Opinie o Kabar Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kabar Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Kabar Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kabar Sp. z o.o. w Gdańsk

Daniel

Byłem na rozmowie w sprawie pracy na inżyniera serwisu, wymagania z kosmosu masz mieć bardzo duży zakres wiedzy, im więcej tym lepiej, lecz nie idzie to z wynagrodzeniem. Dowiedziałem się iż u nich to norma godzin około 200 i nie płaca do tych godzin nic więcej, dodatkowo sporo wyjazdów tak określił to ten kierownik chyba Rafał, wtedy może się zdarzyć iż macie coś do zrealizowania to trzeba nawet po około 18 godzin pracować, hotel masz załatwić ty i najpierwej w kwocie około 200zł zwracają kasę ale gdzie w dzisiejszych czasach hotel za 200 zł za noc, to chyba 3-4 lata temu teraz średnio 300 zł za noc trzeba liczyć z śniadaniem bo diety za wyjazd nie masz, ciekawe dlaczego. W takim razie powiedziałem im stawkę wliczając sobie nadgodziny średnio 30 w miesiącu bo do 200 by tak wychodziło, to rekruter prawie z krzesła spadł i powiedział iż 7000zł na rękę za to to chyba sobie żartuje, mam uprawnienia E,D do 15kV też oraz na podnośniki, on stwierdził iż mogą max zapłacić 5000zł ponieważ maja takie stawki. Chcesz iść tracić czas słuchać tego idź, dla mnie to strata czasu dlatego tu opisałem dla nowych kandydatów na to stanowisko Serwisant Instalacji Elektrycznych, oni nazwali do dumie w rozmowie INŻYNIER SERWISU.

@Inzynierek

A zamiast pisać rozprawkę mógłbyś podać chociaż przykład jeden o co chodzi? Wiesz, każdy ma swoją wytrzymałość. Lubię wiedzieć o czym mowa, bo dla jednego stresująca sytuacja będzie dla innego neutralna.nie uważam się za osobę wrażliwą. I czy w każdym zespole tak samo jest pod kątem atmosfery?,

Wioleta Nowy wpis

Po jakim czasie asystent kosztorysanta instalacji elektrycznych i teletechnicznych może sie 'wyzwolić' z asystowania i awansować na samodzielnego kosztorysanta? Jest wówczas podwyżka i jak duża? @Pracodawca, ale ludzie chcą poznać opinie pracowników, a nie firmy. To raczej logiczne, że nikt sam sobie nie wystawi negatywa, więc na co nam Wasza opinia o Was samych? :D

Darek Nowy wpis
@Wioleta

Pytanie tylko czy wszystkie opinie pokrywają się ze stanem faktycznym. Bazowanie jedynie na tym, co czyta się w internecie jest mało miarodajne. Szczególnie przy komentarzach anonimowych. A jeśli chodzi o pytanie w temacie kosztorysowania to do każdego pracownika podchodzimy indywidualnie niezależnie od stanowiska. To od pracownika zależy jak potoczy się jego droga w firmie - od jego wiedzy, samodzielności i zaangażowania. Pozdrawiam.

Darek Nowy wpis

Witam wszystkich wypowiadających się na temat firmy @Pracodawca Jeżeli jesteś zainteresowana/ny rozmową na temat warunków zatrudnienia, atmosfery w pracy, możliwości rozwoju zapraszam na spotkanie osobiste w siedzibie firmy. Wiele komentarzy pojawiających się w sieci dotyczy sytuacji z przeszłości a anonimowość komentujących może świadczyć o nie do końca szczerych intencjach. Firma @Pracodawca przeprowadza szeroko zakrojone zmiany strukturalne, które mają wpłynąć na komfort pracy na wszystkich poziomach zatrudnienia.

Dzień dobry firma aktualnie szuka Asystenta Projektanta Instalacji Fotowoltaicznych. Możecie napisac mi coś więcej o szkoleniach wyjazdowych, tzn. jaka jest ich czestotliwość i czy wiąże się to z awansem, biorąc pod uwagę oczywiście zaangażowanie pracownika? Zarobki ponoć sa uzależnione od doświadczenia, wielka prosba do was o widełki, żeby mieć jakiś obraz o jakie kwoty chodzi przy negocjowaniu.

Obserwator

W opiniach mniej pozytywnych jest dużo prawdy. Duża ilość godzin, praca na wyjazdach (nawet jak budowa będzie przy Twoim domu, to zostanie przysłana kadra z drugiej części kraju). Na stanowiskach KRE, KK, IB nie bardzo się to spina finansowo, żadnych dodatków. To dobre dla osób samotnych - firma wynajmie mieszkanie, da do użytku samochód służbowy. Kiedyś faktycznie były problemy z wypłatami, teraz podobno się to już nie zdarza. Zaległości w stosunku do podwykonawców wielotygodniowe. Wymagania olbrzymie, bałagan i dezinformacja na poziomie ekstremalnym. Atmosfera wewnątrz również nieciekawa - knucie, donoszenie, ciągłe intrygi, nieszczere uśmiechy. Zwierzchnicy bez względu czy jesteś kierownikiem, inżynierem czy pracownikiem fizycznym traktują podwładnych jak (usunięte przez administratora) często bez jakiegokolwiek szacunku. Jakiś czas temu opuściłem szeregi @Pracodawca i mam nadzieję że nie przyjedzie mi pracować w podobnej firmie i atmosferze.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Kabar Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko elektryk, monter instalacji ,pomocnik.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Daniel

@Daniel

Rozumiem że kasa niska a i jeszcze te nadgodziny za free. Można chociaż było za nie odebrać wolne? Mówili coś o tym? Po okresie próbnym nie przewidywali podwyżki? Te 5 tysięcy to był górny pułap zarobów już na dłuższy czas?

Inzynierek
@Daniel

Wszystko co napisałeś to prawda, sam odczułem to na własnej skórze. Na szczęście w porę się opamiętałem. Dział HR jawnie mobbinguje ludzi i zastrasza. Bardzo wchodzą na psychikę i próbują złamać człowieka. Ale nie ze mną takie numery ;)

Klara
@Inzynierek

Ojej, aż tak słabe mają tu podejście? Mógłbyś zdradzić nieco więcej? Chcę tu aplikować, ale szanuje też moje zdrowie psychiczne:P

Inzynierek
@Klara

Musiałbym całą rozprawkę napisać żeby wszystko opowiedzieć. Mój przełożony i inne wyżej postawione osoby zrobiły mi bardzo dużą krzywdę psychiczną. Nie będę ich oczerniać ani wymieniać z imienia. Była to dla mnie bardzo duża lekcja asertywności, pewności siebie i test mojej wytrzymałości psychicznej. Nie ważne na jakie stanowisko aplikujesz, nie polecam. Ludzie fałszywi, na początku zdobywają twoje zaufanie a potem wbijają ci nóż w plecy przy wszystkich.

@Inzynierek

Czy firma Kabar Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

qwerty

(usunięte przez administratora) Byłem na rozmowie zadawali pytanie na temat mojej wiedzy jak się w danej rzeczy czuję Wszystko z budową instalacji niskonapięciowej, teletechnicznej oraz elektrycznej, umiejętność czytania rysunku technicznego, przebiegło w miarę miło. Lecz jak usłyszałem iż pracować średnio 220-240 godzin miesięcznie to powiedziałem iż to jest łamanie prawa i wyzysk bo za tę pracę chcieli zaoferować max 4300 pln na rękę, miesięcznie to jest ponieckiej najniższej krajowej przy normie godzin. Nie polecam marnowanie czasu bo za 20 pln na godzinę mam pracować to chyba żart białym (usunięte przez administratora) nie jestem. Dodatkowo zapomnieli o kodeksie pracy. praca codziennie 10 godzin od poniedziałku do piątku, co daje nam 50 godzin tygodniowo. mamy 22 dni robocze średnio w tym roku lub nawet też 23 dni wychodzi iż miesięczne pracować berdzie trzeba 220-230 godzin miesięcznie średnia pracy w miesiącach to 168 godzin niesieczeni sprawdziłem co daje nam średnio 50 godzin co daje nam w roku 600 nadgodzin a kodeks pracy mówi tak. Dziennie nie więcej niż 5 godzin nadgodzin. Tygodniowy czas pracy to 40 godzin i max 8 godzin nadgodzin czyli 48 w tygodniu pierwsze złamanie prawa pracy. W miesiącu max 32 godziny nadgodzin średni w miesiącu jest 168+32 daje nam 200 godzin max wiec mamy drugie złamanie kodeksu pracy. I teraz dochodzimy do rocznego rozliczenia w roku można mieć maksymalnie 150 godzin nadgodzin pracując u nich wyjdzie tych nadgodzin 600 za które nie zapłacą i mamy 4 złamanie prawa pracy sprawa dla PIPU. Nie mowie o rozliczeniach bo nie chcą płacić za te nadgodziny one są wliczone w pensje 4300 pln, a kodeks pracy tez tu mówi ile za nadgodziny się płaci. Art. 151 [Dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych] § 1. Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje dodatek w wysokości: 1) 100% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających: a) w nocy, b) w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, c) w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy; 2) 50% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu niż określony w pkt 1. Jak dla mnie firma chce robić wyzysk pracownika dodatkowo łamiąc prawo pracy. jak by mieli zapłacić za te nadgodziny normalnie oraz licząc iż zgodnie z kodeksem pracy i mamy najniższą krajowa na tym stanowisku czyli 3221,98 na rękę to Wynagrodzenie za nadgodziny wynosi 1 893,75 daje nam sumę do wypłaty na rękę 5115.73 pln czyli prawe 900 złotych więcej niż oni proponują na tym stanowisku. Najlepsze iż mówią iż te 4300 to za te 220-230 godzin miesięcznie.

Sławek
@qwerty

W każdy miesiąc miało być tyle godzin ponad normę czy tylko jak większy projekt? Nie było mowy o dodatkowych premiach wynagradzających twoje zaangażowanie? Tylko sama podstawa o której wspomniałeś i nic więcej?

qwerty
@Sławek

Co miesiąc i wynagrodzenie stałe nie jak będzie projekt przeczytaj sobie ogłoszenie na pracuj.pl masz wyraźnie napisane iż praca w godzinach 7-17 czyli 10 godzin dziennie. To samo tycze się innych stanowisk praca na wyjazdach tak nic dodatkowo płatne jedynie podstawa, i ani grosza więcej po prostu wyzysk. Pamiętajcie tyczy się to każdego stanowiska pracy.

Cześć! szukają asystenta robot elektronicznych. Ktoś z was miał z nim styczność lub ma jakieś ciekawe spostrzeżenia? Czytam ze zdalnia o atmosferze podzielone, a teraz jak ona wyglada? Jest na plus? Chcą trzy lata doświadczenia, a płaca ile? Ponoć to praca na terenie całego kraju, to jak to wyglada? Ile jest tych wyjazdów i na jak długo? Rozliczane są jak?

Nikt

Zwracam uwagę na sygnaturę w nazwie firmy (tj. 7 jutro 8). Jeżeli ktoś się chcę rozwijać zawodowo, robić ciekawe projekty i robić to dobrze to nie jest miejsce dla niego. W branży to raczej firma na zasadzie zapchaj dziury - strata - nakładu materiału i pracy. Słabe kontrakty i realizacja. Fałszywa atmosfera w pracy. STANOWCZO, NIE POLECAM.

Ewelina
@Nikt

Co to znaczy, że atmosfera w pracy jest fałszywa? Możesz coś więcej na ten temat napisać?

Panna Nikt
@Nikt

Atmosfera w firmie jest bardzo fajna. Młodzi, kreatywni ludzie.

Czy nowo zatrudnione osoby w Kabar Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak

Elżbieta

czy tutaj chodzi o umowę na okres próbny? Kiedy konkretnie można spodziewać się podpisania umowy na stałe oraz jak przedstawiają się kwestie negocjacji ostatecznej stawki?

Mariola

Pracowałam tu jako sprzataczka, bardzo polecam te firme

????

Kabar się wreszcie dojarki pozbyl ..... No chyba że ufa tak dojarce że otwarł z nią inna spółkę .....

@????

O kim mowa? To jakieś pseudo dziwne?

Mam plan

(usunięte przez administratora) Zarząd opływa w luksusach, pracownik się męczy. Inżynierami próbuje dyrygować Pan arogancki i tępy koks. Sporo dobrych ludzi już tam nie ma, tracą dobrych fachowców. Płatności żenujące, ale Panowie z zarządu i dyrektorzy się cieszą.

Ilona
@Mam plan

a jak wyglądają te wynagrodzenia, o których piszesz? Jakie to są widełki płacowe? Co z perspektywą podwyżki?

Współpraca na medal i miła obsługa

superktoś

nie

Ola

Jakaś firma zeszła z budowy w Będzieszynie (ogromna hala). Ciekawe z jakiego powodu.

tsn

Pracowalem w tej firmie! rzeczy, które zostawiłem, zostały rozdarte! pracownicy są na siebie źli! pierwszy raz i mam nadzieję, że ostatnio pracowałem w takiej firmie. Nie polecę wrogowi.

Serhii

pracował w tej firmie! odpowiedzialność na poziomie zerowym. podczas szkolenia błędnie podano nazwisko. komunikacja jest również zerowa. pozwolenie na pracę zostało wydane na dłużej niż 6 miesięcy (zmuszony sądzić, że coś jeszcze nie zostało zrobione). працював на даній фірмі! відповідальність на нолі. при навчанні було неправильно вказано прізвище. комунікація теж нульова. дозвіл на працю виготовляли більше як 6 місяців (вимушений думати що теж щось було не до кінця зроблено, або документи відправлено пізніше ніж мені було повідомлено)

Jestem neutralny, nie pracuję w tej firmie ale czytając wypowiedzi odnoszę wrażenie, że większość wpisów to konkurencja. Znam trzy osoby które tam pracują już parę lat, zarówno w biurze jak i na budowach i żaden z nich się nie skarży wręcz przeciwnie pensja na czas miła atmosfera nawet po pracy spotykają się. Ktoś zaraz napisze to po co ten wpis skoro nic mnie nie łączy z firmą, już wyjaśniam. Na małym spotkaniu rozmawialiśmy o pracy a raczej o warunkach i panującej atmosferze i co się okazało, u mnie jest spora rotacja i kierat reszta Ok a opinie o moim zakładzie same pozytywy. U nich czyli KABAR atmosfera rodzinna płace ok a opinie 90% negatyw. I tu moje pytanie o co tu chodzi bo na pewno nie uwierzę w te wpisy, raczej zaufam znajomym tym bardziej znając ich nie siedzieli by w tej firmie ani minuty. Może naprawdę wypowiadają się tylko tacy ,,Będzie Pan zadowolony lub Usterka '' innego wytłumaczenia nie widzę no chyba że się mylę. Jeżeli to drugie proszę o przykład zapytam znajomego i na pewno to potwierdzę. Pozdrawiam.

Jolanta
@Gdańsk

Bardzo dobrze, że dzielisz się swoją opinią w tym temacie. Niestety konkurencja czasami faktycznie próbuje niestosownych działań. Nie wiemy do końca jak jest w tym przypadku. Czy możesz jedynie powiedzieć na jakim stanowisku pracowały Twoje znajome i jak długo pracują już w tej firmie? :)

Jolanta

Widzę tutaj bardzo podzielone opinie. Zastanawiam się z czego to wynika. Czy jest tu osoba, która mogłaby przybliżyć realne warunki jakie panują w tym miejscu? Warto byłoby wspomnieć jaka jest atmosfera i czy nie ma problemów z wypłatami. Niestety z poniższych opinii można wnioskować, że nie zawsze pracowało się tam dobrze.

Zostaw merytoryczną opinię o Kabar Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Kabar Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kabar Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kabar Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 4 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kabar Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Kabar Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kabar Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Wołkowyska 13 lok. 4
    80-283 Gdańsk