Opinie o Marwit w Zławieś Wielka

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Marwit. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Marwit o rekrutacji.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja napojów bezalkoholowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Marwit w Zławieś Wielka

Sąd Rejonowy w Toruniu, V Wydział Gospodarczy, zawiadamia, że postanowieniem z dnia 28 maja 2020 roku w sprawie o sygn. akt V GR 10/20 otwarto postępowanie sanacyjne MARWIT Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Złejwsi Wielkiej, Zławieś Wielka 29A, 87-134 Zławieś Wielka, KRS 0000246103, NIP 8792467461 . Wyznaczono zarządcę sądowego w osobie Krzysztofa Gołąb (nr licencji 140). Na podstawie art. 21 ust. 1 Prawa restrukturyzacyjnego powołać zastępcę Sędziego komisarza. Stwierdza, że wszczęte postępowanie restrukturyzacyjne jest głównym postępowaniem w rozumieniu art. 3 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/848 z dnia 20 maja 2015 roku w sprawie postępowania upadłościowego (Dz. Urz. UE. L.2015.141.19 z dnia 15 czerwca 2015 roku), a jurysdykcja krajowa sądów polskich wynika z art. 3 ust. 1 ww. Rozporządzenia. Pouczenie z art. 237 ust. 1 Prawa Restrukturyzacyjnego "wierzycielowi w terminie tygodnia od dnia obwieszczenia postanowienia o otwarciu postępowania sanacyjnego, a wierzycielowi, którego siedziba lub miejsce zwykłego pobytu w dniu otwarcia postępowania znajdowały się za granicą - w terminie 30 dni od dnia obwieszczenia postanowienia o otwarciu postępowania sanacyjnego, przysługuje zażalenie na postanowienie o otwarciu postępowania wyłącznie w części dotyczącej jurysdykcji sądów polskich."

PH

...i wszystko jest jasne...

@PH

jasne, że firma działa, uruchamia kolejne dni dystrybucyjne i mamy więcej pracy na produkcji. A ujadanie byłych firm przewozowych nikogo nie obchodzi :)

Hanibal

Nazywasz ujadaniem to że chcemy swoją kasę, my dopiero możemy być... .. I sami mu podziękujemy za to że tak nas (usunięte przez administratora)

St45

Pomysl o dostawcach co dali półprodukty zrobiliście swoje soczki nie płacąc za towar (usunięte przez administratora) ??

Zainteresowany pracą

Chciałbym podziękować za przestrogę. Dziękuję p.(usunięte przez administratora). to czego dowiedziałem się od Pana i współpracowników włos na głowie się jeży. Wielce niepewna przyszłość firmy brak kasy dla firm transportowych, dla dystrybutorów. Bardzo ograniczona dystrybucja i asortyment. Kasa,kasa ,kasa a właściwie jej notoryczny brak.

To są jakieś jaja? Na OLX jeszcze to ogloscie.

more325

witam czy ma ktos info czy Marwitt prowadzi produkcje czy juz pozamykane linie? zalega z płatnościami wokoło poddostawcą ? czy jest szansa ze bedzie produkował soki , zupy przy poluzowaniu pandemii ? (usunięte przez administratora)

Maniek
@more325

Poczytaj forum. Wszystko jest jasne. Syndyk i sanacja. Produkcja bedzie jakas drobna ale kasy dla dostawcow zaleglej nie bedzie. Dla kierowcow tez nie.

J23
@Maniek

Na jakim Forum ?

@J23

Na nijakim Baranie.A gdzie piszesz teraz?

@Maniek

Kto pisze takie nie sprawdzone informacje na temat restrukturyzacji Marwitu?Widać komuś zależy na dezinformacji UT.Dziś sprawdzałem w KRS i nie ma żadnych wpisów na ten temat.Dopóki nie będzie wzmianki na ten temat w Krs to nic nie jest załatwione

Ktos

Na dowodach może i jest ale w Krs nie ma takiej informacji a musi się znaleźć.Poczytaj trochę prawa i się wymądrzaj a ziomka to poszukaj w rodzinie.

Maniek
@Ktos

Glupi jestes. KRS zmienia sie w ciagu nawet 2 miesiecy. Na dd masz jasno napisane. A jak chcesz wiecej to sprawdz monitor sadowy. A jak jeszcze chcesz wiecej to zapytaj ludzi w centrali ktorzy na wlasne oczy widza syndyka ktory rzadzi zamiast wlasciciela. Nie klam ludzi bo tych faktow nie trzeba potwierdzac krsem

DUCH
@Ktos

Chyba wszyscy juz dostali pisma wiec info pewne.

Jurek
@DUCH

I w co tym piśmie napisali ?

Dostawca

Bardzo miłe panie/

Pytania standardowe

niedoszły pracownik

Jak tak czytam co dzieje się w Marwit to Bóg nade mną czuwał, że w ostatniej chwili odradzono mi tam pracę. Poszedłem do firmy która płaci i mam zawsze wynagrodzenie na czas. Jak wypada płatność np w niedzielę to kasa jest na koncie już w piątek. Trzymajcie się ludzie - współczuję wam. Teraz może być tylko gorzej.

aqq
@niedoszły pracownik

każdy pracownik dostaje pensję na czas. gorzej to wygląda z kierowcami którzy są na własnych działalnościach

kierowca
@aqq

dokladnie nam wisza po 15-20tys. Dobrze ze skonczylem z ta firma bo w depresje mozna bylo wpasc

Byly UT

W sadzie jest wniosek o restrukturyzacje Marwitu. Wszyscy komu Marwit jest winien kase juz jej nie zobacza. Nikomu nie zaplaca

@Byly UT

Pan skad ma takie informacje ?

Z sądu

@Byly UT

Tylko nie wiem czemu twierdzisz, że już tych pieniędzy UT nie zobaczą ? Może w najbliższym czasie nie zobaczą, ale po restrukturyzacji powinny zostać wypłacone - nawet ratalnie. Choć zapewne będzie to długotrwały proces - nawet do roku czasu. Czy jesteś bardziej doinformowany ode mnie w kwestii prawnej takiej sytuacji ? Na pewno lepsza restrukturyzacji aniżeli upadłość.

ZAINTERESOWANY
@Byly UT

to super :( o płatnościach można zapomnieć :( auta na karku do płacenia :( Szok. Tyle osób pójdzie z torbami :( Dramat :(

Daniel CTR
@Ktos

Każdy o tym wie ze składanie do sądu o restrukturyzacje firmy kończy się upadłością Po pierwsze nie musza płacić żadnych zobowiązań ponieważ są zawieszone podkreślam żadnych . Rozmów z ut nie będzie bo każdy wie ze marwit ma większe długi do banków i innych wierzycieli Wiec nie łudź się na jakie kolwiek zapłacenie faktur dla ciebie lub innych ut mamy takie prawo w Polsce a jeśli nawet to może to potrwać kilka lat . I jak ktoś pisze ze liczy ma kasę od Marwitu to mu życzę powodzenia . Może dostanie za jakieś kilka lat . Marka Marwit przestaje istnieć z dnia na dzień nie obsługują 80/% biedronek ,PSS i innych kontrachentów wiec jak kasa możemy jedynie zgłosić to do . PG. lub do prokuratury Na zamierzone działanie na szkodę innych podmiotów gospodarczych . Bo pan prezes i zarząd już wiedzieli od stycznia ze będą podejmowali jakieś działania .

@Ktos

Restrukturyzacja to fikcja. Tylko po to zeby qydluzyc upadlosc. Zadna restrukturyzacja nie uratuje tej firmy. Kasy nie bedzie. Kazdy zdrowo myslacy to wie. Chyba ze jestes jakims dyrektorem z tej firmy i piszesz glupoty zeby resztka kierowcow nie uciekla matychmiast.

DIDO

smutna, ale prawda :(

dla przyszlych pracownikow

Stanowczo odradzam pracy w tej firmie !! nie dajcie sie namowic na zakladanie firmy i brania auta !! nie placa, mobing i zostaja tylko dlugi i stracone nerwy. ZLODZIEJE

omega

Widzisz maciej nie ważne jak się zaczyna a jak się kończy.Mówiłeś że szanujesz naszą pracę - kierowców,nie wiem dlaczego ci uwierzyłem skoro ty nawet swojego ojca nie szanowałeś.Dla mnie jesteś zerem.

pomoc

Panowie ktorym marwit wisi pieniadze... Idzcie do Panstwowej inspekcji pracy i nie bojcie sie tych pseudo prawnikow marwita. watpie ze wgl ich maja bo jaki prawnik robil by za darmo :), sprawa jest wygrana na 100% to oni sie spozniaja lub wgl nie placa i nie idzie sie z nimi dogadac, w inspekcji siedzi osoba ktora napisze wam wszystko + marwit bedzie sprawdzany przez inspekcje. Pozdrawiam

Daniel

Panowie Prawnik który zajmuje się moja sporawa skalada do sądu wniosek o upadłość Marwitu to jedyne działania które zabezpiecza majątek Marwitu oraz ze sami nie ogłasza upadłości ta są jedyne działania na ta chwile które można zrobić i panowie przestańcie pisać ze zgłaszacie coś do urzędów skarbowych bo to są tylko (usunięte przez administratora) i głupie pisanie panowie z Marwitu tylko się śmieją z tego jest nasz 6 przewoźników z którymi się skontaktowałem i to wystarczy na wniosek do sądu i z 6 przewoźników kwota która marwit jest winien wynosi 145000 tys. Tylko z 6 a ile razem nam nie wypłacili podejrzewam ze będzie więcej niż milon złoty . wiec Panowie Tak to wyglada a pisanie ze marwit ruszy to bzdura subwencje od państwa wyciągną i tylko tyle nawet za towar nie płaca innym firma które rozlewają i przygotywuja produkty .

Ratownik

Nie wiem dlaczego wykasowali maila ...sprawdzimy ,przecież to jest pomoc takim małym oszukanym firmom którzy nie mają na žycie spróbuję jeszcze raz : biuro@rzecznikmsp.gov.pl Albo spróbujcie na numer telefonu : 22 123-70-70 tylko trochę trzeba czekać

marwit
@Ratownik

http:/ /www.gielda-dluznikow.pl/ sukcesy-windykacyjne .html mają sukcesy w marwicie

Jacek
@marwit

Ratownik

Panowie przekazuje Wam meila : (usunięte przez administratora) na który opiszcie sytuacje jak potraktował Was Marwit ale w miarę dokładnie jakie faktury na jaką kwotę zalegają i o nizgodnym z warunkami zerwaniu natychmiastowym umowy która była niekorzystna z góry dla kierowców / nie oddaniu weksla/ niodbieraniiu telefonów /o autach na kredyt gdzie miała być zapewniona praca(marwiciak) o ciągłych opóźnieniach w płatności i o systemie wystawiania kwot na faktury (tzw sylogis) i czy. miał ktoś samochody tzw flotowe zakupywane przez Marwit z dotacją unijną a Was obciążano ratami za nie (ukrytymi bo były kompensowane) karty na paliwo flotowe też kompensowano no i VAT kto za to odliczał Piszcie wszyscy i podpnijcie te umowy

przewoznik

meila usunela strona :(.

Ko79

Kolego co tam sie dzieje w tej firmie. Ja 3 lata temu poszedłem w cholerę od nich po ponad 15 latach pracy. Napisz mi jak możesz bo jestem bardzo ciekawy co oni tam (usunięte przez administratora)

Marwiciak

Panowie, ma ktoś nowy flotowy samochód z Marwitu np. Fiat Ducato, Peugeot Expert, Citroen Jumper i dodatkowo dostał wypowiedzenie współpracy od Marwitu ? Pomimo tego, że gwarantowane było, iż praca będzie zapewniona jak trasa będzie obsługiwana nowym samochodem flotowym.

Jarek

Witam, Czy Marwit wypłacił Wam należne pieniądze czy trzeba będzie po sądach biegać ?

Stasiu K.
@Jarek

Właśnie jak tam sytuacja?

ko
@Jarek

Nie płacą , masowe zwolnienia i brak wypłaconych pieniedzy , pewnie przytulili jakies dofinansowanie a pieniadze do kieszeni pseudo prezesow , ale skarbowka powiadomiona napewno sie tym zajmią jeszcze marwit bedzie w TV :)

Doblo

Ja w Urzędzie Skarbowym u samego naczelnika złożyłem wniosek o zwrot vat-u za luty i odroczenie bądź późniejsze umożenie podatku dochodowego oraz VAT- u za marzec ponieważ Marwit mi nie zapłacił za te faktury (tzw złe faktury) a to się wiąże z kontrolą skarbową w Marwcie bo oni ten VAT pewnie sobie odliczyli a teraz kary są za to kilkuset tysięczne, nawet dostałem już pismo z urzędu o wszczęciu postępowania. Radzę zróbcie Panowie to samo i to szybko

pracownik UT
@Doblo

Również złożyłem taki wniosek. Ksiegowa mi to podpowiedziała i posypią sie kary , jest to ustawa żeby właśnie takie male firmy jak my nie mialy przegibane przez takich....... nieudacznikow :) jeszcze sprawdzila Marwit i sa zadłuzeni na okolo 60milionow, z roku na rok ida w dóóóóół... tonący stateczek ;)

makk288

Panowie, potwierdza się prawda o Nas Polakach. Potrafimy tylko narzekać, że wszystko nie tak, że trzeba coś zrobić, "zbierzmy się i zróbcie". Itd. Pracowałem jako przewoźnik dla tej firmy, oszukiwali na fakturach, drv i innych rzeczach. Jeśli, ktoś chce naprawdę otrzymać swoje pieniądze to nie ogląda się na innych tylko robi wszystko aby je odzyskać. Procedury jak postępować są jasne (np. można było umieścić taką firmę w KRD, BIG i innych tego typu miejscach) jak zalegali z płatnościami. Ale "Polak mądry po szkodzie". Wynajmij prawnika lub skorzystaj z porad prawnika z urzędu. Wykaż trochę inicjatywy, w końcu to są Twoje pieniądze. Kwestia moralności pracowników MARWIT to inna bajka. Zawsze to co dajesz wraca pomnożone.

Ratownik

Panowie zbierzcie dokumenty i zgłoście sprawę do UOKIKU to nic nie kosztuje bo tu są jak czytam i wiem poważne nadużycia przez Marwit,. Zapraszam

@Ratownik

Dawaj namiar z mila chęcią zgłoszę (usunięte przez administratora)

@Daniel

(usunięte przez administratora). potem wchodzimy w kontakty i następnie wyszukujemy odpowiednią dla mniejsza zamieszkania delegaturę Nie moźe być tak že firma która nie płaci Swoim kontrachentą wyciąga ręce po Państwowe pieniądze teraz akurat bo koronawirus

@Ratownik

Wysłałem numer telefonu możesz dzwonić i pogadamy na ten temat bo pisanie ?

@Ratownik

ja wstawiłem swój numer i żadnego od zeru tylko wszyscy piszące pijda do sądu czy gdzieś tam indziej i tak nikt tego nie robi. Chciałem się spotkać w większej grupie i pogadać a można wszystko zrobić . Ale widzę panowie ze chyba większość liczy na powrót do Firmy która wszystkich zrobiła lekko w(usunięte przez administratora) Mam nadzieje ze wreszcie umówimy się i wybierzemy miejsce żeby się spotkać . Załatwić nie uczciwa firmę jaka jest ,, Marwit,, Bo po pieniądze do państwa na pewno poleca a w Toruniu na pewno dużo załatwia bo to jest Marwit , panowie a na inne firmy które robiły dobra robotę wywalone . Lecz miejmy świadomość ze jeśli czegoś szybko nie zrobimy kasy napewno nie dostaniemy Pozdrawiam

Doblo
@Daniel

Ten Ratownik to widać jest gość z urzędu podał jak się do nich zgłosić.. ja i nie tylko ja tak zrobiłem tylko musisz im opowiedzieć o wszystkich przewałach.. Z tego co wiem to do telewizji dotarło. (już miał być był program pod Marwitem, ale epidemia). Musimy coś zrobić żeby taka firma już nie mogła się ślizgać na dużych dotacjach unijnych, a teraz pewnie czekają na rządowe dotacje a kierowców wyrzucić i jeszcze nie zapłacić. Przecież faktury większość były płacone po terminie. a kwoty podawane w sylogisie też były podawane nawet 10 dni po skończonej dekadzie i my nie mieliśmy wpływu żeby zmienić kwotę. a te obciążenia na drv, umowy na kilka stron a prezes sobie zrywa jak mu się podoba i tym co zostali zapłacili wszystko a tym co wyrzucili po 5 dekad zalegają, To co Panowie do zobaczenia - Złejwsi Wielkiej czy może w Pędzewie (pod Willą) ?

Pozew zbiorowy

Wpiszcie z której części Polski jesteście. Jaka cześć Polski czyta opinie na temat Marwitu. Nagłośnić sprawę żeby dotarła do jak największej ilości oddziałów. W razie niewypłacalności naleznych nam pieniedzy złożymy pozew zbiorowy

Lbn
@Pozew zbiorowy

Lublin tez zamknięty. Pidion i sylogis zablokowany . Fv transportowe niezapłacone. Standard jak wszyscy ..

HANBA
@Pozew zbiorowy

SZCZECIN SIE SMIEJE

Szcecin
@HANBA

A z czego ma się smuć Szczecin ????

Wrocek

Serdecznie dziękuję, Wrocław również pozdrawia.

Zostaw merytoryczną opinię o Marwit - Zławieś Wielka

• Jak się pracuje w Marwit?

Zobacz opinie na temat firmy Marwit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Marwit?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 4 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Marwit?

Kandydaci do pracy w Marwit napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Marwit