Opinie o Aelia Gdańsk w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Aelia Gdańsk. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Aelia Gdańsk o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aelia Gdańsk w Gdańsk

Czy w Aelia Gdańsk poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

xyz Nowy wpis

poza regularną wypłatą wypłacana jest co miesiąc premia. z tym, ze na premie składają sie 3 części: tajemniczy klient, konwersja/średni koszyk (to sie często zmienia tak jak wawie wygodniej) i budżet. najważniejszy jest tajemniczy klient. jeśli zostanie zawalony to z premii zostają śmieszne grosze. i to na 3 mce bo wyniki tajemniczego obowiązują przez 3 mce. jesli w ciągu miesiąca zdarzy ci sie zachorować i pójść na l4 to tez można sie pożegnać z premia. bez względu czy l4 trwało 2 dni czy 2 tygodnie - z premii ucinają 80%.

szuidakra Nowy wpis

typowe korpo - jesteś numerkiem w papierach w Warszawie - praca jak praca, są firmy gorsze są firmy lepsze. Jak na Gdański rynek mocno średnio tam jest.

Ile jest zmian w Aelia Gdańsk?

xD

zależy jaki dział, ale chyba nawet 6 zmian w systemie ciągłym xD

Dorota Nowy wpis
@xD

6? a godzinowo jak to jest rozłożone w takim razie? Ile mają tu wszystkich działów i jakie?

Co jaki okres czasu w Aelia Gdańsk można ubiegać się o podwyżkę?

możesz co miesiąc ale nic nie wskórasz

Hejo

Po trzech miesiącach masz pierwszą podwyżkę

Prank

Jaka podwyżka! Na słowo podwyżka to pan dyrektor dostaje skrętu kiszek. Nawet jak jesteś wybitną jednostką to szanse są marne bo zawsze się kota ogonem odwróci i po rozmowie. Szkoda tych pracowników którzy naprawdę się starają! Dlatego taka ROTACJA! Ja się zastanawiam czy jest ktoś w Gdańsku kto nie pracował w Aeli?

Pranku
@Prank

Jakoś chyba masz słabą pamięć... jeżeli pracujesz na umowę o prace to każdy po Okresie próbnym otrzymuje podwyżkę i tak z każdym następnym przedłużeniem umowy No ale jak się woli pracować na zlecenie, dzwonić z dnia na dzień ze nie przyjdzie bo było się na imprezie i zostawić resztę kolegów w potrzebie to czego oczekiwać...

Roksi
@Prank

Dopisz, że na start jest minimalna krajowa (3 010 brutto) a podwyżka po 3 miesiącach to jest kpiną. Po wyrobieniu planu miesięcznego można liczyć na niewiele więcej niż jest w Lidlu na kasie ( na start 3 750 brutto). dosłownie - niewiele więcej. Każdy kto ma odrobinę szacunku do siebie będzie omijał to miejsce pełne "menadżerów" z przypadku którzy tam siedzą po znajomości . Jak nie masz popychaczy w centrali to zapomnij o tak szeroko głoszonej ścieżce kariery ;-) Musisz być znajomym, sąsiadem, bratankiem, kolegą lub mieć wrodzony talent donosicielstwa na wszystko i wszystkich.

Roksi
@Pranku

Czy nadal działa system ucinania 50% premii miesięczne wyrobionej ze sprzedaży/targetu za choć by 1 dzień na L4 a każdy kolejny dzień jest to równia pochyła przy wypłacie? Zapomniałeś/aś dodać ze umowy są na czas określony co ma pewnie motywować jeszcze bardziej pracownika :-) - 3 miesiące(próbne bez premii) - 12 miesięcy - 12 miesięcy - ........... i te podwyżki są tzw. inflacyjne w śmiesznych kwotach. Pozdrowiła bym ale nie chcę

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Aelia Gdańsk? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Specjalista ds. Rachunkowości (praca zdalna)
Speedxceo Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
anna

Jeden grubas (chyba pracownik) kilka tygodni temu w okularach kręcił się po sklepie i tarasował mi drogę, do tego czuć było z jego ust alkohol

Niestety koneser zamknięty?

Niestety koneser zamknięty?

czy koneser w końcu otwarty?

?

Koneser
@czy koneser w końcu otwarty?

Nie jest otwarty, ale ten sam asortyment, w tych samych cenach znajduje się na głównym sklepie po kontroli bezpieczeństwa

te same ceny?
@Koneser

czyli drogo?

zauwazylam
@Koneser

ale nie ma indywidualnego podejścia do klienta, po co coś kupować tam, mogę iść do marketu jeśli mam ochotę na masówke...

anna

nie szanują pracownika, pieniądze słabe, nie ma premii a jak była, to za jeden dzien chorobowego ucinali, oczywiście najlepiej choroby przynosić do pracy...

@anna

wszyscy fajni ludzie z kadry kierowniczej już odeszli z tego sklepu, smutno bez nich

@anna

Dlaczego odeszli, wiesz coś na ten temat? Co było przyczyną tych zmian w firmie? Może jako osoba znająca Aelia Gdańsk powiesz mi też na jakie wynagrodzenia można tu liczyć? Ciekawią mnie te kwestie i mam nadzieję że niedługo mi odpowiesz.

lpg

koneser był znowu zamknięty...niestety, mało ludzi na sklepie i na zabawkach bardzo mały asortyment

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Aelia Gdańsk?

Odpowiedź

Mają, z tym, że wątpię aby firma w najbliższym czasie będzie kogokolwiek zatrudniać

Lucy

Otwarte od pierwszego do ostatniego lotu, jest godzina 19 a sklep zamknięty. Cofnac się nie można, napewno już nie zrobię zakupów w tym sklepie. Nie będę ryzykować..

@Lucy

Można się cofnąć, wystarczy otworzyć oczy gdy się jest na terminalu, gdy sklep jest zamknięty jest otwarte boczne wyjście, wystarczy spytać obsługę na lotnisku

Magda

@Cantrell9 a na jakiej umowie? Jeśli o prace to przysługuje

Cantrell9
@Magda

Przez agencje niestety. Pozdr.

Xxx
@Cantrell9

A co to za różnica na jakiej umowie. Pracowałeś to dostajesz pieniądze za przepracowane godziny. No chyba, że Ci pasuje że pracowałeś za darmo...

Jakie wartości są cenione w Aelia Gdańsk?

Cantrell9

Czy w dobie kryzysu epidemiologicznego firma Aeliazachowuje umowy z pracownikami, czy rozwiązuje w trybie natychmiastowym? Kierownik powiedzial mi, że za przepracowane w marcu 2 tygodnie dostanę zero zlotych. Koszmar

W

Pracowałam w Aelii w wakacje. Jestem bardzo zadowolona z zarobków (umowa zlecenie) i dodatkowych benefitów; dużo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami (np. perfumy o wartości około 300-400 zł). Atmosfera bardzo przyjemna, tylko trzeba się dostosować do środowiska i znaleźć swoje miejsce. :) Prawdą jest to, że lotnisko funkcjonuje 24h/dobę 7 dni w tygodniu, więc zmiany poranne (od 4:30) czy do późnych godzin (np. do 23) mogą być męczące. Jednak pracodawca stara się to wynagrodzić poprzez umożliwienie dojazdów do pracy lub "podwózkę' do domu poprzez taksówkę (opłacaną przez Aelię) lub możliwość otrzymania karty parkingowej. :) Szczerze mówiąc, uwielbiałam tę pracę! Czułam się bardzo dobrze, wystarczy znaleźć swoje miejsce w szeregu i nie wywyższać się ponad swoje stanowisko ;)

IQ-10
@W

Teoria raczej pod publikę niż na realne życie! Praca dla przedsiębiorcy ma taki wymiar, że ma mu się zgadzać kasa! Taka Matematyka dla opornych studentów ekonomii. Do pracy się nie chodzi po to by za darmo jechać Taxi o 4.00 czy dostać Mydełko. Normalni ludzi maja domy i rodziny i utrzymanie ich polega na tym samym co wspaniały umysł przedsiębiorcy czyli ma się zgadzać kasa w domowym budżecie. Proste jak budowa cepa a jakie trudne dla innych !!!

Ewelina

Można wiązać przyszłość z pracą w Aelia na lotnisku? Czy to bardziej praca dorywcza, sezonowa? Jak doradzicie?

Weronika

tak

Witam. Podzielę się z wami moimi odczuciami związanymi z pracą w Aelii na stanowisku '' Magazynier'' czemu w '' bo nie jest to praca typowo magazynowa... Nie będę się zagłębiał w strukturę magazynu że nie istnieje tam pojęcie index a cały towar rozkładany jest na pamięć i musisz wykuć co gdzie leży, ogólny nieład, magazyn wysokości 3m także wasze papiery na widlaki możecie wsadzić w buty będziecie wyżsi, papiery te przydają się tylko do jeżdżenia elektrykiem ... Praca magazyniera nie opiera się tylko na pracach magazynowych lecz na pracy na samym sklepie (także pomoc, doradzanie klientowi) czyli przygotowaniu towaru na magazynie, dostarczenie go na sklep i jego rozłożeniu na regały, układanie (fejsowanie) może brzmi banalnie i wydaje się lekką pracą ale tak nie jest. Wspomnę tylko że pracuje się w obuwiu ochronnym krytym cała stopę, grubych spodniach i koszulce która nie przepuszcza powietrza a na sklepie nie ma klimatyzacji czyli nie muszę pisać jak się wygląda po rozłożeniu towaru... tak pot po dup!e płynie. Do obowiązków magazyniera należy także sprzątanie śmieci że sklepów (jest ich kilka) kartonów i śmieci komunalnych itd itd. Średnia kilometrów mierzona krokomierzem to 16-18 kilometrów jeżeli jesteś otyły zapraszam na darmowy fitness i jeszcze Ci za to zapłacą... No i co do zarobków są to śmieszne pieniądze 2300 na rękę, podwyżki inflacyjne xD , premia 50% zabierania za 1 dzień nieobecności w pracy, także o sraczcce zapomnij. Premia uzależniona od sprzedaży sklepu a nie od ilości towaru który przerzucisz na magazynie, a i najważniejsze praca 365 dni w roku zmiany 7:00-15:15 i 10:45-19:00 kierownik ustawia grafik, można dać swoje propozycje grafikowe ale czy to coś zmienia? Karuzela, karuzela Świątek piątek czy niedziela. Co do atmosfery panującej w pracy jest spoko można się pośmiać, naprawdę zgrana ekipa pomagająca sobie i życzliwa :) Mógłbym rozwinąć jeszcze wiele wątków ale szkoda czasu na zagłębianie się w temat. Trochę opisałem bez ładu i składu ale chyba każdy wyciągnie z mojej opinii to co najważniejsze. Pozdrawiam ekipę z magazynu....

horror. pracowałem tam parę miesięcy ....1500 na rękę, kłamią na rozmowie kwalifikacyjnej ,że zarobki 3400brutto plus 600zł premii , a rzeczywistość jest taka,że dostaniesz max 200 zł . nieobecność w pracy 1 dzień tracisz 50% premia ... osoby prowadzące zmianę to jaką porażka , poniżaja Cię , nie obędzie się również od wyzwisk. Kierowcy nic sobie z tego nie robią, mówią nie podoba się to się zwolnij. Zero jakiego kolwiek zrozumienia ,wsparcia. Czytałem wcześniej o sytuacji w Warszawie ,tu jest podobnie. Dramat . nie polecam .

monika
@były pracownik

To prawda.Rozmowy kwalifikcyjne to dopiero teatr.wciskaja takie kity,co nie ma przełozeni na rzeczywistosc.Moi znajomi pracowli w Aelii Gdansk i odeszli ze wzgledu na:zarobki,atmosfere panujaca w aelii gdn,mozliwosci.Praca dobra dla studentow,ktorzy chca sobie dorobic,ale nie ludzi,ktorzy chca zyc. Ogolnie to ta firma to jaks tragi komedia.Lubia osoby homoseksualne.Widac na pierwszy rzut oka.Takie osoby sa wrecz ubostwiane odgornie. Maja ogromna rotcje.kto normlny bedzie robił za tkie pieniiadze i atmosfere? Jednym słowem:masakra

monika

Atmosfera w Gdansku jest tragiczna,siekiere mozna powiesic.Zgadzm sie totlnie,nie ma szacunku wobec prcownika.W firmie panuje podejscie,im jestes wiekszym (usunięte przez administratora) dla pracownikow,tym lepiej. Czynnik,który decyduje odgornie o tzw stanowiskch to bycie chamem,im wieksztm,tym lepiej. Towarzystwo koch plotki.Z igły robi sie widły. Ogolnie to b.słbe srodowisko,dla osob,ktore chc pracowac i nie przychodz tylko wyrobic godzin,ale czegos sie tez nauczyc. Odzywki pomiedzy prcownikami sa ponizej wszelkiej krytyki. Jezeli lubicie piekielne klimty,to wlasnie jest takie miejsce,w ktorym jest jeden dibeł-mezczyzna/Dyrektor,który "ma do dyspozycji" tzw kierownikow i pociag za sznurki. Z reguły kierownik to kojrzy sie z odpowiedzialn funkcja, w aelii funkcja ta nabier innego znaczenia. Jednym słowem nie warto.Słabe srodowisko,chyb,ze lubi sie "takie klimaty".

Robert

@A, napisz proszę jaka panuje atmosfera w firmie? @X, a w jakich godzinach odbywa się praca? Kto jeszcze podzieli się opinią? Czy pracodawca zapewnia umowę o pracę? Rozumiem, że prócz pensji podstawowej można liczyć na premię? Czy jest łatwa do wyrobienia?

M
@Robert

Premia jest zawsze ale dostajesz z miesięcznym opóźnieniem, głupota ale do przeżycia, atmosfera zależy do jakiego działu trafisz, jest w porządku, zespół młody, idzie się na spokojnie dogadać, lotnisko jest czynne cała dobę wiec nie ma co się dziwić ze sklep przejściowy także musi być otwarty cały czas...

Mango
@Robert

Odnosnie wynagrodzen - na umowie probnej koledze aelia zrobila przelewy na 1760 zl, 120 zl i 86 zl uzaniowa premia. Jesli o trzeciej w nocy lubisz sie zrywac do pracy, a szalony grafik jest Ci na reke - aelia jest dla Ciebie.

Xxxx
@Mango

To wszystko zależy od miesiąca i od działu na jakim pracujesz. Co zresztą wydaje się logiczne, że w sklepie premia jest uzależniona od tego czy wyrabiasz budżet czy nie. Oczywiście jak jesteś na l4 to ci obcinają premię. Ale premia może być od 300 zł do 500zł.

Lepiej płatna praca niż na mieście. Nie przemęczysz się bo jak nie ma lotów to w sumie masz czas na kawę, papierosa, wtedy każą chodzić ci po sklepie i robisz jakies porządki. Z każdym jesteś w stanie się dogadać. Prośby grafikowe spełniane, zgadzają się na zamianki. Ciężko jest się przestawić na różne zmiany. Możesz mieć jednego dnia na 4:30 drugiego na 14:45. Są taksówki na pierwszą zmianę i ostatnią, jak nie masz auta. Jak masz auto to masz za darmo parking przed terminalem. Fajna atmosfera z ludźmi z sali. Gorzej z kierownikami ale ujdzie. Nie dotyczy to wszytkich kierowników. Ale są niektórzy z którymi nic nie załatwisz. Polecam jeżeli jesteś ogarnięty. Jeśli nie to nie dasz sobie rady. Moje sugestie dla Aelia Gdańsk: Kierownicy niech nie uważają się na idealnych, bo nie są. Lubię atmosferę w Aelia Gdańsk za: Kontakt z innymi pracownikami.

Zostaw merytoryczną opinię o Aelia Gdańsk - Gdańsk

• Jak się pracuje w Aelia Gdańsk?

Zobacz opinie na temat firmy Aelia Gdańsk tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042