Poraj

3 2

Opinie o Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Krzysztof

Dawno już nie wypowiadaliście się w tym wątku. Co jest powodem Waszego milczenia? Jak obecnie mają się sprawy w Domu Pomocy Społecznej? Jak wygląda sam proces rekrutacji? Czy jest tu jakaś osoba, która może ostatnio była na rozmowie w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenie Sióstr? Podzielcie się opinią z innym użytkownikami. Na jaka umowę może liczyć nowy pracownik?

gość

Jeśli to chodzi o P.N. to wiadomo kto to pisze i w jakim celu. "troskliwa" Ciocia chciałaby pieniążki brać dla siebie. Pracowałam w tym Domu i poziom usług jest tam wysoki. Personel troszczy się o mieszkanki. A to, że wszyscy nie mogą wchodzi do pokoi mieszkanek jest jasne jak słońce, nie da się wszystkich pilnować, a różni są ludzie. Od tego jest pokój gościnny. O lekach decyduje lekarz a nie siostry. Niech Pani nie opowiada, że cukru brakuje. Panie mają 4 posiłki dziennie. Jedzenie urozmaicone, a to, że dostają kieszonkowe 50 zł.na drobne wydatki po to aby uczyły się gospodarować pieniędzmi.(większość z nich nie potrafi) DPSy są kontrolowane prze Urząd Wojewódzki i gdyby coś było nie tak, byłyby konsekwencje. Biskup nie nadzoruje dpsów. O co w ogóle Pani chodzi....

anonymous
@Zdzisław 26.02.2017 16:55

Dokładnie,to co się tam dzieje, to jakas masakra, siostry,opieka gów...tam robią, każdy robi co chce,okradają ich, to co im się kupi, to później odbierają, szok, szkoda słów, moja siostra tam jest i tak właśnie robią, teraz nie dawno jej kupili tableta, miała go 2dni albo i więcej,.. Jak chodzi o kieszonkowe,to fakt maja po 50zł, ale Ci co nie mogą iść do sklepu, to ktoś inny idzie i kupuje, ale co z tego jak i tak okradają drogą osobę, to jest dla mnie chore co się tam dZieje, trzeba działać, bo jeden (usunięte przez administratora) tam jest!!!!

Aśka

Czy jest ktoś kto ma tam rodzinę? Potrzebuję pomocy.

Pawkil
@Aśka 01.08.2016 19:32

Mam w tym dps mamę, szukam osób które też mają tam swoich bliskich

Katarzyna

DPS w Poraju prowadzony przez siostry zakonne to ewidentnie kpina. Walcze z DPS-em od lat, aby odzyskać moją rodzinę , jednak siostry zakonne utrudniają mi to na każdym kroku. Od kiedy w DPS ie jest tak, iż nigdy nie można wejść do pokoju mieszkanki i trzeba siedzieć w czasie odwiedzin w małym pokoiku między innymi osobami , bądz wszystko się gubi - pieniądze, odzież. Mieszkanka DPS otrzymuje 40-50 zł miesięcznie i musi sobie sama za to kupić cukier, kawę, bo jeżeli tego nie ma to tygodniami pije bez cukru....Sprawa była głoszona do sióstr będących nad siostrami DPS-u i mających je kontrolować, do biskupa i mimo tego dalej nic się nie dzieje. Kolejne sprawy będą przekazywane do TVN, ekspresu reporterów i innych programów aby sprawdzić co jest nie tak z DPS-em poraj. Nie raz było się na odwiedziny z kilkoma osobami z rodziny lub z sąsiedztwa i oni również są świadkami co opowiadały mieszkanki i co zauważyliśmy . Dzisiaj była rozprawa w sądzie , Pani kurator z urzędu stwierdziła, iż siostrzenicy podaje się o wiele za wysokie dawki psychotropów , co źle na nią wpływa i niszczy jej organizm , nie mówiąc jak się siostrzenica cofnęła w mowie i zachowaniu - a to się dzieje już przez 4 lata- przez 4 lata podają siostrzenicy takie dawki, że jak je otrzyma oczy wywracają jej się białym do góry i słabnie- niejednokrotnie widziałam to ja ,rodzina, sąsiedzi i osoby odwiedzające ją wraz z nami .. Pisałam nie raz tutaj komentarz dotyczący mojej sprawy a mimo to nie został wogóle opublikowany. Dzwoniłam pod podane numery obok, obiecano mi pomoc i również nic. Prosze o kontakt i opublikowanie tego komentarza ponieważ chce przestrzec w przyszłości rodziny które mają w tym DPS-ie mieszkanki, aby bardziej przyglądały się co się tam dzieje a także poczytały opinie i artykuły o DPS-ach w Poraju /Częstochowie. Prosze o konkretne zweryfikowanie tej informacji, aby się nie okazało że komentarz się nie ukarze jak poprzednie.Ja swoje kroki będę poczyniać dalej, dopóki nie odzyskam siostrzen

Zostaw opinię o Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek - Poraj

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Im. Św. Brata Alberta Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek