D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Marek Janowski

Pracownik firmy - Prezes Zarządu

19.06.2023 04:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Marek Janowskiikona wywiad

Firma D-Home Sp. z o.o. jest zarejestrowana w Legionowie, jednak głównym miejscem naszej działalności są Marki. Zasadniczym profilem naszej działalności jest budowa domów jedno- i wielorodzinnych. Nie zatrudniamy pracowników, firma współpracuje wyłącznie z podwykonawcami. Stałymi “pracownikami” firmy jest kadra zarządzająca.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Marek Janowskiikona wywiad

Pomysł na działanie w tej branży wynikał z faktu posiadania działki budowlanej gotowej do zagospodarowania. Zorganizowano finansowanie, dzięki któremu powstały pierwsze mieszkania.

Ile takich domów budują Państwo rocznie?

Marek Janowskiikona wywiad

Wszystko zależy od tego, jakim budżetem na dany moment dysponuje firma. Przeważnie jest to jeden budynek, w którym mieści się 20 lub więcej lokali. Czas trwania takiej inwestycji to 2 lata.

Z jakimi podwykonawcami współpracujecie Państwo?

Marek Janowskiikona wywiad

Współpracujemy z wszystkimi podwykonawcami, których praca jest niezbędna w procesie powstania produktu, jakim jest mieszkanie w stanie deweloperskim. Są to przede wszystkim: murarze, tynkarze, posadzkarze, pracownicy wykonujący elewację, hydraulicy, elektrycy.

Czy firma zajmuje się procesem budowy od początku do końca, czyli do oddania kluczy właścicielom?

Marek Janowskiikona wywiad

Tak, zajmujemy się procesem budowlanym od początku do oddania kluczy, czyli otrzymania pozwolenia na użytkowanie.

Czym zajmuje się Pan w firmie?

Marek Janowskiikona wywiad

Na co dzień zajmuję wszystkimi sprawami dotyczącymi procesu budowlanego - począwszy od załatwiania spraw z podwykonawcami, a skończywszy na kontakcie z pośrednikami.

Jak ocenia Pan zainteresowanie budową domów na przestrzeni ostatnich lat?

Marek Janowskiikona wywiad

Zainteresowanie klientów zakupem mieszkania jest bardzo zmienne. Bywa, że większym zainteresowaniem cieszą się segmenty, ponieważ klientom zależy na posiadaniu ogródka. W konsekwencji rynek segmentów nasyca się i znowu zaczynają dominować mieszkania . Wszystko jest także uzależnione od dostępności kredytów i wysokości miesięcznych rat. Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie sytuacja na rynku mieszkaniowym znacznie się pogorszyła - sprzedaż wielokrotnie zmalała. Wpływ na to miały dostępność kredytów oraz wysoka inflacja.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Marek Janowskiikona wywiad

Póki co nie mamy takich planów. Planujemy kontynuację aktualnego modelu współpracy, czyli podwykonawców.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Marek Janowskiikona wywiad

Wszystko zależy od możliwości pozyskiwania finansowania. Obecnie dostępność kredytów inwestycyjnych jest bardzo ograniczona, tym samy mamy ograniczone możliwości rozwoju.

Szukam nieruchomości w Markach Nowy wpis

Chciałem skontaktować się z firmą. Ale na wszystkich forach, widzę negatywne opinie. Coś w tym musi być. Poprosiłem agencję nieruchomości o sprawdzenie tych opinii. Niestety potwierdziły się.

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K. w przypadku pracy jako Pokojowa?

Ania Z Nowy wpis

Nie polecam D-Home. Jakość wykonania lokali przy ul. Błękitnej 23 w Markach jest bardzo słaba. Na dodatek deweloper nie usunął żadnej z ok 15 usterek, musiałam to zrobić sama na własny koszt, żeby móc się wprowadzić. Tynki tragicznie wykonane, nierówna posadzka do szlifowania, za wysokie wszystkie schody, chyba nikt nie kontroluje wykonawców. Na dodatek brak miejsca na kosze na śmieci i latem jeden wielki smród bo stoją pod oknami. Proszę popytać mieszkańców ul. Blekitna 23, oni prawdę wam powiedzą.

Klient

Zgodnie z umową deweloperką odbiór i przeniesienie własnościi przewidziane do końca czerwca 2023 r (a nie 2022 r.). My jesteśmy na bieżąco informowani o stanie budowy przez dewelopera/w kontakcie z Panią pośrednik.

Zgodnie z umową Deweloperską, którą Państwo podpisali, wszystkie terminy, są dotrzymane. Jest to opisane Państwu w odpowiedzi przez Dewelopera. Wszystkie etapy budowy były zawarte w umowie Deweloperskiej i zostały zakończone.

Ina B Nowy wpis

Z którego jest Pan lokalu na Błękitnej, bo chciałbym osobiście zobaczyć jakość która tak Pan zachwala

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Poszukujemy recepcja/logistyka!? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Anna98

Chciałabym podziękować deweloperowi oraz zespołowi D-home za ich wyjątkową pracę. Ich profesjonalizm, skuteczność, elastyczność i doskonała jakość pracy są godne pochwały. Zdecydowanie polecam ich usługi każdemu, kto poszukuje kompetentnego i zaangażowanego zespołu deweloperów. Nie mogłam być bardziej zadowolona z efektów naszej współpracy.

WojtekB
@Anna98

Jaka lokalizacja była tak świetnie obsłużona?

Czy można liczyć w D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K. na prywatną opiekę medyczną?

Marek z Marek

Mieliśmy rezerwację z początku 2021 roku. W połowie roku deweloper podniósł cenę, na którą się i tak zgodziliśmy. Osiedle miało być gotowe w rok, a budowa trwała prawie 2 lata. Nie polecemy wcześniejszego odbioru, bo cieżko potem ,by naprawiono usterki. Nie było możliwości otrzymania pełnej dokumentacji.

Klient
@Marek z Marek

Marek z Marek przyznam szczerze, że dziwny jest Twój wpis. Jesli miałes rezerwację to trzeba było nie zwlekać tylko podpisać umowę deweloperską. My tak zrobiliśmy. Gdybyś miał umowę to miałbyś gwarancję ceny i niemożliwym byłoby jej podwyższenie. No chyba, że zleciłbyś dodatkową aranżację lokalu (prace dodatkowe). Wybrałeś tę ofertę, zgodziłeś się na zmianę ceny - Twój wybór, zapewne nikt Cię do nieczego nie zmuszał..Dla nas Deweloper bezproblemowy, pracownicy pomocni, podobnie Pani pośrednik - ale może to zależy od tego że roszczeniowym jesteś Klientem. A co do budowy to biorąc pod uwagę okres na jaki przypadała to plus dla dewelopera, że ją realizował i ukończył o czasie. Okres covidu ściągnął niestety dla naszej gospodarki wiele negatywnych skutków. W Markach, ale i Warszawie (na Białołęce) wiele budów w tym czasie w ogóle stanęło a okres realizacji podobnego przedsięwzięcia to co najmniej 36 miesięcy, koszty co najmniej +20% a jakość zdecydowanie niższa. Wystarczy obejrzeć ich dotychczas zrealizowane inwestycje i porównać z innymi (nawet tymi z sąsiedztwa). My polecamy Dewelopera!

@Marek z Marek

Cena, którą Państwo mieliście w umowie rezerwacyjnej była przewidziana przez Dewelopera na realizację inwestycji. Nie uwzględniała inflacji, która rozpoczęła się w połowie 2021 roku. Deweloper zmienił cenę, przy umowie rezerwacyjnej (nieznacznie), ze względu na inflację, która rozpoczęła się w 2021 roku i dalej jest i jest wysoka. Podpisując umowę Deweloperską otrzymaliście Państwo gwarancję, że cena nie wzrośnie i tak jest mimo ze inflacja od tamtej pory jest dużo wyższa. Zgodnie z umową Deweloperską wszystkie terminy są dotrzymane.

Co wchodzi w socjal D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K.?

Bardzo chce przestrzec Wszystkich , którzy rozważają zakup od tego dewelopera i jego agentek . Klucze obiecane na czerwiec , jest grudzień i od nikogo nie można uzyskać informacji kiedy je można ujrzeć . Do momentu podpisania umowy obiecuje gruszki na wierzbie a jak już dostanie pieniążki to zero kontaktu . Czekamy na klucze Rok i trzy miesiące . Spłacając kredyt i opłacając wynajem . Informacji jakichkolwiek brak . Jeśli nie chcecie przechodzić tego co my , nie decydujcie się na zakup od Pana Łukasza .

Zgodnie z Umowami Deweloperskimi termin zakończenia prac budowlanych: 31.12.2022 r. Termin przeniesienia własności: 30.06.2023 r - termin wydania lokalu i przekazania kluczy. Inwestycja realizowana zgodnie z harmonogramem.

Nieszczesliwiec

Ludzie lepiej uważajcie, kantuja jak cholera. Mieszkania maja tak slaba akustyke, ze slychac kazdy krok sasiada, sciany pomiedzy lokalami to 18cm porothermu, slychac wszystko. Odradzam zupelnie, teraz buduja jedna inwestycje w Markach Struga

Małgorzata

To faktycznie w pół roku to dosyć szybko. To prawda, że w takim czasie może być wątpliwa jakość wykonania, ale też nie znam się do końca na tym. A ile pieniędzy za to wyszło? Możesz dać znać?

Magdalena

Rozumiem Twoją wściekłość, ale lepiej wyrażać się mniej wulgarnie w takich miejscach... I jeśli to zgłaszasz i nie reaguje to bez sensu taki interes... Może najłatwiej będzie sprzedać i uciec gdzieś, gdzie nic się nie sypie?

Mieszkaniec
@Magdalena

Nie było to wulgarne słowo ale zostało mimo to zablokowane. Komentarz nie został dodany po to żeby uzyskać rady co do sprzedaży tylko po to by ostrzec przyszłych nabywców.

KK

Bardzo problematyczny deweloper i pracownicy. Nie dostałam nr. do żadnych osób decyzyjnych, wszystko wyglądało bardzo podejrzanie - omijałabym z daleka!

@KK

Ja również mam bardzo negatywne zdanie o deweloperze. Wplacilem zaliczkę, do zakupy ostatecznie nie doszło za porozumieniem stron. Deweloper zgodnie z umową wstępną zobowiązany jest do zwrotu pieniędzy, niestety nie zwrócił chociaż czas zwrotu minął. Sprawa trafi do sądu. Odradzam. Firma nie ma nic zwiazego z profesjonalizmem. Nieuczciwi ludzie.

Zwroty opłat rezerwacyjnych realizowane są zgodnie z zapisami umowy rezerwacyjnej. Wszystkie opłaty rezerwacyjne zwracane są pod warunkiem przedstawienia Developerowi z co najmniej trzech banków negatywnych decyzji kredytowych. Jest to zgodne ze standardami jakie są ogólnie przyjęte w firmach Developerskich. Jeśli jest konieczność przedłużenia terminu przystąpienia przez klientów do umowy Developerskiej, bez problemu terminy te są przedłużane są aneksu do umowy rezerwacyjnej. W Pana przypadku brak zwrotu opłaty spowodowany był zupełnie czym innym, ale platforma to chyba nie miejsce na ujawnianie szczegółów.

Odpowiedz - sprostowanie
@Odpowiedz

Bez problemu terminy te są przedłużane aneksem do umowy rezerwacyjnej.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K.?

Ponieważ firma nie posiada działu obsługi klienta wszelkie sprawy załatwia się poprzez agentów nieruchomości. Do kontaktu z klientami bezpośrednio z firmą jest podany telefon i e-mail na stronie firmy.

Rozczarowany

Po dostaniu 3 decyzji negatywnych z banków, aby odzyskać pieniądze z „umowy rezerwacyjnej” wysłałem 1 egzemplarz emailem, 1 pocztą oraz dostarczyłem osobiście do Legionowa. Deweloper mimo to nie zwrócił pieniędzy, mało tego nie ma z nim jakiegokolwiek kontaktu. Firma zapadła się pod ziemie. Stanowczo nie polecam.

W moim przypadku...
@Rozczarowany

W moim przypadku deweloper ZWRÓCIŁ 10.000 zł na moje konto po prawie dwóch miesiącach.

@Rozczarowany

Bzdura, firma istnieje i dobrze się ma.

@Rozczarowany

Firma nie zapadła się pod ziemię. Przeciwnie dobrze się ma. Proponuję zadzwonić i otrzymać informację u źródeł.

@Rozczarowany

W Pana przypadku dowiedzieliśmy się od Pana doradcy kredytowego że Pan zrezygnował z zakupu na rzecz innej nieruchomości, negatywne decyzje kredytowe były załatwione przez Pana o czym zostaliśmy poinformowani przez Pana doradcę kredytowego. Pomimo tego otrzymał Pan zwrot opłaty rezerwacyjnej w całości. W czym jest problem?

Lukasz

Czy udało się odzyskać pieniądze? Tez staramy się o kredyt i chcemy kupić segment u tego dewelopera. Trzeba jednak wpłacić minimum 10tys

Ciekaw obrotu sytuacji

I jak wyszło z tym zwrotem wkladu własnego? Pan Deweloper się odnalazł?

Zostaw merytoryczną opinię o D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K. - Legionowo

• Jak się pracuje w D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K.?

Zobacz opinie na temat firmy D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

D-Home Sp. z o.o. Apartamenty Sp.K.