Opinie o Swing Development Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Swing Development Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Swing Development Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Swing Development Sp. z o.o. w Warszawa

Anka Nowy wpis

ja wlasnie dziś przesłałam im nagranie (aplikuję do działu People) i uważam, że to zadanie świadczy o bardzo świadomym podejściu pracodawcy do całego procesu i kandydata. Pozornie może się wydawać, że to "suchy" etap, bez człowieka po drugiej stronie, ale tak naprawdę mamy przestrzeń na swobodną wypowiedź i możliwość szczerego zaprezentowania siebie i tego co sobą reprezentujemy. Limit czasowy to norma, bo od razu sprawdzają syntetyczność wypowiedzi, a podrogie, bądźmy realistami...10 pytań i pewnie dziesiątki, jak nie setki kandydatów. i tak uważam, że osoba, która poświęca czas na weryfikację filmików robi super robotę. Niezależnie od tego, jak mi pójdzie, uważam to za super ruch i nie tylko optymalizację procesu, ale też (i przede wszystkim) większą szansę, że docelowy pracownik jak i pracodawca będą świetnie do siebie pasować i zespół pozyska super uzupełnienie. Lepsze to niż sucha analiza CV. Jedyne czego mi zabrakło to info jak wygląda cały proces i poszczególne jego etapy oraz ich czas. ps. Też byłam tym spięta, ale uważam, że to nasze wewnętrzne demony - zwyczajnie nienawidzę oglądać i słuchać siebie nagranej, zwyczajnie nie mam w tym jakiegoś super doświadczenia.

Katarzyna Nowy wpis

Dzień dobry, jest teraz aktywna oferta dla Product Managera. Planuję aplikować i przydałoby mi się zdanie co do rozmowy rekrutacyjnej na to stanowisko. czy jest tu może ktoś kto był niedawno i mógłby ją opisać? przede wszystkim co z częścią techniczną?

Sporo tu opinii na temat rekrutacji. mnie ciekawi druga strona barykady, gdyż mam doświadczenie w rekrutacjach z obszaru IT. Podczas wyszukiwania ofert udało mi się znaleźć jedną dawniejszą na to stanowisko od spółki i tu pierwsze pytanie, kiedy były prowadzone ostatnie nabory dla speców od rekrutacji IT? Opiszecie jaką macie teraz atmosferę u siebie na dziale i jak się pracuje? i czy widełki byłyby możliwe do wskazania?

SwingDev Nowy wpis

Cześć! Rekrutację na stanowisko IT Recruitment Specialist zakończyliśmy kilka tygodni temu. Widełki zawsze podajemy w naszych ogłoszeniach na stronie www lub jobboardach, razem z benefitami w SwingDev. Jaka panuje u nas atmosfera? Najlepiej oddadzą to nasze kanały social media, zapraszamy do sprawdzenia :)

WarsLaw

Jeśli liczycie na otrzymanie feedbacku po rozmowie na specjalistę, to zdecydowanie szukajcie innej firmy. Niepoważne traktowanie, daleko od standardów rekrutacyjnych, a szkoda bo same rozmowy wyglądają dość profesjonalnie.

Maria
@WarsLaw

A tak z ciekawości to opiszesz swoją rekrutację mimo wszystko? Podkreślasz, że była nawet profesjonalna a widziałam odmienne zdanie tu na forum w tej kwestii. Ciekawią mnie te rozbieżności i to z czego mogłyby wynikać. tak samo zresztą jak ten brak feedbacku. Możliwe, że firma się do tego jeszcze odniesie?

WarsLaw
@Maria

nie wiem jak wyglądało to przy rozmowach na asystentów, ale przy rozmowach na stanowisko techniczne pytania były profesjonalne i rzeczowe. a co do feedbacku: jeśli firma ma się odezwać w ciągu kilku dni, a po miesiącu brak jest odpowiedzi to jednak coś jest nie tak.

SwingDev
@WarsLaw

Cześć! Bardzo szanujemy czas i zaufanie naszych kandydatów, dlatego feedback w rekrutacji ma dla nas ogromne znaczenie. Przepraszamy, jeśli informacja zwrotna do Ciebie nie dotarła, jesteśmy tylko ludźmi i zdarzają nam się błędy. Chętnie nadrobimy zaległości i pogadamy, dlatego skontaktuj się z rekruterką odpowiedzialną za Twój proces (maila na pewno znajdziesz w zaproszeniu na spotkanie rekrutacyjne). People Team ???? SwingDev

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Swing Development Sp. z o.o. na stanowisko Backend Developer (Node.js)? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Olga

Najgorsza rekrutacja w jakiej miałam okazje brać udział. Kompletny brak szacunku do kandydata, już lepszy proces rekrutacji miałam w dorywczej pracy w gastro na studiach. 4 (prawie 5) etapy, 2 miesiące. 1 etap to zadanie online- spoko, mi się podobało. Było jakieś 10 wcześniej przygotowanych pytań i trzeba było nagrać krótką odpowiedź. 2 etap to 30 minutowe spotkanie w moim przypadku (stanowisko na asystenta HR) z Alicją, Head of People. Nie tyle, że w ostatniej chwili jak już przygotowywałam się na spotkanie dostaję maila, czy możemy zacząć spotkanie o innej godzinie, to jednak zaczęłyśmy spotkanie bliżej umówionej pory, nadal z opóźnieniem ze strony SwingDev, w tle chodził sobie jakiś facet po mieszkaniu, jak pod koniec miałam szansę zadać jakieś pytania to czułam się trochę wyśmiana. 3 etap to zadanie, łatwe i przyjemne. Później na feedback po 3 etapie musiałam czekać miesiąc (!!!) i się przypominać, dostałam informację, że dużo u nich teraz jest chorób i urlopów więc ok starałam się być wyrozumiała ale kurczę mogli wcześniej cokolwiek mi napisać. 2 tygodnie później dostałam zaproszenie na 4 etap, gdzie jeśli mam być szczera to wiedziałam, że pewnie nie zdecyduję się na współpracę ze SwingDev, ale chciałam do końca im dać szansę. Na spotkanie headka oczywiście przyszła spóźniona, atmosfera była dziwna, z tego co zrozumiałam SwingDev jest wybredne w wyborze kandydatów i można było to odczuć, to ja miałam ich do siebie przekonać, a oni mogli mnie zlewać i traktować bez szacunku. Na spotkaniu dostałam informację o tym, że wezmę udział w 5 etapie i informację dt. dostanę następnego dnia albo po weekendzie. Oczywiście w stylu tej firmy (jak już się przekonałam) informację dostałam dopiero tydzień później i to o tym, że podjęli współpracę z kimś innym. Tak jak już pisałam w życiu nie brałam udział w tak złej rekrutacji. Przez te 2 miesiące dało się odczuć brak szacunku rekruterów do kandydata. Jeśli ktoś szanuje swój czas i siebie, to nie polecam brać udziału w rekrutacji do tej firmy. Bardzo się zawiodłam.

Alicja
@Olga

Cześć Olga! Dziękuję za feedback, chociaż przyznaję, że żałuję, że nie otrzymałam go od Ciebie na którymkolwiek etapie rekrutacji bezpośrednio. Na pewno ułatwiłoby to nam komunikację i pomogło uniknąć niedomówień lub rozczarowań. Podczas naszej pierwszej rozmowy dałam znać, że jesteśmy na początku rekrutacji, a jako że jest to nasza pierwsza taka rola, w której otrzymaliśmy bardzo dużo aplikacji, że czas ten może się wydłużyć. W obecnym momencie był to jedyny możliwy dla nas sposób działania, i w pełni zdaję sobie sprawę, że może być to nie do końca komfortowa sytuacja dla kandydata. Dlatego też w moim mailu podkreśliłam, żebyś śmiało się odzywała, jeśli będziesz miała jakieś pytania lub będziesz potrzebować dodatkowych informacji. Zależy mi na tym, aby transparentnie o tym informować i dać możliwość wyboru kandydatowi, czy chce uczestniczyć w związku z tym w dalszych etapach procesu oraz żeby zaznaczyć, że jesteśmy otwarci na kontakt w obie strony. Tak jak rzeczywiście pierwszy etap udało nam się zautomatyzować, tak kolejne etapy są już prowadzone przeze mnie, ponieważ zależy mi, żeby kandydaci od razu mogli zadać pytania dotyczące roli oraz poznać osobę, z którą potencjalnie mieliby pracować. I jeśli z jednej lub z drugiej strony nie ma tego 'fitu' - jak najbardziej to rozumiem i jak najbardziej jest to OK! Czynnik ludzki, czasami niezależnie od nas, zawsze może pokrzyżować nam plany i mimo starań o dobre candidate experience, obrócić to na naszą niekorzyść. Spotkania staramy się zawsze prowadzić w luźny sposób, dlatego przykro mi, że w negatywny sposób odebrałaś naszą rozmowę, bo nigdy nie jest to naszą intencją. Otrzymałaś od nas feedback po weekendzie, w środę - na przyszłość będziemy starać się jasno komunikować konkretny dzień do którego taki feedback przekażemy, żeby uniknąć niedomówień. Jeśli masz jeszcze jakieś spostrzeżenia, którymi chciałabyś się podzielić - kontakt mailowy do mnie masz, śmiało się odzywaj. Wierzę, że jeśli wiedziałabym o Twoich odczuciach na którymkolwiek etapie, być może udałoby nam się uniknąć zawodu, o którym piszesz. Jestem otwarta na wszelki bieżący feedback jaki się pojawia w przypadku kandydatów, którzy biorą u nas udział w procesie i bardzo doceniam taką wiadomość 1:1 do mnie - mailową lub podczas spotkania, bo dzięki temu możemy porozmawiać, zareagować na bieżąco i starać się pewne rzeczy wyjaśnić, przyspieszyć lub zmienić. Jesteśmy ludźmi i wiadomo, że zawsze łatwiej skomentować pewne rzeczy po czasie na tej czy innej platformie, ale wierzę, że transparentność i szczerość powinna działać w obie strony, więc wiadomość do każdego kandydata, który bierze udział u nas w procesie, ma pytania, wątpliwości, uwagi - czy pozytywne, czy negatywne - śmiało, rozmawiajmy, przyjmiemy każde i postaramy się coś z tym zrobić :)

Kandydatka
@Alicja

Firma ma chyba nosa do ludzi i dlatego wie kogo nie zatrudniać skoro sa tu takie komentarze od osób które sie nie dostaly… Ja tez brałam udział w tej rekrutacji i zaaplikowałam z polecenia kolezanki która aplikowala tam kiedys. rozmowa była przemiła ale tez było to moje najlepsze doświadczenie rekrutacyjne jakie mialam. Żałuje ze się nie dostałam ale mam nadzieje ze w przyszłości mi się uda i będę próbować znowu. Nie wiedziałam ze do rekrutacji można podejść w taki profesjonalny sposób i wyczuć taka super atmosfere w firmie już na pierwszej rozmowie:) obawiałam się trochę tej wideorekrutacji, ale nawet pytania pokazały ze to jest firma w której chce się pracować bo mozna wyczuć ze zalezy im na ludziach:)))

Rekruter

Aplikowałam na stanowisko rekrutera, pierwszym etapem było nagranie odpowiedzi na pytania co samo w sobie jest średnie, pytania były 'złożone' i znikały w trakcie nagrywania także czasami trochę mieszało się co trzeba powiedzieć a ograniczony czas wcale nie pomagał. Miałam dość mieszane uczucia po rozmowie i w sumie nie wypadłam najlepiej ale brakuje mi feedbacku (mimo przypomnienia się rekruterce), który miał być dostarczonym w ciągu 5 dni a teraz mijają już dwa tygodnie. Także wszystko na początku wyglądało fajnie, ładny mail, super wyglądająca firma ale niestety zawiodłam się na rekrutacji.

Maria
@Rekruter

a orientujesz się może ile osób równolegle z Tobą aplikowało? zastanawia mnie ten feedback, jaki jest prawdziwy podwód, że go nie ma. a jakieś przykładowe pytanie podasz? myślisz, że każdy takie same dostaje?

Rekruterka
@Rekruter

Hej, Co masz na myśli pod kątem „złożonych” pytań?

super

Firma wydawała się spoko ale kiedy dowiedziałem się że jednym z etapów procesu rekrutacyjnego jest nagranie filmu gdzie siedzisz i gadasz do kamery dlaczego chcesz pracować właśnie w SwignDev to podziękowałem. Aż przypomniał mi się wtedy mem "dlaczego chce pan sprzątać akurat nasze kible". Śmiechu warte =)))

Zainteresowany oferta
@super

A ja uwazam ze jest to bardzo fajne. Ja sam mam dosyc pracowania ze starymi knuarmi ktorzy pracuja w jednej technologi od dziesieciolecia. Sa toksyczni i zazdrosni do osob mlodszych. Pare razy z tym sie spotkalem w INNYCH firmach i mysle ze taka forma rekrutacji pozwoli to odrzucic. PS: Mysle o rekrutacji w swingdev i rozgladam sie po opiniach. Narazie CV nie wyslalem.

Wanda

Zastanawiające jest cisza na tym wątku - a już tym bardziej, że przecież firma Swing Development normalnie prosperuje. Ja na przykład bardzo chętnie dowiedziałabym się czegoś odnośnie możliwości rozwoju, jakie tam oferują. Czy ktoś wie, jakie konkretnie są tam możliwie ścieżki kariery?

Zostaw merytoryczną opinię o Swing Development Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Swing Development Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Swing Development Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Swing Development Sp. z o.o.
  • Nowy Świat 35 lok. 6A
    00-029 Warszawa

Swing Development Sp. z o.o.