Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera

Opinie o Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera

Pracownik firmy - Firma

08.12.2023 03:12

Kim jesteście? Czym zajmuje się Państwa Fundacja?

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayeraikona wywiad

Jesteśmy Fundacją wspierającą działalność charytatywną, opiekuńczo-wychowawczą, wobec sierot, dzieci samotnych, porzuconych, zaniedbanych fizycznie i wychowawczo, pozbawionych opieki rodzicielskiej, z ośrodków opiekuńczo- wychowawczych (dawniej domów dziecka) oraz z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych, biednych, rozbitych. Celem naszej działalności jest wyrównywanie szans życiowych, edukacyjnych i rozwojowych dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych i przygotowanie ich do startu w dorosłe życie. Swoje działania Fundacja realizuje w oparciu o wartości i zasady życia chrześcijańskiego. Fundacja wspiera też działalność Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach których funkcjonują cztery oddziały - dwa w Żmiącej i dwa w Krakowie, przy ulicy Rajskiej 10. Wspieramy również działalność Ośrodka Adopcyjnego „Dzieło Pomocy Dzieciom”. Nasza Fundacja organizuje wypoczynek letni w Żmiącej dla dzieci z domów dziecka, rodzin ubogich, z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, oraz szkolenia dla wolontariuszy i wsparcie ich całorocznej i wakacyjnej pracy charytatywnej w ramach działań Fundacji.

Jak wyglądały początki Fundacji?

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayeraikona wywiad

Historia działania Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera jest długa, gdyż rozpoczęła się już na początku lat osiemdziesiątych XX wieku. Wszystko zaczęło się od spontanicznej i bezinteresownej akcji grupy studentów z krakowskich uczelni oraz kleryków jezuickich. Poświęcając swoje serce i czas, podjęli inicjatywę niesienia pomocy wychowankom z państwowych domów dziecka. Organizowali dzieciom między innymi wspólne spacery, pomagali w nauce, zapraszali do swoich mieszkań, razem udawali się na niedzielną Mszę Świętą, a latem prowadzili wyjazdy wakacyjne. W roku 1980 powołano do istnienia Akcję Pomocy Dzieciom, która w roku 1993 przekształciła się w Dzieło Pomocy Dzieciom Fundację Ruperta Mayera. Cele Akcji Pomocy Dzieciom i Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera są tożsame. Dokładną historię mogą Państwo przeczytać na naszej stronie, gdzie szczegółowo opisujemy rozwój i zmiany na przestrzeni kilkudziesięciu lat: https://www.dpd.pl/historia/. Odpowiadając na to pytanie, warto podkreślić, iż historia Fundacji to historia zaangażowania i oddania ludzi dobrej woli.

Jak przebiega rekrutacja w Fundacji?

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayeraikona wywiad

Ponieważ głównym naszym celem jest wspieranie działalności Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dzieło Pomocy Dzieciom, najczęściej rekrutujemy wychowawców/ pedagogów/ psychologów. Proces rekrutacji w naszej Fundacji wygląda następująco: kandydat/kandydatka przesyła lub przynosi swoje CV, które podlega weryfikacji, czy dana osoba posiada odpowiednie wykształcenie na dane stanowisko. Następnie taka osoba zapraszana jest na spotkanie z bezpośrednim przełożonym - Dyrektorem Placówki. Podczas spotkania dowiaduje się, jak funkcjonuje placówka, jaki jest zakres praw i obowiązków pracownika oraz ma możliwość zapytać o wszelkie kwestie związane z zatrudnieniem. Gdy zdecyduje się na pracę u nas, rozpoczynamy kwestie formalne, tzn. szkolenie BHP, badania lekarskie oraz podpisanie umowy. Gdy wszelkie kwestionariusze są podpisane, nowa osoba może rozpocząć pracę z dziećmi. Na początku pracuje kilka godzin dziennie, aby poznać dzieci i placówkę, a później według ustalonego grafiku. Okres próbny trwa 3 miesiące i na tyle podpisujemy pierwszą umowę, która oczywiście może później zostać przedłużona.

Zostało wspomniane, że najczęściej zatrudniacie Państwo osoby na stanowisku wychowawcy. Jakie wymagania musi spełnić kandydat lub kandydatka, aby zostać zatrudnionym?

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayeraikona wywiad

W przypadku zatrudnienia na stanowisko wychowawcy, wymagane jest wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Alternatywnie mogą być to ukończone studia na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji, lub studia na dowolnym kierunku oraz przygotowanie pedagogiczne uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela. W przypadku pedagoga niezbędny jest tytuł zawodowy magistra na kierunku pedagogika albo pedagogika specjalna, a w przypadku psychologa - ukończone studia na kierunku psychologia oraz odpowiednie doświadczenie. Ponadto Kandydat/Kandydatka musi mieć potwierdzenie możliwości wykonywania zawodu przez lekarza medycyny pracy oraz być osobą niekaraną.

Poza wymaganiami formalnymi, jakie predyspozycje i kompetencje są wymagane/mile widziane?

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayeraikona wywiad

Praca w placówce opiekuńczo-wychowawczej jest pracą dość specyficzną, pracą z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z dzieckiem, które ma ogromny bagaż doświadczeń, często niełatwy. Dlatego bardzo ważne jest, aby osoba podejmująca pracę wyróżniała się empatią, cierpliwością, czujnością, wytrwałością i konsekwencją oraz była opiekuńcza i wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka.

Załóżmy, że kandydat/kandydatka spełnia wymagania, zatem co będzie należeć do obowiązków takiej osoby?

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayeraikona wywiad

Przede wszystkim będą to: poznanie potrzeb dziecka i wykonywanie zawodowych czynności zgodnie z jego potrzebami; zapewnienie opieki wychowankom; kształtowanie zasad, wartości u podopiecznych; stworzenie domowej atmosfery w placówce. Pracownicy wykonują również czynności pielęgnacje, a do ich obowiązków należy dodatkowo odprowadzanie dzieci do szkoły oraz odbieranie ich; pomoc w odrabianiu lekcji; organizacja czasu wolnego w placówce; współdziałanie z rodziną wychowanka; kontakt z nauczycielami podopiecznych; przygotowanie wychowanków do samodzielnego życia; opracowanie indywidualnego planu pracy; prowadzenie karty pobytu dziecka. Ogromnie ważnym elementem jest stworzenie namiastki życia rodzinnego pracując wraz z dziećmi codzienne.

Czy oprócz podjęcia zatrudnienia, można jakoś zaangażować się w prowadzoną przez Państwa działalność?

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayeraikona wywiad

Oczywiście, że tak. Form wsparcia i działania z nami jest wiele, wystarczą dobre chęci, trochę czasu i kontakt z nami. Przykładowe możliwości zaangażowania się to m.in. wolontariat wakacyjny - nasza Fundacja od lat organizuje kolonie letnie w Żmiącej dla dzieci z domów dziecka, rodzin ubogich, czy znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Podczas 12-dniowych turnusów nasi przeszkoleni wolontariusze wykorzystują swoje talenty i umiejętności, aby zaopiekować się grupą dzieci. Prowadzimy także wolontariat całoroczny - podczas roku szkolnego nasze działania kierujemy w stronę podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Żmiącej 144 oraz Placówki Interwencyjnej na ul. Rajskiej 10 w Krakowie. Wolontariusze poprzez naukę, rozmowę i swoją postawę, wspierają dzieci w nadrabianiu braków szkolnych i poszerzaniu zainteresowań. Istnieje możliwość wsparcia wolontariatu firmowego na miejscu w ramach innych aktywności: np. spędzając czas z dziećmi, podczas wycieczek czy zbierania owoców w naszym sadzie. Możemy ustalić najlepszą formę dla Państwa, jesteśmy otwarci na różne formy współpracy i działania. Jesteśmy także otwarci na kolejne pytania, a wszystkich zainteresowanych pracą lub współpracą zapraszamy do bezpośredniego kontaktu podczas spotkań osobistych, bądź za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Szanowni Państwo, Państwa komentarze i konstruktywne uwagi, dotyczące pracy w Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera są dla nas ważne. Mamy świadomość, że obszar zaangażowania Fundacji dotyczy spraw trudnych, związanych ze sprawowaniem opieki nad dziećmi w pieczy zastępczej. Nierzadko doświadczamy frustracji osób, których dotyczą niekorzystne dla nich decyzje organów administracji. Frustracja ta może być przelewana na Fundację i formułowania w postaci anonimowych komentarzy. Nie akceptujemy praktyki polegającej na formułowaniu pomówień pod adresem Fundacji i osób zaangażowanych w jej działalność. W dyskusji cenimy kulturę wypowiedzi, jej merytoryczny poziom oraz poszanowanie dóbr osobistych osób związanych z naszą organizacją. Z góry dziękujemy za przestrzeganie tych zasad. Wszystkie kandydatki i kandydatów mających pytania dotyczące rekrutacji i warunków pracy w naszej Fundacji, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu (rajska10@dpd.pl).

Jest tu wolontariat. Całoroczny oraz wakacyjny. Napisano też u Fundacji na stronie, kto może zostać takim wolontariuszem. Ale może dowiem się również, kto może zostać pracownikiem? Jakimi kompetencjami, doświadczeniem czy odbytymi szkoleniami warto dysponować, by otrzymać tu zatrudnienie na cały etat, na umowę o pracę? Czy atmosfera między wykonującymi swoje zadania osobami jest korzystna i sprzyja zadowoleniu z pracy? Czy to samo można powiedzieć o zarobku?

Xyz

W teorii jest tak, że trzeba mieć wykształcenie strikte pedagogiczne (pedagogika opiekuńczo-wych np). Wg prawa wychowawca może być właśnie taką osoba po takich kierunkach (można znaleźć dokładnie w necie jakich). Są zmiany w systemie tyg ale też po 8 godzin czy inne (np na pół etatu). Można się dogadać, dyrektor stara się iść wszystkim na rękę tak żeby każdy był zadowolony. Wg mnie wbrew pozorom o tym co piszą, dyrektor jest bardzo w porządku osobą. Co do atmosfery to zależy z kim ma się akurat zmianę wiadomo :) Jest kilka minusów na które zwróciłam uwagę, ale uważam, że niektóre te opinie są mocno przesadzone - lub coś się zaczęło zmieniać na plus.

@Xyz

Dzięki, właśnie zastanawiam się na tą ofertą :) Czytałam te opinie niżej, o których piszesz, czyli są już mało aktualne? Powiesz może jakie minusy zauważyłaś oraz co dokładnie zmienia się na plus w porównaniu?

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą, pracujemy nad tym, aby wkrótce uruchomić zakładkę na naszej stronie w sprawie pracy. Obecnie w wywiadzie powyżej można przeczytać jakie są wymagania na stanowisko wychowawcy. Jeśli interesuję Panią/Pana praca na innym stanowisku zapraszamy do kontaktu. Jako pracodawca dokładamy wszelkich starań, aby każdy pracownik czuł się w pracy jak najlepiej, jednak nie wszystko zależy od nas, gdyż atmosferę w miejscu pracy tworzymy wspólnie.

@Xyz

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Jeśli chcesz z nami porozmawiać, zapraszamy do indywidualnego kontaktu.

Gutek
@Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera

Ja właśnie w tym wątku chciałbym wiedzieć więcej. Szczególnie odnośnie grafiku i układania sobie relacji z innymi współpracownikami. Wasza koleżanka opowiadała powyżej, że co do atmosfery, to zależy z kim ma się akurat zmianę. Tylko, jaki ma się wpływ na kształt grafiku, a co z tego wynika, na to, z kim się pracuje na jednej zmianie?

@Gutek

@Gutek Dziękujemy za pytanie. Jeśli jest Pan zainteresowany pracą w naszej strukturze, zapraszamy do indywidualnego kontaktu. Niestety, w pytaniu nie skonkretyzował Pan na jakie stanowisko chciałby Pan aplikować, stąd ciężko precyzyjnie odpowiedzieć. Zapraszamy do kontaktu, gdzie możemy omówić szczegóły dotyczące grafiku, ilości dni oraz godzin pracy. W razie trudności na danej zmianie lub chęci wymiany należy zawsze bezpośrednio zgłosić i porozmawiać na ten temat z przełożonym. Nie każda wymiana jest możliwa i spełnienie każdej prośby, ale dokładamy wszelkich starań, aby każdy czuł się usatysfakcjonowany. W relacje z innymi pracownikami oczywiście nie ingerujemy, jest to sprawa indywidualna każdego zatrudnionego.

@Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera

Jakie stanowiska najczęściej są tutaj wolne, można zauważyć jakąś regularność? Czy jak wyślę cv to mogę liczyć na kontakt z zaproszeniem na spotkanie czy kontaktujecie się tylko z wybranymi osobami? Jeśli już, to ile maksymalnie czeka się za odzewem?

Najczęściej poszukiwaną osobą jest kandydatka/kandydat na stanowisko wychowawcy, ponieważ pracownicy na tym stanowisku stanowią najliczniejszą grupę zatrudnionych. Oczywiście, w razie potrzeby, pojawiają się także inne ogłoszenia o pracę. Po przesłaniu CV zapraszamy na rozmowę osoby posiadające odpowiednie wykształcenie. W trakcie otwartej rekrutacji kontaktujemy się z wybranymi kandydatami w ciągu 14 dni, zapraszając ich na rozmowę. W wyjątkowych sytuacjach ten czas może się wydłużyć. Jeśli jest Pani/Pan zainteresowany/a pracą w strukturach naszej placówki, prosimy o przesłanie CV.

XYZ Nowy wpis
@Gutek

Aha i co do grafiku - to teoretycznie pracując 40h powinieneś być 5x w tyg w pracy. Ale kiedy szkoły mają wolne to okazuje się że nagle musisz jechać pod Limanową i tam na przykład spędzić tydzień :)

Emma Nowy wpis
@Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera

Czyli mogę wysłać cv na etat wychowawcy, nawet jak nie znalazłam aktywnych ofert pracy? Mi zależy na podjęciu pracy od zaraz, więc od kiedy mogłabym zacząć, od przyszłego miesiąca? Mam spore doświadczenie na takim stanowisku, więc ciekawe czy da mi to większe szanse na zatrudnienie....

Nowy wpis

@Emma

Oczywiście, zachęcamy do przesłania Pana/i CV na adres: rajska10@dpd.pl Doświadczenie, które Pan/i posiada na tym stanowisku, jest dla nas bardzo istotne i zdecydowanie zwiększa Pana/i szanse na zatrudnienie. Jeśli jest Pani gotowa do rozpoczęcia pracy od przyszłego miesiąca, proszę o przesłanie swojego CV w wiadomości zaznaczając taką gotowość. Dziękujemy za zainteresowanie i chęć pracy w naszych placówkach. Czekamy na Pana/i zgłoszenie. W razie pytań proszę o kontakt za pośrednictwem wiadomości e-mail.

XYZ Nowy wpis
@Emma

Dużo placówek szuka więc serio nie rób sobie tego i poszukaj gdzie indziej pracy..

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera?

Aga

A jaka jest opinia byłych wychowanków tego ośrodka. Czy też tak koszmarnie wspominają pobyt w nim jak byli pracownicy?

@Aga

Historia każdego dziecka będącego pod naszą opiekę jest inna, jednak każda z nich niesie bagaż trudnych doświadczeń. Jako Fundacja dokładamy wszelkich starań, aby stwarzać w miejscu którym dziecko się znalazło namiastkę życia rodzinnego. Z racji dużej zmienności w składzie grup nie utrzymujemy z wszystkimi kontaktu, jednakże zapewniamy, iż są osoby, które były naszymi wychowankami i po latach wracają podziękować lub wesprzeć nasze działania jako wolontariusze. Co oznacza, iż miejsce to w ich historii życia było ważne. Mamy nadzieję,że odpowiedzieliśmy na pytanie,więcej szczegółów nie będziemy podawać ze względu na szacunek, godność i prywatność naszych podopiecznych. Ponadto uważamy, iż portal ten jest opinią o pracy, nie o losach wychowanków po opuszczeniu placówki/ zmiany pieczy zastępczej.

Karcia
@Aga

Każdy pracownik jest inny jestem była wychowanka ośrodka na rajskiej jak i w zmiacej trafiłam tam z bratem mając dokładnie 10 lat i bardzo się z tego powodu cieszę każdy wychowanek jest inny i to każdego trzeba inaczej podchodzić a co do wychowawców to są ludzie o bardzo dobrym sercu którzy wkładają całe swoje serce w dzieci i ich wychowanie pan i pani dyrektor to niesamowici ludzie pomogą doradza traktują jak swoje dzieci więc o nich nie można powiedzieć złego słowa robią wszystko żeby lepiej nam się żyło i uczą nas samodzielności bo to ona jest najwazniejsza wiec złego słowa nie można powiedzieć to miejsce jest niczym niebo a ludzie są o wielkim sercu

@Karcia

@Karcia, dziękujemy za podzielenie się Twoją historią i doświadczeniem mieszkania w naszym domu. Życzymy powodzenia i dużo radości na każdy dzień :)

Jak szefostwo w Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera? Spoko traktują ludzi?

kk

jak będziesz sponsorem to tak

Byly pracownik

Fatalnie. Koszmar. Po kilku latach od zwolnienia się z tej instytucji nadal mam skręt żołądka jak sobie tylko to przypomnę.

Fundacja Dzieło Pomocy Dzieciom ma strukturę Zarządu skład zarządu można przeczytać w KRS. Wszystkie osoby na stanowisku kierowniczym dokładają wszelkich starań, aby być w jak najlepszych stosunkach z pracownikami, rodzicami i podopiecznymi. Popełnione błędy staramy się poprawić i doskonalić wszelkie braki. Dzięki Państwa opiniom jesteśmy w stanie pracować coraz lepiej, za każdą merytoryczną ocenę, kontakt i spotkanie dające nam większą szansę rozwoju dziękujemy.

S jak Sprawiedliwość
@Byly pracownik

Współczuję i rozumiem. Też tam pracowałam. Nie martw się. Kiedyś nam zapłacą wysokie odszkodowania!!!

@S jak Sprawiedliwość

Skąd takie odczucia i przemyślenia, co do pracy w fundacji? Rozwiniesz trochę, co się działo między ludźmi tu pracującymi i jakie były obowiązki oraz płaca?

@S jak Sprawiedliwość

A za co te odszkodowania miałyby zostać wypłacone? Ma to związek ze zdrowiem psychicznym lub fizycznym? Możesz napisać czemu już tu nie pracujesz i jak przebiegło zakończenie pracy z fundacją?

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Pjoter

Coś się zmieniło? Brak aktualnych komentarzy, czy może wszystko już napisano i nie ma o czym gadać.

@Pjoter

Dziękujemy za wiadomość. Zatrudniamy osoby z odpowiednim wykształceniem w zależności od stanowisko na które dana osoba aplikuje. W ostatnim czasie został z nami przeprowadzony wywiad, który został tutaj opublikowany i w którym szczegółowo omawiamy kwestie zatrudnienia i wymaganych kwalifikacji. Link do wywiadu: https://www.gowork.pl/dzielo-pomocy-dzieciom-fundacja-ruperta-mayera,21861176/wywiad Atmosferę tworzymy wspólnie, zawsze zależy nam, aby pracownik jak najlepiej czuł się w miejscu pracy, jednocześnie warto podkreślić, iż każdy zatrudniony, ma wpływ na relację z innymi i budowaną społeczność pracowników. Zarobki uwarunkowane są doświadczeniem i kwalifikacji, podczas rozmowy szczegóły ustalane. Jeśli jest Pan/i zainteresowany/a pracą w naszej strukturze, a po przeczytaniu powyższych informacji pojawiają się jeszcze pytania to zapraszamy do kontaktu: rajska10@dpd.pl

Czy Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Urlop wypoczynkowy to jeden z przywilejów osób zatrudnionych na umowę o pracę, także termin urlopu ustalany jest indywidualnie z każdym pracownikiem.

Nowa

Czy w Dzieło Pomocy Dzieciom nadal nic się nie zmieniło, dramat i mobbing to chleb powszedni?

A.A
@Nowa

Tam się od 10 lat nic nie zmieniło, bo nikt nie widzi w tym problemu. Więc tym bardziej nie zmieni się w ciągu roku :) A odpowiadając na twoje pytanie, tak, jak było tak jest do tej pory :)

@A.A

A nikt na nic skutecznie nie reaguje, ponieważ...? Bo nadziwić się nie mogę to pytam

@Nowa

Jest nam przykro, iż takich określeń używa Pan/i na temat naszej Fundacji. Nie mamy pojęcia skąd takie negatywne podejście i kiedy mieliśmy okazję współpracować/ działać, aby zdobyć u Pana/i taką opinię. Oczywiście jesteśmy otwarci na konstruktywne uwagi, w tym również krytyczne, dotyczące Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera jeśli chce Pan/i wyjaśnić powyższe stwierdzenia zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i spotkania na które serdecznie zapraszamy. Przeciwko Fundacji nigdy nie była prowadzona żadna sprawa o mobbing. Mamy świadomość, że obszar zaangażowania Fundacji dotyczy spraw trudnych, związanych ze sprawowaniem opieki nad dziećmi. Nierzadko doświadczamy frustracji osób, których dotyczą niekorzystne dla nich decyzje organów administracji. Frustracja ta może być przelewana na Fundację i formułowania w postaci anonimowych komentarzy. Nie do końca natomiast możemy zaakceptować praktykę polegającą na formułowaniu pomówień pod adresem Fundacji i osób zaangażowanych w jej działalność.

Jak wygląda ścieżka kariery w Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera? Czy trudno jest zdobyć awans?

RR

Zapomnij o jakimkolwiek awansie xD Na dzień dobry, niezależnie od stażu i wykształcenia (!) dostajesz 3500 brutto i kwota nie ulega zmianie, nie ważne ile pracujesz "bo przecież masz dostęp do jedzenia i spania, to na co jeszcze narzekać" powie dyrektor. Także.... no :)

@RR

Cześć. Pisałeś kiedyś, że te 3,5 tys brutto nie ulega zmianie ale jakby nie patrzeć teraz mamy wzrost najniższej i odnośnie tego zachowali tutaj jakąś górkę w postaci tych kilku stówek?

Wszystko zależy jakie Pan/ Pani ma stanowisko na myśli, zadając powyższe pytanie. Zaznaczamy, iż z racji największego zapotrzebowania i największej ilości zatrudniania osób na stanowisko wychowawcy przedstawimy kwestie awansu na tym stanowisku. Rozpoczynamy jako pomoc wychowawcy następnie można być głównym wychowawcą, oczywiście po skończonych odpowiednich studiach/ kursach można zmienić stanowisko. W razie jakikolwiek pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Ana

Sami rezygnują, doprowadzeni do kresu wytrzymałości psychicznej :) A rezygnują dosyć często, na co wskazują co chwilę pojawiające się ogłoszenia o prace.

No name

Tam nikt nikogo nie zwalnia. Ludzie sami odchodzą.

A.A.

100 opinii byłych pracowników to mało ? Proszę się zatrudnić i samemu tego doświadczyć. Obociążenie i (usunięte przez administratora)psychiczne jest nie do opisania, to trzeba przeżyć. Zachęcam do złożenia CV i przeżycia "przygody życia". Pozdrawiam

Paula
@A.A.

Ja osobiście nie mogę sobie pozwolić czasowo nawet na zatrudnianie się w każdym miejscu, o którym chce się czegoś dowiedzieć. Ale myślisz, że gdzieś indziej jest lepiej? W okolicy lepiej traktują?

A.A.
@Paula

Większość osób które poznałam na Rajskiej poszło do innych placówek, na Rajskiej wytrzymali max. 3 miesiące a tam już 4-5 lat i nie zanosi się na zwalnienie. To o czymś świadczy :) Ale odpowiadając na twoje pytanie, tak, w innych miejscach traktją lepiej, doceniają twoją pracę, przestrzegają prawa pracy i traktują cię jako człowieka, a nie jako tyrana :)

Każdy z zatrudnionych pracowników zawiera umowę na okres próbny. Jest to czas przydatny dla pracodawcy, aby poznać czy dany pracownik sprawdza się na danym stanowisku. Dla przyszłego pracownika, jest to możliwość, aby zapoznać się z zasadami panującymi w firmie oraz swoimi obowiązkami. Po tym okresie następuje moment weryfikacji, czy dana osoba jest chętna na dalszą współpracę oraz czy pracodawca zainteresowany jest przedłużeniem umowy. Zatem odpowiadając na postawione pytanie kwestia jest indywidualna. Część osób kończy współpracę z własnej inicjatywy, część umów nie jest przedłużana przez pracodawcę.

Co prawda uczę się jeszcze w liceum, ale interesuję mnie wolontariat. Czy fundacja poszukuje takich osób? Po szkole mam trochę czasu i chciałabym go pozytywnie wykorzystać, przy okazji zdobyć doświadczenie. :)

Dziękujemy za zainteresowanie wolontariatem w naszej Fundacji, żeby zostać Wolontariuszem całorocznym lub Wolontariuszem wakacyjnym należy być pełnoletnim. Wszelkie informacje na temat organizowanego Wolontariatu przeczyta Pan/i na naszej stronie: www.dpd.pl/wolontariat

Czy Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera zatrudnia studentów?

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w strukturach naszej Fundacji. Wszystko zależy na jakie stanowisko Pan/i studiując chce rekrutować. Studentów szczególnie zapraszamy na Wolontariat oraz realizację praktyk studenckich we wspieranych przez naszą Fundację placówkach opiekuńczo- wychowawczych z możliwością późniejszego zatrudnienia. Aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie potrzebowalibyśmy więcej szczegółów min. jaki kierunek Pan/Pani studiuje? W jakim trybie? Który rok? Dlatego w celu uzyskania pełnych informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu rajska10@dpd.pl

Hej, jak tak faktycznie pracowniczy kończą jacyś z nimi współpracę to czemu nie widzę ogłoszeń, nie zwalniałoby się nic? Bo zależałoby mi na pracy i najlepiej, żeby to jednak było miejsce jakąś misją. Tu jest taka atmosfera, motywacja na tę chwilę? Czy raczej nie do końca?

Dzień dobry, jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana pracą w wspieranych przez fundację Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych zapraszamy do kontaktu oraz przesłanie swojego CV na adres: rajska10@dpd.pl. O działaniach i celach naszej fundacji można przeczytać na stronie: https://www.dpd.pl/kim-jestesmy/

Lucy

Przeczytałam ten komentarz, że ciągle pojawiają się ogłoszenia o pracę i ja tego nie widzę. Chciałam coś znaleźć i na stronie nie ma żadnych ofert, tylko dla wolontariuszy. Może wy wiecie więcej? Dla studentów nie ma nic?

Internauta

Potwierdzam, miałem okazje poznać tą niemiłą i niesympatyczną wręcz chamską osobę.

Zośka

Cześć, mam pytanie, czy byłaby szansa porozmawiać z Tobą na priv albo przez telefon bo chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć o pracy w tym miejscu?

kotek
@Zośka

lepiej omijaj to miejsce szerokim łukiem jak nie chcesz mieć traumy przez dyrektorkę.

Małgorzata
@Zośka

Jeżeli chciałabyś nadal porozmawiać na priv o tym miejscu. To ja mam bardzo dużo do powiedzenia. Proszę o kontakt

@Małgorzata

Myślisz, że po dwóch latach wciąż będzie zainteresowana? Ogólnie to sporo się zmieniło przez ten okres?

RR
@Karolina

Teraz dzieciaki są w Żmiącej na wakacjach, gdzie opiekę przejęli wolontariusze. Rajska jest pusta. Zaraz zacznie się rok szkolny, dzieciaki wrócą na Rajską i zacznie się szukanie nowej kadry i znów będzie głośno o tym miejscu. A co do zmian... to nie, nic się nie zmieniło :) Ten sam dyrektor, to samo podejście, z wiekiem człowiek rzadko się zmienia na dobre :)

Ewelina
@RR

To oni co roku szukają nowej kadry? o jest powodem tego że pracownicy nie zostają na dłuższy czas?

Redy
@Ewelina

Kochana, oni szukają co 2-3 miesiące nowej kadry, bo tyle trwa umowa próbna, a 95% osób nie wyrzymuje tego okresu :).

Halina
@Redy

Możesz napisać coś więcej? Dlaczego twoim zdaniem oni nie wytrzymują tego okresu próbnego? Długo to już trwa? Firma stara się jakoś reagować na taką rotację?

Katarzyna

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej jest mowa o tych wszystkich dodatkowych obowiązkach? Ogólnie ktoś próbował o tym rozmawiać, żeby coś poprawić czy ludzie po prostu wolą odchodzić? Ciekawi mnie czy jest jakaś reakcja na skargi pracowników w ogóle?

Redy
@Katarzyna

Proszę najlepiej zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną. Wszystkiego pani doswiadczy i się dowie.

Zainteresowana

Czy aby tam pracować trzeba posiadać prawo jazdy?

Mona
@Małgorzata

Ja także prosiłabym o kontakt. Bo rozważałam pracę w tym miejscu... Dopóki nie przeczytałam komentarzy. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Paulina
@Mona

Rozważałaś a czy w ogóle znasz jakieś propozycje pracy od nich aktualne? Ja weszłam na stronę i zero informacji. Może chociaż jakieś praktyki? Oby nie wolontariat…

Sylwia
@Paulina

Podejdź na Rajską 10, powiedz że szukasz pracy, przyjmą cię od ręki. I wtedy się zacznie... :D

Paulina
@Sylwia

Co się zacznie? Napisz konkretniej, z czym tam się trzeba zmierzyć, że tak to ujmę. Pytam, bo każdy ma inną wrażliwość w sumie, co jednemu będzie przeszkadzało to drugiemu nie. Jaka atmosfera tak na co dzień?

Ewelina

Znalazłam na stronie fundacji, że można tutaj odbyć wolontariat wakacyjny i jestem zainteresowana taką formą. Czy wolontariusze mają zakwaterowanie kilkuosobowe czy pokoje jednoosobowe? Jeśli ktoś jest spoza Krakowa to też opłacają przejazd czy tylko ten z Krakowa do ośrodka wakacyjnego?

Kilka słów:)

Kilka słów o pracy w Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzieci przebywające w placówkach są po trudnych doświadczeniach, które niewątpliwie wpłynęły na ich stan emocjonalny. Wymagają pełnego zaangażowania ze strony opiekunów, co za tym idzie, wychowawca niejednokrotnie musi zrezygnować ze swoich "starych" nawyków i otworzyć się na nowe doświadczenia. Chcąc pomóc dzieciom stanąć na nogi, sprawić, by uwierzyły, że są dla kogoś ważne, wartościowe, nauczyć ich żyć na nowo, niewątpliwie trzeba oddać się im w całości. Niejednokrotnie były zranione i oszukane, więc intuicyjnie wyczuwają, jeśli ktoś się nie angażuje w ich życie w pełni. Czy my jako dorośli, chcielibyśmy, żeby nasi rodzice, traktowali macierzyństwo jako rodzaj pracy?! Będąc wychowawcą stajesz się "ciocią" lub "wujkiem", których zadaniem jest zapewnienie dzieciom stabilizacji, poprzez dbanie o ich rozwój, zdrowie, higienę i edukację. Oddając im swoje serce, musisz, być gotowy na wiele wspaniałych chwil z nimi oraz na wiele trudnych sytuacji, kiedy to dzieci ucząc się na nowo właściwych postaw, ranią słowami i czynami. Właśnie wtedy potrzebują najwięcej wsparcia, miłości i cierpliwości. Czasami łatwo się jest poddać, lecz zawsze można liczyć na wsparcie. System pracy jest przyjazny dzieciom chociaż, czasami trudny dla pracowników. Jedną grupę dzieci prowadzi dwóch wychowawców w systemie tygodniowym (tj. jeden opiekun jest przez cały tydzień zajmuje się dziećmi 24 na dobę, następnie ma tyle samo dni wolnego), jeżeli potrzebuje się dnia wolnego, warto zamienić się z innym pracownikiem, należy o tym poinformować dyrektora, z doświadczenia wiem, że nigdy nie ma z tym problemu. Każdemu wychowawcy przysługuje urlop w lipcu. Analogicznie jak wyżej, jeżeli chce się mieć dłuższe wolne w innym terminie wystarczy odpowiednio wcześniej ustalić to z dyrektorem. Każdy pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę, wynagrodzenie za pracę jest zawsze na czas, podwyżki są systematycznie przyznawane w zależności od lat pracy. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione aspekty, dzieci bardzo szybko się przywiązują, więc nie jest to praca na chwilę, nie da się tutaj przyjść, "pozałatwiać spraw związanych z dziećmi" i wyjść do domu. Jeśli zależy nam na podopiecznych, nieodłącznym elementem pracy w tym miejscu jest nasze pełne zaangażowanie i świadomość, że nie jesteśmy tutaj w pracy, tylko "Wychowujemy się na wzajem. Razem się śmiejemy i płaczemy. Wspólnie pracujemy i uczymy się żyć na nowo :)" Warto pamiętać, że łatwo jest kogoś ocenić, zwłaszcza jeśli jesteśmy rozczarowani oraz dopiero sami szukamy swojego miejsca w życiu oraz sensu swojego istnienia. Jeśli podejmuje się decyzję o zatrudnieniu (również w innych instytucjach), jest okres próbny, by ocenić, czy dane miejsce nam odpowiada, czy też nie. Najtrudniej jest stawić czoło, gdy ma się problem i szczerze o tym porozmawiać. Żywiąc do kogoś urazę, nie jesteśmy w stanie otworzyć się na to co tak naprawdę jest istotne w życiu: przyjaźń, miłość, relacje i piękne wspomnienia. Każda osoba, która tutaj przyjeżdża, pracuje lub pracowała, brała udział w wolontariacie wakacyjnym, tworzy ten dom. Każda osoba wniosła tutaj cząstkę siebie, dzięki temu, tak wiele dzieci zrozumiało, że jest ważne. Pracując tutaj, warto zwrócić uwagę jak wiele osób angażuje się w to miejsce. Stawia na pierwszym miejscu dobro dzieci. Nie było, by tutaj nic bez wparcia Boga oraz dobrych ludzi. Warto pamiętać, że nigdy nie jest idealnie, ani w pracy, ani w życiu, bo każdy z nas jest inny i wyjątkowy. To my decydujemy jaką drogą pójdziemy i spotykając ludzi, kogo zostawimy przy sobie.

:-)
@Kilka słów:)

Papier wszystko przyjmie, ale Boga nikt nie oszuka. On zna prawdę.

Promyczek
@Kilka słów:)

Zdecydowanie nieprawda.

@Promyczek

A jaka jest prawda w takim razie?

Andy
@Aleksandra

Prawda jest taka jak pozostałe wpisy - opinie :)

@Andy

czyli niezbyt fajnie tutaj jest? bo dużo takich wpisów widzę ;/

Andy
@Aleksandra

Niestety "pozytywy" dodawane są tutaj przez dyrekcję, żeby jakoś "podnieść" renomę placówki, ale niestety realia tego miejsca same się wybijają i przedstawiają rzeczywistość tego miejsca, miejsca nie przestrzegania jakichkolwiek zasad czy praw, łamiący wszelkie nory etyki pracy jak i człowieka.

@Andy

Ale dramatycznie to ująłeś. :( Jakie czynności i zajścia masz na myśli pisząc o tym całym przestrzeganiu norm i zasad?

Czy pracownicy Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Aleksandra

To jakie są obowiązki takiego pracownika tak naprawdę? Nawet z tymi "dodatkowymi"...

Xd
@Aleksandra

Tak naprawdę robisz wszystko podczas tygodniowej zmiany. Dokumentację dzieci, która powinna być priorytetem robisz na samym końcu lub tuż przed zespołem. I nikogo nie obchodzi że robisz ja w nocy nie spiac lub w czasie wolnego w domu. Odprowadzasz dzieci do szkoły ze szkoły, chodzisz z nimi do lekarzy, robisz lekcje. Sprzątasz,robisz pranie, prasujesz, dodatkowo jak masz chwilę dla siebie odrazu znajdą ci robotę to idź po zakupy kucharka to pomagaj w kuchni to nagle zostaną wyrzucone rzeczy z szafy i karzą ci układać. Albo myć drzwi bo szefowa uzna że są brudne i oprócz tego jeszcze miliony inny rzeczy które są wymyślane z minuty na minutę. Tak naprawdę nie masz przerwy ani chwili żeby usiąść i wypić kawę bo zaraz jest nic nie robisz weź się za robotę i kolejna rzecz byle byś działała jak robót i (usunięte przez administratora) Cały dzień i najlepiej noc. Nie spisz w nocy nikogo to nie obchodzi od rana kolejnego dnia na pełnych obrotach. I tekst dyrektora " ciotka masz swoje lata, radź se" jednym słowem (usunięte przez administratora) ...

wychowawca

Potwierdzam, wszystko się sprawdziło! Gratuluję odwagi i decyzji odejścia z Rajskiej, życzę dalszych "sukcesów pedagogicznych" :)

Mama dzieci
@wychowawca

A co z dziećmi? Jak są traktowane?

Mama dzieci

Pani tam pracuje?

@Mama dzieci

Bez znaczenia czy obecnie pracuje czy tez nie. To sytuacje mają miejsce od wielu lat, a liczba negatywnych opinii nie bierze się znikąd. Nie jestem osoba, która pisała te komentarze jednak jako były pracownik potwierdzam, ze wyżej opisane sytuacje są na porządku dziennym.

@Mama dzieci

Jeszcze tak, do stycznia. Potem drzwi za sobą zamykam z wielkim hukiem. Aż sie dziwię że nikt przed sądem za to jeszcze nie odpowiedział...

Witold

Tak praca ponad siły to faktycznie harówka. I co jak się nie zgodzisz być 24/h dostępna to cię zwolnią? Ile płacą za tyle roboty? Jest zwykła pensja, czy masz dodatki za nadgodziny?

Witold

Jak pracujesz jeszcze do stycznia, to powinieneś coś z tym zrobić i zgłosić to gdzieś wyżej. Bo tobie i tak już nie zależy skoro odchodzisz a innym pracownikom mógłbyś z ten sposób pomóc. Co myślisz?

@Witold

Niestety nie można się nie zgodzić. Na wstępie podpisuje się umowę o wolontariat, który to „jest pełniony” w nocy. Bo przecież w nocy śpimy- z wyjątkiem sytuacji kiedy to trzeba zrobić pranie, posprzątać łazienkę, napisać dokumenty i uspakajać płaczące dzieciaki. A że te oto sytuacje są na porządku dziennym to tego snu pozostaje naprawdę niewiele. Ta umowa o wolontariat załatwia również kwestie nadgodzin- nie ma nadgodzin, jest wolontariat. A wolontariat z samej definicji jest nieodpłatny. Także w ciągu miesiąca spędza się w pracy ok 336h co równe jest dwóm etatom za wynagrodzenie rzędu 3500 brutto.

płaca
@Witold

nikt nie podpisuje "kota w worku", śmieszne to jest, przeciez chyba jestes poinformowana o systemie pracy przed podpisaniem umowy, przeciez żaden dyrektor, czy szef na rozmowie kwalifikacyjnej nie zmusza do podpisania umowy.... Z tego co wiem wynagordzenia w takich instytucjach nie warunkuje dyrektor... Rodziny zastepcze pracują cały rok z możliwościa miesiąca urlopu i mają jeszcze niższe stawki, niż pracownicy w placówkach, którzy mimo wszystlo mają wolne. wina lezy tu po stronie państwa, ze tak odpowiedzialny i ciezki zawod wykonuje się za taką kasę.... dziwna sprawa

@płaca

Ale system pracy już ustala dyrektor. I tego dotyczy zarzut. A wynagrodzenie nie jest adekwatne do czasu pracy. I owszem, taka stawka obowiązuje wszędzie, ale nie wszędzie za taką stawkę spędza się w pracy ponad 300h. Tego kota w worku nawet nie chce komentować- wszyscy pracownicy placówki mają świadomość tego jak wygląda rozmowa rekrutacyjna i jak później wygląda rzeczywistość. Przedstawianie pracownikom elastycznego czasu pracy (po kilka dni, a nie tydzień), opowiadanie o tym jak to w nocy się tylko śpi, błagam. Właśnie to jest śmieszne. Do tego zupełnie niejasny zakres obowiązków. A dlaczego niejasny? Bo później dyrekcja ma szerokie pole do popisu- zmusza Cię do robienia wszystkiego co akurat wymyśli żona dyrektora.

@płaca

Widać, że nie znasz rzeczywistości Rajskiej... Na rozmowie informuję cię dyrektor "grafik ustalacie między sobą, ja się tam nie wtrącam, od czasu do czasu prześpisz się w pracy i będzie super"... Podpisujesz umowę a wraz z nią zakres obowiązków. Przychodzisz do pracy, staje na twojej drodze Maderowa i każe ci liście grabić, pojemniki układać w kuchni, pomóc w kuchni... to ja jestem ogrodnikiem, kucharką, czy wychowawcą ? Grafik - 7 dniowy.... Czasem dzieci miewają ataki, gdzie trzeba jechać do szpitala, pisać protokoły, zaśniesz na kilka minut a rano praca od nowa...

koleś
@Witold

Nic nie można zrobić bo umowa która się podpisuje upoważnia firmę do takiego traktowania pracownika.

Mikrus
@Witold

Zwykła pensja. Ze 3 tysiące do ręki maksymalnie.

Platon

Wszystkie negatywne komentarze są tylko niewielkim wycinkiem prawdy i nie oddadzą tego, z czym mierzą się pracownicy...Święta za pasem i znów ten sam scenariusz z pozbawianiem dzieci ich prezentów (jeszcze przed ich wręczeniem, bo ktoś wie lepiej, co się komu należy) Sponsorzy, darczyńcy widzą tylko piękny obrazek, uśmiechy na zdjęciu z podziękowaniami. Wielka szkoda, że nie widzą jak ich prezenty są wcześniej rozpakowywane i przydzielane wedle uznania. Niektóre nie trafią do dzieci tylko do "magazynu"... Obecni pracownicy, uwierzcie w siebie!  Poza murami tej instytucji istnieje inny świat. Świat bez krytyki, pogardy, upokorzeń. Dajcie sobie szansę, póki na to czas. Byli pracownicy, gratuluję odwagi i decyzji. Realizujcie się, cieszcie życiem i pracą! Oby przykre wspomnienia z czasem zatarł czas.

Zostaw merytoryczną opinię o Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera - Kraków

• Jak się pracuje w Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera?

Zobacz opinie na temat firmy Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera?

Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera