Opinie o Maxcom S.A. w Tychy

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Maxcom S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Maxcom S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż telefonów komórkowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maxcom S.A. w Tychy

Noname

Zarządzanie przez chaos to mało powiedziane. Gdy pracownik się zwalnia bo nie zamierza już pracować w tym cyrku to na jego miejsce nie jest zatrudniany nikt nowy, tylko obowiązki są rozdzielane. Prezes próbuje zatrzymać ludzi kasą, jednocześnie dorzucając obowiązki i odpowiedzialności. Nie ma prawie żadnych zasad i procedur, wszystko to widzi mi się Prezesa. Rodzinna firma, gdzie fakty nie mają znaczenia tylko to czy jesteś z rodziny. Micromanagment jest rakiem, który zjada tę firmę. Dyrektor Handlowy się zwolnił, 3/4 działu badań i rozwoju się zwolniła, kadrowa się zwolniła, asystentka się zwolniła, dyrektor marketingu się zwolnił, specjalista marketingu się zwolniła, key account się zwolniła, a w fotowoltaice rotacja taka, że nikt nie wie już kto jest kim. I to wszystko w niecały rok. Na stanowisku asystentki, kadrowej i w marketingu dwukrotne zmiany na jednym stanowisku w ciągu roku. Kto może odchodzi, bo to praca dla ludzi bez ambicji albo nastawionych tylko na kasę. Traktowanie klientów jak zło konieczne i oszczędzanie dosłownie na wszystkim. Nie znajduję plusów pracy tam.

Demono

Pomimo pandemii wypłata?! Zarząd obciął wszystkim pensje, a jak dostał wsparcie z tarczy to się nie podzielił. Strat za 2020 nie było, a wręcz zyski, ale wypłat nikt nam nie wyrównał za ten okres. Walczyliśmy z maseczkami, za które kasę dostali tylko handlowcy, chociaż z tego co słyszałam to też z niezłymi przygodami. Widać jak firma sobie radzi gdy mamy za zeszły rok 4 miliony złotych straty, a tłumaczenie Zarządu to śmiech na sali. Ale grunt, że rodzinka ma kasę na ciągłe wakacje i auta. Życzę smacznej darmowej kawy, tyle dostaniesz w tej firmie.

QWERTY Nowy wpis

Siemka. Szukam pracy jako magazynier u siebie na rejonie w Tychach i widziałem przy tym, że firma kiedyś poprzez taki portal się ogłaszała. Wiem, że miało to miejsce dość dawno, nie wiecie więc czy nie będzie jeszcze może przyjęć?

Klientka Nowy wpis

Stanowczo odradzam zakupy w tej firmie, sprzedali Mi wadliwy smartwatch a następnie nie chcieli uznać wady zegarka. Ta firma to pomyłka

Wiola Nowy wpis

Ostatnie zapytanie o warunki zatrudnienia kończy się pytaniem o okres wypowiedzenia? Ja to po zatrudnieniu raczej liczyłabym na rozwój, zastanawiam się przy tym po jakim średnio czasie udaje się awansować asystentom? Czy zatrudniane są jedynie w dziale kadr i marketingu czy do teraz jeszcze do innych są przyjmowane?

klient Nowy wpis

2 lata temu założyłam instalację fotowoltaiczną. Od momentu podpisania umowy kontakt się urywa. Zmieniają się pracownicy, słyszę tłumaczenia i usprawiedliwienia oraz przerzucanie jeden na drugiego odpowiedzialności. W efekcie instalacja jest założona kilka miesięcy później co skutkuje utratą dotacji, zmiana roku więc u mnei już brak możliwości odpisania od pitu i skutek: 100 % finansowana po mojej stronie. W tym czasie monterzy podczas mojej nieobecności rzucają w ogrodzie w mróz -20 wszystkie elementy i pozostawiają na tydzień bez kontroli i opieki mimo wyraźnej informacji że w domu nikogo nie ma w tym czasie. Moje telefony, maile są nieustannie ignorowane. Żądanie obniżenia kwoty faktury w związku z niewywiązaniem się z umowy także spotyka odmowa. Serwis gwarancyjny mimo zapisów w umowie nie istnieje. Człowiek zostaje ze wszystkim sam. Nie polecam tej firmy i przestrzegam. Trudno gorzej traktować klienta za ciężkie pieniądze. Instalacja kosztowała prawie 50 k zł.

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Maxcom S.A. na stanowisko Grafik kreatywny? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Antośka

Jak to jest, że pomimo tych poprzednich komentarzy dotyczących jakichś redukcji w wynagrodzeniu nie zauważyłam żeby pojawiały się oferty o pracę. Z czego to wynika? Jak na razie jednak nie ma rotacji? Coś się może poprawiło w warunkach? ile trwa wypowiedzenie?

Noname

@Noname

Jestem w tej firmie już parę ładnych lat, dostałem nawet ostatnio nagrodę jubileuszową a wiem że wiele osób w tym z kadry kierowniczej pracuje tu i po 20 lat . Atmosfera w pracy bardzo w porządku, w każdej firmie zawsze były i są problemy ale tutaj nie ma przedmiotowego traktowania ludzi jak w korpo tylko jest dbanie o pracownika. Pewna Rrotacja ludzi obecnie jest rzeczą naturalną i jeżeli ktoś nie stosuje się do zasad i nie chce mu się pracować to prędzej czy później wypada , najgorzej jest z tymi młodymi którym się robić nie chce . Firma giełdowa, stabilna - wiadomo co robią. Mimo pandemii z terminowym i dobrym wynagrodzeniem. Dobra kawka bez ograniczeń , fajni ludzie ,zawsze dobre ciacho na urodzinki itp . Dział fotowoltaiki ma się super w kontekście warunków pracy a nawet za dobrze w stosunku do starej wiary w głównej spółce . Nie ma na co narzekać tak naprawdę.

Deryk
@Noname

Ten Gowork to jakaś lipa, pewnie sami piszą paszkwile

Demono

Renata

W dalszym ciągu tak ludzie się zwalniają jak to było opisywane? W sumie się gubię bo potem ktoś pisze, że jest tu w porządku. To jak to jest z tą atmosferą? Jak tu jest z wynagrodzeniem od nowego roku? Ktoś niżej też wspomniał, że można liczyć na premie. Jak wygląda system premiowy? Za co one przysługują i w jakiej wysokości?

Dominio
@Renata

Zwalniają się nadal, ostatnio znowu była rekrutacja na kierownika marketingu. Dyrektor Handlowy był tak krótko że nawet nikt nie pamięta jego imienia. O szeregowych stanowiskach nie wspomnę. Na premie nie licz, a nawet jak Ci ja ktoś obieca to potem magicznie zniknie lub będzie okrojona. Atmosfera jest grobowa. Zobacz wyniki finansowe w ubiegłym roku to zobaczysz, że złote pomysły połączone z odejściem kluczowej kadry doprowadzily do strat.

@Dominio

To jak wygląda praca takiego dyr handlowego, że mogło dojść do tak szybkiej rezygnacji? samo wdrożenie na stanowisko i jak zakres obowiązków oraz sama w sobie sytuacja jest przedstawiana? wspomniane odejście czym mogłoby być spowodowane? chodzi o atmosferę w zespole czy coś innego?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Maxcom S.A.?

Różnie. Są bardzo duże różnice w poziomie wynagrodzeń, zależnie od działu w którym pracujesz. Są osoby pracujące za najniższą krajową są i specjaliści wynagradzani 10k+. Najwięcej chyba zależy od tego ile wynegocjujesz na starcie. Nieraz nowi mają lepsze warunki od osób z wieloletnim doświadczeniem w firmie...

@pracownik

O proszę... No i jak to dalej na atmosferze się obija? Mam a myśli teraz to czy ci nowi faktycznie wykazują się odpowiednimi kwalifikacjami itp? Czyli w trakcie pracy trudno jest negocjować coś lepszego? to ci starsi motywują się jakkolwiek do podnoszenia kwalifikacji? jakie są perspektywy na to

@Katarzyna

Atmosfera w duzej mierze zależy od działu w którym się pracuje, płace tez. Niestety ciężko to zmienić.

Pytacz

To których działów lepiej unikać? Też Pracownik pisał że specjaliści zarabiają ponad 10k, dotyczy to handlowców czy innych?

@Pytacz

Pytanie jak tu rozumieć wyraz "specjalista", chodzi o nazwę stanowiska czy ogólnie o wynegocjowaną stawkę za staż i dobre wyniki? Przyznają indywidualne podwyżki? Co jaki czas można się ubiegać?

fckgwrhqq2
@Katarzyna

Dużo zarobisz mając wysokie kompetencje i wyspecjalizowanie w danej dziedzinie (specjalista) lub nie mając tego ale robiąc świetne wyniki handlowe. Najmniej zarobią osoby najłatwiej zastępowalne. Ale tak jest wszędzie i Maxcom nie jest tu wyjątkiem.

@fckgwrhqq2

na razie żadnego warunku raczej nie spełniam. widzę, że się zatrudniasz, właśnie na omawianym stanowisku? jeśli tak to da radę jakoś odnieść się szerzej co do tych wyników handlowych? istnieją porady obowiązujące stricte pod tą firmą? można też liczyć na łut szczęścia?

Erg
@fckgwrhqq2

Trochę się to kłóci z innym komentarzem. Bo albo zatrudnili do działu badań i rozwoju oraz na dyrektora handlowego ludzi bez kompetencji, albo mało im płacili, albo był inny powód że ludzie odeszli?

Dlaczego telefon który fabrycznie był uszkodzony nie do naprawy jakimś cudem zwrócono mi go po naprawie

Zniesmaczony

Ludzie! Nikogo, kto odwiedza tą stronkę, nie interesuje, co zakupiliście w tej firmie, jak i kiedy się zepsuło i jak przebiegał proces reklamacyjny!? Od skarg i zażaleń są inne stronki i procedury. Wszedłem tutaj, żeby dowiedzieć się, jak pracuje się w tej firmie, a tu takie trele- morele...? Dajcie już se spokój!

Olo
@Zniesmaczony

Wystarczy spojrzeć na nagłówek gdzie pisze opinie pracowników i klientów

Środek
@Zniesmaczony

Kolego N. O jakich pieniądzach piszesz? W Maxcom jest nadal epoka Balcerowicz i łóżka płowego , rób i ciesz się że ci coś kiedyc zapłacimy. Omijać szeroko. Cukierki za szuba. Kasy nie ma.

Saski

Witam mam pytanie, ile idzie zarobić jako magazynier i co należy do twoich obowiązków ? Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam ;)

Urszula
@Saski

Ja wiem tyle, że w 2018 na konfekcji (aktualizacja telefonów, pakowanie z kartami gwarancyjnymi, nalepianie specyfikacji) było 2.500-2.800 brutto. Sama jestem ciekawa, ile w 2021 na magazynie.

Kandydatka

Z czego wynika ze co chwile szukają kogoś do marketingu? Taka rotacja tam jest? Ile osób liczy dział? Widuje te ofertę cyklicznie co pare miesięcy..

Ludź Maxcom
@Kandydatka

Niestety jest rynek pracownika - a tym bardziej - rynek specjalisty, którego bardzo ciężko znaleźć i o którego firmy się "biją". Maxcom ma niedobór pracowników w tym dziale w stosunku do tego, jakie są wyzwania i ogrom pracy. Jedni przychodzą bo myślą, że będzie sielanka, inni - wysoce wykfalifikowani specjaliści - odchodzą do innych firm na lepszych warunkach. W MAXCOM nie zarabia się źle.

Max
@Ludź Maxcom

Nie zarabia się źle ale odchodzą ludzie na lepsze warunki? Firma tak łatwo wypuszcza, jak to ująłeś, wykwalifikowanych pracowników? Coś mi się tu nie zgadza. Kandydatka pisze, że widzi to ogłoszenie co parę miesięcy, więc jaki jest tam przemiał?

Urszula
@Ludź Maxcom

Nie zarabia się źle w Maxcom, to trochę ogólnikowe stwierdzenie :) Korzystając z okazji, że się orientujesz w sprawach firmy, może podzielisz się wiedzą, jakie są widełki zarobkowe specjalisty do spraw marketingu? Zresztą, gdyby ktoś napisał, ile zarabia specjalista ds. sprzedaży komponentów PV i kadrowa, byłoby dobrze, bo akurat jest nabór na te miejsca pracy w Tychach.

aj

@Jacek dokładnie, ja bym się chciała dowiedzieć jak się tu pracuje a nie...

@aj

Pytaj śmiało, chętnie odpowiem :)

El_a
@Jacek

Dzień dobry, czy mógłby ktoś napisać jakie warunki ma przedstawiciel handlowy? Rozważam aplikowanie na ogłoszenie "handlowiec-instalacje fotowoltaiczne", jak wynagradzani są ph? W ogłoszeniu Maxcom deklaruje "wynagrodzenie podstawowe + wysokie prowizje (stabilne dochody na poziomie 8.000 zł - 15.000 zł netto/mc)" czy to prawda? Jakie jest wynagrodzenie podstawowe? Jaki samochód (marka, przebieg, rocznik)? Zwracam się z prośbą tylko o konkretne odpowiedzi, a nie w stylu "...to zależy", "..trzeba umówic sie na spotkanie" itd. pozdrawiam EM

Elena
@El_a

W tej branży to zawsze "zależy". Czy UoP czy B2B? Ogólnie podstawa taka jak inne firmy na rynku, czyli szału nie ma, ale też nie najniższa krajowa (nie mogę jako pracownik zdradzać dokładnego wynagrodzenia). Premie zależne od sprzedanych kWp, ale 8-15k jest trudne do osiągnięcia. Nie niemożliwe, ale firma dopiero się rozwija i wszystko zależy do Twoich możliwości i tego jak obrotny jesteś. Auta to w większości Opel Astra roczne z przebiegiem ok 10-20tys km. Do tego laptop, telefon i dużo materiałów marketingowych, gadżety dla klienta. Na plus na pewno atmosfera i organizacja firmy, profeska.

Ludź Maxcom
@El_a

Co do pensji - pensja podstawowa (przeżyjesz) + prowizja za podpisane umowy. Jeśli dobrze sprzedajesz to nawet 30 000 wyciągniesz, ale nic za darmo nie ma. Prowizja zależna od liczby sprzedanych WatoPików instalacji PV. Sprzęt 1 klasy - nowiutki miesiąc temu kupowane Seaty Leon pięknie obrendowane, karta paliwowa, telefon komórkowy, wszystkie materiały marketingowe, DTP (katalogi, umowy), gadżety EKO dla klientów. Dodatkowo atraktory dla klientów do umowy: (1) bon na zakupy 1000 zł za zakup instalacji, (2) Voucher na pobyt w Hotelu Gołębiewskim dla 2 osób ze SPA, (3) program poleceń z bonami SODEXO. PAMIĘTAJ ŻE NIC ZA DARMO NIE MA I NIKT CI NIE DA FAJNEJ KASY ZA NIC NIEROBIENIE. MUZI BYĆ SPRZEDAŻ

Czy często w firmie Maxcom S.A. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Eluwinek

Raczej rzadko

@Eluwinek

To jak jest w takim razie z awansami w Maxcomie? Jak można sobie zapracować na przejście na wyższe stanowisko w firmie? Czy trzeba spełnić określone wysokie wymagania czy liczą się ogólne starania i np. staż pracy? Jak to wygląda w przypadku przedstawiciela?

El_a

Klientka Słupsk

firma nieuczciwa, kupiłam opaskę i juz dwukrotnie odsyłałam bo nie działa prawidłowo, z prośbą bo zwrot pieniędzy niestety nie otrzymałam kasy tylko ponownie opaskę, Ta firmą chyba musi się zająć RZECZNIK praw konsumenta

@Klientka Słupsk

To nie portal do opinii o produkcie, tylko o pracodawcy. Czemu tu nie ma moderacji?

Jakie są warunki zatrudnienia w Maxcom S.A.?

Jacek

UoP, chyba że konfekcjonowanie to zlecenie, albo B2B do wyboru do koloru. Pierwsze umowy na próbny a potem zazwyczaj na nieokreślony. Praca 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu.

Deco

Jak jest? Jak w każdej firmie, raz lepiej, raz gorzej. Czasem są poważne problemy i można liczyć tylko na siebie, a czasem dzień jest tak luźny że można realizować własne pomysły czy zająć się zaległymi sprawami. Szefostwo jak wszędzie, ma swoje zalety i wady. Komunikacja w firmie leży, to chyba największy problem. Ale Szef jest ludzki i w sprawach prywatnych zawsze można na nim polegać. W sprawach służbowych trzeba się dotrzeć, na to potrzeba czasu. Na pewno ma się poczucie stabilności, prace tracą tylko Ci którzy chcą ją stracić. Wiele rzeczy mogłoby być lepiej i fajniej. Ale kasa co miesiąc jest 10 dnia, wynagrodzenia w mojej ocenie takie jak średnie na rynku, jak ktoś chce i jest zdolny to ma szansę rozwoju i awansu, stabilność i pewność że firma nie zniknie też jest. Jeśli jesteś w stanie wytrzymać humory niektórych osób, dostosować się do prywatnej mini korpo to da się tutaj fajnie popracować i coś osiągnąć. Wszystko zależy od podejścia. Chciałbym znaleźć pracę, która byłaby idealna, ale takiej nie ma. Dla mnie minusy Maxcom równoważą się z zaletami. Pozdrawia wieloletni pracownik, który też często narzeka, ale nadal pracuje :)

twoja_stara

Przyjdzie kryska na matyska

toj_stary
@twoja_stara

Szkoda że jeszcze nie przyszła

Deco
@twoja_stara

I co, boli że nadal nie przyszła? Niektórzy są twardsi od Ciebie ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Maxcom S.A. - Tychy

• Jak się pracuje w Maxcom S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Maxcom S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maxcom S.A.?

Maxcom S.A.
  • Towarowa 23 lok. A