Opinie o Pij sp.j. M. Pierzchała T. Jabłoński w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Pij sp.j. M. Pierzchała T. Jabłoński. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pij sp.j. M. Pierzchała T. Jabłoński o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pij sp.j. M. Pierzchała T. Jabłoński w Wrocław

Dominik

To jest wyjątkowe miejsce, wyjątkowe bo… prawa pracownicze tutaj nie obowiązują. Zacznijmy od takiej podstawy. Ludzie tutaj pracują po 12h dziennie, i owszem jest to całkiem normalna rzecz, lecz zaczynają się schody gdy po 12h pracy nie zmieni cie zmiennik, co się wtedy dzieje? Siedzisz w pracy 24h!!, a jak zamkniesz sklep, bo stwierdzisz, ze nie będziesz tyle pracować to firma z wielką ochotą za to wręczy ci karę, niejednokrotnie były takie przypadki, i to nawet potwierdzone przez byłych jak i niektórych aktualnych pracowników w firmie. Przejdźmy dalej: sklepy monopolowe jako „Galeria Sztuki PiJ”. Trzeba zrobić wszystko żeby ominąć zakaz handlu w niedziele prawda? Prawda i tej firmie się to udało. Jakaś inspekcja pracy? Może właściciel na zmianie w niedziele niehandlową? Dobry żart… w niedziele niehandlową obsługują zwykli pracownicy, którzy nie otrzymują praktycznie żadnych dodatków, poza tym, ze nocki weekendowe pt/sob sob/nd nd/pon są płatne po prostu 20/h netto i to wszystko. Sklep nieczynny w święta takie jak wigilia i pierwszy dzień świąt? No błagam… sklepy otwarte w najlepsze, według prawa sklepy w wigilie mają mieć skrócony czas pracy do Max 16, ale nie w tej firmie tutaj w KAŻDE święta sklepy są otwarte 24/7, szczerze mówiąc nie wiem jak ta firma tak doskonale obchodzi prawo i łamie podstawowe prawa pracownicze, ale wychodzi im to fenomenalnie. Mam nadzieje, ze pojawi się wkrótce na lokalach inspekcja pracy i zrobi z tym porządek. Nie może być tak, że pracownicy stoją czasem 24h, stoją non-stop w niedziele niehandlowe a świąt nie mogą spędzić z rodziną bo za zamknięcie sklepów w wigilie w godzinach 19-7 tez groziła kara

Adrian
@Dominik

Ile te kary wynoszą za zamknięcie sklepu po 12h pracy lub w Wigilię? I czy stawka godzinowa za pracę tu to 20 zł / netto?

Edyta
@Adrian

Są kary 50% utargu. Każdy pracownik zostaje o tym poinformowany przy zatrudnieniu. Stawka godzinowa wynosi 16.50zl/h dzienne oraz nocne.

Weronika
@Edyta

Ale poinformowany ustnie o tych karach, czy też jest to formalnie wpisane do umowy? A jak już taki sklep jest otwarty np. w wigilię ponad czas, to jest dodatek finansowy za taką pracę? Np. +50% utargu do pensji?

Uprzejma Nowy wpis
@Weronika

Kary są powiedziane ustnie, oczywiście nie wszystkie, bo co chwile jakieś nowe wychodzą jak brakuje pieniędzy w firmowym budżecie. Nikt nas nie pytał czy chcemy pracować w święta czy nie, mamy być i już, sklep ma być zawsze czynny. Stawka w święta wynosi tylko 50% stawki godzinowej. Wiele razy zgłaszaliśmy to do inspekcji pracy, ale niestety, inspekcja przychodzi i wchodzi do szefa na chwile i wychodzi taka kontrola..

Helena Nowy wpis
@Uprzejma

Czyli w tym roku nic się nie zmieniło? A szkoda, chciałam się starać tutaj o pracę. Zaciekawiło mnie to bycie w pracy przez 24h - często takie sytuacje mają miejsca? Czy to były jakieś sporadyczne przypadki?

Weronika Nowy wpis

Kara? Finansowa jakaś czy inna? Jak finansowa, to ile taka akra wynieść może i czy to jest odliczane jakoś od pensji?? Dajcie znać.

Michał Nowy wpis
@Weronika

Kary finansowe, dowiesz się dopiero o nich przy wypłacie, bo szefostwo prosi kierownikow, żeby nie informowali wcześniej o karach pracownikow, bo boja się, ze okradniesz ich na sklepie i się zwolnisz po wypłacie.

Maja

Nie widać ogłoszenia na sprzedawcę, czy magazyniera, ale znalazłam, że swego czasu organizowali staże z PUP. Jest nadal taka możliwość, jak nie ma zatrudnień "normalną" drogą? Ile wtedy sie zarabia?

Anonimowy

Pracowałem od wielu lat na różnych stanowiskach i sklepach wszystko odbywa się profesjonalnie zarząd wspaniały ludzie pełni empatii. Bardzo polecam tę firmę

Mm
@Anonimowy

Opinia napisana przez firmę pracująca wewnątrz

Dzień dobry. Pytanie w odniesieniu do pracy. Czy firma wdraża nowo zatrudnionych pracowników? Czy firma oferuje awanse? Dziękuje za pomoc.

Ja;)

Nowo przyjęte osoby odbywają trzydniowe szkolenie, zawsze mogą liczyć na pomoc kierownika. Oczywiście że awans jest możliwy zależy to od naszego zaangażowania w pracę :)

@Ja;)

Po pół roku awansowałem. Były osoby co i po 3 miesiącach.

Sebastian
@Michał

Ja również pracowałem i miałem podobna sytuacje co kolega powyżej.

Sylwia
@Sebastian

No to chyba motywujące ale w sumie to każdy tak łatwo awansować może? I co się z tego ma czy to zależy od sytuacji? Każdemu to samo oferują?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Pij sp.j. M. Pierzchała T. Jabłoński? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?

P.

sam w tej "firmie" pracowalem, nie mowiac nawet o smieciowych umowach przepracujesz 240h - na rachunku dostajesz do podpisania 30 ( o ile dostaniesz umowe) warunki pracy tragiczne 12 godzin w zimie w 10 stopniach (na ogrzewaniu trzeba oszczedzac - "ruszaj sie to cieplo bedzie) brak mozliwosci podgrzania jedzenia brak papieru toaletowego a jak zachorowalem przez to wyziebienie to jeszcze pretensje byly i wydzwanianie ze udaje!!!! omijac z daleka

Zostaw merytoryczną opinię o Pij sp.j. M. Pierzchała T. Jabłoński - Wrocław

• Jak się pracuje w Pij sp.j. M. Pierzchała T. Jabłoński?

Zobacz opinie na temat firmy Pij sp.j. M. Pierzchała T. Jabłoński tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Pij sp.j. M. Pierzchała T. Jabłoński
  • Rogowska 3