JB Solutions sp. z o.o.

Opinie o JB Solutions sp. z o.o.

Witam, mam zamiar aplikować na stanowisko specjalisty ds. kontrolingu interesuje mnie przy tym dalszy rozwój. w zakresie tego stanowiska jakie są proponowane szkolenia i czy organizowane będą w trakcie pracy czy raczej już po godzinach? W ofercie tego nie precyzują

Nowy wpis

Dzień dobry, Posiadamy współpracę z platformą szkoleniową, z którą organizujemy szkolenia wewnętrzne podczas czasu pracy. Jeżeli jednak wystąpi zainteresowanie skorzystania z innego źródła learningowego, prowadzącego szkolenia w czasie wolnym to również istnieje możliwość skorzystania z takiego trybu kursu.

Jak pracuje się w oddziale w Warszawie? Jaka panuje atmisfera i czy można liczyć na wsparcie przełożonego?

Ola Nowy wpis

W tym oddziale wspominam pracę, jako jedną z lepszych. Gdyby nie przeprowadzka, na pewno bym nie zrezygnowała. Atmosfera jest fajna, na pewno się każdy czuje swobodnie. Wsparcie masz nie tylko od przełożonego, ale również współpracowników. Zarząd też nie ucieka od pracowników :) Polecam

Czy w firmie JB Solutions sp. z o.o. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Księgowa, na które poszukują na Pracuj.pl to dość istotna kwestia.

Damian Nowy wpis

Premie kwartalne to jeden z dużych plusów JB Solutions

Pani

Ciekawi mnie ten benefit, który zauważyłam w ofercie na stanowisko księgowej (z widełkami 6.000-8.000 zł brutto - dla jasności). Jest to dostęp do konsultantów finansowych. Ponieważ obok jest mowa o darmowych poradach prawnych na cele prywatne, to domyślam się, że to konsultacje ws. np. inwestowania? Oszczędzania?

Natalia

Firma stawia na rozwój swój, pracowników i klientów. Starają się dobierać jak najbardziej kompetentnych pracowników.

@Natalia

Hej, widzę ze akurat już chyba się nie zatrudniasz ale powiedz mi czy skoro stawia się na tak wysokie kompetencje to trudno będzie się dostać? ja i tak chciałam przyjść jako asystent księgowości, nie ma teraz takiej oferty dostępnej… czy do końca tego roku będzie ktoś potrzebny? Często kogoś szukali za Twoich czasów?

B

Warto spróbować, niektórzy awansują..dlatego są rekrutacje. W firmie są osoby pracujące po kilka lat. Wynagrodzenia są dobre, mam tez porównanie do znajomych z innych biur. Wysokość zależy od stanowiska i tego co się robi i umie… jak ktoś się rozwija to nie ma z tym problemu. Jest duże wsparcie w pracy. Polecam

Marysia

Czy w marcu była prowadzona rekrutacja do Gdańska dla księgowego? upewniam się, ponieważ wtedy jedna zainteresowana osoba zadawała pytanie na forum. obecnie tez jest oferta do biura i zastanawiam się czy to rotacja czy może jednak bardziej rozwój? czy ktoś wie i mógłby się odnieść? wcześniej ktoś pisał o rozwoju. Co do tych wspomnianych średnich zarobków to czy od nowego roku można spodziewać się o wiele lepszych stawek?

Julia

Jako pracownik, uważam że JB Solutions daje szanse na rozwój. Wiele można się tu nauczyć i zdobyć ciekawe doświadczenie. Zarząd firmy stawia na dobro pracowników i relacje. Jest to dobre miejsce na stałą i satysfakcjonującą pracę.

Firma JB Solutions sp. z o.o. szukała pracownika na Asystent księgowości. Czy ktoś może był tam zatrudniony i opowie o swoich doświadczeniach?

Zainteresowana

Czy ktoś może wypowiedzieć się szczerze na temat pracy w dziale księgowym w Gdańsku?

xyz
@Zainteresowana

Hej, Miło wspominam pracę w tej firmie jako naukę. Wszystko też zależy do jakiego zespołu traficie - są mniej i bardziej zgrane. Jeżeli chodzi o narzędzia do pracy to wiadomo laptop oraz własna komórka (jeżeli jesteś np. samodzielną księgową). Co do samej pracy - jest wymagająco bo jak to w biurze rachunkowym obsługujesz dużo firm ale jak masz zgrany zespół to idzie się dogadać i poukładać sobie pracę. Co do zarobków - średnie (usunięte przez administratora) o ile nie jesteś na wyższym stanowisku. Jeśli chcesz się rozwinąć i nabrać doświadczenia too bardzo polecam - duża różnorodność firm, jest prawnik, doradca do dyspozycji no i twój zespół gdzie możesz omówić problemy. Szkolenia są na bieżąco jeżeli chodzi o wprowadzane zmiany na rynku więc pod tym względem duży plus. No ale zarobki... w porównaniu do ilości pracy i wymaganej wiedzy średnie. (usunięte przez administratora) Podsumowując - jak najbardziej aplikujcie może uda się na rekrutacji wywalczyć jakąś większą stawkę - firma się rozwija i brakuje ludzi do pracy.

ooo
@xyz

Oj, ale jakie te zarobki? Jest teraz nabór do Gd na stanowisko samodzielnej księgowej, niestety nie ma widełek. A Ty wiesz, ile się zarabia! Jak wywalczyć większą stawkę w rekrutacji, gdy nie wiem, jaką stosują zazwyczaj?? :)

Wszystko na czas od długiego czasu ;) a firma prężnie się rozwija

Gabriela

Co konkretnie uległo zmianie, że nagle się tak układać zaczęło? Dłuższy czas to ile tak na oko?

Jakub

Tak, już ktoś o tym wspominał. Tylko czy od całej kwoty są odprowadzane podatki i składki? Bo wiadomo że to ważne. Na jakich umowach się tu teraz głównie pracuje? Nadal na łączonych zleceni plus uop jak ktoś wcześniej komentował? Czy to się poprawiło?

Pracownica

A Ja pozytywnie oceniam tą firmę. Jasne są ludzie i ludziska jak w każdej firmie nie wszyscy się uwielbiają ale ostatecznie można się dogadać. Zarząd jest naprawdę w porządku, a do osób które mają tyle zastrzeżeń czy ktokolwiek z Was spróbował coś z tym zrobić ? Jasne nie zawsze wypłaty są na czas ale to z powodu że firma się rozwija, po za tym jeżeli ktoś potrzebuje pieniędzy od razu wystarczy zgłosić że nie jest w stanie czekać. Ja tak zrobiłam i w ciągu 15 min przelew był na koncie. Uważam że większość negatywnych ocen jest mocno przesadzona ;)

Helena
@Pracownica

Relacje na linii pracownik-pracodawca są bardzo ważne. Dobrze zatem, że w JB Solutions są one raczej w porządku. Jednak trochę martwi to, iż wypłaty nie zawsze są tam na czas. A co z premiami? Są do uzyskania?

Aneta

Ale nie do końca rozumiem. Jak powiedziałaś kadrowej w JB, że stanowczo nie możesz czekać, to jednak tego przelewu z pensją nie było? Z Waszej wymiany zdań to raczej wnioskuję, że poślizg mieli tylko ci, co naprawdę mogli i godzili się zaczekać na pieniądze. A poza tą sprawą wypłat, to jak Ci tam było? Pytam, bo a nuż odnowią te oferty dla księgowych i asystentów BOK https://jbsolutions.pl/kariera/

Magdalena

Serio? W ogóle co za dziwna segregacja. Kto potrzebuje a kto nie, każdy chyba potrzebuje wypłaty. A czym to było spowodowane?

Kandydatka

Miałam rozmowę rekrutacyjną w siedzibie firmy w Warszawie. Podczas rozmowy padały pytania typu co bym zrobila gdyby zabrakło kawy w firmie albo klient niedostarczyl dokumentów itd. Zero konkretów, benefitow itp. Sam proces rekrutacji oceniam na poziomie żenującym i nie polecam przyszłym kandydatom tej firmy. Na koniec dodam, że nie było wspomniane na początku spotkania, że rozmowa będzie w trybie zdalnym.

Zosia

Rozmowa rekrutacyjna...oceńcie sami. W większości rozmowa dotyczy, faktu jak sobie poradzisz jeśli klient nie dostarczy Ci dokumentów na czas i co zrobisz jeśli twój asystent jest leniwy i niechętny do pracy. Tak sobie myślę, że gdybym chciała pracować w przedszkolu to bym NIE szukała pracy w biurze rachunkowym, które dodatkowo nie radzi sobie ani z klientami ani z młodymi pracownikami. Pytanie z mojej strony: czy często wobec faktu, że klienci nie dostarczają dokumentów na czas konieczne są nadgodziny (norma w księgowości w okresie podatków) Pan z HR - NIE, pani współtowarzysząca w rekrutacji zaczyna się mieszać i w konsekwencji wychodzi KWAS. Czyli są te nadgodziny, czy ich nie ma? zależy kogo spytasz...słabo. Na końcu dostajesz do wypełnienia test, który jest w końcu jedyną merytoryczną częścią tej rozmowy. Test jest spoko do zrobienia, nawet kalkulator dostałam i mogłam policzyć podatek. Niestety wyniku testu, ani jak mi poszło na rozmowie nie poznałam, bo mimo upływu 1,5 miesiąca nikt się do mnie nie odezwał. Serdecznie pozdrawiam.

@Zosia

Aha? Serio zero odzewu? :( A co jeśli zmieszałaś ich tymi nadgodzinami właśnie? Swoją drogą ciekawe zadanie.xd A co do testu to jak czujesz, że Ci wgl poszło?

@Gabriela

@Gabriela, na pewno nie miałam zamiaru nikogo zmieszać, a tylko otrzymać informację :-). co do testu to myślę, że poszło mi spoko.

@Zosia

Nie no na pewno nie miałaś zamiaru, po co podpadać komuś na rozmowie? ;p No to ciekawa jestem o co im chodziło, że się nie zdecydowali, szkoda że odzewu brak. Fajnie by było jakby ktoś z firmy się do tego jakoś ustosunkował. Jest tu ktoś taki? Czemu nie ma feedbacku? :(

@Gabriela

Sądzę, że jak nie odpowiadają na rekrutacje to tym bardziej tutaj nikt nie odpowie. Widocznie nie mają po prostu szacunku do drugiego człowieka.

Rekrutacja bardzo pozytywna :)

Zofia
@Kandydat

na goworku sa teraz 4 oferty pracy, mozesz zdradzic na ktore skladales papiery i jak przebiegla rozmowa, opisz ja prosze jak to wygladalo, duzo stresu ?

Iwona
@Kandydat

O skoro bardzo pozytywna to widzę że się spotkanie spisało jak najbardziej. Co tam takiego pozytywnego jest??

Pracownik_1

Atmosfera w zespole na plus, natomiast cała reszta w mojej ocenie na minus. Nie podobało mi to że przygotowano mi umowę bez wcześniejszego uzgodnienia warunków, ciagle spóźniające się wynagrodzenia, ogromna presja, brak możliwości podwyższenia stawki, wynagrodzenia nieadekwatne do wykonywanej pracy, niesłowność co do obiecanego podwyższenia wynagrodzenia po okresie próbnym. Nauczyłem się sporo ale nie chciałbym pracować w takim miejscu na dłuższy czas

Mieczysław
@Pracownik_1

Aha, no sporo tych minusów widzę. Słabo. I jak to wyszło że obiecali podwyżkę po okresie próbnym, a stawka jednak została? Poinformowali skąd taka decyzja?

Magdalena

Cześć wszystkim, mam do Was pytanie odnośnie przebiegu rekrutacji w firmie JB Solutions w trakcie pandemii koronawirusa. W jaki sposób są teraz przeprowadzane rozmowy rekrutacyjne, wyłącznie online czy zdarzają się nadal rekrutacje stacjonarne, jak to wygląda?

Magdalena

W maju 2020 byłaś na rekrutacji. A odpisujesz na wiadomości prawie rok później? Chyba nie Ty zrezygnowałaś z tej pracy, a z Ciebie zrezygnowano i nadal nie możesz się z tym pogodzić, wiec tu zaglądasz ????????‍♀️

Ile jest zmian w JB Solutions sp. z o.o.?

Xyz

Zmiany są tam bardzo często. Rotacja pracowników jest bardzo duża. Ludzie przychodzą i zaraz odchodzą. Na starcie oferowane są najniższe stawki i warunki z obietnicami podwyżek, a podwyżek nie ma wcale albo są niewielkie.

Damian (ten drugi)

Nie spodobało mi się jak potraktowano mnie przy przedłużeniu współpracy – mam na myśli czas podpisania umowy, przygotowaną wcześniej formę i treść bez wcześniejszego omówienia ze mną. Nie mogłem liczyć na formę umowy, na której mi zależało, a stawka według mnie była nieadekwatna do doświadczenia, dlatego zatrudniłem się w innym miejscu, w którym na start zaoferowano dla mnie korzystniejsze warunki. Na plus zasługują pracownicy, bo z większością można było się dogadać i pomimo że nie lubię pracy na open space to panowała tam całkiem przyjazna atmosfera.

Czy JB Solutions sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Tak.

Damian

Co prawda byłem dopiero na rozmowie kwalifikacyjnej, ale pierwsze wrażenie jest na plus - rozmowa przebiegla w miłej atmosferze, Pane były bardzo uprzejme i życzliwe :)

Zostaw merytoryczną opinię o JB Solutions sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w JB Solutions sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy JB Solutions sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JB Solutions sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JB Solutions sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w JB Solutions sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JB Solutions sp. z o.o.