Opinie o Obligo Sp.z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Obligo Sp.z o.o., lecz też Klientów firmy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Obligo Sp.z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Obligo Sp.z o.o. w Łódź

Nick

Firma obligo nadaje się tylko do programu UWAGA. Mobing, brak wypłat, pracownicy są już wściekli...

Pytanie Nowy wpis

Czy w Obligo Sp.z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

anonim Nowy wpis
Klient

Nick Nowy wpis

Owszem, potrzebują. 1500 zł powinno pokryć nawet 2 pensje.

Łukasz
@Nick

Od jakiego czasu pojawiają się te problemy o których wspominasz? Opisałeś negatywne aspekty pracy w Obligo, może powiesz też dla odmiany coś pozytywnego co zapadło Ci w pamięć podczas pracy w tym miejscu?

@Łukasz

Z pozytywnych rzeczy to było kilka pozytywnych testów na Covid. To by było na tyle. No i kawa.

Piotr
Kandydat
@Nick

Chłopie to poważne oskarżenia, że firma nie płaci albo jeszcze gorzej mobing, masz jakieś dowody ? Znam ich słaba firma ale aż tak ?

@Piotr

Skoro znasz, to chyba pytanie retoryczne. Dowodów jest aż nadto. Nie rzucam słów na wiatr.

Aneta
@Nick

Poruszasz bardzo poważne kwestie odnośnie zatrudnienia w Obligo i więcej informacji byłoby bardziej pomocne, wymieniasz brak wypłaty wynagrodzeń oraz (usunięte przez administratora) a to już solidny zarzut w kierunku firmy i najlepiej, gdyby był uzasadniony. Co Cię skłoniło do myślenia, że w firmie dochodzi do mobbingu? Może jesteś w stanie napisać konkretne przykłady?

@Nick

Brak wypłat? jeszcze się nie spotkałam...Dostaję wszystko na czas. Nie zdążył się nawet 1 dzień opóźnienia, a nie jestem tu od wczoraj. Pisanie opinii niepopartej czymkolwiek, to lekka przesada. I tak dla wiadomości - jak są zastrzeżenia - to może warto zgłosić je do Kadr i działu finansów? Tak! mamy coś takiego.

Ofiara Nowy wpis
Klient
@Nick

Nie przejmuj się - wysłałem im 1500zł, więc to powinno pokryć czyjąś pensję.

Wiecie czy Obligo Sp.z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

sunny
@Pytanie

Tak, udostępnia.

Kiedys pracował
@sunny

tak to prawda jest lapotop i telefon. Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że jest też ekspres do kawy (kawa jak kawa lepsza niż inka).

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Rozczarowany

Niestety, to co dzieje się w tej „kancelarii” jest jednym wielkim, nieśmiesznym żartem/nieporozumieniem. Naprawdę dobrzy, kompetentni, wieloletni pracownicy wyrzucani są z dnia na dzień. Oczywiście dookoła wszystkim powtarza się, ze „sami zrezygnowali z współpracy” z tą przecudowna, przewspaniała kancelaria. W samej firmie za chwile pozostanie sama kadra „zarządzająca”, która o umiejętnościach zarządzających czytała chyba kiedyś w jakimś czasopiśmie, ponieważ obok ich rażących braków podstawowej wiedzy merytorycznej oraz umiejętności zarządzania praca oraz zespołem - nie sposób przejść obojętnie. Nie dajcie się nabrać na hasła „miła i partnerska atmosfera”, „profesjonalne szkolenia” lub „atrakcyjny system premiowy”, którymi próbują zwabić ludzi do pracy. Atmosfera to dramat, co gorsze - nie możesz tego nigdzie zgłosić bo dla nich nie liczy się człowiek, a kasa. Szkolenia? Nic takiego nie ma miejsca, pracownicy „szkolą” się wzajemnie. O systemie premiowym chyba nie ma co pisać - są to prastare legendy i chyba tylko wybrańcy otrzymują premie. Czy można powiedzieć coś pozytywnego? Otóż już nie. Jedyne co było pozytywne to trzon tej kancelarii, który został wyrzucony jak już wspomniałem z dnia na dzień, wiec nie ma o czym mowic. Jakim cudem to jeszcze funkcjonuje? Nikt nie wie, jednak patrząc na ludzi, którzy stanowią kadrę kierownicza - nie wróżę tej firmie zbyt długiej kariery na rynku. Ogólny bałagan, chaos, brak konkretnego planu, niestety co również widać piętrzące się kłamstwa. Z czystym sercem - odradzam to miejsce.

Krzysztof

Mam nadzieję, że taki spokój na forum to wynik zadowolenia z pracy? Szkoda bo mam zamiar złożyć CV i szukam informacji.

były pracownik
@Krzysztof

Lepiej nie składaj, firma pomyłka tragedia. Nie mają pieniędzy na zakup pakietów, jadą na serwisie ochłapów wyciskając co się da z pracowników, jak będziesz szczęśliwcem i będziesz miał umowę o pracę a nie jakieś zlecenie.

@były pracownik

Firma nie składa się tylko z działu windykacji. To fakt, że tutaj trzeba pracować, ale jest ona odpowiednio wynagradzana.

Martyna

Witam gdzie moge napisac emaila do tej firmy

@Martyna

sekretariat@obligo.pl

Zuza

Jaka panuje atmosfera między pracownikami a kierownikiem?

@Zuza

Zależy jakiego masz kierownika ;) ja mam świetnego. Dział windykacji tez prowadzi bardzo przyjazna i kompetentna kierowniczka.

nowy
Kandydat

Jak wygląda teraz kwestia windykacji, ile wynosi podstawa brutto/netto, jakie umowy proponują nowo zatrudnionym, co ze szkoleniem, czy jest jakaś kasa na start przy wdrażaniu się w pracę ?

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Obligo Sp.z o.o.?

Ja
@Pytanie

Całe wynagrodzenie jest przelewane.

Czarna Mamba

nic dodać nic ująć. Niestety w tej firmie nie da się pracować. Atmosfera tragiczna, brak szacunku do ludzi.

Bolo

Taką macie dobrą pracę, że nikt nie zagląda na forum?

@Bolo

Czekam na pytanie.

Lolek
@Bolo

Tak :)

Michał
@Lolek

Fajnie, że uważasz, że masz dobra pracę. Jeśli możesz rozwiń swoją wypowiedź i napisz z czego jesteś zadowolony. Poleciłbyś zatrudnienie w firmie osobom szukającym pracy?

Lolek
@Michał

Rozwijam - kasa na czas, fajni ludzie, idzie się dogadać z każdym w firmie. Póki co, nie mam co narzekać.

Natalia
@Lolek

Czy pracownicy są premiowani? I od czego zależna jest premia?

elf

a ja ocenią firmę z drugiej strony, tej od strony dłużnika. Dzwonią na numery które nigdy nie były nigdzie podawane, wiąże je tylko to, że są pod jednym numerem ewidencyjnym u pewnego operatora telekomunikacyjnego. Pracownik tego operatora dostanie wezwanie do prokuratury za udostępnianie danych osobowych niezgodnie z prawem, na pewno zostanie dyscyplinarnie zwolniony z pracy z wilczym papierem. Dodatkowo pewnie znajdzie się też tutaj tłumaczenie Obligo przed GIODO i przesłuchania pracowników tej firmy w prokuraturze. Pracownik Obligo który korzysta z takich danych, mimo, że został uświadomiony o wadzie prawnej ich pozyskania, pewnie podobnie dostanie po tyłku. Nie polecam tam aplikować, to titanic.

Śmiech
@elf

drogi @elf jeśli posiadasz/posiadałeś zobowiązanie względem firmy telekomunikacyjnej to firma obligo dzwoniąc do Ciebie nie naruszyła żadnych norm prawnych jak i również operator komórkowy który przekazał Twój numer do tej firmy , a Tobie proponuje nie żalić się na forum tylko spłacać swoje zobowiązania terminowo wtedy nie będziesz miał takich problemów ;)

ja

Firma masakra. Przez 2 miesiące zastraszano mnie spłatą wierzytelności której nigdy nie było, potem było zastraszanie o skierowaniu sprawy do sądu i wpisaniu do krajowego rejestru długów. W inf. tel. usłyszałem, iż oni nie wiedzą dlaczego otrzymali zlecenie od firmy do ściągnięcia czegoś czego nigdy nie było. Nie dajcie się nabrać i nie korzystajcie poziom poniżej wszelakiej przyzwoitości zawodowej

były
@ja

Ja tam nie miałem problemu, ustaliłem spłatę, wyjaśniłem. A mialem u nich dwa długi i każdy sie dało załatwić.

Marek
@ja

Napisałeś swoją opinie jako klient tej kancelarii, natomiast od dłuższego czasu nie pojawiają się w tym wątku opinie osób pracujących w tej firmie. Piszcie jak się Wam pracuje u tego pracodawcy i jakie oferuje warunki zatrudnienia? Na stronie http://www.kancelaria.obligo.pl/oferty-pracy.html firma szuka asystentki w dziale wsparcia biznesu, adwokatów, radców prawnych i aplikantów adwokackich. Oferuje też ambitnym studentom prawa odbycie praktyk w dynamicznie rozwijającej się kancelarii prawnej. Czy ktoś jest może zainteresowany?

@Marek

jedyna firma w łodzi, która nie daje premii świątecznej, to o jakich warunkach można mówić

Anita

Może słyszeliście coś o pracy w firmie?

Pracownica

Ogłoszenia są na własnych stronach bo firmie szkoda pieniędzy na publikowanie na profesjonalnych portalach. Niestety muszę się zgodzić z opinią poniżej. Praca nudna, monotonna, benefity raczej marne. Jakieś tam ubezpieczenie, karta sportowa chyba 120zł. Bazują na praktykantach bo to dla nich tania siła robocza, rotacje też mają duża, odkąd przyszłam co chwilę ktoś odchodzi i to zazwyczaj to osoby niestety bardziej kumate. Przyczyna jest prosta wymagają cudów za śmieszne pieniądze. Zresztą na wszystkich stronach spółki są ogłoszenia na kilka stanowisk stanowisk co na firmę zatrudniającą kilkanaście osób jest to niepokojące że nie potrafią znaleźć pracownika na dłużej. Co do stanowisk na które szukają to raczej na wszystkie to praca żmudna i monotonna, może programiści robią coś ciekawszego ale tego nie wiem. Moim zdaniem najgorzej mają na słuchawce bo oni muszą użerać się z dłużnikami, do tego podobno wprowadzili im teraz zmiany jakieś to też pewnie na minus. Czasem jak koło nich przechodzę to myślę że jednego dnia bym tam nie wytrzymała. Ogólnie to w ogłoszenia nie ma co wierzyć, najlepiej przyjść i się przekonać samemu, chociaż sama jakbym to wiedziała co teraz to nie wiem czy bym przyszła. Sama szukam czegoś lepszego, jak się tylko uda to uciekam, zresztą chyba jak większość osób tam.

Xxxx
@Pracownica

Hmm to mają te zmiany czy nie? Jakbyś tam pracowała to byś wiedziała... Ktoś odchodzi? Dziwne ... pracuje to już kilka lat i raczej nikt z 'kumatych' nie odszedł... Rozumiem że się z Tobą pożegnali i teraz 'odwet' A praca jak wszędzie... trzeba trochę wysiłku i zaangażowania a jak ktoś czeka na plażę... to musi do budżetówki... BTW ostatnio przeszło kilka osób z konkurencji więc chyba jest nie najgorzej ...

Zadowolona
@Pracownica

Monotonna i żmudna praca? a na jakim stanowisku pracowałaś, że oczekiwałaś fajerwerków i ciągłego podniecenia? A publikowanie ogłoszeń na własnych stronach chyba nie jest przestępstwem i jaki to ma związek z pracą? Każdy szuka jak uważa. W dużych zespołach zawsze widać rotacje, a ja pracując tu również kilka lat widzę, że ludzie tu pracujący są super. Firma daje szanse studentom - dzięki temu się uczą, gdzieś przecież muszą, ale uczą się pod okiem prawników z uprawnieniami. Zmiany na minus? dlaczego założenie, że zmiany są na minus? Rozmawiałaś z nimi?

były pracownik

Niezależnie od działu, firma potrzebuje potulnych, niezbyt inteligentnych wyrobników, na tyle mało pewnych siebie, by nie myśleli o zmianie pracodawcy w razie sporów, niespełnionych oczekiwań i podejmowanych przez kierowników prób zrobienia idioty; najlepiej już uwiązanych kredytem, szukających małej, skromnej stabilizacji bez szaleństw i możliwości zrealizowania jakichkolwiek ambicji.

Gwint
@były pracownik

Zabawne... dokładnie taka sama opinia "Mokebe z Senegalu 24.02.2018 10:05" na stronie Kruka na GoWork... czyżby dłużnik?

Paulina

Na stronie internetowej firmy Obligo znajdują się ogłoszenia o pracę. Jak myślicie, które ze stanowisk do obsadzenia wiąże się z najwyższym wynagrodzeniem, a które przeciwnie, ale w zamian jest miejscem bardziej komfortowej pracy? Zachęcam wszystkie osoby, które mogą się podzielić swoim doświadczeniem, aby napisały na jakie benefity może liczyć pracownik rozpoczynający karierę w tej firmie?

Paulina

@windykator, rozumiem, że pracujesz w Obligo? Może mógłbyś napisać opinię o pracy w tym miejscu? Jaka atmosfera panuje w firmie? @natka, zachęcam Cię do napisania opinii o pracy w Obligo. Co powiesz o warunkach zatrudnienia w tej firmie? @Karol, jesteś zainteresowany pracą w Obligo? Składałeś już CV czy dopiero zbierasz informacje o firmie?

Karol

Może wiecie jaką umowę dostaje się na początek?

natka
@Karol

o prace tylko

Zostaw merytoryczną opinię o Obligo Sp.z o.o. - Łódź

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Obligo Sp.z o.o.
1.9/5 Na podstawie 112 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Targowa 35