Opinie o Anabo Sp. z o.o. w Zielona Góra

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Anabo Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Anabo Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Anabo Sp. z o.o. w Zielona Góra

C

Wyzysk pracownika, ponadto salon uważa się za elitę.. Pracodawca nie ma szacunku do pracowników w szczególności tych którzy rezygnują z pracy...

Joanna
@C

Potwierdzam i uprzedzam, lepiej rozejrzeć się za czymś innym.

Robert

Chciałbym wyrazić swoje zdanie na temat Pana Marka - doradca serwisowy . Jechałem na przegląd , który był przesuwany z powodów prozaicznych - brak ludzi , czyli nastwienie było takie sobie . Pierwszy kontakt miałem właśnie z Panem Markiem, co spowodowało zmianę w moim nastawieniu. Osoba bardzo komunikatywna elokwentna i empatyczna .Super podejście do klienta ( tów ) , bo obserwowałem obsługę również innych klientów . Jego podejście zmieniło moje zapatrywanie na firmę Anabo . Zatem stwierdzenie , że to ludzie tworzą organizację jest w tym przypadku bardzo trafne.

Co uważacie za nowoczesne w aktualnym zarzadzaniu w salonie? wcześniej gdy przeglądałem ofertę dla doradcy serwisowego to w opisie wskazano taki styl zarządzania. Jakie narzędzia do (usunięte przez administratora) przy tym otrzymują sami doradcy?

@klient Nowy wpis

Fatalna obsługa serwisu. Bardzo długi czas oczekiwania.

Od polowy stycznia już na myjnie szukają? Widzę ze w sierpniu też chyba oferta była, bo ktoś się o pytał. Widzę po opisie, że na umowę o prace po próbnym się przechodzi. Na czas określony czy może nieokreślony też można?

natalarys@wp.pl Nowy wpis

Bardzo miła obsługa i współpraca. Przy zakupie auta z Panią Natalia, teraz przy zgłoszeniu szkody u Pani Anny. Przesympatyczne kobiety, kontakt cały czas. Firma ubezpieczeniowa nie chciała uznać calej szkody, wyszli z propozycją pomiarów i udowodnienia,ze to ta sama szkoda.... Nie musialam się o nic martwić,nic załatwiać, stresować. Mialam tylko odstawic i odebrać auto. Polecam

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Anabo Sp. z o.o. na stanowisko Główny księgowy / Główna księgowa? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?

Stanowczo odradzam, atmosfera ciężka, że powietrze jest aż gęste. Szef sprzedaży mało pomocny, sztywna korpo atmosfera, wynagrodzenie bardzo słabe.

Sztywna atmosfera, ale tyczy się to relacji pracowników z szefem, czy pomiędzy pracownikami tego samego lub podobnego szczebla też jest tak sztywno? I jak widzę, mowa o szefie sprzedaży, a szef całej firmy nie dba o atmosferę np. integracjami? Zostawiają to w kompetencjach szefów działów?

W mieście Zielona Góra były ciekawe oferty pracy na Księgowa. Co powiecie o zarobkach w firmie Anabo Sp. z o.o.?

JANINA

Bardzo polecam salon ANABO Zielona Góra i super obsługę Pana Marcina, profesjonalnie i ze spokojem tłumaczył i przekazywał wszelkie informację

QWERTY

Jeszcze w maju ktoś pisał o pracy za najniższą o ewentualnych dodatkach. O jakich w praktyce jest mowa? Czy doszły do oferty jakieś jeszcze w ostatnim czasie? I tak pzt jak się pracuje na myjni? Jest teraz oferta na takim portalu i padła wzmianka o atrakcyjnym wynagrodzeniu, to jak to się ma do tego stwierdzenia o najniższej? I to pełne przeszkolenie z opisu jak wygląda?

Robert

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

16.05.2023 02:05

Były pracownikikona wywiad

W Anabo pracowałem 3 miesiące na okresie próbnym. W trzecim miesiącu złożyłem wypowiedzenie. W firmie jest wywierana duża presja i panuje sztywna atmosfera. Osoby zarządzające patrzą na pracownika z góry. Na koniec pokazali swoje prawdziwe oblicze (według mnie żenujące), o czym opowiem w dalszej części wywiadu.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Były pracownikikona wywiad

Pracowałem na stanowisku sprzedawcy samochodów - nowych i używanych.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Były pracownikikona wywiad

Całkowity brak wsparcia szkoleniowego. Szkolenia wewnętrze w tej firmie nie funkcjonują. Wszystko odbywa na zasadzie: "masz Internet, ucz się sam". Duża presja i wymagania, a zainteresowania, pomocy i wsparcia brak. Warunki płacowe bardzo słabe. Inne benefity? Brak. Bez większego problemu znalazłem lepiej płatną pracę, gdzie trzeba się wykazać, stawiane są konkretne wymagania, ale przy tym panuje normalna atmosfera, a szefostwo i pracownicy są życzliwi i wzajemnie sobie pomagają.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Były pracownikikona wywiad

Jest to objęte tajemnicą, jednak w innych miejscach tego typu proponują lepsze wynagrodzenie. Żeby chociaż były inne dodatkowe profity, np. możliwość skorzystania z samochodu służbowego, gdzie w innych firmach to norma. Niestety nie tutaj.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Były pracownikikona wywiad

3 miesiące, czyli o 3 miesiące za długo.

Były pracownikikona wywiad

Nigdy. Na sam koniec, przy składaniu wypowiedzenia, zostałem zapytany o to, co jest powodem mojej decyzji. Przeprosiłem i podziękowałem za pracę i zgodnie z prawdą wyjaśniłem, że dostałem propozycję pracy z lepszymi dla mnie warunkami. W odpowiedzi zostałem wyśmiany. Za ostatni miesiąc pracy miało zostać mi przyznane dodatkowe wynagrodzenie za sprzedaż. Po złożeniu wypowiedzenia stało się to już nieaktualne. Nie były to duże pieniądze, ale jednak należały mi się za rzetelnie wykonaną pracę.

Były pracownikikona wywiad

Uważam, że możliwości rozwoju były znikome. Do rozwoju potrzeba narzędzi i wsparcia, o co w tej firmie niestety ciężko się doprosić.

Były pracownikikona wywiad

Nie było ich. Jedyne szkolenie to: internet i nauka samodzielna. Nie było szkoleń z oprogramowania używanego w firmie. Na objaśnienia, podpowiedzi ze strony współpracowników nie ma czasu. Wszystko odbywa się na zasadzie: podglądaj i ucz się sam, bez miejsca na spokojne wytłumaczenie, czy objaśnienia.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Były pracownikikona wywiad

Atmosfera była ciężka. Trudno powiedzieć z czego to wynikało. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

Były pracownikikona wywiad

Pierwszy dzień pracy polegał na tym, że dostałem linki do stron producenta z poleceniem czytania i zaznajamiania się z produktem. Nawet nikt nie omówił ze mną poszczególnych modeli samochodów.

Były pracownikikona wywiad

Radziłbym bardziej szanować ludzi, którzy podejmują się pracy oraz przyłożyć się do wdrażania nowych pracowników. Warto również zastanowić się, czy w obecnych czasach i w zestawieniu z konkurencją, wynagrodzenie jakie proponują jest chociaż zbliżone do standardów rynkowych. Szefostwo ma głowy zadarte do góry, myślę, że jednak trochę za wysoko, jak na to co reprezentują.

C

Joanna
@C

Potwierdzam i uprzedzam, lepiej rozejrzeć się za czymś innym.

Co jaki czas w Anabo Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

A.K

Nie można. Pracujesz na najniższej. Plus dodatki.

Nie polecam

Niestety nie mogę polecić pracy w tej firmie. Już przed zatrudnieniem słyszałem nie najlepsze zdania na temat pracy w Anabo, jednak postanowiłem spróbować. Niestety opinie, jak i bardzo duża rotacja pracowników muszą o czymś świadczyć bo wszystko się potwierdziło. Szkolenia? Można zapomnieć - masz internet, ucz się sam. Katalogi, materiały szkoleniowe? Brak. Szkolenie w firmie? Brak. Zapytasz o pomoc? Nie ma czasu. Minusów jest więcej. Oszczędność do przesady widać na każdym kroku. Sztywna korpo atmosfera. Złożyłem wypowiedzenie jeszcze przed końcem okresu próbnego. Rozliczenia za sprzedaż nie otrzymałem (wbrew zapewnieniu przełożonego, że otrzymam). Nadmienię - do czasu złożenia wypowiedzenia nie było uwag co do wykonywanej przeze mnie pracy. W kolejnym miesiącu miałem otrzymać dodatkowe wynagrodzenie za sprzedaż z poprzedniego miesiąca. Po złożeniu wypowiedzenia temat już nie aktualny. Wnioski? Wyciągnijcie sami.

D.S.

Bardzo miła i profesjonalna obsługa.Kupując nowe auto Renault Trafic jestem bardzo zadowolony z pomocy jaką otrzymałem przy doborze niezbędnego doposażenia auta.Pan M. zajmujący się sprzedażą aut podchodzi do tego bardzo profesjonalnie. Polecam firmę ANABO -Zielona Góra.

Helena
@D.S.

Wiadomo w jaki konkretnie sposób takie zadowolenie klienta może faktycznie wpływać na dodatkowe wynagrodzenie pracownika? Jak obecnie wygląda tu system premiowy? Na jakiej zasadzie premie mogą być przyznawane?

Były

Korpo atmosfera. Nakrecanie wyścigu szczurów. Wszędzie oszczędność, nawet na oprogramowaniach które pamiętają chyba Windows 2000. W porównaniu do konkurencji to bardzo słabe zarobki. Kierownik znający się obsłudze klienta lecz 0 pojęcia o rynku motoryzacyjnym. Nie polecam

Pomeranja
@Były

X

Helena
@Pomeranja

Skoro już podbijasz ten post to możesz jakoś merytorycznie odnieść się do tych wyścigów szczurów? w jakim kontekście odnośnie firmy zostało to napisane? są tu jakieś konkursy, gdy otrzymuje się jakąś konkretną nagrodę za wyniki?

Krzysztof

Bardzo życzliwi pracownicy, szybka dostawa wycieraczek, a kierownik Paweł Kasprzak pomocny w ich założeniu. Polecam wizyty w serwisie Anabo w Zielonej Górze. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za obsługę.

Pomerania

Pracowałem w Anabo 4 miesiące na umowie próbnej. Po tym okresie zrezygnowałem ponieważ ta firna to jedna wielka kpina. Szef sprzedaży to totalny burak wprowadzający korpo atmosferę i traktujący współpracowników jako kogoś do zastąpienia i zero szacunku, cyt. "jeśli to nie pojdzie to nikt sie z toba nie bedzie bawił tylko dostajesz kopa i do widzenia". Obiecują złote góry a de facto wychodzi sie na tym goły i wesoły. O podwyżkach nie ma mowy. Duża rotacja pracowników. Stanowczo odradzam pracę w tej firmie i najlepiej omijać ją szerokim łukiem.

Szef Sprzedaży
@Pomerania

Szanowny były już pracowniku, niezmiernie jest mi przykro, że w ten sposób oceniłeś nie tylko mnie ale również firmę, dla której od zawsze liczą się pracownicy, bo to oni budują nie tylko wizerunek ale również pozycję całej organizacji. Spółka Anabo od zawsze stawia na rozwój swoich pracowników, poprzez inwestowanie w liczne szkolenia i podnoszenie kwalifikacji, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Cytat, który podajesz w swojej niesprawiedliwej ocenie "jeśli to nie pojdzie to nikt sie z toba nie bedzie bawił tylko dostajesz kopa i do widzenia" nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i żaden z pracowników nigdy nie był w ten sposób potraktowany. Życząc dojrzałości zawodowej i dalszego rozwoju Pozdrawiam Szef Sprzedaży

Alan

Witam. Polecam serwis samochodowy Anabo na Szosie Kisielińskiej. Pomocny personel, profesjonalna obsługa i chyba jakieś zmiany w obsłudze. Super dla Klienta. Jestem zadowolony.

Bardzo zadowolona klientka

Dziękuję za przemiłą obsługę począwszy od hali sprzedażowej po serwis . Konkretnie i szybko . Pełen profesjonalizm , wszyscy uśmiechnięci i chętni do pomocy z pewnością tam wócę . Polecam Nadia

ajwa

Firmą Anabo powinien zająć się prokurator. Powiedzieć że są nieuczciwi to mało, działają na szkodę klientów

Zostaw merytoryczną opinię o Anabo Sp. z o.o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w Anabo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Anabo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Anabo Sp. z o.o.?

Anabo Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 7 ocen.
  • Szosa Kisielińska 20
    65-247 Zielona Góra