Firma BL Sp. z o.o. - Sopot podpisuje umowy z pracownikami, którzy zatrudniają się w kawiarni "Pociąg do... ", zatem wystawię opinię z tej perspektywy. Oceniając jako klient - daję 4,5. Jako pracownik - 1. Obiecana umowa po okresie próbnym wynoszącym miesiąc - niespełniona, obiecana za kolejne 3 miesiące (!), gdy "lepiej się poznamy" - guzik, nic z tego, następna "musisz pracować lepiej" - mydlenie oczu, zamiast tego - bezpodstawne zwolnienie. W pracy - full monitoring, jak w skarbcu, gdy tylko znikniesz z pola widzenia (tak, obserwacja jest nieustająca), to znaczy, że "nie pracujesz". (usunięte przez administratora), ciągłe upominanie, o każdą pierdołę, wszystko "źle", mimo, że zrobione ekspresowo, dokładnie, starannie. Można się poczuć jak (usunięte przez administratora) nad którym stoi szef z batem i ciągle pogania - chodzi o to, że mając umowę zlecenia płaca jest uzależniona od przepracowanych godzin (tu też jest się niesamowicie pilnowanym), a co za tym idzie, im krócej pracujesz, tym lepiej (kawiarnia posiada 3 miejsca pracy - Gdańsk Główny, Sopot kawiarnia i pracownia, są sytuacje, w których do domu idzie się po wykonaniu wszystkich zadań), z tym, że wymagało się tempa Flasha, a mając na głowie ogromną ilość zadań do zrobienia NA JUŻ, nie było to wykonalne (tym bardziej, że często owe zadania wykonywała jedna osoba). O tym pracodawcy można powiedzieć więcej, ale zwyczajnie już mi się nie chce... Męczy sama myśl o tym okropnym czasie. Nieważne, ile z siebie dasz, chyba, że oddasz całego (mam na myśli całe swoje życie) tej pracy, to wówczas, może zostaniesz jakkolwiek doceniony, ale tylko wtedy. Bardzo niewdzięczny pracodawca. Zalecam unikać.