Savicki 1976 Sp. z o.o.

5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Savicki 1976 Sp. z o.o.

Paula Nowy wpis

Dużo tu opinii pracowników Wrocławia a Warszawa? Jest oferta pracy w Arkadii jako Doradca ds. złota i biżuterii. Tacy doradcy w tym konkretnym salonie też dzwonią do klientów? Firma napisała, że dokłada wszelkich starań żeby pracownik się rozwijał, tzn, że wysyłani jesteście na jakieś szkolenia zewnętrzne? Awansować też w firmie da radę?

TOUFIC Nowy wpis

Nie mogę polecić tej firmy ze względu na niepoważne traktowanie osób biorących udział w rekrutacji. Podczas rozmowy otrzymałem „zadanie domowe” z określonym terminem realizacji. Po jego wykonaniu kontakt ze strony tegoż pracodawcy już nigdy nie nastąpił. Tym samym, jestem zadowolony z faktu, że nie nawiązaliśmy współpracy. Brak szacunku nie rokowałby dobrze na przyszłość.

Nie rozumiem, jakie umiejętności są brane pod uwagę, żeby chociaż otrzymać telefon na rozmowę kwalifikacyjną. Ogłoszenie dotyczy Wrocławia. Już w sierpniu na portalach obserwowałem, że pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Kierownika oraz Stanowisko Doradcy. W związku z tym, że moja ostatnia praca wiąże się ze sprzedażą dóbr luksusowych (staż w ostatniej pracy 9,5 roku), biżuteria, zegarki w dość popularnej marce, gdzie obejmowałem stanowisko Kierownika salonu. Postanowiłem zaaplikować na to stanowisko do Wrocławia, gdyż poszukiwali. Pracodawca otworzył moje CV, gdyż dostałem powiadomienie - 0 odzewu. Stwierdziłem, że może zaaplikuję na stanowisko Doradcy - identyczna sytuacja nastąpiła, jak z aplikacją na stanowisko Kierownika Salonu. Nagle oferty stały się ofertami archiwalnymi, co oznacza, że pracodawca znalazł odpowiednich kandydatów. Po jakimś czasie ponownie pojawiło się ogłoszenie do Wrocławia, mówię…spróbuję ponownie, gdyż moje CV mogło gdzieś „umknąć”. Sytuacja identyczna, aplikacja odczytana oraz brak odzewu. Ciekawe jakimi kryteriami kieruje się pracodawca w doborze potencjalnego kandydata? Doskonale znam realia, pracy na prowizji i na pewno moje wymagania, co do wynagrodzenia podstawowego nie były wygórowane, bo jestem świetnie zorientowany, że można w takiej branży otrzymać świetny bonus w postaci premii uznaniowej. Na miejscu pracodawcy kierowałbym się doświadczeniem kandydata, stażem w pokrewnej branży, niż zatrudniał osoby bez najmniejszego bądź mniejszego doświadczenia. Z ogłoszenia wszystkie warunki spełniam. Orientacja na wynik, doskonale potrafię pracować na wskaźnikach oraz wyciągać z nich wnioski. Potrafię delegować zadania personelowi oraz jestem również świetnym Doradcą Klienta, który nie tylko przysłowiowo „wciśnie”, lecz utrzyma długotrwała relację w takim stopniu, żeby Klient wrócił. Nic :) Państwa strata.

Były pracownik Nowy wpis
@Kandydat

Proszę się cieszyć, że tak się stało i nie trafił pan do tego(usunięte przez administratora). Zrezygnuje się z pracy, która była stała i przyjemna na rzecz "rozwoju" nie sprawdzisz się to wypad za miesiąc, trzy czy cztery. Naprawdę proszę mi wierzyć, to, że nie zadzwonili to sukces bo to nie tak jak się wydaje... A zorientowanie na wyniki mają wszyscy profesjonalni sprzedawcy, tylko czy agresywny marketing, wydzwanianie do ludzi i nie dawanie im spokoju to przepis na dobrą sprzedaż? Byłby Pan zmotywowany przez tydzień, a potem potencjalni klienci blokują telefony lub jak słyszą głos w słuchawce "Sawicki" rozłączają połączenie. Nie mówiąc już o załodze tego (usunięte przez administratora)i zarządzie,który super przedstawia się tylko przed kamerą i w gazecie. No i oczywiście odwieczna wojna salon- call center i wyrywanie sobie klientów i prywatny numer komórkowy podłączony do wszystkich konwersacji na WA, a więc proszę sobie nie myśleć, że praca kończy się po wyjściu z salonu. Ba! Za zaangażowanie w firmę po godzinach nie ma nawet opłaconych nadgodzin. Miałam poczucie że jestem w sekcie, pranie mózgu i obrzydliwe manipulacje, napuszczania ludzi na siebie. Strata to by była gdyby Cię zatrudnili...

A dużo trzeba poświęcić godzin w domu na pracę? Czy chociaż można liczyć na jakiś dzień wolny za te nadgodziny? Albo na jakieś benefity? Może premia za zaangażowanie w firmie po godzinach?

Ja akurat obserwuję bieżąca ofertę dla doradcy klienta na Zieloną Górę, od tygodnia w sumie już widnieje. Zastanawiają mnie przy tym teoretycznie prognozowane zarobki, chodzi o to, że podają widełki od 3,5 do 7 tys, skoro tak to w jaki sposób mogą one wyglądać od stycznia po podwyżkach? Czy to 7 tys także wzrośnie?

@pracodawca

Witam, dziękujemy bardzo za zainteresowanie się naszą ofertą pracy. To prawda że rekrutacja trwa w kilku miastach. Szukamy więcej osób do pracy z racji rozwoju marki oraz zbliżającego się okres świąt. Spływa do nas bardzo wiele kandydatur i nie jesteśmy w stanie skontaktować się z każdą osobą, tym bardziej w celu przekazania informacji o braku zainteresowania z naszej strony. Jeśli takiego kontaktu brak, to znaczy że kandydat nie wpisuje się w 100% w nasz profil. Bardzo mi przykro jeśli z takiego powodu, nieświadomie ktoś został urażony. Pozdrawiam

Żart
@@pracodawca

Nie pogrążajcie się. We Wrocławiu w Magnolii osoby tam zatrudnione widać, że dopiero zaczęły swoją edukację związana ze studiami a co za tym idzie jest to ich 1 praca, gdzie nie mają najmniejszego doświadczenia. Kiedy się nie przejdzie to głowa w telefonie. Nie aplikujcie do nich ludzie !

@Pracodawca
@Żart

Bardzo nam przykro że tak jest sytuacja oceniona z Pana strony. Proszę nie mieć żalu o to że Pańska kandydatura nie wpisuje się w 100% w profil naszego pracownika lub została przoczona. Doceniam starania ubiegania się o pracę. Jeśli odwiedza Pan galerię Magnolia a z komentarza widzę że tak, proszę zostawić CV osobiście. Obiecuję że zostanie rozpatrzona z informacją zwrotną.

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Savicki 1976 Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?

Interesuje mnie oferta, mianowicie Doradca ds. sprzedaży i obsługi klienta. Zastanawiam się nad widełkami przedstawionymi w ogłoszeniu 3,5-7 tyś. Jako nowy pracownik realnie ile można zarobić? Nie ukrywam, że to spora rozpiętość przedstawionych widełek. Co do możliwości rozwoju, jest jakiś budżet przysługujący pracownikom na szkolenia albo kursy?

@Pracodawca

Dzień dobry, To prawda, widełki wynagrodzenia są duże ale to wynika z realiów. Są osoby które po szkoleniu wstępnym wchodzą na bardzo wysoką jakość pracy i obsługi klienta a za tym idzie wynik i premia. Są osoby które potrzebują więcej czasu aby osiągnąć oczekiwany wynik. Tutaj niestety bardzo dużo zależy od indywidualnych predyspozycji. Oczywiście firma daje szkolenie wstępne oraz pełne wsparcie podczas pracy. Zapraszam do współpracy. Każdy może spróbować.

@pracodawca

Dzień dobry, Wynagrodzenia na stanowisku kierowniczym są uzależnione od miasta oraz kwalifikacji jakie kandydat oferuje. Jeżeli chodzi o premie sprzedażowe to jak najbardziej są. Ich wartość jest uzależniona od wyników i widełki są bardzo szerokie. Nie ma górnego limitu w premiach jakie można otrzymać. Dobry doradca zarabia dobrze. Bardzo dobry doradca zarabia bardzo dobrze :) Zapraszam do aplikowania.

Śmieszna firma, chociaż podczas pracy tam bardziej mi było do płaczu niż do śmiechu. Ogromna rotacja, niskie zarobki i traktowanie pracownika jak śmiecia. Koszmar. Niespełniane obietnice i mydlenie oczu oraz przeogromny mobbing szczególnie ze strony dyrekcji i zarządu. Jesteście okropni. Jeśli ktoś szuka pracy, z której wyleci za miesiąc albo sam się zwolni (bo tylko głupcy zostają) to zapraszam. Swoje premie z tej pracy można wydać na psychologa i leczenie po tej przygodzie :)

Kasandra

Ktoś wcześniej tutaj pisał o dużej rotacji w firmie i o tym, że pracownicy uciekają po 3 miesiącach. Tyle trwa okres próbny? Co ma wpływ na to, że pracownicy nie chcą przedłużać umowy? Ktoś podpowie?

@Kasandra

Może dlatego, że firma jest niesłowna, pracownik nie ma dla nich żadnej wartości. Jedynie plan i wynik się liczy, jeśli go nie zrobisz w pierwszym miesiącu to po prostu według nich się nie nadajesz i cię zwalniają. Mimo, że w firmie masz o wiele więcej obowiązków niż tylko sprzedaż to pensja ma się nijak do tego. Mam nadzieję, że pomogłam.

Michaśka

Zwalniają czy nie przedłużają umowy z pracownikiem? Bo to troszkę różnica, także daj znać. Co do wyniku, to od razu wymagają 100% żeby wyrabiać? Czy może nawet więcej? Bo ja w pracy na próbnym wszędzie to miałam czas przede wszystkim na to, żeby się nauczyć, jak pracować.

@Michaśka

Zwalniają, gdyby chodziło o nie przedłużanie to napisałabym o tym. Ta firma jest jakimś nieśmiesznym żartem. Wymagają 100% planu, mi brakło bardzo mało, i za to, że mi brakło zostałam zwolniona ;)

@Kasandra

Plany są zwyczajnie często niemożliwe do wykonania. Tu nie ma taryfy ulgowej jeśli planu nie wykonasz. Zdaniem panów na wysokich szczeblach jeśli planu nie robisz to „ jesteś mało zmotywowany” i się z Tobą żegnają. A ludzie, którzy sami odchodzą są po prostu mądrzy i widzą co się dzieje. Savicki to (usunięte przez administratora), wyzysk i zakłamanie. Szczególnie tych na szczeblach i tych odpowiedzialnych za układanie tego żałosnego planu. Już nie mówię o tym jak chore jest wydzwanianie do ludzi po kilka razy w tygodniu z pytaniami o decyzje. Każda droga do odejścia z tej firmy czy dobrowolne odejscie czy zwolnienie to błogosławieństwo. Wszystko jest lepsze niż ta firma.

Nie polecam

Z całego serca ODRADZAM ubieganie się o pracę w firmie Savicki. Podejście do kandydata jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Brak poszanowania do osoby ubiegającej się o stanowisko. Na początku firma mydli oczy szybką rekrutacją oraz szybkim podpisaniem umowy, po czym się wycofuje, kiedy dostała od kandydata to, co chciała. Na zadaniach rekrutacyjnych każą robić rzeczy, które mogą później wykorzystać w swojej firmie i niestety nikt im nie udowodni, że pomysł jest kradziony. Dodatkowo kontakt z firmą jest bardzo oporny, są niesłowni i nie szanują czasu kandydata. W firmie jest bardzo częsta rotacja, mało kto wytrzymuje i zaraz po 3 miesiącach ucieka, więc to mówi samo za siebie...

Product Manager
@Nie polecam

O masakra, chciałam aplikować, ale już tego nie zrobię ????

Aneta

Czy osoby które są chętne pracować w tym jubilerze musza mieć już znajomość w sprzedaży biżuterii czy firma zapewnia szkolenia na początek? taka znana marka...

@Aneta

Dzień dobry Pani Aneto, Każdemu z naszych kandydatów zapewniamy profesjonalne szkolenie wdrażające do pracy w branży jubilerskiej. Bardzo ważna jest dla nas obsługa klienta, dlatego współpracę nawiązujemy z pozytywnymi, empatycznymi, osobami które lubią kontakt z klientem. Pozdrawiam Jubiler Savicki

Nie polecam

Nie polecam, lekceważące podejście do rekrutanta:)

Zuzanna
@Nie polecam

Oj, niedobrze. Mogłabyś/mógłbyś nieco szerzej opisać, co się kryje pod stwierdzeniem „lekceważące podejście do rekrutanta”?

@Nie polecam

Dzień dobry, Dziękujemy za przesłanie opinii, do każdego z naszych kandydatów staramy się podchodzić indywidualnie oraz profesjonalnie. Jeżeli odebrał/a Pan/i nasze podejście jako "lekceważące", przepraszamy. Pozdrawiam Jubiler Savicki

Bywalec

Byłem kiedyś na rozmowie, ale do dziś się nie odezwali, chociaż obiecywali, że to zrobią.

@Bywalec

Dzień dobry, Z każdym kandydatem staramy się skontaktować telefonicznie w wyznaczonym terminie i poinformować o wyniku rekrutacji niezależnie od tego czy wynik był pozytywny czy negatywny. Jeżeli w Pana przypadku było inaczej, bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Pozdrawiam Jubiler Savicki.

Zniesmaczony

Naprawdę zatrudnijcie profesjonalną osobę od rekrutacji bo słabo wypadacie wizerunkowo. Taka osoba nie zatrudni wam ekspertów Pozdr

Zostaw merytoryczną opinię o Savicki 1976 Sp. z o.o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w Savicki 1976 Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Savicki 1976 Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Savicki 1976 Sp. z o.o.?

Savicki 1976 Sp. z o.o.