Opinie o Softiq Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Softiq Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Softiq Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Softiq Sp. z o.o. w Gliwice

Kandydat - programista

Brałem udział w rekrutacji na stanowisko developerskie w tej firmie. Rozmowa z HR była przyjemna, szybko odstałem odpowiedź na zgłoszenie i równie szybko zorganizowano rozmowę techniczną. Podczas rozmowy technicznej czułem brak zaangażowania ze strony osób rekrutujących, jeden rekruter patrzył w ekran obok i miałem wrażenie, że czytał przygotowane pytania i sprawdzał, czy odpowiedzi wstrzelają się w klucz, nie było dialogu, tylko suche pytania-odpowiedź. W tym czasie drugi rekruter lawirował wzrokiem. Podczas rozmowy czułem się nieszanowany i miałem wrażenie, że od początku firma nie miała zamiaru przyjmować mnie na stanowisko. Jako feedback dostałem tylko informację, że niestety, ale współpraca nie będzie podjęta.

Kandytat
@Zespół HR

Na prawdę? Ja zostałem zaproszony na rozmowę techniczną i mimo zapewnień o feedbacku nie dostałem żadnej odpowiedzi. Nawet negatywnej. Zero szacunku. Wiec takie kity droga HR to możesz sobie …

Administrator Nowy wpis

Pojawiła się oferta pracy na Programista Java w firmie Softiq Sp. z o.o.. Warto aplikować?

Cześć. Jak często potrzeby jest Projektant systemów IT? była w zeszłym roku dostępna oferta z widełkami do 7 000 do 16 500 zł, stąd moje zainteresowanie. na jakiej zasadzie udaje się osiągać te górne progi?

Karol Nowy wpis

Cześć! Zastanawiam się nad kandydowaniem do firmy na stanowisko dev. Jak wygląda forma zatrudnienia? Ile trwa okres próbny i po jakim czasie można liczyć na stały kontrakt?

Jak sytuacja z feedbackiem wygląda? widzę ze parę miesięcy ktoś podkreślał, że akurat go nie miał. Na stronie widać kilka ofert wszystkie rzecz jasna z opcja remote ale ciekawi mnie ile osób w praktyce teraz pracuje w biurze w Gliwicach? I w jaki sposób przeprowadzana jest rekrutacja dla PMa? Opiszecie rozmowę?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Softiq Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Konsultant HelpDesk?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Kandydat - programista

Maria
@Kandydat - programista

A czy na tym spotkaniu przedstawili jasno warunki pracy czy takie info tylko dla osób,które się im spodobały?

@Kandydat - programista

@kandydat - programista dziękujemy za feedback. Weźmiemy pod uwagę Twoje spostrzeżenia podczas kolejnych rozmów. Zapewniamy, że nie zapraszamy na rozmowy kandydatów, o których wiemy z góry, że nie zamierzamy ich zatrudnić. Proces rekrutacyjny jest procesem długotrwałym i czasochłonnym, więc zapraszamy na rozmowy tylko te osoby, które spełniają określone kryteria. Rozmowa prowadzi do efektu końcowego, którym jest zatrudnienie lub odrzucenie kandydatury.

Lidia
@Kandydat - programista

a napiszesz mi czy pytania były trudne? Jeśli mam doświadczenie kilkuletnie to dałabym sobie radę z tymi pytaniami na rekrutacji?

Kandytat

Katarzyna

hej a o pracy w hr może ktoś się jakoś wypowiedzieć? widziałam w ogłoszeniach na stronie, że szukają i fajnie byłoby móc poznać szczegóły. da ktoś znać jak wygląda tu taki przykładowy dzień pracy z zespołem? i jak to jest wynagradzane, bo nie było nic o stawce?

@Katarzyna

Cześć! Cieszymy się, że jesteś zainteresowana współpracą z nami. W naszym dziale HR dzielimy się obowiązkami w zależności od roli i preferencji – jedna osoba zajmuje się głównie rekrutacją, a druga np. planowaniem i realizacją szkoleń czy tez działaniami employer brandingowymi. Na ten moment nie rozszerzamy naszego zespołu, jednak jeśli chciałabyś nas bardziej poznać odezwij się na rekrutacja@softiq.pl – chętnie przybliżymy Ci jak wygląda praca w naszym dziale HR od kuchni. ????

@Zespół HR

Dziękuję za odpowiedź. To ile tak w sumie jest osób u was w zespole? Dobrze, zinterpretowałam, że raczej nie ma tu rotacji? W którym z obszarów jest najwięcej osób i dlaczego? Ciekawiłaby mnie również praca przy szkoleniach. Jak wygląda?

Dev

Rekrutacja dotyczyła stanowiska developerskiego, na plus szybka odpowiedź firmy na wysłane cv, rozmowa z HR w miłej atmosferze, weryfikacja techniczna jak już wspomniano czytanie pytań z ekranu i sprawdzanie czy kandydat wstrzela się w kucz odpowiedzi mimo panującej luźnej atmosfery, śmieszków miałem wrażenie, przy niektórych pytaniach że osoba rekrutująca w ogóle mnie nie słucha. Brak feedbacku do dziś nie dostałem odpowiedzi mimo że Pani z HR zapewniała kontaktować się następnego dnia ;/

@Dev

Nie jesteś jedyny. Miałem okazję uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym. Pomimo tego, że rozmowa poszła mi dobrze - wiem, bo zaproszono mnie na drugi etap, na którym na każde pytanie odpowiedziałem dobrze nie dostałem odpowiedzi przez kilka tygodni. Napisałem nawet maila z prośbą o informację, ale takowej informacji nie dostałem. Trochę słabo, bo początkowe wrażenia były pozytywne.

Kandydat 2
@Dev

Uczestniczyłem w rozmowie rekrutacyjnej na dev. Pytania czytane z ekranu, wrażenia tak jak powyżej - osoba rekrutującą sprawiała wrażenie jakby nie słuchała odpowiedzi, sprawdzała czy są zgodne z kluczem plus sama nie miała wiedzy na dany temat. W momencie gdy rozwijałem wątek miałem wrażenie, ze osoba rekrutującą wogole nie wiedziała o czym mowie. Zapewnienia na rozmowie o feedbacku w ciągu tygodnia - minęły już 2 miesiące, nadal go nie dostałem. Sadzać po podejściu kandydata - szczęście dla mnie, ze nie miałem okazji nawiązać współpracy i odradzam wszystkim. Szkoda czasu na takie firmy.

@Kandydat 2

Cześć, dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem. Test techniczny z reguły musi być zaplanowany i podzielony na konkretne partie po to, aby osoba testująca wiedziała z jakich obszarów masz wystarczającą wiedzę a z jakich wymaga ona podszkolenia. Stąd mogło wynikać Twoje wrażenie sprawdzania „klucza”, istnieje szansa, że osoba testująca zerkała na swoją listę pytań. Staramy się przekazywać feedback zawsze w wyznaczonym wcześniej terminie. Chętnie dowiemy się więcej o zaistniałej sytuacji, zależy nam na stałym udoskonalaniu naszego procesu rekrutacyjnego. Odezwij się w tej sprawie do nas na adres: rekrutacja@softiq.pl

@Dev

Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Staramy się za każdym razem przekazywać feedback w wyznaczonym terminie i najczęściej zakładamy dłuższe terminy niż jeden dzień ponieważ proces rekrutacyjny chwilę trwa. Niemniej jednak jeśli taka sytuacja miała miejsce chętnie porozmawiamy o niej z Tobą. Stale pracujemy nad usprawnieniem rekrutacji, być może to właśnie Ty i Twoja sytuacja pomoże nam udoskonalić nasz proces? Odezwij się do nas na adres rekrutacja@softiq.pl z dopiskiem w temacie „GoWork”.

Hej, czy mógłby ktoś mi powiedzieć jaki jest faktyczny stack technologiczny w tej firmie ? Zastanawiam się nad aplikowaniem do działu PHP, jednak wolałbym uniknąć legacy code

@Zainteresowany

Cześć. Realizujemy projekty, które mogą różnić się od siebie stackiem technologicznym. Ostatnio jednak najczęściej pracujemy w PHP 8+ oraz Laravel 9, Symfony 5.4 i nowsze w przypadku projektów PHPowych. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej, wystarczy, że skontaktujesz się z nami bezpośrednio na adres: rekrutacja@softiq.pl Chętnie porozmawiamy o Twoim doświadczeniu i preferencjach projektowych.

Roman

Dzień dobry, Jak wygląda proces rekrutacyjny na testera automatyzującego w tej firmie? Rozmowa jest zarówno po polsku jak i po angielsku? Angielski jest wymagany do codziennej komunikacji czy tylko do rozumienia/pisania dokumentacji technicznej?

Paulina
@Roman

Hej a powiesz mi czemu interesujesz się pracą w tej firmie akurat? Na ogłoszeniu nie ma stawki podanej, pracujesz obecnie jako tester? Jakie stawki by Cię zadowalały?

Maniek

Proces rekrutacyjny był w moim przypadku błyskawiczny! Po godzinie od rozmowy, na stole leżała już oferta. Firma stara się, aby utrzymać rodzinną atmosferę mimo, że w 4 lata z 30 osób zrobiło się prawie 200. Nie jest to korporacja, dlatego brak tu wyścigu szczurów. Jeśli chcesz się rozwijać to możesz wykorzystać swój budżet szkoleniowy, jeśli projekt Ci nie odpowiada możesz prosić o inny, jeśli chcesz pracować z domu to pracujesz. Jest duże zaufanie do pracowników i czuć, że pracodawca daje Ci przestrzeń do pracy i rozwoju. Jest to świetne miejsce dla studentów jak i dla doświadczonych, ponieważ jest dużo projektów i lead dobiera Ci najlepszy do Twoich kompetencji. Może stawki nie są jakoś specjalnie konkurencyjne, ale technologie, zakres obowiązków i możliwości rozwoju są bardzo konkurencyjne. Jedyny minus to nie_nowoczesne biuro, ale ponoć szykuje się remont, a sprzęty i tak są nowe, więc to kwestia gustu lub zostania w domu ;)

Lidia
@Maniek

czy skoro można pracować z domu to jest możliwość pracy np. z drugiego końca Polski przez pracę zdalną ? czy jest obowiązek pokazywania się w biurze ?

@Lidia

Cześć Lidia, zatrudniamy pracowników z całej Polski, nie ma obowiązku przyjeżdżać do biura. Nasza siedziba znajduje się w Gliwicach, a współpracujemy z kolegami i koleżankami m.in. z Wrocławia czy Gdańska. Odległość nie jest żadną przeszkodą. Jednak zawsze z przyjemnością gościmy naszych kolegów i koleżanki na imprezach integracyjnych, więc jeśli tylko mają ochotę nas odwiedzić, to przyjeżdżają. Pozdrawiamy Zespół HR

JK

W firmie pracuje już od kilku lat i z perspektywy przebywania w kilku firmach mogę zdecydowanie polecić. Projekty są zróżnicowane, od tych mega ambitnych z nowymi technologiami, jak i takie zwykłe utrzymaniowe, które przykładowo dla rozwoju osoby nowej są idealne do wdrażania się w świat programowania. Firmę wyróżnia zdecydowanie dobra atmosfera ;)

Dorota
@JK

A możesz napisać, jak wygląda kwestia podnoszenia kompetencji? Są możliwości odbywania szkoleń?

JK
@Dorota

Jeśli chodzi o szkolenia to co roku każdy pracownik ma pewien budżet do wykorzystana i po uzgodnieniu z kierownikiem może do takiego szkolenia przystąpić. Co ważne nie ma tutaj kruczków typu związania z firmą na dłużej bez możliwości odejścia po szkoleniu.

@JK

I lepiej ten budżet wykorzystać, bo inaczej się może przeterminować? Czy np., można wstrzymać się przez rok i mieć więcej na "górce" na następny?

Ciekawski

Hej, a dlaczego nie polecasz tej firmy? Możesz przedstawić argumenty za i przeciw?

Ktosiek

Również nie polecam

kandydat
@Ktosiek

Czesc, Zastanawiam się nad aplikowaniem do tej firmy do działu programistycznego. Mogłbyś powiedzieć jak sytuacja wygląda w tej firmie? Czy warto wysyłać tam cv?

Kamil

Cześć! Obecność w tym właśnie miejscu bardzo mnie cieszy bo zawsze doceniam tematy, gdzie można podyskutować na temat danego pracodawcy. Tak się składa, że firma Softiq zajmuje się usługami informatycznymi, czyli dziedziną, którą ogólnie młodzi studenci co raz częściej się interesują. Moje pytanie jest właśnie związane z tą grupą osób na rynku pracy. Czy Waszym zdaniem ten właśnie pracodawca będzie dobry na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej w branży informatycznej?

piccolo
@Kamil

trzymaj się od tej firmy z daleka

Zostaw merytoryczną opinię o Softiq Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Softiq Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Softiq Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Softiq Sp. z o.o.?

Softiq Sp. z o.o.
  • Robotnicza 2