Opinie o Fabryka Mebli Klose w Gościcino

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Fabryka Mebli Klose. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Fabryka Mebli Klose o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tartaki

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Mebli Klose w Gościcino

Marzena

Mieszkam ok. 25 km od gościecińskiej fabryki mebli. Nie wiem czy firma przetrwała. Dzisiaj sobie o niej przypomniałam i zajrzałam do Internetu. Czytam, że firma jest w kryzysie. Kiedyś słyszałam, że zatrudnia m.in głuchoniemych. Smutno czyta się takie opinie. Widać, że opinie pochodzą od pracowników, którzy kochają swoją pracę i czują się związani z fabryką. Z opinii, które czytam, wnioskuję jednak, że stęchlizna idzie od góry, która nie potrafi zarządzać firmą. Zadbać o kontrakty i dbać o interesy firmy i pracownika. Ryba zawsze psuje się od głowy. W Internecie mnóstwo jest firm branży meblarskiej, które mają się świetnie. Tutaj ewidentnie widać, że szanowna dyrekcja śpi. Tłumacząc pewnie wszystko złą sytuacją w kraju. A w tym samym czasie interesy innych firm meblarskich kwitną! Słowa, które mówią do zwykłych prostych znających się na swoim fachu pracowników "możesz się zwolnić" to słowa które powinny być kierowane do zarządu firmy, którzy pozwalają na takie (usunięte przez administratora) traktowanie oddanych pracowników. Czas na odejście dyrekcji i duże zmiany dostosowane do rzeczywistości. Dyrekcja ewidentnie "dała ciała". Trzymajcie się pracownicy, mam nadzieję, że zakład jeszcze prosperuje a firma z nową dyrekcją i dobrym marketingiem i logistyką przetrwa trudny dla Was czas.

Rysiu
@qwerty

Jaka sytuacja wasza jest teraz? Czytałem, że w hali nowa firma w styczniu zaczęła produkować domki. Przeszliście do nich? No i co z zaległą kasą. Ponoć skarbówka wyprzedawała meble jesienią...

Marzena

@Marzena

Firma była w restrukturyzacji, która się nie powiodła.! wszystkie Firmy z grupy CFM, PFM i GFM są zamknięte na 4-ry spusty. Wszyscy poszli na bruk, bez wypowiedzeń, bez świadectw pracy, nadal jesteśmy pracownikami. na odprawy i zaległe pensje z czerwcem 2023 włącznie musimy czekać na likwidatora czy syndyka który nas pozwalnia, i złoży wnioski do FGŚP. Trzeba było podjąć jakąś pracę. W najgorszej sytuacji są Ci którzy mogą iść na pomostówkę czy emeryturę bez świadectw pracy nie mogą, a za coś trzeba żyć. brak świadectw pracy jest też pewnego rodzaju przeszkodą w uzyskaniu pełnego wymiaru urlopu 26 dni, które przysługuje po przepracowaniu bodajże 10 lat, a dla tych co była to ich jedyna praca, to nie mają żadnych papierów. i zaczynają budować staz urlopowy od podstaw. zakład też nie odprowadzał składek ZUS, jak i błędnie wystawiał dokument Z-3 do ZUS i Ci co byli czy są na chorobowym zostali bez świadczeń chorobowych. i tyle naszej historii.

Xoxo Nowy wpis
@Anonim

Pewnie dlatego, że z-3 wystawia się po zakończonym stosunku zatrudnienia, a Wy dalej jesteście zatrudnieni.

@Anonim

To bardzo słaba sytuacja dla pracowników. Nikt nie został oficjalnie zwolniony i nie ma świadectwa pracy? Czy do tej pory coś już zdziałano i ludzie mają wypowiedzenia? Napisz jak obecnie wygląda sytuacja?

qwerty Nowy wpis

Nadal nic, swiadectw i wypowiedz wciaz brak

Rysiu Nowy wpis
@qwerty

Jak szefostwo w Fabryka Mebli Klose traktuje ludzi?

Jurek

Wiadomo co teraz z pracownikami firmy? Bedzie może jakaś restrukturyzacja i jest szansa że zaczną prosperować tak żeby ludzie mogli nadal pracować? Niech ktoś zaktualizuje informacje żeby było wiadomo co dalej z firmą i ewentualnym zatrudnieniem.

Ciekawy

Czy to prawda że fabryka będzie zamknięta od lipca?

Tamara
@Ciekawy

W internecie nic nie znalazłam, że zamykają. Jest artykuł z 30 maja, że zarząd na zebranie m.in. z PIP-em nie przyszedł, a pracownicy od kwietnia wypłat nie dostają. Ciekawe jak obecnie sytuacja?

Miki

Jak wszyscy na wypowiedzeniach to będą jakieś odprawy albo chociaż zapłacą ludziom zaległości? Myślisz że jak ktoś to kupi to nadal będzie prowadził taką samą działalność i pracownicy będą mogli wrócić tylko na nowych warunkach?

Stolarz

Rekrutacja przebiegła pomyślnie , wszystko było jasne powiedziane ,dobra atmosfera rozmowy. Wydaje się wszystko w porządku.

Leszno

Czy rozmowa rekrutacyjna w Fabryka Mebli Klose odbywa się również w języku angielskim?

romek

Zaowazylem, ze w tej firmie cieszko żeby coś dobrze działało. Polecam zająć się pracownikami aby miło sb im pracowało …

Dorota
@romek

To co nie działa dobrze?

@romek

Niestety pracownik produkcji jest na ostatnim miejscu chcesz pracuj nie to szerokiej drogi takie jest niestety podejście rządzących ciekawe ile jeszcze pociągnie ta firma z takim podejściem.

@Anonim

Nie rozumiem tylko dlaczego. Jakby nie patrzeć wykonuje najcięższą pracę. Osoby, które tu zarządzają to jakie mają tak właściwie doświadczenie? widzieli jak to w innych firmach wygląda?

Janusz
@Alicja

A kto tam teraz jest decyzyjny?

@Janusz

A nie mam pojęcia nie znam specyfiki od środka. Ktoś inny by się odniósł do tego? Bo jakby nie patrzeć taka osoba byłaby istotna tutaj

LOL
@Alicja

No to skoro wykonujesz najcięższą pracę to chyba średnio ci idzie skoro nawet nie znasz specyfiki firmy od środka jeżeli nic nie wiesz to po co te żale wylewasz

@romek

Cięszko to Ty chyba w szkole się nie uczyłeś sądząc po pisowni. Lektor to Ci raczej nigdy nie będzie, bo ino do łopaty Cię mogą wziońć cepku.

Xdx
@romek

Pewnie matka mówiła nie raz: ucz się Romuś ucz to Ci lżej będzie, ale Romusiowi "cieszko" strasznie się wiodło. Nikt go nie szanował bidaka. Nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z Romusia wykształceniem... szkoda. Ale za to Romuś jest zły, że dyrektorem nie został jak Dyzma, o którym słyszał.

Ukrainiec

Lubie praca w Klose fabryka mila atmosfera ludzie tez fajni Pozdrawiam Alina i przede wszystkim Ola (masz fajna opaska na glowie)

@Ukrainiec

A pensję jak oceniasz? Też fajna? :)

Ukrainiec
@Karolina

Nie ma co narzekać dla mnie przyzwoita

@Ukrainiec

No to fajnie. A macie samą podstawę czy jakieś premie też wam się zdarzają? I czy poza tym jakieś benefity pozapłacowe występują?

Niewarzne

Pracuje w firmie wiele lat. Ogulnie wypłata jest super, polecam karzdemu te robotę. Pani Nikola zawsze pomocna, pan dyrektor tez b. Miły. Warónki są ok, tylko brakuje trochę jakichś bonusuw za prace, ale to drobny szczeguł.

@Niewarzne

Czyli wcale bonusów nie ma? A nie myślał nikt, żeby im zaproponować skoro tacy mili są? Może coś wymyślą fajnego?

Nikola jest super. Kocham ją.

Czy w Fabryka Mebli Klose zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Nic się nie zmieniło. Tak na prawdę jest fatalnie. Więcej w domu siedzimy niż pracujemy, a wszystko trzeba będzie to odrobić bo ludzie nie mają już urlopów.

Lulu517

(usunięte przez administratora).. pracujesz za najniższą krajową podwyżek żadnych chyba że 50gr. Traktują pracownika produkcji jak niewolnika. Wgl na montowni kierownik brygadzistka i majster ludzi mają za nic a siebie mają za prezesów .Żadnego szacunku dla ludzi.. nie polecam !

Uczxo
@Lulu517

Zgadzam się z powyższa opinia. To jest skandal. Traktują ludzi strasznie nie doceniaja ich pracy szykanują. Na wyżej wymienionym wydziale jest mobbing! Ktoś w końcu powinien się tym zainteresować bo to przekracza wszelkie granice. Kierownik tego wydziału pozwala sobie na zbyt wiele poniżając ludzi nie szanując ich w ogóle. Tak samo brygadzistka w 100% nie kompetentna osoba w dodatku bardzo złośliwa tacy ludzie nie powinni pracować na kierowniczych stanowiskach. Nie polecam tej firmy. Pieniądze marne do najniższej krajowej dopłacają nie ma szans na podwyżkę na to żeby zaistnieć w tej firmie. Totalna porażka

Ewelina

A jak hahahah

Kinia
@Uczxo

Proszę napisać imię tej brygadzistki- mam swoje podejrzenia kto to może być -chyba znam tę Panią... jeśli to nie problem oczywiście...

Niki
@Uczxo

Szok nie polecam nikomu zarobki dopłaty do najniższej krajowej wiecznie bank godzin i do odróbki. Jak był Szymon kierownikiem szło się dogadać yeraz pan Du..da niby wykształcony a burak tak samo Regi.. i Wiole.. zero wykształcenia tylko się wywyższać potrafią. Zero szacunku dla ludzi uciekajcie

Kinia
@Niki

Ha, czyli jed nak wiem jak ta brygadzistka ma na imię - czy ma imię na A ....i jest kierownikiem zmiany ? Jesli tak to współczuję którzy z nią pracują -znam ją prywatnie i jest kawał s...ki !!!

@Lulu517

Tak, to prawda co piszesz. Zaklad mi tu powiewa komuną, ale może coś się zmieni? Musieliby zacząć od góry.

Czy pracodawca Fabryka Mebli Klose motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Haha, chyba tym że zamiast nadgodzin musisz odrabiać soboty. Zero motywacji, zarobki to porażka

Unio

Nie, motywacji nie ma, tak samo jak nie odczujesz kierownictwa. To jest wlasnie slaby punkt firmy.

Luz Maria

Pracowałam długo w tej firmie, rozstalam się w bardzo nie miły sposób. Kadra zarządzająca ma pracownika za nic, chyba się nawet ze mnie śmiali w dzień ostatecznego rozstania. Dużo obowiązków wypłata marna dopłata do najniższej krajowej. Na moim dziale współpracownicy super i majster też. Na innym wydziale okropny majster, furiat to mało powiedziane. Często odróbka w soboty, zimą zimno okropnie na hali. Bony świąteczne z roku na rok coraz mniejsze, w tym roku na raty wypłacane 400 zł. Paczki świąteczne dla dzieci już nie ma. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że awans nie znaczy zawsze wyższe zarobki, tzn na papierze tak ale i tak dopłata do najniższej, jeżeli chodzi o kobiety i to jest smutne. Cóż mogę powiedzieć zależy na jakim wydziale się pracuje bo na W6 naprawdę super chociaż marna kasa na innych gorzej A na jednym wogole szkoda gadać.

@Luz Maria

Sama prawda. Z tym zimnem szczegolnie.

Kicha

Nie polecam dopłaty do najniżej krajowej, zimno. Czy pracujesz źle czy dobrze traktują tak samo. Często nie ma nawet materiałów potrzebnych do pracy :/ Obgadywanie przez współpracowników i przez kierownictwo. Smutne że kobiety w tej firmie nie mają szans na wyższe zarobki za dobrą uczciwą pracę. I ten tekst "jak Ci się nie podoba to się zwolnij". Jak Ci się umrze A jesteś pracownikiem (wieloletnim brygadzista) to nie licz że kupią Ci choć jednego złamanego kwiatka. Tylko pracownicy mieli gest. Autentyczna historia.

@Kicha

Och, to prawda, jest spory problem z kierownictwem.

kandydat

Czy w Klose są dodatki dla pracowników? ubezpieczenie medyczne, darmowy autobus, karnety do siłowni?

@kandydat

Nie, nie ma.

Ukraina

Pozdrawiam szwaczke Ola i oczywiscia innych pracownika mam nadzieją że kiedyś uda się pogadać ....

nofi

bardzo dobra firma tylko trzeba szanowac przelozonych oraz okazac checi do wspolpracy i bedzie ok a ci ktorzy pisza zle o tych czy tamtych sami sie krzywdza pozdrawiam.

Teresa
@nofi

Fajnie, że napisałeś jak to faktycznie wygląda. Czyli generalnie dobrze się pracuje tylko trzeba mieć dobre podejście? Napiszesz może coś więcej na temat pracy? Jakie są obowiązki?

Obiecują ludziom cuda na kiju a w8ecej niż 1600 przy dobrych wiatrach nie będą mieć i traktują ludzi jak swych prywatnych niewolników DŁUŻEJ SZYBCIEJ WIĘCEJ

Tak tam jest kerownik W S i majterA O do jednego worka dla nich pracownik to prywatny bialy muzyn do (usunięte przez administratora) i nasmiewania sie z pracownika niemaja poprostu kultury w sobie mobing na okraglo nie polecam sie tam zatrudnia

ABC
@Tomek

Jeżeli wyśmiewają się z tego jak piszesz to się jakoś nie dziwię. Pewnie też i tak samo mówisz.

malek

Dajcie sobie spokój z tą firmą . pracowałem tam około 20 lat . żałuję że wcześniej nie odszedłem . Wyzysk , marne pieniądze i atmosfera że lepiej nie mówić . Poszukują ludzi do pracy ale brak chętnych . normalna osoba po przepracowaniu jednego dnia w tym (usunięte przez administratora) napewno zrezygnuje .

@malek

Innej roboty nie było przez te 20 lat dla Ciebie czy za daleko było by du.. ruszyć? A może po prostu nie było pracy dla ludzi z Twoim wykształceniem?

baby

Na osiem godzin przypada 30 minut przerwy,poczytajcie regulamin pracy...

@baby

Zgodnie z kodeksem pracy, pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę przysługuje 15-minutowa przerwa w ciągu 8 godzin pracy, o ile pracuje co najmniej 6 godzin na dobę. Choć w przepisach formalnie nie zapisano, że jest to przerwa na spożycie posiłku, to z reguły właśnie w ten sposób pracownicy ją wykorzystują.

@baby

Chyba zły rozdział czytał, albo ze zrozumieniem problem. Nigdy nie było zapisu o 30. minutach przerwy.

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Mebli Klose - Gościcino

• Jak się pracuje w Fabryka Mebli Klose?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Mebli Klose tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Mebli Klose?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 4 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fabryka Mebli Klose?

Kandydaci do pracy w Fabryka Mebli Klose napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fabryka Mebli Klose