Opinie o Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o. w Warszawa

Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o.
counter
4 9 36 5 1
głos Mordoru

Największym problemem Sch. Tech. C. nie jest rekrutacja - która jest OK - ale ogólna atmosfera pogardy dla ludzkiej pracy idąca od samej góry, od niemieckiego kierownictwa, traktującego pracowników nawet z wysokimi kwalifikacjami jak inteligentnych (usunięte przez administratora) Jeśli ci to nie przeszkadza i lubisz się poniżać dla pieniędzy, (pieniądze nie śmierdzą), to zatrudnij się tam na jakiś czas. Dużo jest tam obcokrajowców, zwłaszcza z Ukrainy. Słyszałem, że organizacyjne warunki pracy są na ogół w zespołach słabe - słaby sprzęt, słabe know how - nie rozwiniesz się jako specjalista, odejdziesz głupszy niż przyszedłeś. Jeśli jednak jesteś zwierzęciem korporacyjnym, gibkim moralnie, znasz języki obce (zwłaszcza niemiecki), marzysz o stanowisku managera niskiego szczebla w Monachium, lubisz pokazywać kolegom ze swojego miasteczka selfie robione na lotniskach, to uderzaj śmiało.

Pomocna?
Tak5Nie5
Zgłoś
Michał
@głos Mordoru

Mijanie się z prawdą! Niemiecki w firmie jest zupełnie niewykorzystywany. Monachium nie jest siedzibą firmy i nie nie ma tam żadnej placówki IT. Mizeria, autorem posta jest pewnie zazdrosna konkurencja.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Lili Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie
@głos Mordoru

a czym Panu przeszkadzaja ludzie z Ukrainy? co za argument wgl?

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
głos Mordoru Nowy wpis
Pracownik
@Lili

Pani Lilu, lubię Ukraińców, ale... stawki oferowane w korporacjach dla tych osób są w przeliczeniu na hrywny bardzo wysokie i dlatego te osoby za bardzo "szanują" swoją pracę. I dlatego są, są bardziej skłonni do zachować "niekonfliktowych", czyli zrobią wszystko, co pracodawca każe byle nie mieć problemów, żeby nie szukać nowej roboty. Nawet jak ktoś z Centrali wymyśli coś niemądrego, to nikt mu nie powie, że lepiej zrobić inaczej. Więc w firmie, gdzie jest dużo Ukraińców, problemy będą częściej "zamiatane pod dywan", bo nikt się nie narazi. - I ja to rozumiem, i na ich miejscu robił bym tak samo. Nie oceniam, czy to dobrze, czy źle. Zresztą wśród Polaków też są tacy ludzi, którzy nabrali kredytów i boją się stracić pracę, ale to rzadziej. - Jak pracujesz z nimi to musisz udawać, że wszystko jest cacy, "Ach, jaki jestem szczęśliwy, że pracuję w STC". A jak powiesz, że lepiej coś zrobić inaczej, albo że tego nie da się dobrze zrobić w tak krótkim czasie, to zaraz "stwarzasz problemy" i "nie pasujesz do zespołu".

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.
 Pytanie

Czy w Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o. panuje luźna atmosfera?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Poluś

So far, so good. Bardzo polecam, chociaż chciałbym już z pracy zdalnej wrócić do biura...

Pomocna?
Tak6Nie1
Zgłoś
Rekruter Nowy wpis
@Poluś

Zapraszamy, można się zgłosić :) Obecnie w biurze pracuje ok. 30 osób. W połowie czerwca zapraszamy kolejnych 20 chętnych. Podjęliśmy wszelkie środki bezpieczeństwa, żeby zminimalizować ryzyko. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wrócić wszyscy (lub prawie wszyscy) do biura.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
anonim

(usunięte przez administratora)

Pomocna?
Tak2Nie6
Zgłoś
Anna O.

Drogi Obiektywny, Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że wszelkie problemy z twoją pracą, obowiązkami lub ogólne zastrzeżenia do pracy w firmie możesz zawsze zgłosić do swojego bezpośredniego dyscyplinarnego przełożonego, a gdy to jest niemożliwe do działu HR. Home office jest u nas standardem, stosowanym w ramach na jakie wszyscy się zgodziliśmy. Pracownicy korzystają z tej możliwości bezproblemowo, jeśli ta forma pracy nie koliduje z ich obowiązkami. Odnosząc się do sytuacji pandemii, praca zdalna została wprowadzona na bardzo wczesnym etapie zagrożenia – już 13 marca. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana i powrót do biura nastąpi, gdy nie będzie on zagrażał zdrowiu i życiu naszych pracowników. Kandydaci do pracy są oceniani na podstawie ich umiejętności i doświadczenia wymaganego na danym stanowisku, a nie na podstawie płci. Pracuje u nas aż 24% kobiet. Ponad dwukrotnie przewyższa to średnią z branży IT oscylującą w okolicy 10%. Kobiety są obecne również w zespołach zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania. Wszelkie problemy związane z dyskryminacją lub złym traktowaniem pracownicy mogą, a nawet maja obowiązek zgłaszać do działu HR. Mogą to zrobić również anonimowo. Na stronie głównej naszego Intranetu znajduje się również kontakt do specjalnego portalu Alert Line, gdzie można w sposób bezpieczny i anonimowy zgłaszać wszelkie problemy związane z etyką i compliance. Umowy lojalnościowe podpisywane w momencie wysłania pracownika na szkolenie specjalistyczne są standardem w wielu organizacjach, obowiązującym również u nas. Wszystkie aktualne rekrutacje są dostępne na naszej stronie internetowej i w wewnętrznym Intranecie, a pracownicy są zachęcani do polecania swoich znajomych w ramach ustrukturyzowanego programu poleceń, promowanego wśród pracownikow w wewnętrznych kanałach komunikacji- kanał firmowy, intranet. Telewizory są jednym z oficjalnych kanałów komunikacji, wyświetlane są tam stanowiska, na które jest szczególne zapotrzebowanie. Jeśli masz problem z odnalezieniem wszystkich dostępnych stanowisk, zgłoś się do działu HR, zostaniesz odpowiednio pokierowany.

Pomocna?
Tak11Nie2
Zgłoś
Kozi
@Anna O.

Zero odniesienia do meritum - jak wyslac do Was CV skoro nic sie nie robi w pracy? 200zl podwyzki za you tuba.

Pomocna?
Tak2Nie6
Zgłoś
Obiektyw
@Anna O.

To może ja jednak przesadziłem z tą swoją oceną. Przyznaję, byłem w emocjach...

Pomocna?
Tak5Nie1
Zgłoś
Olaf

Szczerze Ci współczuję, przepierdziałeś kilka najlepszych lat życia. I może po to właśnie takie firmy istnieją...

Pomocna?
Tak4Nie7
Zgłoś
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 115 175
 2. olx.pl 2 736 098
 3. pracuj.pl 2 718 511
 4. linkedin.com 2 689 259
Nie_Polecam

Wpisy HR, o tym, że to konkurencja dodaje takie wpisy są żenujące. Niby jesteście zagrożeniem dla nich i wchodzą tutaj, by podcinać wasze dopiero co rosnące skrzydełka? Kto Was się tak boi? Pytam kto? Ktoś z Big4? Któryś software house? Tak, pewnie Luxoft! Albo ktoś z banków czy instytucji finansowych! Na pewno tak! Litości! Nikt o was na rynku nie słyszał, benefity takie jak średnia na rynku, może trochę poniżej, widełki płacowe jak średnia rynkowa, może trochę poniżej. Dla nikogo nie jesteście zagrożeniem ani konkurencją tym bardziej. Powiedzmy to sobie jasno. Komentarze wpisują zawiedzeni pracownicy, bo widzą w co wdepnęli, albo ludzie rozczarowani procesem rekrutacji. Z większością komentarzy się zgadzam. Jedna wielka amatorszczyzna, z kilkoma wyjątkami, ale wiadomo - ryba psuje się od głowy.

Pomocna?
Tak5Nie6
Zgłoś2
Rekruter
@Nie_Polecam

Myślę, że HR ma lepsze rzeczy do roboty, niż wpisywać posty o rzekomej konkurencji :) Ale ponieważ portal pozwala na anonimowość, to przecież nie udowodnię, kto co napisał ;) Rozumiem, że zdecydowanie łatwiej pisać anonimowo, niż porozmawiać w cztery oczy, co nam się nie podoba.

Pomocna?
Tak8Nie2
Zgłoś
Miro

Jakieś wskazówki o rekrutacji i warunkach pracy moglibyście napisać dla nowych chętnych.

Pomocna?
Tak4Nie1
Zgłoś
Rekruter
@Miro

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Po selekcji aplikacji kontaktujemy się telefonicznie z wybranymi kandydatami. Sprawdzamy podstawowe informacje, znajomość języka angielskiego (jest niezbędna) oraz opowiadamy trochę wiecej o samej firmie i projekcie/zespole, do ktorego kandydat ma potencjalnie dołączyć. Kolejny etap, to spotkanie z HR i team leaderem/managerem. Jest to zwykle rozmowa techniczna, ale poruszamy także "miękkie" kwestie. Ostatni etap, to spotkanie z tzw. managerem funkcyjnym. Taka rozmowa odbywa się zwykle w języku angielskim. Liczymy na otwartość kandydatów, chcemy ich poznać i chcemy, żeby oni poznali nas przed podjęciem decyzji - dlatego wszelkie pytania z ich strony są mile widziane :)

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Jolri
@Rekruter

Miałem bardzo dobre odczucia związane z procesem rekrutacji, rzeczywiście jest kilkuetapowa, ale w moim przypadku poszło bardzo szybko. HR działał prężnie, rozmowy z managerami na plus!

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Bysia

(usunięte przez administratora) A nie firma - prezesina sciaga kolezkow i obsadza na managerskich stolkach. Hr nie robi nic. Zero wartosci. Zgadzam sie z przedmowca - jak chcesz dobra kase i nie robic nic to firma dla Ciebie. Programisci zarabiaja ponad 20k za cenne braku rozwoju.

Pomocna?
Tak5Nie11
Zgłoś
Michał
@Bysia

Mijanie się z prawdą. Zazdrosna konkurencja działa prężnie. Programiści powyżej 20tys??? Interesujące...

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
pytanie
@Michał

Michal, czy to prawda, że w TSC obowiązuje nieformalny zakaz jedzenia wieprzowiny, żeby nie ranić uczuć religijnych większości?

Pomocna?
Tak1Nie5
Zgłoś
Rekruter
@pytanie

Zastanawia mnie zawsze skąd się biorą takie informacje :) Można jest co się chce i nikt się nie obraża. W kwestii jedzenia jest tylko jedna prośba do pracowników - jeżeli jakaś potrawa dość mocno pachnie (i niekoniecznie przyjemnie), to prosimy, żeby jednak nie przynosić jej do biura. Kuchnie są wydzielone, ale zapach jednak się roznosi. Szczególnie jeśli jest intensywny.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Bunia
@pytanie

Czegoś bardziej oderwanego od rzeczywistości jeszcze nigdy nie słyszałam :D Skad w ogóle takie rzeczy wam ludzie do głowy przychodzą. Zapewniam, że nikt nikomu w talerz nie zagląda, chyba żeby zapytać co pysznego je :)

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
GG

Pracowałem w STC ponad rok i potwierdzam brak możliwości rozwoju (zarówno specjalistycznego jak i awansu ). Polecam pracę krótkoterminową, zanim znajdziecie coś lepszego.

Pomocna?
Tak6Nie3
Zgłoś
Rakieta
@GG

Ale próbowałeś awansować i Ci odmówiono? Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
BB
@GG

Zupełnie się z tym nie zgadzam, co chwila ktoś awansuje lub zmienia zespół. Jest bardzo dużo możliwości, tylko trzeba się jakoś o to postarać. Przecież to logiczne, że nie każdy od razu dostanie awans jak tylko zachce....

Pomocna?
Tak3Nie1
Zgłoś
Pytanie
 Pytanie

Czy Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Rekruter
@Pytanie

STC ze wszystkimi pracownikami podpisuje umowy o pracę. W niektórych przypadkach współpracujemy na podstawie umów B2B, ale nigdy na podstawie umów zlecenie. Zależy nam na długotrwałej współpracy i wierzymy, że własnie UoP jest podstawą do nawiązania takiej.

Pomocna?
Tak3Nie
Zgłoś
Rekruter
@Pytanie

STC ze wszystkimi pracownikami podpisuje umowy o pracę. W niektórych przypadkach współpracujemy na podstawie umów B2B, ale nigdy na podstawie umów zlecenie. Zależy nam na długotrwałej współpracy i wierzymy, że własnie UoP jest podstawą do nawiązania takiej.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Pytanie
 Pytanie

Jaki jest wkład kierownictwa Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Anna
@Pytanie

Zapraszamy na nasz Fanpage na Facebooku oraz stronę internetową, gdzie dzielimy się wydarzeniami z życia firmy, organizowanymi dla pracowników jak i przez nich samych. Większość inicjatyw organizowanych w naszym biurze to pomysły samych pracowników, których realizacja jest mocno wspierana przez managerów. (usunięte przez administratora)

Pomocna?
Tak6Nie
Zgłoś
Michal

Niestety podzielam opinie dotyczace rekrutacji. Rekruterka dzwoni - termin mi nie odpowiada. Obiecuje ze oddzwoni - oczywiscie ja oddzwaniam po 2 dniach. Ona ze zapomniala oddzwonic ale juz zrekrutowali. Zero szacunku do kandydatow.

Pomocna?
Tak4Nie6
Zgłoś
Marina

HR kompletnie ma gdzies kandydatow. Brak reakcji na dzialania. Zero kontaktu mail, telefon nic.

Pomocna?
Tak5Nie5
Zgłoś
Artur
@Marina

Dlaczego napisałeś taki komentarz o Schenker Technology Center Warsaw? Jak długo czekasz na kontakt z firmą? Rozwiń swoją opinię.

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
Filip

@be Myślę, że konkurencja mocno działa żeby zaszkodzić firmie!!

Pomocna?
Tak8Nie3
Zgłoś
Weronika
@Filip

Czyli Twoim zdaniem to, co napisał użytkownik nie jest bezpodstawne? Mogą być osoby, które niestety nie będą zadowolone z procesów rekrutacyjnych firmy Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o.. Jeśli według Ciebie jest inaczej, napisz o tym tutaj. Miło byłoby gdybyś opisał nie tylko o samej rekrutacji, ale także warunków, jakie oferuje ten pracodawca.

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś
be

Proces rekrutacji jest prowadzony w bardzo nieprofesjonalny sposób. Już to daje nam informacje o tym, że pracodawca nie jest godny uwagi.

Pomocna?
Tak5Nie7
Zgłoś
Administrator

Czekamy na nowe informacje odnośnie ofert pracy! Napiszcie co dzieje się teraz w przedsiębiorstwie Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o. w miejscowości Warszawa. Pomóż innym użytkownikom!

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś

Zostaw merytoryczną opinię o Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o. - Warszawa

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 115 175
 2. olx.pl 2 736 098
 3. pracuj.pl 2 718 511
 4. linkedin.com 2 689 259
Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o.
4/5 Na podstawie 9 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Żwirki I Wigury 16C lok. BUD.B4
  02-092 Warszawa
 • NIP: 5223092384 REGON: 367311550 KRS: 0000678472
Schenker Technology Center Warsaw Sp. z o.o.