Opinie o PKP Telkol Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Telkol Sp. z o.o., jak również Klientów firmy. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Telkol Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Telkol Sp. z o.o. w Warszawa

Byly

Firma bardzo nieudolnie zarządzana, doprowadzona prawie do bankructwa, wspierana finansowo przez PKP. (usunięte przez administratora) Pracowników angażujących się w pracę traktuje się z góry i wyrzuca z pracy. (usunięte przez administratora) Odeszła większość ludzi merytorycznych, więc jest olbrzymi brak kompetencji.

telekomowiec

Firma idzie ku upadłości, tylko pytanie kiedy zostanie to ogłoszone.

jeszcze pracownik

Firma która tuż po okresie zwolnień wielu wartosciowych pracowników własnie ogłosiła nabór na ponad 30 nowych, (źródło pracuj.pl ) . nie wiem jak to skomentowac nawet...

Mirek Nowy wpis

Zostanę zwolniony 2,5 miesiąca przed emeryturą bez odprawy bez szacunku za 43 lata pracy i tyle z tą spółką TK Telkol ,czy poprzednią PKP Utrzymanie i innymi na, których żyrowały nieudolne zarządy za zgodą grupy PKP SA ,nadmieniając przy tym że, zostałem wyróżniony i odznaczony dla kolejnictwa i cała grupa PKP SA powinna się wstydzić za wielką psełdo bibę pod publikę .Byłem widziałem uczestniczyłem w wielkim show jako odznaczony i tyle , to wielka propaganda o kolejarzach dla opinii by wiedziała jak to na kolei dobrze i że coś się dzieje . A dla ludzi pracujących i kolejarzy właśnie -" (usunięte przez administratora)

adam Nowy wpis
@Mirek

trzymaj się, a niech Twoja historia będzie ostrzeżeniem dla innych

Zdziwiony Nowy wpis
@Mirek

Na jakiej podstawie Pana zwolnią? Kodeks pracy na to nie pozwala, chyba, ze chodziło o coś innego...

Mirek Nowy wpis
@Zdziwiony

Wypowiedzenie przez pracodawcę Układu Zbiorowego co za tym idzie straty finansowe dla pracowników w odprawach i wynagrodzeniach.

Były

Prezesi podpisali kiedyś wiele kontraktów na fatalnych warunkach, nierealnych do realizacji przez Telkol. Odeszli, wzięli ogromne odprawy, za nic nie odpowiadali. Przyszli nowi zrobili to samo, odeszli z odprawami i dalej firma pogrąża się, a odpowiedzialnych już nie ma / czytałem ,że prezesują lub dyrektorzą już w innych firmach państwowych. Szary pracownik, choćby "stawał na głowie' otrzyma tylko obniżkę zarobków. PLK chce przejąć tylko monterów na dole, w żadnym wypadku pracowników biurowych. Firma nie ma szans utrzymać się. Wobec żle zarządzających nie wyciąga się żadnych konsekwencji. Dobrze,że mnie tam już nie ma.

Ciekawy

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zobaczyć być może ostatni skansen PRL tzn. urządzenia z 50 letnim stażem (centralki, aparaty na korbkę itp.) i porozmawiać z załogą o podobnym stażu jak z kustoszem w muzeum to trafi pod dobry adres. To może być ciekawe doświadczenie dla młodych osób aby zobaczyć jak pracowali ich dziadkowie. Niestety cały urok tej firmie odebiera próba wtłoczenia pod kapitalistyczno-koteryjny styl zarządzania. Jednym słowem ,,Miś2,,.

jeszcze pracownik

@jeszcze pracownik

a jak ci się premie kwartalne podobają ?

@jeszcze pracownik

ale na miejscu zwolnionych bym się zebrał i sprawę o (usunięte przez administratora) zgłosił

kolega
@jeszcze pracownik

widocznie potrzebują świeżej krwi :-)

Jeszcze pracownik 2
@jeszcze pracownik

Widocznie zakładają spore odejścia obecnych pracowników i zastąpienie ich nowym narybkiem bez doświadczenia. Ja planuję przy obecnych cięciach zarobków (1/3 pensji brutto) brak zgody na zmiany w Układzie Ponadzbiorowym , PLK i inne firmy z grupy PKP oferują lepsze zarobki i socjal.

Jeszcze pracownik
@Jeszcze pracownik 2

Mówiąc kolokwialnie plują nam w twarz, dlatego szukam sobie od jakiegoś czasu nowego zajęcia.. jest teraz wiele ofert pracy wystarczy chcieć.. myślę że każdy z nas zasługuje na lepsze warunki.. A firmie nie daje więcej na przetrwanie jak kilka lat o ile właściciel będzie skłonny dopłacać.

Jeszcze pracownik
@jeszcze pracownik

Ktoś z potencjalnych przyszłych pracowników niech poczyta te nasze wypociny i da sobie spokój ;))

Szymon
@Jeszcze pracownik

Dlaczego ? Młody pracownik popracuje rok za fajna kase bez podatku a po roku go zwolnią i jeszcze na wakacje dadzą odprawę

@jeszcze pracownik

Trzeba wymienić tzw stara kadrę nierobów, poprzyklejanych na warsztatach do krzesełek

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w PKP Telkol Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Specjalista ds. technicznych i uzgadniania dokumentacji technicznej?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jacy pracownicy taka firma, PROSTE

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w PKP Telkol Sp. z o.o.?

byly
@Pytanie

Jakiego wynagrodzenia, tam niedługo i tego nie będzie

Bolek
@byly

Od nowego roku monterzy mieli przejść pod Plk-e, mieliśmy zrobić jedynie coś w rodzaju audytu i plka by nas wchłonęła. Ale nasi grają na zwłokę i nawet nie ma firmy która ten audyt wykona. Góra się broni, bo oni do plk nie przejdą, a gdzie będą dostawali takie pensje za nic nie robienie? Związki podobnie grają na zwłokę i nic nie robią, godzą się na wszystko co zaproponuje p. Prezes. Wszystko kosztem starych pracowników którze na porzegnanie dostaną ***** .

@Bolek

Masz 100% Racji. I jeszcze trzeba dodać że związkowcy (zwłaszcza ci pełniący jakieś tam funkcje związkowe) dbają tylko o swoje 4-litery, walczą o odprawy, bo wiadomo same dziadki przedemerytalne pochowane po kątach warsztatowych. A niektórzy mogą już być na emeryturze i dalej działają i pracują w Telkol za niezłą kasę. A a nam pracownikom na dole także zapisanych do związków mydlą oczy że o coś walczą. Telkol nie powinien w ogóle dyskutować z nimi i tyle. Trzeba pop prostu wymienić ekipę w Telkol'u to powinno być lepiej!!!!!!

Lesz
Kandydat

Odkąd prezesem jest Zagórski, do informacji publicznej podawane są tylko życzenia świąteczne. Za Gilarskiego to chociaż pismak zakładowy miał o czym pisać, a teraz marazm i stagnacja.

@Lesz

Ja życzę Warszawce i nowym zarządzającym by ich tak potraktowano jak oni traktują pracowników. Wiem że dla nich ci na dole to koszt - ale na samych tabelkach to oni nie zarabią.

Emilia
@Marek

Jestem nowa na forum i dlatego niewiele wiem, ale przyznam otwarcie, że z niepokojem czytam wpisy, które pojawiły się tu w ostatnim czasie. @Marek, jak wnioskuję - jesteś byłym pracownikiem firmy PKP Telkol. Czy możesz mi w skrócie opowiedzieć, co się tam właściwie dzieje?

@Emilia

pracuję cały czas

A trzeci poszedł do łączności
@Emilia

Aktualnie firma szuka oszczędności za wszelką cenę. Od początku roku praktycznie nie kupuje sprzętu ani części zamiennych. Pracownicy na dole tworzą coś z niczego, a "góra" straszy tabelkami, i tym, że plan nie wykonany. Najnowsza metoda na zniwelowanie długu to pozbycie się starych doświadczonych pracowników, obcięcie pensji o 30% tym którzy zostaną i oczywiście przyjęcie kilku specjalistów ds. analiz, sprzedaży, i liczenia strat w Warszawie. Dorzucenie kilkunastu tabelek do wykonania-bo każdy analizujący w Warszawie wymyśla swoją własną tabelkę. Robota najwyraźniej ma się zrobić sama!

Wiecie może, czy w PKP Telkol Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Odp
@Pytanie

Tak, mozna zglaszac sie przez caly rok.

ODP
@Pytanie

Szukają, można wysyłać aplikacje mailem.

Marian

I co ? tak walczyliście - i co ? zadowoleni ? zmiany się podobają ? podwyżki, nowe umowy ? To wasza wina że pozwoliliście Warszawce na te wszystkie zmiany - na zrujnowanie firmy i jej naprawianie waszym kosztem -- ciekawe jak bardzo jeszcze was dadzą radę wydoić

telekomowiec

Firma idzie ku upadłości, tylko pytanie kiedy zostanie to ogłoszone.

marian
@telekomowiec

na pewno dla części pracowników

@marian

no przy zadłużeniu 130 milionów to raczej długo nie pociągnie.

@telekomowiec

Tylko czekam jak padnie. A ktoś utrzymać stare kable i radia musi. Więc pod taką bądź inną postacią firma musi istnieć. Miejmy nadzieje że pod zarządem PLK-i, może wtedy warunki pracy ulegną poprawie.

telkolowiec
@Pracownik

Dobrze powiedziałeś, stare kable do których trzeba dopłacać, po co PLK taki (usunięte przez administratora) niech telkol się martwi. Za chwilę wejdą GSMR'y z umową gwarancyjną, stare radia odejdą do lamusa. Po gwarancji przetarg na utrzymanie i serwis wygra zewnętrzna firma, tak jak to się dzieje teraz z niektórymi usługami. Usługi odchodzą i na czym tu utrzymać tłum pracowników itd. Megafonistki przeszły do PLK z Telkol'u. to dlaczego wtedy i Telkol nie został przejęty? Za chwilę nie będzie co robić? A tak, póki są stare kable, radia i niby konserwacje to się jakoś kręci. No i mamy firmę (do zbierania batów) do płacenia kar, rosnącego długu. Zamiast podwyżek to zabieranie pracownikom z wypłat dodatków jakich to się tylko da, wierząc że to coś da. Zarządy się zmieniają obiecują i co z tego jest?. Związki zawodowe (wiadomo tylko dla siebie stołeczki robią), gryzą się miedzy sobą, i to ma być firma?

@telkolowiec

Polecam przejrzeć jak ładne mamy biura w Warszawie.

monter
@telkolowiec

No i maszynka zwolnień, zabierania dodatków do pensji w PKP Telkol ruszyła. Polecam artykuł z gazety Przekaźnik strona 3 :(usunięte przez administratora)

Młody
@Marek

Byłem i podziwiałem 2 piękne panie w recepcji zarabiające na pewno więcej niż monter pracujący w dołach, który przecież utrzymuje tych wszystkich na górze, granitowe zlewy w toalecie i tłumy urzędników.

xyz
@monter

11 marca br. odbyło się spotkanie strony społecznej z Pracodawcą. Jego tematem była kolejna odsłona próby negocjacji zapi- sów ZUZP przez Pracodawcę. W związku ze stanowiskiem z dnia 4 marca, w którym to strona społeczna nie wyraziła zgody na zawieszenia na 2 lata zapisów ZUZP, Pra- codawca przedstawił swoją nową propozy- cję polegającą na następujących modyf cjach zapisów układowych: * Dodatek za dodatkowe czynni cy — likwidacja. * Dodatek funkcyjny — uzależnienie jego wielkości od ilości pracowników w zespole x50,00zł. * Dodatek za staż pracy — wcielenie do wy- nagrodzenia zasadniczego w wysokości 50 procent obecnej kwoty. * Deputat węglowy — wcielenie do pensji zasadniczej z gwarancją zapisu na wia- dectwie pracy gwarantującym pobieranie świadczenia na emeryturze. * Gratyfikacja z okazji Święta Kolejarza oraz nagrody za odznaczenia — likwidacja. * Nagroda Jubileuszowa — obniżenie pod- stawy wymiaru do wysokości najniższego wynagrodzenia w kraju. + Odprawa Emerytalna i Rentowa —obniże- nie podstawy wymiaru do najniższego wy- nagrodzenia w kraju.

Adam
@xyz

W normalnych zakładach podwyżki, a u nas obniżki. Obstawiam że akcja z zwolnieniami po to by zgodzić się na cięcie kosztów. Oni wiedzą że ogrom emerytów odchodzi w ciągu 3 lat i odprawy ich pogrąża. A robić nie będzie komu.

abc
@Adam

Obawiam się ze to dopiero początek tych zwolnień.

@abc

Masakra co się dzieje

Maestro

co sie dzieje

marek

To wszystko wiemy, dobrze że wyszło na światło dzienne, mam nadzieję że docelowo cała prawda dojdzie do odpowiednich ludzi.

Adam
@marek

Zaczęły się zwolnienia, zaczynają od dołu

kol
@Adam

2 tygodnie z dnia na dzień dostałem wypowiedzenie - dzwoniłem do PIP - będę zgłaszał sprawę w sądzie pracy,

monter
@telekomowiec

9 czerwca strajk w warszawie z jeszcze inną firmą. Ciekawe ile pojedzie z PKP Telkol walczyć o firmę!!!!!!!

RO.01
@monter

Ja nic nie wiem o strajku. Gdybym nie wszedł tutaj to bym nic nie wiedział Jeżeli związki tak będą informować to będzie tylko garstka ludzi.

@monter

z tego co widzę to każdy dba tylko o swoje litery i liczy że kto inny się zwolni lub podłoży, znam miejsca gdzie jeden pracownik został "namówiony" do samoszwolnienia i dostał odprawę a inny podłożył się do zwolnienia i nic nie dostał.

Jarek
@Adam

Zaczęło się od dołu i skończy na dole, wyżej nie pójdą zwolnienia. Zobacz sobie oferty pracy jakich specjalistów potrzebują do centrali. W tej chwili są 4 oferty pracy na stanowiska urzędnicze typu s-ta ds. kontrolingu (stanowisko od niczego). Jak tak dalej pójdzie to zostaną sami pracownicy centrali, będą sobie sterem, żeglarzem i okrętem, bo pieniądze to przecież biura zarabiają.

pudeli ciąg dalszy
@xyz

rozpiepsanie firmy idzie górze pięknie

po 45 latach pracy maja nas w

maja gdzies starych pracownikow i placa im ja szmaciarzom to tyle.

Mariusz
@po 45 latach pracy maja nas w

To nic. Do grudnia ma nas zostać max 300 osób w całej spółce

@Mariusz

Skad takie informacje w Naszym R. Nikt nic nie wie

olek
@po 45 latach pracy maja nas w

No przecież średnia w spółce to 5000 zł to źle?

@Mariusz

Do grudnia 300, a po nowym roku jakieś 100 osób zostanie zwolnionych. Firma dąży do tego samego co Orange, Netia, podwykonawcom zleci roboty. A i tak już teraz Orange i inne firmy (kamery, IP) powoli przejmuje usługi które świadczyła PKP Telkol. W Telkolu zostanie sama biurokracja. Odpadną problemy z utrzymaniem pracownika, szkolenia, BHP, socjal. Odpadnie użeranie się ze związkami zawodowymi.

Tak?

Deni
@olek

Tak, dwa lata temu średnia była o tysiąc niższa. Od czasu nowego zarządu średnia poszła do góry - co ciekawe żaden pracownik na dole nie dostał żadnej podwyżki... Więc proszę samemu sobie wnioski wyciągnąć

Deni
@olek

Plk i tak wprowadza nowe urządzenia do łączności, które mają 5 lat gwarancji także telkolu i tak nie będzie miał co robić. Zostaną Stare kable a na tym firma nie ciągnie

Jasiek

Każdy zarabia tyle na ile zapracuje i jakie ma kompetencje!!

@Jasiek

Masz rację, doświadczenie, kompetencje i wykształcenie wpływają na otrzymanie stanowiska i wysokość wynagrodzenia. Według Ciebie jak klasyfikują się w firmie zarobki i czy można dostać premię. Pracownicy PKP Telkom mogą liczyć na możliwość korzystania z atrakcyjnych ulg przejazdowych i innych benefitów? Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/pkp-telkol-sp-z-o-o,143173 jest sporo ofert pracy w różnych lokalizacjach. Napisz co myślisz o tych rekrutacjach.

Leche

Premia ta jasne

Czy PKP Telkol Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Odp

Tak zatrydnia.

marian

tylko telkol potrafi zwalniać ludzi w terenie żeby kilka dni później zrobic ogłoszenie na pracownika w Warszawie

Byly

Mikołaj
@Byly

Rotacja pracowników występuje w większości firm. Widziałem, że pracodawca szuka nowych osób do pracy. Jest rekrutacja na stanowiska: specjalista do spraw technicznych, specjalista do spraw infrastruktury, specjalista do spraw łączności. Podpowiedz jak przebiega rekrutacja i jakie wynagrodzenie oferuje pracodawca?

Były 1
@Byly

Sama prawda jest to co piszesz. Większość ludzi merytorycznych albo odeszła na emeryturę albo dostala wypowiedzenia w związku z trwająca agresywna restrukturyzacja. Zadłużenie spółki będzie spłacane latami a obciazenie obecnych pracowników obowiązkami doprowadza ich do frustracji. Wieczne oddelegowania do innych działów na 3 miesiące i ponizajace traktowanie.

Afam
@Mikołaj

Firma zatrudnia ludzi w sierpniu by w lutym następnego roku straszyć cięciem etatów. Firma z której tylko uciekać....

@Były 1

ludziom zaproponowano pracę kilkaset km od domów....

Dziewczyny jaki styl panuje w PKP Telkol Sp. z o.o.?

Pomarańczowo - szary

Czy w firmie PKP Telkol Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

@Pytanie

Tak... Co dwa lata .... Badania okresowe????

EX Pracownik

Ludzie świetni, niestety część kadry zarządzającej niekompetentna, zakompleksiona. Jak nie masz innej pracy, idź - ludzie Cię przyjmą z otwartymi rękami, atmosferę stworzą naprawdę przyjazną. Musisz tylko "przełykać" tępe teksty, żarty, niekompetencję i świadomość tego, że cała góra jest z "nadania".

Wanda
@EX Pracownik

Dobra atmosfera w pracy to ważny czynnik, który wpływa na zadowolenie z pracy w danym miejscu. Co jeszcze mógłbyś powiedzieć o zatrudnieniu w PKP Telkol? Ciekawi mnie, jaka jest specyfika pracy w tym miejscu - napisałbyś może coś więcej na ten temat?

Ela
@Wanda

Atmosfera super, ludzie przyjaźni i pomocni tyle, ze tylko starzy pracownicy okopali sie tam na stałe. Nowi przychodzą i za chwilę odchodzą. Nie idzie wytrzymać tych układów układzików i znajomych królika. Nawet super warunki pracy ( nowoczesny biurowiec, piękne meble, kuchnie, expressy do kawy, herbatki, owoce) nie sa w stanie tego zrekompensować. Niestety

To Dobrze
@Ela

Dobrze że Warszawa ma takie luksusy, pracownicy muszą siedzieć na 20 letnich fotelach ...

@To Dobrze

To prawda. A na zakup śrubokręta zgodę wydaje Dyrektor.. Smutne, ale prawdziwe.

Smutek
Kandydat

Firma chyląca sie upadkowi?- zdecydowanie. Szanująca pracowników?- żarty. Przykro stwierdzić ale kadra zarządzająca nie myśli perspektywicznie i nie docenia. Przykre ale brak im klasy... tak to dobre stwierdzenie. Warto postawić pytanie- z jakimi "ludźmi" będziecie mieć tam doczynienia. Po tym jak potraktowali długoletniego pracownika, ktory wypluwal sobie dla Nich flaki- mogę stwierdzić jedno: to nie stanowisko sprawia, że jesteś kimś. O tym, że jesteś kimś decyduję jak zachowujesz sie w stosunku do innych. Tego w Telkomie- nie uswiadczysz

Kiedys bylo lepiej

Praca na dzialce radiowej zachodniej. Ogolnie praca sama w sobie jest przyjazna, pominawszy kadre "skierownika" i jego niepoczytalne zagrywki.

Zero
@Kiedys bylo lepiej

A możesz coś więcej powiedzieć. Jak finansowe widełki ? Ludzie różni to wiem, jak wszędzie. Ale jak warunki pracy .

tewww
@Kiedys bylo lepiej

no i właśnie spoko jest, wiadomo że nie każdy się z każdym polubi

Trezor
@Zero

Kazdy ma inne oczekiwania finansowe. Jesli akceptujesz zarobki do reki(usunięte przez administratora)wal smialo.

Leszek

Są jakieś problemy komunikacyjne z kierownikiem oraz dyrektorem wspomnianego przez Ciebie oddziału? Jeżeli mógłbyś przybliżyć powody, dla których wyraziłeś taką opinię, to będę Ci wdzięczny. Myślę, że będą to cenne informacje dla każdego z czytelników.

WS
@Kiedys bylo lepiej

Byłem na rozmowę o pracę do działu radiowego. Nie wiedziałem czy mam się śmiać, czy to były tylko żarty. Szukają spowiednika albo kapusia i to za pensję głodową.

WS
@Leszek

Widzę, że każda prawda jest kasowana przez administarotow tego serwisu. Nie dopuszczaja tego, co sie dzieje tam na prawde. Omijajcie radiowke w warszawie na dzialce zachodniej szerokim lukiem!!!

@Zero

Jakie stanowisko Cię interesuje? Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/pkp-telkol-sp-z-o-o,143173 jest trochę ofert rekrutacyjnych. Niestety nie znam dokładnej stawki wynagrodzenia, ale pracodawca oferuje możliwość korzystania z atrakcyjnych ulg przejazdowych po okresie próbnym, rozbudowany pakiet świadczeń socjalnych, dofinansowanie do opieki medycznej i pakietu rekreacyjno-sportowego oraz możliwość rozwoju w zakresie wiedzy jak i awansu. Daj znać na jakie stanowisko się zdecydowałeś i czy zostałeś przyjęty.

Paw
@Leszek

Co do atrakcyjnych przejazdów tez małe mijania się z prawdą

Mikołaj
@Paw

Możesz dokładniej wyjaśnić co masz na myśli. Zniżki nie są wysokie, czy po prostu nie obejmują wszystkich pracowników?

gerrr
@Mikołaj

zniżki są dla każdego ale docelowo to około 50-70% zniżki a nie 99% jak to jest obiecywane

Ewaryst
@Leszek

Wypowiedziano Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy, w nowym propozycje jak ......7przykazanie. Zdecydowanie, lepiej szukać w PLK.

Lelek
@Ewaryst

Ogólnie podejście władz to jakiś folwark

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Telkol Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

PKP Telkol Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 11 ocen.
PKP Telkol Sp. z o.o.