VPK Packaging Polska Sp. z o.o.

1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o VPK Packaging Polska Sp. z o.o.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w VPK Packaging Polska Sp. z o.o.?

Nowy wpis

Umiejętności weryfikowane są zazwyczaj na podstawie rozmowy. Oczywiście weryfikacja zależy od rodzaju stanowiska pracy, na jakie aplikuje kandydat.

Były pracownik Nowy wpis

Wypatrzył mnie rekruter na jednej ze stron. Umówiłem się na rozmowę rekrutacyjną. Dostałem ofertę pracy jako konstruktor w jednym z oddziałów. Po około czterech tygodniach wdrożeń, zostałem zwolniony. Nie mogłem się pożegnać nawet z kolegami. Mam parę lat "przepracowane" ,ale takie coś mnie pierwszy raz spotkało. Z takim podejściem cieszę się, że nie pracuję w VPK.

Nowy wpis

Rozwijamy ofertę e-commerce

Fabryka VPK w Radomsku została wyposażona w nową maszynę produkującą opakowania e-commerce. Vario 200 umozliwia nakładanie taśm dwustronnych lub zrywających na opakowania wykorzystywane w handlu elektronicznym.

Zmieniają się przyzwyczajenia zakupowe, a branża e-commerce rozwija się w zawrotnym tempie. Naszą odpowiedzią na potrzeby tego segmentu rynku jest inwestycja w maszynę Vario 200, która pozwala produkować opakowania wielokrotnego użytku z taśmą dwustronną i zrywającą lub ścieżkami kleju wiecznieżywego z taśmą zabiezpieczającą.
Jak wynika z badań Gemius Polska zakupy online robi już 73% polskich internautów. Do 2025 r. udział e-commerce w rynku detalicznym sięgnie prawie 20%. Polacy najchętniej zamawiają w Internecie produkty z branży odzieżowej, obuwniczej oraz kosmetycznej, ale coraz częściej również spożywczej.

Konsumenci zwracają coraz większą uwagę na ekologię i możliwość ponownego wykorzystania opakowania. Tektura falista jest materiałem charakteryzującym się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Tasiemki pozwalają z łatwością otwierać i ponownie zamykać pudełka, w których otrzymujemy zamówiony produkt.

Więcej o naszych rozwiązaniach e-commerce

Jako pracownik mogę śmiało powiedzieć, ze wszystko jest ok. Firma sie rozwija, ludzie są mega :)

Jan

Dużo was tam pracuje? Jakiś socjal jest? ;) Fajnie by się było czegoś więcej dowiedzieć od pracownika, więc liczę na twoją odpowiedź!

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie VPK Packaging Polska Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

Aktualność
Nowa fabryka w Brzegu otwarta!
Blisko rok prac budowlano-wykończeniowych, 22 tysiące metrów kwadratowych, nowoczesne maszyny do produkcji opakowań, a przede wszystkim jeszcze większe możliwości produkcyjne. Za nami oficjalne otwarcie nowej fabryki VPK w Brzegu.

Inwestycja z rozmachem
To kolejny krok inwestycyjny VPK w Polsce, ogromnie ważny dla rosnącej liczby klientów dotychczas obsługiwanych przez fabrykę w Radomsku. Łączna powierzchnia produkcyjno-magazynowa wynosi 22 tys. m2.  Nowy zakład  pozwala nam na zwiększenie wydajności produkcyjnej dla naszych klientów z Polski, jak i zza granicy o 60 mln m2. Skala inwestycji wpływa na umocnienie naszej pozycji biznesowej  oraz zapewnienie klientom jeszcze bardziej nowoczesnej i efektywnej produkcji – mówił podczas otwarcia Jacek Kryszkiewicz, dyrektor zarządzający.

Nowoczesny park maszynowy
Fabryka została wyposażona w maszyny, takie jak Mithsubishi Evol, Bobst 2.1 Mastercut  oraz Masterflex, dodatkowo linię odbioru odpadu z transportem do belownicy makulatury, paletyzator, depaletyzator, automatyczne wiązarki i foliarki opakowań, w pełni zautomatyzowaną mieszalnię farb, a także ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Przestrzeń jest bardzo nowoczesna, wypełniona energooszczędnym oświetleniem LED, a przede wszystkim spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa pracowników, m.in. bezpieczeństwa przeciwpożarowego z instalacją tryskaczową obejmującą całą powierzchnię. Nowo uruchomione linie produkcyjne są w pełni zautomatyzowane. Linie transportujące będą dostarczały tekturę bezpośrednio z tekturnicy do maszyn przetwórczych, za pomocą zautomatyzowanego systemu transportu MINDA, eliminującego zbędny transport wewnętrzny wózkami widłowymi – co zwiększy bezpieczeństwo pracy oraz zoptymalizuje przepływy surowca do produkcji opakowań. Dzięki temu rozwiązaniu zredukujemy jego nadmierne magazynowanie – mówił Bartosz Nimsz, kierownik zakładu VPK w Brzegu.

Idealna lokalizacja
Nowa fabryka VPK jest zlokalizowana w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Skarbimierzu. To przestrzeń niewątpliwie sprzyjająca inwestycjom. Geograficznie firma jest wreszcie obecna w regionie, który przyczynia się do skrócenia dystansu dzielącego ją do tej pory od potencjalnych klientów zlokalizowanych na południowym zachodzie Polski. Otwiera się również możliwość nawiązania współpracy z odbiorcami z Czech oraz Niemiec. Na obecną chwilę w Brzegu pracuje 120 osób, przewiduje się zatrudnienie dodatkowych 60, a wraz z rozwojem parku maszynowego kolejnych. Skala inwestycji sprzyja postrzeganiu VPK jako atrakcyjnego oraz godnego zaufania pracodawcy w regionie oraz ważnego partnera biznesowego dla aktualnych i przyszłych klientów.

Potencjał branży
Pandemia wpłynęła znacząco na rynek opakowań i przyzwyczajenia zakupowe konsumentów. Branża opakowaniowa jest strategicznym partnerem rynku e-commerce. Opakowania z tektury falistej charakteryzują się dużą wszechstronnością, zapewniają ochronę produktu, zoptymalizowaną logistykę i wzmocnienie wizerunku marki. Nowa fabryka jest naszą odpowiedzią na rosnące wymagania rynku i ekonomii produktów.

Wysoka jakość druku

Podczas kreowania naszych opakowań, korzystamy z najnowszych technologii!  Podnosimy jakość druku FLEXO poprzez stosowanie innowacyjnych rozwiązań. Zwiększamy rozdzielczość nadruku korzystając nawet ze standardowych wałków drukujących - anilox.

Zastanawiasz się jak wypadnie nadruk na Twoim opakowaniu? Miewasz problemy z rozpasowaniem, zmianą kolorów, trappingiem (nakładaniem się kolorów w druku wielobarwnym)? Mamy na to sposób. Nasze najnowocześniejsze technologie poprawiają nanoszenie farby i zapewniają jej odpowiedni transfer na arkusz tektury.

Efekty:
- szybsze tempo nadruku,
- mniejsze zużycie farby,
- niwelowanie tzw. efektu 3D, czyli przesunięć poszczególnych kolorów między sobą,
- niwelowanie washboardingu, czyli wad druku wpływających na zmianę barwy na tekturze falistej,
- zwiększenie jakości nadruku i wiele innych!

Łatwo dostrzec różnice. Zapraszamy do współpracy!

Olga

VPK Packaging, jak zapewne wiecie, jest międzynarodowym dostawcą opakowań. Na ich oficjalnej stronie widnieją aktualne oferty pracy - teraz akurat szukają Młodszego projektanta opakowań, a także Operatora maszyn przetwórczych: https://www.vpkgroup.com/pl-pl/praca-w-vpk-packaging-group A przyjmują tam osoby bez doświadczenia? To dla mnie ważne, więc liczę na szybkie odpowiedzi.

@Olga

Opinie nt. Osób zarządzających są (usunięte przez administratora). Chyba jasne jest dlaczego. Trzech słabych muszkieterów zabolała prawda.

Asia
@Adam

Nie wiem skąd tyle jadu się tu pojawia chociaż domyślam się że to opinie biednych, sfrustrowanych osób które musiały pożegnać się z VPK bo nie nadawały się do pracy. W firmie zaszły pozytywne zamiany, pracujemy w fajnej atmosferze , widzę inwestycje i możliwość rozwoju osobistego a to dla mnie jako młodej osoby bardzo ważne :)

Justyna

Czy tak dobrze pracuje się w firmie, że nikt nie zagląda na forum?

Zostaw merytoryczną opinię o VPK Packaging Polska Sp. z o.o. - Września

• Jak się pracuje w VPK Packaging Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy VPK Packaging Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VPK Packaging Polska Sp. z o.o.?

VPK Packaging Polska Sp. z o.o.