Opinie o Enginova Sp. z o.o. w Kutno

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Enginova Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Enginova Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - Produkcja urządzeń dźwigowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Enginova Sp. z o.o. w Kutno

Kieruję te słowa dla potencjalnych nowych pracowników. Chciałbym Was przestrzec przed tą firmą i podjęciem w niej pracy. Dział HR w tej firmie jest po to aby uprzykrzyć życie pracowników.(usunięte przez administratora)Jeżeli komuś kończy się umowa to musi chodzić i płaszczyć się przed nią aby z wielką łaską w ostatnim dniu obowiązywania umowy, przedłużyć ją lub nie. Bywały przypadki, że umowa z dnia na dzień przestała obowiązywać a pracownik 15 minut przed końcem pracy dowiadywał się, że umowa nie będzie przedłużona.(usunięte przez administratora) Woli załatwić wszystko przez komputer bez kontaktu z pracownikiem. Jeżeli jest się na takim stanowisku, to kontakt z pracownikami jest najważniejszy ale ta Pani woli załatwić wszystko zdalnie, a jak ktoś przyjdzie do niej, to już wielkie fochy bo ktoś przeszkadza jej w patrzeniu w Excela.(usunięte przez administratora)Oczywiście jest wielkie święto jeżeli w poniedziałek i piątek będzie w pracy, bo pod pretekstem wizyty u klienta siedzi w domu i przedłuża sobie weekend. (usunięte przez administratora) A nie stać słupa na dojazd do pracy prywatnym autem czy zapłacić za paliwo. (usunięte przez administratora). W biurze panuje faworyzowanie niektórych pracowników. Niektóre osoby mogą siedzieć na 15 minutowej przerwie obiadowej prawię godzinę, a jak ktoś zbyt często będzie wychodzić do łazienki to będzie miał problemy. Ktoś może przez cały dzień kompletnie nic nie robić i siedzieć w telefonie przez 8 godzin i ma płacone więcej, niż ktoś kto pracuje ponad rok i wykonuje swoje zadania lepiej i szybciej. Rotacja w tej firmie jest ogromna. Pracuje się tutaj tylko do pierwszej podwyżki, ponieważ jeżeli jest to wynosi ona kilka procent. Obiecają złote góry a rzeczywistość jest szara i gorzka. Na pewne stanowisko szukają ponad pół roku. Nie było ani jednego kandydata, który spełniałby warunki zatrudnienia. (usunięte przez administratora)Wielka tajemnica obowiązuje wobec pensji. Ale jakimś dziwnym trafem każdy wie, kto ile zarabia. W normalnie firmie pracownicy biurowi powinni zarabiać więcej niż produkcyjni ale niestety nie w tej firmie. Na produkcji zdążają się kradzieże co jest zamiatane pod dywan. Pracownicy na produkcji lubią sobie wypić ale gdy nie ma biura. Podsumowując, firma dobra do zdobycia doświadczenia ale nic poza tym. P(usunięte przez administratora)Jeżeli nie zmienicie swojego zachowania wobec pracowników to wywiozą Was na taczkach z tej firmy.

@Były

Stosujemy stały schemat umów o pracę: okres próbny, 3 umowy na czas określony (6 + 12 +12 miesięcy), umowa na czas nieokreślony. Każdy kandydat jest o tym informowany podczas procesu rekrutacji i może zdecydować, czy taki układ mu odpowiada. Umowa każdego typu może zostać rozwiązana jeśli zaistnieją ku temu powody.

Enginova Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Programista CNC w Kutno. Jeżeli dysponujesz informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji, napisz jak on wyglądał. Takie informacje mogą okazać się cenne dla osób rozważających pracę w firmie.

@wzka

Często są te umowy nie przedłużane? Duża rotacja pracowników jest? Szukam stabilnego pracy na dłużej, miałam nadzieję że tu można na stałe zostać

Lolo

Bardzo specyficzna firma! Ogólnie nie polecam jej z względów ogólnych takich jak: -sprawy podwyżek i jakichkolwiek premii nie ma z kim przedyskutować. Za każdym razem jest odp bo Hiszpanie musza zadecydować. -urlop ustalony odgórnie rozplanowany praktycznie cały. Osoby mające 20 dni urlopowe pod koniec roku będą musiały brać bezpłatny ponieważ jeśli wykorzystają go na swoje potrzeby w ciągu roku to porostu im go braknie. -odnośnie jakiegoś chorobowego to oczywiście jest patrzenie z pod byka bo ktoś mógł się rozchorować na kilka dni. Pracodawca wcale tego nie rozumie. -następna rzecz to kamery które nie służą do bezpieczeństwa tylko inwigilowania pracownika. -następna rzecz to hałas, ciągłe zapylenie i smród z malarni

@Monika

Nazwa "wakacyjny" odnosi się do terminu wypłacania. Pracodawca w żaden sposób nie weryfikuje w jaki sposób Pracownik skorzysta z bonusu - jest to po prostu przelew na konto Pracownika. Wysokość bonusu w tym roku wyniosła ok.1750 zł brutto.

Czarek Nowy wpis

Cześć chce dopytać o stanowisko operator prasy krawędziowej CNC. Rozumiem że wymagają doświadczenia w obsłudze prasy CNC ale czemu też chcą uprawnień UDT. To konieczność bo ja niestety nie mam zrobionego kursu i zastanawiam się czy przez to od razu mnie nie odrzucą. Jakieś podpowiedzi?

Pracodawca Nowy wpis
@Czarek

Uprawnienia na wózki widłowe są mile widziane, ponieważ operatorzy z UDTami mogą samodzielnie dowozić sobie materiał na stanowisko pracy. Jest to duże ułatwienie, ale nie jest to wymóg konieczny. W związku z czym zapraszamy do aplikowania :) Pozdrawiamy

Należy rozwiązać problem Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Do działu IT najprawdopodobniej zatrudniony został hydraulik, lub nie stać tej osoby na pas. @Pracodawca czy jest możliwość wyposażenia działu w środki ochrony osobistej w postaci szelek lub roboczego kombinezonu? Pełnia księżyca występuje średnio dwa razy w tygodniu.

Ana

@Pracodawca a czy z grupą niepełnosprawności też przyjmujecie do pracy?

Enginova
@Ana

Powyższa odpowiedź "nie" nie pochodzi od nas, ktoś podpisał się jako Pracodawca. Osoby z niepełnosprawnościami również mogą uczestniczyć w procesie rekrutacji. Nie każdy rodzaj niepełnosprawności uniemożliwia wykonywanie pracy, którą oferujemy. Pozdrawiamy

@Enginova

A jakie stanowiska głównie zajmują osoby niepełnosprawne? Czy wtedy jak trwa rekrutacja osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mają pierwszeństwo przed osobami bez takiego orzeczenia? I czy pensja jest również ta sama co dla osób zdrowych?

AAA

Operator maszyn CNC, przy tym ogłoszeniu podają, że choć obecnie praca odbywa się na jedną zmianę (8-16), jednak w przyszłości będzie rozdzielona na dwie zmiany (6-14, 14-22) i o aplikowanie proszę osoby, chcące się związać z pracodawcą na dłużej. Wiecie coś, by dawali UoP na czas nieokreślony w związku z tym?

Bbb
@AAA

Umowę o pracę dostaniesz po 3 latach pracy. Nigdy wcześniej, nawet jak wystąpisz z wnioskiem o zmianę rodzaju umowy.

@Bbb

Dlaczego tak jest, czemu akurat po 3 latach dostaje się taką umowę? Tu chodzi o jakieś oszczędności, czy o co innego? Wcześniej to pracuje się bez umowy, czy jest jakiś inny rodzaj np. zlecenie?

ccc
@Bbb

brednie piszesz, umowę o pracę na czas OKREŚLONY dostajesz od pierwszego dnia, a na umowę na "STAŁE'' musisz poczekać

Zatrudniamy wyłącznie na podstawie umowy o pracę, zgodnie ze schematem: okres próbny, 3 umowy na czas określony: 6m-cy + 12 m-cy + 12 m-cy, umowa na czas nieokreślony. O takim schemacie umów kandydaci do pracy są informowani już na etapie procesu rekrutacji. Jest to stały i przewidywalny schemat umów dla wszystkich pracowników. Pozdrawiamy

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Enginova Sp. z o.o. padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Młodszy inżynier konstruktor.

Pracuje już tu dobrych parę lat i nie spotkałam się od strony Bogusi czy obecnego kierownika przekleństw w moją stronę, a tym bardziej zastraszania. Twoja opinia jest ewidentnie wyssana z palca. Firma jak każda inna, nie liczmy na kokosy pracując na produkcji, bardziej bym w tych czasach doceniała to, że praca wgl jest... pozdrawiam ;)

Ach ta fałszywa pseudo przyjaźń w zakładzie pracy ????????????????????????????????

Skąd taka opinia? Ból (usunięte przez administratora) chyba... przekleństw ani zastraszania jakos nie usłyszałam ani od Bogusi ani od kierownika. Bałagan ciekawe gdzie może na twoim podwórku. Praca jak każda inna za darmo kasy nikt nie da. Proponuję iść np do pini czy innej firmy i porównać sobie atmosferę itp. Radzę wziasc się za siebie doprowadzić do formy A nie nie znając ludzi po kilku dniach takie rzeczy pisać.

Uważam że ta opinia to kompletne brednie i szykany.Bogusia jest super osoba szanująca pracowników.Do każdego ma ludzkie podejście i jest kompetentna.To samo uważam o Kierowniku-nikogo nie zastrasza .Osoba wypisująca takie bzdury powinna się porządnie robnac w łeb i współczuję przyszłemu pracodawcy takiego pracownika.

Były

Nie raz Darła (usunięte przez administratora)bez powodu i już jej tak nie broń, raz się bogusi postawisz i ma się u niej przechlapane zA to że się miało rację. Najlepiej jakby nikt jej o nic nie prosił nic nie zgłaszał i dać jej spokój żeby mogła sobie przeglądać FB albo grać w gry na tel. Wszystko widać przez szybę

Agnieszka

Któraś się odezwała albo zrobiła coś w kwestii takiego zachowania? Daj znać, czy ktoś o tym wie z kierownictwa. Jest tam jakiś dział albo zaufana osoba, do której problemy można zgłaszać bez strachu, że się rozejdzie po zakładzie?

Ada
@Agnieszka

Zgłaszałam kierownikowi Krzyśkowi. Nic z tym nie rozbił a wręcz przeciwnie powiedział że to ja sprawiam problemy. I żeby siedziała cicho bo byli potencjalni klienci. Poprostu następnego dnia już pracy nie poszłam. Znalazłam inną.

@Ada

Albo firmy mylisz albo dawno to było bo żaden Krzysiek tu nie jest kierownikiem. Pracuje tu już kilka lat i nie znam.

@Ada

Twoja skarga była rzucona mimochodem czy jakoś wcześniej musiałaś umówić się i poprosić o czas na rozmowę? A jakbyś cicho nie siedziała to jakie mogły Cię czekać konsekwencje?

Jak ktoś się wykaże znajomością angielskiego to więcej zapłacą? W ogłoszeniu na Elektromechanika pisali, że mile widziana znajomość angielskiego, a wydaje mi się, że jak ktoś ma jakieś dodatkowe umiejętności, to fajnie by było, gdyby coś więcej dostał. Jak to tutaj wygląda? Ogólnie można ponegocjować czy raczej niezbyt na to patrzą??

Czy pracownicy w Enginova Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Raczej? Ciekawi mnie wiec z jakich przyczyn twierdzisz, że nie? możliwe ze zależy to od działu? Ja bym na malarnie i tak przyszedł o ile jest jeszcze na to jakaś opcja, ktoś cos wie? ogarnialiście teraz warunki? są tez oferty na inne stanowiska i właśnie ciekaw jestem czy to rozwój czy bardziej rotacja? Na malarni jak jest?

Rozwój! W 2024 planujemy utworzyć KILKADZIESIĄT nowych miejsc pracy więc nasze oferty będą pojawiać się przez cały przyszły rok - zapraszamy do aplikowania i udziału w spotkaniach :) Oferty pracy znajdziecie na pracuj.pl oraz w agencjach pracy: KS Service oraz Randstad.

Tom
@Pracodawca

Te wasze agencje na wejściu odstraszają, każdy kto pracował to wie jak się pracuje przez agencję - nic przyjemnego, latanie za umową co 2 tyg jak pies ze smyczą w pysku, bajki co do przejść pod firmy, zabawne stawki. Poza tym nie od dziś widać, że jak ludzie nie chcą przyjść do pracy z normalnych ogłoszeń od pracodawcy to pojawiają się agencje, wniosek? agencja jest tam gdzie ludzie nie chcą pracować.. każdy normalny szanujący się zakład nie sięga po agencje jak nie ma problemów. Po co dodatkowa robota HR jak jest przemiał i rotacja. Sam to widziałem pracując kilka lat w pewnym miejscu, gdy chętnych do pracy nie było to rozłożyli ręce i tonący brzytwy się chwyci. Osobiście jak widzę agencje to od razu dyskwalifikuje. Przyszłość? Stabilizacja? Zerowa.

@Tom

Rozumiemy, że masz swoje doświadczenia i swoją opinię na temat agencji pracy, ale skupmy się na faktach jak to u nas wygląda: - w trakcie okresu zatrudnienia przez agencję są 3 umowy (podpisywane elektronicznie), - wynagrodzenie jest identyczne w okresie pracy przez agencję, jak i zaraz po przejściu na zatrudnienie bezpośrednie, - przejęcie pracownika po 2 miesiącach to nasz standard, - początkowe zatrudnienie przez agencję jest niezależne od tego, czy pracownik aplikował na ofertę pracy bezpośrednio opublikowaną przez nas, czy został zrekrutowany przez agencję. Czas zatrudnienia przez agencję pozwala obu stronom na wzajemnie się poznać i podjąć decyzję o współpracy bezpośredniej. Oczywiście, takie podejście może komuś nie odpowiadać i wtedy nie aplikuje.

Tom
@Pracodawca

Rozumiem, to się szanuje takie wytłumaczenie. Dziękuję i pozdrawiam. A pytanie z innej beczki, zatrudniacie ludzi z astmą czy są jakieś przeciwskazania z góry w tej branży? Są warunki do tego żeby na jakimś stanowisku np. Monter podczas pracy na hali nie było czuć jakiegoś pyłu, chemikaliów, dymu, farb?

@Tom

Co roku badamy poziom czynników szkodliwych na stanowiskach pracy, a wyniki pomiarów zawarte są w skierowaniu na badania. Podczas badań to lekarz medycy pracy orzeka, czy kandydat na pracownika może podjąć pracę na danym stanowisku. Zapylenie oraz czynniki chemiczne występują na malarni oraz spawalni. Pozdrawiamy.

Chce wysłać papiery na operatora maszyn CNC. Zastanawia mnie tylko jedno, czy jest duża szansa na to, że przyjmą przez firmę po tym okresie probnym tam? Bo w ogłoszeniu napisali, że najpierw jest praca przez agencje jakiś czas. Komuś się udało dostać do pracy do firmy bezpośrednio?

Zatrudniamy około 50 pracowników produkcyjnych - wszystkim tym osobom udało się przejść na zatrudnienie bezpośrednie przez firmę :)

Jaro

Zawsze zaczynasz od pracy przez Agencję Pracy.W komentarzach jest dużo informacji na ten temat.

@Pracodawca

Po jakim czasie Ci ludzie przeszli pod skrzydła firmowe? Jest tak czasami, że nie bierzecie kogoś, bo się nie nadaje?

Od kilku lat naszym standardem jest, że okres zatrudnienia przez agencję pracy to 2 miesiące. Ponieważ jest to okres intensywnej nauki dla nowego pracownika oraz wytężonej pracy dla osób, które go wdrażają, to w interesie pracodawcy jest przejęcie tej osoby na umowę bezpośrednią.

Mila
@Lolo

A Hiszpanie nie wydają zgody na podwyżki czy nie ma komu się z nimi kontaktować? Jeśli piszesz o tych sprawach bhp to nie macie zatyczek do uszu lub maseczek z filtrami?

@Lolo

Witamy po urlopie i odnosimy się do podniesionych przez Ciebie tematów: - podwyżki są raz w roku (w styczniu) i są akceptowane przez osoby zarządzające z oddziału w Hiszpanii, dlatego trzeba poczekać na decyzję – standardowa praktyka w firmach z centralą za granicą - pracownicy produkcji otrzymują premię miesięczną, a pracownicy administracyjni roczną; wysokość premii co miesiąc jest podawana na tablicy ogłoszeń, gdzie znajdują się też zasady obliczania premii - kalendarz pracy na kolejny rok jest podawany do wiadomości pracowników jesienią - „monitoring ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku oraz ochronę osób i mienia na terenie firmy oraz nadzór nad organizacją pracy” (zapis z regulaminu monitoringu) - hałas, zapylenie oraz inne czynniki szkodliwe są regularnie badane przez certyfikowane laboratorium i nie ma przekroczeń dopuszczalnych norm. Operatorzy są wyposażeni w ochronniki słuchu, operatorzy malarni w maseczki, kombinezony itd. Jeśli ktoś potrzebuje wymiany, zgłasza się do pracownika ds. BHP. Jak widać, istnieją stałe i przewidywalne zasady funkcjonowania naszej firmy. Naturalne, że nie każdemu muszą one pasować, jednak każdy kandydat i pracownik jest o nich informowany i może podjąć decyzję czy mu one odpowiadają.

Klaudka
@Pracodawca

I jakie to są podwyżki, odczuwalne? Najlepiej to by było wiedzieć, jak płacą konkretnie na tę chwilę. Jak to nie jest oczywiście jakaś tajemnica, chociaż teraz dużo firm się stara być transparentne. Do podstawy dochodzą jakieś dodatki?

@Klaudka

Już na etapie spotkań rekrutacyjnych przedstawiamy kandydatom informacje, na jakie podwyżki i po jakim czasie mogą liczyć. Z dodatkowych świadczeń pracownicy naszej firmy otrzymują: - premię miesięczną (pracownicy produkcji) lub roczną (pracownicy administracyjni), - bonus wakacyjny, - dofinansowanie kart sportowych, - karty przedpłacone do automatów vendingowych, - premię do paczek świątecznych, - premię miesięczną dla liderów z obszaru produkcji.

@Pracodawca

A szkolenia z bhp to jak tu wyglądają? I jak często są powtarzane? Jakieś procedury z bhp są trenowane regularnie np. próbne alarmy? To są jakieś wykłady teoretyczne, czy testy, zadania do wykonania?

Terminy szkoleń BHP oraz ich treść są określone przepisami, do których się stosujemy (są one różne dla różnych stanowisk, dlatego terminów pilnuje dział HR). W lipcu i sierpniu pracownicy naszej firmy, których szkolenia stracą ważność z końcem tego roku, przeszli szkolenia okresowe BHP. W terminach określonych przepisami trenujemy też ewakuację oraz cyklicznie szkolimy nasz niemal 10-osobowy zespół ratunkowy w zakresie gaszenia pożarów i udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy za pytanie i życzymy wszystkim bezpiecznej pracy :)

@Pracodawca

Bonus wakacyjne, to jaka to kasa? I jak ktoś nie bierze tego bonusu na urlop, tylko na inny cel, to jest opcja? Jakiś ekwiwalent tego bonusu można wziąć i przeznaczyć np. na remont mieszkania?

@Monika

Czy w Enginova Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Nasi pracownicy produkcji otrzymują premię miesięczną, a pracownicy biura - premię roczną. Premie oparte są na wskaźnikach produkcyjnych ("ile i jak dobrze wyprodukowaliśmy") oraz indywidualnym wskaźniku nieobecności. Na ich wysokość ma również wpływ ocena danego pracownika.

@Pracodawca

Dziękuję za informacje. Mimo wszystko jeszcze dopytam w temacie. Co z tą nieobecnością i jej wpływem na premie? Powyżej ilu dni nieobecności premia miesięczna już nie przysługuje, i czy jest to liczone proporcjonalnie, czy też na zasadzie "ostrego rozdziału"? I jakie to kwoty są, zwłaszcza w porównaniu do pensji zasadniczej?

Premia miesięczna przysługuje, jeżeli pracownik przepracował co najmniej 75% czasu pracy w danym miesiącu (urlop wypoczynkowy nie jest liczony jako nieobecność). Szczegółowe zasady obliczania premii są przedstawiane podczas rozmowy rekrutacyjnej. Wysokość premii nie jest zależna od wynagrodzenia zasadniczego, ponieważ "baza" premii jest wspólna dla wszystkich pracowników i zależy od wyników firmy. Pracownicy, którzy zebrali dodatkowe punkty, np. wykazując się szczególnym zaangażowaniem czy dzieląc się pomysłem usprawnienia procesu, otrzymują premie nawet 50% wyższe niż baza ustalona na dany miesiąc.

Arek

Przed umową na okres próbny firma zatrudnia przez Agencję Pracy i bywały sytuację że po zatrudnieniu orsez Agencję firma dala umowę o pracę by po kilku miesiącach znów wrócić do umowy agencyjnej a wkrótce tej umowy nie przedłużyć ????

@Arek

Przed bezpośrednim zatrudnieniem pracownika produkcji jest standardowo 2 miesięczny okres zatrudnienia przez agencję pracy. Zgodnie z przepisami mógłby on trwać 18 miesięcy, ale szybko przejmujemy pracowników, ponieważ wiemy, że to dla nich ważne. Musimy jednak mieć świadomość tego, że okoliczności mogą się zmienić i zapotrzebowanie na pracowników może zmaleć. Taka sytuacja miała miejsce w wielu firmach na skutek pandemii i wojny na Ukrainie i była niezależna od woli pracodawców.

????
@Pracodawca

A zdarzają się powroty na umowę agencyjna, tak jak ktoś wcześniej napisał? Dużo było zwolnień ostatnio?

@????

Mamy nadzieję, że rozumiesz, iż nie możemy w szczegółach komentować informacji personalnych. Możemy jednak powiedzieć, że niebawem będziemy powiększać nasz zespół :) Chętnie odpowiemy na bardziej ogólne pytania o pracę u nas!

Sonia
@Pracodawca

Na jakie stanowiska pojawią się rekrutacje w ramach powiekszania zespołu? Jak dużo miejsc pracy firma planuje otworzyć? Dla kobiet tez się coś znajdzie?

@Sonia

Będziemy rekrutować na stanowiska produkcyjne: operatorzy maszyn CNC, monterzy, pracownicy pakowania. Będzie to kilkanaście nowych miejsc pracy. Oczywiście, zatrudniamy również kobiety – głównie na stanowiska montażowe.

Adrian

Ta pierwsza podwyżka o której wspomniałeś po jakim jest czasie? Długo trzeba czekać? No i co z socjalem? Dają jakieś dodatki? W tym miesiącu pracownicy dostaną coś ekstra na gwiazdkę?

@Adrian

Podwyżka jest raz w roku. W styczniu rozmawiasz z dyrektorem na temat potencjalnej podwyżki. Jeżeli pracujesz krótko, nie masz co liczyć na podwyżkę. Co do socjalu to mamy wczasy pod gruszą. Jest jeszcze premia roczna, którą dostajesz za obecność (wystarczy iść dwa razy na chorobowe i masz po premii za obecność), sprzedaż drzwi w danym roku itp. Jest jeszcze możliwość uzyskania karty Multisport. Dofinansowanie do śniadań, wygląda tak, że masz kapsel o wartości 10zł do automatów, które są na stołówce. W grudniu pracownicy dostaną paczkę świąteczna o wartości około 200 zł i uścisk ręki dyrektora. Na Wielkanoc nie ma nic.

Anon

Dlaczego pracownicy biurowi powinni zarabiać więcej niż produkcyjni? Porzućmy stereotypy. Dlaczego pracownik produkcujny, który wykonuje pracę fizyczną, obsługuje maszyny, posługuje się rysunkiem technicznym ma zarabiać najniższą krajową, a pracownik, który pracuje w biurze i załóżmy, że jego praca nie wpłynie w żaden sposób na materiał dostarczony do klienta ma zarabiać więcej?

@Anon

Już Ci spieszę z odpowiedzią. Po pierwsze nikt, tu nie mówił o najniższej krajowej tylko o większych zarobkach biura. Dlaczego? Żebyś Ty jako pracownik fizyczny miał pracę na hali, ktoś musi najpierw wymyślić produkt, abyś Ty mógł go zrobić. Żebyś mógł go zrobić, ktoś musi go najpierw sprzedać. Jak wspomniałeś, posługujesz się rysunkiem technicznym, ale żebyś go użył ktoś musi go przed Tobą stworzyć. Żebyś Ty mógł obsłużyć maszynę, ktoś musi napisać na nią program. Jeżeli się patrzy z poziomu produkcji, to rzeczywiście biuro do "niczego" nie jest potrzebne. Wystarczy spojrzeć nieco szerzej a się okaże, że Ty jako pracownik fizyczny, jesteś uzależniony od pracy biura i jesteś na samym dole w tym łańcuchu. Po drugie, żeby pracować w takim biurze, musisz mieć co najmniej wykształcenie wyższe. A Ty jakie masz pracując na produkcji? Czytając to, spróbuj spojrzeć szerzej, a nie tylko na czubek swojego nosa.

Pracowniku, szanujemy Twoją opinię, choć w wielu punktach się z nią nie zgadzamy lub fakty są zupełnie inne. Zobacz na przykład jak wielu naszych pracowników jest w firmie od lat. Z pewnymi Twoimi subiektywnymi uwagami nie można dyskutować – masz prawo do swojej oceny – ale chcemy wyjaśnić sytuację i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Dlatego jeśli uważasz, że dział HR „uprzykrzył Ci życie”, opisz proszę tę sytuację w mailu i wyślij na adres hr@pl.fermator.com lub zasygnalizuj potrzebę rozmowy osobistej – wbrew Twojej opinii nie chcemy załatwiać wszystkiego zdalnie. Zostawiając opinię taką jak ta, nie przyczyniasz nie do pozytywnych zmian, a skoro nadal jesteś naszym pracownikiem, to na pewno również zależy Ci na poprawie funkcjonowania firmy. Zapraszamy do rozmowy poza forum. Pozdrawiamy

Paulina
@Pracodawca

Fajnie, że są Państwo skłonni do poprawy na rzecz pracowników :) Skoro jak to piszecie sporo pracowników pracuje tu przez lata, jak są doceniani? Chodzi mi głównie czy są jakiś podwyżki ze względu na staż pracy lub inne udogodnienia? Tacy ludzie z dużym mają łatwiejsze obowiązki?

@Paulina

Jeśli pytasz o dodatek stażowy, to nie funkcjonuje on u nas. Osoby z dużym stażem, a co za tym idzie z wiedzą i kompetencjami, pełnią kluczowe role w naszej organizacji, współpracują w ramach międzynarodowej Grupy Fermator, pełnią funkcje kierownicze i liderskie, wdrażają nowych pracowników, a to wszystko przekłada się na ich warunki pracy. Czy mają łatwiejsze obowiązki? Zdecydowanie nie! Jednak większe wyzwania to większa satysfakcja z pracy i wyższe wynagrodzenie. Pracownicy produkcji otrzymują również dodatki za pełnione funkcje i premię miesięczną zależną m.in. od oceny ich pracy.

@Pracodawca

Drogi były pracodawco, Chciałbym odnieść się do Twoich słów o pracownikach, którzy pracują od lat. Z tego co się orientuję jest to bardziej kilka niż kilkanaście lat, także taki argument mnie nie przekonuje. Obiło mi się o uszy, że Wasz jeden z najdłużej pracujących rzucił papierami bo nie wytrzymuje z waszą polityką zarządzania firmą. Wnioskując po ilości ogłoszeń o pracę, wasza polityka zwalniania ludzi nie wychodzi na dobre, bo macie niezła rotację pracowników, zarówno biurowych jak produkcyjnych. Powtórzę swoje słowa jeszcze raz, jeżeli nie zaczniecie szanować pracowników to wszyscy wasi najlepsi pracownicy uciekną i nie będzie komu robić. Także obudźcie się bo to już się zaczęło dziać.

@Były

Rotacja pracowników jest bolączką każdej firmy ze strefy przemysłowej i niestety nie da się jej uniknąć. I tu znów fakt: mamy pracowników, którzy odeszli z firmy, a potem do nas wrócili; są też osoby, które dopytują o możliwość powrotu. Jeśli Twoje doświadczenia są mniej pozytywne, pamiętaj, że adres hr@pl.fermator.com jest aktywny i możesz nam podpowiedzieć, co w Twojej konkretnej sytuacji mogliśmy zrobić inaczej. Ze względu na szacunek do naszych pracowników, prosimy Cię o nie komentowanie sytuacji innych osób.

@Pracodawca

Czy, jako organizacja badają Państwo motywy rezygnowania pracowników z dalszego świadczenia pracy, by wiedzieć nad jakimi kwestiami trzeba popracować? I czy jeżeli pracownik uważa, że coś jest do zmiany, do poprawy, to ma to gdzie zgłosić z nadzieją, jeśli nie na realizację, to przynajmniej na rozpatrzenie? Próbuję się zorientować o jakiej polityce firmy, względem pracowników pisał z Państwem mój przedmówca, a Wasz były pracownik?

@Paweł

Idziesz do kierownika mówisz że coś jest nie tak . On odpowiada że zawiadomi o tym dyrektora bo przecież on sam nic nie ma do powiedzenia i na tym się już kończy twój problem ze dostajesz odpowiedź-,,dyrektor się nie zgodził ''

Hania

Zawsze tak to działa? To trochę przykre. Chciałabym jeszcze dopytać o te umowy, które po prostu nie zostają przedłużone, jest o tym mowa tutaj w wątku. Często tak pracownicy kończą współpracę? Jest tutaj możliwość przejścia na umowę o pracę na czas nieokreślony?

@Paweł

Oczywiście, dopytujemy o powody rezygnacji z pracy w rozmowie bezpośredniej z pracownikiem. Rolą kierowników i HR-u jest wysłuchać pracownika, poznać motywy jego decyzji, ale tak jak mówisz - nie zawsze jego wnioski mogą być rozpatrzone pozytywnie. Zawsze są jednak analizowane i dyskutowane, często nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również z przedstawicielami naszej centrali w Hiszpanii.

@Hania

Możemy pochwalić się wysokim wskaźnikiem zatrudnienia na czas nieokreślony, ponieważ takie umowy ma 75% załogi :)

Izka
@Pracodawca

Te pozostałe 25% to na jakiej umowie pracuje? Chodzi o to że mają na czas określony te umowy? Wszyscy są tutaj na umowę o pracę czy niektórzy mają zlecenie?

@Izka

Stosujemy tylko umowy o pracę.

@Pracodawca

Szkoda tylko, żeby mieć umowę na czas nieokreślony to trzeba czekać prawie 3 lata. A i tak potraficie zwolnić osoby z umową na czas nieokreślony.

wzka

Powiem tak. Nie trzeba robić dobrze (np. zgodnie z dokumentacją i procedurą) trzeba robić szybko (jak będzie źle to wywiozą na złom). Aha jak skończyłeś informatykę to może zaspokoisz oczekiwania "zwierzchników"

@wzka

A jakiś konkret odnośnie tego, że trzeba robić dobrze? technika się liczy czy już indywidualne predyspozycje? ciekawa jestem czy każdy po przeszkoleniu porządnym po prostu sprosta wymaganiom

@Joanna

Szkolenie polega na tym że zostajesz wprowadzona w obsługę oprogramowania ( ok. 1 dnia) przez innego pracownika który nie ma na to czasu bo zajmuje się czym innym. Reszta szkolenia polega na nauce we własnym zakresie. Czasem można się czegoś dopytać ale nie zawsze jest na to czas. W dokumentacji ogólnie jest chaos i brak czasu na przeanalizowanie bo w międzyczasie stoją nad głową operatorzy i żądają programów na już lub góra za 5 min. Jak przez okres próbny uda ci się załapać o co chodzi w tej pracy i w tej firmie oraz zaczniesz sobie radzić to się później okazuje że się nie spełniasz ich oczekiwań. Profesjonalnego przeszkolenia tam nie ma oraz nigdzie na nie nie wysyłają.

@wzka

nie no, to czekaj, bo skoro piszesz, że zaczynam sobie radzić to wykonuję założone zadania, więc o jakie oczekiwania tu chodzi? dokładają z czasem kolejne? co np?

@Joanna

To czy się nadajesz czy nie to zależy od kierownictwa i prawdopodobnie "tajnych agentów" ukrytych w firmie.

@Joanna

To czy się nadajesz czy nie zależy od kierownictwa i prawdopodobnie "tajnych agentów" ukrytych w firmie

@wzka

Tajnych agentów? Co to za stanowiska? Chyba, że się nabijasz i to jakieś żarty są? Czyli piszesz, że to kierownik ma ostateczną decyzję - jacy oni są? Można się dogadać?

Jeśli to miałoby być prawdą, to nie byliby tacy tajni. Więc ciągle w sumie nie wiadomo, od czego zależy kwestia przedłużenia umowy i na jakiej podstawie jest się ocenianym z przydatności? Na jaki w ogóle czas zawierana jest pierwsza umowa i czy przed końcem umowy dostaje się z wyprzedzeniem informacje o przedłużeniu?

@Paweł

umowę dostajesz na okr. próbny (tj. 3 mies.) a to czy tobie ją przedłużą to dowiesz się na ostatnią chwilę. Proponuję cisnąć ich wcześniej to może kilka dni wcześniej tobie powiedzą.

wow

@Ada nawet kobiety muszą tutaj nosić ciężkie rzeczy ?

Pracował
@wow

Nie, zawsze jest ktoś do pomocy.

Ada
@wow

Tak. Ja byłam Ok 3 lat na skręcaniu operatorów. W zależności od rozmiaru bardzo ciężkie. (usunięte przez administratora)kazał dźwigać i koniec tematu. Ręce od dźwigania miałam powyciągane do ziemi i obolałe. Kręgosłup tez dostał swoje. Popękały mi dyski w kręgosłupie i dostałam przepukliny kregoslupa. (usunięte przez administratora) ale ta (usunięte przez administratora)była sto razy gorsza. Leciały z jej strony wulgarne wyzwiska. Oczywiste ze Są tacy co mogą jej bronić ale ja sama byłam świadkiem nie jednego agresywnego jej zachowania i wyzywania pracownic. To zupełnie aspołeczna osoba. Traktowała niektórych jak (usunięte przez administratora) Odeszłam z tej pracy bo pracowało się tylko za minimum plus 200zl więcej , bez żadnej premii itd. I ciagle (usunięte przez administratora)do pracy w weekendy bo jeśli nie to były złośliwości. Odeszłam bo kręgosłup mi wysiadł i psychicznie juz miałam dość szanownej pani (usunięte przez administratora)i jej braku szacunku dla pracowników.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Enginova Sp. z o.o.?

rbgauser

Niby cacy cacy a później strzelanie z ucha. Jak to mówią: nie znasz dnia ani godziny

@rbgauser

A ja słabo znam się na przenośniach... Możesz normalnie określić jaka obecnie jest tu sytuacja? Z tym strzelaniem to o co tak naprawdę chodzi?

Lolo

Nie polecam pracy w tej firmie, problem z urlopem, rozłożony jest na caly rok, więc o jakiś indywidualny wolny dzień jest ciężko, trzeba korzystać z l4 a i tak później jest strasznie zwolnieniem, kierownik wie o wielu rzeczach, które są robione na lewo, przy informowaniu go o tym macha ręką i zmusza do powrotu do pracy, pieniądze jakieś są, ale warto zastanowić się nad czymś innym, na dłuższą metę ta firma zbyt mocno męczy psychicznie ????

@Lolo

Męczy jak? Psychicznie??? Ty chyba nie pracowałeś w firmie ktora serio męczy psychicznie Problem z urlopem jest taki sam jak w każdej firmie. Logiczne, że jeżeli jest sporo pracy to pracodawca nie jest chętny dawać urlop, ale finalnie i tak go dostajesz. O jakim zmuszaniu mówimy? Przecież nikt Cie zmusić do pracy nie może, nie chcesz to nie pracujesz proste xD

Joanna

A tymi zwolnieniami to rzeczywiście czasem straszą?Xd

Agnieszka
@Lolo

Ale czemu tak jest, nie ma zastępstwa czy co?

@Lolo

Prawda Hiszpanie robią co chcą. A my robole musimy się na to zgadzać. A i tak mają nas za.nic. dłuższy czas nie ma co robić na zakładzie każą ci myć podłogę 6 razy dziennie a i tak przyjdzie i powie że brudna. A kierownictwo w swoim "domku" na hali nawet kurzy nie zetrze bo mają panią do sprzątania

Joanna

Chyba pozytywnie oceniasz? A ta Pani co ją pozdrawiasz to jakaś wybitna tam jest lub robi coś nadzwyczajnego i stąd ta życzliwość?

Obecny

(usunięte przez administratora)skasowali mnie:(

@Obecny

Za co? Nie ogarniam kontekstu chyba przez tę treść ukrytą. :/

No no nooooo
@Joanna

Znowuuu to tooo to sa saaaamo

@No no nooooo

W jakim sensie to samo? Co się stało? :(

Bożena

Nie rozumiem, o co Ci chodzi? Odnosisz się do kogoś?

Dosryś
@Bożena

Belem jak pit bull… nawet jakalem się najlepiej a papapuzka i tak odleciała…chodź o Qc pojęcia nie miałem… ale Marka lizałem:) ten smak i zapach do tej pory wspominam… a wy kasujecie moje wpisy jetem rozgoryczony.

@Dosryś

Nie wiem czy serio znikają, bo ten akurat widzę ale po treści to trudno cokolwiek merytorycznego wyciągnąć, więc to może być jakiś powód? Ujmiesz to jakoś spójniej?

Czy praca znajdzie się też jakas dla kobiet? Jak tak to jaka

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje Enginova Sp. z o.o. dla potencjalnych kandydatów? Na Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Konstruktor.

Łucja

No jest to sensowne ale jak w porównaniu do innych firm - osoba z doświadczeniem dostanie u nich korzystną stawkę czy lepiej jednak szukać pracy gdzie indziej?

Prawda jest taka że raz jest źle raz jest dobrze. Najlepiej aby pracownik nie miał dzieci ani nigdy nie chorował i był ciągle obecny w pracy. Pójdziesz raz na l4 z powodu choroby już krzywo patrza. Kierownik nie wie o połowie rzeczy jakie dzieją się na hali. Pochopnie wyciąga różne wnioski. W czasie rozmowy z pracownikiem nie dopuszcza do słowa. Ewidentnie widać że jest pod bardzo dużą presją swoich przełożonych. A i o urlop trzeba się prosić miesiąc wczesniej a i tak nie wiadomo czy go dostaniesz. Zależy od sytuacji na linii produkcyjnej. Jak "góra" każe zwolnić danego pracownika potrafią zwolnić bez żadnego słowa wyjaśnienia chyba że jest to wina pracownika. Liczy się w szczególności ilość,prędkość nie zawsze jakość. Liderzy są. Ale nie każdy lider wypełnia swoje obowiązki jak należy, Każdy jednak ma coś za uszami a obrywa i tak ten słabszy. Dobrze nawet płacą godziny pracy nawet spoko.

Zostaw merytoryczną opinię o Enginova Sp. z o.o. - Kutno

• Jak się pracuje w Enginova Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Enginova Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Enginova Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 4 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Enginova Sp. z o.o.
  • Wschodnia 11