Opinie o Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o. w Poznań

ADAM w. Nowy wpis

Widziałem ofertę na programista RAD studio/C++. Ktoś może wypowiedzieć się o firmie?

Adam W. Nowy wpis

Widziałem ofertę pracy na programista RAD studio/C++

Kiedyś

Jakiś czas temu tam pracowałem. Jak odchodziłem to myślałem że to była w miarę dobra praca ... Ale jak nabrałem doświadczenia to wiem że była kiepska. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że zaletą było to że to dobry "start" dla całkowicie zielonych osób. Na tym kończą się zalety. Softy przestarzałe, wyjazdy z dnia na dzień, wszystko na wczoraj, CHAOS nie organizacja, brak benefitów, zdarza się że jak coś zrobisz nie po myśli Szefa to wytrze Tobą podłogę, zarobki słabe (jedynie że się to zmieniło). Najgorsze chyba było to że dostawało się dużo swobody na zasadzie "rób jak uważasz" a jak tak zrobiłeś i się nie spodobało to było "bez sensu! Czemu tak! Głupota!" I nie w sytuacji że zrobiłeś coś źle tylko po prostu inaczej. Ludzie z którymi pracowałem byli w porządku, pracowici, chętni do nauki ogólnie myślący. Z umowami żadnego problemu generalnie. Wynagrodzenie na czas. Z perspektywy czasu nigdy bym tam nie wrócił. Jest dużo lepszych firm lub porównywalnych ale zdecydowanie lepiej płatnych. Nie dajcie sobie założyć klapek na oczy i będzie dobrze.

Beata Nowy wpis
@Kiedyś

To dla osób bez doświadczenia sa jakieś szkolenia na początek czy dlaczego uważasz że to dobra praca dla takich osób? A czy na umowę o prace można liczyć?

Xyz Nowy wpis
@Beata

Osoby bez doświadczenia mogą tam chwycić za multimetr coś pomierzyć, zamontować jakieś elementy w szafie, wziąć udział w testach szaf, zobaczyć jak działają systemy automatyki procesowej itp. szkolenia tylko dla wybranych, ale w zwykłe obowiązki wdrażają pracownicy. Z umowami tak jak pisze nigdy nie było problemu, były załatwiane uczciwie. Po prostu jak człowiek nabywa z czasem więcej umiejętności rozmawia ze znajomymi z szeroko pojętej automatyki to uświadamia sobie że w tej firmie są ograniczone możliwości rozwoju. Ale żeby zacząć przygodę z automatyka jest spoko.

Gabriela

Widziałam dawne ogłoszenie na Automatyka Elektryka Projektanta. Nie podali tam widełek płacowych tylko wspomnieli o pakiecie świadczeń. A wiecie coś o pensji na początek?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Tanka

Firma dobra na rozruch tak max 6 miesięcy. Ciekawe tematy i ciekawy sprzęt ale to jedyne zalety... Decyzję wydawane w sposób losowy, brak informacji zwrotnej o postępach pracy, wyjazdu lubią się pojawiać z dnia na dzień a później się okazuje że są niepotrzebne. Zarząd wyzyskuje pracowników do granic możliwości zwalają na nich winę za wszystko, wieczne krzyki i kłótnie to norma. Obgadywnie pracowników za plecami czy brak jasnych zadań - tutaj bardzo często pojawia się rób jak uważasz a potem są zmiany tylko dlatego że zrobiłeś inaczej. Czy dobrze czy źle nie ma znaczenia jak nie odczytales myśli prezesa to oznacza że zrobiłeś źle

Romek K.
@Tanka

Sama prawda. Firma beznadziejna.

@Tanka

Skoro polecane jako rozruch na 6 miesięcy to w sumie co konkretnie można dzięki temu stąd wynieść?

@Wanda

Trochę programowania PLC/SCADA, jakieś tam wyjazdy ogólne obycie z automatyka. Ale po pół roku to już się robi te same nudne rzeczy i kończy się okres "ochrony" więc zaczyna się wycieranie podłogi Toba. Daltego 6 miesięcy szybkiej nauki i warto uciekać dalej bo tylko się depresji tu można nabawic.

@Tanka

Aha, no cóż. A umowa to jak tu wygląda? Na jaki okres?

@Wanda

Z umową nie ma problemu. Na początku okres próbny później przeważnie na nieokreślony. Gorzej tylko z liczbami jakie znajdują się na umowie bo czasami przejście z okresu próbnego na nieokreślony nie zmienia nic a jest nawet gorzej bo ma się więcej roboty za tą samą kasę...

@Tanka

A to faktycznie nieciekawie. Ale to co jeszcze takiego dokładają? :/

@Wanda

Zrobisz jeden program w ciągu tygodnia? Spoko luz. Poprawisz się i zrobisz trzy na tydzień? Wszystko spoko ale sporobuj chociaż raz zrobić mniej to zapomnij to podwyżce w końcu ciągle popełniasz błędy i przyzwyczaj się to wytykania błędów bo "kiedyś nie zrobiłeś tego tak szybko"

@Tanka

No to widzę wymogi spore i by stałego wzrostu oczekiwali. A gdzie czas na odpoczynek i regenerację? Ale ogólnie to są tu osoby z dłuższym stażem, które na luzie w tym systemie wyrabiają?

@Wanda

Czas na odpoczynek czasem jest czasem nie zależy jak szefowi się przypomni czy coś jest na wczoraj. Są tu osoby z dłuższym stażem ale to osoby które dostały awans tylko przez zasiedzenie się. Jeżeli jesteś młody i ambitny i zrobisz 5x szybciej coś niż pracownik że stażem 20 letnim nie ma znaczenia. Tutaj awansuje się poprzez zasiedzenie nie poprzez umiejętności.

@Tanka

Awans przez zasiedzenie się? Niby jakiś argument zawsze musi być... A ile więcej kasy za to zgarniają czy to nieznaczna kwota?

@Wanda

Zależy czy szef Cie lubi. Jezeli jest dwóch takich samych programistów to ten który jest bardziej lubiany dostanie więcej. Ma to być swego rodzaju 'kara' jak nie radzisz sobie w pracy (to że nie jest to twoja wina nie ma żadnego znaczenia w myśl zasady jak nie ma winnych oskarży się ofiary)

Łucja
@Tanka

Czyli propagują rywalizację między pracownikami, a co na to sami pracownicy, jak atmosfera w takich warunkach? Bo z tego co wyczytałam w Twoim wpisach wyżej jeśli chodzi o relacje z samymi przełożonymi są średnie

@Łucja

Bardziej chodzi o zbudowanie takiego myślenia w pracownikach że albo (usunięte przez administratora) i dostaniesz możliwość uruchomienia całej pompowni albo nie i wtedy co najwyżej możesz pozamiatać podłogę. W większości pracownicy są naprawdę w porządku. Można powiedzieć że niechęć to takiego stylu zarządzania sprzyja zawiązaniu relacji. Akurat ludzie są dużą zaletą tej firmy i gdyby tylko szefostwo dało możliwość im rozwinięcia skrzydeł to firma działała by jak w zegarku. Pracownicy są chętni do pracy, ambitni i nie obce im rozgryzanie trudnych tematów. Kwestia taka że z czasem ta chęć zanika i ludzie odchodzą, robi się chaos bo każdy trzymał to w "głowie a nie na papierze" trzeba robić jeszcze raz to samo i koło się zamyka.

Romek K.

Dzień dobry, Co tu dużo mówić, firma z podejściem do pracownika jak z lat 60 (wyzysk, mało kasy, a jak dużo to 24h/7 pracuj, brak szacunku, zatrudnianie studentów byle tylko ich wyzyskać), temat ciekawy ale realizowany jak w latach 80 z ciągłym narzekaniem że "kiedyś to było". Cokolwiek zrobisz będzie ZAWSZE gorsze od tego co szef wymyśli, porażki twoje a sukcesy szefa. POLECAM OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM, TYLKO STRATA CZASU.

Zostaw merytoryczną opinię o Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o.
  • Dziadoszańska 10
    61-248 Poznań

Teko Systemy Automatyki Sp. z o.o.