NIP: 6783161454 REGON: 364889402 KRS: 0000625759

Adres: Magdaleny Samozwaniec 39, 31-711 Kraków

Opinie o Kodano Optyk Sp. z o.o.

Aktualność
Drodzy użytkownicy,
Dziękujemy za liczne opinie. Widząc duże zainteresowanie naszą firmą, postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność w serwisie GoWork.pl.
Jesteśmy otwarci na Wasze opinie. Czytamy treści pojawiające się na naszym profilu. Bardzo cenimy, każdy merytoryczny wpis i konstruktywną krytykę, z której postaramy się wyciągnąć wnioski.

Wierzymy, że dzięki rzetelnej komunikacji uda nam się zadbać o to, aby współpraca z nami była jeszcze bardziej satysfakcjonująca i procentowała rozwojem firmy.  Na tym szczególnie nam zależy.
Informujemy, iż zarówno my, jak i zespół administratora serwisu GoWork.pl uważnie obserwujemy wszelkiego rodzaju komentarze, które łamią regulamin, bądź przepisy polskiego prawa, będą usuwane przez administratora serwisu GoWork.pl.

Pamiętajcie jednak, że wolność wypowiedzi ma swoje ograniczenia. Nie ma tu miejsca na obrażanie, naruszanie godności czy też pisanie nieprawdy. Polskie prawo gwarantuje ochronę dobrego imienia, dlatego komentarze zawierające treści niezgodne z nim oraz te, które naruszają zasady regulaminu serwisu, będą archiwizowane przez Administratora.
Spokój Psychiczny

Z ciekawości tutaj zajrzałam i chyba muszę napisać, co myślę. Do młodych osób, takich jak ja - mając doświadczenie w sprzedaży i będąc na totalnym wypaleniu w tej branży... trafiając do salonu optycznego w Warszawie powiem, że w końcu czuję komfort psychiczny w pracy. Moja kierowniczka to złoto - idę do pracy i wiem, że zawsze usłyszę dobre słowo.

obecny pracownik

Czytam opinie o Kodano na gowork i nie rozumiem tych negatywnych opinii. Przez osoby, które wstawiają tu negatywne opinie, wyczuwam... nie wiem, zazdrość, że nie dorobili się niczego i od razu po zatrudnieniu nie dostali fotela prezesa? Pracuję w Kodano od roku i jest to naprawde świetny pracodawca. Pracowałem już w wielu miejscach i uważam, że warunki pracy i sama praca w Kodano jest świetna! Wynagrodzenie na czas, ludzie w pracy świetni, wiadomo, że każda praca ma swoje minusy, ale która praca ich nie ma? Więc tych zazdrośników proszę, żeby nie wypisywali głupot na stronie goworku, bo ewidentnie coś im się nie spodobało w firmie, ale czy każdemu się dogodzi?

Były pracownik Kodano
@obecny pracownik

Tutaj nie chodzi o fotel prezesa, a jedynie o szacunek do drugiego pracownika. Szkoda, że ludzie z zarządu Kodano próbują wybielić opinie na GoWorku. Jak najbardziej rozumiem usuwanie całkiem podkoloryzowanych ale jak np. usunięcie opinii o tym jak spóźnili się z wypłacaniem wynagrodzeń... Róbmy tutaj zdrową atmosferę i szczerą, a nie zamiatajmy rzeczy pod dywan i udawajmy, że nic się nie stało. Oczywiście prędzej czy później taka nowa osoba, która została zatrudniona przekona się na czym stoi więc po co to ukrywać?

Pracownica

W kodano pracuje od kilkunastu miesięcy i jestem zadowolona z decyzji zmiany branży. Stosunek zarobków to obowiązków jest bardzo fajny, do tego możliwość rozwoju, jeśli dajesz się siebie trochę więcej od razu jest to zauważone i masz możliwość rozwoju w strukturach. Atmosferę tworzą ludzie, kasa spoko, zastaje na dłużej ????

Ayo Nowy wpis

Witam. Interesuje mnie ocena warunków pracy Specjalisty ds. rekrutacji i HR. Widzę po opisie oferty, że wymaga się od 2 do 5 lat doświadczenia. Ja akurat łapię się na ten dolny próg. Jaka może wtedy przypadać podstawa?

heh Nowy wpis
@Ayo

czyli jak ktoś ma więcej to nie biorą ?

Karolek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Witam ,jest ogłoszenie do Kodano w Grudziądzu,jaka atmosfera? Jakie godziny pracy ? Jak z premia ? W tej galerii są jeszcze dla inne tego typu salony z okularami.

Awans

Witam, Chciałabym podzielić się swoimi przemyśleniami na temat awansu w tej firmie. Mianowicie. Jakim cudem awans na stanowisko kierownicze równa się z tym, że zarabia się mniej lub tyle samo co doradca ? Oczywiście mówimy tutaj o wyrobionym targecie sprzedażowym u doradcy nie o samej podstawie ;)

Vivo
@Awans

Zostajesz kierownikiem tylko na papierze. Masz więcej obowiązków i większe ryzyko zwolnienia a pieniążki już nie koniecznie tak jak piszesz są odpowiednie do stanowiska.

Kierownik Nowy wpis
@Vivo

Potwierdzam, o wiele bardziej opłaca się być doradcą niż kierownikiem salonu. Masz mniej na głowie i tylko sprzedajesz i kasa często jest o wiele lepsza.

Xyz

Fajna opcja ze szkoleniami, jest ich serio dużo, więc jak ktoś szuka firmy, która też uczy i pomaga to polecam

@Xyz

Hej, a opiszesz te szkolenia? ile teraz mogą trwać? Jaki odnajdzie się w ich programie? Czego kluczowego można się nauczyć już na samym starcie?

Xyz

Na starcie miałem ekspres szkolenie ze sprzedaży, a później w tym samym miesiącu z optyki no i teraz jestem zapisany na dwa sprzedażowe

@Xyz

Hej, planuje aplikować na Doradcę w swoim rejonie. Te szkolenia nie są zależne od miasta? Zastanawiam się też nad tym czy one są prowadzone po godzinach. Dużo prywatnego czasu się poświęca?

Nie pracowalam w kodano ale bylam na rozmowie o pracę, ale podczas rozmowy dowiedziałam się pensja sprzedawcy to najniższa krajowa plus premia jeśli wyrobi sie target dlatego się nie zdecydowałam.. bylam jakoś mylnie przekonana że w optyce z doświadczeniem podstawa jest znacznie wyższa niż minimalna krajowa.i tylko dlatego rozczarowanie ponieważ sama rozmowa i osoba przeprowadzała rozmowę jak najbardziej w porządku.

Kandydatka

Witam, czy znacie może widełki dla specjalisty ds. księgowości? Teraz niedawno napisano, że optometrysta ma takie jak wskazują w ogłoszeniach. Czemu nie robią tego z innymi stanowiskami? są też inne oferty i o wynagrodzeniach nie widzę w nich szczegółów

Kwiatuszek

Witam. Jak wygląda podpisanie umowy o pracę. Czy jest ona rzetelna? Nie ma żadnych niejasności i kruczków? Jak wygląda kwestia urlopu?

@Kwiatuszek

Potwierdzamy, że umowa o prace jest zgodna z obowiązującymi nas przepisami w Kodeksie Pracy. W przypadku potrzeby przeczytania umowy przed jej podpisaniem, np. w czasie procesu rekrutacji jest taka możliwość - zachęcamy do zgłoszenia takiej potrzeby :)

Jak oceniacie pracę jako kierownik salonu? Wcześniej ktoś pytał o zarobki to pojawiła się odpowiedź, że jak sobie wypracujesz to tak będziesz mieć. Na ile jest Pracodawca pomaga w osiąganiu lepszych wyników? Czy warto jest starać się o ten wakat? Cokolwiek zależy od lokalizacji?

Z naszej strony przedstawimy jakiego wsparcia udzielamy Kierownikom Salonów: ROZWÓJ nowe projekty szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, rozwój jest dla nas kluczowy KOMUNIKACJA oparta na szczerości i transparentności - cykliczne spotkania z zarządem firmy, chcemy znać zdanie każdego managera, chcemy też informować o wszystkim co się dzieje w firmie NARZĘDZIA PRACY systemowe, marketingowe, HRowe i nawet te najprostsze od strony organizacji i techniki. Planujemy i dbamy o jak najlepszy proces onboarding w naszej firmie.

Rozwój w strukturach firmy

Jak wygląda sprawa rozwoju w strukturze firmy? Są rekrutacje wewnętrzne na stanowiska kierownicze czy jednak szukają osób z zewnątrz? Ile mniej więcej lat pracy zajęło wam awansowanie?

@Rozwój w strukturach firmy

Jest to bardzo indywidualny proces, jednak musimy podkreślić, że w naszej firmie proces rekrutacji wewnętrznych, zakończonych awansem jest bardzo popularny. Z uwagi na ciągły rozwój - otwieranie nowych lokalizacji dla salonów optycznych - jesteśmy w stanie zapewnić realną możliwość awansu :)

Czy warto aplikować?

Ile netto można zarobić na stanowisku optometrysta?

pytanie o badanie

Przeczytałem wywiad z członkiem zarządu Kodano i pada w nim takie zdanie: "My takiej automatyzacji dokonaliśmy, upraszczając do minimum wymagania od osoby przeprowadzającej proces badania i skracając do maksimum czas jaki pacjent spędza na naszym fotelu." Chciałbym zapytać (najlepiej kogoś kto korzysta z automatu) jak taki sprzęt radzi sobie, kiedy do gabinetu trafia osoba z np. zaćmą, stożkiem rogówki, niedostateczną konwergencją, nieskompensowaną heteroforią, skurczem akomodacji lub innymi problemami z nią związanymi. Wykrywa je? Jest w stanie wyznaczyć heteroforię, zakresy wergencji, odpowiedź akomodacji itd. Na ile takie badanie jest zgodne ze standardem przygotowanym przez PTOO?

@pytanie o badanie

na badaniu dobierane są okulary i na tym się skupiamy. Rzeczy przez Ciebie wymienione nie są sprawdzane

widzenie obuoczne
@odpowiedz

A jest przynajmniej sprawdzane widzenie obuoczne, chociaż test Wortha albo równoważenie bodźca do akomodacji? Badanie forii to też badania pod okulary/ bez uwzględnienia tego część osób może dalej borykać się z problemami, które skłoniły do wizyty.

Żaneta
@widzenie obuoczne

Mamy w maszynie program który nas prowadzi do ustalenia wady i to zakładamy do tej takie oprawki z kasety i klient sobie patrzy czy mu dobrze. Tych czynności wymienionych to nawet nie wiemy co to jest. Jak ktoś ma problem z oczami to nie badamy

Nicki
@Żaneta

Bzdura

@widzenie obuoczne

No ok, tylko że ty nie rozumiesz jednej rzeczy. To jest przyszłość optyki. To rozwiązanie wchodzi powoli na wiele krajów Europy. Nie ma co rozmawiać o zasadności badania, bo niestety ale za kilkadziesiąt lat to będzie już standard. Optometrysta to będzie zatrudniony jeden na 4 salony i będzie doskakiwal w miarę potrzeb. Poza tym optometrysta też odsyła często do okulisty więc ten zawód w gruncie rzeczy będzie umierał.

Widzenie obuoczne
@X

Akurat ja znam też częste sytuacje, że okulista odsyła do optometrysty, albo takie gdzie ktoś był w kilku salonach sieciowych i za każdym razem było źle - nawet próbowali wymieniać soczewki trzy razy, ale w końcu oddali kasę, bo nie wiedzieli o co chodzi. Później na badaniu wychodzi foria, pacjent odbiera okulary z prymatem i jest dobrze. Jasne, nie są to aż tak częste sytuacje, ale pacjenci sami nie wiedzą co jest przyczyną i osoba w gabinecie musi być gotowa na różne rzeczy. Korpo są krótkowzroczne - może będzie teraz szybki zysk, ale długofalowo stracą.

@Widzenie obuoczne

Tak, tylko, że nie tylko Kodano tego uzywa. Znam jedną firmę ze Skandynawii co też to robi i mają może jednego pacjenta na 50, że muszą robić normalne badanie. Z punktu biznesowego jest to dużo bardziej opłacalne. Ja radzę raczej zapoznać się z tą maszyną zamiast tak pisać. Kiedyś nie było autorefraktometrow i jakoś okulista musiał badać ;) Czasy się zmieniają. Zresztą optometrysci są sami sobie winni. Większość zachowuje się co najmniej Jakby byli lekarzami i dlatego salony wola nawet sprzedawcę z kursem refrakcji bo się nie wywyższa. Odwieczny problem branży. A automaty to będzie standard już niedługo wszędzie.

XD
@X

Często słyszę, że optometryści się wywyższają- zwłaszcza od pracodawców, którzy oferują im minimalną i dziwią się, że żaden nie chce, albo od doradców, którym przeszkadza, że zarabiają mniej. Normalne, że człowiek po studiach, kursach i z doświadczeniem chce zarabiać przyzwoicie.

Ola
@X

To ja ci inaczej odpowiem, bo bzdury opowiadasz , owszem w Skandynawii korzystamy z nowoczesnych technologii ale za urządzeniami siedzi specjalista po studiach kierunkowych, a nie przypadkowa osoba , którą sadza się przed maszynę i ma tylko klikać guziczkami, u nas taka osoba przeprowadza wyżej wspomniane testy i wie co bada, rozumie wszelkie odchylenia i wie jak na nie zareagować , refrakcja to tylko część badania wzroku więc pacjent jest naprawdę kompleksowo zbadany. Tu po komentarzach wyżej widzę, że osoby odpowiadające nawet nie wiedzą o czym mówią, a się wypowiadają ! Ludzie przyjmijcie do wiadomości, źe badacie żywego człowieka

@Ola

Może w twojej Skandynawii. W największej sieci w Norwegii robi to zwykły sprzedawcą po przyuczeniu. Zresztą wali mnie to. Wierz sobie lub nie. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej modne. Po co specjalista ma to robić skoro może robić zwykle badanie? Czas badania standardowego a tego jest podobny. Bzdury piszesz ty.

@XD

Taaa... Po prostu chodzi o to że nie chcą sprzedawać tylko wola siedzieć w gabinecie. I tyle. Niestety ale salon optyczny to nie tylko gabinet a optometrysta na studiach nie ma tylko badań ale wszystko co związane z okularami. I o tym ciągle zapominacie.

Zastanowiło mnie to zapytanie o umowę i to czy jest na pewno rzetelna. Czy to była jakaś sugestia z tymi kruczkami? Każdy ustala sobie cos elastycznie czy raczej ten sam druk dają do podpisu? Chce aplikować na technika, jak wy macie w końcu z tymi premiami? Piszą w opisie ze ich system jest jasny a kiedyś ktoś stwierdził, że ich nie ma. wole się upewnić

@malwina123

Czy doradca klienta na umowie o pracę może zarobić 4 tys na rękę bez premii ?

@@malwina123

Nie.

a ile maksymalnie udaje się w takim przypadku na rękę wyciągać? I jak oceniacie teraz te całe premie? trudno jest je osiągnąć?

benefity

Czy jest planowane wprowadzenie multisporta i dodatkowej opieki medycznej? Firma się mocna rozrasta i przy tej skali to trochę słabo, że tego nie oferuje. Rzuciła mi się tu gdzieś wypowiedź przedstawiciela firmy, że mają inny benefity, ale pytanie jakie? Czytałem, że chcecie przegonić VE, ale sama liczba salonów jest wg mnie słabym wyznacznikiem jakości firmy.

widzę po opiniach ze głównie odnosiły się one do salonów, a właśnie potrzebnych jest specjalista ds. IT. możecie wiec opisać pracę na tym dziale? z tego co piszą oferują 15 tys, stąd moje zainteresowanie, zwłaszcza ze istnieje możliwość na prace w 100% zdalną. jak wiec oceniacie współpracę? Co głownie się robi? I jaki jest zespół?

Uciekajcie. Organizacja: leży, a pod względem procedur? Przygotuj się na to, że nie dasz rady się z niczego wybronić, bo nic nie jest „wystarczająco przekonujące”. Nowe osoby są rzucane na głęboką wodę nawet jeśli nie mają wiedzy optycznej. Bardziej doświadczeni pracownicy pytani o pomoc odpowiadają „musisz sobie poradzić ja mam badanie” na przykład. Jeśli chcesz świecić oczami i tłumaczyć się klientom a także górze z czegoś, co nie jest od Ciebie w żaden sposób zależne po kilkanaście razy dziennie to z pewnością praca dla Ciebie. (usunięte przez administratora)

Jakie wynagrodzenie firma proponuje kierownikom salonów??

Henia
@Karolina

Tez się właśnie nad tym ostatnio zastanawiałam, zwłaszcza ze w tej bieżącej ofercie, która w internecie jest widoczna niczego o nim nie piszą. to znaczy jest tylko tyle opisane ze masz podstawę i właśnie te prowizje od obrotu. Jak można go ocenić? Występuje jakaś sezonowość może w tym zakresie?

Maryla

Czemu kiedyś było tak super? Wyjaśnisz? Przyznaje, że nie mam doświadczenia po prostu sobie czytam o firmie i tym jak praca wygląda jak na razie. teraz to i tak doradca klienta jest poszukiwany na poziomie „ekspert” przynajmniej tak widzę w tytule. Czy z mniejszymi kwalifikacjami jest sens w ogóle się zgłaszać?

monika
@Henia

Jak sobie wypracujesz bedziesz miała.Podstawę zawsze dostaniesz.Na to mozesz liczyć.Kupę kasy.

M

Czytam o narzekaniu na na wysokie progi sprzedażowe - chyba nikt tu nie sprzedawał abonamentów telefonicznych... W kodano wyrabiam po 120% i raczej zależy to od chęci... Polecam, bo wyrobienie premii jest bardzo przyjemne :)

ahh
@M

tak da się, zalezy jaki region, klient i miesiac

Potencjalna pracownica

Witam, Aplikowałam na ofertę pracy pracownik magazynowy biurowy na Makuszyńskiego 18 w Krakowie. Jakie są godziny otwarcia salonu i w jakich godzinach zmianowych ta praca by była? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Spokój Psychiczny

Zostaw merytoryczną opinię o Kodano Optyk Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Kodano Optyk Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kodano Optyk Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kodano Optyk Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 17 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kodano Optyk Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Kodano Optyk Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.