counter
2 107 69 5 1
Daniel Nowy wpis

Powiedzcie czy projekty gier jakie dostajecie do stworzenia są ciekawe, czy może jest możliwość wymyślania własnych autorskich projektów i ich realizowania?

Susi Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja
@Daniel

Prezes zamknął firmę po zrealizowaniu projektu opartego o swoją książkę.

Ken Nowy wpis

(usunięte przez administratora) Po niespecjalnie udanej premierze gry (kiedy pracowaliśmy cały czas nad poprawkami do niej, pomagaliśmy przy portowaniu na konsole i nad nowym projektem) 9 grudnia szef zwołuje zebranie, na którym stwierdza, że za cały listopad nam nie zapłaci do 10 grudnia, bo nie ma pieniędzy. Zaczyna zrzucać winę na okoliczności zewnętrzne i zapewniać, że w najgorszym wariancie, wszystkie należności zostaną spłacone w ciągu 2 tygodniu oraz, że w ciągu tygodnia dotrze do wszystkich połowa wynagrodzenia. Obie powyższe obietnice nie zostały spełnione i kolejne złote słowa o dorbnych opóźnieniach, że wszystko będzie dobrze, że znów za dzień, tydzień będzie wszystko wyrównwane trwały w sumie do końca lutego. Poważna komunikacja oficjalna nie istniała - wszelkie wartościowe informacje zdobywało się drogą plotek. Nikt też nie dostał informacji o zamknięciu firmy pod koniec lutego. Koniec końców: wypłata za listopad do niektórych dotarła w trzech ratach, do niektórych tylko w wysokości 50% w dwóch ratach. Wypłat za następne miesiące nie było - jest to szczególnie uciążliwe dla osób, które akurat były najufniejsze i zostały w firmie dłużej. Poza tym sam jeszcze nie dostałem PIT za czas pracy w firmie i dociekają do mnie plotki, że mogę go w ogóle nie dostać.

Tak5Nie

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Layopi Games LLC?

TakNie3
dunn0
@Pytanie

A jest tam jakaś umowa w ogóle?

Czarnuch Nowy wpis
@Pytanie

Nie wiem, na dostawałem część na umowę o dzieło a resztę pod stołem. Z tego co mi wiadomo to firma już nie istnieje

Krzysiek

Czy ktos może napisać co dzieję się w firmie? Jak wygląda sytuacja z wynagrodzeniem, projektem?

Biedopi
@Krzysiek

W firmie nic się nie dzieję, bo jest zamknięta. Szef się zmył osoby które przestały przyjeżdżać do firmy bo nie było ich już na to stać (oczywiście po ustaleniu tego z szefem "wrócę jak będzie wyplata ok?" " ok" ) dowiedziały się nagle od osób trzecich, że firma się zamyka, kompy sformatowane, rzeczy prywatne z biurek w koszu, wszystkie informacje oczywiście po fakcie. Większość osób dalej ma karty do biura bo przecież nikt się nie zainteresował żeby upomnieć się o ich zwrot, szef po miesiącach kłamania i mówieniu każdej osobie innej rzeczy, od "już zaraz będzie pożyczka z banku która utrzyma studio przez 3 lata", "już mam inwestora która nam utrzyma studio, zaraz będą pieniądze"," 1C wypłaca w za sprzedaż gry w piątki ale od trzech tygodni nie mogę się doprosić o przelew od nich", do "Ja nic nie mówiłem o żadnym banku, jaka pożyczka kto Ci to mówił?". Stwierdził, ze radźcie sobie sami to nie moja wina, że gra nie wyszła, ja od początku mówiłem, że po premierze to już wszystkie pieniądze będą ze sprzedaży. Oczywiście nic takiego nigdy nie było powiedziane. Szanse na odzyskanie zaległych w zależności od osoby 1-3 pensji jest zerowa, bo szef stwierdził, że ogłasza upadłość i jak syndyk przyjdzie i sprzeda sprzęt firmy to nam zapłaci, co jest kolejnym kłamstwem bo większość jak nie wszystkie komputery były wypożyczone firmie przez firmę jego kolegi albo jego własną firmę, można w KRSie sprawdzić ze jest w zarządzie firmy która zajmuje się dystrybucja komputerów. Dodatkowo od września nikt nie dostał umowy ( pliczek z umowami czekał na podpis na jego biurku), co oczywiście zaprzecza jego słowom "na wypłaty byliśmy omówieni ze spółka a nie ze mną" tylko jeśli nie ma umów pisanych, są umowy ustne a na takie umowy "zawieraliśmy" już z nim osobiście. W formie "nie ma umów, mamy pracować dostaniemy pieniądze?" " tak". Podsumowując szef się zmył, umył rączki, bo to nie jego sprawa, że nie był w stanie w grudniu kiedy to zapłacił nam tylko 50% lub wcześniej powiedzieć "słuchajcie, gra się nie sprzedaje nie będę w stanie wam zapłacić,szukajcie pracy" zamiast tego wolał mówić " tak, tak ogarniam inwestorów, pożyczki, przychodźcie do pracy, wszystko ok" nie jestem w stanie uwierzyć, że nie planował ogłoszenia upadłości wcześniej skoro w grudniu już był winien pieniądze osobie sprzątającej u nas w biurze za trzy miesiące dodam, że było to 900 zł łącznie. No cóż najwyraźniej branie odpowiedzialności za własne czyny i słowa wymagana jest niezwykła odwaga i honor, których prezes nie posiadał. Zacytuje na koniec jego słowa które powiedział nam po tym jak dowiedzieliśmy się od niego że na święta dostaniemy tylko 50% pensji - " Wiem, że nikogo to nie obchodzi ale mi też jest ciężko" po czym odjechał Astonem Martinem. Dziękuję za uwagę i do widzenia.

Tak23Nie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

xafier

nie polecam właściciela jako pracodawcy pana Pawła L. nie płaci, kłamie że zapłaci ale gdy przychodzi termin to coś tam ściemnia. w taki sposób prowadzi biznes w oparciu o nie swoje pieniądze kłamca i (usunięte przez administratora)

Layopa

Po nieudanym projekcie brak płynności finansowej. Problemy z komunikacją i bardzo słabe zarządzanie doprowadziły do sytuacji że przed świętami pracownicy dowiadują się że nie ma pieniędzy i nie wiadomo jak bedzie wyglądać przyszłość. Pracodawca każe czekać zrzucając odpowiedzialność na czynniki zewnętrzne.

Tak20Nie
Kamila
@Layopa

Takie sytuacje zdarzają się nadzwyczaj często. Należy teraz trzymać kciuki za to, by, mimo nieudanego projektu, firma Layopi Games szybko znów stanęła na nogi. Ale mam nadzieję, że na razie otrzymujecie tam należne wynagrodzenie w terminie?

Layop
@Kamila

Niestety nie, a szef nie jest w stanie powiedziec kiedy bedą pieniądze. Komunikacja z nim jest praktycznie zerowa i mija się z celem. Sporo osob czeka na wypłaty albo chociaż na konkretną odpowiedź kiedy będą, wiecej człowiek dowie się od osób trzecich niż z oficjalnego źródła. Co tydzień ta sama śpiewka, zero profesjonalizmu, kłamstwa i mydlenie oczu.

Sivvy

to ja muszę podziękować za istnienie takiej strony jak gowork. Byłem, widziałem, uprzednio zapoznałem się z komentarzami tutaj. Mogę pokusić się o skonstruowanie kilku wniosków i porównanie ich z tym co tutaj przeczytałem. Samo studio wydało mi się bardzo fajnie stworzone pod względem stanowisk pracy (dotychczas pracowałem na dużo gorszych sprzętach) i generalnie na tym spostrzeżeniu to co dobre się kończy. Do rzeczy: - sama rozmowa o pracę była przeprowadzona w możliwie najbardziej amatorskim stylu, gdzie mnie jako jakiegoś tam specjalistę uderzył brak jakichkolwiek treści merytorycznych, pytań technicznych, tutaj ogromny minus z rozmowy wywnioskowałem, że studio nie ma żadnego ogarniętego project managera/ producenta, nie ma żadnej myśli prowadzenia i zarządzania projektem, gdzie cele i estymacje nie istnieją, nie wspominając o innych dokumentach projektowych - co za tym idzie, brak dokumentacji technologicznej, brak systemu zarządzania przekłada się w mojej ocenie na brak merytorycznej i technicznej wiedzy w zakresie tworzenia gry. Sumując - ocena końcowa jest taka dla mnie, że jest to może dobre miejsce na chwilę żeby sobie przeczekać. Ja szukam czegoś innego, nie mogę niestety polecić tego miejsca profesjonalistom. Powodzenia mimo wszystko

DoSivvy
@Sivvy

Dziękujemy za opinie. Obecnie mamy zestaw dokumentacji projektowej typowej dla dużych projektów, dokumentacje techniczną, mamy realistyczne estymacje i terminy. Powstają one nieprzerwanie w miarę postępów. Naszą decyzją jest niepokazywanie ich osobom na rozmowach kwalifikacyjnych. Cieszy nas, że mimo wszystko życzysz nam powodzenia i postaramy się nie zawieść oczekiwań!

Tak2Nie1

Layopi Fanboy <3
@Sivvy

Stanowiska pracy wyglądają tak, że bez uprzedzenia zabierają Ci kompa i oddają innemu pracownikowi, gdy jesteś na urlopie, bo w Twoim karta graficzna i RAM bardziej pasowały tamtemu drugiemu :D Normalnie, komputer na którym pracujesz, jesteś zalogowany na swoich kontach i masz swoje materiały i osobiste rzeczy. Taka faza.

o rly?
@DoSivvy

"Obecnie mamy zestaw dokumentacji projektowej typowej dla dużych projektów" hmm, dziwne, wychodzi na to, że zestaw kłamstw się nie zmienia, taka wersja była od samego początku

Tak11Nie

@DoSivvy

to chyba od niedawna "macie", jak ja tam pracowalem to nie bylo takowej. do niedawna nie bylo, wiec ciekawe co sie pozmienialo

tb
@Layopi Fanboy <3

zasadniczo ktoś kto trzyma na służbowym sprzęcie prywatne rzeczy musi się liczyć z tym, że to nadal nie jest jego sprzęt.

Tak19Nie
PanWpierdol

Ktoś w maju dostanie (usunięte przez administratora)

żenada panowie...

Karzeł
@PanWpierdol

wara od mojego garnca

anonymous

Hehe, prawdziwy FX'owiec tak? :) A to Twoim zdaniem taki, który potrafi odpalać preset z Houdiniego? to taki, który robi maskę transformacji na twarz noise'em przez 3 tyg ? :D Ten FX'owiec, o którym mowa nie ma żadnych skilli w tej dziedzinie, mało tego... w pracy bywał 2h dziennie na 8h, ciągle papieros/sklep - nie było go przy stanowisku pracy. Dodatkowo, nie wspomnę o jego problemach z narkotykami... Siedział przy kompie jak ryba śnięta :D Weźcie idźcie już stąd. Wrzutką z tym filmikiem okazaliście mega słabość.

NICK
@anonymous

To studio w mojej opinii i wielu innych to katastrofalne nieporozumienie i porażka. Byłem tam na rozmowie i to co widziałem to jakaś katastrofa. Tym ktokolwiek tam zarządza? podczas rozmowy zero szczegółów, ani słowa o merytoryce. Po doświadczeniach z rozmowy - odradzam każdemu!

Tak13Nie1
Zagadka.
@NICK

Na wystawie psów byli spotkali się właściciele wraz ze swoimi pupilami. Wiedząc, że łącznie mieli 62 głowy i 206 nóg, to ilu było właścicieli, a ilu psów?

DelusionOfLayopi
@anonymous

Najzabawniejsze jest, to że pisze to typek którego wiecznie nie było przy kompie, jak wychodzi z pracy to grafika go już nie intersuje, na sieci nie istnieje ani jedna jego prywatna praca, i sądząc po ciepłolubności siedzenia w wygodnej firemce nie sądzę by sam odszedł z poprzedniej i jednynej (sic!) pracy w jego karierze. Cienka ta herbatka, może prądu trochę ?

Tak15Nie1

Chwalisz się czy żalisz?
@anonymous

Jeżeli było tak, jak mówisz, to trochę smutne, że znarkotyzowany człowiek, który siedział 2h dziennie przy kompie nadal MIAŻDŻYŁ tych samozwańczych pseudoartystów. Na koniec dnia(usunięte przez administratora)to kogo boli, kto ile i w jakim stanie pracuje, jeżeli wyniki pracy mówią same za siebie. Jak tacy mocni w gębie jesteście, to dawajcie pokażcie wyniki pracy. Czekamy na gameplay z wypiekami na twarzy :)

Tak14Nie

Przemek
@Zagadka.

21 właścicieli i 41 psów

kik

Pan Mirosław prosi aby pracodwaca wypowiedział się sam o sobie ? xD

kik
@kik

Pan Mirosław kasuje swoje posty i zmienia nick na anonim ? xD

o rly?

"Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać." Gratuluję prowadzenia wiarygodnego i rzetelnego serwisu. Stronniczość, bo ze spółką można się dogadać...

kek
@kik

No co, rozmyślił się chłopak. Jednak nie jest Mirkiem tylko Anonem

Adam

Czy firma normalnie funkcjonuje?

Pracodawca

@Adam

Oczywiście, że tak :)

Wiktor

Zastanawiająca jest ta cisza na forum.

Tak6Nie

Zenek

Czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

Mirosław

@Whiskas Na forum http://GoWork.pl rozmawiamy na temat warunków pracy w firmie Layopi Games. Nie opisujemy w tym miejscu prywatnych zachowań pracowników oraz ich spraw osobistych. @Jestem robotem Twoja wypowiedź jest pozytywna, ale jest zarazem bardzo krótka. Czy możesz napisać, co najbardziej podoba Ci się w pracy dla firmy Layopi? Czy projekty, które realizuje firma są wymagające?

Jestem robotem

Fajna firma, brałbym!

Mirosław

@anonymous Na jakim stanowisku pracujesz w firmie Layopi Games? Czy może jesteś jej byłym pracownikiem? Twoje zdanie na temat tej firmy nie jest jednoznacznie, inni użytkownicy chcieliby poznać Twoją opinię. Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej, czy udało Ci się rozwiązać wszystkie zadania rekrutacyjne?

Kek
@Mirosław

Słyszałem na mieście, że komuś urwali trochę chajsu za nic nie robienie ;) hłe hłe

Tak11Nie

Babka ztulejka
@Kek

Tez tak slyszalem. Ale spokojnie spokojnie. Jeszcze “zarobi” :D niedlugo

Kek2

A co to w ogóle są te layopi ?

Mirosław

@NICK Rozwiń proszę swoją krytyczną wypowiedź na temat firmy Layopi Games. Dlaczego określiłeś to słowem katastrofa? Czy możesz napisać coś więcej o tym jak wygląda biuro i jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna? Dlaczego nie zdecydowałeś się związać z tą firmą? @Sivvy a czemu podziękujesz firmie http://Gowork.pl W czym przeszkadza Ci portal? Pozostałym użytkownikom przypominam, że forum http://GoWork.pl służy wymianie poglądów i opinii dotyczących pracodawcy, a nie prywatnych spraw pracowników. Wpisy niemerytoryczne, które nie odnoszą się do pracodawcy będą usuwane.

jakby cos
@Mirosław

te podziekowania to nie byla ironia

Hahahahahahahahaahahah
@jakby cos

Zaraz umrę ze śmiechu :D CO CI ZROBIŁ GOWORK??? Hahahahhaahhahaha.

Tak6Nie

@Mirosław

hahahahaha no z wypowiedzi Sivvy wywnioskowalem, ze koles zapoznal sie z opiniami i je zweryfikowal xD ale widac Mirosław nie zrozumiał xD

Artur Marcin Szymczak

Zjarany nie zjarany swoja robote zrobilem z wynikiem zadowalajacym :).. ktora do dzisiaj wykorzystujecie na stronie :) To "Rzeczy" zrobione przeze mnie i jednego artyste w 2016 roku. Na waszym tle to w ogole kozak nad kozaki i wiem ,ze do takiej jakosci nie dobijecie. Mialem okazje zobaczyc pare dni temu jak wyglada status cutscen , oswietlenia , dialogow po tym jak juz Nas nie bylo. I bede bil brawa jesli sprzedacie 10 kopii tego czegos :) okrutnie widac ze nie macie bladego pojecia o tym co robicie i jedynie ciagniecie kase od goscia ktory chyba nie zdaje sobie z tego sprawy. Tyle ode mnie. Szkoda mi czasu na przepychanki w internetach. Na zamknietych forach szargacie moim nazwiskiem, ale zaden nie jest na tyle odwazny zeby sie tu podpisac. UP Yours! Czekam na premiere CZEGOKOLWIEK :)

Tak22Nie

Szymczor

IDZIESZ SMOOOLIĆ? O.o

Gietus
@Szymczor

Idem i smolem od rana. yolo

Gietekowski
@Szymczor

Czekaj, tylko rzuce dwoma haslami z ksiazki. Przywiesniacze jak na mnie przystalo. Zrzuce klasycznie robote na wszystkich i jestem znowu wolny przez nastepny tydzien.... aaa nie przepraszam... na urlopie znowu jestem i zachlewam paue jak codzien.

Szymczak Artur

Mowi sie SMALIC!

zzzzz

Miałem nieprzyjemność pracować tam przez jakiś czas, (usunięte przez administratora) prezes, który tylko topi hajs w czymś na czym się nie zna, i cg sup z przejaranym łbem (x Ogólny burdel i kompletny brak zarządzania.

Tak17Nie

cg sup z przejaranym lbem
@zzzzz

Przepraszam ,ze nie pasowalo mi picie z Wami w krzakach o godzinie 10 rano.

Tak14Nie

anonymous
@cg sup z przejaranym lbem

za to byłeś już zjarany o 7 rano.

cg sup z przejaranym lbem
@anonymous

Poczekaj! Bo nadymione tu tak , ze nie widze komentarzy..

https://www.youtube.com/watch?v=3qukBkM9kos !

Nick

Z tego co mi wiadomo, to nikt z grafikow ktorzy pracowali w tym dziwnym miejscu, nie zostal z zadnej pracy zwolniony. Klamczuszku

@Nick

CDP, PI, Juice i masa innych, elo

Pershing_GameDevu

Ale wszyscy macie ból (usunięte przez administratora) śmiechu warte ;)

@Pershing_GameDevu

Spojrz na projekt. I powiedz kogo bedzie bolec za jakis czas :)

Smak_Pełen_Cydru

Merytorycznie polecam https://img3.dmty.pl//uploads/201306/1370885065_lmbnhy_600.jpg

merytoryczniej
@Smak_Pełen_Cydru

PogromcaZielarzy
@Smak_Pełen_Cydru

merytorycznie to trzeba było wykonywać pracę w tej firmie a nie bawić się teraz w hiporytę.

Robo
@PogromcaZielarzy

Merytorycznie to tam nie było przede wszystkim producenta, który by trzymał z pyski towarzystwo. Boss, który o kierownictwie i produkcji wie tyle co ja o chemii molekularnej. (przynajmniej w 2017 roku do czasu jak tam robiłem to wyglądało to bardziej jak towarzystwo, które się dobrze bawi a nic nie robi). Nie polecam nigdy nikomu. Koleś supervisor/3D gen. wie tyle o filmie co mój brat chodzący do podstawówki o astronomii, zero wiedzy na temat kadrowania, ujęć, zebrał wokół siebie kółeczko adoratorów, którzy swoją wiedzę biorą bodaj z jutjuba. Już nie wspomnę o niejasnej strukturze finansowania, braku jakimkolwiek systemie zarządzania projektami. Żałuje straconego czasu i nerwów w 2017 i oby kolejny był lepszy.

Tak12Nie

Owca

Pomyśleć, że firma zapowiadała się świetnie. Świetny producent, który ratował wszelkie nieudolności a potem, równia pochyła. Nie polecam absolutnie nikomu tej firmy. Niekompetencja goni niekompetencje

merytoryczniej

Pablo Lesscobar

Pracodawca to tylko businessman-wannabe. Brak partykularnej wiedzy i doświadczenia czy choćby odrobiny logicznego myślenia do prowadzenia tego typu firmy. Słabe stawki albo bezsensowny jego podział na pracowników, nieadekwatny do jakości i ilości pracy indywidualnych pracowników. Brak obiecanych podwyżek. Inny pakiet kłamstw dla każdego pracownika. Brak game designera i art directora, którzy mają pojęcie o współczesnych projektach, grach, filmach i animacjach. Zabieranie sprzętu i softu pracownikom pod ich nieobecność. Projekt, który jest zaledwie embrionalnej fazie bycia wannabe współczesych gier action adventure. Brak pipeline'u. Brak pipeline'u. BRAK PIPELINE'U. Leadzi, którzy nie wiedzą co należy do ich obowiązków, co wynika z ich braku wiedzy i kompetencji potrzebnych do funkcjonowania na danym stanowisku. Artyści na outsource nie dostają pieniędzy za wykonaną, zaakceptowaną i wykorzystaną pracę, w czasie, gdy pracodawca przestaje odpisywac na maila MIESIĄCAMI. Nie pozdrawiam :)

Tak27Nie

Worker

Po prostu nie polecam a nawet odradzam. Bez pozdrowień, były pracownik.

Tak25Nie

Zostaw opinię o Layopi Games LLC - Warszawa

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Layopi Games LLC
2/5 Na podstawie 107 ocen.