Opinie o Ceres Development Sp. z o.o. w Jabłonna

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Ceres Development Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ceres Development Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ceres Development Sp. z o.o. w Jabłonna

Wojtek Nowy wpis

Dobrze, że nic od nich nie kupiłem i moja przezorność mnie nie zawiodła - obydwie spółki Ceresu wpisy w KRS o upadłości w rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości co daje do myślenia, czy patodeweloper będzie w ogóle w stanie ukończyć inwestycję... Uważajcie, aby nie utopić pieniędzy i marzeń o własnym lokum.

Marghe Nowy wpis

Bardzo chciałam zamieszkać w wybranym przeze mnie mieszkaniu na osiedlu „SOSNOWY ZAKĄTEK „ , ale los chciał inaczej. Miałam podpisana „Umowę rezerwacyjna” i zgodnie z zapisami wpłaciłam kwotę wymagana w umowie. Niestety moja choroba przekreśliła moje marzenie. Pomimo zapisu w umowie, ze wpłacona kwota rezerwacyjna jest bezzwrotna, Prezes firmy biorąc pod uwagę moja trudna sytuacje, przychylił się do mojej prośby i wyraził zgodę na zwrot całej kwoty. Jestem bardzo wdzięczna za ten wspaniały gest i szczęśliwa, ze w obecnych trudnych czasach, gdzie ludzie warczą na siebie są jeszcze Ludzie, posiadający serce. Bardzo dziękuje i przesyłam wyrazy wdzięczności .

Marzena Nowy wpis
@Marghe

Fajnie czyta sie o ludzkim zachowaniu wlasciciela, ze nie zawsze liczy sie tylko kasa, moze komus to tez pomoze w podjeciu decyzji o tym by kiedys tam aplikowac :)

Marzena Nowy wpis

atmosfera w tym miejscu pracy pewnie nie jest ciekawa skoro klienci tak mocno negatwynie opisuja usterki dotyczace wykonania zleceń ? jak do tego podchodzi szef, bardzo odbija sie to złością na pracownikach ?

Sebastian

Potwierdzam negatywne opinie przedmówców odnośnie solidności wykonania i usterkowości inwestycji Ceres Development. Podzielę się swoim przypadkiem ku przestrodze - miałem nieprzyjemność nabywać lokal od tej spółki. Usterek było wiele i to znaczących, trzeba bardzo pilnować, aby wyegzekwować zapisy zawartej umowy deweloperskiej. Odbiór dokonywany dobrą poziomicą 2 metrową w oświetleniu dziennym. Pomiar kątów prostych ścian ekierką o ramionach 1 na 1,2 m. W moim lokalu na przedodbiorze tynki były jak w drugorzędnych pomieszczeniach gospodarczych swoją strukturą bardziej przypominające cementowo – wapienne, niż w kierunku gładzi. W dużym pokoju tynk z dodatkiem gruboziarnistego piachu (tudzież drobnego żwiru) co przełożyło się na liczne miejsca mocno chropowate z porami jak pumeks! Całość dodatkowo oświetlona słońcem! Pytałem na przedodbiorze co to jest?! – której kategorii tynk? Panowie nie byli mi w stanie odpowiedzieć, więc poinformowałem ich co mam w umowie deweloperskiej, prospekcie informacyjnym i standardzie wykonania, które to są integralną częścią zawartej pomiędzy nami umowy. Nie chcieli abym wezwał rzeczoznawcę i na zasadzie wzajemności jeżeli okaże się, że oni mają rację to ja pokryję koszt usługi, a gdy ja będę miał rację odnośnie usterek to oni pokrywają wszystkie koszty. Próbowali tanim kosztem poprawiać tynki prawdopodobnie docierając pacą i wytarli elipsy na ścianach nie poprawiając struktury nałożonego tynku. Niestety do tego stopnia nierzetelni, że zaprosili mnie na odbiór nawet pobieżnie nie sprzątając lokalu – warstwa spadającego pyłu na ramkach przełączników i gniazdek jakieś 4 mm! Nie omieszkałem skomentować adekwatnie do sytuacji jakości ich pracy, oraz nakazałem szanować wzajemnie swój czas. Po przeprowadzonej batalii muszę pochwalić, gdyż tynki innej jakości niż pierwotnie zostały finalnie dość solidnie ponownie nałożone. Odnośnie zachowania kątów prostych, pionów i poziomów na ścianach były mocne niedociągnięcia nawet ponad 10 stopni na kącie prostym (kąty rozwarte jak i wklęsłe z przewagą rozwartych) w zasadzie tylko na ścianach przy otworach drzwiowych, w miejscach przewidzianych na szafy wnękowe liczne odchyłki od kątów prostych i powierzchni tynku od krawędzi linii prostej (dopuszczalne nie więcej niż 3 na 2m łacie kontrolnej) było przeważnie 5-6 odchyłek. Reszta w miarę akceptowalne 3-4 odchyłki w pokojach nie wymagające większych poprawek. Poziomy na wylewce podłogowej w dużym pokoju zachowane, lecz w małym dosłownie „morskie fale” i w rogach spadki 6 mm na długości 30-40 cm. Łazienka do wykończenia we własnym zakresie, lecz kąty proste na ścianach perfekcyjne i to chwalę. Piony miały dopuszczalne niewielkie odchyłki. Instalacja elektryczna wykonana poprawnie. Okna w dużym pokoju wraz z balkonowym wyregulowane w miarę dobrze. W małym pokoju elementy okna niewiele dające się wyregulować – mocno wyczuwalne miejscami strumienie zimnego powietrza oczywiście nie z nawiewnika. Prawdopodobnie ościeżnica wbijana na siłę w za mały otwór okienny co spowodowało jej znaczne odkształcenie. Na bieżąco pytałem przedstawicieli dewelopera jak i generalnego wykonawcy o rolę uszczelek, aby mi wyjaśnili po co one tam są, spełniają swoją rolę, czy tylko na ozdobę. Sytuacja ich przerosła i nie byli w stanie merytorycznie odpowiedzieć na konkretnie zadawane pytania. Natomiast na balkonie przewidziany w projekcie niewielki spadek w kierunku od drzwi okiennych był zachowany, lecz w środku miałem zamarzające jezioro wody na głębokość 11 mm (idealna balkonowa mini ślizgawka dla dzieci – nie była przewidziana w standardzie wykonania)… Miejsca parkingowe szerokości 2 metrów (zgodnie z wytycznymi rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury mierzymy od osi do osi linii rozdzielającej). Obecna wymagana szerokość od 01.01.2018 to 2,5 m – o tym w prospekcie informacyjnym też deweloper nie poinformował, że nie realizuje inwestycji według obecnie obowiązujących przepisów, a uzyskanego pozwolenia na prowadzenie prac budowlanych według koncepcji z 2008 roku. W dodatku miejsce parkingowe miało ślady wycieków płynów eksploatacyjnych z parkujących na nim pojazdów i nie zostało oczyszczone przed przekazaniem nabywcy. Prospekt informacyjny to liczne „wypełniacze” w stylu inwestycji realizowanych w promieniu 6 km (przy Moście Północnym) nie mających praktycznie żadnego oddziaływania na inwestycję przy ul. Marmurowej w Jabłonnie. O przepompowni pojawiającej się w akcie notarialnym też nie informuje w prospekcie i umowie deweloperskiej. Za to wiele koncepcji zamiennych rozwiązań stosowanych w inwestycji. W piwnicach zastosował najtańsze z możliwych przedstawianych opcji tj. ażurowe konstrukcje z cienkiej blaszki uzyskującej sztywność tylko i wyłącznie dzięki przegięciom profili. Drzwi też dyskusyjna zgodność z oferowanym standardem wykonania opisywanym jako metalowe(pełne), a nie metalowe ażurowe z pasków blachy. Realnie konstrukcja nie stanowi żadnego zabezpieczenia mienia.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Ceres Development Sp. z o.o.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Sebastian

Odpowiedzi Pana Prezesa Ceres Development w mojej subiektywnej ocenie mocno mijają się z prawdą, na co mam liczne dowody z wzajemnej korespondencji. Od samego początku kłania się poruszana rzetelność i terminowość realizacji zobowiązań na którą się powołuje (aż musiałem wstrzymać płatność rat ze względu na niewywiązywanie się z oddania poszczególnych etapów inwestycji – dowód rozpisany harmonogram etapów inwestycji wraz z datami ich oddania. Realne terminy przyjęcia prac przez bankowych inspektorów nadzoru, widok zewnętrzny rzekomo ukończonej według harmonogramu kondygnacji, dachu itp. daty dokonywanych przelewów cząstkowych od nabywcy za rzeczywiste wykonanie tych etapów prac). Przekazanie wszystkich mieszkań z budynku w październiku – moje dopiero w połowie stycznia (dowód data na protokole odbioru końcowego). Wspomniany „bardzo solidny generalny wykonawca” na piśmie zapewniał mnie o 2 dniowym terminie naprawy usterek na balkonie od momentu przekazania lokalu w sugerowanym przez niego terminie, gdy będą mniej obciążeni pracą. Oczywiście na propozycję terminu przystałem, lecz nie byli w stanie usunąć usterki przez dobry miesiąc! Porzucili rozpoczętą pracę! Dosłowna batalia ocierająca się o wykonawcę zastępczego i obciążenie ich kosztami. O choćby zwykłym ludzkim przepraszam nie było nawet mowy! Czy tak powinno wyglądać usuwane usterek? Dowód: daty i treść korespondencji, protokoły przekazania i ponownego przyjęcia lokalu po usunięciu usterki. Odnośnie części wspólnej po zalaniu klatki schodowej przez wodę deszczową została odsłonięta fuszerka generalnego wykonawcy – odpadły płytki w dużej części i widać jak pięknie na „placki je kleili”. Natomiast na najwyższym piętrze miejscami mokre ściany na klatce, co świadczy o przeciekaniu dachu. Dysponuję dokumentacją zdjęciową, solidności wykonania której praw autorskich chciałem się nawet nieodpłatnie zrzec na rzecz Ceres Development w celu zamieszczenia na stronie internetowej dewelopera. Z pewnością potencjalnym nabywcom byłoby prościej podjąć decyzję związaną z nabyciem lokalu. Problemów było i nadal jest wiele. Fakt zarządzania dewelopera WM i związaną z tym niegospodarnością to kolejny dosłownie temat rzeka. Deweloper jako zarządca notorycznie kasuje ogłoszenia właścicieli kierowane do innych właścicieli z e-kartoteki. PS. Pan tytułujący się jako „Krzysztof Wiliński - Prezes zarządu Ceres Development Sp. z o.o.” jest prezesem spółki z o.o. zatrudniającej 1 osobę (siebie) oraz wykreślonej z rejestru przedsiębiorców KRS w dniu 22.12.2021 (informacje widniejące w KRS na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości w ogólnodostępnej bazie danych o przedsiębiorcach). Można znaleźć wiele ciekawych informacji, odnośnie deklarowanej ilości zatrudnianych osób, sprawozdań finansowo – gospodarczych, profilach działalności, kapitale zakładowym (jaki to % wartości naszych mieszkań w razie niemożności wypełnienia podjętych w umowach zobowiązań wobec wierzycieli?). W mojej subiektywnej ocenie kreuje swoją obecnie nieistniejącą spółkę jako prężnie działającą składającą się z rzeszy fachowców z wieloletnim doświadczeniem, terminowo realizujących swoje zobowiązania wobec nabywców. Jednakże to tylko iluzja. Po weryfikacji portfolio 10 letniej działalności czar pryska. Mam skromną nadzieję, że nieco pomogę z podjęciem niejednokrotnie życiowych decyzji i późniejszych możliwych potencjalnych dramatów.

Ceres

Słaby i nierzetelny deweloper mający nabywców lokali (po podpianiu umowy i wpłacie) dosłownie za intruzów. Liczne znaczące usterki są dla nich zupełnie nieistotne i nikomu poza Właścicielowi mieszkania nie zależy na ich usunięciu. Jednym słowem podwykonawca podwykonawcą poganiany na zasadzie im taniej tym lepiej - oczywiście dla dewelopera bo większy zysk. Prosze uważać i najlepiej omijać szerokim łukiem, gdyż nie wywiązują się z podpisanej umowy. Terminy to dla nich czysta abstrakcja w pełnym tego słowa znaczeniu.

@Ceres

Dzień dobry. Spółka rzetelnie i terminowo wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań zawartych z klientami w umowach deweloperskich. Nie ma żadnych terminowych poślizgów - w październiku 2020 r oddała do użytkowania Budynek I a w listopadzie 2021 r. Budynek L - łącznie 102 mieszkania. Proszę uprzejmie o konkretny przykład potraktowania naszego klienta jak intruza. Przyznam, że dziwna jest ta opinia - w czasie jej publikacji Deweloper nie wydawał klientom żadnych mieszkań i nie podpisywał żadnych umów deweloperskich, ergo nie inkasując pieniędzy od nabywcy nie mógł się od nich odwracać i traktować jak intruzów. Usterki usuwa Generalny wykonawca - Deweloper nie korzysta z podwykonawców. Zapraszam wszystkich potencjalnych kupujących do odwiedzin - możemy pokazać mieszkania (obecnie wykańczane) w Budynku L - jestem przekonany, że ich właściciele zgodzą się na takie rozwiązanie. Będzie okazja zapytać o, jak zostało powyżej stwierdzone: znaczące usterki, abstrakcyjne terminy itd Z poważaniem, Krzysztof Wiliński - Prezes zarządu Ceres Development Sp. z o.o.

miro

Może Ceres w swojej krytyce mógłby wyrazić , się bardziej konkretnie, gdyż jego opinie są dosyć oględne. Sam nabyłem tam mieszkanie i jak do tej pory nie miałem żadnych zastrzeżeń, przeciwnie przedstawiciel dewelopera jak i administrator wszelkie sugestie rozwiązywali od ręki

@miro

Dzień dobry. Dziękuję za wskazówkę - w imieniu Dewelopera odpowiedziałem na zamieszczone krytyczne opinie. W mojej ocenie są nieprawdziwe - poprosiłem o udowodnienie ferowanych stanowisk jakimś konkretnym faktem, dokumentem. Z poważaniem, Krzysztof Wiliński - Prezes zarządu Ceres Development Sp. z o.o.

Tomo

Bardzo słaby deweloper mający klientów za nic oczywiście po podpisaniu umowy deweloperskiej. Bardzo nieterminowi. Niestety mam naprawdę negatywne zdanie o jakości wykończeń i ilości usterek. Jednym słowem uważajcie z zakupem. Szkoda później nerwów...

@Tomo

Dzień dobry. Proszę o podanie konkretów. Deweloper rzetelnie i terminowo wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań zawartych z klientami w umowach deweloperskich. Nie ma żadnych terminowych poślizgów - w październiku 2020 r oddała do użytkowania Budynek I a w listopadzie 2021 r. Budynek L - łącznie 102 mieszkania. Co do usterek - nie ma możliwości, aby przy rozruchu budynku ich nie było. Na szczęście mamy bardzo solidnego Generalnego wykonawcę i tych usterek, po pierwsze nie było wiele, po drugi same drobiazgi dotyczące jakości pomalowanych ścian z tym, że warto zauważyć, że Kupujący nie zaważając na zaakceptowany standard wykończenie budynku zamiast tynków kategorii III chcieliby mieć, oczywiście w ramach zapłaconej ceny gładź szpachlową. Dowodem na wysoką jakość w stosunku do zapłaconej ceny jest czas w którym Deweloper przekazał klientom mieszkania w Budynku L - 52 mieszkania w ciągu 1 miesiąca ( wcześniej Kupujący byli zapraszani na wstępny odbiór i po podpisaniu protokołu wszyscy wiedzieli co mają zrobić ) Czy krytykujący jest naszym klientem - pytam, gdyż tendencyjne opinie na gowork pojawiły się w jednym czasie - tak jakby inspirowała je jedna osoba. Z poważaniem, Krzysztof Wiliński - Prezes zarządu Ceres Development Sp. z o.o.

Patodeweloper

Potencjalni kupujący i zainteresowani zakupem koniecznie zapytajcie po wysłuchaniu bajecznej pogadanki przedstawicieli Ceresu: 1. Kiedy otrzymali prawomocne pozwolenie na budowę od Starosty Legionowskiego? (06.2014) 2. Kiedy wniskowali o pozwolenia na budowę "Sosnowego Zakątka" przy ul. Marmurowej w Jabłonnej? (07.2008) 3. Najważniejsze to certyfikaty energtyczne budynków określające ich energochłonność tzn. według norm na KTÓRY ROK budynki zbudowali, a na który wedle prawa mogli zbudować? Sami rozeznajcie jakie niestworzone historie będą Wam opowiadać jak poprosicie o dokumenty do czego macie pełne prawo. Zawsze warto żądać przedstawienia prawomocnego pozwolenia na budowę przystępując do konkretniejszych życiowych decyzji. Nie ukrywam, że im mniejsze zapotrzebowanie na ciepło budynku w skali roku tym wymagane lepsze izolacje o mniejszej przepuszczalności, a co za tym idzie drastycznie rosną koszty inwestycji. Ceres niczym "dobry wujek" każdemu chętnie zrobi prezent. O usterki i poczynania dewelopera też warto podpytać już mieszkających...

@Patodeweloper

Dzień dobry. Przedstawiciele Spółki Ceres Development ( Dewelopera) nie nie opowiadają bajek - Spółka rzetelnie i terminowo wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań zawartych z klientami w umowach deweloperskich. Nie ma żadnych terminowych poślizgów - w październiku 2020 r oddała do użytkowania Budynek I a w listopadzie 2021 r. Budynek L - łącznie 102 mieszkania. Deweloper nabył grunt w Jabłonnie wraz z ostatecznym i prawomocnym pozwoleniem na budowę w 2014 roku. Deweloper buduje budynki i infrastrukturę osiedlową według dokumentacji i projektów z 2008 r. Od tego czasu, do końca 2020 r. niewiele się zmieniło jeśli chodzi o wymagania energetyczne budynków wielorodzinnych poza istotną zmianą parametrów okien. Deweloper w budynkach zamontował okna trzyszybowe na profilu: dla Budynku I Salamander 82MD, dla Budynku L Rehau SYNEGO MD - 6 lub 7 komorowe z okuciami firmy Winkhaus- okna z górnej półki. Być może krytykującemu powyższe fakty jawią się jako bajki, bo trudno przecież zrozumieć laikowi, że pomimo możliwości wstawienia okien zgodnie z projektem tj. dwuszybowych wstawia się okna dużo droższe trzyszybowe i to nie od jakiegoś anonimowego garażowego producenta. Osobiście mam wrażenie czytając te krytyczną ocenę wystawioną Deweloperowi, że ktoś słyszał, że dzwonią, ale nie wie dokładnie w którym Kościele. Może być również tak, że pisze ją jakiś drobny handlarzyna mieszkaniami, który nie uzyskał od Dewelopera oczekiwanych rabatów. Uważam, że krytykujący nie powinni chować się z anonimowymi Nickami - w tym konkretnym przypadku liczę na odwagę osobistą naszego adwersarza, że poda swoje dane i że skorzysta ze sposobności udowodnienia/potwierdzenie tego co napisał faktami czy też jakimiś dokumentami. Zapraszam wszystkich potencjalnych kupujących do odwiedzin - możemy pokazać mieszkania (obecnie wykańczane) w Budynku L - jestem przekonany, że ich właściciele zgodzą się na takie rozwiązanie. Co do usterek - nie ma możliwości, aby przy rozruchu budynku ich nie było. Na szczęście mamy bardzo solidnego Generalnego wykonawcę i tych usterek, po pierwsze nie było wiele, po drugi same drobiazgi dotyczące jakości pomalowanych ścian z tym, że warto zauważyć, że Kupujący nie zaważając na zaakceptowany standard wykończenie budynku zamiast tynków kategorii III chcieliby mieć, oczywiście w ramach zapłaconej ceny gładź szpachlową. Dowodem na wysoką jakość w stosunku do zapłaconej ceny jest czas w którym Deweloper przekazał klientom mieszkania w Budynku L - 52 mieszkania w ciągu 1 miesiąca ( wcześniej Kupujący byli zapraszani na wstępny odbiór i po podpisaniu protokołu wszyscy wiedzieli co mają zrobić ) Z poważaniem, Krzysztof Wiliński - Prezes zarządu Ceres Development Sp. z o.o.

Zostaw merytoryczną opinię o Ceres Development Sp. z o.o. - Jabłonna

Ceres Development Sp. z o.o.
  • Szkolna 79B lok. 54
    05-110 Jabłonna
  • NIP: 5361907830 REGON: 143413671 KRS: 0000392832

Ceres Development Sp. z o.o.