Opinie o Pcmi Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Pcmi Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Pcmi Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pcmi Sp. z o.o. w Kraków

Gniewomir

Na początku przemiłe rozmowy i ludzie. W trakcie - brak profesjonalizmu. Na plus - atmosfera nie-corpo - i to się ceni, na minus - ludzie, którzy w życiu mało pracowali i nie mają pojęcia co się dzieje jak się jest nowym. Na swoim przykładzie: zostałem przyjęty na "bieda pensję" którą z moim exp zarabiałem 4 lata temu - przełknąłem to. Liczyłem, że skillem i tym co pokażę, szybko awansuję. W pracy dano mi pracować 3 (sic) dni bo środa wypadała na 3-ech króli. Nadmienić warto też, że nie otrzymałem sprzętu (poza zastępczą i nieskonfigurowaną stacjonarką po poprzednim pracowniku ). W piątek dostałem wypowiedzenie (ale laptopa dalej nie - czyt. stanowiska do pracy). Na pytanie do "HR" nie dostałem prostej odpowiedzi poza zdaniem "firma to jak pierwsza randka", (usunięte przez administratora) Wynikło to z mojego pytania które cytuję (usunięte przez administratora) określało mój ponoć negatywny stosunek do pracy, gdzie domagałem się rozsądnego wprowadzenia do systemu, a nie 1 dnia 8h spotkań, a drugiego 8h patrzenia w pusty ekran i "oglądaj sobie webinary"). Podobno nie "dopasowałem" się do zespołu, z którym nie dano mi był się poznać z powodu pandemii i pracy zdalnej. Niemniej zespól to byli ludzie "w moim typie osobowości". Ponadto zero planu wdrożenia, wszystko na hura i planowanie na 8h meetingów, tak, że nawet iść do wc nie można. Ale podobno "miła atmosfera" - no może dla studenciaków i ludzi co w IT się nie cenią. Łudziłem się, że poświęcając czas, serce i zagryzając zęby znajdę fajną i przyjazną firmę - dostałem laczkiem w twarz i obłudą gorszą niż z niejednego "corpo". Słowem: (usunięte przez administratora) Nie polecam bo mając 34 lata i 14 lat pracy za sobą poczułem się jakbym trafił do domu dziecka (delikatnie pisząc). Plusem jest Pani (usunięte przez administratora)z HRów, która od początku zachowywała się jak człowiek i ją pozdrawiam. (usunięte przez administratora)

B
@Hanna

Oczywiscie że można liczyć na opiekę. Aktualnie każda nowo przyjęta osoba dostaje 'opiekuna' z zespołu który ma pomóc we wszystkich problemach

jedrek

Pracując w tej firmie, można odczuć pozytywne podejście do pracowników. Pracodawca stawia na rozwój swoich pracowników, co przekłada się na wyższy poziom zaangażowania i satysfakcji w pracy. Istnieje wiele możliwości szkoleniowych i rozwojowych, które pomagają pracownikom poszerzać swoje umiejętności i wiedzę, co z kolei przyczynia się do zwiększenia efektywności pracy. Firma PCMI również zwraca uwagę na work-life balance swoich pracowników. Wysoka elastyczność pracy oraz umożliwienie pracy zdalnej pozwalają na dostosowanie harmonogramu pracy do indywidualnych potrzeb i obowiązków. Środowisko pracy w firmie PCMI można opisać jako bardzo pozytywne. Podejście do pracowników, super atmosfera oraz uwzględnienie work-life balance to cechy, które sprawiają, że praca w tej firmie jest nie tylko efektywna, ale również satysfakcjonująca. Polecam tę firmę jako dobrego pracodawcę.

Iwona

Hejka, ja w sprawie rekrutacji na stanowisko Senior Software Developer. Jest taka oferta na stronie firmy, ale nie znalazłam tam nic o formie zatrudnienia. Jest umowa o pracę czy b2b? Poza tym piszą coś tam o budżecie szkoleniowym i zastanawiam się czy jest on na tyle dobry żeby się fajnie tu rozwijać? :)

@B

Hejka, super info. Czy jak firma zmienia te technologie to jednocześnie zapewnia odpowiednie przeszkolenie? Wysyła pracowników na naukę, czy to jest raczej nauka przez doświadczenie, na zasadzie prób i błędów?

Mark
@Iwona

Raczej nowych technologii tu nie użyjesz. Jesli chcesz się rozwijać to nie jest najlepsze miejsce. Poza tym atmosfera jest Ok.

@Mark

To jakich technologii tu używacie? Firma nie planuje przenieść się na nowsze? Fajnie że chociaż atmosfera okej, a ile przeciętny zespół projektowy liczy sobie osób?

@Iwona

Aktualnie pracujemy w technologii .net core i w miarę aktualnej wersji .net. Staramy się w miarę możliwości aktualizować technologie do najnowszych wersji. Średnio zespół projektowy liczy ok 8-10 osób

@Mark

W mojej ocenie, o możliwości rozwoju nie świadczy to, jakiej wersji frameworka używasz, a to jakie są procedury wytwarzania kodu, czy są jakieś standardy, analiza kodu, czy jest code review, testy jednostkowe, i chyba najbardziej - jaki skill mają ludzie w twoim zespole :)

@B

Gniewomir

Kuba
@Gniewomir

Za co dostałeś wypowiedzenie? Nie wierze, że za wiadomość którą napisałeś.

programista
@Gniewomir

Nie sądzę żeby w jakiejkolwiek firmie dali pracownikowi 3 dni okresu próbnego. Nie wierzę też, że nie znalazł się nikt kto by pomógł skonfigurować środowisko. "Łudziłem się, że poświęcając czas, serce i zagryzając zęby znajdę fajną i przyjazną firmę" - co tu było do zagryzania skoro były (jak pisze autor) 8h spotkań i 8h patrzenia na webinary? Ponadto zero planu wdrożenia, wszystko na hura - tak się składa że firma ma dobrze zaplanowane w drożenia bo aplikację utrzymują już od wielu lat i gdyby nie mieli wszystkiego dobrze zaplanowanego to już dawno musieli by zamknąć biznes

Hanna
@programista

Ok twoja opinia wydaje sie bardzej wyważona, powiesz proszę coś więcej o tych wdrożeniach? Można liczyć na opieke nawet jako osoba bez doświadczenia?

Gniew...
@programista

Dostałem za NIC. Poważnie :O (ach i to nie było wypowiedzenie ale: nagłe zerwanie poprzedniego kontraktu, ale w sądy bawić się nie na moje nerwy). Nie pisałbym tego co napisałem mając tyle lat doświadczenia z czapy. Potem pracowałem w 2óch firmach, a obecnie w tej drugiej pracuję ponad rok za, uwaga 6x większe wynagrodzenie jako devOPS. Czy to nie jest dowód? (usunięte przez administratora) :) Jak już szukasz to szukaj czegoś lepszego :) Zdrówka!

@Hanna

Blondi

Cześć, szukam info o pensji na posadzie accounting manager. W ofercie pracy napisali, że widełki to 15000 - 20000 zł brutto. Fajna kasa i wygląda to zachęcająco, szczególnie że oferują umowę o pracę. Czy wiecie, poza taką pensję, można dostać jeszcze premie? Czy jak jest taka wysoka pensja, to nie ma szansa na inne dodatki finansowe?

jedrek

Czy rekrutacja na stanowisko Software Architect w firmie Pcmi Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Senti

W PCMI pracowało mi się bardzo dobrze, chociaż jak każda firma tak i ta miała swoje wady. Świetne miejsce dla juniorów i midów, proces wdrażania jest przemyślany i kompleksowy. Dostajesz duże wsparcie tak długo, jak potrzebujesz i nikt nie ma z tym problemu. Firma stawia na rozwój i uczenie się od innych pracowników, ale w pewnym momencie pojawia się jednak sufit, bo nie ma od kogo się uczyć. Czasem pojawiają się problemy komunikacyjne (zespoły są w różnych strefach czasowych). Na plus, praca z produktem który już jest na rynku i zarabia na siebie, dążenie firmy do wdrażania dobrych praktyk, fajni ludzie i atmosfera.

@Senti

No to faktycznie warunki brzmią pozytywnie. Przydałoby się jeszcze doprecyzować jeden mały aspekt - zarobki. Juniory na jakie warunki mogą pod tym względem aktualnie liczyć?

Katarzyna

Piszecie o konieczności znajomości języka na dobrym komunikatywnym poziomie. A czy pracodawca ewentualnie zapewnia i opłaca jakieś kursy językowe?

Margo
@Katarzyna

Tak, są darmowe lekcje angielskiego raz w tygodniu.

@Margo

O to fajnie, a jak poziom tych lekcji? przydatne są?

Rekrutowany

Bardzo fajny i miły proces rekrutacji - zarówno scaning jak i faktyczna rozmowa. Niestety brak jakigo kolwiek feedbacku. Szkoda. Zatem mając ofertę na stolę i czekając na feedback z PCMI, proponuję nie czekać.

@Rekrutowany

A dawno odbyła się rozmowa? Może jeszcze Ci odpowiedzą?

Karol

Czy w PCMI działa program kosztów praw autorskich? Jeśli tak to na jakie stawki mogą liczyć testerzy?

Guural
@Karol

no wlasnie ni ma. mowie o devach ale qa pewno to samo. stawki ponizej rynkowych

@Guural

A po jakimś czasie pracy można liczyć na większe stawki?

Natalia

Jeden z najprzyjemniejszy i luźnych procesów rekrutacyjnych w których uczestniczyłam (a uczestniczyłam w różnych w Polsce i za granicą). Sprawnie przedstawienie oferty i sam onboarding. Miejsce pracy gdzie zdecydowanie każdy znajdzie swoje miejsce, z fajnymi ludźmi, a to podstawa! Polecam

...
@Natalia

Moze jakis update jak juz nie pracujesz? ;-)

@...

Ale po czym twierdzisz, że miałaby nie pracować?

...
@Irena

po tym że odeszła (nie sama) po nowym roku. niby po czym innym watsonie ?

@...

A bo widzę etykietkę pracownik i tym się sugeruję holmesie. ;) To co się konkretnie stało, że nie sama?

Milus

A jak jest ze znajomością języka angielskiego na stanowisku deweloperskim? Czy osoba bez znajomosci ang na b2 ma szansę?

@Milus

Szczerze? Jeśli będą kandydaci z lepszą znajomością to Cię wygryzą po prostu. W IT angielski to podstawa, nie tylko do pisania kodu ale też do porozumiewania się z zespołem lub klientem. Więc im lepsza płynność tym efektywniejsza praca. Ale szansę powinien mieć każdy, zależy jakie jeszcze inne umiejętności posiadasz? ;)

Dev w PCMI
@Irena

Irena, szczerze? Nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj. Dobra połowa ludzi w firmie ledwo co duka po angielsku na zasadzie Kali jeść, Kali pić i jakoś pracuje, więc po co się w ogóle wypowiadasz nie znając realiów?

Wiktoria

Ale zamilkliście - zupełnie tego nie rozumie. Tak czy inaczej - Pcmi szuka na ten moment Praktykanta w dziale QA. Ów praktykant ma się zająć na przykład tworzeniem przypadków testowych dokumentacji i raportów błędów w oparciu o przedstawione wymagania. Wie ktoś może, czy można tam liczyć na elastyczny czas pracy? Z góry dziękuję za informacje.

pischinger
@Wiktoria

Czas pracy jest elastyczny w pewnym zakresie. Musisz być obecna na obowiązkowych spotkaniach zespołu (jak zaśpisz, musisz iść do lekarza czy urzędu, to nikt zły nie będzie, ale jednak trzeba na nich być zazwyczaj). Można też przenieść godzinkę czy dwie z jednego dnia na drugi, ale to też lepiej ustalić z team leadem (nigdy nie miałem z tym problemu).

Arek

To prawda ze to nieprofesjonalna firma ?

R.
@Arek

Skad taki wniosek?

Opinia. Powiem tylko tyle. Pracowałem w różnych firmach, ale zawsze czegoś brakowało, szukałem swojego miejsca i trafiło na to. Strzał w 10, zdecydowanie ludzie w "moim typie", jest dobra komunikacja na co dzień, team to ludzie którzy siebie słuchają i doceniają inny punkt widzenia, zdecydowanie pracując w scrumie komunikacja na bieżąco to podstawa. W mojej wcześniejszej firmie widziałem kody, których pochodzenie znał tylko jeden deweloper(najlepiej jeszcze ten którego już tam nie było) ... ciężko w takim klimacie współpracować. Tutaj jest jasne, podział, pochodzenie... Komfort pracy ogromny. Plus również ludzie, co teraz też ciężko znaleźć, określiłbym ich normalni, można się pośmiać, nie ma presji że muszę, jest że chce - to różnica. Jest balans pomiędzy pracą a prywatą co też się ceni. Tyle. Polecam, warto dołączyć.

P.

Fajni ludzie z poczuciem humoru i profesjonalnym podejściem do pracy!

Al

Pomimo, że nie dostałem oferty chciałem jednak zostawić jakiś ślad. Miałem dwie rozmowy techniczne przeprowadzone w pozytywnej atmosferze, bez sztywnej procedury, którą czasem się da wyczuć. Po tym został mi przedstawiony feedback, szczery i z konstruktywną radą nad czym mogę popracować. To się zdecydowanie ceni, szczególnie, że zazwyczaj pozostaje to bez echa z automatyczną odpowiedzią na maila. Kto wie może jeszcze będę aplikował

Kamila

To miejsce, do którego przychodzi się z pozytywnym nastawieniem. Współpraca jest oparta na partnerstwie i wzajemnym szacunku. Zawsze ma się możliwość wypowiadania swoich myśli oraz pewność, że będą one wysłuchane i brane pod uwagę. Firma sporo inwestuje w rozwój pracowników, daje możliwość systematycznego kształcenia i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. To takie miejsce, w którym dzięki swojej pracy i zaangażowaniu można naprawdę wiele zyskać. Jest też sporo benefitowych umilaczy : )

Jacek
@Kamila

To super, że pracodawca ten inwestuje w rozwój zatrudnionych pracowników. Myślę, że ta informacja będzie bardzo cenna i ważna dla osób, które cenią sobie rozwój w danym miejscu pracy. Możesz przedstawić dokładnie jakie to są te benefitowe "umilacze" o których wspominasz?

Kamila
@Jacek

Wyjazdy integracyjne, imprezy z różnych okazji i owocowe poniedziałki (w okresie przed pandemią), wygodny parking przy biurze, dofinansowanie do kart sportowych, prywatna opieka medyczna, zajęcia z języka angielskiego, brak dress code’u, i inne.

Czy mimo tej trudnej sytuacji są aktualnie szanse na pracę w firmie? Jakieś wskazówki?

Niestety nie udało mi się dostać do tej firmy , ale jestem pod dużym wrażeniem kontaktu z nimi. Expresowy przekaz informacji i brak suchego "NIE ". Rekruterka zadzwoniła do mnie i powiedziała dokładnie, co było ok nad czym trzeba popracować jeszcze. Miałem jeszcze na maxa spinę podczas rozmowy a ich rekru potrafiła zażartować ocieplić rozmowę . Indywidualne podejście. SZACUN.

Jarek

@Karol a mógłbys opisać wymagania wobec programisty?

Michael

Jedna z nielicznych firm technologicznych, która ma normalny, ogarnięty HR i odpowie Ci na szczegółowe pytania.

Zostaw merytoryczną opinię o Pcmi Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Pcmi Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pcmi Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pcmi Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 6 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pcmi Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Fabryczna 20A
    31-553 Kraków