Opinie o Varioedge Sp. z o.o. w Rzeszów

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Varioedge Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Varioedge Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Varioedge Sp. z o.o. w Rzeszów

Marcinek

Najgorsza firma w jakiej pracowałem. Nikomu nie polecam. - Totalny brak profesjonalizmu - zarząd niekompetentny, nie znający się na kodeksie pracy. - Brak szacunku do drugiego człowieka - Wielokrotnie spotkałem się z wręcz chamskimi odpowiedziami ze strony kadry zarządzającej (Pytając o takie banały jak nowy nożyk, buty bhp a nawet zwrot moich prywatnych pieniędzy, które wydałem na paliwo do firmowego samochodu, bo w baku pusto a nikt nie pomyślał wcześniej, że za coś trzeba tankować) - Wiecznie spóźnione wypłaty. - Jeśli wyjeżdżasz na projekt do Francji czy Niemiec w sobotę i jedziesz 16-24h to nikt ci za to nie zapłaci (a jesteś kierowcą i wieziesz ludzi i sprzęt) i w poniedziałek o 7:00 musisz być w pracy. - Z firmy z około 50 technikami zostało może z 10? Z czego może 3-4 znają się na swojej pracy. - Kombinacje podatkowe, zrywanie umów, podpisywanie na inne firmy żeby tylko obejść niemieckie czy francuskie prawo. - Szukanie jeleni na wielotygodniowe wyjazdy do Niemiec za 6500zł i jak będziesz dobrze się podlizywał i wsypiesz współpracowników to wpadnie kilka stówek premii. Ogólnie taka firma krzak. Nie polecam.

Tobi
@Marcinek

Potwierdzam jeszcze z dnia na dzień każą ci wracac do domu gdzie reszta zarządu nie wie o tym ,a później pretensje …ja tej firmy nie polecam Sorki 2 miesiące i ani jeden nie zna zasady działania światłowodu

Jerzy Nowy wpis

Szukają teraz koordynatora robót FO do pracy w Normandii i Oksytanii. Mam wykształcenie kierunkowe w branży telekomunikacyjnej doświadczenie. Ale nie znam zbyt dobrze francuskiego. Czy angielski komunikatywny będzie wystarczający czy jednak trzeba będzie dodatkowo uczyć się francuskiego choćby na kursach już na wyjeździe?

Marcinek

były pracownik Nowy wpis
@Marcinek

Potwierdzam że zarząd jest totalnie niekompetentny, od kierowników do samego zarządu, nikt nawet nie umie podjąć własnej decyzji bez zgody prezesa (niby już tylko doradza pani prezes - ale decyduje - jak kaczor z (usunięte przez administratora) w cieniu). Zastępca prezesowej jest bardzo chamska, szukają intryg wśród pracowników. Przykład: delegacja za granice - spotkanie z pracownikami - jeden nie ma badan drugi nie ma ubran, samochód jeden nie domaga drugi nie ma przeglądu, nikt nie jest wstanie przekazać za jakie stawki będzie pracował - Ta firma to w mojej ocenie totalne dno ale tylko z powodu ludzi którzy tam zarządzają - nie mają pojęcia o pracy w branży którą zarządzają po omacku. Jeśli ktoś pisze że jest super firma to chyba piszę ją osoba z zarządu. Robią spotkania i pytają ludzi "co byś zmienił w firmię" ale ludzie siedzą na przeciw "prezesa" i reszty karierowiczów po znajomości. Niech zrobią anonimowe ankiety to by się dowiedzieli co ludzie o nich myślą, Znając anke to pewnie by sprawdzala charakter pisma z kadrową - kto to napisał.

Tobi Nowy wpis

Ewelina Nowy wpis

Mój facet myśli nad aplikowaniem na montera sieci światłowodowych, taka oferta znajduje się na stronie firmy. Pytanie czy to aktualne jeszcze i czy atmosfera u was już lepsza? Bo z tego co czytam tu komentarze, to narzekacie na to. Powiedzcie proszę jak to teraz wygląda. No i jakie zarobki są tutaj dla monterow?

Ewelina

Młodszy specjalista FO, możecie coś niecoś napisać np. ile wynosi podstawa i ile premia zadaniowa? Często się wyjeżdża, czy jednak na co dzień da się działać przy projekcie na odległość?

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Varioedge Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Monter sieci światłowodowych?
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Czy w Varioedge Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Tak. Na gorsze

Łukasz
@Obiektywny

A jakieś przykłady?

213742069

Firma jest nieprofesjonalna, nieprzewidywalna i nieuczciwa. Nie polecam nikomu tej firmy, chyba ze chcecie być ofiarą sześćdziesiątek, dwulicowych ludzi i karierowiczów. Przełożeni maja zawsze związane ręce, Odzież robocza na 3 lata najlepiej jakby była na promocji, praca w zimie przy -17 na słupie, brak jakiejkolwiek organizacji i kompetentnych koordynatorów. Firma potrafi jedna rzecz, Zrobić uczciwych ludzi w ch**a NIE MA KOLEGÓW W PRACY NIE UFAJCIE NIKOMU 01000110 01110101 01100011 01101011 00100000 01000001 00101110 01000011

Ewelina
@213742069

A to już nie podchodzi pod łamanie zasad BHP żeby pracować na takim mrozie bez odpowiedniej odziezy roboczej?

@Ewelina

Varioedge i jakiekolwiek zasady.... Firmą zarządza grupa ludzi która nierzadko nigdy nie widziała nawet miejsca wykonywania pracy. Pozerzy i karierowicze.

Obiektywny

Przykro czytać te wszystkie komentarze. Jeszcze bardziej przykro, że są one prawdziwe. W kilku przypadkach "zarząd" sam sobie wystawił pozytywne opinie ... :D W trosce o tych którzy szukają tu merytorycznych informacji o firmie przed zatrudnieniem: Jeśli macie możliwość podjęcia pracy w innej firmie to ją bierzcie i unikajcie varioedge jak ognia. Jeśli nie macie wyboru...to nie macie wyboru. Krętacze i Kłamczuchy

@Obiektywny

I faktycznie myślisz, że ta opinia była aż tak obiektywna? ;p Generalnie widzę, że chyba tu pracujesz aktualnie, tak? To rozumiem, że Ty należysz do tej grupy, która niestety nie ma wyboru i się tu kisi? Czemu?

@Monika

Uważam swój komentarz za obiektywny ponieważ spędziłem w tej firmie kilka lat. Odszedłem i dzielę się teraz tylko swoją obiektywną opinią tak by ustrzec innych przed moim błędem. Od ponad roku nie pracuję w tej pseudo firmie. Cieszę się, że się uwolniłem. Fakt - siedziałem w tym cyrku za długo, ale łudziłem się, że coś się poprawi. Co kilka miesięcy były wprowadzane nowe porządki i była nadzieja, że będzie lepiej. Niestety nic się nigdy nie zmieniało na lepsze tylko równia pochyła w dół. Pracowaliśmy na badziewnym sprzęcie. 1 osoba doświadczona na 4-5 nowych bez szkoleń bez doświadczenia, bez znajomości języka - udajemy w niemczech fachowców... a prawda jest taka, że jak przychodził niemiecki technik czy Polak z innej firmy to człowiek wstydził się tej chińskiej spawarki czy wiertarek z lidla. Kupili ładne polary i myśleli, że to rozwiąrze problem xD Jeśli choolskdzi o wypłaty to podobne dno... zarobki 6000 - 7000zł za cały miesiąc w niemczech. Pomimo obiecanek po 10 000. A jeszcze jako ciekawostę powiem jak zarząd interpretuje kodeks pracy. Ile razy zdarzyło się jechać w weekend do rzeszowa, bo trzeba było przywiezc jakiś kolejny chinski szrot i oczywiście nawet nikt nie zapłacił za te 2 x 14h jazdy. Jak się człowiek upomniał, to usłyszał, że w kodeksie pracy dojazdy do miejsca oddelegowania nie są wliczone do godzin pracy... Spokojnie wyjaśniasz, że jako kierowca jesteś w pracy. To słyszysz, że przecież na weekend byłeś w domu w Polsce a te graty to przy okazji. I fakt - byłem 10h odespać podróż xD. Mówisz, że następnym razem sobie na ten "weekend" polecisz samolotem, to słyszysz, że następnym razem to ukrainca (z całym szacunkiem do obywateli Ukrainy) na twoje miejsce zatrudnią.

Wyjaśnienie

Brak szacunku do pracowników,ludzie masowo uciekają.

Alicja
@Wyjaśnienie

Cześć, bardzo bym była wdzięczna gdybyś rozwinął swoją wypowiedź. Jak objawia się ten brak szacunku do pracowników? Czy sam się z tym spotkałeś w firmie i z czyjej strony? Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Kamil

Nie polecam. Zarząd VarioEdge traktuje pracownika jak zwykłego nieroba (usunięte przez administratora). Niemożna się sprzeciwiać bo zaraz wylatujesz stad liczne zatrudnienia pracowników i liczne ogłoszenia na fb. Kwota zarobku nie adekwatna co stanowiska pracy. Czasem warto mieć godność i szacunek do samego siebie.

Weronika
@Kamil

Czyli jest aż tak ciężko, że mówisz, że kwota nie jest odpowiednia co do stanowiska pracy?

Lidia
@Kamil

Możesz coś więcej napisać o tym traktowaniu pracownika jak nieroba? Jakie zachowania temu towarzyszą? Trochę zbyt ogólnie się rozpisałeś na ten temat, a że znalazłam ofertę tej pracy to jestem ciekawa

Wiecie, czy Varioedge Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Ludź

Z ludźmi na stanowiskach wykonawczych jak najbardziej w porządku

Monter

Dużo godzin, zapierdziel a na koniec miesiąca słaba wypłata..

Klaun

Koledzy w komentarzach trochę przesadzają. Ja tam jestem zadowolony i gdy ktoś mnie pyta gdzie pracuję dumnie odpowiadam : w Vario Edż ! Oto kilka plusów - firma mnie ubezpiecza! - firma oferuję mi dodatkowe grupowe ubezpieczenie ( jak se dopłacę) - firma oferuje mi multisporta ( jak se dopłacę) - wyjazdy zagraniczne ! Na zasadzie oddelegowania ( tak , oddelegowania, nie delegacji, aby zgodnie z prawem nie musieć mi płacić za podróż ( mimo iż kieruje) , nie płacić diet, mieć jak najmniej opodatkowaną moja kwotę) - firma oferuje mi pracę akordową , co buduje we mnie poczucie odpowiedzialności za wykonaną pracę, a także uszlachetnia mój charakter! - firma lubi robić niespodzianki płacowe ! Nigdy nie wiesz ile zarobisz - firma podpisuje z Tobą klauzulę poufności o zakazie konkurencji ! Co świadczy tylko o rodzinnej atmosferze, i chęci nawiązania z Tobą trwałych,bliskich i przyjaznych relacji ! - Firma oferuje szereg szkoleń o szerokim wachlarzu specjalności ( możesz np. na kilka dni zostać operatorem powierzchni płaskich na jednej z Fabryk F. ! - firma oferuje Ci także dawkę dobrej zabawy i adrenaliny ( możesz przykładowo pokierować autem z przyczepą kablową lub kompresorem, bez uprawnień rzecz jasna ) - firma daje Ci możliwość ubogacenia CV poprzez tymczasową umowę o pracę z firmą Da Glass ( tak, ta od szyb ) - firma daje Ci także możliwość nauki języków obcych ( bezpośrednio u Niemca na chacie !) - firma daje Ci możliwość wykazania dobrego stanu zdrowia , poprzez pracę w Polskich delegacjach do północy . - w firmie przelewy na zaliczki wykonuje pani z zarządu , która to zawsze dba o terminowość przelewów, tak aby nie zdarzały się sytuacje, że ktoś musi za coś zapłacić z własnej kieszeni ! - w firmie Twoje zadania i zakres prac celowo nie są precyzowane, tak abyś nauczył się samodzielnie kombinować ! - w firmie dbają o Twoją czujność i jest ona sprawdzana poprzez sporadyczne omylkowe " niedopłaty " - firma współdziała z ISO ( cokolwiek to jest ), co pozwala zachowywać najwyższą jakość wykonanych prac na chińskich spawarkach fiberfox ! Jak widać same plusy , więc proszę nie brać do siebie tych pozostałych komentarzy hejterow i nieudaczników.

Pracownik J...

Firma godna polecenia. Pracuje w niej kilka lat i jestem zadowolony. Jeżdżę na kontrakty zagraniczne i dobrze zarabiam. Dziękuję Pani Prezes, że dała mi szanse.

Seh
@Pracownik J...

Hahha. Leżę. Prezes sobie opinie wystawia? ????

asd
@Seh

pewnie to pan d z niemiec

Spawacz nie(zależny)

A więc zaczniemy od tego jak wygląda praca w tej firmie bo byłem i widziałem na własne oczy, a potem przejdziemy do osób w niej pracujących. Obecnie praca na akord a wygląda ona tak że jak jest ekipa na projekcie to każdy musi wyrobić swoją dzienną normę, która jest co jakiś czas podnoszona żeby czasem pracownicy więcej nie zarobili niż zakłada to firma. Mało tego wystawiane są oceny przez kierownika który jest nadzoruje pracę na miejscu, tak że jeśli nie będziesz chciał np. zostać i robić 14h w ciągu dnia albo w sobotę dostajesz ocenę 3, na postawie której obetną to z wypłaty pomimo tego że robisz 150% normy. Całe to śmieszne Vario z całym śmiesznym zarządem na czele patrzą jak tylko kroić na kasie pracownika którego mają za nic i widzą w nim murzyna który będzie robił na nich jak beduin za miskę ryżu a oni będą się wzbogacać. Ogólnie nie polecam zarobki słabe jak za taką ilość roboty. Firma zatrudniając pracowników do 26 roku życia podsuwa do podpisania papier że zrzekasz się podatku dla młodych który Ci się należy, a w dobie pandemii nie płaci składek ZUS bo korzysta z tarczy antykryzysowej i nie informuje o tym pracowników tylko dowiadują się od lekarzy. Teraz przejdźmy do ludzi pracujących tam (pomijamy tutaj zarząd), większość ludzi przyjętych po znajomościach którzy lubią donosić celem wykupienia sobie łask u przełożonych a co z tym idzie myślą że więcej przez to zarobią(największy z nich to ten z Niemiec przepiękny (d)amianek fałszywy z charakteru i wyglądu). Pracuje tam też kilka fajnych ludzi( tych to mi akurat szkoda). Podsumowując jedziesz na projekt robisz po 12-14h nigdy nie wiesz ile zarobisz(Bo mogłeś zarobić 12 tyś zł. a firma okradnie Cię na 4 tyś. I zapłacą ci tylko 8 bo stwierdzą że projekt się nie opłaca A sami wypłacą sobie po X tyś premii. Tutaj pasują dwa stwierdzenia "Kto w vario pracuje ten w cyrku się nie śmieje" oraz Śmiszny zarząd, śmiszni ludzie, śmiszne pieniądze". Nie polecam, nie pozdrawiam. A i powiem jedno będę sprawdzał systematycznie czy ta opinia nie została usunięta. XYZ

Już w cyrku mogę się śmiać

Pracowałem prawie 3 lata. Na początek z doświadczeniem dostałem 2k na rękę plus jakaś tam premia. Po roku zmienili zasady i na początek z czego wiem dawali najniższą krajową. Te egzaminy to jak wspominali wcześniej porażka totalna, niczego nie wnoszą do pracy. Poza tym co mnie uraziło to pseudoelita czyli goście którzy pracują dłużej i przez to wpadają im lepsze zlecenia, nie są ściągani do gównianych prac typu sprzątanie na nowym budynku fibrainu itp. Ogółem: + Wyjazdy zagraniczne dzięki którym jak pracujesz z zagranicznymi ludźmi podszkolisz język i masz okazję zwiedzić fajne miejsca i trochę więcej zarobić (co nie zmienia faktu, że stawki które dostajesz i tak są zaniżone bo na gównoprezesów od niczego z panienką Karoliną na czele trzeba zarobić). - Fałszywi ludzie praktycznie na każdym kroku (od samego początku pracy jedni potrafili szczuć na drugich tekstami typu "uważaj na niego", - Nie ma mowy o podwyżce (no chyba, że jesteś pseudoelitą albo się bardzo starasz - takiego przypadku nie znam), - Brak szacunku od prezesów - patrzą na Ciebie jak na maszynkę do zarabiania kasy bo to ma grać, możesz mieć jakieś rozmowy / pytania co byś zmienił które i tak niczego nigdy nie zmieniły i zapewne nie zmienią, - Nawet jeśli zaangażujesz się i będziesz ciągnął projekt po 20h dziennie nie dostaniesz odpowiedniej rekompensaty, o gównianym dziękuję od prezesów możesz zapomnieć i na koniec usłyszysz, że jesteś za mało zaangażowany i nie masz podstaw, żeby dostać większą kasę, - jest tego bardzo dużo ale szkoda strzępić ryja ogółem serdecznie ale to bardzo serdecznie nie polecam.

Obiektywny
@Już w cyrku mogę się śmiać

To jak tak jest słabo to czemu pracowałeś aż 3 lata? Coś czuję, że nie było tak źle ;)

Dorota

Czyli bardziej jest to praca dla mężczyzn?

Dzień dobry. Firma poszukuje kobiet/monterek, zastanawiam się nad aplikacją na to stanowisko. Czy mogliby się Panowie wypowiedzieć czy ta praca jest faktycznie również dla kobiet ? Czy po prostu firma w akcie desperacji dała takie ogłoszenie ?

Ufff
@Monika

Ogólnie ciężko sobie wyobrazić kobietę na tym stanowisku.Praca jeśli chodzi o montaż często jest w terenie, dużo było ciągnięcia kabli po słupach w kanalizacjach,gdzie wiadomo, że nieraz są ciężkie warunki.Pozatym praca również wymaga trochę siły fizycznej.Ehhh w wielkim skrócie,firma na pewno jest zdesperowana i pewnie też nie do końca świadoma jak w pełni wygląda ta praca.Podsumowujac jeśli jest Pani tzw "Babo-chłopem" i widzi się w pracach budowlanych w dodatku często w delegacjach i z chłopami na kwaterze to można próbować co z tego wyjdzie.Aczkolwiek nie polecam

Condition
@Monika

Tak jak piszesz to chyba akt desperacji bo za takie stawki to raczej nikt nie chciał by pracować. Bynajmniej nie chodzi tu o parytety czy równo uprawnienie Radze się głęboko zastanowić

Jescze obecny robol

Firma która wyżej głowe ma niż s...a. Pracując tutaj bardziej można się poczuć jak w agencji pracy niż w firmie inzynieryjnej za jaką się owa firma ma. Zarobki poniżej przeciętnej... Do umowy o pracę podkładają Ci klauzulę o zakazie konkurencji haha śmiech na sali. A jak przyjdzie co do czego to ją rozwiązują. Generalnie firma zarzadza jeden człowiek , cała reszta nie ma nic do gadania , jeśli się postawisz lub wyrazisz sprzeciw to dostaniesz odp, że jak nie pasuje to wypad. I tym sposobem kadra się zawęża do takich ludzi którzy mają kredyty i niejako muszą tu pracować. Nawet Ukraińcy z tej pracy rezygnują więc to chyba daje dużo do myślenia. Przyjmujący się do pracy dostajesz na umowie minimalną...dobrze że od nowego roku ona rośnie to będziemy mieć podwyżki haha, jeśli chcesz być kimś wyżej musisz zdawać 4 egzaminy z których dostaniesz oceny ( jak w podstawówce) , egzaminy które NIJAK się maja do praktyki i do tego co defacto robisz. Jedyny plus tej firmy to to że będac za granicą możesz coś zobaczyć po pracy , no i wypłata zawsze na czas. Pozdrawiam . Kto w Vario pracuje ten...........

Zakapior 2
@Jescze obecny robol

kolego nie tylko są oceny z egzaminów bo i z pracy jaką wykonujesz, jak się nie angażujesz i nie chcesz zostać w pracy po godzinach to wielki kierownik czy projekt manager wystawią ci ocenę 2 i to nie ważne że odwalałeś najgorszą robotę, a po wszystkim obetną ci wypłatę bo powiedzą że się nie angażujesz chociaż zrobiłeś 200% normy w ciągu dnia. A i jeszcze jedno większość tych osób z kredytami zazwyczaj lubią donosić bo myślą że coś więcej ugryzą. Nie pozdrawiam - Kto w vario pracuje ten........

Zarabiamy tyle na ile sobie zapracujemy. Wiem jedno, że dobry i sumienny pracownik nie narzeka na zarobki.

Werty
@Marcin

No chyba nie bardzo.Wynagrodzenie 2300zł netto na start to lekka kpina.

@Werty

Nie przesadzaj kolego. 2300 to jest z premia ;)

Byłem i widzialem
@Nowy

Potwierdzam, pieniądze bardzo kiepskie.

Qwerty
@Marcin

Dobry i sumienny pracownik, nie narzeka na zarobki, ale nie w tej firmie...

Były pracownik.
@Marcin

Tak zarobisz, jeśli jesteś jednym z tych zaklamanych Project menagerow. (usunięte przez administratora) Kto w Vario pracuje z cyrku się nie śmieje. Kropka

Btesiarz

Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć na start z kilkuletnim doświadczeniem?

Rekuperator
@Btesiarz

Na jakie ? Głodowe..i niestety to nie jest zart. kasjerka w Biedronce więcej zarabia.

Zostaw merytoryczną opinię o Varioedge Sp. z o.o. - Rzeszów

• Jak się pracuje w Varioedge Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Varioedge Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Varioedge Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Varioedge Sp. z o.o.
  • Bp. Józefa Sebastiana Pelczara 6C lok. 14