Opinie o Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K. w Katowice

Clemens

Nie jestem zadowolona. Niska stawka. Praca bez perspektyw.

Czy Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Cześć, w Linkhouse nie ma umowy zlecenia jeśli chodzi o pracę bezpośrednio w zespole np. do spraw obsługi klienta - od razu jest proponowana umowa o pracę . Jeśli natomiast masz na myśli pracę jako podwykonawca - copywriter lub linkbuilder - nie ma umowy o pracę.

Z tym copy trochę szkoda, bo taka umowa by mi się przydała… czemu nie jest to wprowadzone? Nie dałoby rade jakoś elastycznie dostosować akordu do norm czy cos? ktoś konsultował ten temat z Pracodawca?

Z...

Jako copy zarabia się psie pieniądze, jest mało zleceń, więc nic dziwnego, że nie proponują uop.

Cześć. Chciałabym rozwiać pewne nieścisłości odnośnie do dwóch różnych form współpracy w Linkhouse. W rzeczywistości firma oferuje dwie opcje: 1. Współpraca jako copywriter – freelancer. Tutaj pracujesz jako niezależny copywriter na zasadzie zleceń. Dostajesz konkretne zlecenia z wcześniej ustalonymi stawkami i wytycznymi. Możesz akceptować lub odrzucać zlecenia według własnego uznania. Jeśli zauważyłeś/zauważyłaś, że ta grupa komentuje mniejszą ilość zleceń, to dotyczy to właśnie tej formy pracy. Ilość przydzielanych zleceń może się różnić i nie można zagwarantować stałej ich ilości. 2. Praca bezpośrednio w zespole Linkhouse na umowie o pracę - to jest opcja zatrudnienia na stałe, na podstawie umowy o pracę i nie jest związana z tworzeniem treści na stanowisku copywritera. Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana pracą bezpośrednio w naszym zespole, sugeruję śledzenie otwartych rekrutacji, gdzie opisany jest zakres obowiązków lub przesyłanie CV bezpośrednio na adres mailowy podany w sekcji kontaktowej na oficjalnej stronie firmy.

Anka

Liczba zleceń drastycznie spadła w ciągu ostatnich miesięcy, u wszystkich. A stawka jest śmieszna, od lat taka sama. Takie małe dopowiedzenie.

Często poruszacie temat zleceń, że jest ich coraz mniej, co wtedy z ludźmi? Przekłada się to na rotację w firmie? Wpadłem na ogłoszenie dodane 2 lata temu dla Młodszego specjalisty ds. obsługi klienta w agencji reklamowej. Praca zdalna po okresie wdrożenia. Podczas okresu wdrożenia pracować trzeba z biura? Jaki to okres, standardowe 3 msc? Mimo braku otwartej rekrutacji podeślę swoje CV. Kiedyś płacili 2500 zł netto podstawy, dokładnie 2 lata temu, a teraz?

Graphic Designer

Plan rekrutacji wyglądał na przemyślany. Krótka rozmowa, zadanie testowe, długa rozmowa. Moje przeszłe i obecne doświadczenie dosyć mocno pokrywało się z obowiązkami, tym bardziej zdziwiło mnie szybkie ucięcie tematu bez podania przyczyny/odpowiedzi. Na ogół mam ręce pełne roboty, więc nie mam doświadczenia w uczęszczaniu na rozmowy rekrutacyjne, aczkolwiek nie ma się co przejmować, bo podobno tak to dzisiaj wygląda ¯\_(ツ)_/¯ Sama firma wydaje się być ciekawa, widać ile jest fajnych rzeczy do zrobienia. Powodzenia dla kandydatów z 2 etapu.

Opowiedzieć o sobie i swoich umiejętnościach, od kiedy jest się dostępnym, oraz jakie ma się oczekiwania finansowe.

Katowice
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.

Z miesiąca na miesiąc coraz mniej zleceń. @Pracodawca jak wygląda sytuacja? Czy klienci odeszli, przerzucili się na Chat?

Alicja

Też chciałabym wiedzieć, zleceń jest naprawdę mało...

Ayo
@Alicja

To o ile ta ilość zleceń się zmniejszyła? Były przez to jakieś redukcje jeśli chodzi o zespół copywriterów? No i czy chociaż wypłacają wszystko terminowo?

Olga

Pracodawca nie odpowiada nawet na maile. Mają gdzieś klepaczy tekstów.

Justyna

Ilość zleceń uzależniona jest od ilości zamówień klientów. Jeśli chodzi o Chat i wszelkie generowane treści - trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale zaznaczę, że mamy wielu klientów, którzy nadal cenią sobie treści pisane przez ludzi ze względu na ich jakość, spersonalizowanie i oryginalność. Nie jesteśmy w stanie zapewnić konkretnej ilości zleceń, ale chcę zaznaczyć, że rynek copywritingu jest zmienny i podlega wpływom wielu czynników zewnętrznych. Dlatego ilość zleceń może wahać się w czasie.

Aśka
@Justyna

Kiedy podniesiecie stawkę? Od lat jest taka zmienia, natomiast realia się zmieniają. Skoro klienci doceniają teksty pisane przez człowieka, to stawka powinna być adekwatna.

Ellie
@Justyna

No, to kiedy podniesiecie stawkę? Inflacja nie ominęła także copy, komputer jest zasilany prądem. Naprawdę mizerna ta stawka, biorąc pod uwagę liczbę zleceń w ostatnim czasie. Macie wymagania co do jakości, to zapewnijcie godną stawkę.

@Ellie

No stawkę poznałem, dzięki temu, że ją tu gdzieś podano. Zdaje się, że było to 9 zł / 1000 zzs. Napiszesz, czy to kwota już netto i wyjaśnij proszę, jakie mają w tej firmie wymagania wobec piszących?

Zuzu

Kiepsko to wygląda. Zleceń coraz mniej. Chyba trzeba się zawijać z branży...

LoonaXYZ

Październik 2023. Czy nadal są tu tak liche zarobki (max. 9 zł/1000 zzs) jak kiedyś?

@LoonaXYZ

Niestety tak. Piszą elaboraty w mailach, jak bardzo zależy klientom na treściach, tworzonych przez człowieka, ale stawka od lat ta sama.

LoonaXYZ
@Ana

Ooo, ciekawe. Stawka ta sama od lat? Myślałam, że podczas szalejącej inflacji choć trochę się zmieniła. A jak z liczbą zleceń? Ponoć bardzo spadły? Ile się dostaje, powiedzmy, na tydzień?

@LoonaXYZ

No niestety nie, żadnej podwyżki. Zleceń coraz mniej, z każdym miesiącem gorzej. W tym tygodniu dostałam 5 zleceń na 2500 zzs, tak że lipa straszna.

Ana

Ta stawka to nie przystaje do dzisiejszych czasów. Chyba że mam klepać powtarzalne teksty z pomocą AI? Mało zleceń, stawka śmieszna, nawet na prąd nie zarobisz.

@Ana

A można używać AI w tej pracy? I ile było ostatnio zleceń, ile miesięcznie można tu wyciągnąć?

Zbigniew

Bardzo kiepsko przędzie ta agencja. Raptem 1 zlecenie dziennie albo i wcale. Stawka żenująca (9 zł).

W Linkhouse stawki wynagrodzeń są podawane przed rozpoczęciem współpracy. Przyznawana jest również premia za terminowość. Dodatkowo jest szansa na inne, lepiej płatne teksty poza platformą oraz zlecenia premium w zdecydowanie wyższej stawce, natomiast tylko najlepsi copywriterzy mogą liczyć na te zlecenia. Po licznych rozmowach wiem, że stawki wynagrodzeń standardowych zleceń mogą ulec zmianie.

LOL

Wcale nie są lepiej płatne na tle cen rynkowych.

Aśka

Jakieś 3 lata temu miałam zlecenia poza platformą, dodatkowe, ale nie były lepiej płatne.

xxx

A co to znaczy „najlepsi”? Od 2018 współpracuję z LH i ani razu nie miałam żadnych uwag do tekstów, dostarczam je terminowo. Mimo to nikt nie zaproponował mi dodatkowych zleceń.

Lila

Stawki żenujące. Bardzo ciężki kontakt. Nawet nie udało mi się odrzucić tej wspaniałomyślnej oferty, bo pani z BOK po prostu przestała się odzywać.

Maj

W LH pracuje kilka miesięcy i mówiąc szczerze - przyjemna atmosfera, serdeczni i pomocni ludzie, jest co robić. Wiadomo, bywa lepiej i gorzej, ale jak wszędzie. Szkolenia są, integracje tez - nie narzekam :D

Przy dobrych wiatrach 1 zlecenie na dzień. Też tak macie czy tylko u mnie taka lipa?

Mało zleceń, niska stawka.

Inga
@Ania

Na ile zleceń w skali miesiąca można liczyć? No i jaka stawka dokładnie? Będę wdzięczna za informację

@Inga

Stawka to 9 zł za 1000 zzs. Nie wiem dlaczego ten komentarz jest usuwany, to chyba nie jest tajna informacja? Chociaż fakt, że trochę wstyd taką proponować.

@Inga

Połowę mniej zleceń niż kilka miesięcy temu. Marny zarobek.

Aleksandra

Bardzo mało zleceń. Stawka za niska. Odradzam współpracę.

@Aleksandra

Cześć, o jakim stanowisku mowa?? Powiedz proszę, bo nie wiem, czy o tym samym myślimy. No i jeśli to nie problem, to chciałabym dokładniej wiedzieć, jak płacą. Chyba że to tajemnica zawodowa? A jest jakaś podstawa czy żyje się z prowizji? Nie pasowałoby mi to szczerze raczej.

Aleksandra

Mowa o stanowisku copywritera. Płacą ci za teksty, które napisałaś. Zlecenie dotyczą tekstów o objętości: 2500, 3500 i 5000 zzs. Stawka to 9 zł za 1000 zzs. Ile napiszesz, tyle zarobisz, ale z ilością zleceń szału nie ma.

Ludwik

Pytanie do copy: ile zarabiacie w skali miesiąca?

Anabelle
@Ludwik

Kiedyś 2500 zł na rękę miesięcznie. Ostatni miesiąc o 1000 mniej.

Weronika
@Anabelle

Skąd taka różnica? Jest mniej zleceń czy stawki spadły? W ogóle to na jakiej umowie jest praca? To jest jakaś forma zlecenia czy b2b? Wszystko można robić zdalnie?

Anabelle
@Weronika

Jest mniej zleceń, co oczywiście nie jest winą agencji. Wiadomo, co się dzieje na rynku w związku z rozwojem AI.

Ai
@Anabelle

Tak spada jakość tekstów, cierpią wydawcy zleceniodawcy. Wydawcy bo na ich serwisach londują niskiej jakości teksty (tracą na widoczności) Zleceniodowacy bo mają linki z niskiej jakości serwisów (patrz punkt wyżej) i kolo się zapętla

Weronika
@Ai

Za takie pieniądze to ciężko żyć. Komu przydzielane są zlecenia w pierwszej kolejności? To jest jakoś losowane czy przyporządkowują do pracownika dany tekst?

Liliana
@Weronika

Tekst jest przyporządkowany do pracownika, ale nie wiem, jakim kluczem przydzielają teksty. Kiedyś miałam nawet po 10 tekstów na dzień, a teraz raptem 1-2 albo żadnego. Jest totalna kaplica.

Ilona
@Liliana

Dokładnie, liczba zleceń dramatycznie spadła. Nie da się już zarobić. Chyba nadeszła pora, aby uciekać z branży, bo lepiej nie będzie... Widzę dużo głosów o małej liczbie zleceń. Czy @Pracodawca może się wypowiedzieć na ten temat?

@Liliana

A czy ktoś pracuje tu kilka lat to może liczyć na stałą pensje i do tego prowizję? Nowi pracownicy mają tyle samo zleceń co tacy z większym stażem? Można negocjować stawkę od jednego zlecenia?

Liliana

Nie ma stałej pensji. Zarobisz tyle, ile napiszesz tekstów. Stawka za 1000 zzs to 9 zł i pozostaje niezmienna.

wilk
@Ludwik

grosze i jeszcze pretencje jak się cos przeocy spóźni z terminem, zapiernicza się cały dzien a ledwo starcza na jedzenie.

@Ludwik

Ostatnio to jakiś 1000 zł po odliczeniu podatku. Gra niewarta świeczki.

Edyta

Niska stawka mimo wymagań, mało zleceń.

Zacznijcie płacić godne pieniądze, bo liczba zleceń bardzo spadła i zarobek jest marny. Stawka od lat taka sama. Podkreślacie, że zależy wam na treściach, pisanych przez człowieka, to pomyślcie o pracownikach, którzy piszą wam teksty.

wilk

Wywalone mają. Linki w postach też, ciagle poprawki, zmieniaj miejsca, mimo ze działasz na tych materiałach które dostarczyli, zenada.

Anka
@wilk

Masz całkowitą rację! Ja miałam inną sytuację. Dość wymagający temat, a wskazówek co do tekstu zero. Oczywiście później informacja od klienta, że miało być zawarte to, to i tamto w tekście, a w ogóle trzeba tekst rozbudować. Kurczę, stawka 9 zł naprawdę nie zachęca do pogłębionego researchu i ślęczenia nad jednym tekstem cały dzień, a tym bardziej że czas realizacji jest ograniczony. Za tę stawkę mogę dostarczyć poprawny tekst, napisany na bazie dostarczonych materiałów i informacji. A tu wymagania klientów rosną (oczywiście nie dziwię się), ale szkoda, że za tym nie idzie wyższa stawka.

Aneta

Mało zleceń, niska stawka względem wymagań. Nie polecam.

Irmina

Coraz gorzej. Stawka od lat ta sama.

Zostaw merytoryczną opinię o Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K. - Katowice

• Jak się pracuje w Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K.?

Zobacz opinie na temat firmy Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 70, z czego 24 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K.?

Kandydaci do pracy w Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K.
2.9/5 Na podstawie 52 ocen.

Linkhouse Grupa KBR Sp. z o.o. Sp.K.