Opinie o Sia abrasives w Goleniów

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Sia abrasives. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Sia abrasives o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sia abrasives w Goleniów

Wiecie czy w Sia abrasives szukają chętnych na staż?

Katarzyna

Pytałam w HRach i na tą chwilę nie planują stażu.

@Katarzyna

Na ile zmian jest praca w firmie ?:)

TEF- Haos organizacyjny, braki w wyposażeniu ( narzędzia, części zamienne). Serwis zewnętrzny- naprawa maszyn, wzywany sporadycznie z uwagi na oszczędności. Maszyny stare, wyeksploatowane, awaria za awarią. Brak współpracy na osi kierownictwo- mechanicy. Zakupy wstrzymywane przez managerów. Odpowiedzialość za wózek narzędziowy spada na konkretnego pracownika mimo, że korzysta z niego wiele osób. Niektórzy nadzorujący pracę automatyków i mechaników bez podstawowego pojęcia o programach technicznych. Technicy pozbawiani są premii za... ,,braki narzędziowe"-, działanie pośrednie, gdy nie ma odpowiednich narzędzi trudno prawidłowo przeprowadzić naprawy. Lizusowstwo i (usunięte przez administratora) na porządku dziennym. Szkolenia podnoszące kwalifikacje jedynie w teorii.

Aplikant

Witam. Zastanawiam się nad złożeniem dokumentów w sprawie pracy w firmie SIA. Także do pionu mechanicznego. Z tego co przeczytałem powyżej to w tej firmie raczej nie jest kolorowo. Ja zdaje sobie sprawę, że nie wszystko może może być prawdziwie (sfrustrowani ludzie czasami piszą (usunięte przez administratora) ale czy jest ktoś może potwierdzić bądź zaprzeczyć tym wiadomościom? Wiem, że na powyższe zarzuty zaraz będzie odpowiadał Pan o pseudonimie Kris (osoba pracująca na stanowisku kierowniczym firmy SIA) ale mnie raczej interesują opinie zwykłych, podległych ludzi pracujących na hali. Szefostwo firmy zawsze ubarwia rzeczywistość więc proszę o opinie ludzi którzy są mechanikami, technikami, inżynierami w tej firmie. Jeśli oczywiście tacy mają chęć i odwagę na wypowiadanie się. Pozdrawiam

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Sia abrasives?

Doświadczony

Nie wiem jaki jest styl zarzadzania kadrą od środka ale rekrutacja na różne stanowiska przebiega bardzo słabo. Czasami trzymają ludzi w niepewności nawet ponad 3 miesiące od momentu zlozenia CV. I to tylko po to aby po tych 3 miesiacach stwierdzić że nie przeszlo się wstepnej selekcji na początku rekrutacji :) A chyba logiczne jest to że jak ktoś nie spełnia danych warunków na początku to ciężko będzie mu spełnić te same warunki po 3 miesiącach ?! Dla mnie typowy brak szczerości, konkretów i decyzyjnosci. Na szczęście nie tylko Sia Bosch jest na tym rynku ;)

Hector Cuper
@Doświadczony

Faktycznie, z tym HR coś jest nie tak. W firmie rzeczywiście są braki kadrowe na różych działach ale zamiast zatrudniać kompetentnych fachowców w swoich dziedzinach (wiadomo koszty!) to kadra zarządzająca woli porozdzielać dodatkowe obowiązki na już tam pracujących ludzi. A kto by chciał pracować za 100% pensji wykonując zawsze 120-150% normy pracy (swojej i tych z brakujacych stanowisk)? Niby są ogłoszenia że szukaja pracownikow ale generalnie jest to sztuka dla sztuki. Szukają tak aby nikogo nie znaleźć. (usunięte przez administratora)

Iza
@Hector Cuper

Fakt - raczej nikt nie chciałby pracować, wyrabiając zawsze 120-150% normy pracy. Muszę przyznać, że bardzo zaniepokoiły mnie Wasze wpisy. Wiem, że w Sia abrasives poszukiwany jest teraz Specjalista ds. systemu zarządzania jakością. Macie niezbyt dobre zdanie o tym pracodawcy, ale powiedzcie mi, jaki rodzaj umowy tam proponują? Umowę o pracę czy zlecenie?

@Iza

Wszyscy pracownicy dostają takie same umowy. 1 na okres próbny 30 dni i kolejna normalna umowa na czas nieokreślony. Wszystko jest szczegółowo omawiane na rozmowie kwalifikacyjnej. Nie wiem skąd informacja o takich normach. Chyba jakiś leń tak powiedział. Dział jakości jest spokojnym działem który pracuje w normalnym trybie pracy i nikt ich nie gania. Polecam spróbować. A później samemu dodać opinię. Wiem co piszę, bo mam do czynienia z tymi pracownikami niemal na co dzień. Mili i pozytywnie nastawieni ludzie. A na produkcji z 400 osób zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.

Aga
@Iza

Może ktoś napisać coś więcej na temat oferty specjalisty ds. systemu jakości? Czy to nowe stanowisko czy ktoś odchodzi? Jakie widełki płacowe? Czy trzeba mieć doświadczenie w produkcji czy może być z iso służby zdrowia?

@Aga

Mogę umówić na rozmowę telefoniczną z kompetentną osobą. Jeżeli nie możesz osobiście przyjść do naszej firmy to proszę o numer tel. na e-mail dworakkris@wp.pl. Lub telefon do mnie 696 058 784. Lub telefon do rekrutacji 607 900 633. Pozdrawiam.

@Iza

Z postów na internecie mam wrażenie, że ta firma ma złe opinie. Czy może ktoś napisać co jest tam nie tak??? Czy to atmosfera ? Skąd takie opinie i odczucia ludzi? Może ktoś z obecnych albo byłych pracowników napisze jak tam jest naprawdę?

@Gość

W każdej firmie zatrudniającej powyżej 100 osób znajdą się tacy, którzy nie potrafią pracować zespołowo, lub chcieli by tylko wydawać polecenia. Niestety, w tej firmie zespół to podstawa. Z ponad 450 zatrudnionych osób, zaledwie kilku się użala i wypisuje bzdury. Przeważnie są to osoby zwolnione z jakiegoś powodu. Czemu o tym nie napiszą ? Jak w każdej dobrej firmie są tutaj zasady. Zasady są dla wszystkich. Jak ktoś nie potrafi się dostosować, to niestety, jest traktowany jak w innych firmach.

Irek

Przestaliście być aktywni na wątku dlatego, że tak dobrze się pracuje?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Sia abrasives. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
Marcel

Jak długo się czeka na odpowiedź z wyników rekrutacji?

Pytek
@Marcel

Podpinam się do pytania. Jaki jest maksymalny czas weryfikacji CV czyli od momentu złożenia CV do ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej?

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Sia abrasives?

Stary pracownik

Całe wynagrodzenie +premia trafia na konto do 10-tego każdego miesiąca. O ile mi wiadomo poszukiwani sa kandydaci na operatorów.

Łysy

(usunięte przez administratora) patola! !!!

Czy trzeba mieć doświadczenie żeby pracować w tej firmie ?

Magazynier

Głodna kadra ? Zla kadra ????

Lechu

Upłynęło już sporo czasu od dołączenia do Grupy Bosch, czy teraz widać korzyści z tego dla pracowników?

Iza

Dawno nie widziałam takiego syfu, nadgodziny rozliczane z miesięcznym MINIMUM opóźnieniem. Wpisywane urlopy których się nie brało, przymusowe nadgodziny to też nie pierwszyzna. Teraz nocki od poniedziałku Totalne dno. Brak wszystkiego. Nie ma podstawowych rzeczy do pakowania wysyłek. Jeżeli czegoś brakuje to będzie brakować przez najbliższe 2 tygodnie. Rzucanie po stanowiskach to też norma. 3 godziny tu 2 tu itd. Chodzenie do biura i proszę o załatwienie sprawy których oni sami nie ogarniają. Ludzie podpisywali w czerwcu aneksy do umów o zwiększenie stawki i i tak dostali wypłatę na starych warunkach.

Ad

To jest prawda z postem u guru Kier.Andrzej potrafi wypierdzielac z dyscyplinarka brak reakcji lidera i wstawienia się tylko patrzą jak się podtchniesz i rozpierdzielisz nawet nie z twojej winy to będą że twoja wina i na Ciebie wszystko pójdzie.

Wariat

A więc tak sobie myślę, że nikt nic nie wie,zarobki 15 zł brutto, chcesz rozmawiać z kierownikiem to cię zmywaja, liderzy nie wiedzą co się dzieje giną jakieś dokumenty z bhp nie ma rękawic itp itd pani kadrowa wiecznie się myli jest totalny (usunięte przez administratora) a bym zapomniał dobrze że kadry otworzyli sobie stołówkę od 08 "" do 16 a co z resztą ludzi jak zwykle maja w. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Sia abrasives - Goleniów

• Jak się pracuje w Sia abrasives?

Zobacz opinie na temat firmy Sia abrasives tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sia abrasives?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sia abrasives