Opinie o MS Development w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników na temat firmie MS Development, jak również Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MS Development na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MS Development w Warszawa

Paweł Nowy wpis
Kandydat

Miałem rozmowę wczoraj (2021-09-09), a dziś 2021-09-10 wystawiam opinię. Przed rozmową przeczytałem kilka ostatnich (należy podkreślić) opinii i nie były one jakoś pozytywne, mimo to wolę sam się przekonać i dać szansę drugiej stronie. Co do przebiegu samej rozmowy nie mam zastrzeżeń. Uwagi mam co do polityki samego procesu rekrutacji, a chodzi dokładnie o dzień próbny, kiedy kandydat jest zapraszany do firmy na jakiś okres w ciągu dnia (nie wiem jaki i ile to godzin - nie dopytałem) na drugi etap w celu weryfikacji, czy to odpowiada danej osobie i czy firmie odpowiada pracownik. Firma powinna zdecydować, czy ta weryfikacja powinna polegać na jakimś krótkim teście czy raczej powinna potrwać dłużej. Jeżeli krótki test, to powinien odbyć się on w dniu pierwszej rozmowy, jeżeli dłuższy to powinien być płatny i opierać się na jakimś rodzaju umowy, np. zlecenie. A tu zostałem poinformowany o konieczności rezerwacji dnia (o ile bym się zakwalifikował) i miałbym uczestniczyć w ramach weryfikacji przez jakiś określony czas wykonując pewne czynności - nieodpłatnie. I to mi się nie podoba - rezerwuję praktycznie cały dzień i nie otrzymują za to żadnego wynagrodzenia. Rzecz nie polega na tym, że to ma tylko firma mieć jakieś korzyści, lecz kandydat również. Czasy PRL już się skończyły i pracownicy stają się bardziej świadomi, czego chcą i gdzie chcą pracować. Odbieram to jako pewien rodzaj braku szacunku z waszej strony - tak, jakbyście mieli powiedzieć: "dla nas jako firmy MS DEVELOPMENT ważne jest tylko to, że będziemy mogli zweryfikować % kandydatów i wybrać najlepszego, a że ci, co przyjdą na dzień próbny. nie zakwalifikują się dalej i nic za to nie otrzymają to guzik nas obchodzi - ważne że my mamy zysk". Powtarzam jeszcze raz - jak nieodpłatnie, to krótki test (myślę, że max 1h) w dniu pierwszej rozmowy. Po wyjściu z waszej firmy miałem mieszane uczucia, może poza tym dniem próbnym jeszcze te smutne miny osób, z którymi rozmawiałem nie zachęca do współpracy. Co prawda, jeszcze nie wiem czy się zakwalifikowałem dalej, czy nie ale już po tym wpisie wiadomo jaka jest moja decyzja. Więc, jeżeli osoby rekrutujące przeczytają tą opinię niech wiedzą, że dalsza współpraca mnie nie interesuje, jeżeli dostanę telefon to także to potwierdzę. Ocena jaką wystawiam to neutralna za ten dzień próbny oraz politykę firmy, która niekoniecznie jest wystarczająca dobra dla osób aplikujących na dane stanowisko pracy.

P. Nowy wpis
Kandydat

Nie polecam. Rekrutacja - przyszło na rozmowę dwóch Panów w spodenkach, może prosto z plaży, nawet się nie przedstawili, jeden z nich to właściciel/szef firmy. Ok, może mają w firmie bardzo luźną atmosferę, fajnie. Ale skoro oczekujemy profesjonalizmu od przyszłych pracowników to może pokażmy to samo. Nerwowo wertowali cv, oczywiście wcześniej do niego nawet nie zerknęli. Zdziwienie, że ktoś chce zarabiać więcej niż najniższa krajowa, mimo kilkuletniego doświadczenia, znajomości branży i sprzętu który oferują w sprzedaży. Drugi etap to dzień próbny, podziękowałem. Nie polecam.

Hanna Nowy wpis
@P.

Odnosząc się do wpisu Pana Mateusza muszę wyjaśnić dwie sprawy, tak aby nie było niejasności dla przyszłych kandydatów. Po pierwsze proces rekrutacji w naszej firmie zawsze składa się z dwóch, a w przypadku niektórych stanowisk, nawet i z trzech etapów. Pierwszym etapem jest rozmowa wstępna, a drugi etap to tzw. "dzień próbny". Taką politykę stosuje nasza firma od lat i jak do tej pory się to bardzo sprawdza. Ten "dzień próbny", to nie jest oczywiście cały dzień pracy, tylko bardziej kilka godzin podczas których kandydat ma możliwość zapoznać się ze stanowiskiem pracy, z kolegami w firmie oraz z zadaniami jakie będzie w przyszłości wykonywał. A my w tym czasie możemy lepiej ocenić kandydata pod kątem przydatności do danego stanowiska. Dodam, że potem pracownicy którzy przez to przeszli mają bardzo fajne wspomnienia związane z tymi próbami i ciekawe historie krążą po korytarzach :) Po drugie, odnośnie pozostałych kwestii poruszonych w tym wpisie, to zawiera on wiele nieprawd. Prawdą jest, że nie obowiązuje u nas dress-code, co wyraźnie było zaznaczone w ogłoszeniu na które Pan aplikował. Natomiast bardzo dużą nieprawdą jest, że osoby które przeprowadzały z Panem rozmowę były "w spodenkach", bo szefostwo firmy nigdy nie chodzi w ten sposób ubrane, a zwłaszcza na rozmowy kwalifikacyjne. Chyba pomylił Pan tą rozmowę z inną firmą, albo odnosi się Pan do pracowników działu IT, których mógł Pan widzieć u nas w firmie, ale którzy na pewno nie przeprowadzali z Panem rozmowy. Odnośnie zarobków, to jest to także nieprawda, gdyż nigdy nie komentujemy oczekiwań finansowych kandydatów. W większości naszych ogłoszeń podajemy widełki jakie są przewidziane na danym stanowisku. Najlepszym komentarzem niech będzie fakt, że Pan Mateusz, został zaproszony na drugi etap, więc jego oczekiwania nie zrobiły negatywnego wrażenia, a wręcz przeciwnie - wydawał się obiecującym kandydatem. Firma nikogo nie zmusza do udziału ani w pierwszym etapie, ani w drugim. Do tej pory nie zdarzyło się nam, poza tym jednostkowym przypadkiem, aby kandydat odmówił udziału w dniu próbnym. Jest to naprawdę rozsądna propozycja dla obu stron - zarówno dla pracownika, który nie chce podpisywać umowy w ciemno jak i dla pracodawcy aby dobrać odpowiednie osoby do zespołu.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Czy MS Development zatrudnia studentów?

Kandydat 2
Kandydat

Pierwsza rekrutacja, miałem dostać telefon z decyzja pozytywną bądź negatywna zero kontaktu ze strony firmy. Po jakimś czasie zauważyłem ponownie ofertę więc aplikowałem odzew Pani która w trakcie rozmowy dowiedziała się, że byłem już na jednej rekrutacji poinformowała mnie, że musi się skonsultować i za chwilkę oddzwoni telefonu do dziś nie było. Rozumiem, że mogłem nie spełniać wymogów jednak jeżeli ktoś mówi, że oddzwoni tym bardziej "poważna firma" jak to określał właściciel to powinien dotrzymywać słowa . Nie polecam, zero szacunku ze strony firmy do osób starających się o pracę .

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Robak

Atmosfera super, na luzie.

Irek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje i jakie wymagania trzeba spełniać na starcie?

Kandydat

Niepoważne podejście do rekrutacji. Zaprosili mnie na dzień próbny (trzeba było wykonać jakieś zadania) a potem cisza. Nie wyobrażam sobie jak można się po dniu próbnym nawet nie odezwać, nawet z negatywną decyzją.

Honorata

Co jest ok? Praca w MS Development? Czy co masz na myśli?

janek
 Rekomendacja

Polecam firmę, bardzo miło wspominam moja pierwszą pracę, sympatyczna atmosfera i zero stresu.

Jarosław
@janek

Interesuje mnie jak wyglądała Twoja rozmowa o pracę w MS Development. Z ilu etapów składa się rekrutacja?

Ala

Jaki stosowany jest wymiar pracy w Tej firmie ?

Sylwia
@Ala

Niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mam nadzieję, że wypowiedzą się osoby, które wiedzą, jak dokładnie wygląda praca w MS Development. Jaki wymiar pracy by Ci odpowiadał?

CE

Czy wiecie coś o pracy w firmie? Ile osób tam pracuje i jak długo ?

Cezary

Czy wiecie coś o rekrutacji prowadzonej w firmie? Może ktoś podpowie?

Pracodawca

Firma normalnie funkcjonuje od ponad 8-lat. Na gowork jesteśmy za to od 7-dni, być może to jest powodem.

Zostaw merytoryczną opinię o MS Development - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

MS Development
4/5 Na podstawie 4 ocen.