opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

Acresta

Profil oficjalny - płatna współpraca

4/5

Na podstawie 47 ocen
Opinie(164)
Dodaj opinię
Aktualności(1)
Wywiady(1)

Opinie(164)

Dodaj opinię
Aktualności(1)
Wywiady(1)
Logo
  • O nas
  • .
  • Co oferujemy?
  • .
  • Specjalnie dla mieszkańców
  • .
  • Kontakt

O nas

Co oferujemy?

Specjalnie dla mieszkańców

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Radom
  • Siedlce
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o Acresta Sp. z o.o.

Opinie

Opinie o Acresta Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie
Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • 2

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o Acresta Sp. z o.o.!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    anonim

    30.09.2021 07:32

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    01.10.2021 10:57

    Pracownik

    Szanowna Pani, bardzo proszę o wskazanie konkretów. Jeżeli zależy Pani na wyjaśnieniu sytuacji to jestem do Pani dyspozycji, na tym portalu lub proszę o kontakt mailowy. Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected]
    ReviewUserIcon
    anonim

    30.09.2021 07:23

    Inne

    Odkąd jest Acresta to ze wszystkim jest problem. Ostatnie rozliczenia za poprzednie półrocze z błędami. Acresta umywa ręce, brak odpowiedzi na maile,(usunięte przez administratora) Nic nie robią na osiedlu, na naprawy trzeba czekać miesiącami(usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    30.09.2021 10:43

    Pracownik

    Pani Anonim, poproszę o wskazanie, której nieruchomości dotyczy ta opinia oraz jakiej sytuacji. Chętnie poznam szczegóły, abyśmy mogli temu zaradzić. Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected]
    ReviewUserIcon
    anonim

    15.09.2021 07:10

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    15.09.2021 13:42

    Pracownik

    Szanowni Czytelnicy tego forum, a nie Pani Justyna, lub ktokolwiek kto dokonuje tych seryjnych wpisów. Ten wpis pojawił się ok. miesiąc temu. Na moją prośbę o kontakt w celu wyjaśnienia przyczyn takiej opinii, nie miałem żądnego kontaktu. W związku z tymi pomówieniami godzącymi w nasze dobre imię, zgłosiłem tę opinię Administratorowi jako niezgodną z Regulaminem. Opinia została usunięta, a teraz kolejny raz, tak jakby na zlecenie, lub maszynowo wszystkie usunięte z tego portalu tym podobne opinie znowu zostały wstawione. Proszę zwrócić uwagę na godziny ich wprowadzania 7:10, 11, 12, 20, 21, 8:02, 03, 05. To nie może być przypadkowa zbieżność treści i czasu dokonywania wpisów. Uprzejmie proszę osoby, które w jakikolwiek sposób miały by na tej podstawie ukształtować sobie opinie o naszej firmie, o kontakt ze mną. Chętnie wyjaśnię każdą wątpliwość, zaproszę do biura by pokazać jak pracujemy, jak dbamy o pracowników, szkolenia, jakie mamy standardy i zasady etyczne wpisane w nasze instrukcje i procedury. Nie rozumiemy tej fali oszczerstw w naszym kierunku. Nie mieliśmy ani jednej sprawy sądowej, ani jednego audytu na nieruchomości, który wykazałby jakiekolwiek nieprawidłowości na obsługiwanych przez nas nieruchomości. Mamy natomiast naprawdę sporą ilość świeżych referencji, które w każdym momencie można zweryfikować. Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected]
    ReviewUserIcon
    Paruwa

    08.09.2021 10:33

    Inne

    Nie rozumiem dlaczego opinie są w większości usunięte, a są same odpowiedzi firmy Acresta. Jaki ma sens pisanie tu opinii skoro zaraz są kasowane. Chyba nie wszystkie opinie były bluzgami, a jesli tak to znaczy, że z firmą coś jest nie tak
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    08.09.2021 13:24

    Pracownik

    Usunięte opinie były zgłoszone Administratorowi serwisu przez naszą firmę jako te, które naruszają zasady regulaminu. Wulgaryzmy są usuwane przez Administratora od razu, chyba, że są w jakiś sposób zakamuflowane. Natomiast w wypowiedziach usuniętych było wiele pomówień i obrażania naszej firmy oraz bezpodstawnych ataków np. bez podania nieruchomości, której dotyczy przytaczana sytuacja lub kiedy miała miejsce. Na moje prośby o kontakt i doprecyzowanie tych szczegółów abyśmy mogli się odnieść nie było praktycznie żadnej odpowiedzi. Na wszystkie opinie tylko jedna osoba skontaktowała się ze mną, aby opisać w czym tkwi problem, uwiarygadniając w ten sposób to co pisze. Wyjaśniliśmy sobie wszystko i ta osoba nie dokonywała kolejnych wpisów. Wszystko wskazuje na to, że ktoś zlecił tego typu ataki na naszą firmę w celu zdyskredytowania nas. Po usunięciu opinii przez Administratora, w ciągu tygodnia, pojawiały się znowu, pod tym samym nick'em i z identyczną treścią. Nie widać w tych wpisach woli wyjaśnienia albo spowodowania danym wpisem jakiejś zmiany. Inne podejrzenie to akcja firm, które próbują na nas wymusić podpisanie umowy na usuwanie nieprzychylnych komentarzy lub tworzenie tych pozytywnych, których oferty otrzymuje przy okazji pojawiania się takich opinii. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę, która daje szanse na odniesienie się do konkretnych zarzutów. Bezpodstawne zarzuty mające na celu wyłącznie naruszanie naszego dobrego imienia będziemy sukcesywnie zgłaszać Administratorowi do serwisu o nie zdecydujemy się na współpracę z firmami, które w ten sposób próbują wymusić na nas wykupienie usługi usuwania takich wpisów. Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected]
    ReviewUserIcon
    Łukasz Skoroszewska 7

    20.08.2021 13:49

    Inne

    Firma Acresta nie dawno zajęła się obsługa naszej nieruchomości. Piszę bo musze ich pochwalić za obsługę. Widać, że działają sprawnie a mieszkańców informują na bieżąco o planach ich działań, postępach w pracach itp. Każdy mail jest napisany z dużą starannością i przejrzystością. Jak dla mnie super.
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    24.08.2021 14:44

    Pracownik

    Panie Łukaszu, bardzo dziękuję za pozostawienie opinii. Mi również było miło Panu pomóc :-) Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected]
    ReviewUserIcon
    anonim

    24.07.2021 11:54

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Acresta | Rafał Waligóra

    25.07.2021 19:11

    Pracownik

    Pani Syliwo, musiała nas Pani pomylić z inną firmą ponieważ nie obsługujemy żadnej Wspólnoty w Ząbkach k. Warszawy. Odnośnie naszych kwalifikacji już pisałem w mojej odpowiedz do p. Kamy z 16.07.21: „Posiadamy państwowe licencje zarządców nieruchomości jak również te wydawane przez Federację, a ja dodatkowo od 10 lat mogę legitymować się międzynarodową licencją zarządcy nieruchomości (CPM) wydawaną przez amerykańskie stowarzyszenie IREM. Naprawdę nie widzę podstaw do nazywania nas amatorami, którzy niczego nie umieją. Niejednokrotnie w uznaniu naszego doświadczenia i wiedzy zlecano nam wykonanie opinii eksperckich w zakresie zarządzania nieruchomościami. Nieocenione jest również zaufanie jakim darzy nas coraz większe grono Klientów, za co uprzejmie dziękujemy.” Nie jest też prawdą tak niska częstotliwość odwiedzin obsługiwanych przez nas nieruchomości. Ich opiekuni kontrolują je przynajmniej 2 razy w tygodniu, ponadto są one sprawdzane przez Szefów Zespołu oraz na zasadzie kontroli tzw. tajemniczego Klienta. P.S. Do tej pory przez 4 lata funkcjonowania firmy i 96 wpisów w tym miejscu tylko jedna osoba skontaktowała się z nami w celu wyjaśnienia swoich wątpliwości. Jeżeli Pani również tego nie zrobi zgłoszę ten wpis do usunięcia przez Administratora tego serwisu, jako nie mający podstaw w rzeczywistości oraz działania w ramach nieuczciwej konkurencji. Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected]
    ReviewUserIcon
    ElCa

    22.07.2021 18:41

    Były pracownik

    Miałam okazję pracować w firmie Acresta. Kierownictwo firmy posiada dużą wiedzę merytoryczną, jest wymagające i oczekujące solidnej pracy. Co tydzień składałam szczegółowy raport z realizacji zadań i jednocześnie każdy z pracowników mógł liczyć na merytoryczne wsparcie co przekłada się na jakość usług świadczonych dla klientów. Powodzenia :-)
    ReviewUserIcon
    Acresta | Rafał Waligóra

    22.07.2021 19:41

    Pracownik

    Dziękujemy Elu :-) Chociaż nie miałem w tamtym czasie okazji z Tobą bezpośrednio współpracować to wiem, że Karolinie, Pawłowi i reszcie zespołu również dobrze z Tobą się współpracowało. Powodzenia w nowym miejscu i pamiętaj, że zawsze możesz do nas wrócić :-) Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik
    ReviewUserIcon
    anonim

    16.07.2021 14:59

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Acresta | Rafał Waligóra

    16.07.2021 19:27

    Pracownik

    Pani Kamo, z czego wynika taka opinia? Kiedy Pani Jurczak nie zareagowała na zgłoszenie? Nikt o takim imieniu w ostatnim czasie nie kontaktował się z p. Karoliną. Bardzo proszę o opisanie sytuacji i kontakt w celu jej wyjaśnienia? Nasza firma istnieje już 4 lata, natomiast razem posiadamy ponad 126 lat doświadczenia (19, 18, 16, 15, 15, 14, 10, 7, 3, >2, >2, >2, 1, 1, 1) co daje bardzo wysoką średnią prawie 8,5 roku na osobę. Osoby o najmniejszym doświadczeniu to Asystenci pracujący pod opieką bardziej doświadczonych osób, którzy zdobywali swoje doświadczenie u liderów warszawskiego rynku zarządzania nietuchomościami. Posiadamy państwowe licencje zarządców nieruchomości jak również te wydawane przez Federację, a ja dodatkowo od 10 lat mogę legitymować się międzynarodową licencją zarządcy nieruchomości (CPM) wydawaną przez amerykańskie stowarzyszenie IREM. Naprawdę nie widzę podstaw do nazywania nas amatorami, którzy niczego nie umieją. Niejednokrotnie w uznaniu naszego doświadczenia i wiedzy zlecano nam wykonanie opinii eksperckich w zakresie zarządzania nieruchomościami. Nieocenione jest również zaufanie jakim darzy nas coraz większe grono Klientów, za co uprzejmie dziękujemy. Dziękować będziemy również za każdą pozytywną opinię, które wbrew tego typu wpisom nie są naszego autorstwa. Zapraszam do kontaktu ze mną w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, również osoby, które bazując na takiej opinii mogą podjąć decyzję o nie skorzystaniu z okazji współpracy z rzetelnym, uczciwym i profesjonalnym zarządcą z wieloletnim doświadczeniem. Rafał Waligóra CPM Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected] Do tej pory nadal tylko jedna osoba z ponad 80 opinii zgłosiła się do nas w celu rozwiązania zgłaszanego problemu.
    ReviewUserIcon
    Kp

    05.07.2021 18:43

    Inne

    Profesjonalna obsługa
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    06.07.2021 09:20

    Pracownik

    Dziękujemy :-) Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    05.07.2021 14:08

    Pracownik

    Szanowni Państwo, na przełomie lipca i sierpnia br. mijają 4 lata od założenia firmy Acresta. W związku z tą rocznicą chcielibyśmy się z Państwem podzielić jedną informacją, która może być przydatna dla osób, szukających w tym miejscu informacji pomagających w wyrobieniu sobie opinii o naszej firmie. Poza tymi pozytywnymi opiniami otrzymujemy sporo niemerytorycznych, niesprawiedliwych i krzywdzących opinii nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Praktycznie przy każdej takiej opinii prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia przyczyn ich pozostawieniu w tym miejscu. Otóż przez te 4 lata funkcjonowania firmy tylko jedna osoba spośród 82 opinii skontaktowała się z nami w celu wyjaśnienia sytuacji, które doprowadziły do jej powstania. Wyjaśniliśmy je, autor poznał naszą perspektywą, a my jego postrzeganie. Część spraw od razu rozwiązaliśmy, a dla innych został przedstawiony plan działania. Żałujemy, że była to tylko jedna osoba. Zachęcamy do kontaktu i najlepiej jeszcze przed napisaniem opinii, żeby dać nam przynajmniej szansę wyjaśnienia. Brak tego kontaktu zarówno przed jak i po napisaniu opinii tylko utwierdza nas w przekonaniu, że autorami nie są rzeczywiści nasi Klienci. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że wejście w kolejny rok działalności naszej firmy zmieni tę brzydką praktykę. Z wyrazami szacunku, Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected]
    ReviewUserIcon
    anonim

    25.06.2021 12:41

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    ja08

    25.06.2021 13:54

    Inne

    Nie potwierdzam Waldek twoich "rewelacji". Firma jest uczciwa, jako nieliczna na rynku ma procedury, które praktycznie uniemożliwiają nieuczciwe praktyki. Pracownicy są kompetentni i mili. Właściciele robią wszystko aby utrzymać wysoki standard usług. Waldek ja mam dla Ciebie propozycję. Może poprzesz swoją opinię konkretnymi przykładami.
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    31.05.2021 10:33

    Inne

    Czy w Acresta Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    31.05.2021 12:38

    Pracownik

    Nie praktykujemy takiego rozwiązania. Firma nasza otrzymuje wynagrodzenie od Klientów raz w miesiącu i wtedy wypłacane są wynagrodzenia poszczególnym współpracownikom. Pierwszy raz spotkaliśmy się z takim pytaniem, więc chętnie poznamy powody dla takiego pomysłu wypłaty wynagrodzenia. Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik
    ReviewUserIcon
    Jan08

    26.05.2021 22:02

    Inne

    Paweł ja słyszałem, że odpalają jeszcze premierowi i prezydentowi, Kaczyński ponoć też bierze dolę. Ludzie mówią, że Marsjanie przylecieli i też chcą dolę. Paweł dobra rada zmień lekarza albo lekarstwa.
    ReviewUserIcon
    Joanna

    25.05.2021 15:31

    Inne

    „Zarządca nieruchomości Acresta to profesjonalna firma świadcząca usługi a najwyższym poziomie. Budynek i jego otoczenie były zawsze profesjonalnie zadbane, wszelkie prośby mieszkańców szybko załatwiane”.
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    26.05.2021 16:56

    Pracownik

    Bardzo dziękujemy Pani Joanno. Jest nam niezmiernie miło, że poświęciła Pani czas na pozostawienie pozytywnej opinii. Z wyrazami szacunku, Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected] +48 606 18 19 77
    ReviewUserIcon
    Pika Pika

    21.05.2021 17:01

    Były pracownik

    Polecam Acrestę jako solidną firmę administrującą/zarządzającą oraz jako fajne miejsce do pracy. Właściciele są doświadczonymi, rzetelnymi oraz skrupulatnymi Zarządcami, od których można się wiele nauczyć. W każdej chwili można też liczyć na ich pomoc, wsparcie oraz zrozumienie. Jeżeli jesteś osobą, która chce się rozwijać oraz jest gotowa na ciężką pracę, Acresta jest miejscem dla Ciebie. Pracując w Acreście możesz liczyć na terminowe wypłaty, dobre zarobki oraz świetnych ludzi wokół. Organizowane są również szkolenia dla pracowników. Dziwi mnie liczba negatywnych komentarzy. Część z nich jest naprawdę krzywdząca oraz nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Życzę powodzenia i samych sukcesów :)
    ReviewUserIcon
    Acresta

    22.05.2021 12:26

    Pracownik

    Bardzo dziękujemy :) Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik
    ReviewUserIcon
    Iza

    29.04.2021 23:11

    Inne

    Założyciele Acresty to zarządcy nieruchomości z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy dla jednego z warszawskich liderów rynku zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi. Firma budowała tam skuteczne zespoły, usprawnialiśmy standardy. Teraz prowadzona jest rekrutacja, link do informacji zostawiam poniżej. https://www.acresta.pl/#career Powiedzcie proszę, jakie warunki umowy i benefity pracownicze oferuje ten pracodawca?
    ReviewUserIcon
    ACRESTA | Rafał Waligóra

    30.04.2021 23:50

    Pracownik

    Pani Izo, w serwisie pracuj.pl pod poniższym linkiem https://www.pracuj.pl/praca/zarzadca-administrator-nieruchomosci-warszawa,oferta,500094543?s=6a381266 znajduje się nasza oferta pracy w ramach obecnie prowadzonej rekrutacji. Ogłoszenie wygasa 8 maja br. Znajdzie tam Pani oferowane warunki zatrudnienia. Zachęcamy do przesłania swojego CV. Po przejściu do kolejnego etapu rekrutacji skontaktujemy się z Panią i podczas rozmowy odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania. Rafał Waligóra Partner ds. Jakości i Rozwoju | Wspólnik [email protected]
    ReviewUserIcon
    anonim

    20.04.2021 08:57

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Jan08

    24.04.2021 06:18

    Były pracownik

    Tom zmień lekarza.
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    22.01.2021 11:16

    Inne

    Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Acresta Sp. z o.o.?
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    22.01.2021 12:41

    Pracownik

    Dzień dobry, w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie niezbędne jest uszczegółowienie zakresu obowiązków i stanowiska, które jest docelowe. Zapraszam do kontaktu telefonicznego ( 608 111 986) bądź mailowego ( [email protected]). Pozdrawiam Karolina Jurczak

    Kontakt - Acresta Sp. z o.o.

    Ostrobramska 101 lok. 241A 04-041 Warszawa

    NIP:1132948311

    REGON:367999137

    KRS:0000689750

    https://www.acresta.pl/
    Branże: Agencje i pośrednictwo nieruchomości
    ReviewUserIcon
    M

    21.05.2020 20:17

    Inne

    Acresta to profesjonalny zarządca nieruchomościami. Odkąd zaczęli pracę na moim osiedlu widać różnicę- dużo tematów zostało ruszonych, chociaż wiadomo, że nie wszystko da się szybko załatwić, zwłaszcza gdy trzeba sprzątnąć trochę bałaganu.
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    25.05.2020 09:45

    Inne

    Spółka Acresta współpracuje z kilkoma podmiotami w zakresie ewidencji księgowej wspólnot. Stawka za usługę dla firm rachunkowych wynika z prowadzonych indywidualnie negocjacji z poszczególnymi podmiotami. Firmy rachunkowe, które współpracują z nami mają różne stawki, zależne od rodzajów i wielkości obsługiwanych wspólnot. Zapewniam jednak, że funkcjonują również stawki powyżej 10 zł za lokal. Jednocześnie miło nam się poinformować, iż w związku rozwojem naszej spółki zdecydowaliśmy o zmianie sposobu prowadzenia ewidencji księgowej w ramach naszej usługi. Od 1 czerwca br. podjęliśmy współpracę Księgową z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu ewidencji księgowej dla wspólnot mieszkaniowych. Jako firma zarządzająca staramy się stale rozwijać. Zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, dlatego jesteśmy przekonani, że wprowadzanie ewidencji księgowej bezpośrednio w struktury naszej spółki będzie kolejnym krokiem zmierzającym do poniesienia standardu naszej usługi. Pozostajemy do Państwa dyspozycji. Karolina Jurczak tel. 608 111 986
    ReviewUserIcon
    BigMenWaw

    18.11.2020 08:31

    Inne

    Na wstępie informuję, że nie znam "stawek" obowiązujących (umownych) w Warszawie. Opłata dla księgowej 10 zł od lokalu, w przypadku gdzie funkcjonuje e-kartki i wpłaty właścicieli "zaciąga się paczką z banku" a także poprawnie są ustalone konta to wysoka stawka. Programy wspomagające zarządzanie wspólnotą typu e-kartki w większości spraw wręczają księgowe w rachunkach.
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    13.10.2020 12:09

    Inne

    Czy wypłacają dodatkowe nagrody w Acresta Sp. z o.o.?
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    23.10.2020 15:00

    Pracownik

    Witaj! W naszej firmie posiadamy benefity dla Współpracowników. Pozdrawiam Karolina Jurczak tel. 608 111 986
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w Acresta?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.
    ReviewUserIcon
    Klient z ul. Kruszewskiego.

    15.08.2020 17:54

    Inne

    Proponuję w tej dyskusji przestać rozważać czy Acresta płaci księgowym siedem złotych czy dziewięć za obsługiwany lokal, czy od wspólnot pobiera opłatę w wysokości czterdzieści siedem złotych za obsługę tego lokalu, czy też piećdziesiąt jeden złotych czy ile tam taksuje bo to jest mniej ważne. Moim zdaniem należy zadać sobie pytanie, czy jak nadejdzie zima i służby miejskie nie posypią solą ulic lub nie wyślą ekip do usunięcia śniegu, to jak wpadniesz w poślizg i rozbijesz auto bo wszyscy przedsiębiorcy byli by tak sfokusowani na cięcie kosztów poprzez unikanie zatrudniania na umowę o pracę i na sondowanie najniższych stawek na rynku, że wpływy do fiskusa były by takie, że nie starczy na obsługę miasta, to w końcowym efekcie stracisz czy nie na wyborze takiej firmy?
    ReviewUserIcon
    Belzebub

    11.09.2020 13:25

    Inne

    Ciekawe spojrzenie na sprawę. Właściwie powinno być to oczywiste, a jak się okazuje ludzie patrzą tylko na cyferki. Niestety nie ma nic za darmo. Nie da się ciąć kosztów bez obniżenia zakresu usług lub jakości. Ma to zwykle przełożenie na komfort usługodawców.
    ReviewUserIcon
    Rafał Waligóra

    11.09.2020 17:36

    Pracownik

    Mam wrażenie, że cała ta dyskusja dotyczy sytuacji, z którą Acresta nie utożsamia się. Jestem współwłaścicielem firmy i wiem , że współpracuje ona na zasadach B2B tam, gdzie jest to możliwe oraz w zgodzie z obowiązującymi przepisami i wynika to ze sposobu współpracy, co już było wcześniej tłumaczone. Tam, gdzie tak nie jest są stosowane inne metody współpracy włącznie z umowami o pracę. Takie rozwiązania stosują również państwowe spółki i są na to konkretne przykłady. Zatem nie jest sprawiedliwe obarczanie odpowiedzialnością firm odpowiedzialnie stosujących B2B o brak środków na odśnieżanie ulic, tym bardziej, że środki na ten cel pobierane są raczej z innych źródeł niż składki na ubezpieczenie społeczne. B2B to też nie jest rozwiązanie mające na celu obniżenie kosztów po stronie firmy, ponieważ zarówno Zarządcy, jak i osoby pracujące przy rozliczaniu kosztów posiadają wynagrodzenia brutto brutto większe niż średnia na tym rynku, co oznacza, że ich wynagrodzenie netto jest wyższe niż w przypadku zastosowania umowy o pracę. Przy tej okazji współpracownicy są też uświadamiani, że ta nadwyżka netto powinna być przez nich odpowiednio zagospodarowywana na rozwiązania emerytalne typu IKE czy IKZE czy też inne, zastępujące wprowadzone ostatnio w umowach o pracę PPK. To jest jednak jedynie uboczny efekt tego rodzaju współpracy, ponieważ polega ona na czym innym niż w przypadki umowy o pracę. Kto kiedykolwiek miał z tym do czynienia, jako zarządca nieruchomości wie, że to nie jest wyzysk tylko dobrowolna zgoda obu stron na taki rodzaj współpracy, który daje też dużo więcej samodzielności i związanej z nią odpowiedzialności, która jest nieodłącznie związana z zastosowanym w Acreście turkusowym podejściem do zarządzania firmą. Acresta współpracuje już z tylko jednym biurem księgowym, które spełnia oczekiwania Zarządców Acresty i jego wynagrodzenie jest wyższe niż wspominane w tej dyskusji, ale też adekwatne do poziomu jakości świadczonych usług. Acresta jest z tego dumna, że po pewnym czasie ma takiego partnera i oficjalnie pisze o tym na swojej stronie internetowej. Wiele lat temu byłem namawiany przez mojego ówczesnego pracodawcę na zmianę sposobu współpracy na B2B. Miałem wiele oporów i pytań, ale kiedy wszystko przemyślałem i przeliczyłem wiem, że jest to dobre rozwiązanie dla mnie i dla firmy i już bym go nie zmienił. Jeśli chodzi o Państwo to obciążenie podatkami przy takim rodzaju współpracy jest podobne do stosowanych w innych krajach, które bardzo dobrze sobie radzą. Jest to oczywiście duży skrót myślowy, ale chyba w tym miejscu nie ma przestrzeni na szersze analizy. Istotne na koniec jest to, że w przypadku Acresty nie jest to rozwiązanie, do którego ktokolwiek jest przymuszany i Acresta wcale na tym nie korzysta pod względem finansowym. Dla obu stron jest łatwiejsze i bardziej elastyczne. Wystarczy o opinię zapytać samych współpracowników. Zachęcam do tego. Atmosfera w całym zespole jest o wiele lepsza niż w wielu firmach ortodoksyjnie związanych z umowami o prace. Sama firma współpracy nie czyni ją lepszą lub gorszą. Wszystko zależy od ludzi, którzy mają szacunek do innych, a tak jest w Acreście.
    ReviewUserIcon
    Daniel

    06.08.2020 15:27

    Inne

    Jestem Klientem Acresty od 2017. Firma obsługuje nas, jako jednego z pierwszych swoich klientów. Poziom współpracy pozostał ten sam, zaangażowanie i cierpliwość Opiekuna Nieruchomości również. Polecam usługi tej firmy.
    ReviewUserIcon
    Alicja

    05.08.2020 22:08

    Inne

    Polecam usługi firmy Acresta. Administrator dba o potrzeby i bieżący kontakt z mieszkańcami poprzez mailingi, sms i cykliczne biuletyny informacyjne. Jest dyspozycyjny i szybko reaguje na zgłaszane problemy.
    ReviewUserIcon
    Martyna

    04.08.2020 21:25

    Kandydat

    Byłam na rozmowie rekrutacyjnej w Acreście w marcu br. Niestety, ostatecznie wybrano innego kandydata , ale bardzo dobrze oceniam cały proces. Widać, że w firmie jest wszystko poukładane, rozmowa przeprowadzona została profesjonalnie w miłej atmosferze. Przedstawiciele szczegółowo, ale bez presji zadają pytania merytoryczne. Na koniec procesu rekrutacji otrzymałam informację o wyniku. Jestem zaskoczona podejściem, bo byłam na wielu spotkaniach rekrutacyjnych w firmach zarządzających na rynku warszawskim i zdecydowanie Acresta się wyróżnia. Opinie wstawiane na goworku dla osoby świadomej są oczywiste, jest to wynik działań konkurencyjnych. Z odpowiedzi przedstawicieli Acresty widać, że firmy księgowe, które otrzymały wypowiedzenie w ten sposób pomniejszają ich pracę. Dobrze, że takie firmy jak Acresta się rozwijają… może kiedyś uda mi się wejść w jej szeregi.
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    04.07.2020 12:17

    Inne

    Czy w Acresta Sp. z o.o. panuje luźna atmosfera?
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    28.07.2020 10:47

    Pracownik

    W firmie panuje miła atmosfera koleżeńskiej współpracy i zaangażowania w realizowanie usługi dla naszych Klientów. Zachęcamy do poznania naszej spółki podczas osobistego spotkania :) Pozdrawiam Karolina Jurczak tel. 608 111 986
    ReviewUserIcon
    Daria

    27.05.2020 09:07

    Inne

    Polecam firmę Acresta ze względu na doświadczenie zespołu, otwartość, elastyczność i rzetelność ich działania.
    ReviewUserIcon
    Prawda

    01.07.2020 15:21

    Inne

    Rzetelni, taaa, a płacą poniżej 10 zł za lokal księgowym. Mieli czelność się nawet przyznać. Nie wiem kto tam się najmuje za takie stawki. O jakości pracy za takie stawki już robi się głośno w Warszawie. Acresta zbiera złe noty. Czy wyobrażasz sobie sytuację, że jesteś na badaniu w klinice ginekologicznej i masz świadomość, że badanie wykonuje ktoś, kto ma najprawdopodobniej najniższą stawkę w mieście ?
    ReviewUserIcon
    Paweł Nowicki

    07.07.2020 15:00

    Inne

    Nasze usługi świadczymy rzetelnie, starając się sprostać wszystkim oczekiwaniom naszych Klientów. W naszej opinii wychodzi nam to dobrze, mając na potwierdzenie stały rozwój Acresty, w dużej mierze oparty na poleceniach naszych usług przez Właścicieli lokali znajdujących się w obsługiwanych przez nas budynkach. To właśnie rekomendacje od naszych zadowolonych Klientów – Zarządów oraz Mieszkańców – utwierdzają nas, że ze sposobem realizacji naszej usługi zmierzamy we właściwym kierunku. Tak, jak wspominaliśmy we wpisie z 25 maja 2020 roku, usługi księgowe przenosimy z podmiotów zewnętrznych do wewnętrznego zasobu Acresty. Księgowość znacznej już części naszego zasobu prowadzi osoba z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze wspólnot mieszkaniowych. Według nas jest bardzo dobrym specjalistą w naszej branży. W najbliższych miesiącach do zespołu zajmującego się gospodarką ekonomiczno-finansową naszych Wspólnot Mieszkaniowych dołączy kolejna doświadczona osoba. Stawki, jakie funkcjonowały przy naszej współpracy z podmiotami zewnętrznymi nie były i nie są najniższymi na rynku warszawskim. Do tej pory współpracowaliśmy z czterema biurami księgowymi, wyłonionymi w ramach prowadzonych przez nas konkursów ofert. Każda z ww. firm zajmuje się usługami księgowymi wspólnot mieszkaniowych, także dla innych firm z branży, jak również każda z nich zgodziła się na zaproponowane warunki finansowe. W przypadku problemów z prawidłową realizacją usługi księgowej, podejmowaliśmy już kroki zmierzające do jej naprawy, w tym zmienialiśmy podmiot odpowiedzialny za tę część naszej usługi. Podkreślam, że nadal współpracujemy z podmiotami zewnętrznymi, które cenimy we współpracy i uważamy za dobrych specjalistów. Uważamy, że istnieje możliwość współpracy na rynku w sposób, który praktykujemy pod warunkiem, że praca jest wykonywana rzetelnie. Takie podmioty otrzymują wynagrodzenie, na które obie strony wyraziły zgodę. Uważamy, że każdy powinien być odpowiednio wynagradzany za swoją pracę. Dalecy jesteśmy jednak od generalizacji, dlatego zarówno w świadczeniu naszej usługi, jak również w przypadku współpracy z podmiotami zewnętrznymi jesteśmy elastyczni i cieszymy się z ostatecznej możliwości porozumienia. Wierzymy również, że ocena użytkownika @Prawda wynika z działań konkurencyjnych, nie zaś z informacji umownych - poufnych, przekazywanych w sposób zdawkowy. Służymy dodatkowymi wyjaśnieniami w przypadku kolejnych wątpliwości i pytań. Paweł Nowicki tel. 723 858 777
    ReviewUserIcon
    Juraj

    16.03.2020 19:44

    Inne

    Starając się na obiektywizm, pragnę dodać, że w zeszłym tygodniu miałem kontakt z dwoma przedstawicielami wspólnot administrowanych przez Acrestę i tam mieszkańcy są zadowoleni z jej usług. Firma cieszy się dobrą opinią, ponad to nie słyszy się na mieście, żeby Acresta oszukiwała podwykonawców czy też współpracowników. W każdym razie nie dorobiła się negatywnych opinii i to jej się chwali. Ponad to jej administratorka jest osobą czystą co nie było mocną stroną poprzednika. Przepraszam, że tak piszę o kobiecie ale nie mam nic złego na myśli. Ogólnie to w porównaniu z innymi to nie jest źle, ludzie ich wybierają i nie są rozczarowani.
    ReviewUserIcon
    Belzebub

    08.05.2020 20:51

    Inne

    Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób zweryfikował Pan czystość pani administratorki. Osobiście znam tylko jeden sposób !
    ReviewUserIcon
    Juraj

    09.05.2020 04:15

    Inne

    Fakt, że uważam, że dla firm, które nie zatrudniają w oparciu o umowę o pracę, nie ma miejsca na rynku i nie powinno się im zlecać nic, nie jest powodem do tego aby obrażać dziewczynę, która się stara i jej to dobrze wychodzi. Praca na nieruchomości oczywiście Panie B. Jest ona czysta i pachnąca. I w dodatku bardzo ładna. I oby więcej takich w firmach administrujących.
    ReviewUserIcon
    Aneta

    31.12.2019 10:26

    Inne

    Firma Acresta od początku, czyli od przedstawienia swojej oferty ma profesjonalne podejście do wykonywanej pracy. Pracownicy są rzetelni, wyszkoleni, doświadczeni, a przede wszystkim mają chęci do pracy. Współpraca układa się bardzo dobrze, Pani Administrator nie trzeba "poganiać" ani przypominać o powierzonych zadaniach, w niektórych sprawach sama występuje z ciekawymi rozwiązaniami, polepszając użytkowanie osiedla i jego estetykę. Kontakt z właścicielami firmy i osobami nadzorującymi jest również bardzo prosty i przejrzysty, telefony są podawane do wiadomości wszystkich mieszkańców, można również umówić się na spotkanie osobiście, nie oczekując tygodniami, jeśli tylko są jakieś zastrzeżenia. Uczciwie polecam firmę Acresta, są w pełnym tego słowa znaczeniu profesjonalistami w swoich fachu i zatrudniają profesjonalistów.
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    02.03.2020 13:47

    Inne

    Panie @Juraj, męczy nas Pana ocena naszego sposobu współpracy z Zarządcami. Pomimo tego, że pytanie nie jest skierowane bezpośrednio do nas chcielibyśmy zabrać głos w tej sprawie. Zarządcy w naszej firmie pracują w trochę innym modelu niż w wielu tym podobnych organizacjach. Bardzo podoba nam się nowy model zarządzania organizacją zwany turkusowym, czyli tzw. „samozarządzanie” i robimy sporo w tym kierunku, aby tak właśnie było. Pisaliśmy o tym w jednym z naszych pierwszych newsów na naszej stronie. Ten model implikuje inny sposób wzajemnej współpracy, aniżeli np. w tzw. „czerwonej” organizacji, gdzie pracownik może z jednej strony liczyć na wiele przywilejów, jednak jest w pewnym sensie „niewolnikiem” swojego pracodawcy przez umówione 8 godzin. My tego nie chcemy. Zależy nam, aby każdy Zarządca był dla naszych Klientów partnerem. To powoduje, że robimy wszystko, aby nie funkcjonować na zasadzie poleceń służbowych czy podległości swojemu zwierzchnikowi. Robimy wiele, aby rozmawiać i uzgadniać rozwiązania stosowane w firmie oraz na nieruchomościach. Do tego natomiast nadaje się właśnie forma współpracy na zasadzie działalności gospodarczej. Z nikim do tej pory nie współpracowaliśmy na zasadzie umowy o pracę i tym samym nikogo nie wypychaliśmy w kierunku założenia działalności. Każdy nasz nowy partner w zarządzaniu jest o tym informowany i albo odpowiada mu tej rodzaj współpracy, albo z niej rezygnuje. Nikogo do tej formy nie przymuszany. Nie jest to też żadna forma oszczędności. Wynagrodzenie jakie otrzymują nasi Zarządcy jest bardzo często większe niż u konkurencji i nie mamy na myśli kwoty netto tylko porównujemy to do całkowitych kosztów zatrudnienia. Mamy również rozwiązania, w których nasi Zarządcy mogą sobie pozwolić na wypoczynek czy w przypadku choroby spokojnie ją wyleczyć bez uszczerbku dla naszych współpracowników. Pomagamy również w zorganizowaniu dodatkowej emerytury na koniec aktywności zawodowej, ponieważ przy tego rodzaju współpracy wiele osób o tym często zapomina. Tego rodzaju współpracy nie ukrywamy również przed naszymi Klientami. Za każdym razem zapytani o ten obszar odpowiadamy w taki sam sposób. Trzeba też pamiętać, że ta forma współpracy została dopuszczona przez polskie prawo i bardzo dbamy o spójność w tym zakresie. Mamy nadzieję, że choć trochę zmieniliśmy Pana ocenę naszego podejścia do współpracy z Zarządcami :-)
    ReviewUserIcon
    Cecylia

    08.05.2020 21:26

    Inne

    Ale to jest portal o pracy i warunkach pracy, a nie miejsce do reprodukcji peanów na cześć firmy, za które Karolina sama sobie dziękuje :)
    ReviewUserIcon
    anonim

    07.05.2020 08:49

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    07.05.2020 11:00

    Inne

    Uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny bezpośrednio ze mną - tel. 608 111 986. Dołożę starań, aby wyjaśnić te kwestię.
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    25.03.2020 09:42

    Inne

    Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Acresta Sp. z o.o.?
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    02.04.2020 16:09

    Inne

    Zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego w celu omówienia szczegółów (tel. 608 111 986, mail: [email protected], [email protected]).
    ReviewUserIcon
    anonim

    06.03.2020 16:54

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Mieszkaniec

    06.03.2020 17:54

    Inne

    Konserwatora nie było za twoich rządów efekt był taki ze przez ponad tydzień nie bylo ogrzewania w jednym z bloków ,weź sie chłopie ogarnij i nie wylewaj żali bo zachowujesz sie gorzej niz dzieci w przedszkolu jak im sie zabierze zabawkę, znajdź odrobine godnosci w sobie wyjdz przeproś mieszkańców i pozostałe osoby ktore obrażasz
    ReviewUserIcon
    Właściciel

    21.02.2020 18:53

    Inne

    Od 01.01.2020r. firma Acresta Sp. z o.o. jest firmą administrującą na jednym z osiedli w Otwocku. Z tego co wiem firma ta została wybrana, gdyż  jest znajomą firmą jednego z członków Zarządu naszej Wspólnoty. O wyborze tej firmy mieszkańcy dowiedzieli się po fakcie, czyli po podpisaniu umowy, na zebraniu właścicieli. Od 02.01.2020r. zarówno jeden z właścicieli  firmy Acresta Sp. z o.o., jak i Administrator wyznaczony do obsługi osiedla, są w posiadaniu wiedzy na temat dokumentów Wspólnoty, wgląd do których chce mieć dostęp. Wielokrotnie wysyłałem maile z wyszczególnionymi pozycjami. Często rozmawialiśmy na ten temat także telefonicznie. Nadmieniam, że Zarząd Wspólnoty o wykazie interesujących mnie dokumentów wie od 16.12.2019r. (liczne maile) Na spotkaniu w dniu 07.02.2020r. w siedzibie biura Acresta Sp. z o.o. miałem mieć dostęp do wszystkich dokumentów, jakie mnie interesują. Przyjeżdżam na spotkanie w dniu 07.02.2020r., a w Państwa biurze dostaje jedynie kilka wybrakowanych dokumentów. Brak kluczowych umów, zleceń, ofert, protokołów itp.   Na zadane Administratorowi pytanie, gdzie jest reszta dokumentów ten odpowiada, że nie wie, że może u Zarządu, że może być i tak, że niektórych dokumentów nigdy nie zobaczę, że On ma tylko to, co ma. Szczególnie bulwersującym jest fakt, że tego dnia w Państwa biurze wybrakowana była również dokumentacja, którą w dniu 31.01.2020r. przekazał poprzedni Administrator pracujący dla naszej Wspólnoty, a związana bezpośrednio z wykonanymi w 2019r. remontami, naprawami na naszym osiedlu. Na spotkaniu w dniu 07.02.2020r. czułem się jak intruz. Pan Administrator bezprawnie, na dzień dobry kazał mi się wylegitymować (pomijając fakt, że tydzień wcześniej był u mnie w mieszkaniu i wiedział kim jestem). W trakcie trwającego spotkania Administrator powiedział, że zmarnował 2 godziny swojego czasu prywatnego, bo już powinien być w domu z dziećmi i na ferie wyjeżdżać. Ponadto Pan Administrator stwierdził, że może jeszcze jedno takie spotkanie wytrzymacie, ale nie wie jak księgowy zareaguje, bo to czas za który im nikt nie płaci. Wobec  niedopuszczalnego zachowania Pracownika firmy Acresta Sp. z o.o. postanowiłem skontaktować się z Właścicielami firmy. W rozmowie telefonicznej z dnia 14.02.2020r. jeden z Właścicieli powiedział, że jest  zorientowany w temacie brakującej dokumentacji, bo rozmawiał w tej sprawie z Administratorem  i Zarządem Wspólnoty. Efekt rozmów był taki, że umówiłem się ze Współwłaścicielem firmy Acresta Sp. z o.o. na spotkanie, w celu przeglądania brakującej dokumentacji Wspólnoty w siedzibie biura w dniu 21.02.2020r. Od 17.01.2020r. próbowałem  skontaktować się  z ww. Współwłaścicielem ,w celu potwierdzenia, czy termin spotkania jest aktualny. Pan Współwłaściciel nie odbierał telefonu. Oddzwonił dopiero po 3 dniach, czyli 19.02.2020r. i poinformował mnie, że musimy przełożyć spotkanie, gdyż nie ma czasu. Na moją sugestię, że może wyznaczyć kogoś innego z Pracowników firmy na to spotkanie, Pan Współwłaściciel powiedział, że Administrator  jest na urlopie, część dokumentów jest u niego w mieszkaniu i nieszczęśliwie się tak stało, że nie przywiózł ich do biura. W związku z powyższym nie jesteście Państwo w stanie mi tych dokumentów pokazać. Wstępnie został mi podany  nowy termin spotkania wyznaczony na dzień 25.02.2020r. Czy do spotkania w ogóle dojdzie? Czy interesujące mnie dokumenty odnośnie remontów i napraw zostaną mi udostępnione?   Na zadane przeze mnie pytanie, czy dostane dokumenty z listy, czy znów będą one wybrakowane tak, jak ostatnio na spotkaniu w dniu 07.02.2020r. w biurze siedziby firmy Acresta Sp. z o.o. Współwłaściciel firmy odpowiedział, że ma nadzieję, że dostane już wszystko. Ma Pan nadzieję? Minęło już prawie 2 miesiące od kiedy proszę Państwa o wgląd do dokumentacji Wspólnoty. Do tej pory działania firmy Acresta Sp. z o.o. opierają się na grze na zwłokę, wprowadzaniu w błąd, przetrzymywaniu i ukrywaniu dokumentów, którymi firma nie prawa wyłącznie rozporządzać. Czy ktoś ma podobne doświadczenia z firmą Acresta Sp. z o.o.? (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Paweł Nowicki

    25.02.2020 13:43

    Inne

    Panie Wojciechu, jest Pan byłym członkiem zarządu tej Wspólnoty i doskonale Pan zna obowiązujące przepisy, szczególnie dotyczące udostępniania dokumentów. Odniosę się kolejno do Pana wpisów. 1. Na administratora Państwa nieruchomości wybrani zostaliśmy przez polecenie jednego z członków Państwa Wspólnoty nt. jakości usługi naszej firmy na jednym z warszawskich osiedli. 2. Nasza spółka występuje na Państwa nieruchomości, jako administrator, nie zaś zarządca powierzony. Nie posiadamy decyzyjności w podejmowanych działaniach. 3. Przejmując nieruchomości po 1 stycznia br. otrzymywaliśmy różne informacje na temat Pana relacji z Mieszkańcami Osiedla. Chcieliśmy sami obiektywnie ocenić sytuację i być bezstronnym. Pomimo niechęci Współwłaścicieli do Pana oraz przekazywanych nam informacji o niegospodarności i przyjęciu korzyści majątkowych przez Pana w czasie pełnienia funkcji członka Zarządu, co skutkowało podjęciem uchwał o Pana odwołaniu oraz wystąpienia przeciwko Panu na drogę sądową, wyraziliśmy chęć spotkania w piątkowy wieczór w celu przekazania części dokumentów, które już przejęliśmy, jako nowy administrator. 4. Zwracamy szczególną uwagę na fakt, iż przejęcie dokumentacji nieruchomości rozpoczęło się ze znacznym opóźnieniem, niż standardowo jest to praktykowanie i zakończyło się dopiero 5.02.br. Jesteśmy na etapie zapoznawania się z dokumentami, analizy i przygotowania raportu z przejęcia ze wskazaniem potencjalnych braków. 5. Etapowo przekazywaliśmy Panu dokumenty, w miarę ich przejmowania (kolejne dokumenty wysłane w dniu 14.02. drogą mailową). 6. Reasumując powyższe nie zgadzamy się z Pana opinią dotyczącą utrudniania dostępu do dokumentacji. Dokładamy starań, aby odpowiedzi na Pana wnioski udzielane były w szybszym terminie, aniżeli zakładają to standardy przyjęte w Państwa Wspólnocie Mieszkaniowej (§ 8 ust. 3 Statutu Wspólnoty ze wskazaniem ma 30-dniowy termin na udzielenie odpowiedzi Właścicielowi). Podczas rozmowy telefonicznej zagroził Pan, że wystawi firmie Acresta negatywną opinię, jeśli nie uzyska Pan dokumentów, co Pan zrealizował. Ubolewamy, że Państwa historia ma wpływ na ocenę pracy naszej firmy i została ona niesłusznie przedstawiona w tym miejscu. Wnosimy o zmianę oceny na obiektywną, zgodną z prawdą.
    ReviewUserIcon
    Juraj

    06.03.2020 08:21

    Inne

    To niesamowite co Pan opisał. W mojej ocenie Pana potraktowanie przez tak zwanych pracowników Acresty jest efektem polityki Acresty. Stosunek pracy jest zasadą w XX wieku, jest zdobyczą cywilizacyjną. W Acreście opierają się na umowach o współpracę. Są to w praktyce firmy zewnętrzne, z którymi Acresta podpisała umowę i tak Zarządca to pan lub pani z działalnością gospodarczą oraz księgowa tak samo, lub Waszą nieruchomość obsługuje biuro rachunkowe też jako podmiot zewnętrzny. Jak już pisałem, w Polsce wygrywały przetargi firmy tak zwane laptopowe, które były firmami budowlanymi a na własność nie miały ani jednej łopaty czy taczki. Wszystko opierały na podwykonawcach. Oczywiście inwestycje zostały rozgrzebane i kończyło się to aferami przy budowie autostrad. Tutaj może afer nie będzie, Podwykonawca jednak zawsze różni się od pracownika zatrudnionego. W efekcie Panu powiedziano, że za godziny spędzone z Panem nikt mu nie płaci i tym podobne. Z drugiej strony jak popatrzeć na to z perspektywy cięcia kosztów, może lepiej dogadać się bezpośrednio z Zarządcami i Księgowymi podesłanymi z Acresty i z nimi bezpośrednio podpisać umowę o obsługę Waszej nieruchomości. To firmy zewnętrzne i chyba jako takim zależy im na nowym kliencie. Może warto pomyśleć. Jest wolność gospodarcza i należy z niej korzystać na tej samej zasadzie co Acresta. A firmom, które nie podpisują umów o pracę w moim przekonaniu należy zlecać zero. Z wyrazami szacunku.
    ReviewUserIcon
    Polak

    09.02.2020 22:05

    Inne

    Ja bym proponował przyjmowanie Polaków do pracy bo ludzie za wschodniej granicy może są tani ale nic nie robią i przez taką wizytówkę to chyba traci wasza firma.
    ReviewUserIcon
    Paweł Nowicki

    10.02.2020 11:12

    Inne

    @Polak Będziemy wdzięczni za podanie konkretnego powodu niezadowolenia. Chętnie podejmiemy działania zmierzające do poprawy jakości naszej usługi - bez konkretnych informacji, będzie to niemożliwe.
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    24.02.2020 10:28

    Inne

    Witam. Jeśli Pana opinia dotyczy Administratora wyjaśniam, że Pan Wiktor jest absolwentem SGH oraz posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy zarządcy nieruchomości. Zapewniam, że otrzymuje jedno z wyższych wynagrodzeń aniżeli rynkowe w branży zarządzania. Jako firma nie widzimy ograniczeń we współpracy z obcokrajowcami, jeśli posiadają gruntowne wykształcenie i doświadczenie. Z pozdrowieniami Karolina Jurczak
    ReviewUserIcon
    Pytanie

    15.12.2019 09:48

    Inne

    Czy Acresta Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?
    ReviewUserIcon
    Odpowiedz

    26.12.2019 04:50

    Inne

    No chyba nie organizują. Z resztą gdzie by było ich miejsce, jak w Acreście nie ma miejsca nawet dla pracowników, których nie zatrudniają. Opierają się na podwykonawcach i podpisują tak zwane umowy o współpracy. Czy wiesz, że w Polsce często wygrywały przetargi na budowę ogromnych inwestycji firmy budowlane, które nie miały na własność nawet jednej łopaty. Wystarczyło tylko biuro w ładnym biurowcu, kilku cwaniaczków w garniturach i dobry laptop. Oczywiście bajer. Cały proces potem opierały na podwykonawcach, których wykorzystywano do granic, inwestycje rozgrzebywano i partolono bo wchodzono poniżej kosztów. Oczywiście tak nie dzieje się w przypadku Acresty. Jednak jak widać, dla stażystów miejsca w Acreście też zabrakło.
    ReviewUserIcon
    Paweł Nowicki

    27.12.2019 15:32

    Inne

    Witam, Staży do tej pory nie prowadziliśmy, jednakże nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości. Jeśli jesteś zainteresowana/-ny pracą w naszej spółce, skontaktuj się z nami bezpośrednio. Stale rozwijamy naszą działalność, szukamy nowych osób do współpracy, więc może i dla Ciebie znajdzie się u nas miejsce.  Zachęcam do odwiedzenia naszej strony www.acresta.pl, aplikację można przesłać poprzez https://www.acresta.pl/#career lub na adres [email protected]. Odnośnie odpowiedzi na Twoje pytanie: W ramach naszej działalności współpracę z osobami wykonującymi usługi na rzecz naszych klientów opieramy na umowach zlecenia oraz umowach o współpracy. Takie formy wynikają z korzyści płynących dla obu stron. Czasy kiedy to umowa o pracę zabezpieczała interes pracownika w sposób dalece wyższy niż pozostałe formy zatrudniania już dawno minęły. Forma naszych umów, a także jej zapisy powodują, że jest ona korzystna dla osób szukających pracy oraz akceptowana przez osoby, które początkowo nie wyobrażały sobie innej współpracy niż na zasadach umowy o pracę. Z pozdrowieniami Paweł Nowicki Tel. +48 723 858 777
    ReviewUserIcon
    Juraj

    30.11.2019 18:16

    Inne

    Jedna z niewielu sytuacji, że właściciel firmy przedstawia się z imienia i nazwiska na goworku. Pomimo mojej prywatnej opinii o Acreście jako firmie, która w moim przekonaniu nie jest firmą wzorcową jeśli chodzi o współpracę z pracownikami, pragnę wyrazić szacunek dla tego typu postawy: Właściciel się przedstawia i podaje swój telefon i zaprasza do kontaktu. Pod tym względem odróżniacie się in plus od konkurencji. Jednak można. Moim zdaniem takie postawy należy docenić. Pozdrawiam: Jurek.
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    03.12.2019 15:54

    Inne

    Witaj! Dotychczas nie współpracowaliśmy w Acreście z żadnym Jurkiem, dlatego muszę zapytać o powód Twojej opinii w zakresie współpracy z nami. Dziękuję za pozostałą część Twojej opinii. Staramy się. Ja się cieszę, że są osoby, które wyrażają publicznie, na forach również zadowolenie :) Pozdrawiam Karolina
    ReviewUserIcon
    Juraj

    04.12.2019 13:06

    Inne

    Dzień Dobry, wyraziłem się niejasno. Nie współpracowałem z Wami i nie mam prawa wydawać tu opinii w tym zakresie. Przytoczyłem opinie Waszego współpracownika ( płeć i okres współpracy zatajam byście kogoś nie posądzali ). Jest to opinia ze słyszenia i to podkreślam. Przedmiotem mojego wpisu było wyrażenie szacunku dla Waszej postawy w zakresie tak rzadko spotykanego otwartego wystąpienia na goworku. Bardzo mi się to podoba. Bardzo fajne i godne naśladowania. Wiadomo, public relations, ale moim zdaniem w znakomitym tonie. Pozdrawiam: Jurek
    ReviewUserIcon
    Adam

    06.09.2019 15:39

    Inne

    W żadnym wypadku nie polecam tej firmy.
    ReviewUserIcon
    Gość

    20.10.2019 12:02

    Inne

    Dzień dobry Czy wpis dotyczy jako pracodawcy czy usługodawcy?
    ReviewUserIcon
    Karolina Jurczak

    28.11.2019 10:40

    Inne

    Witaj Adamie! Nazywam się Karolina Jurczak i jestem współwłaścicielem firmy Acresta. Zależy mi na pozytywnej opinii świadczonych przez nas usług, dlatego chciałabym wyjaśnić powód, dla którego nie polecasz naszej firmy. Chętnie porozmawiam lub spotkam się, aby poznać powód Twojego niezadowolenia. Zachęcam do kontaktu telefonicznego do mnie na nr 608 111 986. Pozdrawiam Karolina
    ReviewUserIcon
    Magda

    28.11.2019 10:19

    Inne

    W Acreście pracuję od czerwca 2018 r. W firmie jest fajnie. Dużo można się nauczyć. Zawsze mogę liczyć na pomoc i wsparcie kolegów, szczególnie w tematach dla mnie nowych. Jest wiele szkoleń, które pomagają wdrożyć się w pracę administratora. Cieszę się z szansy bezpośredniej obsługi nieruchomości przy wsparciu Szefa Zespołu. Polecam Acrestę zarówno, jako pracodawcę, jak również zarządcę nieruchomości ????

    Zostaw merytoryczną opinię o Acresta Sp. z o.o.

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.