PPG Industries Poland

Toruń

Ocena pracodawcy 4/6

na podstawie 1 ocen.

PPG Industries Poland
4 1 6 1

Opinie o PPG Industries Poland

Joanna

Osoby zainteresowane pracą w PPG Industries Poland zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową firmy, w szczególności zakładką:http://poland.ppg.com/kariera_faq Zamierzacie aplikować? Chętnie usłyszymy więcej na temat Waszych wrażeń odnośnie tego jak wygląda w firmie proces rekrutacyjny.

mikser

@Zorg to muszę przyznać, że socjal jest tu potężny. Abstrahując już od wysokości wynagrodzenia czy umowy, na jakiej podstawie się zatrudnia, to tego jest naprawdę bardzo dużo :) Ale rozumiem, że to na większości stanowisk, bo chce aplikować na doradcę klienta?

Zorg

Opieka medyczna i inne benefity, takie jak karnety na siłownie, dopłaty do kursów języków obcych są raczej regułą niż wyjątkiem. Wypłaty regularne, najpóźniej w ostatni roboczy dzień miesiąca. Diety krajowe i zagraniczne są wypłacane nieco później. Dodatki do "wczasów pod gruszą", wyjazdów zorganizowanych dla dzieci, bony i karty przedpłacone na święta, w tym na Dzień dziecka to norma. Bezpieczeństwo pracy ma najwyższy priorytet. Coroczne podwyżki "inflacyjne" w kwietniu + mały procent (1-2%) od szefa na zwiększenie motywacji. Większe podwyżki, do 10-20%, możliwe tylko przy awansie. PPG Industries to międzynarodowa korporacja, w której "teoretycznie" wszystko jest poukładane i opisane procedurami, tzw. PPG Policies. Ale, jak to zwykle bywa, polska rzeczywistość nieźle to wszystko wypacza. Jak zwykle szefowie chcą się wykazać wynikami, nie tylko sprzedażowymi, ale również cięciami kosztów. Nagminne jest takie konstruowanie umów, żeby pracownicy mieli zadaniowy czas pracy, żeby tylko nie płacić nadgodzin. Przed zmianą umowy miewałem od 20 do 40 nadgodzin miesięcznie, oczywiście dodatkowo płatnych. Po zmianie umowy i niewielkiej podwyżce, ilość godzin spędzanych w pracy okazała się taka sama lub większa, ale już bez dodatkowego wynagrodzenia. Na osłodę pozostają premie wynikowe, kwartalne lub roczne. Jednak w sumie i tak zarabiam mniej, niż przed zmianą. Raczej wszystkie działy cierpią na niedobór personelu, np. tam gdzie powinno być 4-5 osób obowiązki są powierzane trzem pracownikom, z nadzieją, że jakoś to będzie. Osoby ambitne pod dobrym i.lub inteligentnym szefem mogą liczyć na szybką ścieżkę awansu, w tym na szczebel ogólnoeuropejski. Niestety można również trafić na szefów typu "pijawki", które będą korzystać z pomysłów i wzmożonego wysiłku pracownika dla wykreowania własnego sukcesu. Ale to może zdarzyć się wszędzie. Zdarza się również blokowanie awansu (autopsja), zwłaszcza w sytuacji, gdy szef spodziewa się kłopotów ze zdobyciem następcy.

Szukasz pracy?

ja

dobrze się u nich pracuje?

Zostaw opinię o PPG Industries Poland - Toruń

 

Jeżeli masz dowody lub świadków potwierdzających Twoją wypowiedź zostaw nam swoje dane kontaktowe. Twój komentarz zostanie zweryfikowany pod kątem prawnym i poprosimy Cię o pisemne potwierdzenie opinii (do podanych danych wgląd ma tylko Administrator zgodnie z art. 6 lit. f RODO.)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PPG Industries Poland