Celuterm Sp. z o.o.

Opinie o Celuterm Sp. z o.o.

Gabryś Nowy wpis

Interesuje mnie praca w sprzedaży jako handlowiec. Tu są co jakiś czas takie oferty i zapotrzebowanie na nowych pracowników? Pracowałem już w takie branży jako PH więc mam odpowiednie kwalifikacje. Kiedy będą następne rekrutacje? Jeszcze w tym półroczu, wiadomo coś?

Arek

We wrześniu odsyłano do oferty dla asystenta handlowca / obsługa klienta. Szkopuł w tym, że na olx ogłoszenia znikają zaraz po zakończeniu procesu rekrutacji. Także nic mi po tym. Ale może ktoś, kto się dostał jesienią lub był chociaż na rozmowie kwalifikacyjnej, powie, czy tak, jak przed laty pierwsza umowa o pracę jest na okres próbny? Tak było w ogłoszeniu z 2016 r. dla pracownika biurowego wsparcia sprzedaży. Może więc teraz od razu jest UoP na czas nieokreślony? I z jakimi zarobkami trzeba się tu liczyć, z jaką podstawą i jaką premią?

@Arek

Ogłoszenie wisi od czerwca/ lipca 2023 najpierw życzą sobie, żeby przyjść na dzień próbny. Musiał ktoś być na przełomie września na te 2-3 miesiące i zrezygnować, bądź wyższa instancja zrezygnowała. Z tego co mówili na rozmowie to najlepiej jak ktoś będzie tam dostępny 24/h Sama treść ogłoszenia ma niby nieco sarkastyczny charakter, ale słowo " wyzyskiwany" jest nie na miejscu. Ewidentnie zakres obowiązków i wymagania są nie do zaakceptowania. To ogłoszenie jest niemal cały rok, bardzo często.

@Anna

Ogłoszenie pojawia się regularnie bo ciągle się rozwijamy. Tak to prawda, zwykle proponujemy by kandydat przyszedł do pracy na jeden dzień (za który ma płacony) aby rozejrzał się po firmie, poznał współpracowników i kulture firmy - aby mógł stwierdzić czy wogóle mu to odpowiada i jakoś chociaż w przybliżeniu zgadza się z jego wyobrażeniami. staramy sie dopasowywac współpracowników do wykonywanych zadań tak aby przynajmniej 70% wykonywanej pracy była zgodna z jego predyspozycjami aby mógł w tej pracy się dobrze czuć i byc w niej dobrym. Tak, był ktoś na 2-3miesiące. Bardzo zdolny człowiek ale niestety (usunięte przez administratora) .. i instancja wyższa zrezygnowała. 24/h - byłoby super, ale aż tyle nie oczekujemy :-) Skoro coś według Ciebie było nie namiejscu w ogłoszeniu to po co aplikowałeś/aplikowałaś? Celowo zamieszaczamy tak sformatowane ogłoszenie aby odsiać takich jak Ty. Piszesz że wymagania są nie do zaakceptowania - no właśnie dlatego z nami nie pracujesz. Bo nie zatrudniamy każdego kto przybędzie. Zatrudniamy ludzi zmotywowanych, zaangażowanych, rozumiejących grę zespołową i chcących się rozwijać.

@Celuterm Sp. z o.o.

Czy ktoś spełnił te wymagania ostatnio? Poza tym pracownikiem zatrudnionym na 2-3 miesiące? Czy może wszyscy pozostali zostali odsiani już na etapie pierwszego, próbnego dnia pracy? Bo taki odsiew nie brzmi zbyt zachęcająco.

2 osoby, Joanna i Angelika. Zadzwoń do firmy i poproś o rozmowę z nimi. Jaki odsiew? Byłbyś bardzięj zachęcony/a gdybysmy brali wszystkich jak leci? My też mamy prawo wyboru :-). Sam fakt, że z kimś rozmawiamy na rekrutacji do niczego, żednej ze stron nie obliguje. Jak myślisz, czy jako firma możemy sobie pozwolić na "odsiew" dobrych pracowników?

@Celuterm Sp. z o.o.

Nie pracuję z Wami, ponieważ po rozmowie, na której jak to mówi powiedzenie wyszło szydło z worka, dokonałam właściwego wyboru i to nie wy mnie, ale ja was odsiałam i przestrzegam innych. W ogłoszeniu jest zupełnie inny zakres obowiązków, a na rozmowie okazuje się, że oczekujecie innych zadań, warto precyzować to w ogłoszeniu, szkoda czasu , a dla mnie czas to pieniądz.

DB

Nie spełnił wymagań, co mnie wcale nie dziwi, napisali , że osobie podziękowali po okresie próbnym.

Asia
@Anna

Opowiesz jak ta rozmowa przebiegła w takim razie? W jaki sposób ten zakres obowiązków się różnił, było ich po prostu więcej? Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Inne rzeczy z ogloszenia się zgadzały za to? Chodzi mi np. o wysokość wynagrodzenia, rodzaj umowy.

@Anna

Chętnie sie dowiem jakie konkretnie obowiązki nie są wymienione w ogłoszeniu a padły podczas rozmowy? Jakie inne zadania się pojawiły, że pisze Pani o zupełnie innym zakresie obowiązków?

@Asia

Przede wszystkim padają pytania, które nie powinny sie pojawić, także sugeruję osobie rekrutującej zapoznać się z procedurami i zasadami przeprowadzania rekrutacji, a w szczególności zadania odpowiednich pytań, które sa związane ściśle ze stanowiskiem. Rozumiem , że do grona męskiego takich pytań raczej nie ma? Pytania typu Ile Pani ma lat i czy ma pani rodzinę, do czego te informacje są potrzebne? Chyba , że to rozmowa charakteru matrymonialnego? Naprawdę nie mam pojęcia, a zakres jest taki, że np. musisz pojechać na przegląd auta , albo dojechać na miejsce awarii w środku nocy. Czy w ogłoszeniu było coś o przeglądach samochodowych, czy tym powinien się zajmować asystent handlowca? Nie wiem, ale nie było tego w zakresie obowiązków. Także raz to pytania, jakich się nie powinno zadawać , bo niczego nie wnoszą do kompetencji i powierzanych obowiązków, czy wymagań, a dwa sam zakres nie jest jasno sprecyzowany, wystarczy to dopisać do ogłoszenia. Jest tak jak pisałam dzień próbny 1 dzień proszą , żeby przyjść i podzwonić , żeby cię sprawdzić czy się nadasz, powtórzę 1 dzień, umowa pierwsza na 2 miesiące, czy o pracę tego nie wiem, bo pracę mam.

@@Anna

Tak mężczyznom też takie pytania zadajemy. Co do zakresu obowiązków, to pytanie pokazuje, jakie jest nastawienie pracownika, czy interesuje go tylko odbębędnianie dnia pracy, czy praca. W każdym zakresie obowiązków pracownika jest wykonywanie czasami nietypowych zadań, o ile oczywiście nie uwłaczają godności ludzkiej, czy są niezgodne z prawem. Umowa na 1 dzień jest ukłonem dla pracownika, bo czasami zdarza się, że komuś ten typ pracy wybitnie nie pasuje i może się sprawdzić i sprawdzić firmę. Nie musi się zwalniać z obecnej firmy! Każdy dzień pracy, nawet ten próbny jest płatny.

@Celuterm Sp. z o.o.

No to może dla wyjaśnienia podacie Państwo przykładowe zadania, które są nietypowe? Tak żeby zrozumieć na czym to w ogóle polega. A czy dzień próbny jest płatny gorzej niż inne dni czy to wlicza się w wypłatę miesięczną już?

Oto przykładowe zadania nietypowe: - pojachanie samochodem firmowym na przegląd - zawiedzienie samochodu do mechanika - odebranie pracownika który zawiózł samochód do mechanika - zoarganizowanie lawety do pojazdu który zepsół się w trasie - zastąpienie w wybranych obowiązkach nieobecnego pracownika - pomoc przy wykonywaniu pracy chwilowo przeciążonemu pracownikowi - zorganicowanie kateringu podczas firmowego szkolenia i inne tego typu zwykle sporadyczne czynności. Ten jeden dzień próbny zwykle jest umową zleceniem płatnym tak samo jak każdy dzień pracy.

@Celuterm Sp. z o.o.

A jak rozumieć sporadyczność tego typu zadań? Raz w miesiącu? Raz na tydzień? O ile przegląd samochodu to faktycznie sprawa niezbyt częsta, to pomoc innemu pracownikowi w jego obowiązkach bywa w niektórych firmach czasem traktowana jak dodatkowe codzienne zadanie. Ewentualnie, czy takie zadania przekładają się na większą możliwość awansu zawodowego lub podwyżek?

Za SJP sporadyczny «występujący rzadko, nieregularnie» Tak takie zadania sprawiają, że zwiększają się Twoje kompetencje a to otwiera drogę do awansu a ten do podwyżek.

KM

Masz napisane w ogłoszeniu , że stopniowy wzrost wynagrodzenia, jak już sobie poradzisz z obowiązkami, bo nie chcę, żeby dobrego pracownika podłapała konkurencja.

@KM

Fakt, pisano o możliwości rozwoju zawodowego w strukturach handlowych, czy przyglądaniu się predyspozycją pracownika, by je rozwijać. To akurat z oferty dla Specjalisty ds. Wsparcia Sprzedaży, tyle że sprzed 7 lat. Ale o wzroście pensji tam nie było. Z czym jest więc powiązana możliwość podwyżki? Sama uczynność i zdolność do sporadycznego choćby wychodzenia poza typowe obowiązki może być do tego wystarczającym pretekstem?

Pomimo, że oferta o której piszesz jest sprzed 7 lat (a w tym czasie firma urosła 3 krotnie) w dalszym ciągu przyglądamy się predyspozycjom pracownika. Głęboko wierzymy, że praca oprócz pieniędzy musi też dawać zadowolenie. Chcemy by pracownik przez co najmniej 70% czasu pracy wykonywał pracę zgodną z jego predyspozycjami. W polityce naszej firmie wynagrodzenia są dopasowane do średnich krajowych na danym stanowisku plus 5-10%. Wynagrodzenie zależy od obejmowanego stanowiska. To na jakim stanowisku będziesz pracować zależy od posiadanych kompetencji i umiejętności oraz od aktualnych potrzeb w firmie. Sama uczynność i zdolność do wychodzenia poza typowe obowiązki nie jest powodem do podwyżki za to jest warunkiem koniecznym do zatrudnienia.

Nicki Nowy wpis
@Anna

Nie tylko handlówka wisi na OLX a jeszcze pracownik fizyczny aplikator izolacji natryskowych. Co miesiąc odświeżane od lat ogłoszenia ktoś chwilę przyjdzie i odchodzi bo wie jaka tam jest męczarnia. Wymagania jak w najlepszej na liście 100 firm na świecie - śmiechu warte. Szkoda zdrowia i nerwów.

Nowy wpis

@Nicki

Nikt nie mówi, że praca na tym stanowisku jest lekka i łatwa. To praca na budowach na terenie połowy Polski. Muszę jednak Pana zmartwić: osób, które rezygnują z tej pracy w krótkim terminie, jest bardzo mało. Cieszę się, że nasze wymagania odnośnie do pracowników zalicza Pan do 100 najlepszych firm na świecie. Sami aż tak dobrze byśmy się tak nie pozycjonowali. Wymagamy, ale też i płacimy. Nasi pracownicy zarabiają więcej, niż na porównywalnych stanowiskach w innych firmach.

Włodek Nowy wpis
@Arek

Co miesiąc widnieją te same oferty pracy niestety nikt nie chce w takich warunkach pracować i za marne wynagrodzenie. Słaba firma są lepsze, które ludzi szanują i ich czas prywatny.

Kalina

Jak firma szukała pracownika dawniej jako Specjalista/ka ds. Wsparcia Sprzedaży, to oferowali pensję 200 - 4000 zł. Ale minęło nieco lat. I jak obecnie płacą? Jaka jest teraz pensja na tej posadzie? Więcej dają?

Greg
@Kalina

Tu znajdzie Pani bieżące informacje: https://www.olx.pl/oferta/praca/asystent-handlowca-obsluga-klienta-CID4-IDJEO08.html?bs=olx_pro_listing

Kraków WL

W dniu wczorajszym, tzn. 25 lipca 2023 r., trzej pracownicy firmy Celuterm przeprowadzili prace związane z dociepleniem stropodachu wentylowanego mojego domu. Przyjechali punktualnie o godzinie 9:00, tak jak zapowiedzieli się wcześniej w rozmowie telefonicznej. Następnie, po krótkiej i rzeczowej rozmowie, bardzo sprawnie i profesjonalnie przystąpili do zorganizowania sobie stanowiska pracy i wprowadzania pod dach granulatu wełny mineralnej. Po zakończeniu prac (co nastąpiło po około 4 godzinach) przedstawili mi zarówno dokumentację fotograficzną położonej przez nich pod dachem warstwy granulatu o grubości 30 cm i rozłożonej na powierzchni około 82 metrów kwadratowych, jak również efekt ich pracy mogłem zobaczyć osobiście na własne oczy. Muszę przyznać, że prace przebiegły bardzo sprawnie i bez problemowo. Wyjeżdżając, panowie pozostawili po sobie idealny porządek, Dokumentację fotograficzną wykonanego docieplenia, tj. 12 zdjęć w formacie jpg, pan kierujący pracami przesłał mi w dniu dzisiejszym e-mailem. Reasumując, wszystko odbyło się naprawdę profesjonalnie. Tylko pogratulować takich pracowników.

Laura
@Kraków WL

Wow, to naprawdę bardzo profesjonalne. Chłopak chciał starać się tutaj o pracę ale teraz się martwi, że przyjmują tylko doświadczone osoby. Ktoś wie może czy bez doświadczenia można tutaj o pracę się ubiegać?

Jakiś czas temu aplikowałem do tej pracy, sama rozmowa bardzo przyjemna, bardzo luźna i życzliwa atmosfera- aż byłem zaskoczony, a co najważniejsze Pan który ze mną rozmawiał uprzejmy, bardzo szczegółowo opowiadał jak ta praca ma wyglądać. Zaproponowano mi dobre zarobki. Pracy niestety nie przyjąłem ze względu na sytuację rodzinną. Myślę, że warto tam składać swoje CV.

Nie było oklepanych pytań rekrutacyjnych z internetu, za to duży +. Pytali o chęci nauczenia się czegoś nowego

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Andrzejm

W tym miesiącu wykonano u mnie ocieplenie dużego dachu z tradycyjną dachówką ceramiczną metodą wstrzykiwania celulozy. Cała izolacja była bardzo zniszczona przez kuny. Bałem się tej naprawy, ale wszystko zostało wykonane szybko, sprawnie i na złoty medal. Ekipa mistrza Patryka spisała się rewelacyjnie. Myślałem, że zajmie im to z 7 dni min. zrobili to w 3,5 dnia. Cały koszt zgodnie z umową. Polecam usługi tej firmy

Teresa
@Andrzejm

A skoro zrobili to tak szybko to czy pracowali po 8h czy dłużej? Zastanawiam się czy pracownicy byli obecnie do późnych godzin na miejscu pracy? Ktoś wie jak tutaj wygląda kwestia godzin pracy, bo ktoś kiedyś pisał, że pracują nawet po 16h

Grażyna

Polecam jestem bardzo zadowolona w domu o wiele cieplej A pan Grześ bardzo miły i słowny

hmmm...

Dzień dobry, czy firma poszukuje aktualnie pracowników ?

@hmmm...

No ja ofert aktualnych na necie to nie widzę. Chyba, że oni gdzieś jeszcze się ogłaszają?

Jeśli ktoś lubi pracować po 16 godzin dziennie to spokojnie może aplikować,ja niestety nie mogę polecić tego pracodawcę.Dużo by tutaj można napisać np o śliskim mateuszku brygadziście który kopie dołki żeby tylko nie powstała nowa brygada zagrażającą temu panu ,bo ten pan nie ma pojęcia jako brygadzista o branży w której pracuje!Woli załatwiać swoje interesy w czasie pracy a reszta niech sobie radzi!Jego jedynym zadaniem jest czarowanie klientów.Jeśli któryś z klientów kiedyś weżmie rzeczoznawcę to się pan właściciel mocno zdziwi z kim ma do czynienia.Pan właściciel obrażalski nie potrafi przyjąć krytyki, ja miałem odwagę powiedzieć to co wszyscy myślą ale boją się mówić!Brak diet,delegacji!Przykłady: jazda na naprawę dachu bez rusztowania bo przecież ta firma robi z drabin!(Jeden klient z śląska wyśmiał pana mateusza za taki profesjonalizm.kucie otworów technologicznych stropodachu młotkiem i przecinakiem to standard!Nie warto w tej firmie być szczerym oraz prawdomównym,nie warto się poświęcać po 240 godzin miesięcznie(minimum)wstawać o 4 i wracać do domu o 22.Takie są standardy w tej firmie,miałem nadzieję iż w tej firmie nauczę się czegoś nowego i nawiąże dłuższą współpracę.Po miesiącu dwóch pracowników odeszło,ja zostałem zwolniony za tutaj Cytat: krytykowanie metod prowadzenia firmy oraz sposób pracy!

Iwona

Oho, to faktycznie widzę ogromny powód podali. Szkoda, że zamiast się zastanowić najpierw jaki może być powód takiej opinii od razu jest reakcja, jednak powinni być bardziej opanowani... No ale koniec końców chyba najważniejsze, że nie żałujesz prawda? Myślisz, że dużo osób weźmie Twoją opinię pod uwagę jako przestrogę?

@Iwona

Reakcja była szybka,widocznie pana właściciela zabolało bardzo to co napisałem!Nie żałuję tej decyzji widocznie tak musiało być,mam wiele talentów i zdolności i tacy ludzi przynoszący złą energię i klimat w pracy prędzej lub też póżniej dostaną to na co zasłużyli.Muszę tylko przypomnieć iż tzw wąskim gardłem w tej pracy jest zespół który stworzył sobie układ i wychował sobie pracodawcę.P.S kolejny pracownik popracował aż cały dzień.Brawo celuterm taka zachęta i motywacja jest na medal.

Skąd wiesz o tym nowym pracowniku który pracował jeden dzień? I dlaczego tylko tyle?

Janusz
@Iwona

A ja myśle, że może się tam nie nadawałeś? Jak sam twierdzisz jesteś człowiekiem wielu talentów…..a może tylko Ty tak uważasz? Skoro szukałeś tak pracy to widocznie nikt do tej pory na Twoim talencie się nie przekonał. W każdej ekipie są słabe ogniwa niestety, ale pracować wszędzie trzeba i basta !

@Janusz

Ty to do mnie piszesz czy chciałeś do niego i źle Ci się kliknęło? ;) No ale nie jedź aż tak po jego talencie, bo mu się jeszcze przykro teraz zrobi. ;p Ale faktycznie nie ma co się w firmie kisić na siłę

@Janusz

Powiem krotko na temat.Bardzo duża rotacja mówi sama za siebie.Nie wspomnę o metodzie pracy rodem z etiopii.klimat w pracy też nie jest za dobry! Trzecia rano do pracy powrót o 22 następny dzień też podobna sytuacja! Ostatnia sprawa jeśli ja np się nie nadawalem i kolejnych kilkunastu pracowników to co można sobie pomyśleć o brygadziście Mateuszu bez pojęcia?! Równie dobrze można by piekarza zatrudnić na te stanowisko!

@Iwona

A pani się tak udziela jakby tam pracowała?!Ja napisałem całą prawdę a po komentarzach widzę że kogoś chyba mocno zabolało to co napisałem!No cóż prawda czasami jest bolesna!Ale nadal jest to prawda.

Iwona

Chyba jednak tamten komentarz został nieco źle odebrany. :/ Ale w sumie racja, gdyby chodziło o jedną osobę, która by się nie nadawała to jeszcze ok, ale przy kilkunastu to może zdawać się lekko podejrzane. Czyli problemem faktycznie był ten brygadzista czy może jednak coś innego?

Krzysiek

Bardzo polecam prace w Celutermie, bardzo ciekawa praca za fajne pieniądze. Właściciel bardzo w porządku. Pracowałem tam miesiąc ale musiałem zrezygnować ze względów zdrowotnych. Zdecydowanie wam polecam. Krzycho

@Krzysiek

Co znaczy dobre pieniądze? 19/21 zł na godzinę to sa te dobre pieniądze ?!

Olga

A jesteś pewien że na wszystkich stanowiskach się tyle zarabia?

@Olga

A jest inne stanowisko w tej firmie poza pomocnikiem dekarza sekretarkami i przedstawicielem??Może pani się pochwali swoim stanowiskiem pracy?!

Krzysztof M Warszawa

Dzisiaj ekipa Panów Damiana, Patryka i Kamila skończyła docieplanie wełną poddasza mojego 20-letniego domu. Zazwyczaj nie piszę opinii, ale chciałbym ta droga podziękować ekipie za duża kulturę, znakomitą organizację pracy i wykonanie pracy w taki sposób aby oszczędzić domownikom utrudnień.

Krzysztof K.

Firma bardzo rzetelna i fachowa. Od momentu pierwszego telefonu do końca prac, byliśmy bardzo fachowo obsługiwani, przedstawiciel który do nas przyjechał wszystko nam wymierzył i wycenił. Panowie uwinęli się u nas w jeden dzień a co najważniejsze zostawili porządek po sobie. Po rachunkach widzimy znaczna różnice w ociepleniu naszego poddasza. Jeśli szukacie sprawdzonej firmy której wam ociepli poddasze to Celuterm spełni wasalne oczekiwani. Do dziś polecamy naszym znajomym!

Marzena
@Krzysztof K.

Super, że jesteś zadowolony z usługi! A powiedz jak oceniasz kwestie finansowe?

Patrycja

Do komentarza 10/06/2021 godzina 13,32 (Patrycja) Gościli u Nas Arek, Mateusz i Łukasz

Patrycja

Gorąco polecam wybranie tej firmy!!! Podejście do klienta profesjonalne!! Każda wątpliwość zostanie rozwiana! Konkurencyjne ceny! A najważniejsze pracownicy , którzy są doceniani i dzięki temu z uśmiechem na twarzy podchodzą do klienta , swoją pracę wykonują rzetelnie, nie wspominając o porządku , który zostawiają po sobie!!!! Ps. Pozdrawiamy gorąco Pracowników i Dyrektora , który dotrzymuje obietnic.

Artek

Robota dobrze wykonana, poddasze nadmuchane celulozą aż miło, od razu czuć było różnicę. Ekipę pana Bogusława gorąco polecam. Partackich robót nie brakuje, więc Celuterm na brak zleceń nie będzie narzekał ;-) Jedyna uwaga do Pana Prezesa... czasami warto komunikować się z ekipą ;-) Na szczęście przy takich brygadzistach jak Pan Boguś to prezes może sobie spać spokojnie. Pozdrawiam.

Super firma !! Wszystko profesjonalnie wykonane - dotrzymany termin - dobra cena - polecam z czystym sumieniem

Zostaw merytoryczną opinię o Celuterm Sp. z o.o. - Racibórz

• Jak się pracuje w Celuterm Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Celuterm Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Celuterm Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Celuterm Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Celuterm Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Celuterm Sp. z o.o.