Opinie o Linktis Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Linktis Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Linktis Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Linktis Sp. z o.o. w Warszawa

Były pracownik Warszawa

W ogłoszeniu pisali, że nie są korporacją - nic bardziej mylnego jest to typowe KORPO i widać to po biurze (usunięte przez administratora) Głośno, ludzie się przekrzykują, nikt nic nie wie. (usunięte przez administratora) Jedyny plus tej firmy to, że płacą na czas ale ogólnie nie polecam chyba że krótkoterminowo.

Beka
@Przemysław Szabat

Dzięki za ten koment bo idealnie opisałeś toxic miejsce pracy szkoda że tego nie rozumiesz i nie widzisz, omijam szerokim łukiem!

Wb

Niestety firma chyli się ku dolowi a wielka szkoda. W centrali są przekłamywanie informacje o Gdyni i Zabrzu. Jedyna atmosfera jaką możesz tu poznać to atmosfera strachu. Szukamy już innych miejsc pracy.

@Wb

To potwierdzona informacja, czy na razie same domysły? Dzieje się coś negatywnego tutaj?? Akurat chciałam zapytać o wolne stanowisko w księgowości, czy jako fakturzystka. :(

Które lokalizacje są bezpieczne? Pisali w jednym wątku o tym, że w niektórych miastach spedytorzy już nie są zatrudniani. Zauważyłam przy tym ofertę dla młodszego właśnie do stolicy i zastanawia mnie przy tym stabilność zatrudnienia. znacie jej poziom w tym rejonie? Interesuje mnie tez porównanie stawek i ogólnych warunków pomiędzy tym a starszym spedytorem. Znacie je?

Hanna
@Kolega

a jak konkretnie to wygląda? możecie to na jakimś przykładzie zobrazować, żeby było wiadomo w czym powstaje problem? Ten przypadek o którym piszecie jest też jakoś dodatkowo regulowany wewnątrz firmy?

Prawda

Pracuje od pewnego czasu, i tak: dają szanse na rozwój- są przypadki przejścia z wystawiania faktur do księgowości czy kadr, ze spedytora na młodego managera albo z handlowaca na lidera. Jak komuś nie idzie w jakimś dziale to dają szanse z przeniesieniem do innego. Generalnie firma jest proprawnicza. Zwłaszcza jednemu szefowi ewidentnej zależy na pracowniku. Często wychodzi ze swojego gabinetu i gada z ludźmi i potrafi słuchać. W rozmowie nie ma bariery szef-pracownik. Ogolnie atmosfera jest Ok. Są niuanse, jak w każdej firmie, które czasem drażnią np. wrazenie delikatnego chaosu. Widać, ze firma dojrzewa wraz z zarządem i ludźmi. Mając jednak porównanie do pracy w korpo to zdecydowanie polecam.

Skwarek
@PracownikWawa

Drogi @pracownikwawa skoro atmosfera jest taka zła i firma najgorsza wg. Ciebie, to co jest determinantem, który powoduje, ze jeszcze tam pracujesz? Skoro rynek nastawiony na pracownika, podobnych firm w wawie jest ogrom to coś jednak Cię musi trzymać.

Kluczowa różnicą pomiędzy pracą spedytora międzynarodowego a jego „młodszej” wersji jest to, że nie ma żadnej opcji na prace zdalną przy czym tak naprawdę wystarczy rok doświadczenia by już przejść wyżej. I teraz tylko pytanie na ile warto przyjść akurat tu na ten rok? Jakie są szkolenia?

Dostane jakiś konkretny opis warunków pracy z działu lotniczego? Teraz już wiem, że asystent tam do niego jego teraz potrzebny. w morskim i kolejowym zresztą podobnie. fakt faktem na ile według was warto i po jakim czasie tak średnio się awansuje?

Dział rekrutacji Nowy wpis

Zapraszamy do przesłania CV :), skontaktujemy się z Panem/ Panią telefonicznie oraz przypadku zainteresowania Pana/Pani kandydaturą umówimy się na spotkanie, gdzie dokładnie przedstawimy warunki współpracy. Pozdrawiam Dział rekrutacji Linktis oraz Linktis Global Forwarding :)

Obecny pracownik

Pracuję w tej firmie od ponad roku i dobrze mi się pracuje, do tej pory nie dziwiło mnie to, że zarząd zabrania pracy zdalnej, brak zaufania do pracowników, wiem jak niektórzy pracują, rozumiałem to. Ale wczoraj to już było przegięcie, jedna z dziewczyn rozchorowała się i poszła na L4, jeden z szefów przyszedł i walnął tekst: "widzicie tylko najsilniejsi przetrwają" widząc po minach niektórych nie było to na miejscu, CZY TO BYŁO PRÓBA STRASZENIA RESZTY PRACOWNIKÓW przed braniem zwolnień. Czy nieudana gadka "motywacyjna"? Nie wiem, ale sam takie wrażenie odniosłem. Do tej pory przymykałem oko na takie wystąpienia, dobrze mi się pracuje, ale tak się tu traktuje pracowników. Dobra kasa, ale musisz mieć twardą d@pę, bo dla szefów nie masz żadnej wartości masz dla nich zapier$@lać i już, czasem zastanawiam się czy nie jest to już łamanie praw pracowników, ale mniejsza o większość i tak pracujymy na własnej działalności.

@Obecny pracownik

A kiedy miała miejsce ta sytuacja? Bo pracuje w tej firmie od roku i nie słyszałam ani razu takiej wypowiedzi tym bardziej w poważnym tonie. jak ktoś idzie na L4 albo na urlop nigdy nie ma problemu. Prezesi są bardzo wyrozumiali i sympatyczni. nie robią problemów. A to, że pojawiają się żarty to nie jest nic złego. to jedynie oznaka, że mamy ze sobą dobre relacje i atmosfera w firmie jest bardzo dobra. Więc takie komentarze wyssane z palca są nie na miejscu.

Pytajnik Nowy wpis
@pracownik

To, że nie byłaś świadkiem to nie znaczy, że tej sytuacji nie było, dziwne podejście. Pytanie: jak u Was jest z pracą zdalną?

Cześć, w ostatniej wypowiedzi ktoś podkreślił, że w firmie miedzy ludźmi występują raczej dobre relacje. W ofertach natomiast wskazane są spotkania integracyjne. opiszecie jakieś ostanie? Pracodawca bardziej o to dba czy jednak to sami pracownicy są bardziej w nie zaangażowani?

Z perspektywy osoby pracującej tutaj od kilku lat mogę powiedzieć, że relacje pracownik-pracownik czy pracownik-przełożony są dobre. Wiadomo zdarza się czasem, że ktoś kogoś nie lubi albo ma jakieś spięcie, ale to jak w każdej firmie, wszyscy się kochać nie muszą. Integracje są, zarówno większe dużo wcześniej planowane imprezy, jak np w zeszłym roku wigilia, ale są też spotkania w biurze po pracy, albo jak jest ciepło to na działce niedaleko biura. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, każda integracja / impreza jest dobrowolna

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Linktis Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Młodszy Spedytor Międzynarodowy wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

3xNIE

Nie polecam tej firmy, atmosfera się psuje, rotacja pracowników duża. Ta firma nie jest pro-pracownicza, patrząc na to jak było kiedyś a teraz to jeszcze nigdy nie było tak kiepsko. Ludzie uciekają nawet po krótkim okresie pracy, bo nie wytrzymują.

@3xNIE

A jakie masz przy tym konkretne porównanie względem warunków? ciekawi mnie zestawienie skoro piszesz, że kiedyś było lepiej. Czyli co ostatecznie zadecydowało o tym, że zaczęło się zmieniać?

Ad

Bardzo poważne oskarżenia. Jak masz dowód/świadków to zacznij działać. Jeżeli to złośliwe pomówienia, pamiętaj że w Internecie nikt nie jest anonimowy i za składanie fałszywych oskarżeń, działając na szkodę drugiej strony są konsekwencje.

Kolega

Spytaj się dyrekcji jak to jest z tym że naliczają pracowników za (usunięte przez administratora)towaru u przewoźnika, całą grupę pracowników. Kolektywnie. Mimo iż spedytor organizujący transport dochował ze swojej strony wszystkich czynności i procedur poprawnie. A transport był ubezpieczony. Sprawdź sobie czy takie coś jest w kodeksie pracy dopuszczalne. Od tego zacznij.

Hanna
@Kolega

Aneczka

Faktycznie na HR są rotacje? Teraz niedawno ktoś zasugerował, że tak i zastanawiam się czy faktycznie na każdym dziale taka sytuacja może mieć miejsce? Ktoś jeszcze w święta pisał o braku uczciwości wobec pracowników lecz nie mam pojęcia czego mogło to w zasadzie dotyczyć? Ktoś wie o co chodziło?

Ta firma to pomyłka, nie polecam aplikować, niepoważny proces i strata czasu. Nie wierzę w pozytywne opinie, pewnie napisał HR!!!

Sami piszą pozytywne kom
@Kandydat

To prawda, pewnie HR i jedna inna osoba pisza o firmie pozytywne opinie. Najśmieszniejszy jest tylko fakt że co nowy HR i nowe pozytywne opinie to ten HR po kilku miesiącach OPUSZCZA firme ha! Śmiech na sali

Mery

Dzień dobry, widzę, że firma prowadzi rekrutację na HRBP... Zastanawiam się nad aplikowaniem... Podpowiecie czy warto? To.jest nowe stanowisko czy rekrutacja za kogos?

a możesz chociaż jakoś jaśniej rozwinąć to dlaczego według Ciebie nie warto? zastanawiam się czemu ktoś stwierdził, że to jakieś zastępstwo za kogoś. Czy rzadko kogoś tam szukają?

żaba

Nie polecam tego miejsca pracy. Przerost formy nad treścią i brak uczciwości względem pracowników.

Kumpel z ławki
@Były pracownik Warszawa

Maja nieprzerwana rekrutacje. Wiec wydaje się, ze w tych niepewnych czasach są stabilni. Dlatego zastanawiam się przed złożeniem cv. Zastanawia mnie jedynie co to znaczy chów klatkowy? Na socjalach chwała się nowoczesnym biurem. I wyglada spoko jak na branże transportowa. Możesz rozwinąć myśl? I czy hr faktycznie słaby? Już w jednej firmie pracowałem gdzie był nie za pracownikiem, a za prezesem to był powód wielu odejsc.

@Kumpel z ławki

Tak mają nieprzerwaną rekrutację (usunięte przez administratora) pracownik na pracowniku tak jak w call center, brak komfortu, zero prywatności. Pracowników mnóstwo a kuchnia na 6,7 osób w dodatku co chwilę zajęta bo są prowadzone rozmowy rekrutacyjne. Daj sobie spokój chyba, że szukasz czegoś na 2,3 miesiące.

Przemysław Szabat
@Były pracownik Warszawa

Drogi były pracowniku Warszawa! Postanowiłem Tobie osobiście odpowiedzieć, bo aż poczułem się wywołany do odpowiedzi, a więc po kolei: Odpowiadając na Twoje zarzuty dotyczące "chowu klatkowego", to przychodząc do nas do pracy, wiedziałeś, że pracujemy w modelu Open Space, widziałeś nasze biuro i mimo wszystko podjąłeś decyzję o zatrudnieniu, a teraz czynisz z tego zarzut. Jeżeli mi nie pasowałby taki standard pracy, to bym się po prostu tutaj nie zatrudnił, a Ty (jak rozumiem) przyjąłeś ofertę, a teraz mówisz, że praca na Open Space Tobie nie odpowiadała - jest to co najmniej dziwne ;) Co do Twojej sugestii, dotyczącej odejścia 6 osób z firmy w trakcie jednego miesiąca, to nie sposób mi się z tym zgodzić, bo w historii firmy (a jako jej założyciel jestem tutaj od początku) nigdy nie było takiego miesiąca. Rotację mamy na niskim poziomie, a ogłoszenia pojawiają się z uwagi na rozwój poszczególnych projektów w ramach firmy, a nie z uwagi licznych odejść jak Ty to przedstawiasz. Dodatkowo, ponieważ w mojej ocenie bardzo mijasz się z prawdą, to miej w sobie na tyle odwagi cywilnej, aby podpisać swój komentarz imieniem i nazwiskiem bo z chęcią odbiłbym Twój komentarz, ale w innym miejscu i w innych okolicznościach ;) Co do dziwnych struktur - struktura organizacyjna w firmie jest dosyć prosta i płaska. Na samym początku dostałeś ją rozrysowaną i miałeś szkolenie jak wygląda i kto do kogo raportuje. Jeżeli miałeś jakiekolwiek wątpliwości w tym zakresie, zawsze mogłeś przyjść i zapytać. Zakładam, że z tej opcji nigdy nie skorzystałeś. Co do niekompetentnych przełożonych - przykro mi, że nie byliśmy w stanie zaspokoić Twoich potrzeb intelektualnych i nie rozwinąłeś się tak jak chciałeś się rozwinąć - mam nadzieję, że Twoje nowe miejsce pracy zaspokoi Twoje potrzeby w tym zakresie i ja szczerze trzymam za to kciuki. Natomiast osobiście jestem bardzo zadowolony z osób odpowiedzialnych za poszczególne działy w firmie i nie mam im nic do zarzucenia, więc z tej perspektywy faktycznie dobrze się stało, że nasze drogi się rozeszły. Nie ma nic gorszego niż brak zaufania na linii przełożony - pracownik. Co do zajętej kuchni na spotkania rekrutacyjne - Mogło się zdarzyć, że kuchnia była wykorzystywana jako miejsce do zorganizowania dodatkowego spotkania wewnętrznego, jednakże to były naprawdę sporadyczne sytuacje z uwagi na liczne spotkania z klientami i zajęte sale konferencyjne. To są tak sporadyczne sytuacje, że nie miałem świadomości, że aż tak bardzo mogą kogokolwiek uwierać. Dlatego też bardzo Cię przepraszam, że akurat mogło się tak zdarzyć, że danego dnia nie mogłeś znaleźć swojego miejsca w firmie, aby zjeść lunch. W ramach przeprosin chciałbym Ciebie zaprosić na lunch - mam nadzieję, że z mojego zaproszenia skorzystasz ;) PS. Od maja powiększamy biuro, gdzie pojawią się dodatkowe sale konferencyjne i ten problem już nie będzie występował. Mam nadzieję, że odniosłem się do wszystkich Twoich uwag :) Mimo wszystko powodzenia w dalszej drodze zawodowej! Pozdrawiam, Przemysław Szabat

@Były pracownik Warszawa

tak, potwierdzam płaca na czas, ludzie sa tylko dla kasy i to jest najgorsze jak wiemy, tak potwierdzam robi sie korpo, ale biuro jest komfortowe, w zwiazku z tym, ze MD ma swoich pupili i wyroznioncyh ulebiencow - nie traktuje równo i sprawiedliwie, motywacja do dzialania bardzo slaba, przeklada sie to na dzialanie i zaangazowanie, czy prezesi nie widza, ze komunikacja wewnatrz firmy nie dziala ? brak jasnych komunikatów, brak przejrzystosci decyzji. Zdecydowanie nie polecam dla nowych osob, mamy usmiechac sie i udawac ze jest super ?

@Były pracownik Warszawa

Łaski nie robią że płacą w terminie tego wymaga prawo i nie świadczy zaraz o dobrej firmie bez przesady, ja tu nie widzę żadnych plusów

Beka
@Przemysław Szabat

yessir

Bo to są ludzie którzy nie mają pojęcia o logistyce, zatrudnili na wysokie stanowiska osoby nieprofesjonalne wierząc, że są dobrymi pracownikami dlatego w tej firmie jest jak jest i nie liczcie na dobre zmiany.

Przyszły sped.
@yessir

O którym dziale piszesz? Aplikowałem na spedytora z doświadczeniem i zastanawiam się czy ci kierownicy z tego działu. Nie chce zmieniać na to samo co mam…

Już nie KAM

Coś w tym jest, oddziały zamykane, rotacja straszna, handlowcy z łapanki - a góra tego nie widzi?

Lara
@Już nie KAM

Witaj, czemu padło to stwierdzenie, że ktokolwiek jest z jakiejś łapanki? O co chodzi? znacie wyniki handlowe i uważacie ze są słabsze? To jak się do tego maja bieżące targety?

Prawda

@Prawda

Nawiązując do tych wspomnianych przejść widzę właśnie, że macie zapotrzebowanie dla asystenta spedytora. Czy to oznacza, że ktoś faktycznie w ostatnim czasie awansował? Po jakim średnio w takim razie czasie ludziom udaje się przeskoczyć wyżej? I czy zawsze jest wyższe stanowisko do obsadzenia? Jakie finanse za tym idą? Nie ma widełek, a lubię wiedzieć czysto orientacyjnie

PracownikWawa
@Prawda

Pisanie własne komentarzy, żeby jakiekolwiek były pozytywne, brawo. Nie ma żadnej atmosfery, poza presja i brakiem szacunku do ludzi. Nie bądźcie żenujący. Nikogo nie oszukacie, w wawie atmosfera jest straszna, wprost proporcjonalna do produkowanych wpisów w mediach społecznościowych z których się wszyscy śmiejemy.

@PracownikWawa

A pomijając te wspomniane komentarze jako opiszesz aktualna sytuację? Wyżej widzę, że ktoś awanse sugerował, jaki macie przy tym bieżący rozwój? nie ukrywam, że finanse mnie interesują, jakie są zarobki na dzień dzisiejszy?

@PracownikWawa

Hej, ale powiedz mi co jest takiego strasznego w tej Wawie :D? Pracuje w tym oddziale juz prawie 2 lata i jest bardzo dobra atmosfera. Z każdym można otwarcie pogadać itp. Jeżeli boisz się komunikować z ludźmi to może po prostu praca grupowa nie jest dla ciebie? W takim przypadku lepiej po prostu odejść a nie pisać głupoty w necie ukrywając się pod anonimowym nickiem.

Skwarek

Gdynia zamknięty oddzial

Hello, Gdynia skończyła jak Zabrze, też nas w sumie wszystkich spedytorów zwolnili w tym roku, w jednym momencie. Jak widać firma ma się świetnie. Kochani szefowie i wspaniala nieomylna md zawsze przedstawiają sytuację, że to pracownicy sami błagali o zwolnienie, (usunięte przez administratora)

@Gdynia zamknięty oddzial

Ciekawi mnie co dalej z osobami zatrudnionymi, nie można było ich gdzieś przenieść? Było w ogóle jakieś odprawy? I czy przede wszystkim pracownicy byli do tego wcześniej przygotowani?

Linktis Sp. z o.o. szuka kandydatów na stanowisko Kierowca Międzynarodowy. Wiecie, na jakie wynagrodzenie można liczyć podczas okresu próbnego w tej firmie? Czy rzeczywiście można zarobić 10500 ?

192837465

Komentarze komentarzami a życie życiem, w rzeczywistości jest gorzej niż tu możecie przeczytać. Nie polecam jako pracownik. Md nieomylna tylko pracownicy(usunięte przez administratora) i źli.

Wb

@Wb

Zabrze

W tym roku wszyscy pracownicy spedycji włącznie z kierownikiem zostali zwolnieni, a oddział Zabrze został zamknięty Na Śląsk doszły słuchy, że wersja wydarzeń w stolicy była inna niż u nas w realu, nieładnie !

Ewelajna

Mam doświadczenie zarówno z kilkoma pracodawcami jak i różnymi branżami. Nerwowo czasem jest - wiadomo. Jeśli ktoś nie lubi emocji w pracy zachęcam do zatrudnienia się w ogrodnictwie ;). Ciekawa jestem, czy te negatywne komentarze były zgłaszane do osób przełożonych? Czy łatwiej wylać żółć w internecie? Oczekujemy feedbacku ale może to my nie umiemy go sami wyrażać? Ja jestem mega zadowolona - zarówno z przełożonych jak i z zespołu - jeśli ktoś się waha i boi niech szuka dalej ;). Powodzenia!

@Ewelajna

Już jednego zwolniono za krytykę i stawianie się "górze". Tłumacząc że niby zwolnienia nie zgłosił. Po tamtej akcji wszyscy siedzą cicho bo wiedzą że jak będzie jakieś ale to będzie znaczyło że z byle powodu zostaną wywaleni.

Joe
@pracownik

No tak, tylko niech szefowie nie cieszą się za bardzo,bo być dla kasy oznacza zmianę pracy dla lepszych warunków przy pierwszej okazji. Atmosfery już nie ma od dłuższego czasu. Obecny styl zarządzania jest nagradzany, więc szans na zmianę brak.

J

Przecież dostales informacje o powodzie tj KAM przez ponad pol roku nie wygenerował żadnego wyniku. Możesz to sprawdzić w systemie. pzdr

To niesamowite, że są jeszcze organizacje, które posiadają w strukturach HR Director, a kandydat po 3 etapach rekrutacji pozostaje bez feedbacku :)

Zostaw merytoryczną opinię o Linktis Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Linktis Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Linktis Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Linktis Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 15 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Linktis Sp. z o.o.
4.2/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Stępińska 22/30
    00-739 Warszawa