GRUPA PZW

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o GRUPA PZW

Aktualność
Drodzy użytkownicy portalu GOWORK,
Bardzo dziękujemy za Wasze opinie na nasz temat. Wszystkie komentarze są dla nas niezwykle ważne, zarówno pozytywne, jak i te negatywne. Każdy z nich stanowi ogromną dawką wiedzy na temat naszych działań. Pomaga nam diagnozować obszary wymagające poprawy, co jest dla nas niezwykle istotne, gdyż dokładamy wszelkich starań, aby poprawiać jakość świadczonych przez nas usług oraz warunków zatrudnienia.
Wolność  słowa to jedna z najcenniejszych wartości w demokratycznym społeczeństwie. Daje prawo do publicznego wyrażania własnych opinii oraz myśli. Należy jednak pamiętać, że każda wolność słowa ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie daje przyzwolenia do naruszania dóbr osobistych innych osób lub pisania nieprawdziwych informacji.
Pragniemy poinformować, że wszystkie komentarze niezgodne z regulaminem serwisu lub sprzeczne z polskim prawem będą niezwłoczne usuwane przez Administratora serwisu
Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z nami, nie tylko przez portal GOWORK.PL
Pozdrawiamy,
Zespół PZW
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Przemysław Zalewski

Pracownik firmy - Prezes Zarządu Grupy PZW

16.06.2023 03:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

Nasza firma zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji, polegających na budowie obiektów i instalacji budowlanych. Naszym Klientom oferujemy wsparcie w całym procesie budowlanym, począwszy od przygotowania szczegółowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, poprzez dostarczenie i budowę instalacji, kończąc na uruchomieniu i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Obecnie skupiamy się na dostarczaniu naszym Klientom rozwiązań w zakresie wytworzenia, dostarczenia oraz zagospodarowania nośników energii, takich jak: woda, kanalizacja, powietrze, energia cieplna, energia chłodnicza, energia elektryczna, oraz budowie lokalnych elektrociepłowni i biogazowni. Budowa indywidualnych rozwiązań dla naszych Klientów, takich jak – komory chłodnicze, laboratoria, stacje uzdatniania wody czy lokalne elektrociepłownie z biogazowniami, nie stanowią dla nas najmniejszego problemu.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

Ponad 35 lat temu powstało biuro projektowe, które dało początek naszej Grupie Firm. Początkowo projektowaliśmy sieci i instalacje gazowe. Kolejnym krokiem było kompleksowe projektowanie instalacji sanitarnych, później także instalacji elektrycznych i prowadzenie nadzorów budowlanych. Wraz z upływem czasu wdrażaliśmy najnowsze narzędzia projektowe, co przyczyniało się do dostarczania projektów na najwyższym poziomie zaawansowania. Obecnie znaczna większość realizowanych przez nas projektów jest wykonywana przy wykorzystaniu technologii 3D oraz algorytmów automatyzujących proces projektowy. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i nadzorach budowlanych umożliwiło zdobycie niezbędnej wiedzy, również realizacyjnej, co było inspiracją do założenia firmy kompleksowo realizującej wszystkie zaprojektowane obiekty, czyli zajęliśmy się także budową i pracami montażowymi. Tak szeroki zakres projektowanych i wykonywanych zadań był możliwy dzięki licznemu i zaangażowanemu zespołowi. Jako uczestnicy dużych inwestycji, uzyskaliśmy wiedzę i doświadczenie na temat szeroko pojętej infrastruktury dla obiektów cywilnych i przemysłowych, co w połączeniu z zespołem analityków z zakresu zakupów surowców energetycznych, zaowocowało kompleksową ofertą ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań uzyskania i wykorzystania mediów wraz z ich przepływem wewnątrz budynków, gwarantując tym samym poprawną pracę obiektów i terenów przyległych.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

Obecnie nasza firma odpowiada na oczekiwanie jednej z najszybciej rozwijającej się dziedziny sektora budowlanego, czyli OZE. Zwracamy uwagę, że nasza oferta jest częścią trendu całej Unii Europejskiej i Polskiego Rządu, w szczególności w zakresie budowy zakładowych i rolniczych biogazowni, układów kogeneracyjnych, czy odzyskiwania wody deszczowej, zanieczyszczonej na terenach przemysłowych, do celów bytowych i technologicznych, nie zapominając o odzyskach energii cieplnej i chłodniczej z procesów technologicznych. Wszystkie nasze rozwiązania są szeroko promowane przez Unię Europejską i Polski Rząd w postaci dofinansowań, premii i praw majątkowych, takich jak białe certyfikaty. Taka kompleksowa oferta stawia nas w gronie nielicznych firm, które mogą poszczycić się licznymi realizacjami w tak szerokim zakresie.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

Grupę PZW tworzą trzy główne podmioty: Projektowy (firma „PZiW), Wykonawczy („PZW”) i Zarządzający Inwestycjami („PKW”). Każda z tych firm ma własną strukturę organizacyjną, połączoną z pozostałymi na poziomie zarządu oraz administracji. W celu realizacji naszych zadań, obecnie zajmujemy trzy placówki: dwie w Grójcu – w tym jedną dedykowaną dla regionalnych klientów indywidualnych, i jedną w Warszawie.

Ile osób Państwo zatrudniają?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

Obecnie z całą Grupą PZW współpracuje 50 osób. Najwięcej osób zatrudnionych jest w biurze na stanowiskach typowo projektowych. W związku z bardzo szczegółowym przygotowaniem naszych realizacji, jak również chęcią obserwacji obecnych oczekiwań rynku, przyjmujemy zlecenia opracowania dokumentacji dla podmiotów zewnętrznych. Naszym celem jest analityczne podejście do realizacji Inwestycji, czyli najwięcej czasu spędzamy na planowaniu, dyskusji oraz wyborze optymalnych rozwiązań, by po zatwierdzeniu dokumentacji projektowej, czas realizacji był wyjątkowo krótki i optymalny z ekonomicznego punktu widzenia.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

W nawiązaniu do bardzo silnie rozwijającej się branży OZE oraz naszego koszyka zamówień, chcemy w najbliższym czasie zwiększyć zespół o co najmniej 8 osób w biurze i co najmniej 5 osób w dziale realizacji i serwisu. Poszukujemy takich specjalistów jak: Projektantów sieci wodno-kanalizacyjnych z doświadczeniem w uzyskiwaniu decyzji w placówkach administracji publicznej, Projektantów źródeł ciepła i chłodu z doświadczeniem przy realizacji kotłowni parowych i układów absorpcyjnych, Projektantów instalacji HVAC z wiedzą o budynkach biurowych klasy A, Asystentów Projektanta instalacji HVAC. Do działu serwisu poszukujemy specjalisty na stanowisko Samodzielnego Automatyka. Dział realizacji planuje zatrudnienie osób na stanowiskach Spawacza i Hydraulika.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

Rekrutacje prowadzi osoba kierująca danym działem przy pomocy innych osób mających doświadczenie w rekrutacji. Zwyczajowo oferty pracy dość ogólnie obrazują stanowisko i wymagania względem kandydata. Następnie spośród nadesłanych CV, zespół rekrutacyjny wybiera kandydatów, których zapraszamy do udziału w rozmowach rekrutacyjnych. Docelowo są to dwa spotkania. Wybranym kandydatom oferujemy półroczny okres próbny. Najważniejszymi kompetencjami są dla nas chęć zdobywania wiedzy i umiejętność jej praktycznego zastosowania. Nie wymagamy doświadczenia, ponieważ pracownik zdobędzie je u nas. Wspólnie z pracownikiem ustalamy też wzajemne oczekiwania – chociażby z zakresu płac, premii, programu rozwoju zawodowego itp.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

Obecnie każdemu pracownikowi jest przydzielony opiekun, który poza wdrożeniem pracownika, ocenia również jego pracę i bieżące postępy. Staramy się by osoby dedykowane do takiej roli miały odpowiednie nastawienie do nowych współpracowników i potrafiły przekazać im wartości firmy, standardy pracy oraz nasze oczekiwania. Oczywiście pierwsze dni służą wdrożeniu w obowiązki, a wszystko odbywa się w przyjemnej atmosferze.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

Staramy się wzajemnie ustalić pewny rodzaj kontraktu dostosowanego do danej osoby i wzajemnych oczekiwań. Każda osoba z naszego zespołu powinna rozwijać swoje kompetencje a naszym obowiązkiem jest gratyfikacja tych efektów w formie nie tylko wynagrodzenia, ale i usamodzielnienia pracownika. Zależy nam również by obowiązki pracowników były zbieżne z ich oczekiwaniami, ambicją oraz były dostosowane do ich aktualnych potrzeb i możliwości. Najważniejsza dla nas jest wzajemna akceptacja oczekiwań na linii pracownik-pracodawca, co ma odzwierciedlenie chociażby w trybie pracy – ilości czasu poświęcanego pracy w biurze czy w terenie.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Przemysław Zalewskiikona wywiad

Liczba zamówień w każdym dziale przewyższa nasze możliwości realizacyjne, dlatego potrzebujemy silnego wzmocnienia kadrowego. Oprócz odpowiedzi na zapytania rynkowe, chcemy bardzo rozwinąć dział Zarządzania Inwestycjami, który miałby pozyskiwać środki pieniężne i inwestować je w budowę lokalnych elektrociepłowni czy biogazowni, co wiąże się z nowym koszykiem zamówień. Jesteśmy już po wyborze partnerów finansujących tego typu inwestycje oraz mamy kilka gotowych projektów wymagających realizacji. W związku z powyższym, sytuację naszej firmy mogę określić jako bardzo dobrą i stabilną. Jesteśmy w dobrej kondycji finansowej, umożliwiającej realizację naszych pomysłów, dotyczących budowy np. kompaktowych mikrobiogazowni, które w całości finansujemy ze swoich środków. Nasz następny pomysł na rozwój to dostarczenie mikrobiogazowni – w odpowiedzi na potrzeby rolników, restauracji, hoteli, szkół itp.

Czy w GRUPA PZW możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Pracodawca Nowy wpis

Dzień dobry. W Naszej firmie wynagrodzenie za pracę wypłacane jest raz w miesiącu, przelewem na konto. Nie ma możliwości wypłacania wynagrodzenia częściej niż raz w miesiącu.

Xxx Nowy wpis

Czy oferta pracy na stanowisko asystenta projektanta jest nadal aktualna? Czy została już wybrana osoba do pracy?

Nowy wpis

@Xxx

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie pracą w naszej firmie. Oferta pracy na stanowisko asystenta projektanta zarówno w Grójcu jak i w biurze w Warszawie jest nadal aktualna. Zachęcamy do aplikowania!

Dzień dobry wszystkim. Szukam byłych pracowników których można zapytać odnośnie możliwości współpracy w firmie. Czy można podjąć pracę na 75% etatu? Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się z domu? Czy w firmie jest szansa na pozapłacowe bonusy? Wyrazy podziękowania.

Aktualność
Drodzy użytkownicy portalu GOWORK,
Pozdrawiamy,
Zespół PZW

Zostaw merytoryczną opinię o GRUPA PZW - Grójec

• Jak się pracuje w GRUPA PZW?

Zobacz opinie na temat firmy GRUPA PZW tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

GRUPA PZW