ROKSTAL SP. Z O.O.

Opinie o ROKSTAL SP. Z O.O.

Jakie są warunki zatrudnienia w ROKSTAL SP. Z O.O.?

@Pracodawca Nowy wpis

Kierunek studiów budownictwo, architektura i pokrewne. Znajomość programów AutoCad, Arcon, Arcadia, ArchiCad. Umiejętność czytania i przygotowywania rysunków technicznych.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Mateusz Lamch

Firma

07.04.2023 12:04

Czym zajmuje się Państwa firma? Co jest głównym filarem Państwa biznesu?

Mateusz Lamchikona wywiad

Firma zajmuje się realizacją projektów budowlanych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, wielorodzinnych, usługowych, produkcyjnych, handlowych, magazynowych czy gospodarczych. W dużym uogólnieniu, realizujemy obiekty kubaturowe wszelkiego rodzaju. Dodatkowo zajmujemy się również mniejszymi projektami, jak na przykład zgłoszeniami mniejszych budynków gospodarczych, rekreacyjnych czy letniskowych, a także mniejszych obiektów niekubaturowych - m.in. przydomowych oczyszczalni ścieków. Przygotowujemy projekty techniczne i wykonawcze w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Mam tu na myśli chociażby projekty stalowych podestów roboczych czy murów oporowych.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd wziął się pomysł na działalność akurat w tej branży?

Mateusz Lamchikona wywiad

Pomysł na stworzenie biura projektowego wziął się z moich wcześniejszych zainteresowań architekturą i budownictwem. Dodatkowym motorem było doświadczenie zdobyte podczas pracy w firmie budowlanej w Oslo i w biurze projektowym. Do tego doszły studia, szkolenia i finalnie zdobycie uprawnień budowlanych, co pozwoliło na otwarcie biura i zaoferowanie usług, z których obecnie korzystają nasi Klienci. Jako ciekawostkę mogę dodać, że pierwotnie nazwa firmy zakładała projektowanie jedynie konstrukcji stalowych, jednak po kilku udanych realizacjach projektów pełnobranżowych, które spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami ze strony inwestorów, postanowiłem rozszerzyć docelowy zakres usług.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe – kontrahenci, konkurencja, branża?

Mateusz Lamchikona wywiad

Tak, jak wspomniałem, zajmujemy się realizacją projektów budowlanych dla praktycznie każdego nowego i przebudowywanego obiektu. Mamy swoich stałych zleceniodawców - są nimi m.in. deweloperzy czy przedsiębiorcy, a przy tym wykorzystujemy możliwości rynku lokalnego. Każdy projekt pełnobranżowy powstaje przy udziale architekta czy instalatora branży sanitarnej i elektrycznej. W razie konieczności, projekt zostaje uzgodniony również z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych czy z Sanepidem. Firma działa na terenie całego kraju - mamy swoich Klientów zarówno w Szczecinie, jak i w Krakowie.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Mateusz Lamchikona wywiad

Firma znajduje się w Myszkowie, ma siedzibę w dwóch lokalach. W jednym z nich działa pracownia projektowa dla trzech osób, w drugim zaś znajduje się biuro przeznaczone do spotkań, podczas których konsultowane są projekty z naszymi obecnymi i potencjalnymi inwestorami. W biurze pracuje obecnie dwóch projektantów, geodeta i kierownik budowy.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Mateusz Lamchikona wywiad

W najbliższym czasie nie planujemy powiększać zespołu.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Mateusz Lamchikona wywiad

Najczęściej poszukujemy projektantów w specjalizacji architektonicznej i konstrukcyjno-budowlanej. Rekrutacja odbywa się w dwóch etapach, pierwszym z nich jest przesłanie przez kandydata CV ze wskazaniem wykonanych realizacji, drugim etapem jest rozmowa rekrutacyjna.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Mateusz Lamchikona wywiad

Po zatrudnieniu nowej osoby, przez pierwszy miesiąc przeprowadzamy niezbędne szkolenia z zakresu projektowania z wykorzystaniem wybranego oprogramowania. Następnie taka osoba otrzymuje cele do zrealizowania, dzięki czemu zdobywa doświadczenie. Z czasem nowy pracownik mierzy się z coraz to bardziej wymagającymi projektami i bierze udział w konsultacjach z inwestorami.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Mateusz Lamchikona wywiad

Zapewniamy naszym pracownikom stały dostęp do aktualnego oprogramowania i możliwość brania udziału w różnego rodzaju szkoleniach czy pokazach. Organizujemy także spotkania integracyjne przynajmniej raz w roku.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Mateusz Lamchikona wywiad

W najbliższym czasie chcemy rozwijać się w kierunku przygotowywania wizualizacji i ruchomych wizualizacji 3D dla naszych inwestorów. Planujemy aktualizację oprogramowania, które wykorzystywane jest podczas pracy, a także otwarcie nowej siedziby firmy, co być może będzie wiązało się z szansą zatrudnienia nowych osób.

Mateusz Hagno Nowy wpis

Bardzo dobra i rzeczowa współpraca. Pan Mateusz jako projektant ma bardzo duże doświadczenie zawodowe, również to praktyczne jako kierownik budowy. On i jego współpracownicy potrafią doradzić i wyjaśnić jakie rozwiązanie jest najlepsze w projektowanym budynku. Profesjonalna obsługa oraz pomoc w uciążliwych sprawach urzędowych na każdym etapie zaawansowania inwestycji. Zdecydowanie polecam to biuro.

Mateusz Lamch

Z żadną Panią "Zawiedzioną" nie współpracowaliśmy. Komentarz i opinie traktuje jako kolejne żałosne działanie konkurencji. Ponadto informuje iż portal gowork jest dla pracowników i pracodawcy. Zapraszam do sprawdzenia PRAWDZIWYCH opini prawdziwych ludzi podających imię i nazwisko , google czy choćby Facebook .

Czy po rozmowie w ROKSTAL SP. Z O.O. rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
Leonardo

Witam . W moim przypadku jestem bardzo zadowolony ze współpracy z ROKSTAL . Po bezskutecznej trzymiesięcznej walce z urzędnikami ze Starostwa powiatowego i Orange Polska o wydanie pozwolenia na budowę mojego domu pan Mateusz jako kierownik budowy wziął sprawę w swoje ręce i rozwiązał problem . Bardzo dobry kontakt z murarzem w sprawie zmian projektu . Fachowe porady . Jak dla mnie firma godna polecenia .

Dariusz Wiaderny

Po interwencji o zwrot dokumentacji Pan Mateusz ostro wzioł się do pracy Zagwarantował że pozwolenie na budowę będzie do trzydziestu dni

Mateusz Lamch

Szanowna Pani X… na jakiej podstawie wypisuje Pani te wyssane z palca historie. To już kolejny podobny styl „recenzji” na portalu gowork.pl. Śmiem twierdzić iż wypisuje to jedna i ta sama osoba która działa jedynie na niekorzyść mojej firmy. Proszę mieć odwagę i podpisać się z imienia i nazwiska. Inaczej traktuje to jako celowe działanie konkurencji, której oczywiście życzę aby więcej czasu poświęciła na rzetelną pracę i budowanie własnej opinii, a nie psuje ją innym którzy na to ciężko pracują.

Poldek

Akurat tu jest forum pracownicze, więc klienci zostawili swoje uwagi w niewłaściwym miejscu.

Justyna

Dobra firma będzie dla tych osób które chcą pracować i robią to dobrze!

Magdalena

Biuro Projektowe Rokstal Mateusz Lach poszukuje stażysty. Osoby chętne proszone są o kontakt telefoniczny. Czy ktoś z Was brał udział w nich? Jak wygląda ich przebieg? Czy po zakończonym stażu istnieje możliwość zatrudnienia? Zachęcam Was do aktywności, pomoże to osobom będącym na początku ścieżki zawodowej.

Mateusz Lamch

Szanowna Pani @ewa na jakiej podstawie Pani pisze taką opinię? Żadna z moich inwestorek nie miała na imię Ewa, więc jeśli Pani była moją inwestorką proszę to udowodnić, a ponadto mieć odwagę podpisać się z imienia i nazwiska. Jeśli nie, to traktuje ten komentarz jako kolejne działanie konkurencji mające na celu obniżenie mojej opinii w internecie. Pozdrawiam, Mateusz Lamch

Mateusz Lamch

Szanowna Pani @eliza87 jako właściciel firmy pragnę się ustosunkować do Pani oczerniającego komentarza gdyż wiem, że taka sytuacja nie miała miejsca z racji tego, że nie godzi się to z polityką mojej firmy. Jeśli chce Pani pisać tak obraźliwe i fałszywe komentarze proszę mieć odwagę się podpisać z imienia i nazwiska zwłaszcza, że chce Pani wejść na drogę sądową. Inaczej potraktuje Pani wypowiedź jako komentarz wymierzony przez konkurencje mający na celu oczernienie mojej firmy. Pozdrawiam, Mateusz Lamch

Magdalena

@Ewa, wnioskuję, że miałaś przykre doświadczenia z firmą. Jednak warto napisać czy Twoja opinia jest z perspektywy klienta czy osoby pracującej w Biuro Projektowe Rokstal Mateusz Lamch? Jeżeli byłaś zatrudniona w firmie, to zachęcam Ciebie byś rozwinęła swoją wypowiedź. Forum ma na celu dzielenie się doświadczeniem z związanym z danym pracodawcą, gdyż jest to cenna wiedza dla osób zainteresowanych rekrutacją do niej.

Zostaw merytoryczną opinię o ROKSTAL SP. Z O.O. - Myszków

• Jak się pracuje w ROKSTAL SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy ROKSTAL SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROKSTAL SP. Z O.O.?

ROKSTAL SP. Z O.O.