Dream Machines Sp. z o.o.

Dream Machines Sp. z o.o.

Opinie o Dream Machines Sp. z o.o.

Agnieszka

Firma nieuczciwa.Laptop zakupiony w maju za sumę 7399 zł 25 lipca wymieniana klawiatura- ponieważ pojedyńcze klawisze przestają działać,wypada klawiszJ.Ponownie po wymianie klawiatury 23 sierpnia kolejna klawiatura okazuje się przestaje działać. Prosimy o zwrot gotowki.Kontaktuje się z nami sam właściciel firmy Craig Martus zapewniając że osobiście zajmie się naprawą proponuje wymianę na koszt firmy na lepszą klawiature przpraszając i gratis dorzucając myszkę ,podkładkę, i większą pamięć -po długich negocjacjach zgadzamy się.Następnie 9 października kolejna klawiatura najpierw pojedyńcze litery następnie wszystkie przestają działać - najwyraźniej problem nie leży w klawiaturze.Nagrywamy wiele filmów w odstępach czasu gdzie wyraźnie widać jak klawiatura nie działa. Po raz trzeci zawozimy laptopa do firmy. Na miejscu Panowie po obejrzeniu filmikow stwierdzają że laptop musi zostać do diagnozy i to jest 10 października godzina ranna po 10.Dnia 11 października dostajemy informacje że zespół techniczny składajàcy się z trzech osób nie stwierdza zgłoszonej przez nas wady.Informacje dostajemy o 17.30 na zamknięcie firmy drogà mailową miał być kontakt drogą telefoniczną.Zespół analizował problem przez 32 h. Ewidentnie firma nie chce nam zwrócić pieniędzy za laptopa który jest wadliwy.Podczas drugiej naprawy przy odbiorze jak już jest naprawiony sam właściciel proponuje żebyśmy sobie go sprzedali bo to jest nasz laptop.Nie po to kupiliśmy laptopa za 7399 zl żeby praktycznie co 1,5 miesiaca tracic czas i zawozić go do naprawy.Nie chcemy wadliwego sprzętu już po trzech naprawach w ciągu 6 miesięcy.

Rafał

Wpisy które można tutaj przeczytać wydają się nie do końca fair. 1. Firma która tnie koszty......... Cóż, widać ze ktoś nigdy nie prowadził własnej firmy. Każda firma tnie koszty. Odsyłam do definicji słowa przedsiębiorstwo. 2. Targowanie o wysokość pensji. Tja... bo w innych firmach mówisz ze chcesz 3k na rękę a stary na to że da Ci 5k bo ma dobry dzień. 3. Drugi to... Dżiz.... jacy nagle wszyscy bogobojni... nie wiedziałem ze pracowałem z takimi cnotkami. Męskie biuro to i zdarza się męska atmosfera. 4. Pensja wysyłana ostatniego.... Ale wciąż w terminie prawda? 5. Zarządzane przez „Januszy” Powtórzę się, załóż kolego własną firmę, zobaczymy czy będziesz szastał pieniędzmi na lewo i prawo. Polecam wraz z zatrudnieniem paru osób. Dobra szkoła życia i człowiek jakoś tak inaczej patrzy na różne rzeczy. 6. Po prostu handlowiec.... No, to właśnie oznacza że nie skumałeś o co chodzi na tym stanowisku jeżeli dla Ciebie to było stanowisko „po prostu handlowca” 7. Mocne plecy.... Odsyłam do kodeksu pracy. Takie rzeczy mogą (i owszem mają) mieć miejsce. Nie wiem jak ty, ja zostałem o tym uprzedzony. Na koniec pare słów ode mnie. Praca nie jest lekka, jak każda. Ale są fajne momenty gdzie możesz się zwyczajnie pobawić fajnymi zabawkami. Trzeba bardzo dużo dać od siebie bo firma cały czas sie rozwija. Albo jest tak, że jara Cię fakt ze budujesz coś wraz z bardzo fajną załogą, albo idź do jakiejś bezsensownej roboty, dostań swoje dupogodziny i żyj swoim życiem. Apropos dupogodzin - usłyszałeś kiedyś że MASZ zostać po godzinach? Usłyszałeś kiedy pierdoły na poziomie „każdy jest kowalem własnego losu, nie chcesz to nie zostawiaj dłużej” ? Ja nie. Praca w tej firmie otwiera przed tobą bardzo duże możliwości rozwoju. I nie jest to korpo nowomowa. Pracując tutaj wierzysz w jej rozwój i w to że jak dasz z siebie 110% to masz szanse na lepsze stanowisko w przyszłości bo w DM nie ma „kolesiostwa”. W dużym skrócie - polecam osobom które lubią pracować w start-upie i wiedzą na czym praca w takim miejscu polega. Ps. Szkoda ze nikt nie wspomniał o fajnych wyjazdach, eventach na które możesz iść za free (chociaż dobrze jak postoisz przy stoisku aby zmienić kolegów). Szkoda ze nikt nie powiedział o tym ze dostajesz lapka całkiem niczego sobie którego możesz wziąć do domu (tak bez windy, ale 500 zł to nie fortuna żeby sobie kupić, albo dostaniesz za free od uczelni). Szkoda że nikt nie powiedział o tym że możesz pogadać z szefem i kupić dobry sprzęt w bardzo dobrej cenie (nawet jak pogadasz z „tym złym”). Szkoda że nikt nie wspomniał o tym że zdarzają się turbo promocje na laptopy o których my jako pracownicy dowiadujemy się jako pierwsi (SLI1080 z i7 [fakt że 6generacj], 16gb ramu) za pieniądze takie że z używanych części nie złożysz takiej stacjonarki. Szkoda że nikt nie wspomni o tym że w moim odczuciu DM płaci serio uczciwe pieniądze za wykonywaną robotę. Może nie miliony, ale moim zdaniem ok. I szczerze? Jeżeli mam dostać 300 zł mniej na konto w zamian za mięciutki papier to ja postoje. Na koniec podpiszę się własnym imieniem jako były pracownik DM (usunięty nie z mojej decyzji żeby było śmieszniej więc opinia tym bardziej obiektywna) bo uważam ze praca tam była super przygodą, a powyższe opinie uważam niestety za malkontentstwo, sorry jeżeli ktoś czuje się tym faktem dotknięty.

nozgoth

Nazwy stanowisk nie pokrywają się z obowiązkami. Żaden młodszy specjalista ds. rozwoju biznesu tylko po prostu handlowiec, który nawet nie za bardzo ma czym zaszaleć bo po prostu trzeba dzwonić i prosić aby kupili więcej towaru. btw przygotujcie sobie mocne plecy bo trzeba dźwigać kartony z dostawą a potem to ewidencjonować (dotyczy to każdego stanowiska) i przyzwyczajcie się że dadzą wam dodatkową robotę o której nie było mowy wcześniej. no i przynieście ze sobą talerz do firmy bo raczej tylko papierowe znajdziecie.

Foreigner

Firma, która tnie koszty na wszystkim i chciałaby wszystko za darmo. Zaczyna się od targowania o wysokość pensji a kończy na najtańszym szarym papierze w toalecie. W biurze jest dwóch szefów - jeden jest z USA a drugi z Rosji. Pierwszy jest cichy i spokojny a drugi to przepiękny okaz kultury, a raczej jej braku. Nieprzyzwoite określenia o pracownikach, podnoszenie głosu i przeklinanie to norma. Jeśli ktoś oczekuje kulturalnej atmosfery to niech zapomni. Atutem jest na pewno lokalizacja biura i wyposażenie budynku (dla chętnych jest siłownia na dole). Chciałbym napisać więcej pozytywów ale niestety nie mogę. Firma wiecznie jest "biedna", pensje są wysyłane ostatniego możliwego dnia (zapomnijcie, że kasa zamelduje się na waszym koncie do 10) a pracować będziecie na linuxie i innym open source więc to tyle jeśli chodzi o wykorzystanie możliwości kompa w grach. Ludzie w biurze całkiem znośni ale zarządzani przez osoby, które w naszym kraju noszą miano "Januszy".

Co wiecie odnośnie przedsiębiorstwa Dream Machines Sp. z o.o. w miejscowości Warszawa, bo nadal nie widzimy wieści od zatrudnionych?

Zostaw opinię o Dream Machines Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dream Machines Sp. z o.o.