Opinie o Elitmind Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Elitmind Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Elitmind Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elitmind Sp. z o.o. w Warszawa

Mlozi

To co mnie rozwaliło po dołączeniu do tej firmy to fakt że niektórzy są na zwyklym body leasingu a inni potrafią mieć po 3 projekty. Ciężko ocenić jakość tego co jest tworzone ale patrząc na to z boku uważam że firma ma kilka mocnych ogniw a reszta to przecietniactwo które wozi się na grzbiecie innych. Ostatnimi czasy mówi się o odejściu kilku kluczowych osób więc cholera wie gdzie to zaprowadzi firmę. Moim zdaniem firma cierpi na problem braku kierunku, mówią że snowflake ma który mocno liczyłem jest w firmie a zajmuje się nim 2 osoby, dużo power bi, databricks jest sporo ale znowu jak pogadać z ludźmi to nikt nic o tym nie wie. Szukam aktywnie pracy i myślę że będę takie firmy omijał szerokim łukiem, szkoda życia.

W Elitmind pracuje już 2,5 roku i co tu dużo mówić jak zaczynałem to praca jak w małym consultingu, obecnie czołowa firma Data w Polsce. Topowi eksperci w kraju - wystarczy popatrzeć kto występuje na konferencjach i z jakimi tematami. Mega mnie cieszy poziom merytoryczny jaki firma reprezentuje, bo mocno na to pracowaliśmy - wszyscy. Zalety: Tematy w 99% to Cloud i nowoczesne platformy danych end to end - Lakehouse(Databricks), Synapse, Snowflake i Power BI. Kultura w firmie mocno nastawiona na rozwój osobisty - pracujemy na samym froncie postępu technologicznego (np. ostatnio mocno testujemy Open AI). Bardzo promowana proaktywna postawa - bez problemu można liczyć na możliwość realizacji swoich pomysłów (aktywnie działa wewnętrzne Center of Excellence, jedna z inicjatyw to na przykład wypracowanie standardów mockupowania raportów lub skrypty terraformowe dla Lakehouse’a), wsparcie w występach na konferencjach, webinarach, pisaniu artykułów, działalność w community etc. Chcesz przeskakiwać kolejne stopnie w ścieżce kariery? Udowadniasz swoja wartość na projektach w coraz bardziej odpowiedzialnej roli (np. Developer -> Senior Developer -> Architect -> Tech Lead) i bardzo szybko zostaniesz za to doceniony. Wady: Z racji tego ze pracujemy na najnowszych technologiach trzeba nadążać - nieustanna nauka jest wpisana w etos tej pracy - a zmiany technologiczne przyspieszają, a nie zwalniają (Poranna kawka raczej okupiona czytaniem bloga Microsoftu i Databricksow, a nie wiadomości na świecie????). Coraz wyższy poziom i rozmiar projektów - CI/CD, IaaC, Data Governance, Data Quality, Security - na wszystkich projektach te tematy są już grane wiec trzeba pracować nad swoim warsztatem inżynierskim.

Andrzeju
@Andrzej

Oo, szukam mojego wpisu odpowiadającego do szanownego autora i opinia zniknęła ???? cenzura?

Sporo tu o samej rekrutacji, a co myślicie o pracy w firmie? Nie widzę żeby teraz szukali kogokolwiek:( Kiedy planują jakieś przyjęcia? Nie ma rscxej w firmie rotacji? Mi wpadło w oko jakieś starsze ogłoszenie na Juniora IT Recruitera, widełki wynosiły 4,5-6 i to dwa lata temu, wiec domyślam się, ze aktualnie więcej płacą?:) To stanowisko juniorskie, wiec się tak zastanawiam, czy ścieżka kariery jest jasno ustalana już na początku?

Nie ma żadnych szkoleń... Po prostu masz siedzieć po godzinach i się uczyć, zapomnij o jakims dodatkowym czasie czy cos takiego - obecnie to 5h na miesiac zebys mogl cos zrobic w trakcie pracy. Watpie ze sie cos zmienilo odkad tam bylem.

Kacha Nowy wpis

Hej ludzie! Myśle nad złożeniem papierów na Consultant - Team Leader Możecie mi powiedzieć ile razy w miesiącu taka osoba musi odbywać prace z biura?

Stefan
@Andrzej

Rozumiem że sam musisz się doskonalić żeby nadążać za nowinkami ale czy firma tez oferuje szkolenia branżowe żeby wspomóc w ten sposób pracowników? Finansują takie aktywności?

@Stefan

Tak + masz dedykowany czas na self-development. Pamiętaj natomiast, że tutaj bardzo często dotykasz najnowszej technologii - co to oznacza? Ano to, że często dla wielu technologii tych szkoleń po prostu nie ma albo co zabawniejsze większość szkoleń nie nadąża z update'em swoich materiałów. Good news jest taki, że Elitmind jest partnerem większości firm które za ta technologie odpowiadają to znaczy ze masz dostęp do wszystkich najnowszych materiałów wychodzących bezpośrednio od vendorow (i.e Azure, Databricks Academy, Snowflake Academy). Co ciekawe, to często my, Elitmind przeprowadzamy takie szkolenia dla innych:)

@Andrzej

Dobra kadra zatrudniająca, dobry candidate experience. Recruitment team na wysokim poziomie.

@Andrzej

Zgadzam się z kwestią dotyczącą rozwojowych tematów na projektach i konieczności bycia " na czasie" - dla wielu osób to bardzo duży plus organizacji

Maciej
@Andrzej

Zdecydowanie, że warto podkreślić, że firma mocno wspiera w rozwoju i stawia na osoby, które chcą się rozwijać i lubią mierzyć się z wyzwaniami. A tak jak napisał Andrzej powyżej jest sporo obszarów, w których można się rozwijać.

Stefan
@Maciej

Ten rozwój obejmuje też ewentualne awanse? Jak ktoś jest ambitny to można też z czasem sięgnąć po lepsze stanowisko i firma wspiera taki rozwój kariery? Wokół ciebie ostatnio ktoś awansował?

Andrzeju Nowy wpis
@Andrzej

Widzę oferty ale z opcją b2b. Konkretnie chodzi mi o data platform engineer- consultant. Nie ma szans aby firma zatrudniła na umowę o prace???

Mary Nowy wpis

Patrzcie państwo, jest możliwość wyjazdu do ZEA jako Digital Advisor, lecz po okresie próbnym w PL. Kto z tego skorzystał i jako aktualny ekspat powie, czy warto? Po jakim czasie ten Dubaj jest możliwy, jakieś standardowe 3 miesiące?

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Elitmind Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Marketing Head/Leader (IT).
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
To tylko moja opinia

Moj proces rekrutacyjny - 10/10, szybko, sprawnie, merytorycznie, wyjatkowo na plus na tle innych rekrutacji. Dalej - wszystko zależy jakim jesteś człowiekiem, czego szukasz, i do jakiegoś trafisz zespołu. Niestety, nie zauważam plusów małych firm:( jest dużo wewnętrznych procesów zapożyczonych z firm-korpo, typu ankiety, feedbacki itp. Dla mnie to duży minus (szkoda że male firmy zawsze idą w te stronę; przecież nie po to ludzie uciekają z korpo). Jak się trafi na fajny projekt to jest fajnie ;) Jest dość mocny nacisk (niewerbalny ale odczuwalny) na rozwój, ale jak trafisz na intensywny projekt to ten rozwój musisz robić we własnym zakreso-czasie. Nikt otwarcie tego nie powie, ale jak się domyślasz to się domyślasz. Dobra praca dla miłośników rozwiązań Microsoftu. Z naciskiem na słowo miłośnik. 5/10 ani tak, ani nie

@To tylko moja opinia

Dzięki za rzeczową opinię. Chciałem Cię zapytać jak długo czekałeś na odpowiedź, tzn. w jakim czasie po rozmowie się kontaktują? Co do tego rozwoju jeszcze, to organizują jakieś szkolenia zewnętrzne/wyjazdowe?

To tylko moja opinia

Z tego co pamiętam to odpowiedzi o kolejnych etapach nadchodziły w przeciągu tygodnia (około). Było to jakieś półtora roku temu. Odnośnie rozwoju - we własnym zakresie. Ale dostajesz dostęp do chmury Microsoftu. Oddają za certy Microsoftu (jak się dogadasz to za inne możliwe że tez). O szkoleniach prowadzonych przez ludzi nie słyszałem. Jest/było trochę godzin na self dewelopment. Znam tam teraz jedna osobę i podobno są też zajęcia z angielskiego (nie wiem na jakiej zasadzie działają).

To tylko moja opinia

Moja składała się z 3 etapów. Rozmowa z HR, później techniczna, na koniec z managerami. Drugi etap był najdłuższy, ale trwał mniej więcej godzinę, może półtorej. Po każdym z etapów dostawałem odpowiedź w ciągu tygodnia. Ale to było już jakiś czas temu. Nie wiem jak to obecnie wygląda.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Widziałam ostatnio ofertę pracy na stanowisko junior power bi developera, niestety na B2B. Jest jakaś szansa na UOP w tej firmie czy tylko b2b?

Polecam lepsze szukanie, zaczynając np. od strony internetowej i innych wiarygodnych portali. Na takich stronach firmy zazwyczaj publikują swoje oferty, wspierając się np. Nofluffjobs i podobnymi. Teraz z tego co czytam na stronie szukają 10 osób np. Azure AI consultant, Project Manager, Senior Data Platform Engineer… (usunięte przez administratora) https://elitmind.com/career/

prem

Warto podpytac bierzacych pracowników jak to wygląda bo jest "ciekawie"???? poszukaj czegos lepszego bo zdecydowanie to nie jest warte polecenia chyba że lubisz chaos, brak perspektyw, brak odpowiedzialność kogokolwiek za cokolwiek i kolko wzajemnej adoracji to dla Ciebie.

@prem

W czym przejawia się ten chaos, o którym wspominasz? Dlaczego uważasz, że w tej firmie panuje brak perspektyw? Nie ma szans na jakiś awans na wyższe stanowisko, jeżeli pracownik się stara i jest zaangażowany w swoją pracę? Napiszcie, jak to jest, bo szukam pracy, a dla mnie np. ważne jest progresowanie...

Wszystko zależy do jakiego zespołu i do jakiego projektu trafisz na początku - według mnie. A Twoje dalsze losy zależne są od tego jak dużo swojego czasu jesteś skłonna poświęcić na samodzielne uczenie się - to też tylko moje odczucie.

@111

Firma nie oferuje żadnych szkoleń że trzeba samemu się dokształcać? Czy może tylko w części finansują dodatkowe kursy? Wiesz jak jest?

Mlozi

Na jakie benefity można liczyć w Elitmind Sp. z o.o.?

Uwaga przy rekrutacji.

Uważajcie przy rekrutacji co zaznaczacie w zgodzie RODO. W niektórych rekrutacjach Elitmind oświadcza, że nie korzysta z kodeksu pracy i nie wymaga danych niezbędnych. Co to oznacza, nie wiadomo, poniżej przykład: Przekazując nam swoje dokumenty aplikacyjne, zgadzasz się na przetwarzanie przez Elitmind sp. z o.o. Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym, a wykraczających poza zakres niezbędny do przeprowadzenia rekrutacji (w tym wymaganych Kodeksem pracy).

Maciek

Aplikowałem na stanowisko marketing managera. Pierwsza rozmowa, szybki feedback, druga rozmowa - też szybki feedback. Panie z HR miła, współwłaściciel - merytoryczny i z konkretnymi pytaniami. Sama rozmowa bezstresowa i profesjonalna. Pracy nie dostałem, ale feedback był w miare szybko i był uzasadniony. Mialem bardzo pozytywne doswiadczenie.

Roma
@Maciek

A powiedziałbyś czy rekrutację miałeś zdalną, czy stacjonarnie? W ogóle długo czekałeś między pierwszym etapem, a drugim? No i jakbyś powiedział jaki feedback uzyskałeś, bo chyba często dają info w firmach, co wymaga poprawy, a może ja bym wystartował, to bym wiedział na co uwagę zwrócić :p

Bar

Brałem udział w pierszej rozmowie rekrutacyjnej z HR (stanowisko seniorskie) - rozmowa była standardowa. Niestety brak feedback'u (stan po dwóch miesiącach), chociaż w rozmowie miałem infomację że dostanę odpowiedź (max 2 tygodnie) w celu ustalenia następnej rozmowy technicznej. Strata czasu, nie polecam.

Recruitment Lead
@Bar

Dzień dobry @Bar , zawsze dokładamy największych starań, aby przekazywać feedback/ wracać z jakąkolwiek informacją co do statusu w procesie rekrutacyjnym maksymalnie do 2 tygodni od ostatniej rozmowy z kandydatem - stąd nasze duże zdziwienie i zaniepokojenie sytuacją, którą przytaczasz. Czy moglibyśmy prosić o kontakt mailowy z informacjami o Twojej kandydaturze pod adres: career@elitmind.com ? Na pewno odniesiemy się do sprawy.

@Recruitment Lead

Akurat się nie zgodzę z Waszym podejściem co do uwag w procesie rekrutacji. Zanim napisałem skargę do UODO, wysłałem kilka wezwań przedsądowych i złożyłem pozew, to napisałem prywatna wiadomość do Pani Kingi i Pana Maćka o tym, ze mam wątpliwości co do legalności screeningu. Efektem było to, ze mnie zablokowali na linkedinie (choć nic do nich nie pisałem) i widziałem jak prezes Elitmind lustruje moj profil. Na koniec dostałem wezwanie przedsadowe od Was, a o puszkach dla schroniska to już nie wspominam… XD

Zofia
@Bar

Standardowa rozmowa? Pamiętasz może, o co dokładnie pytali? Przedstawili ci bliżej warunki panujące w firmie?

Maciek

tak sie wlasnie dzieje jak w procesie rekrutacyjnym biora udzial dzieci... Jesli masz dobra opinie to jaki problem aby potencjalny pracodawca spytal twoich bylych pracodawcow/klientow o twoj poziom pracy. Firma zatrudniajac ciebie bierze pod uwage dlugoletnia wspolprace wiec ma prawo sprawdzic w kilku zrodlach. Nie placz publicznie, odpowiadaj rzeczowo na rozmowie kwalifikacyjnej na pytania i pracuj na swoja opinie a wszystko bedzie dobrze.

Marzena
@Maciek

Można się dowiedzieć jak ostatecznie zakończyła się ta cała sprawa z forum? W październiku temat się urwał i teraz to ciekawa jestem. Teraz jak przeprowadzana jest rozmowa to kandydat dostaje może taką informację, że nastąpi ten wspomniany kontakt z byłym pracodawcą?

@Maciek

@Maciek a możesz mi Maćku wytłumaczyć jak to możliwe, ze zarabiam teraz około 170% pensji w Elitmind pracując dla rozpoznawalnej na całym świecie marki po 30 minutowej rozmowie? Ps Referencje im doslalem sam z siebie, nawet nie pytali.

@Maciek

I w sumie na Twoim miejscu Maciek to bym się zastanawiał co zrobicie jak UODO potwierdzi moja wersje. Postepowanie wyjaśniające jest w trakcie, wiec niedługo się dowiemy czy to w ogóle zgodne z obowiązującym prawem. Generalnie radzę Wam zmienić reprezentacje, bo ten Pan nie ma pojęcia co zrobił. Trzeba było nie straszyć :)

Marcin Borkowski

Wniosłem o usunięcie moich postów. Moim celem nie było w jakikolwiek sposób zniesławienie czy naruszenie dobr Elitmind. Miałem na celu zwrócenie uwagi na problem służący obronie społecznie uzasadnionego interesu.

@Marcin Borkowski

Szczerze polecam UODO w takich sprawach, wysłałem skargę w piątek, a wczoraj (poniedziałek) dostałem odpowiedź z wydziału zatrudnienia. Co dalej, już UODO wyjaśni :) *posiadam wszelkie dowody na piśmie w postaci korespondencji ePUAP.

@Marcin Borkowski

Jednak nie usuwam. Za namowa znajomych czekam na „prawne kroki” Elitmind. Czy szanowne @Elitmind pomyślało, zadając referencji, o osobach które uległy mobbingowi, szef ich nie lubił, o osobach chorych fizycznie i psychicznie i całej reszcie? Nie, nie pomyślało. Stad tez prawo chroniące prywatność innych osób. Jestem specjalista, mogę sobie na to pozwolić, by walczyć o równe szanse w dostaniu pracy dla innych, nawet kosztem własnych pieniędzy czy ewentualnych pozwów.

Marcin Borkowskk

Ta sytuacja to absurd. W każdym urzędzie (PIP, UODO), konsultowałem to z 2 prawnikami, 1 zespołem dużej kancelarii (generalnie to oni będą mnie reprezentować), 3 ekspertami RODO. Każdy mowi, ze mam racje. Problem największy jest taki, ze odszkodowania są niskie za coś takiego. Generalnie wydam 5 razy tyle na reprezentacje, co dostanę ewentualnie z odszkodowania. No ale muszę. Elitmind przed nami, przynajmniej z mojej strony, długa batalia w sądzie o 1500 zł dla mnie.

@Marcin Borkowskk

Generalnie @Elitmind proszę zadzwonić na darmowa poradę do UODO (w ogóle nie czeka się w kolejce) i Państwu potwierdza, to o czym pisze. Serio, proszę się zapytać, nic to Państwa nie kosztuje (raptem 10 min).

@Marcin

nr telefonu infolinii UODO - 606-950-000 Połączenia są odbierane w godzinach 10-14 od poniedziałku do piątku. Tak jak mówiłem, prawie w ogóle się nie czeka. @Elitmind - nic to Państwa nie będzie kosztować, a będziecie Państwo wiedzieć jak to wygląda.

@Marcin

Jeśli czujecie się na tyle mocni, to mogą Państwo zadzwonić do Prezesa UODO (spróbuje w poniedziałek sam XD). nr telefonu: 22 531 03 88 Informuje, że są to dane dostępne publicznie, każdy ma prawo wykonać taki telefon :)

@Marcin

Ah, i może taka informacja na jakim etapie jest skarga UODO. UODO zwróciło się do mnie o aktualny adres. Rozmawiałem z pracownikiem merytorycznym i powiedział, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie zostanie ten wniosek odrzucony jako bezzasadny. Pytanie tylko jak to będzie wyglądać, czy przesłuchania świadków, czy zwykłe zapytanie i wyjaśnienia. W tym momencie wszystko toczy się w odniesieniu do mojej osoby. Fajnie by było, jakby ktoś kiedyś brał udział w takiej rekrutacji, aby też złożył swój wniosek. Byłoby to świetne :)

@Marcin

A i prosze Elitmind, nie pozywajcie tego Goworka :D biedni założyli portal o opiniach i będą się sądzić, bo się opinia nie spodobała XD ja w to nie wierzę...

Marzena

A na jakie stanowisko była to rekrutacja? Bo ktoś inny niedawno opisywał i wszystko ok było. Nie miałeś przypadkiem niczego podejrzanego w swoim cv? ;p

I jeszcze postawienie pod ściana by dać kontakty, a na koniec pretensja, ze za dużo ich podałem. Masakra

@Marzena

Analityka biznesowego. Nie, nie miałem nic podejrzanego. Generalnie rozmawiałem tez z jednym managerem, który udzielał feedbacku o mnie i mówił, ze w życiu nie dostawał takich pytań podczas screeningu. Zasugerował nawet naruszenie mojej prywatności. Generalnie screening odbył się w sprzeczności z RODO (wymuszona zgoda + za duży zakres pytań) i gdybym wiedział od początku, ze istnieje taka procedura to może bym inaczej zareagował, a nawet uprzednio poprosił o takie informacje na piśmie. Generalnie mam referencje z 2 poprzednich miejsc pracy, które już powinny wystarczyć.

Nawet dziś dzwoniła do mnie rekruterka, która w portfolio ma Google. Jak jej z ciekawości opowiedziałem o sytuacji, to była mega zdziwiona. Miała doświadczenie z rekrutacji dla Google w Irlandii i tam to wygląda tak, że sprawdza się dokumenty i prosi o ewentualne referencje na piśmie. Ewentualny kontakt odbywa się jedynie w formie formularzy, czy mejlowo w celu potwierdzenia podpisu osoby wydającej referencje. Mówiła też o firmach do background screeningu, ale ich zadaniem jest potwierdzenie autentycznosci certyfikatów, dyplomów czy dokumentów zatrudnienia (oficjalnych). Wszystko odbywa się przy pisemnej zgodzie kandydata z pełnym opisem zakresu działań screeningu (czyli np. o co będą pytać). Pozdrawiam

@Marcin

Generalnie doszło do istotnego naruszenia RODO - tak twierdzi moj ekspert od RODO. Brak dobrowolnej i niewymuszonej zgody na sprawdzenie, za duży zakres pytań w trakcie rozmowy (można pytac jedynie o to co podałem) czy brak zgód RODO od osób trzecich (tzn. Osób do których dzwoniono). Brak informacji o celu przetwarzania danych. Jedna wielka masakra. Rekrutacja dotyczyła zarówno stosunku pracy jak i B2B. Firma (usunięte przez administratora).

Krzysztof

miałem to samo

@Krzysztof

@Krzysztof to spoko, mozemy sie zgadac i im pozew wytoczyc :)

@Marcin

A dlaczego zgoda nie była dobrowolna? Mówi o tym, motyw 43 RODO - jeśli jest dysproporcja między stronami (pracownik-pracodawca) lub zgoda będzie stanowić podstawę jakiegoś świadczenia (np. podpisania umowy), to zgoda nie jest dobrowolna. A art. 7 RODO mówi wprost o zgodzie, co ona oznacza :D

Ola - Elitmind P&C Team

@Marcin, @Marcin Borkowski, @Marcin Michał Borkowski, @Krzysztof: W związku z powyższymi komentarzami dotyczącymi Elitmind sp. z o.o., w trosce o dobre imię spółki postanowiliśmy zabrać głos. Jesteśmy otwarci na informację zwrotną dotycząca funkcjonowania Elitmind, w tym procesów wewnętrznych w firmie. Bierzemy pod uwagę konstruktywną krytykę, dzięki której możemy usprawniać naszą działalność. Jednak w tym przypadku została ona przekroczona m.in. poprzez podawanie nieprawdziwych informacji na temat procesu rekrutacji, w szczególności procesu zbierania referencji w Elitmind. W związku z tym jesteśmy zmuszeni do podjęcia stosownych kroków, nie wyłączając działań o charakterze prawnym. Z tego powodu wezwaliśmy autora do usunięcia tych wpisów na portalu Gowork, które są niezgodne z rzeczywistością i naruszają dobre imię Elitmind. Podobne wezwanie otrzymał sam portal.

Marcin Borkowski

Rozpocznę dlatego, że napisanie pozwu czy pisma przedsądowego zawierającego uzasadnienie wymagającego uwzględnienia trochę zajmuje. Przepisy RODO są bardzo pogmatwane :)

@Ola - Elitmind P&C Team

Jeśli są Państwo otwarci na dialog, to jestem w stanie podać kontakty z zakresu RODO, które pomogą Państwu naprawić waszą procedurę rekrutacyjną. Ewentualne roszczenia z mojej strony to, tak jak wcześniej napisałem do członka zarządu, świadczenia na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie.

@Marcin Borkowski

Dlaczego moj wpis o skardze UODO, ze rozpoczelo sie postepowanie (dostalem pismo na ePUAP) zostal usuniety? Podalem nawet sygnature. Mysle, ze poczekajmy na rozsadzanie kto ma racje na UODO.

Np. Eksperci od prawa pracy to darmowe porady prawne Państwowej Inspekcji Pracy dostępne pod nrem telefonu 459 599 000. Dziś obsłużyło mnie nawet dwóch radcow prawnych. Powiedzieli krótko - dzwonienie do byłych pracodawców jest niezgodne z prawem pracy. Dlatego, ze: Art. 21 1. Par. 5 mowi wyraźnie, ze Udostępnienie pracodawcy danych osobowych następuje w formie oświadczenia osoby, której dane dotyczą. I nikogo więcej. Nie może być to babcia, wujek czy nawet prezes firmy. A żądać można jedynie: 1) imię (imiona) i nazwisko; 2) datę urodzenia; 3) dane kontaktowe wskazane przez taką osobę; 4) wykształcenie; 5) kwalifikacje zawodowe; 6) przebieg dotychczasowego zatrudnienia. (W formie formularza czy CV, a nie potwierdzania u byłego pracodawcy) Stad tez moje zgłoszenie do PIP, gdyż radcy Ci sami to zasugerowali.

@Marcin

Oczywiście tam jest art 22 punkt 1 paragraf 5 :) Przepraszam za literówkę.

@Marcin

Jest jeszcze artykuł 22 1a par. 1 mówiący: Zgoda osoby ubiegającej się o zatrudnienie lub pracownika może stanowić podstawę przetwarzania przez pracodawcę innych danych osobowych niż wymienione w art. 221 zakres danych osobowych żądanych od osoby ubiegającej się o zatrudnienie Ale paragraf 3 tego samego artykułu mówi, że: Przetwarzanie, o którym mowa w § 1, dotyczy danych osobowych udostępnianych przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie lub pracownika na wniosek pracodawcy lub danych osobowych przekazanych pracodawcy z inicjatywy osoby ubiegającej się o zatrudnienie lub pracownika. Ale paragraf 5 art 22 1. znów mówi, że źródłem informacji jest sam kandydat. A więc, wszystkie dane może dostarczyć tylko sam kandydat i nikt więcej. Co ciekawe Elitmind, a dokładnie prawnik, dostarczył mi dwa dowody w sprawie: - Poproszenie (żądanie) kontaktów - Uznanie, że referencje to przebieg kariery zawodowej (polecam wpisać w google co to oznacza) Wystarczy poczytać orzecznictwo SN czy nawet oficjalnie stanowiska PIP.

Marcin Michał Borkowski

Sprostowanie - nie jestem pracownikiem, tylko byłym kandydatem, który zrezygnował z rekrutacji ze względu na wątpliwości co do przestrzegania RODO.

@Marcin Michał Borkowski

Generalnie wystarczyło napisać przepraszamy, poinstruujemy personel jak to powinno wyglądać. Nawet Wam wysłałem podręcznik Prezesa UODO.

@Marcin

A to podstawa moich postów (pochodzi z podręcznika Prezesa UODO): "Niedopuszczalne jest pozyskiwanie przez potencjalnego pracodawcę informacji o kandydacie na pracownika od jego poprzedniego pracodawcy, jeśli nie posiada on zgody kandydata na powyższe. Należy też pamiętać, że złożenie przez kandydata do pracy tzw. referencji nie uprawnia pracodawcy do kontaktu z podmiotem je wystawiającym w celu pozyskania dodatkowych informacji o kandydacie. Pamiętać należy, że udostępnienie pracodawcy danych osobowych następuje w formie oświadczenia osoby, której one dotyczą. Potencjalny pracodawca nie może tym samym zwrócić się do poprzedniego pracodawcy o informację, jakie zadania realizował kandydat u tego podmiotu oraz jaką ma opinię o kandydacie do pracy. Podczas procesu rekrutacyjnego źródłem informacji, które dotyczą przebiegu pracy zawodowej, powinien być sam kandydat." a co do zgody, to musi być dobrowolna. Co do jej dobrowolności w rekrutacji, to bardzo ciężko uznać fakt "dostania pracy" w zamian za feedback, za jej przykład.

Ktos
@Marcin

Hahah, Nawet jest artykuł na goworku o tym. (usunięte przez administratora) Pozdrawiam Panie Marcinie :)

@Ktos

Link do artykułu: https://www.gowork.pl/poradnik/prawo-pracy/referencje-a-rodo-co-wolno-i-nie-wolno-pracodawcy/amp/ Proszę administratora o niekasowanie, gdyż zawiera cenne informacje potwierdzające moje zdanie. Jest to zgodne z regulaminem.

Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny na stanowisko brak w firmie Elitmind Sp. z o.o.? Jak oceniacie jego przebieg?

W moim przypadku 2 plus jeden nieoczekiwany. 2 poprzednie były na wysokim poziomie, z jedna osoba mogłem nawet utrzymywać kontakt mejlowy i zadawac pytania. Koniec procesu był okropny. Kazano mi dać kontakty, przy czym osoba zajmująca się finalizacja nie podała mi nawet swojego mejla do wysłania kontaktów. Jak już dostała to nawet nie odpisała, ze dostała. Dopiero inna osoba mi podziękowała. Podobnie było gdy poprosiłem o draft umowy - nie chciano mi go przesłać. Reasumując: Rozmowa techniczna na wysokim poziomie, z managerem tez. Końcowa jedynie zaskakująca i niemiła.

Zostaw merytoryczną opinię o Elitmind Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Elitmind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elitmind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elitmind Sp. z o.o.?

Elitmind Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Odkryta 11G lok. 30
    03-140 Warszawa