Opinie o Faurecia Grójec R&D Center S.A. w Grójec

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Faurecia Grójec R&D Center S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Faurecia Grójec R&D Center S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Faurecia Grójec R&D Center S.A. w Grójec

Husky5203

Trudno powiedzieć czy warto się tam zatrudniać, stosują techniki psychologiczne, ale chyba sami nie rozumieją konsekwencji które się z nimi wiążą. Jak ktoś jest odporny na projekcje emocjonalne i przychodzi tam tylko zrobić swoje i "out" to spoko, jeżeli ktoś chce wiązać z tą karierą jakąś dalszą perspektywę i mimo wszystko postępować w zgodzie z samym sobą, to będzie trudne do pogodzenia.

Sara Nowy wpis
@Husky5203

Jakie techniki psychologiczne są tam niby stosowane? Możesz coś o nich więcej napisać? Ja poszukuję właśnie takiej pracy, jak piszesz - zrobić swoje i iść do domu. Jeśli możesz, to daj znać, na jakie wynagrodzenie tak mniej więcej można liczyć?

Czarnuch Nowy wpis

Nie planuja zmieniac pracy bo moze ich juz nikt nie chce. Szans na awans nie ma zadnych, menegerowie po 20 lat na stanowisku, zarobki niskie, szans na poprawe nie ma bo kryzys. Lepiej ciezarowka jezdzic, przynajmniej czasu na studia sie nie straci.

@Czarnuch

Co toż naczy, że zarobki są niskie? Jesteś w stanie podać widełki wynagrodzenia w komentarzu? Z góry dziękuję.

Kandydat stażysta Nowy wpis

Jak wyglądają dojazdy autobusem pracowniczym z Warszawy, gdzie są przystanki, o jakich godzinach i czy dla każdego starcza miejsca ?

Umowa o pracę czy B2B - co się bardziej opłaca w firmie Faurecia Grójec R&D Center S.A.? Jaką formę zatrudnienia wybierałeś/aś?

Lolka

Chcę zapytać, jakie są realne szanse, że stażysta z programu Młodszy Specjalista ds. Zakupów naprawdę awansuje na kupca? Taka sugestia jest zawarta w ofercie, jest tam mowa o "stawianiu pierwszych kroków w kierunku kupca". Zarobki i benefity jak na start są godne, ale jestem ambitna :))

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Faurecia Grójec R&D Center S.A.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Stażysta w Dziale Inżynierii Procesu?

Czy w Faurecia Grójec R&D Center S.A. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

A

W całej Faurecii jest program wewnętrznych rekrutacji. Jeżeli dostaniesz zgodę swojego managera to możesz wziąć w niej udział :)

@A

Często są takie rekrutacje? Czy firma stawia raczej na ludzi z zewnątrz? W ogóle to jakie umowy u was obowiązują? :)

XD
@Dominika

Tak są często, ale żeby wziąć udział musisz mieć zgode menagera, więc albo musi Cie nie lubić albo musisz być zbędna w swoim dziale.

Zielony

Płaca na poziomie średnim, w żaden sposób nie konkurencyjna. Organizacja i zarządzanie to jeden wielki bajzel. Wygląda na to że podejście, które mieli się wyczerpało i nie odpowiada obecnym czasom. Zarządzanie wiedzą to jest dopiero (usunięte przez administratora) Wszystko jest tak rozjechane i niedostępne, że trudno cokolwiek znaleźć. Zasadniczo nie ma na to pomysłu i motywacji, przez co każdy się grzebie w tym bagnie. A firma cały czas będzie się głowić, jak to się dzieje że przegrywają z konkurencją, zamiast się wziąć za uporządkowanie własnego bałaganu. Jeden plus za stołówkę.

@Zielony

To co za ludzie tam zarządzają, że pracownicy lepiej wiedzą co się dzieje z firmą i co poprawić? Serio nie ma jakichś innych plusów, tylko stołówka? :D A ludzie fajni tam pracują chociaż?

@Dominika

Tak pracowałem tam 4 lata i jedyne co najlepsze w tej firmie to ludzie i stołówka zarządzanie firma zaczynajac od kierownika aż po ludzi kadry tragedia! Totalny (usunięte przez administratora) w firmie

Dominika

Ale dlaczego? Nie mozna sie totalnie dogadac z nimi czy o co chodzi? A pensje to jakie mniej więcej tu są?

Kierowca

Witam serdecznie.Nie wiem czy ktoś to czyta i reaguje ale do rzeczy -WIĘKSZYCH CHAMÓW NA BRAMIE W FIRMIE SOLID TO NIE WIDZIAŁEM I NIE SPOTKAŁEM JAK JEŻDŻĘ!!!Po pierwsze przyjechałem na rozładunek ochroniarz zwyzywał mnie od (usunięte przez administratora) dzisiaj tzn.29.11,drugi (jego zmiennik)kazał mnie jechać w inne miejsce sugerując że to nie tutaj,pomimo że papiery miałem na Faurecia R&D!!!Objechałem trzy magazyny u kazali mnie się wrócić w to samo miejsce.Po przyjeździe ten sam ochroniarz zmienił zdanie że jego tutaj nie było a co ciekawsze na koniec powiedział że mówił co innego!!! NAJWYRAŹNIEJ LUBIĄ SIĘ BAWIC KOSZTEM KIEROWCÓW,A DOSTAWA TOWARU NIE JEST AŻ TAK WAŻNA DLA FIRMY!!!!"ŻYCZĘ "więcej takich ochroniarzy tej firmie!!Gdy będzie brak towaru to wiadomo dlaczego!!!

Roman

Centrum R&D w Grójcu to firma technologiczna w pełnym tego słowa znaczeniu. Duch innowacji i zaawansowanej inżynierii jest tu codziennością. Przedmiotem działalności R&D są rozwiązania transportu przyszłości z zakresu wyposażenia wnętrz samochodów dla czołowych producentów aut na świecie a także wytwarzanie w technologiach Przemysłu 4.0. Pełny proces opracowania zaawansowanego produktu - design, symulacja, prototypowanie i hard-testy w jednym miejscu jest rzadkością dla tego typu ośrodków w Polsce. Polecam R&D Center wszystkim, absolwentom i specjalistom, którzy chcieliby rozwijać się w otoczeniu nowoczesnych technologii i sprawdzić się w dynamicznym i wymagającym środowisku branży Automotive.

??
@Roman

To chyba pracujemy w zupełnie innym miejscu, a Twój komentarz brzmi jak sponsorowany :)

!!
@Roman

Chyba ktos tu poplynal z fantazja... Chyba Cie drogi Romanie ponioslo. To teoria bez przelozenia na praktyke. Tak powinno byc.. a jak jest? Chaos.. problemy z komunikacja miedzy dzialami jak i wewnatrz nich i bieganie z pusta taczka no i oczywiscie wisienka na torcie - pozary czyli olewanie pewnych tematow dopoki nie zacznie sie palic, a potem wszyscy leca gasic. To prawdziwa codziennosc w tej firmie. Do tego brak docenienia wykwalifikowanych pracownikow, przez co niedlugo wiekszosc kadry to beda stazysci zasuwajacy za pol darmo.Nie polecam pracy tutaj.

Tom136
@Roman

Chyba żeś z byka spadł... opisujesz jaką utopię. Tak tu na pewno nie jest. Pracuję tu już jakiś czas i to co napisałeś to jakieś eldorado, które się nijak ma do rzeczywistości.

Wieloletni pracownik
@Roman

Przecież widać, że komentarz pisany przez HR, zarząd albo coś w tym rodzaju. Rzucić kilkoma hasłami, które się usłyszało, a zero konkretów. Zawsze jak słyszę w tej firmie kogoś, kto mówi w ten sposób to doskonale wiem, że nie wie o czym mówi.

Kamilooo
@Roman

Bo to co piszę ta osoba to jedna wielka bzdura, ponieważ rozwijając i uzyskując jakie kolwiek większe stanowisko w tej branży, można uzyskać poprzez znajomości, ewentualnie donosić wyższym ludziom,którzy mają większe stanowisko niż Ty na swoich kolegów z pracy,aby uzyskać jakie kolwiek większe rozwinięcie i pójście wyżej z wymienionych stanowisk niż początkujący operator produkcji ..

Mateusz

Cześć, pytanie do ludzi znających firmę. Widzę szukają ciągle ludzi od MESów, dla świeżaków oferują 3.5-4k. Czy mając 4 lata doświadczenia w MESach można liczyć tam na okolice 10k czy różnica między juniorem i samodzielnym pracownikiem to jakieś grosze?

Życzliwy
@Mateusz

Mając 4 lata możesz liczyć na 5-6k, 10k to nawet i po 10 latach nie uświadczysz ;)

Ech..
@Mateusz

Na samodzielne stanowisko nie ma co liczyć, to po pierwsze, tylko i wyłącznie staże (czyli junior) . Po drugie - umowa z Faurecią to już zamierzchłe czasy, umowa tylko przez firmę zewnętrzną (bez jakichkolwiek benefitow, o których pisze ktoś wyżej). Na podwyżkę nie ma co liczyć, chyba, że się kogoś zaszantażuje odejściem (ale nie zawsze i tak to działa). Nie bez powodu uciekają stąd pracownicy, którzy pracowali tu kilka ładnych lat..

Olga
@Ech..

serio szantaż odejściem działa? ile wtedy można dostać podwyżki? w szoku jestem

Olga
@Ech..

A jak zadziała, to ile tej podwyżki można wtedy dostać? :P

Ex pracownik

Jeśli ktoś by się zastanawiał czy dołączyć do zespołu R&D to zdecydowanie odradzam. Najlepsi pracownicy regularnie uciekają z powodu nierówności i wyniszczania przez przełożonych. Wiedzy nie ma praktycznie. Po zatrudnieniu jesteś pozostawiona / pozostawiony samemu sobie, kultura nauki przez pracę. Awansowani nie są dobrzy pracownicy tylko wlazidupce, oraz ludzie którzy odpowiednio obrobią tyłki współpracownikom. Zarobki podobne do innych miejsc, ale raczej niższe. Zdecydowanie szkoda czasu.

Na jakie wsparcie w Faurecia Grójec R&D Center S.A. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Tak. Są przestrzegane. Nie spotkałem się z problemem z tego tytułu.

Może znajdzie się osoba aktualnie pracująca, która będzie chciała powiedzieć nam coś o pracy u nich? Czekamy na nowe sprawozdania odnośnie ofert pracy oraz atmosfery! Jak wygląda teraz praca w firmie Faurecia Grójec R&D Center S.A. w miejscowości Grójec?

NIE POLECAM

Nie polecam. Nie ma możliwości zatrudnienia się w firmie na umowę o pracę z firmą. Jedyne zatrudnienie to forma leasingu z firmą pośrednicząca (co prawda na umowę o pracę, ale to nie umowa z Faurecia).

Darek

Ofert tu ci dostatek. Codziennie pojawia się z 5 nowych. Ale odzewu brak. Ściema...

To prawda
@Darek

A jak już się odezwą to oferują pracę na umowę... z firmą pośrednicząca!

Ona

Sypią się odejścia.. wieloletni pracownicy uciekają stąd.. żeby było jasne.. nikt ich nie zwalnia.. sami odchodzą.. daje do myślenia.. Nie są to pojedyncze przypadki.. Nie ma tygodnia żeby nie słyszeć o czyimś odejściu.. Z dobrego zakładu pracy się nie ucieka..

Wieloletni pracownik

Opowiem co nieco o R&D z mojego punktu widzenia, jako osoby z wieloletnim doświadczeniem. Podzielmy to na punkty: 1. Zarobki - Wystarczy wyszukać ile zarabiają ludzie na różnych stanowiskach w internecie i taki też zakres jest tu dostępny w zależności od umiejętności. Kiedyś firma pod tym kątem była bardziej wyjątkowa, dziś to zwykły standard rynku pracy i nie jest niczym szczególnym. Nie istnieje nic takiego jak podwyżka inflacyjna. 2. Ludzie - to jest to co tworzy tę firmę i tylko dla nich jeszcze tam jestem. Sama ta firma przez tyle lat ile tam jestem jeszcze tego nie ogarnęła. 3. Wiedza / umiejętności / wykształcenie - pod kątem MESu i CADu siedzi tam sporo wiedzy, ale trzeba wiedzieć do kogo zagadać. Tworzywa sztuczne, obróbka skrawaniem i blach, metalurgia, pomiarówka, symulacje, analizy tolerancji, spawanie MAG/MIG/TIG, laser, zgrzewanie i wiele innych - serio know-how siedzi ogromny, ale trzeba uczyć się przez rozmowę, bo z samych dokumentów to surowa wiedza, bez doświadczenia 4. Onboarding - praktycznie brak. Polityka learning by doing to podstawa, a HR Ci go nie zrobi, bo skąd ma się znać na tym co ta firma robi 5. Management - średni (liderzy) ludzie jak wszyscy inni, jedni lepsi inni gorsi; kierownictwo - słyszałem czasem narzekania, ale osobiście nie spotkałem się z jakimkolwiek negatywnym postępowaniem wymierzonym w pracownika. Raczej mają przyjazne nastawienie, bo mało co od nich zasadniczo zależy. Poważne decyzje zwykle podejmowane są we Francji. Dyrekcja / zarząd (Polska) - o zarządzie można powiedzieć, że gdzieś tam jest i coś robi (chyba), aczkolwiek w rozmowie wychodzi, że mało wiedzą co się dzieje na dole. Dyrekcja - oderwana od rzeczywistości, prowadzą jakieś działania mające na celu integrację i część jest miła, ale zdecydowana większość jest na siłę, a już szczególnie, te gdzie wydaje się na błazenadę ogromne ilości pieniędzy. Chciałoby się powiedzieć, że się "odkleiła", ku uciesze pewnych osób z HR, ale czego spodziewać się po kimś kto sprawia wrażenie braku elementarnej wiedzy jak ten biznes działa i jest skupiony na dobrym PRze. A ludzie z HRu spełniają te dzikie zachcianki, gdy reszta pracowników parzy z zażenowaniem albo politowaniem. 6. Benefity - stołówka z dofinansowaniem, multisport, prywatna opieka medyczna, PPE, dofinansowania dla dzieci, wczasy pod gruszą, czasem jakieś fanty rozdają 7. Rozwój - ile wniesiesz i sam się nauczysz to Twoje. Są spore możliwości by samemu siebie odkryć, ale nikt Ci w tym nie pomoże, ani nie poprowadzi. Pewna Pani, która się tym ma zajmować będzie opowiadać jakieś bajki na temat samorozwoju i jakichś dróg, które opracowali, ale zasadniczo, nikt normalny kogo tam poznałem tego nie bierze na poważnie, a awanse dostają Ci co robią swoje i nie skupiają się na tych korporacyjnych pierdołach (przynajmniej wśród inżynierów). Zasadniczo ktoś tu chyba zapomniał, że na pierwszym miejscu jest to by firma zarabiała, a jakieś ich bajki o wizji i misji to dla tych co mają pusto w głowie. 8. Projekty - jedna ciekawe, inne mniej. Generalnie fajna jest to, ze firma robi coś swojego i ma do tego pełne zaplecze jak laboratoria, produkcja, R&D, testy itp. Na dłuższą metę może się to komuś wydać powtarzalne, aczkolwiek każdy projekt jest nieco inny. 9. Relacje z macierzą (Francja) - trudny temat. Z czasem trochę ten know-how płynie, ale mam wrażenie, że we Francji go zapomnieli i odkrywają produkty na nowo. Zasadniczo w Polsce niektórzy myślą, że mają jakiś głos, ale ostateczne decyzje zapadają i tak we Francji.

Ona

Nie dajcie się zwieść. Na rozmowie kwalifikacyjnej praca fajna i satysfakcjonująca, a po czasie okazuje się, jednak, że nie mówią wszystkiego. Jeżeli chcecie podjąć tu pracę, przygotujcie się na ogromny stres i ciągłą gonitwę za zamówieniami, bo wiecznie nie ma czasu

Czy w Faurecia Grójec R&D Center S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Angela

Zależy jakie problemy zgłaszasz. Jak bhp to Pan Łukasz reaguje byskawicznie i maksymalnym nakładem kosztów.

Elizka

Przymierzam się do złożenia cv na stanowisko stażowe. Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? O co mogą mnie zapytać? Z czego wynikają te widełki płacowe?

NIE!!!
@Elizka

Omijaj szerokim łukiem tę firmę, serio... :)

Yellow
@Elizka

Widełki wynikają z tego że przez pierwsze 3 miesiące zarabiasz dolną granicę,a po przedłużeniu umowy po tym okresie na bodajże rok górną granicę. Ciężko powiedzieć jakie padną pytania. Zależy to od stanowiska na jakie aplikujesz. Ale zgadzam się z przedmówcą - lepiej odpuść, tu oprócz rozczarowania nic cię nie czeka. Pracowałam tu prawie 8 lat. Wiem co mówię.

Hdhsjks

Nie szanują pracowników. Nie proponują godnych warunków pracy, a raczej proponują ale tylko wybranym. Nie wiem jaki jest klucz. Ludzi traktują jak śmieci, przecież każdego można zastąpić...

Zostaw merytoryczną opinię o Faurecia Grójec R&D Center S.A. - Grójec

• Jak się pracuje w Faurecia Grójec R&D Center S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Faurecia Grójec R&D Center S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Faurecia Grójec R&D Center S.A.?

Faurecia Grójec R&D Center S.A.
  • Spółdzielcza 4
    05-600 Grójec
  • NIP: 8862584049 REGON: 891220705 KRS: 0000403850

Faurecia Grójec R&D Center S.A.