Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Mikołaj Kaczmarek

Pracownik firmy - Product Manager

16.06.2023 10:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Mikołaj Kaczmarekikona wywiad

Nasza firma zajmuje się kompleksową aranżacją witryn okiennych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Głównym celem Małgorzaty jest to, aby każdy mógł udekorować swoje okna za pomocą wszystkich dostępnych rozwiązań - oczywiście tych najwyższej jakości. Co oznacza to w praktyce? Bez względu na to, jakich rozwiązań poszukuje klient − firany, zasłony, rolety lub żaluzje - wszystko to znajdzie w naszej ofercie i o nic nie musi się martwić. Proponujemy kompleksową usługę - wykonamy pomiary i wyprodukujemy dekoracje, a następnie zamontujemy je. Działamy w całej Polsce, a nasze biuro i szwalnia znajdują się w Poznaniu.

Działacie Państwo szeroko a przy okazji dbacie o środowisko…

Mikołaj Kaczmarekikona wywiad

Tak, nasze działania są ukierunkowane nie tylko na biznes, ale i środowisko. Szeroka gama produktów i mnogość współprac z klientami, umożliwiają nam pracę nad optymalizacją śladu węglowego dekoracji okiennych, co bezpośrednio przekłada się kondycję środowiska wokół nas.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Mikołaj Kaczmarekikona wywiad

Firmę Małgorzata w 1989 roku założyła moja Mama - Małgorzata Kaczmarek - w związku z wielką popularnością dekoracji okiennych i całą masą nowo powstających w demokratycznej Polsce hoteli zachodnich marek. Aż do 2019 roku, nasza firma zajmowała się szyciem dekoracji okiennych głównie dla branży hotelowej. Jakość i doświadczenie w dekoracji okien, jakie zdobyliśmy w ciągu blisko 30 lat działalności, widoczne są w hotelach marek takich jak: Hilton, Radisson i wiele innych. Pandemia Covid-19 całkowicie zmieniła rynek oraz nasze podejście do pracy. Od początku 2019 roku skupiliśmy się na dostarczaniu rozwiązań głównie klientom indywidualnym.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Mikołaj Kaczmarekikona wywiad

Łącznie, we wszystkich działach naszej firmy, pracuje 15 osób, ale co miesiąc nasz zespół sukcesywnie się rozrasta. Najwięcej pracowników naszej firmy pracuje przy szyciu dekoracji okiennych oraz przy ich montażu. Nieustannie poszukujemy kolejnych osób, które wesprą te działania oraz przewidujemy, że zapotrzebowanie to w najbliższym roku będzie się ciągle zwiększać. Posiadamy także własny zespół marketingowy, który z chęcią rozbudujemy o nowych specjalistów.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Mikołaj Kaczmarekikona wywiad

Obecnie poszukujemy dwóch, a może nawet trzech, samodzielnych krawcowych z wieloletnim doświadczeniem w szyciu, do pracy w naszej szwalni w Poznaniu. Poszukujemy także copywritera, który dołączyłby naszego zespołu marketingowego. Dodatkowo nawiązujemy współpracę z montażystami dekoracji w większych polskich miastach.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Mikołaj Kaczmarekikona wywiad

Rekrutacją nowych osób, niezależnie od stanowiska, zajmuję się osobiście. Bardzo miło będzie mi poznać nowych kandydatów, dlatego zachęcam Czytelników GoWork.pl do aplikowania na nasze oferty pracy. Zależy mi na tym, aby każda osoba dołączająca do naszej drużyny, była komunikatywna i otwarta na współpracę i oraz fachowo i z zaangażowaniem podchodziła do wykonywanych zadań.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Mikołaj Kaczmarekikona wywiad

Proces wdrożenia jest uzależniony od stanowiska. Zdecydowanie najdłuższy i rozbudowany proces dotyczy stanowisk krawcowej i pomocy krawieckiej - przez mniej więcej miesiąc uczymy naszych standardów pracy i technik szycia dekoracji okiennych. Po miesiącu próbno-szkoleniowym podpisujemy umowę na czas określony lub czas nieokreślony.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Mikołaj Kaczmarekikona wywiad

Z tej racji, że jesteśmy niedużą firmą, nie mamy jeszcze rozbudowanych programów rozwoju pracowników. Jesteśmy jednak bardzo otwarci na nowe pomysły członków naszego zespołu i z przyjemnością robimy, co w naszej mocy, aby je realizować – szczególnie. jeżeli mają pomóc w dalszym rozwoju.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Mikołaj Kaczmarekikona wywiad

W 2023 roku planujemy otworzyć dwa nowe biura sprzedaży w dużych polskich miastach. Równocześnie pracujemy nad dopracowaniem oferty każdego z już dostępnych u nas produktów, głównie żaluzji i rolet zwijanych. W tym roku planujemy także ekspansję międzynarodową, jednak aktualnie jesteśmy na etapie badań rynku i wyboru lokalizacji.

Hubert

Montuje dla Małgorzaty karnisze, roletki i podbne. Nigdy właściwe nie było większych problemów. Może czasami z komunikacją i wymiarami karniszy. Ogólnie polecam, fajna, prosta robota.

A sprzęt do pracy miała zapewnić firma, tak? Nie miałaś podpisanej jeszcze umowy na tym etapie? Jaka to w ogóle miała być umowa? Bo coś tu pisali o umowie o dzieło.

Małgosia Nowy wpis

Witam, widzę ze pojawiła się od Pana opinia odnośnie montażu karniszy, ja mam zapytanie w sprawie biura. Oto widzę, że można na zlecenia się przyjąć jako S. Księgowa. Od połowy sierpnia jest dostępne ogłoszenie. Jaka wiec jest w nim atmosfera? widzę, że tylko raz trzeba przyjeżdżać do biura, jaka wiec ocena ze współpracy?

Nowy wpis

@Małgosia

Rekrutacje na księgową mamy już zamkniętą :)

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o.?

Hubert

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

Czy istnieje możliwość rozwoju w Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o.?

Iryna

Працювала в цій компанії менше місяця, в серпні 2022. Перший тиждень було все добре. А далі коли з лікарняного вийшла швачка, яка працює там тривалий термін, Пані Йоола, почалось щось просто нестерпне таке враження, що вона ненавидить всіх інших працівників. Вона слідкує за кожною твоєю дією, а саме: не ту викрутку взяла, не ту нитку взяла, не ту роботу робиш, не правільно нитку заправила, і шви не такі, все криве і дуже жахливе, і тому подібне і одразу біжить жалітися. Пані Малгажата знаходиться під її впливом. В жодному разі не рекомендую. А Вам Пані Малгожато, рекомендую не шукати нових працівників і не портити життя не собі не людям. Попередньо обіцяє договір злиценія а по факту оформлю umowa o dzieło.

Працювала в серпні 2022 року

@Iryna

Czemu umowa o dzieło napisałaś już po polsku a nie ukraińsku? Ostatecznie na niej tu byłaś? I skoro wszystko było tak krytykowane to raczej lepiej Ci jak Cię tam nie ma?

@Ewelina

Для мене абсолютно не зрозуміле Ваше зауваження пані Евеліно. До чого тут договір польською чи українською? І взагалі хто ви така. Одне Ви зауважили правильно краще б мене там взагалі не було, бо крові з мене випили богато. А репутацію цієї фірми вже нічим не виправиш і не відбілиш, Пані Малгажата вже прославлена на всю Познань, попередніми працівниками, лише я про те дізналася запізно. До речі ,якщо звільнити пані Йоолу, то можливо ситуація покращиться, не буде кому цькувати.Бо під час моєї праці, саме пані Йоола займалась постійним цькуванням і взагалі, особа вона не адекватна.

@Iryna

Po prostu się zastanawiałam czy Pani opinia nie jest ustawiona, sama przyznaję, że tekst kopiuję do tłumacza, też nie wiem czy dobrze go rozumiem. Jednak z tego wynika, że nie warto podejmować się pracy tutaj, póki ta wspomniana Pani tutaj jest?

@Ewelina

Tak. Dobrze Pani rozumie.

@Iryna

Dziękuję za odpowiedź. To w takim razie zdaje się dość niepokojące. Ciekawa jestem czy więcej osób by się z tym wszystkim zgodziło w takim razie?

Agnieszka

Pracowałam 2 miesiące jako krawcowa, nie wiem jak było przede mną, ale czułam się dobrze pracując w tej firmie. Sprzęt dobrej jakości, Pani Małgorzata zawsze pomocna. Jak sie jest rzetelną osobą to polecam tą pracę.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o.?

A. J.

Potoczny, tyle żeby nie było kłopotów komunikacyjnych, co więcej, to na plus. Co do samej firmy, to dziwi mnie ta negatywna opinia, nigdy czegoś takiego nie było, przynajmniej w moim czasie (rok temu). Takie zarzuty powinny mieć potwierdzenie w faktach, bo to może być zwykłe pomówienie z zupełnie innego powodu. Zresztą anonimowość w sieci to ułatwia, więc lepiej pójść i samemu się przekonać na rozmowie jak firma działa. W moim przypadku zmiana pracy była podyktowana sytuacja osobistą, nie warunkami, te były OK.

@A. J.

Mam udowodnenia, nie moge dolączyc tu. Jak komus będe ciekawo, to moge wyslac na mail.

Monter szyn i karniszy

Robimy super profesjonalną robotę. Warunki racy całkiem dobre. Wypłata też bardzo dobra.

Zostaw merytoryczną opinię o Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o.?

Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o.