Opinie o Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. w Sopot

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. w Sopot

Zainteresował mnie ten wspomniany temat połączenia firm. Czemu do niego teraz doszło tak w ogóle? Ciekawe co się podziało ze wcześniejszymi pracownikami i czy warunki pracy się polepszyły?

Ciekawa Nowy wpis

Ciekawa jestem z jakich przyczyn od dwóch lat nie ma już opinii, wiecie? kiedyś na necie wisiała oferta dla młodszego admina aplikacji. Na stronie fb nie widzę ofert ale za to na linku wskazany jest aktualny zespól. czy na testera od software można przyjąć się jako osoba poczatkująca? Widzę seniorów w teamie

Me Nowy wpis
@Ciekawa

Bo ta firma po połączeniu z DIT, stała się ERGO ET&S, tam szukaj opinii

Czy pracodawca Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia

Informatyk-Amator Nowy wpis

Chyba drewniane. Jedynie na co możesz liczyć to soft-skills.

Józef

Dziś z Ateny nic nie zostało. Korpo ETS to porażka. Ludzie uciekają tabunami. Zostanie paru dyrektorow :) tych co stali się korpo ludkami. Zostaje zamieszanie i festiwal (usunięte przez administratora) Na dodatek zmuszanie do powrotu do biura ????

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Agent Ochrony - okolice Piaseczna wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Johny

Junior software tester Jakiej realnej stawki oczekiwac? Jak atmosfera aktualne? Z czego sie przygotowac na rozmowe? Pzdr :)

Feb

Jakby to nie wiedzial to teraz ta firma nazywa sie Ergo systems ...

MA
@Feb

ERGO Technology&Services

Zmiana nazwy firmy

Od stycznia 2021 roku ERGO Digital IT i Atena połączyły się w jedną firmę. Od tamtego czasu nazywa się ERGO Technology & Services S.A. (ET&S). Pod tym mianem najlepiej jej szukać w necie.

Prawda

Jak to już wcześniej opisał były pracownik: "Firma bezwstydnie wypytuje o konkurencje. Poza moim doświadczeniem kilku znajomych potwierdziło, że rozmowa nie jest merytoryczna, a jej jedynym celem jest wyciągnięcie jak najwięcej know-how"

Nieobsłużony

Dwa razy wysyłałem do nich swoją aplikację w rocznym odstępie (trójmiasto), za drugim razem wysłałem specjalnie maila do rekrutera z pytaniem czy doszło etc, bo nie dostawałem ani żadnego potwierdzenia otrzymania ani wiadomości zwrotnej. Pani nie była łaskawa odpowiedzieć. Mam kilkuletnie doświadczenie w tym co ich interesowało. Cyklicznie pojawiają się ich ogłoszenia na te same stanowiska. Co to mówi mi o takiej firmie? Nic budującego. W tej chwili pozostał we mnie niesmak i gdyby przyszło co do czego to musieliby się mocno napracować żeby mnie do siebie przekonać.

Rui
@Nieobsłużony

Atena latami publikuje ogloszenia na stanowiska których nie obsadza. Prawdopodobnie chce jedynie dostac darmowa konsultacje oraz dowiedziec sie co u konkurencji. (usunięte przez administratora)

Magdalena
@Rui

Dzień dobry, jestem osobą odpowiedzialną za rekrutacje w Atenie. Odnosząc się do wpisu - niektóre z ogłoszeń publikujemy przez dłuższy czas, ponieważ stale potrzebujemy osób o danych kompetencjach (np. programistów). To, że ogłoszenie jest opublikowane przez dłuższy okres nie oznacza, że nie zamykamy rekrutacji na dane stanowisko, wręcz przeciwnie, stale przyjmujemy nowe osoby do pracy – tylko w ubiegłym roku do Ateny dołączyło ponad 150 osób. Jeśli chodzi o sytuację na rynku, to jesteśmy dobrze zorientowani, bez potrzeby uciekania się do nieuczciwych metod. Etyczne działanie jest dla nas bardzo ważne. W razie pytań zapraszam do kontaktu: magdalena.lidzbarska@atena.pl. Miłego dnia!

@Rui

Potwierdzam. Firma bezwstydnie wypytuje o konkurencje. Poza moim doświadczeniem kilku znajomych potwierdziło, że rozmowa nie jest merytoryczna, a jej jedynym celem jest wyciągnięcie jak najwięcej know-how

Zxxx

Chyba się trochę plączesz w zeznaniach. Jak może rozmowa może być niemerytoryczna, skoro uważasz, że jej celem jest wyciągniecie know-how? Do tego chyba potrzebne jest dużo merytoryki? I jak sobie wyobrażasz wyciąganie know-how w czasie jednej rozmowy?

Nov
@Zxxx

Szanujący się specjaliści omijajcie tych januszy biznesu :D

Nov

Radze omijać szerokim lukiem ich, wiszące latami, ogłoszania na konsultantow ponieważ jedyne czego szukają to darmowej konsultacji. Żenujące..

Atena to już moja czwarta firma z kolei. Wiadomo, że dużo rzeczy zależy od osoby prowadzącej projekt, kierownika i zespół więc poniższe negatywne komentarze są zrozumiałe. Ja akurat trafiłem na super zespół, kierownika i mega ciekawe projekty przez co jestem bardzo zadowolony z pracy w Atenie. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to jeśli ktoś jest dobry, zaangażowany i zna swoją wartość to nie ma problemu z otrzymaniem zadowalającej kasy ;) Dodatkowo, jako rodzic bardzo sobie cenię wsparcie w wakacje i ferie kiedy to Atena organizuje półkolonie dla dzieci pracowników. Z minusów (małych), to raz na jakiś czas gdy robimy wdrożenie - pojawia się potrzeba przyjścia do pracy w weekend lub popracowania zdalnie z domu ale bez problemu można sobie odebrać ten dzień kiedykolwiek się chce, a podczas "weekendowych wdrożeń" HRy (pozdrawiam Olę! ;)) tworzą taką atmosferę, że z wielką chęcią przychodzi się do pracy w weekend! Podsumowując - POLECAM pracę Atenie!

Potwierdzam!

Żona pracownika :)
@Piotr

Jestem żoną jednego z pracowników Ateny - mąż się nie skarży na nic. Atmosfera wynagrodzenie bony w postaci karty uzupełnionej o pewną kwotę i może wydać na co chce, nadgodziny płacone, różne premie w zalezności od zaangażowania do projektu, premie motywacyjne, elastyczne godziny pracy- mamy dzieci ja nie mam możliwości pracy w domu ale mąż ma jeśli któreś jest chore. Firma ze świetnym podejściem do pracowników z dziećmi - półkolonie bezpłatne w czasie ferii zimowych i wakacji gdzie dzieci mają zapewnioną opiekę. Z tego co mąż mówił zatrudniają młode osoby taka osoba trafia pod czyjeś skrzydła i się dokształca.

Krzysiek
@Tomek

Ja też potwierdzam!

K.
@Żona pracownika :)

Z tymi bonami bym nie przesadzała - od lat dostajemy 150zł na święta w postaci karty podarunkowej. Wstyd. Firma informatyczna, a na święta daje na waciki. Premie sa tylko raz w roku i nie każdy je dostaje.

Programista .Net
@Piotr

Potwierdzam. Atmosfera bardzo dobra. Wiele eventów i benefitów. Bardzo wiele możliwości o których się nie mówi. Obiady, możliwość pożyczki bez oprocentowania, ferie dla dzieci, masaże, dofinansowanie do multisportu, zniżka na ubezpieczenie, premie roczne, kwartalne, uznaniowe (zwykle +2k brutto), możliwość płatnych nadgodzin (150%,200%), program poleceń (nawet do 9k netto) i wiele wiele innych. Kasa? Zaczynając od junior developera, pensje można przez 3 kolejne lata właściwie mnożyć 2x. Fakt jest to silnie zależne od tego co się sobą reprezentuje. Pensja zawsze na czas, zawsze odpowiednio naliczona. Ponadto bardzo stabilna i spokojna praca, dość korporacyjna, jednak marketing i HR dba o to, aby pracownik nie czuł się jak w korporacji. Jedyny minus, zależny od tego gdzie się trafi, to praca w starej technologi, w projekcie utrzymywanym, bez możliwości rozwoju, jednak pracodawca widzi ten problem i wynagradza większą pensją. Gorąco, polecam, tym bardziej że Atena rozpoczyna ścieżkę rozwoju w środowisku międzynarodowym.

Agata
@Programista .Net

Chciałabym, żebyś wyjaśnił, na czym polega wspomniany przez Ciebie program poleceń? Jakie wymagania należy spełnić, aby dostać wspomniane przez Ciebie wynagrodzenie za wzięcie w nim udziału? Być może ktoś oczekuje większej ilości informacji na temat realnej płacy w firmie Atena Usługi Informatyczne i Finansowe, dlatego zachęcam Ciebie do dalszej aktywności na forum.

Magda
@Agata

Pozwolę sobie wyjaśnić, jako osoba opiekująca się programem poleceń w Atenie. Polecać może każdy (prawie - wyjątki są opisane w regulaminie), nagrodę otrzymuje się, gdy zatrudnimy poleconego człowieka - pierwszą transzę w ciągu 30 dni (z reguły szybciej) od podpisania umowy na okres próbny z poleconym pracownikiem, drugą po trzech miesiącach, gdy podpisze umowę na dłużej. Wysokość nagrody zależy od stanowiska, na które zostanie zatrudniona polecona osoba (nie na które była rekomendowana). Regulamin jest dostępny tutaj: https://atena.home.pl/kariera/wp-content/uploads/2018/11/Regulamin_programu_rekomendacji_MZ_18092018.pdf Zapraszamy do uczestnictwa w naszym programie poleceń! :)

Aleksander
@Magda

Mam małe pytanie związane z opisywanym programem poleceń. Załóżmy, że pracownik poleci jedną osobę, która zostanie zatrudniona przez firmę Atena Usługi Informatyczne i Finansowe. Czy w późniejszym okresie są szanse na to, aby znów móc polecić jakąś osobę, czy może każdy pracownik może polecić maksymalnie jednego potencjalnego pracownika? Proszę, abyś wyjaśniła, czy są takie możliwości.

Magda
@Aleksander

Tak, można polecać w nieskończoność, nie ma żadnych ograniczeń. Płacimy za udane polecenie, czyli takie, które kończy się nawiązaniem współpracy.

czytelnik
@K.

chyba Mąż nie o wszystkim Ci mówi, ... no i w sumie prawidłowo

Pracownik256

Potwierdzam :)

Ciekawski

Ilu pracowników obecnie pracuje w firmie Atena ? Czy obecnie jest możliwość wyboru, czy chce się pracować w domu czy w biurze ? Jak wygląda sytuacja z podwyżką ? zakładając że rozpoczyna się pracę np. na stanowisku młodszego specjalisty: - Jak częste są podwyżki/ premie ? - Jak długo trwa proces przejścia z młodszego specjalisty -> specjalistę lub z specjalisty -> starszego specjalistę ?

Były Ateńczyk

Niestety z mojego punktu widzenia Atena to słaby pracodawca. Zaczynając od warunków finansowych (inna firma na identyczne stanowisko zaoferowała 2x więcej), poprzez niekompetentnych team liderów (osoby nietechniczne zarządzają praca techniczną...), bardzo słaby proces wdrażania pracowników w nowe projekty, a kończąc na braku zaufania do osób będących na B2B.

Ateńczyk

Również potwierdzam poniższe opinie. Firma wysłała wszystkich na home office jak jeszcze nie było wiadomo z czym się mierzymy. Wsparcie w każdym momencie, od wypożyczenia krzesła do domu poprzez pomoc w konfiguracji narzędzi do pracy zdalnej na pomocy psychologicznej kończąc (nie korzystałem, więc nie ocenię). Nie obniżyli wynagrodzeń do 80% jak to miało miejsce w innych firmach, wstrzymali ruchy finansowe, szkolenia itd. ale to zrozumiałe w zaistniałej sytuacji. Dbają o pracowników, dobra komunikacja z Zarządem poprzez HRy jak i bezpośrednia. Zrobili ankietę jak pracuje się ludziom z domu. Wyniki transparentnie zostały przedstawione. Obiecano przedstawienie propozycji wprowadzenia home office jako normy w ATN. Kto chce, może do biura wrócić po uprzednim zapisaniu się. Pracy dużo, ale to dobrze, ciężko się nudzić. W drugą stronę również, bo nie jest jej tyle, że nie ma się czasu na życie poza nią. Równowaga zachowana. Praca zadaniowa. Jak nie mam spotkań po południu to mogę zacząć pracę o 5 rano, a jak chcę pospać to o 11 i posiedzieć dłużej. Ważne, żeby robota była zrobiona dobrze i na czas. Kadra menadżerska dobra, przyjmuje argumenty, szuka rozwiązań. Firma robi dużo dla dzieciaków, wakacyjne obozy, ferie. Wiele się zmieniło odkąd przyszła do Firmy była już Pani Prezes. Panowie Prezesi obecnie podtrzymują praktyki wprowadzone przez JW i wszystko jest dobrze :) Oby tak było dalej. Cieszę się, że jestem Ateńczykiem. Każdy projekt to nowe wyzwanie i ciągle coś nowego.

jk

Potwierdzam to co zostało napisane niżej. Firma nie zostawiła nas na lodzie w czasie pandemii. Bardzo duże zrozumienie dla rodziców z dziećmi i wysoki poziom opieki. Chętni mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej. A tak poza tym to bardzo dobrze mi się w Atenie pracuje. Zdecydowanie polecam

potwierdzam, super firma. Bardzo dobre wsparcie firmy w czasie coronavirusa. Atena bardzo dobrze zareagowała na sytuację epidemiologiczną, wysyłając wszystkich pracowników na homeoffice.

Braliście udział w rekrutacji dla stanowiska Monter w Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Magdalena

Dzień dobry, jestem osobą odpowiedzialną za rekrutacje w firmie Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. Nie mamy takiego stanowiska jak monter, być może chodziło o inną firmę? Zajmujemy się wytwarzaniem oprogramowania dla branży ubezpieczeniowej (https://www.atena.pl/firma/) i szukamy osób o kompetencjach i doświadczeniu związanym z IT. Aktualne rekrutacje publikujemy na naszej stronie www.atena-kariera.pl. Miłego dnia! Magdalena Lidzbarska

kon

nie polecam, podejście do nowych pracowników, to co piszą na ich stronie to nieprawda

Jola
@kon

Czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Co konkretnie jest nieprawdą?

tavi

Podczas rozmowy na wysokie stanowisko IT rekruter chcial uzyskac darmowa konsultacje. Ludzie uwazajcie na takie tanie chwyty. Porazka!!!

Kazia
@tavi

Hej, to bardzo ciekawe. Czy możesz napisać więcej, na jakie stanowisko i czego miała dotyczyć ta konsultacja?

Kazimierz
@tavi

Prócz niedogodności, o których piszesz warunki pracy zaproponowane przez rekrutera Ci dopowiadały i zdecydowałeś się na zatrudnienie, czy nadal czekasz na odpowiedź?

@tavi

Niestety to prawda. Firma wyciąga od bardziej doświadczonych osób wiedzę branżową podczas rozmów kwalifikacyjnych, a sam proces rzadko kiedy do czegoś prowadzi. Bez względu na to co się powie rozmówcy będą przytakiwać i zapisywać notatki do przetestowania wśród zatrudnionych pracowników. Sytuacja powtórzyła się kilka razy.

Grzesiek

@kon Zawsze można szukać innej pracy skoro tu w firmie mającej opinię dobrego pracodawcy jest niedobrze.

Zostaw merytoryczną opinię o Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. - Sopot

• Jak się pracuje w Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.?

Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.
3.1/5 Na podstawie 262 ocen.

Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.