Opinie o Clawrock Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Clawrock Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Clawrock Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Clawrock Sp. z o.o. w Wrocław

Weronika

Cześć, jak w Clawrocku przebiega rozmowa o pracę? Dostaje się na niej jakieś zadania do wykonania? Ile jest etapów rekrutacji?

Mateusz
@Weronika

W części technicznej (zadania) na stanowisko Magento Deva zamiast zadań z Magento są zadania z czystego PHPa (w tym 1, które wymaga minimalnej znajomości Symfony i Laravel). Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego?

Firma Clawrock Sp. z o.o. poszukiwała pracowników na stanowisko Web Developer. Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny? Czy komuś udało się podjąć tę pracę?

Patryk
@Radek

@Pracodawca czy proste zadania to bym dyskutował. Szczególnie ostatnie zadanie jest dosyć wymagające.

Weronika

@Weronika

@Weronika Rekrutacja na stanowiska programistyczne składa się z 2 etapów: 1. Zadania - nic skomplikowanego na około 1-2h 2. Rozmowa kwalifikacyjna Po rozmowie potrzebujemy max kilka dni na podjęcie decyzji. Pozostałe stanowiska to tylko rozmowa i następnie decyzja po kilku dniach.

@Radek

Nic skomplikowanego? ;) Nie jest możliwe podanie przykładowego zadania albo chociaż wzmianka na czym miałoby polegać i ile czasu się na nie ma?

@Beata

Zadania wykonujemy na (usunięte przez administratora), przykładowe zadanie może np dotyczyć uzupełnienia klasy, tak żeby można zaczęła ona działać zgodnie z wymaganiami, które są w opisie do zadania. Konkretniej odnosząc się do poziomu skomplikowania to np dokończenie implementacji wzorca lub obrobienie danych w jakiś konkretny sposób (sortowanie, wykluczenie, itd)

@Radek

Rozumiem, a na jakim głównym języku tu bazujecie? Raczej PHP?

@Beata

Tak skupiamy się tylko na języku PHP

Stefan
@@Radek

Osoby bez doświadczenia też są tu mile widziane? :)

@Stefan

No właśnie jakieś szkolenia są ??

Stefan
@Marta

Tak są szkolenia, dofinansowania do konferencji oraz możliwość zdobycia certyfikatów

@Stefan

Tak osoby bez doświadczenia są mile widziane, często otwieramy rekrutacje na stanowiska juniorowskie. Jedynie będąc programistą PHP musisz mieć już jakieś doświadczenie (niekoniecznie komercyjne, mogą być ciekawe własne projekty na Github). Dla nas najważniejsza jest chęć nauki, jeżeli zobaczymy, że osoba, która skończyła kurs kodowania regularnie po nim się rozwija i tworzy kod na np. Githubie to jak najbardziej ma szanse się dostać się do zespołu.

@Radek

Można prosić o skonkretyzowanie tego ciekawego projektu? Zastanawiam się jaki konkretnie poziom byłby oczekiwany jeśli chodzi o znajomość i wykorzystanie PHP w praktyce

@Beata

Ciekawy projekt według nas to taki, który jest na tyle wymagający, że przyczynia do poszerzenia wiedzy. Unikamy wtedy "klepania" cały czas tego samego kodu, np. formularzy. Co do oczekiwań odnośnie znajomości PHP'a to wymagamy znajomości na poziomie co najmniej Mid, tzn. idealny kandydat powinien znać podstawy języka PHP (czystego phpa), znać i potrafić zastosować kilka popularnych wzorców projektowych oraz wiedzieć co to SOLID :)

Jakub Nowy wpis
@Weronika

Jak wygląda podpisanie umowy o pracę (fizycznie w biurze?) i na jaki okres jest pierwsza umowa?

Radek Nowy wpis
@Jakub

Pierwsza umowa jest na okres próbny, zazwyczaj na 1 miesiąc. Nie wymagamy pojawienia się w biurze, żeby podpisać umowę.

Mateusz Nowy wpis

Radek

Proces dla programisty zawsze składa się z dwóch etapów: zadań i rozmowy rekrutacyjnej. Odpowiadając na pytanie: tak udało nam się ostatnio zatrudnić programistów :)

Olga
@Radek

A jakie to są konkretnie zadania? Opiszesz je?

@Olga

Przeważnie są trzy proste zadania, w których trzeba dopisać kod, który spowoduje poprawne działanie całej klasy. Sprawdzamy kilka aspektów: w pierwszym zadaniu znajomość obiektowego PHPa i podstawowych funkcji, w drugim i trzecim znajomość podstawowych wzorców, np. fabryka lub dekorator. Czas na wykonanie zadań to 2h. Dla doświadczonego programisty to jest zdecydowanie wystarczający czas. Wykonanie co najmniej 1.5-2 zadań kwalifikuje do kolejnego etapu. Zadania są modyfikowane co jakiś czas, dlatego nie mogę podać więcej konkretów.

Patryk Nowy wpis

Wojtek

Sprawny proces rekrutacji i szybka odpowiedź. Rekrutacja na PHPowca składa się tylko z dwóch etapów: zadań (2h czasu na wykonanie) oraz krótkiej rozmowy w moim przypadku trwała ona 30min. Niestety nie udało mi się dostać, ale dostałem jasną odpowiedź dlaczego, co doceniam ponieważ nie każdemu pracodawcy się chce dawać konstruktywny feedback.

@Wojtek

Jakie mniej więcej zadania Ci dali?

@Beata

@Beata 3 zadanka w phpsandbox, głównie chodziło o dokończenie kodu zgodnie w wymaganiami. Trzeba było znać np wzorzec dekorator, itp

@Wojtek

A te wymogi jakieś takie szablonowe czy można było elastyczne rozwiązanie dopasować sobie? Bo ciekawa jestem jakimi standardami się kierują?

@Beata

Można było dopasować rozwiązanie elastycznie.

@Wojtek

Tyle dobrze ale jednak z tego co rozumiem, to trudne były? Ze względu na zadanie Ci podziękowali?

@Beata

Tak, nie przeszedłem pierwszego etapu. Wykonałem tylko jedno zadanie. Pozostałe niestety wymagały znajomości wzorców projektowych, której mi zabrakło.

@Wojtek

Rozumiem. I co doedukujesz się i ewentualnie byś jeszcze raz próbował czy raczej Cię to zniechęciło?

@Beata

Będę próbował jak nadrobię zaległości

Angela

ClawRock worked diligently and effectively to complete the project, producing a product that went live within the project timeline. The team overcame several obstacles. Flexible and responsive, their project management was highly competent.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Clawrock Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Magento 2 Developer wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Izabela

Bardzo sprawna migracja z Magento 1 do Magento 2.

Norbert

Wiecie może czy aktualnie potrzebują kogoś? Dobra firma to pewnie nie jest łatwo się dostać?

@Norbert

Tak, aktualnie poszukujemy: - PHP developerów - Testera - Frontend Developera

suprise

Aplikuje na Fullstack PHP, w wiadomości zaznaczam, że piszę w Laravelu, a dostaje zaproszenie na Seniora Magento - coś u was nie gra :)

radek
@suprise

Szukamy pracowników głównie do pracy z Magento, ale niekoniecznie trzeba to Magento znać. Staramy się to jasno przekazać od razu w pierwszym mailu, żeby nie marnować czasu Kandydata. Dodatkowo w każdej ofercie jest informacja "Magento - nice to have". Jeżeli wprowadziliśmy w błąd to przepraszamy.

Rafał
@radek

Czy osoby bez doświadczenia zawodowego oraz takie które nigdy wcześniej w takiej branży nie pracowały również mogą ewentualnie ubiegać się o zatrudnienie w firmie Clawrock? Jest to dosyć ważna kwestia, dlatego może będziesz tak uprzejmy i to napiszesz?

@Rafał

Raczej zatrudniamy osoby z już jakimś doświadczeniem. Jeżeli nie masz doświadczenia i chcesz od razu zacząć z Magento to niestety może to być zderzenie ze ścianą. Jeżeli jesteś wytrwały i przebrniesz przez nasze zadania learning'owe to potem jest już z górki.

@Radek

Czyli można liczyć na wdrożenie i przeszkolenie nowicjuszy czy niestety zazwyczaj kończyło się w ostateczności rezygnacją z ich strony?

@Beata

Tak, jak najbardziej można liczyć na przeszkolenie. Każda osoba zaczyna od zadań mających na celu wprowadzenie w Magento (lub inny framework). Zadania są ułożone tak, żeby nie przytłoczyły ilością wiedzy, którą trzeba zdobyć. Dodatkowo po każdym zdaniu przesyłamy feedback co jest nie tak, co można napisać lepiej, itd.

@Marcin

A jakie inne frameworki są tu jeszcze wykorzystywane? Ogólnie to pracownik ma wpływ na jego wybór czy zostaje to narzucone przez firmę?

@Marcin
@Beata

Zdarzają się projekty w Laravel i Symfony. Sporadycznie pojawia się Wordpress i inne popularne php'owe frameworki eCommerce. Co do wyboru ich przez pracownika to jeżeli chodzi o projekty wewnętrzne (mamy ich już kilka) oczywiście jest możliwość dyskusji i jeżeli ktoś ma solidne argumenty to jest duża szansa, że wspólnie wybierzemy polecany framework. Co do projektów dla klientów tutaj raczej ciężko o zmianę. Przeważnie klient jest już zdecydowany na konkretny stack technologiczny i nie mamy dużego pola manewru.

Jan

bardzo pozytywna współpraca, wyciągnęli mój projekt z niezłego bagna

Rafał

Bardzo nieprzyjemny kontakt. Wyczułem ego wystrzelone w kosmos, ale kto wie, może komuś taka "bezpośredniość" i (usunięte przez administratora) nie przeszkadza. Jeżeli traktujesz pracę zero-jedynkowo, czyli praca do zrobienia - praca wykonana to może będzie ok. Nie spodziewałbym się natomiast jakiejkolwiek empatii, wsparcia, miłego słowa czy pozytywnej atmosfery.

@Rafał

Może chociaż zarobki są tam dobre? Wiesz coś na ten temat?

@Rafał

@Marta zarobki zawsze są podawane ogłoszeniu o pracę. @Rafał nie wiem skąd taka opinia, szczerość i bezpośredniość raczej uważam za zdrowe podejście. Uważam, że feedback bezpośrednio na rozmowie kwalifikacyjnej jest raczej wyrazem szacunku dla czasu kandydata. Jeżeli uważamy, że ktoś nie podoła zadaniom na stanowisku, na które aplikuje to przekazujemy informację od razu.

kobaian

Rekrutacja przebiegła bardzo sprawnie i konkretnie. Spektrum pytań na Magento Dev było dosyć szerokie jednak mimo braków w tej dziedzinie ale dobrej znajomości PHP oraz OOP udało się dostać do firmy. Atmosfera w pracy jest dla mnie bardzo fajna, nie ma przesadnego korpo podejścia, jest możliwość skupienia się po prostu na kodowaniu. Kontakt z pracownikami jest nastawiony na wydajność, w przypadku popełnienia błędu informacja jest przekazywana konkretnie i bezpośrednio co przez niektórych może zostać odebrane jako szorstkość jednak mi to nie przeszkadza. Polecam tą firmę.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Clawrock Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

radek

nie, rozmowy odbywają się w języku Polski, ale może się zdarzyć, że zadamy parę pytań po angielsku

Igor

Świetny pracodawca i mam wrażenie, że właśnie dlatego ktoś postanowił firmę popsuć opinię.

guest18

Bardzo nieprzyjemne typy, chamskie i aroganckie podejście, brak szacunku do człowieka

guest19
@guest18

Dokładnie, potwierdzam. (usunięte przez administratora) i brak szacunku do innych.

ClawRock
@guest18

Potwierdzamy, osoby rekrutujące są wymagające, szczególnie na stanowisko Senior PHP Developera lub Magento Developera :)

guest20
@ClawRock

Bycie wymagającym a aroganckim i niemiłym, to zupełnie różne rzeczy - niuans, którego również podczas rozmowy dało się wyczuć, że nie rozumiecie.

kuba

jest ok

grzegorz

ok

grado

Nie przeciągają rekrutacji w nieskończoność, szybko dają odpowiedź nawet jak się nie dostaniesz. Dostałem odpowiedź po 3 dniach z instrukcjami co mam nadrobić żeby się dostać.

Bogdan
@grado

To bardzo dobra wiadomość dla osób, którym zależy zarówno na czasie jak i na konkretnym sposobie przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Czy podzielisz się z nami sugestiami, co warto zrobić, aby wypaść jak najlepiej na takiej rozmowie? Może zdradzisz nam, jakie pytania/zadania sprawdzające otrzymałeś?

grado
@Bogdan

Co warto zrobić... Na pewno warto przygotować się z OOP i PHP 7 oraz nie kolorować CV. Jeżeli tylko słyszałeś np o SOLID, ale nie potrafisz tego wyjaśnić własnymi słowami (nie sztuczne regułko w Wiki) to nie zamieszczaj tego w CV. Dostałem informację, że dużym plusem jest znajomość wzorców projektowych w praktyce. Na jakimś forum znalazłem, że czasami dają zadanie do rozwiązania, ale ja nie dostałem.

Emilia
@grado

Dziękuję Wam za merytoryczne informacje. Na pewno będą one bardzo istotne dla potencjalnych kandydatów. Kto wie - być może dzięki Tobie kandydaci korzystniej zaprezentują się na rozmowie? Czy powiesz nam, jak teraz pracuje Ci się w firmie? Czy to odpowiednia praca dla osób, które chcą poszerzyć swoje doświadczenie zawodowe?

Praca przyjemna, w pełni zdalna, jest szansa na rozwój jak ktoś chce oraz zdobycie certyfikatów.

Zostaw merytoryczną opinię o Clawrock Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Clawrock Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Clawrock Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Clawrock Sp. z o.o.?

Clawrock Sp. z o.o.
  • Al. Armii Krajowej 14 B lok. 6