Opinie o Phu Dawid Widelski w Kwidzyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Phu Dawid Widelski. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Phu Dawid Widelski o rekrutacji.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Phu Dawid Widelski w Kwidzyn

Dawid Widelski

(usunięte przez administratora) , ogłosili upadłość ale najpierw wyciągnęli od ludzi zaliczki na założenie pomp ciepła. Niech wszyscy poszkodowani łącznie z pracownikami idą na policję

@Dawid Widelski

Z biegiem czasu udało się odzyskać pieniądze wpłacone na zaliczki? Jak zakończyła się sprawa? Firmę widzę dalej jako aktywną dlatego to ciekawe.

Czy można liczyć w Phu Dawid Widelski na prywatną opiekę medyczną?

Dlaczego? Bo to firma transportowa i można mieć wypadek, a wtedy guza? Konkretnie, to przewóz drogowy towarów jest tu firmy dziedziną. Jeśli wierzyć temu, co z e-krs można wyszperać.

Dawid Widelski

Ilona
@Dawid Widelski

A jak pracownicy zostali poszkodowani w całej tej sytuacji? Nie wypłacono im pensji czy jak to wygląda? chciałabym wiedzieć, dlaczego mieliby iść oni na policję.

@Ilona

mi zabrał troche dni urlopowych. przy przechodzeniu z firmy do spółki, żeby nie wypłacać mi za dni urlopowe powiedział żebym wypisał wnioski urlopowe na tą ilość dni, a te dni będę mieć w spółce do wykorzystania. po czym jak ze spółki mnie zwolnił i powiedziałem co z ekwiwalentem za niewykorzystany urlop to bezczelnie mówi, ale przecież wykorzystałeś te dni wolne. mam tu wnioski. a google mapy twierdzą że w tych dniach wykonywałem prace albo byłem na miejscu w firmie. mocno się zastanwiam. drugą rzeczą jest zabranie pieniędzy za uszkodzony telefon. dostałem telefon z pęknięciem na szybce. po wypłacie stwierdził ze naprawi moim kosztem bo oddałem w takim stanie, po odwołaniach finalnie nie oddał mi pieniędzy. a zabrał za naprawe chyba 400-500. już nie pamiętam bo było to prawie 2 lata temu.

aga
@Ilona

Tak, nie dostali pensji. Facet wziął zaliczki na instalację pomp ciepła , u moich rodziców to kasa z programu czyste powietrze, ponad 20 tyś .... starsi ludzie, oby karma wróciła

Człowiek
@niezadowolony

I Ty zgodziłeś się na wypisanie tego tak jak Ci kazali? Ile tych dni Ci nagle zniknęło? Wiesz może jaką powinni wypłacić za nie kasę? Z tym telefonem to pewnie nie podpisywałeś żadnego papieru?

Niezadowolony
@Człowiek

No niestety tak to wspaniałe przedstawili że te dni miałem wypisać. Niestety pierwsze podrygi u januszexa także nie wiedziałem że to Red alert powinien dzwonić... Tych dni to ok 10 było. Nie pamiętam teraz dokładnie. A telefon przy zdawaniu napisałem w dokumentach że szybka jest porysowana a nie pęknięta. Tak jak przy braniu telefonu. Po czym pensja obniżona została o naprawę. Bezprawnie

@Niezadowolony

I to dwa lata temu było? Wiesz może kiedy firma ogłosiła upadłość i czy pospłacała pracowników? Szukałem po KRS ale nie mogę znaleźć tej firmy. Bazuję tylko na tym, że pisano wyżej o upadłości.

niezadowolony

no moje perypetie to nawet i ponad dwa lata temu było. nie pamietam dokładnie, wypowiedzenie dostałem na pocz stycznia 2021. "urlopy" wypisywałem jakoś w listopadzie. a co do ogłoszenia upadłości to świeża sprawa bo chyba z pocz grudnia 2023 albo z pocz listopada. ale ze tak powiem na dniach :) od tego czasu świat jakby piękniejszy :) karma wraca. oby tylko jeszcze ludzi odzyskali pieniądze. a też pracowałeś dla niego?

@niezadowolony

To nie wiedziałeś do ostatnich chwil, że zostaniesz zwolniony? Niech ktoś napisze czy chociaż udało odzyskać część swoich pieniędzy. Obecni pracownicy mogą liczyć na jakieś odszkodowania lub odprawy z tytułu obecnej sytuacji?

Aga Nowy wpis

30.11.2023 złożyl wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości, ale najpierw pobral zaliczki od klientów. Przelew w listopadzie i po dwóch tyg ogłoszenie upadłości. Jak dla mnie to celowe działanie było....

Człowiek

Czyli pracuje tu jakiś dział IT? wiecie co nie udało mi się znaleźć do niego ofert, a widzę ze jeden Pan o dzwonieniu do informatyków pisał. Dacie wiec znać jakie warunki są na dziale i ilu osób w ogóle potrzeba? W necie cos mało info jest..

Rafix

Pracowałem jako monter i szczerze mówiąc nie ma co narzekać. Jest podstawa, samochód, dobre narzędzia. Zarobić można było, bo premie od kilowatów, więc jak ktoś chciał to miał. To chyba jedyna firma od fotowoltaiki, którą bym polecił w Kwidzynie....

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Phu Dawid Widelski? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Wiecie, czy Phu Dawid Widelski udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

niezadowolony

laptop - nie, stacjonarne komputery, telefon do pracy dostaniesz, ale strzeż jak oka w głowie bo ściągnie ci z wypłaty (bezprawnie) przy oddawaniu. cóż zrobić.

Izabela
@niezadowolony

Chyba łatwo jest strzec tego sprzętu, czy nie? :D Chyba, że przy jakiejś niezależnej od Ciebie awarii też ponosisz koszty?

Michu
@niezadowolony

Ja miałem laptopa i telefon jako handlowiec, coś nie działało to dzwoniło się do informatyków i od razu sprawa była załatwiona

niezadowolony

NIE POLECAM pracy w infoenergii grub czy jak im tam. zanim złożysz cv zastanów się dwa a nawet trzy razy. a po złożeniu naprawdę gęsto się zastanów nad rezygnacją z dotychczasowej pracy na rzecz info-energii szefem firmy jest młody chłopak dla którego liczą się tylko pieniądze, ludzi ma za nic i o tym wszyscy wiedzą. niestety ale infoenergia kłamie oraz potrąca premie za najmniejsze drobiazgi kuchenne. kłamstwa niestety nie da rady wykryć bo obiecują konkretną kwotę na rozmowie która będzie obowiązywać po okresie próbnym a nie ma jak tego sprawdzić, niestety po okresie próbnym "nie przypominają sobie o tej kwocie i proponują niższą..." na pytanie do pracownika czy pasuje. ciężko się nie zgodzić i po prostu z dnia na dzień stracić pracę. chociaż jeżeli chodzi o utratę pracy w info energii to sam się przekonałem że naprawdę wystarczy drobiazg jak źle postawiony kubek w kuchni, bądź broń boże nieumyty. to zaraz na forum wysyłane są zdjęcia i potrącana premia. śmiech a zarazem żal że ktoś w ten sposób może prowadzić firmę. magazyn niedostosowany, trzeba było siedzieć w magazynie na którym było 4 stopnie zimą. a gdy się to przedstawiało przełożonym że jest zimno, to ze śmiechem proponowali dobudowanie sobie z kartonów takiego schronu jakby... doprawdy info energio.... szefowi nawet brew nie drgnęła gdy zwalniał w środku zimy jedynego żywiciela rodziny z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia, za błahostkę którą było wysłanie maila z błędem do szefa, który się poprawiło po godzinie. szczerze ODRADZAM wszystkim

INFO ENERGIA
@niezadowolony

@niezadowolony, Wiemy, że ciężko jest się pogodzić z porażką, jaką jest utrata pracy, ale warto powstrzymać się od negatywnych emocji i pisać o faktach. Nasza firma daje pracę wielu mieszkańcom Kwidzyna i okolic, którzy mają odmienną ocenę od Twojej i związują są z firmą na kolejne lata. Utrzymujemy wysokie standardy, rozwijamy się i zapewniamy stabilne zatrudnienie – ale tylko dla tych, którzy chcą pracować. Wyrobiliśmy sobie bardzo dobrą opinię, nie tylko jako partner biznesowy, ale również jako pracodawca. Odnosząc się do Twojej wypowiedzi, staramy się aby nasi pracownicy mieli zapewniony komfort i dobrze zorganizowane miejsce pracy, przez Ciebie rozumiane jako obowiązek mycia po sobie kubka i zostawiania swojego biurka w czystości ????. Zupełnie inną wartość ma też dla nas Twoja rzekoma błahostka, kosztująca firmę 9 000 zł. Niemniej każdy dostaje od nas drugą szansę, a często i kolejne. Ty również je dostawałeś. Wymagamy od pracowników zaangażowania, chęci do pracy, uczciwości i szacunku – niespełnienie tych warunków wymusza u nas do podejmowania trudnych decyzji o wypowiedzeniu umowy pracownikowi. Działalność INFO ENERGIA, jak każdej innej firmy, podlega nadzorowi przez liczne organy, a co tym idzie, działamy zgodnie z prawem, stanowiska pracy i narzędzia, jakie oferujmy są w bardzo wysokim standardzie, a pracownicy są traktowani z należytym szacunkiem i odpowiednio wynagradzani według wynegocjowanych przez siebie stawek. Życzymy większego zaangażowania w nowym miejscu praca.

Roberto
@niezadowolony

Info Energia kłamię. Nie wywiązuje się z umowy, potrąca premię za każdą możliwą okazję. Tworzą "swoje standardy", uczą jak mydlić oczy klientom, co ciekawe nikt w dziale technicznym nie miał nigdy do czynienia w fotowoltaice, co powoduję ogromne problemy dla instalatorów. W firmie co chwilę kogoś zwalniają bo tak im jest taniej teraz ktoś wpadł na pomysł że będzie jeszcze taniej zatrudniając pracownika z Urzędu Pracy. Zwrot kosztów poniesionych na ubezpieczenie społeczne czy refundacja wyposażenia stanowiska pracy – to tylko niektóre korzyści wynikające z zatrudnienia pracownika z Urzędu Pracy. A jak to się ma do wykonanych instalacji? To musi przede wszystkim ładnie wyglądać, a to jak działa i czy jest w ogóle produktywne lub czy się uzyska wsparcie przy pojawiających się problemach to inny temat. Jedno jest pewne musisz mieć szczęście żeby to działało.

Heheszky
@Roberto

No w końcu ktoś napisał prawdę. Prezes patrzy tylko na swój interes, pracownik jest na drugim planie, ale to pracownicy głównie tworzą firmę. Jakie podejście do pracownika takie efekty pracy.

@Heheszky

heheszky, ogólnie w większości tu jest prawda. ale umowy są tak wspaniale skonstruowane że człowiek obawia się złego słowa powiedzieć w obawie o kary pieniężne które opiewają na niebotyczne wręcz wartości dla "szarego" człowieka który ma się przyjąć u prezesa. troche bawi mnie podejście firmy bo stara się wybielić i zwalić winę na pracownika że to przecież pracownik był sam sobie winien że został zwolniony :) standardowo wszystkim czytającym i zastanawiającym sięnad pracą dla Info energia group szczerze odradzam.

Heheszky
@niezadowolony

Dokładnie tak. Tak to jest jak robi się u prywaciarza… oczywiście nie u każdego, ale pewnie u większości. Komentarze zwrotne do opinii tu napisanych atakujące poniekąd pracowników są śmieszne i niepotrzebne, bo jak to się mówi „winy się tłumaczy” i są troszeczkę bezzasadne, a zarazem śmieszne. Były dni gdzie prezes był naprawdę w porządku, a były też takie gdzie słyszało się niemiłe słowa adresowane w swoją stronę.

@niezadowolony

Masz racje pracownika ma za nic. Niby firma mala a prezes chce z niej zrobić korporacje. Wszyscy na siebie donoszą i wszystko robione na wariackich papierach. A co do zarobków to jest lipa najnizsza krajową plus odpowiedzialnosc materialna 500zl oraz nadgodziny.. Dzięki nadgodzina można było zarobić ale kto chce w takiej firmie (usunięte przez administratora) i ogólnej atmosferze. Nie polecam

@252525

A ile tak właściwie dzięki tym wszystkim nadgodzinom udawało Ci się nazbierać? I mała firma tzn ile konkretnie osób?

Tomasz
@niezadowolony

Przekonałem się sam całej prawdy na temat tej firmy.

Wojciech
@INFO ENERGIA

nie przekonuje mnie to sprostowanie pracodawcy, z tej wypowiedzi wynika, że wymagają szacunku a sami go nie mają dla innych - szkoda, bo chciałem uderzać ze swoim zespołem do Info, ale dla pocieszenia pracodawcy, mało jest uczciwych firm w tej branży, a właśnie takiej szukam więc standard :)

@Wojciech

Tu z reguły wypowiadają się pracownicy, którzy się nie sprawdzili. Pracuję tu już długo. Otrzymuję szacunek i daję w zamian swoją pracę, co za tym idzie otrzymuję również dobre, stabilne pieniądze. Ludzie wypowiadający się tu krążą od pracodawcy do pracodawcy. Proponuję założyć swoje firmy i sprawdzić swoje oczekiwania i szacunek względem swoich przyszłych pracowników.

@Wojciech

Ja polecam pracę. @Wojciech jak sam nie spróbujesz to się nie przekonasz.

Teresa
@Doradca

A zdradzisz w formie widełek, co to znaczą dobre, stabilne pieniądze? :-) Czyli ogólnie polecasz wysyłać CV do firmy, jeśli ktoś chce pracować?

Niezadowolony
@Doradca

"pracownicy którzy się nie sprawdzili" dobre, wybacz ale nie sprawdzili chyba tylko we włażeniu z (usunięte przez administratora) wielce szanownemu księci... przepraszam szefowi... żałosne. najlepsze, że każdy z pracowników jedzie po szefie (tak było za moich czasów, że omg co za **** czaicie z jakim zdjęciem tym razem wyjechał na czacie - na zdjęciu odłożony kubek po kawie OBOK suszarki na naczynia) , oczywiście jak go nie ma, a jak tylko wchodzi to jest lizanie i witam panie prezesie, oczywiście panie prezesie...

@Teresa

Teresa, wszystko zależy na jakie stanowisko. Jeśli chodzi o stanowisko Doradcy Techniczno-Handlowego to masz podstawę +prowizje i w zależności od zaangażowania, umiejętności, to są bardzo dobre pieniądze. Jeśli jednak chcesz na stanowiska biurowe, to pracują tam koleżanki, i to ze sporym stażem, które są zadowolone.

@Niezadowolony

Nie przypominam sobie żeby ktoś mówił do szefa ..Panie Prezesie. Od pierwszego dnia rozpoczęcia pracy, wszyscy mówią sobie na TY i to sam Dawid - czyli prezes proponuje. Także troszkę mijasz się z prawdą kimkolwiek jesteś ;). Byłam krótko w tej firmie ale nigdy nie słyszałam żeby ktoś tak się tam tytułował.

@niezadowolony

Witam, z ciekawości wszedłem zobaczyć jakie są opinie o moim byłym pracodawcy. Przerażające jak byli pracownicy, którzy popracowali miesiąc czy kilka mogą wysnuwać takie wnioski i udowadniać jak bardzo zostali pokrzywdzeni, bo szef wymaga zaangażowania i pracy... Ludzie, jak pracujecie tak macie. Ciekawe w ilu firmach już pracowaliście od momentu dodania tych wpisów :) :) Dalej utrzymuję kontakt z kilkoma pracownikami tej firmy, którzy pracują od lat w INFO ENERGIA i jakoś nie narzekają. Pozdrawiam wszystkich i polecam pracę w IE, ale tylko tym, którzy chcą pracować. Dla mniej ambitnych polecam pracę na produkcji a nie wypisywanie żali na forach :)

Na jakie wsparcie w Phu Dawid Widelski mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

niezadowolony

wsparcie w wyjściu z firmy, w postaci poręczy tylko. Jak jedna z koleżanek powiedziała że jest w ciąży i idzie na l4 ze względów zdrowotnych, to jasno przedstawił jej że nie ma już do czego wracać. także tak.

@niezadowolony

Nie mogę w to uwierzyć! :/ A co z jej prawami? Jak ogólnie to zostało rozwiązane, bo przecież chyba mogła się rościć o to jakoś?

pracownik Działu Handlowego

Pracowałam w tej firmie przez rok, niestety ze względów prywatnych musiałam zrezygnować. Jak miałabym wrócić do Kwidzyna to od razu bym tam aplikowała. Oczywiście gorsze chwile zdarzają się w każdej firmie ale nie wyobrażam sobie aby mogły one przekreślić te dobre a nawet bardzo dobre. Szef jest naprawdę bardzo uczciwy i pomocny. Jest wymagający, ale bez tego to żadna firma by nie przetrwała. Dla mnie to był naprawdę bardzo dobry okres w karierze zawodowej. Pozdrawiam cały Zespół INFO ENERGII.

@pracownik Działu Handlowego

Polecam Firmę Info Energia

Gkw

Porażka totalna 3x zastanówcie się czy nie lepiej iść do fabryki na linię.

Adrian eightball

Witam Tak naprawdę firma się nazywa Info-Energia Sp. z o.o. Ogólnie niepoważni ludzie, obiecują wysokie zarobki od ,, do ,,, a na rozmowie kwalifikacyjnej okazuje się że tak płacą ale z nadgodzinami. Nic dziwnego że wciąż szukają pracowników i to na wszystkie stanowiska oprócz tych w biurze bo tam już w tyłek się kilku wcisnęło. Na pierwszy rzut oka uważałbym na tego z małpią gębą ( jak ktoś tam pójdzie na rozmowę będzie wiedział o kogo chodzi ) , krok w krok lata za tym pseudo szefem. Nie wiem jak wygląda tam praca ale pierwsze wrażenie było słabe.

INFO ENERGIA
@Adrian eightball

Adrian, tak naprawdę to firma nazywa się INFO ENERGIA GROUP Sp. Z o.o. Dziękujemy, że podzieliłeś się swoją opinią, pomimo, że jest w niej wiele niespójności, krzywdzącej nieprawdy i przykrych słów skierowanych, jakby nie było, do Twoich byłych koleżanek i kolegów z pracy. Zawsze byłeś traktowany z szacunkiem, często przymykaliśmy oko na Twoje błędy, które zresztą nas słono kosztowały. Rozumiemy emocje pod których wpływem piszesz, bo każda utrata pracy nie jest przyjemna, niezależnie od powodu. W naszej firmie potrzebujemy osób bardziej zaangażowanych, które realizują wyznaczone cele i potrafią pracować w zespole. Niemniej jednak, życzymy Ci znalezienia swojego miejsca i realizowania się u innego pracodawcy.

Zostaw merytoryczną opinię o Phu Dawid Widelski - Kwidzyn

• Jak się pracuje w Phu Dawid Widelski?

Zobacz opinie na temat firmy Phu Dawid Widelski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Phu Dawid Widelski?

Phu Dawid Widelski
3.3/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Górki 3
    82-500 Kwidzyn