxa, a po za tym w tych czasach wielki minus za brak rekrutacji zdalnej, a propo maila, prosze być na czas a musialem jeszcze czekać ponad czas.

Jurek
@Xyz

Czyli wymagali znajomości programu którego ty nie miałeś w CV? A w ogłoszeniu był wymieniony jako niezbędny? Dali ci w ogóle feedback czy już po spotkaniu wiedziałeś że nic z tego?

Mariusz

Nie polecam marnować czasu na rekrutację, poświęciłem firmie kilka godzin na rozwiązywanie zadań a prawcodawca nawet a nawet nie raczył odpowiedzieć po rekrutacji o rezultatach mimo że została mi obiecana odpowiedź zdecydowanie odradzam poświęcać czas temu nie ŻETELNEMU pracodawcy.

@Mariusz

Panie Mariuszu, nie wiem dokładnie kiedy ta sytuacja miała miejsce. Jeśli wykonywał Pan zadanie 27.03.23, to mogę poinformować, że proces rekrutacji na to stanowisko jeszcze się nie zakończył. Jeśli to nie Pan, to proszę o kontakt, a udzielę wszelkich informacji na temat aktualnego statusu.

Maja
@Hanna

A czy rekrutacja na stanowisko Pracownik serwisu komputerowego - Technik serwisant - Inżynier serwisu w dalszym ciągu u Państwa trwa, można wysyłać CV? :) W ogłoszeniu jest napisane, że praca jest stacjonarna, nie ma możliwości dogadania się, aby pracować hybrydowo? Czy znajomość Active Directory to must have? Bo szczerze mówiąc mam małe doświadczenie z tym programem...

Nie polecam, ze względu na proces rekrutacji. Człowiek musi poświęcić cały dzień na "dzień próbny", a potem zero odpowiedzi.

@Kandydat

Dzień dobry, bardzo przepraszam, że doszło do takiej sytuacji. To najprawdopodobniej moje niedopatrzenie. Bardzo proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny, a z chęcią udzielę Panu wszelkich informacji na temat procesu rekrutacyjnego, w którym bierze Pan udział. Ma Pan do mnie na pewno kontakt, ponieważ ja zajmuję się rekrutacjami i musiałam Pana zapraszać. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam, Hanna

Maja
@Hanna

Ten pan nadal twierdzi, że to był dzień próbny, choć Pani tłumaczyła tutaj, że to zadania testowe. Mogę poprosić o wyjaśnienie raz, a dobrze? Bo w mojej opinii trudno pomylić dzień próbny z praktyczną częścią rekrutacji, a @Kandydat się upiera przy tym pierwszym.

Nie polecam pracodawcy z powodu sposobu prowadzenia przez niego rekrutacji. Dzień próbny trwał kilka godzin, za które ja jako kandydat nie otrzymałem żadnych pieniędzy, zresztą nawet nie padła propozycja rozliczenia za mój czas. Przy takim podejściu jest to strata czasu dla przyszłych kandydatów, chyba że ktoś lubi chodzić od jednego pracodawcy do drugiego i nic z tego nie mieć.

Edyta
@Kandydat

Serio? :/ W sumie to słabo ale przed rozpoczęciem tego dnia rozmawiałeś z nim o tym? Bo jednak przed rozpoczęciem jakiejkolwiek współpracy powinno się wszystko klarownie obgadać. A co podczas tego dnia kazali Ci robić?

@Kandydat

To co nazywa Pan "dniem próby", to jest drugi etap rekrutacji - część praktyczna. W jego trakcie nie wykonuje się zadań związanych z realizacją zamówień, tylko rozwiązuje zadania testowe pozwalające ocenić wiedzę kandydata. Za podchodzenie do tego egzaminu nie ma przewidzianej żadnej zapłaty - z tego co wiem, tego się nie praktykuje w żadnym przedsiębiorstwie, tak samo jak nie płaci się za pierwszy etap - rozmowę kwalifikacyjną - ile by ona nie trwała. Tak jak pisaliśmy wcześniej, do zgłaszania się do naszej firmy nikogo nie zmuszamy, na rozmowę kwalifikacyjną zapraszamy wybranych, a do drugiego etapu, organizowanego tylko na wybrane stanowiska, dostają się najlepsi. Każdy kandydat podczas zapraszania na drugi etap rekrutacji jest informowany o jego charakterze. Mimo wszystko gratulujemy Panu dostania się do drugiego etapu i życzymy powodzenia.

@Edyta

Jak widzisz poniżej, Pani Hanna sama wyjaśniła swoją firmę. Możesz spędzić cały dzień i robić jakieś zadania, bo taki charakter ma rekrutacja w tej firmie. W takim razie niech to będzie test kompetencji trwający kilka/kilkanaście minut, a nie pół dnia albo nie daj Boże cały dzień, żeby pracodawca coś tam sobie posprawdzał według swojego uznania. Mimo wszystko uważam to za stratę czasu, zwłaszcza, że nie padła jasna odpowiedź czy moje oczekiwania odpowiadają pracodawcy. Zostały tylko przyjęte do wiadomości. Równie dobrze przyszły pracownik może się "napalić" na pracę, bo nikt nie zaneguje jego wymagań, a na koniec dostanie odpowiedź, że jest najlepszym kandydatem, ale firma nie godzi się na warunki finansowe. EOT, Pozdrawiam

Miałem rozmowę wczoraj (2021-09-09), a dziś 2021-09-10 wystawiam opinię. Przed rozmową przeczytałem kilka ostatnich (należy podkreślić) opinii i nie były one jakoś pozytywne, mimo to wolę sam się przekonać i dać szansę drugiej stronie. Co do przebiegu samej rozmowy nie mam zastrzeżeń. Uwagi mam co do polityki samego procesu rekrutacji, a chodzi dokładnie o dzień próbny, kiedy kandydat jest zapraszany do firmy na jakiś okres w ciągu dnia (nie wiem jaki i ile to godzin - nie dopytałem) na drugi etap w celu weryfikacji, czy to odpowiada danej osobie i czy firmie odpowiada pracownik. Firma powinna zdecydować, czy ta weryfikacja powinna polegać na jakimś krótkim teście czy raczej powinna potrwać dłużej. Jeżeli krótki test, to powinien odbyć się on w dniu pierwszej rozmowy, jeżeli dłuższy to powinien być płatny i opierać się na jakimś rodzaju umowy, np. zlecenie. A tu zostałem poinformowany o konieczności rezerwacji dnia (o ile bym się zakwalifikował) i miałbym uczestniczyć w ramach weryfikacji przez jakiś określony czas wykonując pewne czynności - nieodpłatnie. I to mi się nie podoba - rezerwuję praktycznie cały dzień i nie otrzymują za to żadnego wynagrodzenia. Rzecz nie polega na tym, że to ma tylko firma mieć jakieś korzyści, lecz kandydat również. Czasy PRL już się skończyły i pracownicy stają się bardziej świadomi, czego chcą i gdzie chcą pracować. Odbieram to jako pewien rodzaj braku szacunku z waszej strony - tak, jakbyście mieli powiedzieć: "dla nas jako firmy MS DEVELOPMENT ważne jest tylko to, że będziemy mogli zweryfikować % kandydatów i wybrać najlepszego, a że ci, co przyjdą na dzień próbny. nie zakwalifikują się dalej i nic za to nie otrzymają to guzik nas obchodzi - ważne że my mamy zysk". Powtarzam jeszcze raz - jak nieodpłatnie, to krótki test (myślę, że max 1h) w dniu pierwszej rozmowy. Po wyjściu z waszej firmy miałem mieszane uczucia, może poza tym dniem próbnym jeszcze te smutne miny osób, z którymi rozmawiałem nie zachęca do współpracy. Co prawda, jeszcze nie wiem czy się zakwalifikowałem dalej, czy nie ale już po tym wpisie wiadomo jaka jest moja decyzja. Więc, jeżeli osoby rekrutujące przeczytają tą opinię niech wiedzą, że dalsza współpraca mnie nie interesuje, jeżeli dostanę telefon to także to potwierdzę. Ocena jaką wystawiam to neutralna za ten dzień próbny oraz politykę firmy, która niekoniecznie jest wystarczająca dobra dla osób aplikujących na dane stanowisko pracy.

P.

Nie polecam. Rekrutacja - przyszło na rozmowę dwóch Panów w spodenkach, może prosto z plaży, nawet się nie przedstawili, jeden z nich to właściciel/szef firmy. Ok, może mają w firmie bardzo luźną atmosferę, fajnie. Ale skoro oczekujemy profesjonalizmu od przyszłych pracowników to może pokażmy to samo. Nerwowo wertowali cv, oczywiście wcześniej do niego nawet nie zerknęli. Zdziwienie, że ktoś chce zarabiać więcej niż najniższa krajowa, mimo kilkuletniego doświadczenia, znajomości branży i sprzętu który oferują w sprzedaży. Drugi etap to dzień próbny, podziękowałem. Nie polecam.

@P.

Odnosząc się do wpisu Pana Mateusza muszę wyjaśnić dwie sprawy, tak aby nie było niejasności dla przyszłych kandydatów. Po pierwsze proces rekrutacji w naszej firmie zawsze składa się z dwóch, a w przypadku niektórych stanowisk, nawet i z trzech etapów. Pierwszym etapem jest rozmowa wstępna, a drugi etap to tzw. "dzień próbny". Taką politykę stosuje nasza firma od lat i jak do tej pory się to bardzo sprawdza. Ten "dzień próbny", to nie jest oczywiście cały dzień pracy, tylko bardziej kilka godzin podczas których kandydat ma możliwość zapoznać się ze stanowiskiem pracy, z kolegami w firmie oraz z zadaniami jakie będzie w przyszłości wykonywał. A my w tym czasie możemy lepiej ocenić kandydata pod kątem przydatności do danego stanowiska. Dodam, że potem pracownicy którzy przez to przeszli mają bardzo fajne wspomnienia związane z tymi próbami i ciekawe historie krążą po korytarzach :) Po drugie, odnośnie pozostałych kwestii poruszonych w tym wpisie, to zawiera on wiele nieprawd. Prawdą jest, że nie obowiązuje u nas dress-code, co wyraźnie było zaznaczone w ogłoszeniu na które Pan aplikował. Natomiast bardzo dużą nieprawdą jest, że osoby które przeprowadzały z Panem rozmowę były "w spodenkach", bo szefostwo firmy nigdy nie chodzi w ten sposób ubrane, a zwłaszcza na rozmowy kwalifikacyjne. Chyba pomylił Pan tą rozmowę z inną firmą, albo odnosi się Pan do pracowników działu IT, których mógł Pan widzieć u nas w firmie, ale którzy na pewno nie przeprowadzali z Panem rozmowy. Odnośnie zarobków, to jest to także nieprawda, gdyż nigdy nie komentujemy oczekiwań finansowych kandydatów. W większości naszych ogłoszeń podajemy widełki jakie są przewidziane na danym stanowisku. Najlepszym komentarzem niech będzie fakt, że Pan Mateusz, został zaproszony na drugi etap, więc jego oczekiwania nie zrobiły negatywnego wrażenia, a wręcz przeciwnie - wydawał się obiecującym kandydatem. Firma nikogo nie zmusza do udziału ani w pierwszym etapie, ani w drugim. Do tej pory nie zdarzyło się nam, poza tym jednostkowym przypadkiem, aby kandydat odmówił udziału w dniu próbnym. Jest to naprawdę rozsądna propozycja dla obu stron - zarówno dla pracownika, który nie chce podpisywać umowy w ciemno jak i dla pracodawcy aby dobrać odpowiednie osoby do zespołu.

Kandydat 2

Pierwsza rekrutacja, miałem dostać telefon z decyzja pozytywną bądź negatywna zero kontaktu ze strony firmy. Po jakimś czasie zauważyłem ponownie ofertę więc aplikowałem odzew Pani która w trakcie rozmowy dowiedziała się, że byłem już na jednej rekrutacji poinformowała mnie, że musi się skonsultować i za chwilkę oddzwoni telefonu do dziś nie było. Rozumiem, że mogłem nie spełniać wymogów jednak jeżeli ktoś mówi, że oddzwoni tym bardziej "poważna firma" jak to określał właściciel to powinien dotrzymywać słowa . Nie polecam, zero szacunku ze strony firmy do osób starających się o pracę .

Robak

Atmosfera super, na luzie.

Irek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje i jakie wymagania trzeba spełniać na starcie?

Niepoważne podejście do rekrutacji. Zaprosili mnie na dzień próbny (trzeba było wykonać jakieś zadania) a potem cisza. Nie wyobrażam sobie jak można się po dniu próbnym nawet nie odezwać, nawet z negatywną decyzją.

Honorata

Co jest ok? Praca w MS Development? Czy co masz na myśli?

janek

Polecam firmę, bardzo miło wspominam moja pierwszą pracę, sympatyczna atmosfera i zero stresu.

Jarosław
@janek

Interesuje mnie jak wyglądała Twoja rozmowa o pracę w MS Development. Z ilu etapów składa się rekrutacja?

Ala

Jaki stosowany jest wymiar pracy w Tej firmie ?

Sylwia
@Ala

Niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mam nadzieję, że wypowiedzą się osoby, które wiedzą, jak dokładnie wygląda praca w MS Development. Jaki wymiar pracy by Ci odpowiadał?

CE

Czy wiecie coś o pracy w firmie? Ile osób tam pracuje i jak długo ?

Cezary

Czy wiecie coś o rekrutacji prowadzonej w firmie? Może ktoś podpowie?

Zostaw merytoryczną opinię o MS Development - Warszawa

• Jak się pracuje w MS Development?

Zobacz opinie na temat firmy MS Development tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MS Development?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MS Development?

Kandydaci do pracy w MS Development napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MS Development
4.2/5 Na podstawie 5 ocen.

MS Development