BNI Polska Sp. z o.o.

3.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o BNI Polska Sp. z o.o.

Były pracownik
Były pracownik

Z początku firma wydaje się być spełnieniem marzeń, bardzo wymagający proces rekrutacyjny, perfekcyjnie przygotowany onboarding pracownika. Ludzie, którzy tam pracują są wartościowi, samo biuro i lokalizacja idealne. Z kolejnymi dniami przychodzi rzeczywistość, praca na 6 biegu, nadgodziny, brak rąk do pracy. Możesz dać z siebie wszystko, firma wyciśnie Cię jak cytrynę, a jak coś im nie podpasuje, to nie przedłużą z Tobą umowy bez żadnego feedbacku. Z dnia na dzień w taki piękny sposób podziękują Ci za Twoją pracę. Nie musi tak być, oczywiście, jest to jeden z kilku scenariuszu. Zaczęcie pracy w BNI jest jak gra w ruletkę, w zależności od stanowiska na jakie aplikujesz. Może będzie to praca marzeń, a może być też Twoim koszmarem. Let's play.

Halina
Inne
@Były pracownik

Przykro że tak się stało. Rozumiem, że nie przedłużyli Ci okresu próbnego? Wcześniej nie dostawałeś jakiś znaków, że są niezadowoleni z Twojej pracy? Trochę niepokojące, zastanawiam się czy brać udział rekrutacji..

Czesław
Inne
@Były pracownik

To, że praca jest wymagająca, wiadomo, dobrze natomiast, że w pełni do tego przygotowują. Dziwne natomiast jest to, że nie informują z wyprzedzeniem o kwestii dalszej współpracy. Orientujesz się może, czy praca w charakterze asystenta biura (jest teraz na nie rekrutacja) również jest tak wyczerpująca jak opisałeś? Czy wynagrodzenie jest równie duże, jak presja i obciążenie obowiązkami?

Mariusz
Były pracownik
@Halina

Piłka jest krótka, ja pracowałem dla nich i za każdego "zwerbowanego" przedsiębiorcę miałem bułe, nie powiem, bo buła dobra, ale... no właśnie ale jeżeli nie umiesz ściemniać na zawołanie to nie jest firma dla Ciebie. Chodzi o to, że zadaj sobie pytanie czy chcesz pracować w atmosferze wymuszonej presji na osiągnięcie celu (zwabienie kolejnych przedsiebiorców), a jak nie sprostasz presji to lecisz .... bez słowa.

Antoni
Inne
@Mariusz

Ale jak to „lecisz bez słowa”? A umowa i jakieś zasady obowiązujące ?

Antek
Inne
@Mariusz

Uczciwie napisane.

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

Ilona
Inne

długo tam pracowałeś że popierasz to wszystko?

Maciek
Inne

Niestety w naszym społeczeństwie niewiele osób rozumie czym jest piramida finansowa, usłyszy od kogoś kto był na spotkaniu grupy nie będąc nigdy wewnątrz organizacji, oceni i rzuci 'piramida', a kto usłyszy powtórzy i tak się tworzą przekonania, które są utrwalane, a nie mają pokrycia. Należy odróżnić 2 rzeczy. Organizacja zrzesza właścicieli firm ( czyli członków ), którzy kupują usługę na rok za 10 k, czyli kupują narzędzie do rozwoju swojej firmy to na ile dana osoba skorzysta z możliwości organizacji to już każdego indywidualna sprawa, najwięcej gadają Ci co zapłacili i żądają, że ktoś za nich wykona robotę, a to tak nie działa. To tak jakbyś wydrukował katalogi swojej firmy wrzucił do szafy i czekał aż coś się stanie. Z narzędzi należy korzystać, a to jest gotowa strategia rozwoju firmy. Drugą sprawą jest, że oprócz zrzeszonych właścicieli firm w BNI pracują również ludzie, na ten moment prawie 200 osób zatrudnionych na umowach o pracę, b2b itd. To zależy od stanowiska. I to forum jest dla pracowników, a nie dla klientów, którzy kupili przysłowiowe katalogi i czekali aż coś się wydarzy. Jestem i klientem czyt. członkiem i współpracującym, I powiem jedno po 3 latach w tej organizacji nigdy i nigdzie nie miałem tyle możliwości co teraz. Nigdy wcześniej prościej mi się nie żyło, bo kiedy czegoś lub kogoś potrzebuję korzystam z organizacji. Zarówno biznesowo jak i prywatnie. Wszystko można kupić za pieniądze lecz relacji i przyjaźni tu zawartych nie jestem w stanie przeliczyć na pieniądze. Także jako osoba, która SPRÓBOWAŁA, a nie usłyszała, czy też raz była na spotkaniu i myśli, że wszystko widziała i wszystko wie powiem tyle: Odpowiednia organizacja dla ludzi, którzy są otwarci, chcę się rozwijać, mają w sobie pokorę i sami sprawdzają czy testują, a nie gadają co im się wydaje :) W biznesie albo masz biznes albo masz rację, ja wybieram biznes więc korzystam z możliwości i polecam każdemu kto świadomie podchodzi do prowadzenia biznesu i zdaje sobie sprawę, że bez kontaktów niewiele wskórasz. Ps. co do zarobków, wg mnie dobre ale to zależy od chęci rozwoju i nauki, ponieważ organizacja mocno i szybko się rozwija więc ścieżki rozwoju są

4
Zuzanna
Inne

A to ty miałeś cos wspólnego z tą firmą czy tylko tak się wypowiadasz? Bo chyba nie do końca rozumiem czemu niby dzisiaj jest a jutro może tej firmy nie być.

1
B-qll
Były pracownik
 Pytanie
@Zuzanna

Nie wiesz czemu jakas firma moze upaść?:)

Izabela
Inne
@B-qll

Może jeszcze nie miała przyjemności w takiej pracować, żeby po jakimś czasie nagle wszystko się posypało? Bo to też inaczej jest przyzwyczaić się do czegoś cukierkowego, a potem na własnej skórze sprawdzić jak wyglądają realia. Tutaj stwierdzasz, że faktycznie to dłużej nie pociągnie?

Antek
Inne
 Pytanie
@Maciek

Jednocześnie jesteś członkiem i pracownikiem? Skąd znasz wysokość zarobków, które są poufne?

Mikołaj
Kandydat
 Pytanie

Dlaczego niepochlebne opinie o pracodawcy znikają a powtarzają się opinie o pracowniku który pracował w dużych organizacjach? Wysłałem swoje CV, przeszedłem dwie rozmowy rekrutacyjne z większością ilością dyrektorów niż to jest potrzebne na stanowisko administracyjne a finalnie nie dostałem żadnej odpowiedzi. Żadnego zapraszamy czy nie zakwalifikował się Pan.

Pracodawca

@Mikołaj

Dzień dobry, obecnie toczy się w naszej organizacji wiele procesów rekrutacyjnych stąd dłuższy czas oczekiwania na informację zwrotną. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Prosimy o kontakt na adres rekrutacja@bnipolska.pl a przekażemy Panu feedback dotyczący Pana rozmowy rekrutacyjnej. Pozdrawiamy Zespół BNI Polska

Klara
Pracownik

Pracowałam wcześniej zarówno w dużych korporacjach, jak i w startupach i muszę przyznać, że nigdzie nie było tak przyjaznej atmosfery jak w BNI. Nowi pracownicy otaczani są fenomenalną opieką działu HR, a przełożonym naprawdę zależy na tym, aby ludzie z ich zespołów mieli jak największy komfort pracy. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma trudnych momentów. Organizacja rozwija się w szalonym tempie, więc zadań do wykonania jest bardzo dużo i trzeba być gotowym na nagłe zmiany. Jednak bardzo przestrzegane a jest to, aby nie pracować po godzinach.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie BNI Polska Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

Pracodawca

 Aktualność
Dzień dobry,
Witamy na naszym profilu w serwisie GoWork.
Zapraszamy wszystkich byłych, obecnych i przyszłych pracowników do tworzenia razem z nami przestrzeni do dzielenia się rzetelnymi i merytorycznymi opiniami na temat pracy w naszej organizacji.
Będziemy starać się na bieżąco odpowiadać na pytania i wyjaśniać kwestie związane z zatrudnieniem w naszej firmie wszystkim kandydatom zainteresowanym pracą  u nas.
Przypominamy, że komentarze niezgodne z regulaminem GoWork mogą być usuwane przez administratora portalu a komentarze naruszające dobra osobiste oraz regulamin serwisu będą archiwizowane przez Administratora.

Chętnie odpowiemy na pytania pod adresem e-mail:
rekrutacja@bnipolska.pl

Pozdrawiamy
BNI Polska
Iza
Pracownik

Pracuję w BNI od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolona z tego co oferuje pracodawca. Wcześniej pracowałam z dużych organizacjach ale takiego onboardingu jakim przywitało mnie BNI w życiu nie miałam. Mega profesjonalizm i ciężka praca działu HR. Pracuję w zespole ze świetnymi ludźmi - pomocnymi, wspierającymi - czuję, że gramy do jednej bramki i dzięki temu codziennie idę z przyjemnością do pracy. No i ten boski widok z okna ;-)

Pytanie
 Pytanie

Obecnie Bni Poland Sp. z o.o. do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Account Manager. Na Praca.pl dodano ogłoszenie 1 sierpnia.

anonim
Były pracownik
 Pytanie
@Pytanie

gdzie tu jest pytanie?

Izabela
Inne
@anonim

Może to było tak czysto informacyjnie tylko? ;) Co nie zmienia faktu, że warto by było przybliżyć warunki, to chyba istotne info. Jak z kasą?

Bizneswoman
Kandydat

Odradzam. Kiedyś znajomy chciał mnie zwerbować jako przedsiebiorce do członkostwa ale nie ufam firmom które każą mi zapłacić za coś z czego nie mam gwarancji zysku. To nie jest definicja inwestycji tylko gry hazardowej. Ale w dobie pandemii niestety stało się jak się stało, trzeba było szukać dodatkowych źródeł dochodu i wzięłam udział w rekrutacji. Prócz doświadczenia biznesowego, mam doświadczenie w międzynarodowej korpo. I teraz najlepsze :) Podczas procesu niestety okazało się, że mam kwalifikacje, piszę niestety bo chyba nikt nie czytał mojego CV, przed spotkaniem które było kuriozalne. Odpowiadanie rzeczowo na pytania spotykało się z konsternacja na twarzy rekrutera (chyba jednak warto mieć wiedzę o stanowisku na które szuka się pracownika, a nie tylko droga bluzkę). Dalej było już tylko śmieszniej ponieważ na każde moje merytoryczne pytanie dostawałam wymijającą odpowiedź. I nie zrozum mnie źle, to nie było ani tajne, ani poufne informacje, tylko rzeczy które każda osoba w firmie powinna wiedzieć, lub tematy oscylujące wokół biznesowych aspektów stanowiska. Reasumując firma z kartonu. 0 międzynarodowych czy choćby korporacyjnych polskich standardów. Żenujące do granic możliwości. Zastanów się 30x przed złożeniem cv. W Warszawie są dziesiątki folirm, które rzeczywiście się rozwijają, mają biznes plan, strategie, standardy i możliwości. Nie trać czasu na firmę w której ego przesłania prawdę. A prawda jest smutna.

Wanda
Inne
@Bizneswoman

A jakie te pytania zadawałeś, że unikali merytorycznej odpowiedzi? :) Podasz jakiś przykład?

anonim
Kandydat

(usunięte przez administratora)

Barbara

A możesz dokładniej opisać? Jakie pytania dokładnie Ci zadawali, że stwierdzasz, że były one oderwane od rynku?

Lajkonik
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś się orientuje jak wyglada praca na stanowiskach specjalista ds operacyjnych? Na pracuj dodano taka ofertę, zastanawiam się.

Marta
Inne
@Lajkonik

A to nie opisali tam jakichś obowiązków czy cos?

Barbara
Inne
@Lajkonik

A jakie masz doświadczenie na tym stanowisku?

Zdegustowany.
Inne

Dzień dobry. Nie polecam udziału w rekrutacji do BNI w Warszawie. Treść ogłoszenia oderwana od opisu stanowiska. Na zasadzie: zamiast hostessą, będziesz pracować ubojni. Straciłem dzień urlopu żeby dowiedzieć się, że gdybym wiedział na czym naprawdę polegają obowiązki to bym nie przedłużał nawet rozmowy telefonicznej. Mam wrażenie że oferta jest tak niekorzystna że trzeba "wciągać kandydata" w kolejne spotkania. Niepoważni ludzie, biuro ładne. Sam model oczywiście oparty na sprzedaży, dokładnie na wariancie "just do it", czyli maszeruj albo giń. To moja osobista opinia i możliwe że na inne stanowiska opisy są rzetelne, chociaż mam już pewne wątpliwości.

Pan Biznesmen
Inne

Czytam te komentarze i wniosek jest jeden: mali przedsiębiorcy oczekują, że zapłacą 1200 zł składki i dostaną w zamian na dzień dobry 1250 zł, to wtedy uznają że się opłacało. Nie ma tak łatwo, BNI daje narzędzia i kontakty, ale to Ty musisz umieć z nich skorzystać. Mój biznes urósł bardzo, bo dla kilkunastu firm byłem pierwszym wyborem gdy pojawiła się u nich taka potrzeba (świadczę usługi doradztwa biznesowego). Ale nie dostałem tego na tacy, potrafiłem się przedstawić, uścisnąć dłoń, zostawić wizytówkę, czerpać wiedzę ze szkoleń i warsztatów. Dużo widzę takich osób na spotkaniach, które stoją w koncie i udają że ich nie ma. Dla nich to ja jestem ten, który "chodzi i poklepuje się po ramieniu z innymi". Nic dziwnego, że takie osoby nie są zadowolone, ale robią to na własne życzenie. W takich chwilach warto się zastanowić, czy etat nie byłby lepszym wyborem. Nie mówię tego pejoratywnie, to porada doświadczonego przedsiębiorcy dla osób, które ewidentnie się męczą prowadząc działalność...

byłyBNI
Były pracownik
 Pytanie
@Pan Biznesmen

Tylko co to jest "doradztwo biznesowe"? Tzn, że doradzasz, jak robić biznes innym tylko sam nie umiesz, więc idziesz do jakiejś organizacji, która ma ci dać zlecenia?:D Potrafisz uścisnąć dłoń i dać wizytówkę... no brawo, wystarczające kwalifikacje, żeby zostać "biznesmenem".

Klient
Inne
@byłyBNI

Trzeba to dobrze zrozumieć i poznać. BNI to przede wszystkim rekomendacje. To nowy kanał sprzedaży, który możecie wykorzystać do budowania swojej firmy. To zespół ludzi, który myśli podobnie jak Wy, ale często posiada inne doświadczenia i może się nimi z Wami podzielić, który może Wam pomóc w rozwoju. Nie jest to organizacja przeznaczona dla osób, których głównym narzędziem wykorzystywanym w biznesie są "grabie". Givers Gain: wnosisz swoją wartość do organizacji, a organizacja wnosi swoją wartość do Twojego biznesu. Dzięki temu zwiększasz swój zasięg, kontakty i w konsekwencji dochody. Jeśli ktoś patrzy na życie i biznes tylko roszczeniowo, to będzie mu ciężko "wycisnąć" to, co najlepsze z BNI. Przedsiębiorcy bardzo często działają jak single. Tu do współpracy jest zespół, a jak większość z nas wie, w zespole siła. Moim zdaniem fenomen z tego Misnera. Dobra robota Ivan. Gratuluję pomysłu i twórczości. Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w Waszych biznesach..

Sandra
Kandydat
@Pan Biznesmen

proszę o dane firmy dla zweryfikowania faktycznego stanu

Majo
Kandydat
@Pan Biznesmen

Dokładni to jest jak wędka dla rybaka. A co złowisz to już tylko zależy od samego siebie.

anonim
Kandydat
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Aleksandra

Może po prostu kierownik się rozmyślił albo zwyczajnie nie byłaś odpowiednią kandydatką dla nich, to chyba normalne że nie wszystkich przyjmą na raz nie? Może spróbuj jeszcze raz w przyszłości, postaraj się bardziej czy coś?

Pytanie
 Pytanie

Czy firma Bni Poland Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Ilona
Inne

no a tak na serio? bo nie wiem dlaczego robisz sobie głupie żarty z poważnego pytania.

1
anonim
Kandydat

(usunięte przez administratora)

Mariusz
Pracownik

bo jest prawdziwa i dokładnie kfc opisuje jak jest. Omijać z daleka

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Bni Poland Sp. z o.o.?

tiny
Były pracownik

chyba coś Ci się pomyliło, to serwis do wymiany informacji dla osób, które chcą pracować w tej firmie, a nie firm zrzeszających się czyli klientow

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

`ja
Kandydat

Skoro byłeś w grupie to chyba nie byłeś pracownikiem tej firmy, wiec nie rozumiem dlaczego wypowiadasz się na forum dla pracowników, jako były pracownik.

Przedsiębiorca
Kandydat

Dokonałem wpłaty pełnej składki w pierwszej połowie 2020r. Moja aplikacja została pozytywnie rozpatrzona, po czym nastąpiła cisza ze strony BNI. Miała być tworzona nowa grupa, która pod nazwą wskazaną w aplikacji (i podaną przez Dyrektora BNI) w ogóle nie powstała i nikt nic nie wiedział o tworzeniu grupy pod ww. nazwą. Była obietnica ze strony BNI w uczestnictwie w działaniach mających na celu utworzenie nowej grupy, ale żadne działania w tym kierunku nie zostały podjęte przez BNI. Po kilku miesiącach Dyrektor BNI przekazał informację o tym, jak ciężko tworzy się nowe grupy i po raz pierwszy zasugerował zwrot wpłaconej składki choć - jak później okazało się - nie było to prawdą. Umówione spotkania nie dochodziły do skutku. Kolejne miesiące upływały, a z kierownictwem BNI nawet nie można było skontaktować się w żaden sposób. Telefony, maile, sms pozostawały bez odpowiedzi i w dalszym ciągu nie było żadnych informacji o tworzeniu nowej grupy ani o perspektywach tworzenia nowej grupy. Tylko kontakt poprzez członków BNI czasami skutkował pozorowanym odzewem ze strony kierownictwa BNI. Finalnie po upływie ponad roku skończyło się rezygnacją z członkostwa w grupie, która nigdy nie powstała i nawet nic nie wydarzyło się, aby powstała. Czekam na zwrot składki. Zobaczymy, ile czasu to potrwa. Podsumowując, strata czasu i energii choćby na próby nawiązania kontaktu z kierownictwem BNI. Oby nie była to też strata pieniędzy. Zdecydowanie nie polecam !!!

Hanna
Inne

Celem BNI jest aby w każdym mieście w Polsce, przedsiębiorcy mogli rozwijać swoje firmy. Na stronie firmy, zamieszczane są aktualne informacje o działaniach i sukcesach grupy BNI. Aktualnie prowadzone są rekrutacje, zostawiam link poniżej. https://pracodawcy.pracuj.pl/bni-poland-sp-z-o-o,68129 Dajcie znać, jaka jest atmosfera między pracownikami, i jakie benefity pracownicze oferuje ten pracodawca?

Ewelina
Inne

Bni Poland to międzynarodowa organizacja biznesowa, która powstała w Stanach Zjednoczonych w 1984 roku. Początki BNI w Polsce sięgają 2006 roku. Działająca od tego czasu organizacja w Polsce zrzesza 2500 firm sektora MŚP w 30 miastach i wciąż się rozwija. Tak czytałam i muszę powiedzieć, że brzmi to ciekawie. Wie może ktoś, czy nie potrzebują tam przypadkiem nowych pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o BNI Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w BNI Polska Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy BNI Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w BNI Polska Sp. z o.o.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BNI Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii