Opinie o Funktional Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Funktional Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Funktional Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Restauracje i catering - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Funktional Sp. z o.o. w Kraków

Katarzyna Nowy wpis

A przyszłam sprawdzić jak po dwóch latach zarabia Project Manager bo dawniejsza oferta mi się pokazała z widełkami do 11 tys a tu piszecie, że firmy już nie ma? to czemu ich strona wciąż jeszcze odpowiada?

123 Nowy wpis

było nawiązywanie do innej narodowości na forum. Czy obecnie w firmie pracują obcokrajowcy? Zastanawia mnie także aktualna sytuacja, bo było napisane o jakichś problemach z kasą. Ile teraz wynoszą stawki dla PM? w oczy rzuciło mi się dawniejsze ogłoszenie gdzie było wpisane, że do 11 tys można zagarnąć

byly pracownik Nowy wpis
@123

w firmie nikt nie pracuje, bo firmy już nie ma. Jest procedowana upadłość, a pracownicy zostali bez kilku wypłat z marną szansą na ich odzyskanie.

Były pracownik Nowy wpis

Firma nie płaci i zastrasza ludzi, że jak się zwolnisz to nie otrzymasz zarobionych pieniędzy. Niektórym osobom nie wypłacono wynagrodzeń za 2-3 miesiące. Prezes zamiast wziąć odpowiedzialność za swoje idiotyczne decyzje, jedzie na medytacje i udaje greka. Prawdziwa komedia. Tu absurd goni absurd. Mam nadzieję że prezez zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej za swoje czyny, które noszą znamiona przestępstwa.

Zostawiony Marek

Cześć, Firma jest niewypłacalna, nie dostałem do tej pory swojej wypłaty i będę musiał się sądzić - nigdy do tej pory nie miałem takiej sytuacji w życiu. Ten prezes ma w głebokim poważaniu ludzi, nie jests słowny i nie ufam mu. Nigdy nie zostałem tak źle potraktowany, mam nadzieję że on już nigdy nie będzie zarządzał żadną firmą i mój komornik odbieze wypłatę dla mnie.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Funktional Sp. z o.o.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Agnieszka

Z tym dzieleniem kasy na transze to jest według ustaleń przy podpisywaniu umowy jeszcze, tak? I dlaczego są zmuszeni taki system wprowadzać, co się dzieje z ich aktualnymi finansami, coś z płynnością?

@Agnieszka

Tak, przy podpisywaniu umowy jedyna opcja jaką pracodawca proponuje to wypłata podzielona na 2 transze. A realnie - od kilku miesięcy pieniądze wypłacane są w 4-6 transzach, ponieważ firma nie ma płynności finansowej

Agnieszka

Aha... A miała jeszcze kiedykolwiek tego typu problemy w swojej karierze czy to pierwszy raz tak? Te problemy to czym konkretnie są spowodowane? Tylko z zarządzaniem jest jakiś problem czy na boku coś się jeszcze nietypowego dzieje?

Ex-pracowniczka
@Agnieszka

@Agnieszka to nie pierwszy raz. Te problemy działy się, niestety, cyklicznie wcześniej również.

@Ex-pracowniczka

Czyli ciągnie się to od jakiegoś czasu z tego co piszesz? w takim razie czy wiadomo jaka jest obecna perspektywa na to wszystko? zastanawiam się nad dalszą przyszłością firmy i warunkami, tutaj to sam zarząd odpowiada za decyzyjność czy są ludzie z innych stanowisk, którzy biorą w tym udział?

dziwne
@Agnieszka

czym ci ta firma zaimponowala ze tak bardzo jestes zaangazowana w mozliwosc potencjalnej tam kariery?

@dziwne

A sugerujesz przy tym coś konkretnego co powinno imponować potencjalnym kandydatom? Jeśli tak to co? Zastanawia mnie po prostu sposób prowadzenia działalności przy tych negatywnych opiniach. Wszystko zależy od perspektywy?

Nie mam już siły.

Zastrzegam że jest to moja prywatna subiektywna opinia i nie spotkałem/spotkałam jeszcze żeby pracodawca miał tak w pogardzie swoich pracowników. To co dziś się zdarzyło jest szczytem bezczelności i arogancji w stosunku do obecnych i byłych pracowników/pracowniczek(usunięte przez administratora) Przypomnę,(usunięte przez administratora) jest nadrzędnym prawem i obowiązkiem pracodawcy w stosunku z którego notorycznie się nie wywiązuje. Kolejny raz narażacie pracowników/pracowniczki, na niewyobrażalny stres frustracje i poczucie zagrożenia. (usunięte przez administratora) To Ja pracownik/pracowniczka przez Waszą nieudolność muszę ponosić koszty psychiczne i materialne brania pożyczek lub zadłużania się w rodzinie. Więc na koniec dla nowych potencjalnych pracowników/pracowniczek nie wierzcie w żadne obiecywanie właścicieli bo jedna wielka fikcja i niespełnione marzenia o cudownej, wspaniałej, prestiżowej firmie.(usunięte przez administratora)

(usunięte przez administratora)pozorny rozwój firmy opierający się na zatrudnianiu kolejnych osób, zasiadających w zarządzie (zgadnijcie, gdzie pieniądze pracowników) to jedno. Drugie to realizowanie projektów dla wielkich korporacji, do których brak kompetencji albo zwyczajnie brakuje ludzi na realizacje ich w terminie. W samych projektach nie uświadczy się feedbacku z prawdziwego zdarzenia, zamiast tego pracownicy otrzymują uwagi niepoparte wiedzą, a indywidualnymi upodobaniami szefa lub szefowej. Brak jakichkolwiek szkoleń, pracownik nie czuje, że się tam rozwija. Firma posiada wizerunek świetnie działającej korporacyjki z rodzinną atmosferą, co niestety zmyliło wielu ludzi, którzy mieli nieprzyjemność tam trafić.

Agnieszka

Trochę mnie zaskakują te opinie, bo dla mnie proces był na wysokim poziomie. Pierwsza 20 min rozmowa, była bardzo konkretna i co mnie zaskoczyło, prowadził ją CEO. Kolejne spotkanie, które zajęło trochę ponad godzinę było bardzo merytoryczne, pytania konkretne, a rozmowa przebiegała w miłej atmosferze. Rzeczywiście pod koniec padły pytania psychologiczne, ale gdy o to zapytałam, powiedziano mi, że oprócz dopasowania kompetencyjnego, szukają dopasowania charakterologicznego do zespołu, a same pytania były zabawne. Ogólnie proces zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, choć finalnie nie przyjęli mnie do pracy. Na koniec dostałam krótki feedback.

Candidate

A weird dude from some Romania asks strange unprofessional questions, current accounts saved situations a bit but overall waste of time.

Emilia

Powiecie więcej o tych dziwnych pytaniach podczas rekrutacji które mają być związane z psychologią? To jakieś testy psychologiczny czy charakterologiczne?

Uczestniczka
@Emilia

Mnie spytali na zasadzie A mamy jeszcze jedno pytanie... Czy wierzysz w numerologię. Miało być humorystycznie. Nie było.

@Uczestniczka

O nie, nie zatrudniliby mnie chyba, bo się nie zaśmiałam. :( Nie no ale już pomijając aspekt humorystyczny to według Ciebie warto?

Candidate

No feedback after the final stage of the recruitment process. A lot of strange questions during the last meeting (connected with psychology). Recruitment process need to be more professional if company wants to expand.

H.

Robercie, Dzięki za wyrażenie opinii o pracy u nas. Oznaczyłeś się jako były pracownik, choć na przestrzeni ostatnich lat nie mieliśmy okazji zatrudniać osoby o imieniu Robert. Jedyna osoba zatrudniona na stanowisku Art Director jest mężczyzną . Rozumiem, że jednak nie to jest tutaj ważne. Każdy ma oczywiście prawo do indywidualnej opinii na temat warunków pracy u nas. Jest mi bardzo przykro, że takie są Twoje odczucia. Zapraszam Cię do osobistego kontaktu byśmy mogli zrozumieć lepiej co w naszej współpracy poszło nie tak, zakładając, że rzeczywiście miałeś okazję u nas pracować. Chciałbym się podzielić przy okazji wynikami ostatniego badania satysfakcji pracowników przeprowadzonego kilka miesięcy temu. Udział zespołu w badaniu: 77% Ocena work-life balance: 7.6/10 Ocena atmosfery w pracy: 7.8/10 Ocena biura i warunków pracy: 8.2/10 NPS (Czy polecisz pracę w Funktional swojemu koledze/znajomemu): 7.8/10 eNPS: 11,75 Myślę, że te wyniki adekwatnie oddają obiektywną ocenę warunków pracy i atmosfery w Funktional. Pracujemy cały czas intensywnie by te wskaźniki podnosić, poprawiając zarówno procesy jak i wprowadzając jako jedna z pierwszych firm w Polsce 4-dniowy tydzień pracy. Well-being naszych pracowników oraz atmosfera w zespole jest dla nas bardzo ważna. H.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Funktional Sp. z o.o.?

Ona

Na umowę o dzieło możesz się załapać jak najbardziej. Nie ma tam umów na stałe.

Urszula
@Ona

@Ona, to miłe, że odpowiadasz, dając szansę na zapoznanie się z Funktionalem od środka. Widziałam oferty pracy i zastanawiam się, czy agencja zatrudnia copywriterów? Bywają takie nabory? Dziękuję!

H.
@Urszula

Cześć Ona, cześć Ula, Zauważyłem wątek, więc postanowiłem się odnieść. W Funktional zatrudniamy i współpracujemy w oparciu o właściwie wszystkie rodzaje umów, tj. umowy o pracę, umowy B2B, umowy zlecenia czy umowy o dzieło. Jako agencja, realizujemy sporo zróżnicowanych prac i ma to odzwierciedlenie w umowach, które zawieramy. Forma umowy jest dostosowana do formy i zakresu współpracy. Co do rekrutacji na copywritera, to właśnie taką zamknęliśmy, ale jeszcze możesz się zgłosić - http://careers.funktional.pl/o/freelanceremote-content-writer-krakow, tworzymy obecnie zdalny zespół copywriterów - zapraszamy.

Byłem, więc się wypowiem
@H.

Tak, może i "jest możliwość umowy o pracę", ale wcale nie chcą ich tak ochoczo dawać. Na pytanie "czy możemy zawrzeć umowę o pracę", jest odpowiedź: "ale wolę dać Tobie niż do Państwa'. Piękny tekst, tylko że najwięcej korzysta na tym firma nie odprowadzając podatków, a w cale nie jest tak, że wypłata jest wyższa. Umowa o dzieło łączona z umową zlecenie. (usunięte przez administratora)

MK

Funktional to dobre miejsce dla wszystkich, którzy nie ustają w rozwoju i stale poszukują nowych wyzwań. Plusem jest międzynarodowe środowisko klientów i projektów, a także partnerskie podejście i przejrzysty system wynagrodzeń i awansów. Nie wspominając o najlepszej kawie w mieście, zgranej ekipie czy świetnej lokalizacji biura. Polecam, nie wahaj się!

Pracowałem w wielu agencjach i firmach, ale w Funktionalu są najfajniejsi ludzie (to chyba swoisty element selekcji przy rekrutacji) i najbardziej przyjazna atmosfera. Ma się to uskrzydlające poczucie pracy zespołowej. Nawet w sytuacjach stresowych poczucie humoru i dystans do świata rozładowują atmosferę. Zawodowo można tu rozwijać swoje kompetencje, poszerzać horyzonty i uczestniczyć w naprawdę dużych projektach. Cieszę się, że tu pracuję.

Zostaw merytoryczną opinię o Funktional Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Funktional Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Funktional Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Funktional Sp. z o.o.?

Funktional Sp. z o.o.
3.5/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Karmelicka 52 lok. 4
    31-128 Kraków