Opinie o MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Jaki jest styl zarządzania w MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.?

Dd

Dokładnie nie mogę powiedzieć ile ktoś zarabia i raczej nikt się nie chwali bo jest to tajemnica. Ale na pewno są różnice pomiędzy młodym bez doświadczenia a starym wirusem. Jest to branża nietypowa i z doświadczeniem w tym temacie nikt nie przychodzi. Każdy musi swoje się nauczyć, a z wiedzą idą pieniądze. W tej branży muszą być większe niż w serwisie np.rowerów :) Zatrudniając się tu nudy nie będziesz miał i zawsze czegoś ciekawego się nauczysz za rozsądne wynagrodzenie. Jednak każdy ma swoją stawkę i dlatego pisałem jakie są widełki. Jak się pokażesz z dobrej strony i będziesz elastyczny co do czasu pracy to pensja się do pewnego limitu wzrośnie. Górną granicę trudno osiągnąć będąc przeciętnym ale słyszałem że są takie stawki. W konkurencji jest podobnie więc firma musi trzymać poziom aby nie było ucieczki już wyszkolonego zespołu. W każdej firmie jest tak samo ty chcesz zarobić dużo a firma chce wydać mało.Negocjuj tak aby Ci pasowało bo szkoda czasu na szkolenie kogoś kto zaraz ucieknie.

Remek

Witam. Pojawiła się oferta pracy w serwisie. Może ktoś posiada informacje odnośnie atmosfery w pracy i czy serwisanci mają dobre warunki pracy?

@Domi

Jest jedna zmiana z małym haczykiem tzn. Jak dostaniesz zlecenia na cały tydzień daleko od domu to nie będzie Ci się chciało wracać np 3h i zostaniesz w hotelu nawet cały tydzień. Często tak bywa podczas nowej instalacji ale podczas serwisu również. Naprawy i przeglądy to zazwyczaj 5-6h więc jak masz 3h do klienta a na następny dzień masz bliżej to decyzja należy do ciebie, wracasz do domu albo śpisz w hotelu.

Dzień dobry, po wcześniejszych opiniach widzę głównie te związane z pracą mechanika, co w sumie wywodzi się ze specyfiki firmy ale co z jakimś zatrudnieniem w biurze? nie ma żadnego zapotrzebowania na specjalistów? Pisali wcześniej wstępnie o stylu zarzadzania i tym podobnych, wiec ciekawa byłam szczegółów, ponieważ branżą się interesuje

Jaki jest styl zarządzania w MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.?

aaa

Na czym on polega? Można sobie wybierać na którą godzinę chce się do roboty przyjść? Jak to w praktyce się przedstawia?

@aaa

:) :) :)w sumie też. Ale szczególnie potrzebna jest umiejętność samodzielnej pracy i podejmowania samodzielnych odpowiedzialnych decyzji. Wsparcie w bardzo trudnych sytuacjach oczywiście jest.

@Dd

Czyli rzucają na głęboką wodę? A dlaczego wymagają aż tak dużej decyzyjności od pracownika i czy to tak jest od samego początku zatrudnienia się u nich? Pytam, bo gdybym chciał się zatrudnić, to jednak potrzebuje by ktoś mnie porządnie przeszkolił, wprowadził w struktury firmy i w moją pracę zanim będę podejmował jakiekolwiek sam decyzję.

Dd

Na początek nie rzucają na głęboką wodę. Szkolisz się u boku doświadczonych pracowników nawet dwa lata jak będzie trzeba:). Ale później to już wymagają samodzielności.

@Dd

Dwa lata możesz być normalnie kimś w rodzaju stażysty? Jakie wtedy stawki przysługują tak na marginesie? I co potem? Jak już jesteś w 100% samodzielny to na jakie wynagrodzenie można na spokojnie liczyć? Później także są podwyżki?

Dd Nowy wpis

Coś w stylu stażysty. Pracujesz pod okiem kogoś kto może Ci przekazać jakąś wiedzę i z czasem zaczynasz łatwiejsze zlecenia aż będziesz samodzielny. Ale zawsze masz wsparcie jeśli potrzeba,ktoś pomoże albo zrobi za Ciebie :). Stawkę ustalasz z Prezesem jak się zgodzisz na 4 to tyle dostaniesz a jak wynegocjujesz 6 czy 9 to dkaczego nie. Kwestia umiejętności i kompetencji.Jak masz potencjał to to docenią jak nie, to nie. Podwyżki w ostatnich latach są regularnie rok są rok. Premie gwarantowane też zawsze były.

@Dd

Ale te rozbieżności mogą być dosłownie tak duże jak teraz opisujesz? Mam na myśli to samo stanowisko i osobę zarabiająca umowne 4 tys i druga ściągającą 9 tys. czy takie sytuacje w praktyce się zdarzały? Jak ludzie na to wtedy reagowali i czy osoba z mniejsza kwotą ma jeszcze szanse na wywalczenie sobie czegoś więcej wraz ze wzrostem stażu pracy?

Dd Nowy wpis

Boguś

Pod szyldem firmy pojawiło się ogłoszenie, że potrzeba mechanika samochodowego - kierowcę do pomocy drogowej, na umowę o pracę. Wiecie cokolwiek o warunkach na warsztacie, jak on jest wyposażony i jakie są warunki zatrudnienia? W szczególności na jaki czas zawierana jest umowa i na jaką kwotę wynagrodzenia może opiewać?

Remek

Domi
@Remek

Co do serwisantów, to też szukam info, ale mnie interesuje czy to praca zmianowa? Czy jest jedna, czy kilka zmian? A jak kilka to znacie ich godziny??

@Remek

To jest praca mobilna z reguły w godzinach 8-16. W praktyce każdy umawia się z klientem w jakich godzinach można podjechać. Startujesz z domu i albo wracasz albo zostajesz w hotelu w zależności od tematu jaki dostaniesz do naprawy. Atmosferę stwarzasz sobie sam pomiędzy Tobą a klientem. W biurze jesteś dzień lub dwa razy w miesiącu, ewentualnie uzupełnić swój magazyn części czy rozliczyć dokumenty. Jak ktoś ma dobry charakter i chęci do pracy nie będzie miał źle:). Narzekacz zawsze znajdzie jakiś problem.

Amanda
@Dd

Ale rozumiem, że każdego dnia te 8h trzeba przepracować? A jak zostaje się w hotelu to już nie jest czasem praca w delegacji? Są jakieś dodatki z tego tytułu?

@Amanda

To jest praca na cały etat więc raczej trzeba 8h pn-pt pracować. Zdarza się że nie wyrobisz się w 8 ale czasem skończysz po 6. Bilans na koniec miesiąca powinien się zgodzić. Jeździsz po Polsce w zależności od regionu. Delegacje liczą normalnie , więcej niż 8h poza miejscem zamieszkania 1/2 diety a jeśli przekroczysz 12 np jak zostaniesz w hotelu to cała.

@Domi

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. na stanowisko praca? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Dietetyk
Ipf Medical Sp. z o.o.
logo firmy Technik Farmacji
HSS Work Sp. z o.o.
Bożena

Hejka, ktoś tu pracuje? A możecie napisać więcej o posadzie Mechanika samochodowego - kierowce do pomocy drogowej. Nie pytam dla siebie, ale dla taty. W samym ogłoszeniu nie ma info o kasie, tylko o UoP, no to może tutaj napiszecie, jaka jest pensja? Ile płacą?

@Bożena

To nie jest etat mechanika samochodowego. Tu się naprawia sprzęt który firma MMM produkuje albo sprzedaje.

Z tego co widzę w ogłoszeniach o pracę, to pracując jako Księgowa można liczyć na 4100 . Czy to prawda?

Darek

Nie sądzę żeby taka była stawka w Warszawie. Jak dobra księgowa(y) to dobrze sobie policzy.

Agnieszka

Czyli z tego co tu ktoś pisał atmosfera jest mieszana / neutralna? Zawsze to jakaś informacja ale mnie to bardziej by kwestie zarobkowe tutaj interesowały. Ktoś pomoże? Ile obecnie można tutaj na spokojnie zarobić i w jakich warunkach?

Czy pracownicy w MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Odp...

Jak to w życiu jedni tak a inni nie. Ogólnie atmosfera jest różna, wzorowo nie jest lecz tragedii nie ma

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.?

Boguś

Na początek rozmowa z dyrektorem. Weryfikacja kompetencji raczej teoretyczna na zasadzie luźnej rozmowy o doświadczeniu. Kilka zdań po angielsku czy chociaż trochę się rozumie. Jak wszystko zaskoczy to pytania o oczekiwania i dyspozycyjność. Podpisanie umowy to już siedziba w Warszawie.

Ile jest zmian w MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.?

Xyz

Teoretycznie jedna 8-16

On

Po ostatniej rozmowie z prezesem i dyrektorem mam uczucie że nadal żyję w czasach PRL-u. Albo w Korei Pulnocnej. Myślałem że w 21 wieku w czasach pluralizmu. Nie składa się już. ,, SAMOKRYTYKI,,

PB
@On

A ja to nawet bym wrócił bo dobrze wspominam, teraz jak jeszcze nie ma mistrzyni zamieszania w koordynacji... To raczej jest ok ;)

??
@PB

Jak płacą 10k i dają auta klasy premium to chętnych nie brakuje.

Jak się pracuje z ludźmi z MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.?

FRANEK

Współpracę z ludźmi oceniam bardzo dobrze. Raczej pracujesz z klientem. Koordynator zleca zadanie a oni są ok i już od ciebie zależy jak się dogadujesz z ludźmi. Przynajmniej jeśli chodzi o serwis. O pracy w biurze musiałby ktoś inny się wypowiedzieć.

Alek

@Miły pan a jeszcze powiedz w jakich godzinach te od pon do pt?

FRANEK
@Alek

Zależy od regionu. Z zasady 8-16, ale jak się nie wyrobisz w czasie to już wolontariat. Są tacy co się wyrabiają ale to jest mniejszość.

Miły pan

Zarobki w zależności od umiejętności między 4,5-7k brutto, w dodatku auto do użytku własnego trzeba liczyć że to z 1.5k netto plus jak ktoś dużo jeździ, auta nowe bierzesz z placu do wyboru C-Max grand lub lub Turneo długie lub krótkie w wersji titanium auta nie oklejone. Co chcecie więcej wiedzieć ? Nie ma nadgodzin i od poniedziałku do piątku, miła atmosfera z dyrektorem technicznym i prezesem zawsze możesz pogada jak jest problem, pracuje około roku polecam jak się dostaniesz to się spotkamy ;)

Ciekawski
@Miły pan

Widzę, że firma prowadzi obecnie rekrutacje na stanowisko specjalisty serwisu w każdym województwie kraju. Jak wygląda praca w tym dziale, jaka atmosfera ? Pon-pt w terenie poza domem czy na luzie z obiektów codziennie do domu? Jakie zarobki, samochód, narzędzia, szkolenia produktowe, multisport itd?

Nikt ważny
@Ciekawski

Zależy skąd jesteś firma rozrasta się i poszukuję 4 specjalistów serwisowych. Cel jest taki że każdego dnia wracasz do domu i zamykasz się w 8h pracy. Praca pn-pt, szkolenia zagranicą i w pl, Multisport nie ma co do auta tak jak pisałem dostajesz nowe z placu tj C-Max lub Turneo do wyboru zarobki zależy co potrafisz ale przedział powiedziałem

byłem
@Nikt ważny

zapomniałeś dodać że samochód dopiero po wielu miesiącach przepracowanych co do celu to mrzonka od lat nie do spełnienia nigdy

Franciszek
@byłem

Było kilka opinii na temat firmy sprzed kilku miesięcy, jednak jestem ciekaw jak obecnie wygląda sytuacja w Muenchener Medizin Mechanik? Widzę, że jesteś w jakiś sposób związany z firmą, możesz opowiedzieć czy coś się zmieniło w ciągu niespełna pół roku? Poprzednie opinie były dosyć przychylne i zastanawiam się, czy taki pozytywny trend dalej się tu utrzymuje.

odpowiem
@Franciszek

coraz więcej osób się zwalnia, nikt z nowych pracowników nie pracuje dłużnej niż 2lata , większość to starsi pracownicy co po prostu się przyzwyczaili. Wejdziesz do serwisu i nie usłyszysz pozytywu od nikogo kto tam pracuje... więc nie wiem skąd ta pozytywna opinia ...

Lidia
@odpowiem

@odpowiem Opinie są podzielone, dla jednego coś będzie dobre dla drugiego natomiast już nie. A jak wygląda sytuacja z opieką lekarską? Czy MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. ją zapewnia? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Xyz
@Lidia

Zapewnia, potrącając z pensji ????????????

Miła pani
@Miły pan

Tak dla aktualności. Flotę zamiast c max uzupełnił Focus. Pozostałe warunki nie uległy zmianie:)

Patryk

A to każdy ma dostęp do samochodu?

@Patryk

Każdy serwisant i handlowiec oraz część administracji.

Jonasz

Mamy dobrą firmę i to pod każdym względem, szanujmy to bo czasy nie idą lekkie

Paweł B.

Nie da się tego tu czytać więc trochę napiszę jak to było gdy tam pracowałem. Ogólnie nie ma tragedii, są plusy i minusy. Plusy według mnie: - Samochód bez limitów był nie wiem jak jest teraz - Wyposażenie przyzwoite ;) - Ustalanie wizyt u klientów jeśli chodzi o planowanie dnia - Sam pracujesz na swój wizerunek u klienta - Weekendy wolne i piątki jak dobrze zaplanujesz to koło 14/15 jesteś w domu lub wcześniej - Dni rozliczeniowe do wyboru dom / biuro - Luźna atmosfera między serwisantami - jeśli chodzi o południe, kawa w biurze zawsze dobra ;) - Połowiczna otwartość na rozwiązania indywidualne, nieraz ktoś ma wizję i niestety trzeba za nią iść - Wynagrodzenie jak pisał Ble Ble w skali roku jest dobre - ( ble ble to chyba dyr serwisu tak mi się coś wydaje, kto by nie był muszę mu przyznać rację) - Dyrektor, Prezes itd zawsze w konflikcie klient-firma stawali po stronie pracownika - chyba największy plus Minusy według mnie: - Parę osób które strasznie narzekają - Niedocenienie według mnie pracowników którzy nie tylko dużo mówią ale mają doświadczenie i wiedzę - Bałagan wprowadzony przez koordynatora i zmienność decyzji ( np z Krakowa do Wisły przez nowy sącz, według mnie źle dobrana osoba lub za dużo na głowie ma nie mi oceniać bo nie koordynowałem ) - Zbyt dużo na głowie dyrektora serwisu - nie wiem czemu nie delegował niektórych zadań podwładnym Ubiegnę pytanie " to dlaczego odszedłeś" 1. Dostałem lepszą propozycję 2. Niedogadanie się z kilkoma osobami w firmie 3. Przebranżowienie na branżę IT

Gooral

Witam. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z maszynami do dezynfekcji oraz przechowywanie endoskopów holenderskiego producenta. Doświadczenia zdobyłem pracując w Wielkiej Brytanii oraz na szkoleniach w Holandii.Od dłuższego czasu dociera do mnie fakt, że już dłużej za granicą nie dam rady. Znalazłem ofertę pracy z MMM. Czy uważacie, że jest sens aplikacji z moim doświadczeniem? Pozdrawiam.

Tak
@Gooral

Tak. Ale nie wiem czy stawka wolontariuszy cię zadowoli ludzie z łodzi 4 brutto poza 4 netto. Ale polecam

@Tak

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że podstawa to około 3tys na rękę? To faktycznie nie za wiele... Wysłałem aplikacje kilka dni temu. Narazie czekam.

@Gooral

Stawkę ustalasz sam, jak firmę nie będzie stać na Twoje usługi to trudno ich strata.Ja na twoim miejscu bym próbował. Z tego co wiem potrzebują świeżej krwi. Więc Zapraszam

@Ble ble

Jak juz wspomnialem, aplikacje wyslalem jakis czas temu. Bedzie juz okolo 2 tygodni. W miedzyczasie, odezwala sie do mnie inna firma dzialajaca w branzy medycznej.Za kilka dni lece na przesluchanie. Zobaczymy. Pozdrawiam.

@Gooral

Sam widzisz jak poważna to firma ;)

@Ble ble

Niestety na odpowiedź czeka się dość długo, nie mówię tu o tygodniach tylko w miesiącach. Ale myślę że warto. Chyba że masz nóż na gardle. Pracowałem w różnych firmach i jak do tej pory nie mogę narzekać. Pensja na start średnia rekompensowana premiami. I wtedy zaczyna się robić dobrze. Dodatkowo co roku coś tam kapną do pensji więc z biegiem czasu nie biedniejesz.

@Ble ble

Być może zwyczajnie nie podobało im się moje CV? Temat już zamknięty, ponieważ od września zaczynam pracę dla innej firmy zajmującej się sprzętem medycznym. Pozdrawiam.

Krzyś

Strasznie nieudolna firma, serwisanci narzekają na przełożonych. Wydaje się że firma jest niekompetentnie zarządzana. Pomyłki w przyjazdach to już chyba standard tej firmy po 2x do zlecenia?! Serwisy 5 minutowe i opowiadanie historii jak to ciężko mają w firmie.

@Krzyś

A czy serwisant nie może sam potwierdzić wizyty zanim się na nią wybierze. Myślę że wina leży po obu stronach.

Ph

Aktualizacja.... Jak ktoś nie wie to sytuacja i zarobki są takie że nikt nie przychodzi i 4 osoby się zwolniły.

H2O
@Ph

?????? Chyba jakaś pomyłka. Ale jak chce się zarabiać 10 tys. za nicnierobienie to nie ma co tu szukać.

???
@H2O

A kto tu zarabia 10? Czy coś w tej Warszawie jest innego ?

@Ph

Z jakich stanowisk odeszły osoby o których piszesz? Myślisz, że powodem były zbyt niskie płace?

Zostaw merytoryczną opinię o MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.?

MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Poleczki 30
    02-822 Warszawa
  • NIP: 5252239631 REGON: 15164945 KRS: 0000120604

MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o.